Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 91 do 131 z 131

Wątek: Baseball

  1. Powrót do góry    #91
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie dziekuje :P

    Trzeba pamietac, ze my (czyli Wrocław) jestesmy jedynym zespołem 2-ligowym w naszej grupie. Z resztą jest to nasz pierwszy sezon w ogóle (niektorzy tylko grali wczesniej). Tak samo Władysławowo w drugiej grupie reprezentuje 2 lige, a reszta to najwyzsza poła polskiego baseballa.

    wyniki bedzie mozna śledzic na forum, ktore juz ruszyło:
    www.forum.baseball.one.pl

  2. Powrót do góry    #92
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no i po zawodach

    Puchar Polski zdobyli gospodarze - MKS Kutno
    w finale pokonali Silesie Rybnik 13:3
    w całym turnieju byli bezkonkurencyjni

    natomiast Wrocław niestety przegrał wszystkie 3 mecze w grupie
    najpierw z Mistrzem Polski - Debami Osielsko 4:21
    potem po wyrownanym meczu z Warszawą 6:9 - tu udało mi sie wybic homeruna za 2 pkt - i wtedy bylo 5:6 w plecy. niestety koncowke mielsimy juz gorszą i odskoczyli nam na 3 pkt.
    i na koniec dostalismy z Silesią 4:22, no ale porazka byla wkalkulowana :)

    ogolnie fajny turniej, dobra organizacja, super przygotowane boiska itd
    jeden mecz w grupie i finał rozgrywane przy sztucznym swietle robia jednak wrażenie

    we wrzesniu rusza PLAY- OFF w 1 lidze.
    o wynikach bede w miare mozliwosci pisał.

    pozdro

  3. Powrót do góry    #93
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    fotki z Pucharu dostepne juz są na stronach:

    www.baseball.rotaract.org.pl w dziale GALERIA

    oraz

    www.kutno.net.pl

    3 i 4 września ruszają PLAY-OFFY
    w pólfinałach zmierzą się:
    MZSZ Kutno - MKS Kutno
    a w drugiej parze:
    Jastrzębie - Dęby Osielsko

  4. Powrót do góry    #94
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do finału awansowali zawodnicy MKS-u Kutno. wygrali rywalizacje z kolegami tez z Kutna 3-0.

    Ja wlasnie wrocilem z MP Juniorek w Softballu.
    Nasza druzyna softballowa z Wroclawia zdobyła MP!!!

    dziewczyny wygrały po kolei z:
    Yankees Działdowo 20-1
    Szóstką Kedzierzyn - Koźle 15:14
    Makabi Warszawa 18-5

    mecz z Kedzierzynem decydował o 1 miejscu, skończył sie po 10 zmianach (4 dogrywki, bo gra się normalnie 6 zmian) - kto choc troche orientuje sie w baseballu, to wie, ze to mogłbyc istny horror :)
    Mecz zaczął się w sobotę po południu, a skonczył w niedzielę rano :)
    Początkowo Wroclaw prowadził nawet 9:3 (po 3 zmianach). Nastepne iningi, to pogoń Kędzierzyna i wyrównanie w ostatnim prześciu na 9-9! Wrocław kończył na pałce, przy 3 obstawionych bazach , 2 outach, 3 ballach, 2 strikach - czyli maksymalnym stanie jaki mozna sobie tylko wyobrazić - idzie odbicie w linię, ale sedzia orzeka FAUL BALL! (liina nalezy do pola, takze była dobra) Niestety błąd sedziego, ale decyzja to decyzja i grac trzeba dalej.
    Udało sie rozegrac jeszcze wieczorem 2 dogrywki, ale obie zakończyły sie wynikiem 0-0 i przy zapadających ciemnościach została podjęta decyzja o dokonczeniu meczu nastepnego dnia...który to zaczął się od 5 punktów dla Kędzierzynianek. Nie załamało to jednak softballistek z Wrocławia i one też postarały się o 5 punktów! kolejna dogrywka... :) W niej wygrywa Wrocław 1-0 i zdobywa tym samym Mistrzostwo Polski :)

    W play-offach do zespołu z Kutna dołączyła drużyna z Osielska, wygrywając w ostatnim meczu z Jastrzebiem 9-5 (4 Homeruny dla Osielska!) i całą wrywalizacje 3-1.
    Tak więc finał:
    MKS Kutno - Dęby Osielsko

    o 3 miejsce zmierzą się:
    MSZS Kutno - Jastrzębie

    W najblizszy weekend Turniej 2 ligi (ostatni).
    Zostało kilka meczy do rozegrania. Pojawią się w Kutnie wszystkie zespoły drugoligowe. Zmierzą się ze soba: Warszawa, Rybnik, Wrocław, Władysławowo, Gdańsk i Augustów.

    Awans przypadł Warszawie już wczesniej.
    Nam (czyli Wrocławiowi) pozostaje walka o awans w przyszłym sezonie, myslę , że się to uda, gdyz ten sezon byl naszym debiutem, a skonczymy go na 2 lub 3 pozycji.

    pozdro!

  5. Powrót do góry    #95
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No widzę, ze Kutno baseballem stoi, dwie drużyny walczą w play off. Przegladając zdjęcia na kutno.net.pl miałem przez chwilę wrażenie, że nawet oprawy ultras mają na meczach, ale zaraz się okazało, ze to zdjęcie z piłki :D

    pozdrówki,



  6. Powrót do góry    #96
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj wyjazd na ostatni turniej 2 ligi w tym sezonie (oczywiscie do Kutna :) ).
    Gramy w sobote rano z Władysławowem, a o 19 przy sztucznym oswietleniu z Gdanskiem :) To bedzie przezycie :D

    Tabela wyglada tak:
    1. Centaury II Warszawa 8-1
    2. Silesia II Rybnik 6-2
    3. KS Baseball Wrocław 5-3
    4. MKS Władysławowo 4-4
    5. Orły Gdańsk 2-5
    -----------------------------
    6. Kruki Augustów 0-10

    Augustow niestsety wycofał się z rozgrywek z powodow ze tak powiem kadrowo - dyscyplinarnych (najprawdopodobniej).

    W sobote rowniez w Kutnie o 15:00 pierwszy mecz finałowy MKS Kutno - Dęby Osielsko. Faworytem sa gospodarze, ktorzy w tym sezonie w lidze przegrali tylko 3 mecze, zdobyli poza tym Puchar Polski. Ale Dęby to zesżłoroczny MP, takze bez walki na pewno się nie poddadzą. Maja w składzie najlepszego zawodnika obrony rozgrywanego w lecie Pucharu Mistrzów.

    Opraw ultras jeszcze nie ma na baseballu, a szkoda :)


  7. Powrót do góry    #97
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1 liga:

    Pierwszy mecz zgodnie z przewidywaniami 14:4 dla MKSu Kutno. Natmiast niedzielny mecz kończy sie niespodzianką i Osielsko wygrywa 18:6! zaliczając aż 4 homeruny! w tym dwa autorstwa wyżej wspomnianego MVP :)
    stan rywalizacji 1-1 - gra sie do 4 zwycięstw
    mysle, ze wszystko jeszcze jest otwarte i teraz tak na prawde ciężko wskazac faworyta. Kolejne 2 mecze w Osielsku w najblizszy weekend 24.IX o 14:00, a 25.IX o 13:00.

    2 liga:

    Nasz mecz (KSB Wroclaw) z Władysławowem niestety konczy sie dla nas oddaniem walkowera, ze wzgledu na ogólnie mowiąc nieścisłości w kartach zawodnikow dotyczące badań :( Rywale wygrywając 9:0 (wo). Nastepnie wygrywają równiez z Rybnikiem i kończą rywalizację z 6 wygranymi i 4 porazkami w sezonie.
    My natomiast gramy ostatni mecz z Gdanskiem i aby zrównac się wygranymi z Władysławowem musimy wygrac. Udaje nam sie to - mecz toczy się przy sztucznym oświetleniu w towarystwie mgły, co daje niesamowitą otoczkę :) ostatecznie wygrywamy 11:2 i konczymy sezon z tą sama liczba zwycięstw co Wladyslawowo.
    Do tego kto zajmie ostatecznie 3 pozycję w lidze zadecyduje mecz dodatkowy Wrocław - Władysławowo, który odbedzie się w Kutnie za 2 tygodnie.
    Prawdopodobnie zwycięzca awansuje tez do 1 ligi, gdyż istanieje możliwosc, ze jedna z druzyn 1 ligi wycofa się z rozgrywek. A więc szykują się na prawde wielkie emocje.

    KLASYFIKACJA KOŃCOWA

    1.WUKB CENTAURY II WARSZWA 8-2
    2.KS SILESIA II RYBNIK 7-3
    3.KS WŁADYSŁAWOWO 6-4
    KS BASEBALL WROCŁAW 6-4
    5.ORŁY GDAŃSK 3-7
    6.KRUKI AUGUSTÓW 0-10

    ---------------------------------

    A poza tym w przyszłym roku odbedą się eliminacje Gr. B. Wystąpi w nich Polska z zamiarem awansu do Mistrzostw Gr.A. Wygląda to mniej więcej tak jak w polskim hokeju, że co roku próbujemy osiągnąc gr. A, a niestety nam sie to nie udaje. Miejmy nadzieję, ze teraz bedzie inaczej.

  8. Powrót do góry    #98
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    portal "relaz.pl" zaprezentował w dniu dzisiejszym film na temat naszego klubu. Nagrywane podczas treningów ujęcia dostępne są w postaci 8-minutowego klipu. Występują w nim wszystkie nasze sekcje (softballowa oraz baseballowa - młodzików i seniorów). Gościnnie występuje przyjaciel drużyny - znany kubański muzyk - Jose Torres.
    Zapraszamy do oglądania!

  9. Powrót do góry    #99
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rewelacja ten filmik Speedy :D Z przyjemnością oglądałem. No i dowiedziałem się kto jest najszybszym miotaczem w Polsce. Roger Clemens niech się schowa :P
    Gratki :)

    pozdrówki,


  10. Powrót do góry    #100
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tym miotaczem, to był oczywiscie mały żarcik :D

    A co w lidze?
    Kutno prowadzi w finale Play-Off 3-1 z Dębami Osielsko i jest chyba na drodze ku podwójnej koronie w tym sezonie (wczensiej Puchar Polski). Grają na prawde rewelacyjnie w tym sezonie. Nastepny mecz finału (moze juz ostatni) odbedzie sie w najbliższą sobotę w Kutnie! Kto moze niech wpada :)

    A wczesniej my gramy z Władysławowem (tez w sobote o 13:00)o 3 miejsce w 2 lidze, ktore da awans do 1 ligi - duze wyzwanie przed nami i historyczna szansa :)

    no i gratulacje oczywiscie Leliwa za DMP :D
    żużel po baseballu to moj ulubiony sport :P

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no i stało się!
    MKS Kutno zdobyło Mistrzostwo Polski!
    Wygrali wczoraj 10:0 z Dębami Osielsko piaty ostatni mecz play-off i całą rywalizację 4-1! Brawo Brawo byli nie do pokonania w tym sezonie!

    A w meczu o 3 miejsce w 2 lidze KS Baseball Wrocław przegral z Władysławowem 8:13. Był to ładny mecz, troche Władysławowo nam odskoczyło na poczatlu na 10:3 po kilku swietnych odbiciach, próbowalismy potem gonic, no ale sie nie udało, gdyż za słabo odbijalismy i popełnilismy kilka niewymuszonych błędów w obronie (przerzuty itp). no ale coz, to byl nasz debiut w lidze , i tak jak na pierwszy raz było nieźle :)

  12. Powrót do góry    #102
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czwartego miejsca nikt nie lubi, ale bedzie lepiej, zyczę samych sukcesów w nastepnym sezonie :)

    pozdrówki,

  13. Powrót do góry    #103
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    trwa właśnie finał MLB
    ktoś w ogóle to ogląda, sledz wyniki ? :)
    pierwszy mecz wygrało Chicago White Sox z Houston Astros 5-3.
    Na stronce www.mlb.com mozna zobaczyc niektore akcyjki z tego meczu. Niexle zagrał koleś na 3 bazie :) W obronie wyłapał 3 trudne piłki i do tego w ataku pocisnał Homeruna.

    Ale ja trzymam za Astrosami, nie wiem czemu, może dlatego ze mam ich czapke :)
    go go Astros!

  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj Houston byli bardzo blisko wygranej, przegrali jednak 6-7 ponownie z Soxami.
    Akcyjki niektore na stronce MLB są niesamiowite (szcegolnie wslizg na "dom" po odbiciu na lewe zapole). Wygraną Soxom dał Homerun na 7-6.
    Fajne tez sa ujęcia jak miotacz łapie na 1-szej bazie biegacza itd :)
    Nastepny mecz w Houston. Mam nadzieje na 2-1.

  15. Powrót do góry    #105
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i mamy mistrza, rywal zza miedzy :P
    Mimo, ze jestem kibicem Niedzwiadków to obiektywnie pogratuluję Sox, byli w tym sezonie najlepsi i po 70 latach tytuł jest znów w Chicago :D


  16. Powrót do góry    #106
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no tak, byli najlepsi, 4 mecz wygrali znowu 1 punktem, tym razem 1:0.
    Trzeba przyznac ze byl to mecz pitcherów (dużo Strike Out)- szkoda ze nie mozna nigdzie tego zobaczyć, ale podobno od stycznia 2006 bedzie dostepny w Polsce kanał z wszystkimi sportami USA (tymi z najwyzszej półki - w tym MLB). Juz sie nie moge doczekac :)

  17. Powrót do góry    #107
    Stały bywalec Awatar KSF1946
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    604
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    witam

    fajny wątek :) bywam głównie na żużlu ale ostatnio "łyknąłem" trochę baseballa i mi się spodobało :)

    Oglądałem niedawno filmy o World Series 1999 i 2004... i jestem pod dużym wrażeniem... świetnie przygotowane filmy przedstawiają bardzo fajnie ten sport. Baaaardzo fajnie się to ogląda :)

    Kończę też oglądanie serii odcinków (1 odcinek to 2 godziny) o historii Baseballa :) - "Ken Burns - Baseball"... jest łącznie 9 części. Bardzo fajna gratka dla fanów baseballa, mnóstwo ciekawych faktów i informacji, urywki archiwalnych filmów z najważniejszych wydarzeń w historii baseballa i inne... po prostu super dokument.

    Jak skończę ściągać ten film dokumentalny to mam w zanadrzu jeszcze All Stars Games z 2003 i 2004 roku :) specjalnie nie sprawdzam jaki wówczas był wynik... lepiej sobie spokojnie pooglądać :)

    tak czy inaczej muszę powiedzieć że baseball jest dużo ciekawszy niż piłka nożna... mam nadzieje że będzie coraz popularniejszy w Polsce :)

    pozdrawiam
    Piotras
    info@falubaz.com

  18. Powrót do góry    #108
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To się pochwal na czym i skąd te filmy ściągnąłeś. Bo mnie sporty egzotyczne bardzo interesują. :)

  19. Powrót do góry    #109
    Stały bywalec Awatar KSF1946
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    604
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ściągam eMułem :) poniżej zamieszczam linki:


    Baseball - historia - 18 godzin!!:
    Świetny film dokumentalny w 9 odcinkach. Przedstawia historię sportu, najlepszych zawodników, najlepsze mecze. Polecam!!
    ed2k://|file|Ken.Burns.Baseball.Inni...0F1655C2FEE7|/
    ed2k://|file|Ken.Burns.Baseball.Inni...894D7B6CF38E|/
    ed2k://|file|Ken.Burns.Baseball.Inni...6D5A898CA4E9|/
    ed2k://|file|Ken.Burns.Baseball.Inni...AB807D9945FD|/
    ed2k://|file|Ken.Burns.Baseball.Inni...661AC2CFF1CE|/
    ed2k://|file|Ken.Burns.Baseball.Inni...2F3031EBF256|/
    ed2k://|file|Ken.Burns.Baseball.Inni...3821D7BD9113|/
    ed2k://|file|Ken.Burns.Baseball.Inni...51036E00DFCA|/


    Baseball - World Series:
    ed2k://|file|Mlb.-.Baseball.-.Ws1999...F83A86D773B7|/
    New York Yankees to wyśmienity zespół... ten film sprawia, iż cieżko się nie zakochać w baseballu!! :) Świetny zespół, świetne mecze, niezwykły film!!

    ed2k://|file|MLB.-.Baseball.-.WS.200...842AB72ABB13|/
    Schilling... Pedro Martinez... po prostu Red Sox Boston... przełamali "klątwę" :D Świetnie się ogląda!!


    Baseball - All Stars Games:
    ed2k://|file|MLB.-.Baseball.-.2003.A...8F576F40C404|/
    ed2k://|file|MLB.-.Baseball.-.2003.A...FFDDF7C110B1|/
    ed2k://|file|MLB.-.Baseball.-.2003.A...5572907DC11F|/
    ed2k://|file|MLB.All-Star.Game.2004....65C85B1FE958|/
    ed2k://|file|MLB.All-Star.Game.2004....0C050F8E7545|/
    ed2k://|file|MLB.All-Star.Game.2004....049250C4AC7F|/


    World Series 2003... Game 6:
    ed2k://|file|Major.League.Baseball.-...C0E8EFAD9D9D|/


    ;) zamieszczone linki są TYLKO informacją na temat pliku i hashu!! ;)

    Wystarczy kliknąć na wybrany link :) jeśli masz uruchomiony program, lub skopiować link i wkleić do eMuła lub w adresie przeglądarki i nacisnąć enter!! :)

    pozdrawiam
    Piotras
    info@falubaz.com

  20. Powrót do góry    #110
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Heh widze, ze sa pasjonaci :)

    Ja tez poluje na wszystko co z baseballem związane.

    Ze sronki MLB.com można sciagnać skróty meczu NY Yankees - Boston Red Sox - jest co oglądać, a tak to zostają kasety z meczów m.in. ligi japońskiej :), bo przeciez baseball to narodowy sport japończyków, nie mówiąc np o Kubie.

    A baseball będzie się rozwijał w Polsce - powstają nowe druzyny - jest nowy team m.in. w Bydgoszczy, Polkowicach, Kedzierzynie, Oświęcimiu, Zgorzelcu i może tez w kliku innych miastach, o których nie wiem.

  21. Powrót do góry    #111
    Stały bywalec Awatar KSF1946
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    604
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Baseball jest super sportem... zaryzykuję stwierdzenie że jest duuużo lepszy niż piłka nożna.

    Tochę jednak żałuję że tak mało jest w sieci "świeżych" meczy... chętnie bym sobie obejrzał 2005 WS w wykonaniu White Sox :) w końcu po ponad 80 latach znów są na szczycie :)

    Ja mimo że strasznie się podjarałem drużyną NY Yankees z "wiadomych" powodów :D to jednak strasznie podoba mi się finały WS 2004 w wykonaniu Red Sox... dodatkowo film który oglądałem jest NIESAMOWITY!! To trzeba obejrzeć!!

    hehe, gdyby żużel miał chociażby 1 taki filmik to myślę że więcej osób by się zakochało w sporcie nr 1 w Polsce :)

    Mam nadzieje że Baseball sie rozwinie w Polsce... sam chętnie bym odwiedził jakiś placyk gdzie były by batting cages... ale mieszkam w baaardzo nie-baseballowym regionie (Zielona Góra)... najbliższe bosiko jest w Miejskiej Górce... ale to tak czy inaczej ponad 120 km.

    pozdrawiam fanów "piłki" :)
    Piotr
    info@falubaz.com

  22. Powrót do góry    #112
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jak juz jesteśmy przy Miejskiej Górce :)
    tak sie prezentuje boisko:
    http://www.demony.bn.one.pl/photogallery.php?photo=551

    no i mecz:

    http://www.demony.bn.one.pl/photogallery.php?photo=581 NARZUT MIOTACZA...

    I

    ...STRIKE

    http://www.demony.bn.one.pl/photogallery.php?photo=588

    :)
    więcej mozna zawsze pooglądac w galerii

    pozdro

  23. Powrót do góry    #113
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sorry, ale mam do was pytanie.
    Jak mozna kochac ten sport? Przeciez tego sie ogladac nie da, nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
    Niedawno mialem przyjemnosc rozmawic z pewnym Amerykaninem o fenomenie tego sportu w USA. Wyjasnil mi, ze jest to typowy piknik na ktorym ludzie sie relaksuja, czesto nie znajac nawet wyniku spotkania.
    Sam stwierdzil, ze to jest "boring"... po czym za kilka tygodni dowiedzialem sie, ze kolejna nocke nie spi spedzajac ja przed ekranem tv i swietujac sukces jakis tam skarpetek :)
    Oni to chyba jednak maja we krwi, ale Wy?
    Ludzie opanujcie sie, z Toba Leliwa na czele :D

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzięki falubaz za linki. A co do tego, że basball do najbardziej eksytujących gier nie należy. Ale to wszystko kwestia marketingu. Jak bedzies w TV pokazywać, ze psoie odchody są zmaczne, to po pewnym czasie zaczną ludzie je jeść niestety. mhie tam intersuja wwszleki popularne gry egzotyczne. Dltageo też interesuję się najdnudniejszą gra świata czyli krykietem. No może oprócz szachó i brydż sportowego. :)

  25. Powrót do góry    #115
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    amerykanie czy to MLB czy NBA czy NFL traktują jako rozrywke i spedzenie czasu w atmosferze pikniku. Popcorn, coca-cola i to wszytsko czego im do szczęścia trzeba, a jesli do tego dochodzi np. mecz baseballowy z rodzinka na swiezym powietrzu, to jest gicior :D I tak moga spedzić pół dnia gapiąc sie na gościa rzucającego piłki z predkością prawie 100 mil/h.
    W Polsce z piłką nożna byłoby podobnie, ale ludzie boja sie oberwać w łeb, to chodza np. na żużel :) Ja w tym roku strasznie wynudziłem sie na Olimpijskim, a mimo to nie powiem, ze jest to sport którego bym nie lubił; podobnie chyba jest z tym baseballem.

    W USA juz od małego dziecka wychowują w kulcie baseballa, kosza czy footballu - to jest religia dla nich. Ja jako kilkunastoletni koleś uczestniczyłem w wielu obozach baseballowych organizowanych w Polsce (tak, tak, działo sie kiedys) - to nie tylko sama gra, to cała otoczka - spiewanie baseballowcyh piosenek (Take Me Out to the Ball Game! - KLIK by posłuchać; mecze przy udziale rodziców, zabawy itd itp. Nie doświadczyłem tego nigdzie indziej , a trenowałem tez piłke nożną i kosza. Baseball to inna kultura gry - kto tego nie doświadczył, to ma blade pojęcie o tym.
    Zgadza sie , że jest pewnego rodzaju piknik - dla oglądających, ale ja jako zawodnik podchodzę do tego całkiem inaczej, traktuje to jako rywalizacja, a bywają mecze na prawde ostre, gdzie można nogi połamac czy dostac mocno piłką.

  26. Powrót do góry    #116
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sorry, ale mam do was pytanie.
    Jak mozna kochac ten sport? Przeciez tego sie ogladac nie da, nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
    Niedawno mialem przyjemnosc rozmawic z pewnym Amerykaninem o fenomenie tego sportu w USA. Wyjasnil mi, ze jest to typowy piknik na ktorym ludzie sie relaksuja, czesto nie znajac nawet wyniku spotkania.
    Sam stwierdzil, ze to jest "boring"... po czym za kilka tygodni dowiedzialem sie, ze kolejna nocke nie spi spedzajac ja przed ekranem tv i swietujac sukces jakis tam skarpetek :)
    Oni to chyba jednak maja we krwi, ale Wy?
    Ludzie opanujcie sie, z Toba Leliwa na czele :D

    Błehehe,
    Dziobak, za krótki masz staż po drugiej stronie kałuży :P pobędziesz tam jeszcze trochę od czasu do czasu, to w końcu pokochasz ten sport :D
    Zgadzam się, że baseball jest traktowany wybitnie piknikowo, ale powiem Ci, że ja uwielbiałem chodzić na te, suto zakrapiane browarkiem, pikniki. Dobra zabawa z przyjaciółmi, sport na żywo, to jest to. A że parę osób nie kojarzy wyników no to cóż, zrzucę to na karb słabych głów, po dwóch, trzech Miller Light nie pamiętają gdzie mieszkają a co dopiero o wyniku mówić :P

    Na pewno będziesz zdruzgotany wiedząc, że równiez bardzo lubię ichniejszy football, choć bardziej w wydaniu akademickim. Jestem fanem Northwestern, go Wildcats!!!! :D

    pozdro,

    PS. Falubaz_com, witam w klubie :D

  27. Powrót do góry    #117
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziobak, za krótki masz staż po drugiej stronie kałuży :P pobędziesz tam jeszcze trochę od czasu do czasu, to w końcu pokochasz ten sport :D
    Bo nic innego latem na odpowiednim poziomie w telewizorze nie uświadczysz :D MFL jeszcze nie gra, NBA i NHL juz nie gra, wieć oglądasz to albo nic. :D

  28. Powrót do góry    #118
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Racja, z tą poprawką, że ja mówię o chodzeniu na mecze, w tym jest cały urok :D
    Jeśli chodzi o TV, to wystarczy powiedzieć, że na każdym szlagierze Ligi Mistrzów zasypiam po 15 minutach, tak wiec sport w TV zdecydowanie odpada :P

    pozdrówki,

    PS. Ale zaraz, jest jeszcze WNBA. We got next :D

  29. Powrót do góry    #119
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O tak, football spodobal mi sie wyjatkowo w tym roku.
    Akademicki jest duzo ciekawszy, w ogole super atmosfera, zespoly muzyczne, trabki, bebenki itp :P
    Akurat w tym roku poznalem tajniki( choc nie wszystkie ) tej gry, jest rzeczywiscie na co popatrzec.
    Kibicuje pomaranczowym Miami Hurricane :P

    "Baseball jest super sportem... zaryzykuję stwierdzenie że jest duuużo lepszy niż piłka nożna.
    "
    O Boze, nastepny do pieca ! :D
    Leliwa szczerze to kontynuujac tok myslenia znanego nam Proboszcza_Dobrodzieja uwazam, ze powinno sie was ( zwolennikow tego chlamu ) otruc :P :D

    Dziekuje :)

  30. Powrót do góry    #120
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli to ma być trucie środkami wysokoprocentowymi, to zapewniam, że ten proces rozpoczął się w moim przypadku juz dawno :P

    Aha, to moze otworzymy nowy topic o footballu amerykańskim? It 's a touchdown!!!!! :)

  31. Powrót do góry    #121
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Racja, z tą poprawką, że ja mówię o chodzeniu na mecze, w tym jest cały urok :D
    Tyklko siłą baseballu polega na tym, że puszczja to w TV, bo tak to nawte Piłka nożna w USA byłaby popularniajsza, bo maja większe stadiony. :D.

    Jeśli chodzi o TV, to wystarczy powiedzieć, że na każdym szlagierze Ligi Mistrzów zasypiam po 15 minutach, tak wiec sport w TV zdecydowanie odpada :P
    Ja tzm na siatkówce w telewizorze wcale nie zasypiam. Na NBA też nie. :)

    PS. Ale zaraz, jest jeszcze WNBA. We got next :D
    Ja mówię o sporcie na poziomie... :)

  32. Powrót do góry    #122
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ogladnalem w koncu po wielu dniach cierpliowsci i czekania filmik: NYY - Team of the Century - super szkoda ze tylko 57 min :/ - mineło mi jak 5 min :)
    potem łyknalem 2 godzinny 6 mecz finału World Series 2003 NYY- Marlines. To co robil miotacz Marlines to poezja :) rzucał 9 zmian i to cały czas z podobna siłą i skutecznością - hm ciekawe co powiedział jego łokieć na następny dzień :)
    za niedługo bedzie Red Sox - Cardinals (WS 2004) - juz sie nie moge dozckeac

    a poza tym to można sporo sie nauczyć z tych meczów, zabieganie i tym podobne rzeczy sa podstawą tej gry, a nie zawsze podczas meczów sie o tym pamięta ;) a tutaj po prostu wszystko jest jak w zegarku.

  33. Powrót do góry    #123
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tyklko siłą baseballu polega na tym, że puszczja to w TV, bo tak to nawte Piłka nożna w USA byłaby popularniajsza, bo maja większe stadiony. :D.
    Tu się nie zgodzę, siła baseballu to wlaśnie mecze na zywo. A co do stadionów, to z piłka nie porównywałbym wogóle bo nożni w USA zwykle graja na footballowych, albo byłych footballowych.
    Natomiast wielkościowo stadionów baseballowych nie nazwałbym małymi. Najmniejszy to chyba stadion Sox w Bostonie o pojemności 33 tyś. Średnia pojemność pozostałych to 50 tyś, to chyba nie mało. Z własnego dośwadczenia, kiedy bywałem na Wrigley Field (39 tyś z hakiem) to nie zdazyło się, żeby stadion świecił pustkami, nawet na meczach w tygodniu stadion wypełniony był w 80-90 %.
    Pod wzgledem widowni oczywiście football przoduje i ich stadiony są większe bez dwóch zdań. Baseball plasuje się w tym rankingu na drugim miejscu. Nożna może w tej kategorii rywalizować co najwyżej z hokejem, choć ostatnio widownia hokaja podskoczyła sporo po roku przerwy.
    popatrz na widownię w półfinałach MLS i w finałach konferencji: http://www.mlsnet.com/MLS/mls/events...2005/schedule/
    Nie rzuca na kolana :P


  34. Powrót do góry    #124
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pojemność pojemnością, ale wszytsko to kwestia ile przychodzi. Generalnie futbolowe stadione są większe, a na nich gra też kopana, a na mecze reprezentacji USA przychodzi chyba czasami wiecej niż te 50 tys., bo stadiony są większe.

  35. Powrót do góry    #125
    Stały bywalec Awatar KSF1946
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    604
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hehe, dorzucę jeszcze swoje "12 groszy" :)

    Oglądam ostatnio nowy sezon The Simpsons (jeden z ostatnich odcinków)... i... właśnie... baseball... zjechali grę równo :) Nie ma sie co łamać bo i tak baseball jest zaje*&%bisty (i lepszy od piłki nożnej:)) ale coś widzę ostatnio że często krytykują w US baseball za tzw. "brak akcji" ;) pamiętam że jakiś czas temu temat podjęty był też w prześmiesznym odcinku South Park :)

    Suma sumarum... amerykanie śmieją się ze swojego jak by nie było sportu narodowego a mimo to dziesiątki tysięcy pojawiają się na każdym stadionie przy okazji każdego meczu... :D

    Dla osób mało zoriętowanych dodam tylko że przez 1 sezon drużyna rozgrywa z tego co wiem ponad 100 meczy!! Nawet nie ma się jak do tego odnieść i porównać do kilkunastu meczy żużlowych (średnio 20 imprez żużlowych w miastach żużlowych).

    pozdrawiam

  36. Powrót do góry    #126
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oglądam ostatnio nowy sezon The Simpsons (jeden z ostatnich odcinków)... i... właśnie... baseball... zjechali grę równo :) Nie ma sie co łamać bo i tak baseball jest zaje*&%bisty (i lepszy od piłki nożnej:))
    Też mi porównanie. 10 razy szybciej można wymienic sporty nudniejsze od połik nożnej, bo ich jest tak mało, niż odwrotnie.

    ale coś widzę ostatnio że często krytykują w US baseball za tzw. "brak akcji" ;)
    I słuszznie. Porównując baseball z siatkówką czy koszykówką, które też zostały wynalezione w USA, to czyste flaki z olejem. Ale piłka nozna i krykiet są bezapelacyjnie nudniejsze. :) No nie zapominajmy jeszcze o szachac brydżu i brydżu sportowym. :D

  37. Powrót do góry    #127
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.remarka.com/cch/CCH-Cards-Tribute_640x480_divx.avi

    clip zrobiony przez fana St. Louis Cardinals :) hmm jest na co popatrzeć :]

    pozdrawiam :)
    nic tylko Władysławowo w przyszłym roku do I ligi !!!!:D:D

  38. Powrót do góry    #128
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    za chwile rozpocznie sie wywiad na temat baseballu w RADIU LUZ:

    http://www.radioluz.pwr.wroc.pl/

    zapraszam do słuchania :)

  39. Powrót do góry    #129
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powiedz, lepiej coś o tym zamieszaniu z World Baseball Classic.

  40. Powrót do góry    #130
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2005
    Postów
    372
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I USA wcale nie jest najlepsza w baseballu na świecie. :)Można poczytać o tym na sport1.pl.

  41. Powrót do góry    #131
    Początkujący
    Dołączył
    09-06-2006
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sorry I don't speak Polish.


    I downloaded World Series 2003... Game 6 from ED2K. But the sound does not work. Its staticy. I copied the hash code and pasted it into Google and found this thread. I was just wondering if anyone here figured out how to get the sound working. Is the person who posted the ED2K link for it here the one who ripped it and released it? Thanks

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •