Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 254

Wątek: Kolejarz Opole - krajobraz po spadku

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Kolejarz Opole - krajobraz po spadku

    Jak donosi GW:
    "Tomasz Rempała, Rafał Dobrucki i Tomasz Bajerski to kandydaci do jazdy w Kolejarzu Opole. Beniaminek I ligi szuka dwóch solidnych krajowych liderów

    - Potrzebujemy dobrych, punktujących krajowych zawodników - mówi Jerzy Drozd, prezes Kolejarza.

    Jego zespół awansował do I ligi. Sztuka ta udała się opolanom pierwszy raz od 17 lat. Wcześniej nasz klub był w wyższych ligach, ale tylko ze względu na zmiany regulaminowe.

    Teraz opolanie potrzebują wzmocnień, by utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Jeszcze przed play-off z zespołami I ligi Drozd wzbraniał się przed głośnymi deklaracjami o konieczności zmian w składzie. - Chłopcy, którzy u nas jeździli, mieli wywalczyć awans. Wygrali dziewięć z dziesięciu spotkań w II lidze. Nie można powiedzieć, że się nie sprawdzili - bronił się Drozd.

    Jednak pojedynki z najsłabszymi zespołami I ligi, a zwłaszcza z Grudziądzem, pokazały, że w tym składzie opolanie nie mają czego szukać w I lidze, bo są po prostu za słabi.

    - Rempała, Bajerski, Dobrucki, Szombierski to nazwiska, którymi się interesujemy i żużlowcy, którzy nie powiedzieli nam "nie" już na początku rozmów - mówi Drozd.

    Cała czwórka wystąpi 23 października na turnieju w Opolu, który będzie małym castingiem kandydatów do opolskiego Kolejarza. W kręgu zainteresowań są także Robert Wardzała i Łukasz Linette.

    Opolanie nie są potentatem finansowym na I ligę, jednak klub chce zachować opinię wypłacalnego. Poprzedni sezon zakończył bez długów, tegoroczny chce zamknąć do 15 listopada. Kolejarz musi jeszcze zapłacić swoim zawodnikom około 20 tys. zł. - Uregulujemy to do połowy listopada, a nawet wcześniej - zapewnia Drozd. Liczy się z tym, że wymienieni przez niego zawodnicy mogą wybrać inne oferty. - My obiecujemy może mniej, ale dajemy, na obietnicach się nie kończy - twierdzi opolski prezes. Jest dość pewny siebie, bowiem coraz więcej żużlowców składa oferty do opolskiego klubu.

    - Nie jestem z księżyca i wiem, że część zawodników rozmowy z nami traktuje jako zabezpieczenie na wypadek, gdyby nie złapali ciekawszych ofert, albo wręcz jako okazję do podbijania swojej ceny - przyznaje Drozd.

    W swoim składzie widziałby chętnie Tomasza Bajerskiego, ale ten mimo słabego sezonu zarabiał w ekstralidze aż 180 tys. zł w skali roku (średnio 15 tys. miesięcznie). Składają się na to premie za zdobyte punkty, kwota za podpisanie kontraktu i pieniądze od sponsorów. To suma na opolskie warunki astronomiczna, budżet całego klubu wynosił bowiem w 2004 roku około 800 tys. zł.

    Opolscy działacze nie przymierzają się jeszcze do poważnych rozmów z młodzieżowcami i obcokrajowcami. Czekają na ostateczne decyzje, bowiem coraz więcej prezesów klubów żużlowych mówi o zmianach w regulaminie: zwiększeniu liczby obcokrajowców do dwóch w meczu i likwidacji biegu młodzieżowców"




  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    898
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to pozycja naszego kapitana zaczyna wzrastać na transferowym rynku ;). Szkoda, że Szumina zamienia swój talent na drobne. Przed tym sezonem był zawodnikiem porównywalnym a nawet lepszym od Janusza Kołodzieja, lecz sezon żużlowy to wszystko zweryfikował i nasz Szumina pozostał daleko z tyłu za Januszem :( Szkoda, że poprzez mało sportowy tryb życia marnuje nam się doskonały żużlowiec. Rafał ma papiery na wielkie wyniki w tym sporcie, tylko nie bardzo wykorzystuje swoje ogromne możliwości....


    Myślę, że działacze Kolejarza mogą sobie odpuścić rozmowy z Szuminą, bo ten tylko sobie podbija cenę. Rafał nie strzeliłby sobie samobója, zmieniając barwy klubowe na Opole. Bez urazy, ale w Opolu tak naprawdę jedynie uwsteczniałby się. W Rybniku ma wszystko czego zapragnie i jest mało prawdopodobne aby zmienił otoczenie... Poza tym jest nam kibicom coś winien, więc myślę że w nadchodzącym sezonie zrehabilituje się i będzie o nim głośno ;) Trzeba tylko przypilnować aby przygotował się do sezonu jak na zawodowca przystało, aby obyło się bez rozczarowań. Myślę, że CzeCze teraz pokaże naszym chłopakom jak wyglądają przygotowania do sezonu ;) i pierwszy raz od niepamiętnych czasów Szumina od początku będzie śmigał. Jeśli w naszym klubie popracuja nad zdyscyplinowaniem Rafała, to będzie to jego udany sezon, na co bardzo mocno liczę :)

    pozdROWienia

    edit. wpisy nie dotyczace glownej istoty watku zostaly usuniete - Darkness

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    07-09-2004
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do obcokrajowca to najlepszy był by Matej Ferjan albo Roni Schlein(nie wiem jak dokładnie się pisze, Co do seniorów to może Bajerski(ale wątpię żeby się zgodził) i jeszcze może jakiegoś średniaka i będzie oki


  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    600
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie, to oczywiście jakieś ewentualne przejście Szuminy do Opola, było by tylko jakimś ogromnym nieporozumieniem. Z całym szacunkiem, ale co niby Rafał miał by zyskać z tytułu jazdy w Opolu? W Rybniku mamy walczyć o powrót do grona najlepszych, a Opole chce tylko utrzymać się na zapleczu Ekstraligii. Dla mnie to było by coś w rodzaju kroku wstecz, a przecież nie o to chodzi.

    Pozdrawiam

  5. Powrót do góry    #5
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    opolscy działacze lepiej niech uśmiechną się do wrocławskich działaczy. przecież wiadomo, że w przyszłym sezonie misiek i świder będą już seniorami i co za tym idzie, albo słaby, albo świder, albo i słaby, i świder będą do wypożyczenia. inna sprawa, czy kolejarza będzie stać na kogoś z nich. raczej chłopaki przyzwyczaili się do extraligowych zarobków:):):)
    a bajerskiego niech sobie lepiej podarują. chociaż wiadomo, że na ten sezon kupili od niego silniki i kevlar dla sekuli...więc może jednak ta współpraca zacieśni się:) oby nie!!!

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    jeszcze niedawno jakis opolski dzialacz albo zyto powiedzial ze jedynym zawodnikiem na pierwsza lige jest Pawliczek, chyba zapomnial tutaj o Pietraszce, ktory jak stwierdzil w rozmowie ze mna, ze wcale nie jest powiedziane ze bedzie w Opolu...

    a Sekula ma nowy kevlar :P jakis czerwony :D

  7. Powrót do góry    #7
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    a Sekula ma nowy kevlar :P jakis czerwony :D
    zgadza się. ale od niedawna:):):) czerwono-czarny:):):) bodajże z napisami "prus"-jakieś zakłady mięsne czy cóś:):):)
    ale wcześniej miał żółto-niebieski po bajerskim...
    a o pietraszkę, to ja jednak na miejscu p.drozda postarałbym się!!!

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    Nie sądze, aby Tomek Rempała odszedł z Rzeszowa. Dobrze mu się tu jeździ, klub wypłacił mu wszystko na zero...w Opolu na pewno lepiej nie będzie miał, a jak wiadomo z Tarnowa do Opola jest "troszeczkę" dalej niż do Rzeszowa...

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Hehe , smieszy mnie czytanie tego wątku troszke :P Szumina w Opolu , Rybniczanie - nie bo sie cofnie w rozwoju i podbija sobie cene , Rempala w Opolu - nie bo w Rzeszowie ma wszystko czego zapragnie Bajerski - nie bo on chce elige :P Smiesznie to brzmi jak tak kazdy sie wypiera ze ten i ten zaowdnik nie odejdzie :)

    Moze Słaby w Opolu ? :) 10 pt.lekko by robil :D
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar Nalka
    Dołączył
    08-10-2003
    Postów
    1,001
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sekula w czerwono- czarnym kevlarze? No to w takim razie do Gniezna mu blisko :P

    Bajerskiego na Waszym miejscu to bym wcale nie chciała w swojej druzynie, jest cienki, nawet na pierwsza lige za cienki ;) Ale o jakiś nazwiskach utytułowanych pomarzyc miło :)

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    898
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety kibice nie zobaczą Rafała Szombierskiego, gdyż zawodnik RKM-u podda się operacji i nie będzie mógł uczestniczyć w turnieju.

    http://www.przegladzuzlowy.pl/news_o...?id=1089878202

    No to Opolanie Szuminy sobie nie obejrzą w tym sezonie....ale za rok wpadniemy tam do Was na stadion w liczbie kilku tysięcy, to i Szumine sobie zobaczycie ;)

    pozdROWienia

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    vojtas : pozdrow FOCUSA od kibicow z opola to po pierwsze !!!

    jesli chodzi o mnie to najchetniej widzialbym w opolu Rafala Dobruckiego i Slawka Drabika no i oczywiscie Focusa mam nadzieje ze on zostanie

    a jesli chodzi o szumine to wcale niebylbym taki pewien ze zostanie w rybniku - przecierz opole i rybnik to ta sama liga a pozatym moze on wolalby jezdzic w extralidze ?? chyba ze zaden klub sie nim nie interesuje

    ale wszystko i tak okaze sie dopiero za pare miesiecy


  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Duża część żużlowców rozmawia z wieloma klubami naraz, albo dla podbicia ceny albo dla zabezpieczenia się. Stąd potem rozgrzane głowy :). Moim zdaniem Bajerski nie będzie u nas jeżdził (no i dobrze) a Drabik, Świderski i Pietraszko t owystarczające wzmocnienia.
    Pytanie tylko czy np. Drabika, który miał bardzo udany sezon (do momentu kontuzji) zostanie "puszczony" przez Ruskę? Świderski albo Słaboń raczej nie zmieszczą się obaj w składzie WTS-u, więc jest szansa. Dużo też zależy od zmian regulaminowych np. możliwość startu dwóch stranieri. Mam nadzieję, że spokojnie obronimy się przed spadkiem, ale jak zwykle wszystko zależy od finansów.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiejsza GW, dodatek Opole:
    Turniej żużlowy w Opolu

    Arkadiusz Kuglarz 19-10-2004 , ostatnia aktualizacja 19-10-2004 18:14

    Wychowanek Zielonej Góry Krzysztof Stojanowski wystartuje w sobotnim turnieju w Opolu. Jest jednym z kandydatów do jazdy w Kolejarzu w sezonie 2005

    - Pierwsze krótkie rozmowy z opolskimi działaczami już się odbyły - przyznaje Stojanowski. - W sobotę zapewne powiemy sobie więcej konkretów. Na dziś wracam do macierzystego klubu do Zielonej Góry. Jeśli znalazłbym miejsce w ekstraligowym składzie, to chętnie tam zostanę. Jeśli nie, poszukam sobie klubu, nie wykluczam, że I-ligowego - mówi Stojanowski, który ostatni sezon spędził w Lotosie Gdańsk.

    Prezes opolskiego Kolejarza Jerzy Drozd chce porozmawiać z kandydatami do wzmocnienia jego zespołu zaraz po sobotnim turnieju.

    - Na niektórych zawodników po prostu nas nie będzie stać. Chcemy jednak poznać ich oczekiwania finansowe, a sami przedstawimy swoje możliwości - mówi Drozd.

    Stojanowski jest kolegą kapitana "kolejarzy" Sławomira Dudka. - Chcę się pokazać opolskim kibicom, bo słyszałem o nich dużo dobrego. Cieszę się, że Kolejarz wydobył się z II ligi. Z informacji, jakie do mnie docierają, wynika, że zaczyna dobrze sobie poczynać.

    Oprócz Stojanowskiego na torze przy ul. Wschodniej zobaczymy kilku innych zawodników, którymi interesują się opolanie: Tomasza Rempałę, Tomasza Bajerskiego, Roberta Wardzałę. Pojawili się także inni kandydaci, których jednak w sobotę zabraknie: Stanisław Burza czy Rafał Szombierski.

    - Nie ma się co podpalać, bo zawodnicy rozmawiają z wieloma klubami. Ostatecznie może się okazać, że zakontraktujemy zupełnie innych żużlowców. Ale rozmawiać trzeba, bo już w listopadzie chcemy mieć skompletowany zespół - zapowiada Drozd.

    W sobotę o godz. 14 zmierzą się dwie drużyny opolskich jubilatów: Sławomir Dudek obchodzi 20-lecie startów, a trener Piotr Żyto 25- lecie pracy w sporcie żużlowym.

    Składy:

    Dudek Team: Sławomir Dudek, Krzysztof Stojanowski, Tomasz Rempała, Adam Pawliczek, Marcin Sekula, Piotr Rembas.

    Żyto Team: Tomasz Bajerski, Sebastian Kowolik, Adam Pietraszko, Robert Wardzała, Mariusz Puszakowski, Tomasz Schmidt, Sławomir Drabik.


  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Ten turniej odbedzie sie w tą sobote ? <23.10.2004> ? Bo z tego co wiem Sławek Drabik jedzie w ta sobote w Memoriale dr.Ryszarda Nieścieruka.

    pzdr.z Wrocławia
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    29-07-2004
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a kiedy zacznie sie remont stadionu?

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Ten turniej odbedzie sie w tą sobote ? <23.10.2004> ? Bo z tego co wiem Sławek Drabik jedzie w ta sobote w Memoriale dr.Ryszarda Nieścieruka.

    pzdr.z Wrocławia
    W Opolu o godz. 14°°
    We Wrocku o godz. 18°°

    Zdąży :p

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Ten turniej odbedzie sie w tą sobote ? <23.10.2004> ? Bo z tego co wiem Sławek Drabik jedzie w ta sobote w Memoriale dr.Ryszarda Nieścieruka.

    pzdr.z Wrocławia
    W Opolu o godz. 14°°
    We Wrocku o godz. 18°°

    Zdąży :p
    Zdazy zdazy ale po Opolu bedzie zblazowany i co nam z tego :P :lol: A tak na serio to ciekawe czy pojedzie tzn.gdzie pojedzie :D
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nowa Trybuna Opolska:
    "Dobrucki na celowniku

    Juz w sobote dzialacze z Opola zasiądą do negocjacji z zawodnikami, którzy mają zdobywac w najblizszym sezonie punkty dla I-ligowca.

    Na konczący tegoroczny sezon mecz jubilatów - obchodzącego 20-lecie startów Dudka i 25-lecie pracy w sporcie zuzlowym trenera Piotra Zyty - zaproszono zuzlowców, którzy znajdują sie w sferze zainteresowan klubu. Na liście zyczen Kolejarza są tacy zawodnicy jak Tomasz Bajerski, Rafal Dobrucki, Tomasz Rempala, Robert Wardzala, Rafal Szombierski, Stanislaw Burza, Krzysztof Stojanowski.
    - Potwierdzam, ze byly juz, ale bardzo pobiezne rozmowy miedzy mną i dzialaczami z Opola - mówi Dobrucki. - Dziś na temat przejścia do Kolejarza nie mówie ani tak, ani nie. Jest na to za wcześnie, przede mną są jeszcze rozmowy z moim macierzystym klubem (Unia Leszno - dop. red.) i od ich wyniku zalezec bedą moje dalsze kroki. Dlatego prosze mnie dziś nie ciągnąc za jezyk.

    - Z nikim nie prowadziliśmy jeszcze zadnych wiązących rozmów - mówi Jerzy Drozd, prezes opolskiego klubu. - Zaprosiliśmy jednak na zawody zuzlowców, którym chcemy sie przyjrzec pod kątem nowego sezonu. Po zawodach siądziemy do rozmów i zadamy proste pytanie - czy chcą u nas jeLdzic. Spotkamy sie tez z naszymi zawodnikami, podsumujemy sezon i zapytamy o to samo. Glos bedzie mial tez trener Piotr Zyto. Wspólnie ocenimy sezon, spytamy o jego wizje skladu i dopiero na podstawie tych wszystkich rozmów zobaczymy, co trzeba bedzie zmienic w zespole.

    Trener Piotr Zyto twierdzi, ze w klubie byly juz rozmowy z prezesami.
    - Wstepnie rozmawialiśmy na temat pewnych nazwisk, prezesi są otwarci, po to robimy ten mecz, zeby zobaczyc w akcji zawodników - mówi Zyto. - Nie bylo jednak wiązących ustalen.
    - Na pewno nie bedziemy placic za tak zwane przygotowanie do sezonu - mówi prezes. - Pieniądze lezą na torze i dlatego zamierzamy dobrze nagradzac za zdobywanie punktów. Poza tym chyba lepiej miec druzyne zlozoną z zawodników bez wielkich nazwisk, ale punktujących, a pieniądze przeznaczac na sprzet. W pierwszej lidze chcemy po prostu zbudowac taki sklad, który bedzie zdobywac punkty, a przy tym nie "wypruje" kasy klubowej. Nasi zawodnicy tez mają duzy potencjal, który zamierzam wykorzystac.

    W sobotnich zawodach (początek o godz. 14.00) w zespole Piotra Zyty pojadą: Tomasz Bajerski, Sebastian Kowolik, Adam Pietraszko, Robert Wardzala, Mariusz Puszakowski i Tomasz Schmidt, a w druzynie Slawomira Dudka obok jubilata wystąpią: Krzysztof Stojanowski, Tomasz Rempala, Adam Pawliczek, Marcin Sekula i Piotr Rembas.

    KANDYDACI W LICZBACH
    Bajerski 1975 Apator Torun (e) 1,177
    Burza 1977 Unia Tarnów (e) 1,295
    Dobrucki 1976 Unia Leszno (e) 1,568
    Puszakowski 1978 GTZ Grudziądz (I) 1,977
    T. Rempala 1978 Marma Rzeszów (I) 2,013
    Stojanowski 1979 Wybrzeze Gdansk (I) 1,925
    Szombierski 1982 RKM Rybnik (e) 1,351
    Wardzala 1975 Unia Tarnów (e) 1,103
    W kolejnych rubrykach: nazwisko, rok urodzenia, klub (e - ekstraklasa, I - I liga), średnia biegowa z ostatniego sezonu."
    Tadeusz Wyspiański
    twyspianski@nto.pl


  20. Powrót do góry    #20
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    jutro wybieram się na zawody w opolu i mam nadzieję, że zobaczę sławka drabika w akcji!!! myślę, że jednak wystąpi on w opolu, a to z tego względu na to, iż jest w dobrych stosunkach z działaczami opolskimi:):):)
    a do wrocławia to i tak zdąży!!!:):):) jeszcze będzie miał czas na wypicie browarka;) po drodze:):):):):)

    dobrucki w kolejarzu...???!!! hhhmmmmmm.......tylko skąd tyle pieniążków weźmie prezes?????!!!!! bo jak na razie to niezbyt wielcy sponsorzy garną się do wspomagania klubu!:(:(:(:(

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    woojo

    Nie zobaczysz :) Zobacz na liste koelgi Crisa :) Tak jak sie spodziewalem , Sławek pojedzie w Memoriale dr.Ryszarda Nieścieruka , w ten sam dzień we Wrocławiu :) Dobrucki w Opolu ? No to byscie zaszaleli ;)

    Owocnego sezonu zycze Opolskim kibicom :)
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  22. Powrót do góry    #22
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    szczerze powiedziawszy to do końca chciałem się łudzić, że sławek wystartuje w opolu. a spowodowane to było tym, że pare dni temu wyczytałem gdzieś, iż ma on być rezerwowym w jednej z drużyn, które wystąpią jutro w opolu. ale niestety...http://miasta.gazeta.pl/opole/1,35087,2352520.html
    trudno:( chciałem zobaczyć jak śmiga po przebytej kontuzji. także z chęcią zobaczyłbym jak ronek sobie radzi na wrocławskim torze, na tle teoretycznie lepszych i bardziej doświadczonych zawodników...ale niestety finanse nie pozwolą mi na to:(:(:(
    a może regionalna TVP3 jakąś relację z memoriału r.nieścieruka nada??!! wiecie coś na ten temat???

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem czy Stojan u Was pojedzie, ale obawiam się że nie, gdyż dziś urodziło mu się dziecko... Życzę emocji w zawodach mimo to :).

  24. Powrót do góry    #24
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    podczas dzisiejszych zawodów w opolu można było zobaczyć kilku zawodników, którzy są w kręgu zainteresowań włodarzy kolejarza. bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie m.kuciapa. nieźle sobie radzili tomkowie bajerski i rempała, mógł się też podobać m.puszakowski. jak dla mnie to ktoś z wyżej wymienionej przeze mnie czwórki zasili w przyszłym sezonie drużynę kolejarza. osobiście chciałbym, aby to był m.kuciapa i m.puszakowski. tylko czy znajdą się pieniążki na zatrudnienie tej dwójki?!

    a tak cicho wam powiem, iż mam przeczucie, że w okresie transferowym dojdzie do pewnej niespodzianki - hitu transferowego. i autorami jego będą oczywiście kolejarz opole i..........r.dobrucki!!!:);)
    no co?! pomarzyć nie można?! marzenia nic nie kosztują, a do tego nieraz się spełniają.....

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Szczerze wątpie, żeby Maciek Kuciapa czy Tomek Rempała opuścili Rzeszów, jeśli tam mają takiego sponsora (a ma być jeszcze lepiej). Dlatego tych dwóch raczej skreśliłbym z listy marzeń :)
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2003
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a tak cicho wam powiem, iż mam przeczucie, że w okresie transferowym dojdzie do pewnej niespodzianki - hitu transferowego. i autorami jego będą oczywiście kolejarz opole i..........r.dobrucki!!!
    no co?! pomarzyć nie można?! marzenia nic nie kosztują, a do tego nieraz się spełniają.....
    niestety tym razem sie nie spelnia...Rafi owszem zasili pierwszoligowy klub, ale nie ten z Opola :P

    Co do Macka Kuciapy i Tomka Rempaly - wsyztsko napisal moj poprzednik...Zreszta Maciek jesli juz mialby opuscic rodzimy Rzeszow to tylko na rzecz ekstraligowca...

    pozdrawiam

  27. Powrót do góry    #27
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    panowie! nigdy nic nie wiadomo! dopóki piłka w grze...ofkorsa:);):D

  28. Powrót do góry    #28
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kuciapie zawsze leżał tor w Opolu jak mało który... Myślę, że jeśli Opole mogłoby zapewnić choć odrobinę lepsze warunki niż Stal to Ciapek przeszedłby do Kolejarza. Tam byłby liderem robiącym komplety na opolskim "jajku", u nas lepsi od niego wydają się Rempała oraz xxx i yyy :P.
    Szczerze mówiąc nie płakałbym za Kuciapą, o ile na jego miejsce przyszedłby ktos inny - niegorszy od niego.

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za GW:

    Rozmowa z prezesem Kolejarza Opole
    Rozmawiał Arkadiusz Kuglarz 25-10-2004, ostatnia aktualizacja 25-10-2004 17:50

    Nie chciałbym, by po włożeniu tak dużej pracy i pieniędzy opolski żużel podzielił los hokeja.

    Arkadiusz Kuglarz: Sobotnim turniejem zakończył się bardzo udany dla Kolejarza sezon 2004. Jest awans do I ligi, ale tak naprawdę to dopiero początek ciężkiej harówki.

    Jerzy Drozd: Teraz potrzebujemy kilku dni wakacji. Pracujemy już nad złożeniem budżetu, który pozwoli zbudować ciekawy skład, gwarantujący nam utrzymanie w I lidze. Zaczniemy od zakontraktowania dwóch krajowych zawodników, o obcokrajowców będziemy się martwić później.

    W sobotę nasi zawodnicy stanowili tylko tło dla zaproszonych gości.

    - Bez przesady, Dudek czy Rembas zdobyli po 8-9 punktów. To dobrze. Jakby tak jeździli w I lidze, byłoby super.

    Tylko że tak naprawdę nasi żużlowcy większość punktów zdobyli na kolegach z Kolejarza. Na zaproszonych rywalach wywalczyli w siedmiu tylko 10 punktów.

    - Dudek, Pawliczek, Rembas potrafią jeździć, trzeba im tylko dobrego sprzętu.

    Ten temat wraca jak bumerang. Przez cały sezon klub mówił, że zawodnicy mają sprzęt. Ci jednak w play-off z zespołami z I ligi narzekali, że odstają sprzętowo od rywali. Mają więc dobre motocykle czy nie?

    - Powiem tak: niektórzy zawodnicy pieniądze, które dostali przed sezonem na sprzęt, zainwestowali w inne dobra, powiedzmy meble czy samochody. Na drugoligowców motory im starczały, z I ligą było już jednak gorzej. Teraz tego błędu nie popełnię: nie dostaną na starcie żadnej kasy. Dam motocykle czy silniki - co kto będzie potrzebował. Do tego odpowiednio wysoką punktówkę i premie za zwycięstwa. Będą zdobywali punkty, będą kibice, będą mieli kasę. Za samą obecność w składzie nie będę wykładał pieniędzy.

    Ale przy założeniu, że nie płaci Pan przed sezonem, wielu zawodników ofertę Opola odrzuci.

    - Jak ktoś chce ode mnie 100 tys. zł za podpis, to znaczy, że on się boi, że nie zrobi na torze wyniku. Ja chcę "walczaków", którym dam sprzęt, a kasę, i to niemałą, zarobią na torze. Ten sezon zakończymy bez długów i w tym nadchodzącym chcę, by było podobnie.

    Jest wynik sportowy. Jednak stadion przy ul. Wschodniej to obraz nędzy i rozpaczy.

    - Obiekt jest miejski. Zdajemy sobie sprawę, że może dojść do sytuacji, że wiosną ze względu na fatalny jego stan nie zostanie dopuszczony do rozgrywek. Możemy mieć skład, ale nie wystartować w lidze. To czarny scenariusz, ale taka jest prawda. Mam nadzieję, że na I ligę przyjdzie około 4-5 tys. widzów. Niestety, będą oglądali mecze w fatalnych warunkach. Chcemy spotkać się włodarzami miasta, by jeszcze jesienią rozpocząć jakieś remonty, bo wiosną znów mogą być kłopoty.

    A jeśli miasto odmówi pomocy?

    - Możemy płacić zawodnikom, kupować sprzęt, ale miejskiego obiektu utrzymywać i remontować nie damy rady. Jeśli miasto nam nie pomoże, to będziemy mieli kłopoty. Nie chciałbym, by po włożeniu tak dużej pracy i pieniędzy opolski żużel podzielił los hokeja.

    Chyba Pan przesadza.

    - Jestem optymistą i wierzę, że przy przychylności miasta i opolskich firm zbudujemy ciekawy zespół. Jednak jeśli i ratusz, i środowisko zostawią mnie samego, to nie wiem, czy dam sobie radę.

    Kto poprowadzi zespół w sezonie 2005?

    - Po 1 listopada spotkamy się z Piotrem Żyto, poznamy jego warunki i koncepcję. Od trenera będzie zależało, z którymi zawodnikami porozmawiamy w pierwszej kolejności. Czekamy także na ostateczne decyzje w sprawie regulaminu na sezon 2005.

    Rozmawiał Arkadiusz Kuglarz

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za GW:

    Ronnie Jamroży będzie jeździł w ekstraklasie

    Arkadiusz Kuglarz 26-10-2004 , ostatnia aktualizacja 26-10-2004 20:04

    Trener Atlasu Wrocław Marek Cieślak chce Ronniego Jamrożego w składzie na sezon 2005. Tym samym opolanie nie mogą liczyć na jego dalsze wypożyczenie.

    W sobotę we Wrocławiu odbył się Memoriał im. Ryszarda Nieścieruka, który był jednocześnie okazją dla wrocławian do przyjrzenia się kandydatom do jazdy w ekstraligowym Atlasie. Prezes Atlasu Andrzej Rusko szuka młodzieżowców na sezon 2005, gdyż tegoroczni w przyszłym będą jeździć w gronie seniorów. Wśród kandydatów byli: Marcin Nowaczyk, Paweł Hlib, Krzysztof Buczkowski i Ronnie Jamroży. Ten ostatni w sezonie 2004 był wypożyczony z Atlasu do opolskiego Kolejarza.

    Najlepsze wrażenie zrobił Hlib, ale on ma kilka propozycji startów, a i gorzowianie chętnie zatrzymaliby tego zdolnego młodzieżowca u siebie. Wrocławianie musieliby zapłacić za jego pozyskanie 250 tys. zł.

    Prezes Rusko po memoriale na pytanie o młodzieżowców w Atlasie odpowiedział krótko. - Mamy Jamrożego, o młodzieżowców się nie martwimy - uciął. Trener Cieślak: - Widzę i chcę mieć Ronniego w składzie.

    Sam Jamroży twierdzi, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły. - Nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, ani z Wrocławia, ani z Opola - twierdzi Ronnie. Nie chce powiedzieć, czy czuje się na siłach, by jeździć w ekstralidze, ani czy chce zostać w Kolejarzu. Prawdopodobnie nie chce składać żadnych deklaracji, dopóki nie uzgodni wszystkich warunków z Atlasem.

    Prezes Kolejarza Opole Jerzy Drozd do sprawy podchodzi spokojnie. - Jamroży jest zawodnikiem Wrocławia, jeśli widzą go w składzie, to trzeba mu tylko pogratulować awansu do ekstraligi. My sobie nie możemy nic zarzucić. Daliśmy mu szansę jazdy, zarobioną kasę dostał, nie traktowaliśmy go po macoszemu. Jak trzeba było, ściągaliśmy mu motocykl Jawa, na którym Tomasz Chrzanowski startował w eliminacjach do Grand Prix - podkreśla Drozd. Twierdzi, że liczył się z możliwością powrotu Jamrożego do Atlasu. O młodzieżowców się nie martwi, bo - jak twierdzi - ma dwóch: Marcina Sekulę i Tomasza Schmidta. - Sekula miał zbliżoną średnią w lidze do Jamrożego, a Schmidt jeśli dostanie takie maszyny, jakie miał w kilku meczach Jamroży, to nie będzie wiele gorszy - mówi Drozd. Podkreśla, że dla niego tematem numer jeden są dwa kontrakty z mocnymi seniorami.

    Statystyki opolskich młodzieżowców w sezonie 2004

    Ronnie Jamroży 15 60 89 15 104 1.733
    Marcin Sekula 15 49 70 11 81 1.653
    Tomasz Schmidt 2 7 10 3 13 1.857
    W kolejnych rubrykach: imię i nazwisko, mecze, biegi, punkty, bonusy, razem punkty i bonusy, średnia punktów na bieg

  31. Powrót do góry    #31
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    jeszcze nic nie jest przesądzone. wprawdzie na jakieś 90% ronek w przyszłym sezonie będzie jeździł w sparcie, ale nie ma co się martwić. myślę, że tomek schmidt rozjeździ się i będzie przywoził potrzebne punkty do utrzymania się kolejarza w I lidze. a poza tym należało się spodziewać, iż ronek powróci do wrocławia:) i nie należy się smucić z tego powodu...należy się cieszyć, że jeżdżąc w kolejarzu o. chłopak poczynił postępy. postępy takie, że została/zostanie mu dana szansa na szlifowanie swoich umiejętności w extralidze!

  32. Powrót do góry    #32
    Początkujący
    Dołączył
    15-07-2004
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No nie łudził bym się, że Dobrucki czy Rempała przejdą do was. Gdyż większą inicjatywę wzbudza Rzeszów (mają od was kilka razy większy budżet) także na 80% ci zawodnicy powinni jeździć w Rzeszowie

  33. Powrót do góry    #33
    Początkujący
    Dołączył
    29-10-2004
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ej no Szatmari POzwol nam sie troszke połudzic, co? please, a swoja drogą to i tak bardziej realne niz zainteresowanie Drabika wystepami w Krosnie. Co do juniora, to oczywistym jest , ze Jamrozego teraz nikt nie moze nam zagwarantowac, ale gdy tylko pojawi sie we Wrocku, Buczkowski, Hlib, albo Gomolski, zobaczymy na bank Ronniego w Opolu. Pozdrawiam

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    (..) a swoja drogą to i tak bardziej realne niz zainteresowanie Drabika wystepami w Krosnie.(...)
    Nie mów, że wziąłeś to na poważnie :P

    A co do Buczka to on już nie dla Wrocławia tylko dla Bydgoszczy.

    Pozdrowienia dla kibiców z Opola
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  35. Powrót do góry    #35
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Ej no Szatmari POzwol nam sie troszke połudzic, co? please, a swoja drogą to i tak bardziej realne niz zainteresowanie Drabika wystepami w Krosnie. Co do juniora, to oczywistym jest , ze Jamrozego teraz nikt nie moze nam zagwarantowac, ale gdy tylko pojawi sie we Wrocku, Buczkowski, Hlib, albo Gomolski, zobaczymy na bank Ronniego w Opolu. Pozdrawiam
    no zobaczymy na pewno.......ale chyba podczas zawodów typu SK, 1/4IMP, albo towarzyskich.
    ronek niemalże na 100% w przyszłym sezonie będzie jeździł w drużynie sparty!!!

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2004
    Postów
    645
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ej no Szatmari POzwol nam sie troszke połudzic, co? please, a swoja drogą to i tak bardziej realne niz zainteresowanie Drabika wystepami w Krosnie. Co do juniora, to oczywistym jest , ze Jamrozego teraz nikt nie moze nam zagwarantowac, ale gdy tylko pojawi sie we Wrocku, Buczkowski, Hlib, albo Gomolski, zobaczymy na bank Ronniego w Opolu. Pozdrawiam
    no zobaczymy na pewno.......ale chyba podczas zawodów typu SK, 1/4IMP, albo towarzyskich.
    ronek niemalże na 100% w przyszłym sezonie będzie jeździł w drużynie sparty!!!
    Dlaczego wyrwałeś fragment z całego kontekstu??? Fragment brzmiał... "Co do juniora, to oczywistym jest , ze Jamrozego teraz nikt nie moze nam zagwarantowac, ale gdy tylko pojawi sie we Wrocku, Buczkowski, Hlib, albo Gomolski, zobaczymy na bank Ronniego w Opolu.
    Ech... ;)
    PozdROWienia. Ukryta zawartość


    Ukryta zawartość ... Lepiej być głupim z nadziejami, niż beznadziejnie głupim ... Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #37
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Ej no Szatmari POzwol nam sie troszke połudzic, co? please, a swoja drogą to i tak bardziej realne niz zainteresowanie Drabika wystepami w Krosnie. Co do juniora, to oczywistym jest , ze Jamrozego teraz nikt nie moze nam zagwarantowac, ale gdy tylko pojawi sie we Wrocku, Buczkowski, Hlib, albo Gomolski, zobaczymy na bank Ronniego w Opolu. Pozdrawiam
    no zobaczymy na pewno.......ale chyba podczas zawodów typu SK, 1/4IMP, albo towarzyskich.
    ronek niemalże na 100% w przyszłym sezonie będzie jeździł w drużynie sparty!!!
    Dlaczego wyrwałeś fragment z całego kontekstu??? Fragment brzmiał... "Co do juniora, to oczywistym jest , ze Jamrozego teraz nikt nie moze nam zagwarantowac, ale gdy tylko pojawi sie we Wrocku, Buczkowski, Hlib, albo Gomolski, zobaczymy na bank Ronniego w Opolu.
    Ech... ;)
    eehhhh życie, życie.....widzę, że nie wszyscy łapią żarciki innych;););););):P:P:P:P:P
    a poza tym to co??!! nie mogę??!!:P:P:P;););)

  38. Powrót do góry    #38
    Początkujący
    Dołączył
    29-10-2004
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hahahaha no rzeczywiscie zobaczymy Ronniego w sparcie, ale chyba tylko na treningu ;),ale i tak sie zgadzam! Ronniego oddajemy a bierzemy Nowaczyka albo Gomolskiego i git! :)))))) Fakt Polonia rosnie w sile ! Tak jak =K= ! :))))) Pozdrawiam

    Ps. Slawek no wlasnie na tym polega roznica, ze Wilkow nikt nie bierze na powaznie ;) ....Sorka za dygresje, ale to z czystej sympatii! Pozdrawiam :)


  39. Powrót do góry    #39
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    oto co jutro będzie można przeczytać w opolskiej gazecie wyborczej:


    "Zarząd miasta przeznaczy w przyszłorocznym budżecie pieniądze na remont stadionu przy ul. Wschodniej. To nie jedyna pomoc, na jaką może liczyć klub żużlowy

    - To były konstruktywne rozmowy. Zaproponowano nam konkretną pomoc. Dla nas to ważne, że jest klimat do współpracy na linii miasto-klub - mówił zadowolony po piatkowym spotkaniu w ratuszu prezes Kolejarza Opole Jerzy Drozd.

    - W projekcie budżetu znajdą się pieniądze na budowę nowej wieży sędziowskiej i siedzisk znajdujących się pod nią - zapewnił wiceprezydent Arkadiusz Karbowiak. Jeszcze w tym roku miasto ma też przeznaczyć ok. 25 tys. zł na remont byłych pomieszczeń po ZNTK, przeznaczonych dla szkółki żużlowej. Klub ma także napisać projekt i wystąpić w 2005 roku o pieniądze z funduszu antyalkoholowego na wsparcie sekcji młodzieżowej.

    Kolejną szansą dla Kolejarza są granty na konkretne imprezy, jak Memoriał Gerarda Stacha czy turniej Jerzego Szczakiela.

    Drozd jest dobrej myśli. - Jestem pozytywnie zaskoczony podejściem prezydentów. Nasze potrzeby są dużo większe, ale nie jesteśmy oderwani od rzeczywistości, są też inne kłopoty w mieście - powiedział.

    W tym roku miasto za ponad 100 tys. zł wymieniło już bandy na stadionie żużlowym. Remonty są konieczne, ponieważ stadion ze względu na fatalny stan tylko warunkowo był dopuszczany do organizacji imprez masowych. Wieża sędziowska w każdej chwili grozi zawaleniem. Koszt jej naprawy i zainstalowanie siedzisk szacuje się na około 150-200 tys zł."


    zaczyna dobrze się dziać!!!:):):) teraz kolej na kompletowanie składu na przyszły sezon!!! jakiś konkretny sponsor przydałby się:):):)

  40. Powrót do góry    #40
    Początkujący
    Dołączył
    29-07-2004
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    fajnie :)
    nareszcie bedzie gdzie usiasc :D

  41. Powrót do góry    #41
    Początkujący
    Dołączył
    15-07-2004
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to dobrze. Bo jak przyjechałem z Krosna do was na mecz to myślałem, że macie jakiś extra stadion a tu tym czasem...musiałem dosłownie siedzieć na trawie...tragedia...no więc jak teraz przyjade to może będzie gdzie usiąść :):) bez obrazy

  42. Powrót do góry    #42
    Początkujący
    Dołączył
    27-01-2004
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to dobrze. Bo jak przyjechałem z Krosna do was na mecz to myślałem, że macie jakiś extra stadion a tu tym czasem...musiałem dosłownie siedzieć na trawie...tragedia...no więc jak teraz przyjade to może będzie gdzie usiąść :):) bez obrazy
    Fakt, opolskie trybuny to dno kompletne ale za to tor świetny i trudny technicznie. A wrażenia spowodowane oglądaniem żużla z takiego bliska... no po prostu miód dla kibiców.

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2003
    Postów
    188
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W krośnie tez z bardzo bliska ogląda sie mecze , a na dodatek to my mamy nawet krzesełka ,hehe

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak podaje Gazeta we Wrocławiu:
    "W Tarnowie kontrakt na kolejny rok podpisał już Stanisław Burza, a szefowie klubu przekonują, że wkrótce nowe umowy przedłużą także dwaj juniorzy - Marcin Rempała i Janusz Kołodziej. Z klubem pożegnają się za to - Robert Wardzała, Paweł Baran (obaj raczej odejdą do Kolejarza Opole) i Grzegorz Rempała (prawdopodobny jest jego transfer do TŻ Lublin). Trenerem w Tarnowie pozostanie Marian Wardzała."
    -czyżby to były te wzmocnienia, jak na mój gust ok'i - zwłaszcza mój imiennik Robert.

  45. Powrót do góry    #45
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    wardzała jak najbardziej.....ale p.baran???!!! nie sądzę, aby to było wzmocnienie!!!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •