Pokaż wyniki od 1 do 41 z 41

Wątek: Klimek Murańka i najmłodsze pokolenie polskich skoczkow

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    01-08-2004
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Klimek Murańka i najmłodsze pokolenie polskich skoczkow

    Młody skoczek w ostatnim czasie zrobił dużą furorę już zapowiadają ze bedzie drugim malyszem, skoczyl 138metr.ów na duzej skoczni i omalo nie poprawil rekordu. Młody skoczek nie wystapil w Mp na igelicie gdyz nie zgodzil sie PZN twierdzac ze jest za mlody ale przepisy mowia ze moze skakac jezeli zgodza sie rodzice i trenerzy, wszyscy sie zgodzili, ale Klimek nie wystartował, to dobrze, cz zle, ? moze dac mu szanse na zime?


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2003
    Postów
    390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiesz--- takie slowa ze skoczyl 138 metrow to mi zupelnie nic nie mowia. Bo pierwsze -jaki dlugi byl rozbieg po drugie jaki byl wiatr itp. itd. Ja mysle, ze jakby sie chlopak do skakania juz nadawal to by mu dali szanse, a skoro go niedposcili to widocznie mialoo to jakis sens. Osobiscie uwazam, ze sprawa jest sztucznie rozdmuchana i az sie dziwie, ze niektorzy tych rewelacji nie przyjmuja z dystansem i lekkim usmieszkiem. 10 lat to malo i troche denerwuje mnie jak przytaczaja w wywiadach prasowych wypowiedzi tego chlopaka. Kiedys byl taki program co prowadzil rudi schubert i tam dzieci zagadki zadawali mniej wiecej w jego wieku. Tak powazniej to boje sie ze on uwierzy ze jest dobry i to mu moze zaszkodzic. Ja np. w jego wieku szczerze wierzylem, ze bede pilkarzem i to nie jakims tam ligowym tylko niczym pele a planem awaryjnym bylo zostanie piosenkarzem. Pisze to dlatego, zeby niektorym przypomniec jak to jest byc 10latkiem i na muranke proponuje popatrzec jak na mlodego chlopca ktory ma talent do skakania. Jako sportowca bedziemy mogli go postrzegac za 4 moze 6 a nawet 8 lat kiedy juz sie w miare uksztaltuje jego osobowosc

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Klimek powinien spokojnie poskakac na skoczniach takiego rozmiaru jak: k20 i k40, skaczac od razu na duzych skoczniach w takim wieku mozna sie szybko spalisc, a talent jaki z pewnoscia ten chlopak posiada pofrunie w sina w dal...
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-12-2002
    Postów
    764
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dodac nalezy ze rozbieg był taki sam na jakim skakał m.in. małysz.
    Sam Adam był pod wielkim wrazeniem ;]

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    1,293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.sportowefakty.pl/index.ph...&news_id=47565

    Klimek wygrywa mistrzostwa na Slowacji, szkoda ze nie startowali Finowie, Norwegowie Austryjacy i Niemcy, wtedy mozna by zobaczyc jaka sila razenia dysponuje Klimek :p;)

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    919
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 84 w 58 postach
    Pytanie jest jedno czy potrafi chociaz raz zbliżyc się do tego osiagniecia.Jezeli nie to niech spokojnie trenuje ale na mniejszych skoczniach.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No mówili właśnie o nim w faktach. To jest naprawdę niezwykłe, tylko że robią wokół niego tyle zamieszania.. Żeby to wszystko się źle dla niego nie skończyło..

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i chlopak jest na liscie startowej swiatecznego konkursu
    !

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Wszystko pięknie i fajnie tylko żeby nie skonczylo sie to tak jak w przypadku Mateusza R.

    Sponsorowanie tak młodego zawodnika jest wg mnie jazda bez trzymanki i oby nie zakonczylo sie to twardym lądowaniem ;)

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dokładnie tego samego się boję, więc mam nadzieję, że w tych wszystkich działaniach nie zabraknie pomyślunku. I tego życzę rodzicom tego dzieciaka (bo jest tak świątecznie :)). We wszystkim musi byc umiar.

  12. Powrót do góry    #12
    Super Typer Grand Prix Awatar Petrov
    Dołączył
    27-07-2004
    Postów
    1,582
    Kliknij i podziękuj
    215
    Podziękowania: 49 w 32 postach
    tylko spokojnie bo chlopaczek moze zakonczyc kariere szybciej niz ja zaczal . trzeba dobrze oszlifowac diament zanim sie bo pokaze swiatu:P!
    Wysłano z mojej Nokii 3210 za pomocą SNAKE II .

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Dać, ale pilnować, lepsi od niego kończyli płocho :)

  14. Powrót do góry    #14
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wystarczy mieć odrobine zdrowej wyobrazni zeby uzmysłowić sobie że Klimek to dopiero dziecko które powinno uczestniczyć w zawodach ale ze swoimi rowiesnikami. Skoczek który wazy 30 kg przy nagłym bocznym wietrze 2-3 m/s może zakończyć swoj skok bardzo nieklasycznym telemarkiem;)

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Wystarczy mieć odrobine zdrowej wyobrazni zeby uzmysłowić sobie że Klimek to dopiero dziecko które powinno uczestniczyć w zawodach ale ze swoimi rowiesnikami. Skoczek który wazy 30 kg przy nagłym bocznym wietrze 2-3 m/s może zakończyć swoj skok bardzo nieklasycznym telemarkiem;)
    Masz racje.
    Dlatego warunkiem dopuszczenia Klimka do swiątecznych zawodów w Zakopanem była niska prędkość wiatru.

    Dajmy się młodemu zawodnikowi w spokoju rozwijać wiec apeluje o wstrzymanie postowania w tym wątku do czasu pierwszych sukcesów Klimka w PŚ :P

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar LegiaL
    Dołączył
    08-08-2001
    Postów
    2,586
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...Bo pierwsze -jaki dlugi byl rozbieg...

    Skakal z najwyzszej belki badz z drugiej od gory.

    Bron boze nie mozna dac zaglaskac chlopaka. I najlepiej trzymac od niego dziennikarzy na odleglosc strzalu z kalasznikowa.




    Świetlik, chrabąszcz a nawet mysza to jest przyroda w swym całokształcie imponująca. I jeśli gdzieś kot goni myszę, to goni przyrodę w osobie tej myszy i wypada przywalić temu kotu tak, żeby mu nigdy mysza do głowy nie przyszła.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja bym chciał żeby wystartował w Zakopanem
    w konkursie,tylko nie wiem czy jest taka możliwość. wiek i starty w pucharze interkontynentalnym...
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  18. Powrót do góry    #18
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Klimek nie wystartuje w Zakopanem gdyz nie ma pkt w PK, pozatym jest za młodym zawodnikiem (limit wiekowy to 11 lat)

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Klimek nie wystartuje w Zakopanem gdyz nie ma pkt w PK, pozatym jest za młodym zawodnikiem (limit wiekowy to 11 lat)
    Gospodarze mają dodatkową pulę na liście startowej, więc może jednak młokos pokaże się publiczności?


  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Klimek nie wystartuje w Zakopanem gdyz nie ma pkt w PK, pozatym jest za młodym zawodnikiem (limit wiekowy to 11 lat)
    Gospodarze mają dodatkową pulę na liście startowej, więc może jednak młokos pokaże się publiczności?
    Pokazać to się może i pokaże bo organizatorzy będa się chcieli nim pochwalić i puszczą go jako przedskoczka :P

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    1,293
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Klimek nie wystartuje w Zakopanem gdyz nie ma pkt w PK, pozatym jest za młodym zawodnikiem (limit wiekowy to 11 lat)
    Gospodarze mają dodatkową pulę na liście startowej, więc może jednak młokos pokaże się publiczności?
    Pokazać to się może i pokaże bo organizatorzy będa się chcieli nim pochwalić i puszczą go jako przedskoczka :P
    O ile nie bedzie mocnego wiaterku :)

  22. Powrót do góry    #22
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I o ile w tym samym czasie nie beda leciały w TV jego ulubione kreskowki ;)

    Gospodarze mają dodatkową pulę na liście startowej, więc może jednak młokos pokaże się publiczności?
    Owszem, najprawdopodobniej podczas PS w Zakopanem bedziemy mogli wystawić do kwalfikacji 8-10 skoczków, ale Klimka w tym gronie zapewne nie bedzie.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zapewne pokaze sie jako przedskoczek

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    http://sport.onet.pl/1032907,wiadomosci.html

    "Murańka nie ma prawa skakać na Wielkiej Krokwi"

    Dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner powiedział, że Klimek Murańka raczej nie będzie przedskoczkiem przed konkursami PŚ w Zakopanem.

    - Murańka nie ma prawa skakać na Wielkiej Krokwi. Chyba że trener Józef Jarząbek się uprze. Klimek był przedskoczkiem podczas konkursu świątecznego. Skoczył około 70 i 80 metrów i wyszedł za skoczni zrozpaczony. Nie frustrujmy dzieciaka. Dajmy mu czas urosnąć, dojrzeć, by nie zmarnować takiego talentu – powiedział Tajner dla „Super Expressu”.

    Murańka jako przedskoczek podczas konkursu świątecznego skoczył 86,5 i 79,5 metra. 10-letni skoczek zasłynął we wrześniu ubiegłego roku, gdy w Zakopanem na Dużej Krokwi na igelicie skoczył 135 metrów. Okrzyknięty został wtedy następcą Adama Małysza.

    Więcej szczegółów w "Super Expressie"

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I bardzo dobrze. Ja też uważam, że co się odwlecze, to nie uciecze. Ma jeszcze chłopak czas, by rozskakać się i by się popisywać, na razie niech się zajmie czymś innym jak tylko skokami. Bo jak teraz zaniedba naukę, a potem okaże się, że będzie tylko przeciętniakiem, to będzie dopiero katastrofa.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    :( ech... i znów go nakręcają... :(

    http://sport.onet.pl/1203138,0,0,wia...1,impreza.html

    TZN: Skupień wygrał w Zakopanem

    Wojciech Skupień wywalczył pierwsze miejsce w dzisiejszych Mistrzostwach TZN na Wielkiej Krokwi. Reprezentant WKS Zakopane po skokach na 116 i 124 m wyprzedził lidera po pierwszej serii - Stefana Hulę (117 i 122,5 m).

    Na najniższym stopniu podium uplasował się Wojciech Tajner (114,5 i 122,5 m).

    Na czwartym miejscu został sklasyfikowany Wojciech Pawlusiak (111,5 i 122 m), a piąte miejsce przypadło Danielowi Bachledzie (109,5 i 112,5 m).

    Warto wspomnieć iż jako przedskoczek w konkursie skakał Klimek Murańka i uzyskał 90,5 m, co zważywszy na odległości jego znacznie starszych kolegów, jest jak najbardziej dobrym wynikiem.

    Wyniki:

    1. Wojciech Skupień (116 i 124 m) - 228,5 pkt.
    2. Stefan Hula (117 i 122,5 m) - 228,1 pkt.
    3. Wojciech Tajner (114,5 i 122,5 m) - 221,1 pkt.
    4. Wojciech Pawlusiak (111,5 i 122 m) - 213,3 pkt.
    5. Krzysztof Styrczula (109 i 115,5 m) - 197,1 pkt.
    6. Daniel Bachleda (109,5 i 112,5 m) - 192,1 pkt.

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    http://sport.onet.pl/1039718,wiadomosci.html

    Lotos Cup: Zwycięstwo Klimka Murańki

    Klimek Murańka wśród dzieci (rocznik 1993 i młodsi), Maciej Kot w kategorii młodzików (1991/92) oraz Jakub Kot w gronie juniorów młodszych (1989/90) zwyciężyli w Wiśle Łabajowie w pierwszych zawodach Lotos Cup.

    Zawody Lotos Cup są rozgrywane w ramach narodowego programu rozwoju skoków narciarskich "Szukamy następców mistrza".

    Przy pięknej pogodzie, znakomicie naśnieżonej skoczni i temperaturze powyżej zera na obiekcie Klubu Sportowego Wisła Ustronianka w Wiśle Łabajowie rywalizowało 97 zawodników. Dzieci skakały na obiekcie K-35, natomiast młodzicy i juniorzy młodsi na K-65 m.

    Kolejna impreza tego cyklu odbędzie się 22 stycznia w Zagórzu koło Sanoka. Zawodnicy skakać będą na obiekcie K-20 i K-40.

    Wyniki pierwszych zawodów Lotos Cup w skokach narciarskich:

    dzieci (rocznik 1993 i młodsi)
    1. Klimek Murańka (TS Wisła Zakopane) 260,3 (40,5 - 40)
    2. Tomasz Byrt (KS Wisła Ustronianka) 256,4 (38,5 - 40,5)
    3. Kamil Byrt (KS Wisła Ustronianka) 255,1 (39,5 - 39)
    4. Grzegorz Miętus (Start Krokiew Zakopane) 254,2 (38,5 - 41)
    5. Aleksander Zniszczoł (Wisła Ustronianka) 252,7 (39,5 - 40)
    6. Bartłomiej Kusek (RKS KLimczok Bystra) 251,6 (38 - 40,5)

    młodzicy (rocznik 1991-1992)
    1. Maciej Kot (Start Krokiew Zakopane) 224,8 (64 - 65,5)
    2. Mateusz Cieślar (Wisła Ustronianka) 224,4 (66,5 - 64,5)
    3. Mateusz Kukuczka (Wisła Ustronianka) 223,2 (65 - 65,5)
    4. Paweł Słowiok (Wisła Ustronianka) 215,2 (64 - 61,5)
    5. Kamil Waluś (LKS Klimczok Bystra) 200,4 (62 - 59)
    5. Andrzej Zapotoczny (LKS Biali Biały Dunajec) 200,4 (60 - 61)

    juniorzy młodsi (rocznik 1989 i 1990)
    1. Jakub Kot (Start Krokiew Zakopane) 232,0 (66,5 - 66)
    2. Artur Broda (Wisła Ustronianka) 225,9 (65,5 - 65,5)
    3. Jarosław Poloczek (Wisła Ustronianka) 221,7 (64 - 63,5)
    4. Piotr Byrt (Wisła Ustronianka) 210,7 (63,5 - 62)
    5. Dawid KUbacki (TS Wisła Zakopane) 210,5 (62 - 63)
    6. Dariusz Podżorny (Wisła Ustronianka) 201,5 (62 - 60,5)

    Aby zostać ujętym w klasyfikacji generalnej każdy z zawodników musi wziąć udział w co najmniej sześciu imprezach. Będą one punktowane zgodnie z regulaminem Pucharu Świata w skokach narciarskich.

    Dla sześciu najlepszych w kategorii młodzików i juniorów młodszych przewidziane są stypendia sportowe, które wypłacane będą od maja 2005 do kwietnia 2006 roku.

    Terminy i miejsca kolejnych konkursów turnieju skoków narciarskich Lotos Cup - młodzieżowego cyklu zawodów w skokach narciarskich:

    22 stycznia - Zagórz
    5 lutego - Szczyrk
    11 lutego - Zakopane
    12 lutego - Zakopane
    4 marca - Szczyrk
    11 marca - Wisła
    19 marca - Zakopane


  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Ja tez jestem za tym by dac mu jeszcze poskakac w dziecinnym towrzystwie ;) BEz przesady za raz bedziemy chcieli na zawody PŚ zabierac 10 latków :D Zreszta trudno jeszcze w jego wieku ocenic jego mozliwosci . Teraz jset suepr , ale za rok odpukac zlamie sobie noge utyje 10 kilo i co ;D ??


  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Klimek Murańka trenował z mistrzem olimpijskim

    10-letni Klimek Murańka skoczył niedawno na Wielkiej Krokwi 128 metrów. Wcześniej na igelicie uzyskał aż 135 m. Gdyby wczoraj tak fruwał, wygrałby i z Adamem Małyszem, i z Janne Ahonenem.

    Ale Klimek w piątek nie skakał z Krokwi, lecz prosto w wyciągnięte ramiona mistrza olimpijskiego Simona Ammanna, który w ten weekend gości w pensjonacie Murańków – pisze „Super Express”.

    - Mój idol to wciąż Adam Małysz. Ale za nim jest Ammann - powiedział mały Klimek, któremu bardzo spodobały się imitacje wyskoków z progu z lądowaniem na ramionach mistrza.

    Sam Szwajcar nigdy wcześniej nie występował w takiej roli.

    - Jestem najlżejszy w mojej reprezentacji, więc to mnie łapią inni - mówił Ammann. - Ale chłopak jest lekki, więc nie ma problemu.

    W tych dniach całe Zakopane patrzy na Wielką Krokiew. Rodzina Murańków także wykupiła bilety i śledzić będzie na żywo wyczyny Ahonena, Małysza i innych asów.

    onet.pl

  30. Powrót do góry    #30
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Murańka skoczył dalej od rekordu Małysza

    Na początku marca Klimek Murańka skokiem na odległość 102 m nieoficjalnie pobił rekord Średniej Krokwi w Zakopanem. Dotychczasowy najlepszy wynik ustanowił Adam Małysz - 95 metrów - pisze "Gazeta Wyborcza".

    Jak dowiedzieli się dziennikarze "GW", dwa tygodnie temu 11-letni Klimek wybrał się na Średnią Krokiew ze swoim starszym bratem Jakubem.

    Chłopcy trafili na trening kombinatorów norweskich, którzy ćwiczyli pod okiem Kazimierza Bafii. Klimek dwukrotnie skoczył 102 m, a raz 100 m. Wszystkie te wyczyny sfilmował kamerą stojący na dole Jakub.

    "Stałem na progu, nie widziałem więc dobrze, ile skoczył Klimek. Ale obok starszego Murańki stał masażysta kadry kombinacji norweskiej Tomek Zagórski" - wyjaśnia trener Bafia.

    onet.pl
    Kolejna "murankowa" propaganda :)
    Ale kto wie moze za 5-6 lat doczekamy sie prawdziwego Mistrza Świata Juniorów :)

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja widziałem w TV te skoki Klimka...koleś po prostu jest "*****isty" nic sie nie boi i lata niczym ptak..
    mam nadzieje że ktoś dobrze pokieruje tym chłopaczkiem i bedziemy mieli prawdziwego nastepce Adamskiego ;)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Super Express/GK/22 marca 2005 06:47


    Murańka: Ja tam się takiej Planicy nie boję

    - Obiecuję, że najpóźniej za 10 lat będę miał żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata - mówi Klimek Murańka, największa nadzieja polskich skoków narciarskich.

    - Pięknego latania uczę się od Adama Małysza, który jest moim idolem. Wtedy, kiedy wygrywa, i kiedy wiedzie mu się gorzej.

    Murańka do żółtej koszulki przyzwyczaił się podczas zawodów Lotos Cup "Szukamy następców Mistrza". Wygrał rywalizację dzieci, mimo że stanął w szranki z wieloma starszymi o rok rywalami. - Przegrałem ostatnie zawody z Tomkiem Byrtem z Wisły, ale ustanowiłem rekord skoczni w Zagórzu - opowiadał Klimek. - Walczyłem z anginą, ale i tak skoczyłem 24 metry na skoczni K-20. Jestem zadowolony. Tyle że polatałbym już sobie na większych obiektach. Ja tam się takiej Planicy nie boję

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja tam się takiej Planicy nie boję
    hehe mały konkreciaż:):)
    czekamy na nieoficjalny rekord świata w lotach Klimka Murańki ;)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2004
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Narazie to jest jeszcze dziecko i musi on się wykształcić sportowo. Ja bym mu narazie nie dawał szansy. Najpierw musi startować w konkurencji z dziećmi. Nie zapominajcie, że wielkim talentem jest Tomek Byrt z Wisły-mistrz świata dzieci, nie wiem, czy nie lepszy od Murańki-talent Murańka ma, ale media to troche za bardzo rozdmuchały. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No razie to oszlifujmy Stocha, przed nim widze swietlana przyszlosc. Chlopak odpowiednio proawadzony od poczatku swojej kariery w przeciwienstwie do Rutkowskiego. Licze na tego chlopaka, daje mu 2-3 lata na zostanie skoczkiem swiatowej klasy.

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    29-03-2005
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za młody jeszcze jest. Ale w przyszłości kto wie co z niego za gwiazda wyrośnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  37. Powrót do góry    #37
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widac ze Klimek w dalszym ciagu prezentuje sie bardzo dobrze:) Swiadczy o tym kolejny złoty medal tym razem zdobyty w Ga-Pa podczas nieoficjalnych mistrzostw swiata dzieci i młodzierzy :) http://skokinarciarskie.pl/newsy/pok....php?news=3120

    Cieszy tez bardzo dobry wystep innych naszych młodych utalentowanych skoczkow, zwłaszcza Tomasza Byrta i Pawła Słowioka. Mijemy nadzieje ze za 4-5 lat ww zawodnicy beda stawic pierwsze kroki w zawodach PS :)

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Współczuje tym dzieciom bo już niedługo media nie będą miały okazji do ożywiania Małyszomanii i ich zainteresowanie przeniesie się pewnie na tych młodzików, z Klimkiem na czele. Będziemy pewnie co tydzień czytać o przeróżnych pierdołach z jego życia i chłopaka zamęczą zanim zdąży w ogóle dorosłą karierę rozpocząć ;)

  39. Powrót do góry    #39
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Współczuje tym dzieciom bo już niedługo media nie będą miały okazji do ożywiania Małyszomanii i ich zainteresowanie przeniesie się pewnie na tych młodzików, z Klimkiem na czele. Będziemy pewnie co tydzień czytać o przeróżnych pierdołach z jego życia i chłopaka zamęczą zanim zdąży w ogóle dorosłą karierę rozpocząć
    Moze nie bedzie tak zle :) zwłaszcza ze zapowiada sie na pewna stagnacje w polskich skokach narciarskich po zakonczeniu kariery przez Małysza. W tak długim okresie czasu wydarzyc sie moze wszystko, wiec ciezko wyrokowac co bedzie za 5-6 lat.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik Awatar blimas
    Dołączył
    15-01-2005
    Postów
    338
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 38 w 6 postach
    Nie ma co sie podniecac tak mlodymi zawodnikami... Malysz przeciez wiekszych sukcesów jako junior nie odnosil, ale za czasow seniorskich zgarnal prawie wszystko. Takze nawet mlodzi zawodnicy, ktorzy teraz nie prezentuja takiej dyspozycji moga byc zawodnikami na miare Adasia!!!

    pozdro!!

  41. Powrót do góry    #41
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma co sie podniecac tak mlodymi zawodnikami... Malysz przeciez wiekszych sukcesów jako junior nie odnosil, ale za czasow seniorskich zgarnal prawie wszystko. Takze nawet mlodzi zawodnicy, ktorzy teraz nie prezentuja takiej dyspozycji moga byc zawodnikami na miare Adasia!!!
    Owszem w kategorji juniorskiej Małysz nic znaczacego nie osiagnal. Ale tez trzeba pamietac ze podczas MS w 1995, nikomu nieznany 17-letni młokos (jeszcze bez swoich "chrabaszczowatych" wasow ;) ) sprawił nie lada niespodzianke zajmujac 10 i 11 miejsce. Co wiecej, gdyby szczescie sprzyjało wowczas Adamowi to stac go było na miejsce w pierwszej 6.
    Watpie zeby ktokolwiek z naszych zawodnikow w przeciagu najblizszych 10 lat zblizył sie do osiagniec Małysza. Ale twierdze ze nasz kraj stac na wyrownana druzyne ktora moze rywalizowac o medal na IO w 2010 czy tez MS w 2011.
    Nigdy w historii tej dyscypliny sportowej w naszym kraju nie mielismy tylu młodych, utalentowanych skoczkow ktorych stac w przyszłosci na pierwsza 15 PS.
    I tez nie zgodze sie z twierdzeniem ze zawodnika ktory nigdy nie wybił sie ponad przecietnosc (zarowno w juniorach jak i seniorach) stac na zdominowanie tej dyscypliny sportowej. Stawiam własna nerke ze z Pochwały czy Tonia Tajnera, do niedawna kreowanych na nastepcow Małysza, stac na osiagniecie czegokolwiek w skokach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •