Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 161

Wątek: PER JONSSON ZAPOMNIANY?

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    PER JONSSON ZAPOMNIANY?


    Jeszcze dobrych kilka lat temu czczony w Toruniu pod niebiosa. Zdobywał wiele punktów, zawsze był profesjonalistą i robił wiele dobrego dla Apatora. Klub ograniczył się tylko do zorganizowania jednego benefisu na jego cześć i było to bardzo dawno. Pamiętam, jakie to były piękne zawody, super wyścigi z udziałem najlepszych, ekstra atmosfera na trybunach..i wzruszenie Pera. Dlaczego nikt w Toruniu nie pomyśli, żeby zorganizować podobny turniej, aby wskrzesić pamięć o tym niesamowitym zawodniku? Może my kibice możemy coś zrobić, żeby do takiego benefisu doszło?
    Kibice mogliby wreszcie znów zobaczyć najlepszą światową elitę żużla, bo w Toruniu dawno nie było takiej imprezy.
    Tak naprawdę oprócz Grand Prix niewiele jest w Polsce imprez tego typu.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2003
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    PER, PER, PER JONSSON!!!!

    Na wstępie kilka wyników PERA z moich starych i pościeranych już programów:)

    Rok 1991
    Apator - Stal Gorzów Per - 13 pkt w 5 startach
    Apator - Polonia B. Per - 14 pkt w 6 startach
    Apator - Tarnów Per - 11 pkt w 4 startach
    Aator - Leszno Per - 12 pkt w 4 startach

    Rok 1992
    Apator - Sparta Aspro Per - 15 pkt w 5 startach
    Apator - Stal Rzeszów Per - 12 pkt w 5 startach

    Rok 1993
    Apator - Motor L. Per - 13 pkt w 5 startach

    To tylko z kilku programów wypełnianych jeszcze przez małego chłopca jakim wtedy byłem. CZy zapomieliśmy o Jonssonie? Kibice z pewnością nie! Per jest w naszych sercach. Będzie człowiekiem , który uczył jezdzic krajowych zawodników ( do dzis pamiętam jak stawiał słupki na torze w czasie treningu i pokazywał jak nalezy jechac parą jak i indywidualnie ) , nigdy nie lekcewazyl zawodnikow, zawsze szanował przeciwnika na torze, zawsze pomagał w parkingu. Oddał w końcu własne zdrowie ( Mecz w Bydgoszczy i jazda .... Cieślewicza :(:(:() za klub w , ktorym jezdzil od poczatku do konca w lidze polskiej. Kibice nie zapomieli. A działacze???????? Zasłona miłosierdzia została opuszczona na ich postepowanie w tej akurat sprawie.

    pzdr

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach

    JEGO NIE MOŻNA ZAPOMNIEĆ

    Ten kto miał taką mozliwość oglądać na torze Pera, ten kto wie jak wiele dobrego zrobił On dla naszej drużyny nigdy Go nie zapomni.

    Pewnie, że szkoda iż nie ma w tym roku turnieju poświęconego właśnie Jemu, ale wiadomo dziś o wszystkim decyduje pieniądz.

    Nie tylko jednak władze żużlowe z Torunia nie stanęły na wysokości zadania, wielu z was pamięta, że Per Jonsson miał zostać honorowym obywatelem Torunia jednak władze naszego miasta okazały się być bezmyślne i bezduszne jak zwykle. Zresztą po dziś dzień udawadniają swoją głupotę.

    Ja wierzę, że będę miał jeszcze możliwość spotkać się kiedyś z Perem w Toruniu, uścisnąć mu jeszcze raz dłoń i podziękować, a może przy okazji przeprosić.

    PER JONSSON ZAWSZE BĘDZIE W NASZYCH SERCACH !!!!!!!!!!!!!!!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik Awatar Abram
    Dołączył
    02-10-2002
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Per jest jednym z moich ulubionych zawodnikow od zawsze.Pamietam ze w meczach z Wybrzezem zawsze jechal doskonale.Przyjazd Jonssona byl wielkim wydarzeniem,zawsze bardzo sie cieszylem gdy moglem zobaczyc Go na torze ,a tym bardziej gdy ktorys z Gdanszcza potrafil z Nim wygrac.Pamietam jak w 92 Per wygrywajac ostatni wyscig z Coxem zapewnil swojej druzynie zwyciestwo oraz w 94 gdy wspaniale walczyl z Coxem i przegral z nim tylko raz w ostatnim biegu zdobywajac lacznie 17 punktow.
    Per to byl zawodnik jakich teraz malo,jeden z niewielu obcokrajowcow ktorzy zyli druzyna i poswiecali sie jak tylko mogli.Nie byl zapatrzony jak wielu miszczow tego sportu wylacznie na kase.Pera brakuje na zuzlowych torach,bez Niego ten sport jest ubozszy,odszedl z toru wielki mistrz a nowi nie potrafia Go zastapic chocby w niewielkim procencie.......
    Ponizej wyniki meczow Pera na Gdanskim torze




    GKS WYBRZEZE-APATOR 1992
    GKS WYBRZEŻE-APATOR 1994

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się i też ostanio nad tym myślałem czemu wogle sie Pera nie zaprasza do Torunia. Pamiętam jak podczas meczu(już nie pamiętam z kim i kiedy)cały stadion(był wtedy nad komplet)stał a Per jechał rundki honorwy w samochodzie. Potem w wywiadach opowidał, że Toruń to jego drugi dom i takiej nipowtarzalnej atmosfery na trybunach nigdy nie spotkał jak na Apatorze. Dlatego trzeba zmobilizować działaczy do zaproszenia Jonssona do Torunia najlepiej jak najszybciej.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Panowie toruniacy, Per jest juz niestety niekomercyjny, w najgorszym znaczeniu tego słowa, jego lata świetności nie zostały zapomniane, tylko nikt nie ma pomysłu, jak odkurzyć przeszłość i zrobić na tym kasę. Na pewno gdyby tow. Karwan umiał to wycyckać, już by to zrobił, ale póki co, zastanawia się, czy w ogóle dalej sponsorować żużel w Toruniu ;)

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    770
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    ja ma ktoś gdzieś jakieś fotki Pera to niech wrzuci tutaj linki, chętnie go jeszcze raz zobaczę bo ja nie mam żadnych jego fotek, a jakby miał ktoś filmik z jego udziałem to już wogóle baja by była:)

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no nareszcie ktos o Nim pomyslał!!!!

    moj idol!!!!!!!!!!!!!!!

    moze ktos ma jego fotki!!!????

    bylbym bardzo wdzieczny!!!!!!

    z góry dziekuje i pozdrawiam!!

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar Mrozo_GD
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    2,382
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Pera Jonssona to sie nie zapomni długo. Zresztą mam jego naklejonego na tylnej szybie w samochodzie więc o tym wspaniałym zawodniku napewno nie zapomnę:).

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    http://www.apator.torun.pl/pery/pery_f.htm

    troche fotek

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-05-2002
    Postów
    1,691
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.startgniezno.com/multimedia/jonsson.mpe

    To niestety jedyny filmik jaki znalazlem.. i ostatni w karierze Pera. Pamietam jak dzis mecz z 1994 kiedy to walczyl z Marvynem Coxem. Cocker zdobyl wowczas 14, a Per 17!

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2003
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 4 postach

    zdjecie ze strony www.apator.torun.pl

    Ten mecz pamiętam bardzo dobrze .Jest to zdjecie z meczu Unia T.-Apator z 1994.Co z tego meczu mi utkwiło w pamięci??Otóż w jednym z biegów Per spotkał się z Naszą parą młodzieżową G.Rempała-M.Cierniak.Taśma poszła w góre,oczywiście Per prowadził,a za Nim jechali Nasi młodzieżowcy,noi niespodziewanie na 1 wirażu 2 okrążenia Per upada,ale szybko wstaje,(tarnowianie prowadza 5-1)i jedzie dalej noi dokonuje niesamowitej rzeczy już na 3 okrążeniu wyprzedza Cierniaka i bardzo szybko dogania G.Rempałe ,ale przegrywa z Nim o koło.To było coś niesamowitego.Wtedy P.Jonsson jechał ustawiony pod nr.8 i jak mógł łatał dziury w składzie Apatora ,zdobył bodajże 16 pkt-ów,a Unia wygrała 51-39 o ile dobrze pamiętam.

    Z innych meczy w Tarnowie pamiętam spotkanie z 1991 jak śp.Janusz Kapustka pokonał Pera(wówczas IMŚ) i niesamowicie się cieszył przejeżdżając całą prostą i wiraż na jednym kole ,nie dziwiła mnie wtedy ta radość ponieważ pokonać Pera w tamtych czasach był to nielada wyczyn.Mecz wogóle był nisamowity bo z tego co pamiętam 7 biegów pod rząd kończyło się remisem,zresztą mecz też skończył się remisem ,a Pera pokonał jeszcze J.Doncaster.

    Ciekawie było też na meczu w Toruniu w 1992 roku kiedy to Apator podejmował Unie .Pamiętam ten mecz bardzo dobrze ponieważ był to mój pierwszy tak daleki wyjazd na mecz Unii.Następna sprawa tak ,że mecz ten Unia przegrała,ale przegrała bardzo honorowo ponieważ Apator mogł być osłabiony brakiem Pera ,ponieważ nikt nie przyjechał po Niego na lotnisko,ale tak się dla Torunia szczęśliwie złożyło ,że na lotnisku po swoich zawodników zagranicznych G.Handberga i S.Wigga przyjechał samochód wynajęty przez działaczy i zachowano się bardzo honorowo ,bo zabrano także Jonssona.Jak się potem okazało Jonsson zdobył komplet pkt-ów,a Unia przegrała 48-42.

    A tak pozatym to Per był niesamowity!!!

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ja pamiętam dobrze kilka meczów z udziałem Pera. Najbardziej jednak, co jest zresztą oczywiste, pamiętam feralne derby, podczas których Per doznał tej straszliwej kontuzji. Pamiętam ten straszny dla wszystkich poniedziałek, jak połowa chłopaków z mojej klasy nie poszła do szkoły. Spotkaliśmy się u jednego z nich i oglądaliśmy specjalny program w telewizji lokalnej. Ze strachem oczekiwaliśmy na szczegółowe informacje dotyczące jego stanu zdrowia. Gdy już wszystko było jasne, że Per nie wsiądzie nigdy na motor, co gorsze nigdy nie będzie chodził, cały Toruń był po prostu załamany. W całej historii Apatora nie było takiego człowieka jak Jonsson. Nikt nie potrafił, nie potrafi i zapewnie nie znajdzie się nigdy taki zawodnik, który mógłby go zastąpić. Per był nie tylko wspaniałym zawodnikiem. Był też wspaniałym człowiekiem, który udowadniał to każdego dnia. Kibice zawsze mogli liczyć na autograf i rozmowę. Per nigdy nie był chamski, a pojęcie jazdy nie fair było mu po prostu obce. Swoje nieszczęście przyjął jednak z wielką godnością. Pogodził się ze swoim kalectwem. Zapewne nie czuje do nikogo urazy, bo rozumie, że taki los czasem spotyka człowieka. Miał po prostu wyjątkowego pecha.
    Łzy cisną się do oczu, gdy czyta się wpisy jego fanów z całego świata w jego księdze gości na oficjalnej stronie. Uważam jednak, że takie współczucie i pamięć wyłącznie przez internet to za mało. Przynajmniej w Toruniu to za mało. Per zrobił tyle dla Torunia, więc Klub mógłby od czasu do czasu zorganizować chociaż jakiś turniej na jego cześć. Zawody z udziałem najlepszych ściągnęłyby na stadion nadkomplet kibiców.(daję głowę, że tak) Per znów poczułby się jak w swoim drugim domu. Może jakaś inicjatywa Fan Clubu w końcu?

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Szkoda ze kariera Pera zakonczala sie tak szybko,ale za upadek nie obwinialbym Cieslewicza.Bylo ciasno jak cholera i to wlasciwie Rutecki ,zamiast trzymac sie kraweznika wypchna Cielaka i Pera pod bande ( dzieki za linka guess ).Zaluje rowniez ze nasi dzialacze wlasciwie o nim zapomnieli.Jeszcze w poprzednich latach zapraszali Go nieraz na jakies zawody a teraz cisza.Ale to juz specjalnosc Torunia.Memorialu Rosego tez juz nie ma ,przez co szacunku dla dzialaczy tez coraz mniej.

    pozdr

    ps Krzyzacki masz racje.Taki turniej to byloby cos.Obecnosc Pera sciagnelaby na trybuny komplecik kibicow.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ale jednak zapomniany, bo coś mało ludzi popera pomysł zorganizowania takiego ponownego benefisu..

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    684
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ale jednak zapomniany, bo coś mało ludzi popera pomysł zorganizowania takiego ponownego benefisu..

    Na spotkaniach z p. Janczarskim poruszaliśmy ten problem, kilka razy właśnie mówiliśmy wręcz o KONIECZNOŚCI zaproszenia Pera do Torunia na jakiś mecz. ja też jestem przekonany że wówczas mnóstwo ludzi przyszłoby na stadion. Jak na razie niestety nie widac żadnych działan w tym kierunku ze strony klubu.... Może trzeba bardziej naciskac? Może warto byłoby napisać jakiś list do toruńskich gazet (list od forumowiczów), myśle że byłaby szansa na to że gdzies by to wydrukowali, prasa na pewno podchwyciłaby temat, zrobiłby się większy szum i może wtedy by wypaliło.......?


    Co do osoby Pera... to był wielki żużlowiec, moj pierwszy wielki idol.... i to niesamowite popołudnie podczas jego benefisu - komplet ludzi na stadionie, wszyscy wstają podczas wyjazdu Pera na tor i jakoś nie dające się ukryć łzy wzruszenia u wielu kibiców.... niesamowite.
    Per po prostu MUSI jak najszybciej do nas przyjechać!!!

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    W gazetach na pewno wydrukuja. Tylko jak przekonac Karwana? Mu Per jest zupelnie obcy i pewnie ma wnosie wole kibicow. No chyba ze poza wydrukowanym listem media same by sie nakrecily i cisnely klub ;)

  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podaje meila redakcji gazety wyborczej toruńskiej wysyłajcie meile nakręcajcie reszte forum i może sie uda:DD redakcja@torun.agora.pl <redakcja@torun.agora.pl>

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ja podaje maila do Nowosci:

    Piotr.Bednarczyk@nowosci.com.pl

    Ten pan wszystkim kręci w sporcie, myślę, że dałby radę nagłośnić kwestię..jakby chciał.

    jakby tu było chociaż z 200 wpisów, to może by się ktoś zainteresował..

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pamiętam jak w Gdańsku bił rekord toru...

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No próbuję nakręcić "sprawy apatoriańskie". Podaję maila do Nowości:

    Piotr.Bednarczyk@nowosci.com.pl

    To jest redaktor, który kręci sportem w tej gazecie.

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Moze lepiej jeden dluzyszy list pod ktorym sie podpiszemy wszyscy, a nie takie drazniace spamowanie skrzynek? Wtedy na pewno wydrukuja i zrobia moze o Perze jakis tekst.

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach

    List do Gazety Nowości

    Musimy szybko wybarć osobę, która podejmie się napisania takiego listu do Nowości.

    Szczerze nie wierzę, zeby udało się nam cos zdziałać, ale jeśli nie będziemy robić nic wówczas nic się nie uda na pewno.

    Czekam kandydatur.
    Podpiszę się pod wszystkim co przyspieszy sprawę.

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar Andy_
    Dołączył
    30-01-2002
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    wlasnie chcialem napisac to co alienisko :).
    tylko niech teraz ktos napisze jakis dluzszy list ;)
    podpisy mozna by zbierac chociazby na meczu, mysle ze wiele osob byloby chetnych.

  25. Powrót do góry    #25
    Początkujący
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myśle, że pomysł z listem jest dobry ale musimy nakręcic większą część forum 20-30 osób to za mało. Musimy sie ostro zabrac do roboty!!!

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach

    List do Nowości

    Rozmawiałem dziś na ten temat z Krzyżackim

    Razem doszliśmy do wniosku, że zorganizowanie Benefisu Pera ze względów finansowych jest nierealne.
    Realne i naszym zdaniem możliwe jest zaproszenie Pera ne jeden meczy fazy finałowej np z Częstochową obecnym mistrzem Polski.

    Byłoby to jednocześnie korzystne zarówno dla kibiców jak i dla klubu.

    1. Zwiększona licza kibiców na stadionie (zwłaszcza jeśli przegramy wcześniejsze mecze w rundzie finałowej).
    2. Zarząd będzie mógl się pochwalić, że pamięta i dba o swoich dawnych zawodnikach, niewielkim kosztem.
    3. Korzyść dla kibiców, dla klubu (wiecej ludzi na meczu),dla Gazety - to ona doprowdziła do sprowadzenia Pera do Torunia, poczytność i chwała.

    Potrzeba nam ludzi chętnych do wspólpracy i podpisów na liście skierowanym do prasy. Szczegóły już wkrótce.

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tez tak myśle. Raczej od razu myślałem o zaproszniu na jeden mecz. Twoje argumenty sa dobre i to powinno przejść. Zaproszenie na mecz w sumie nie ma żadnych minusów a Per by chyba nie odmówił (przynjamniej mi sie tak wydaje).

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Jest to final IMSJ z 2003 roku z Kumli. Zobaczylem Pera w parkingu i zrobilem mu fotke :)

  29. Powrót do góry    #29
    Początkujący
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach



  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach

    List już jest - PILNE

    Dzięki ogromnej pracy wykonanej przez Krzyżackiego i mojemu niewielkimu udziałowio został przygotowany list skierowany do pana prezesa Karwana, w którym prosimy jako przedstawiciele kibiców Apatora Toruń, a jednocześnie sportboardu o zaproszenie Pera Jonssona na jeden z meczy finałowych w Toruniu.

    Zanim udamy się z tym do mediów, aby w przypadku odmownej odpowiedzi wymusić na naszym klubie zaproszenie naszego idola, chcemy, aby pismo otrzymał zarząd Apatora Toruń, aby móc się do niego ustosunkować.

    W związku z tym, że Morciasz najszybciej jest w stanie spotkać się z prezesem, to właśnie Ciebie prosze o podanie adresu mailowego, na który będę mógł przesłać do Ciebie owy list prosząc jednocześnie o jego przekazanie do zarządu klubu.

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Wydaje mi sie, ze list powinien byc jednak zaniesiony
    i podpisany przez ilus tam np. set kibicow.

    Do Klubu:
    klub@speedway.torun.pl

    Do Karwana:
    adriana@adriana.com.pl

    Do mnie:
    morciasz@gazeta.pl

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    w kwietniu 1995 był w Toruniu benefis Pera - macie szansę zdążyć z kolejnym w 10-lecie... czyli w kwietniu 2005

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    To Howard odwalił kawał roboty. Tak naprawdę to nie ja wymyśliłem ten misterny plan, żeby najpierw uderzyć do pana Marka, a potem ewentualnie do mediów. W pełni to popieram.

    To nie jest tak, że się coś wymyśli i już można świętować sukces. Jeśli nam się nie uda, to nie znaczy, że jesteśmy ciency tylko znaczyć będzie, że Klub nie liczy się w ogóle z kibicami (zależy im tylko, żeby wycyckać kibica z pieniędzy).

    Alter Ego ma rację. W przyszłym roku przypada 10-lecie, więc rzeczywiście można starać się o ten benefis w 2005. Jonssonka jednak wszyscy chcieliby zobaczyć już teraz!!!

    Pozdro

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi sie, ze list powinien byc jednak zaniesiony
    i podpisany przez ilus tam np. set kibicow.

    Do Klubu:
    klub@speedway.torun.pl

    Do Karwana:
    adriana@adriana.com.pl

    Do mnie:
    morciasz@gazeta.pl
    A mi się wydaje, że zbieranie podpisów zajmie zbyt dużo czasu, a czas jest ważny. Gdyby więcej ludzi się chociaż wpisało w ten post, można by wirtualnie stworzyć listę nicków, albo dołączyć do listu link do forum - niech sobie poczytają..ale to tylko moje skromne zdanie

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2004
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To tylko z kilku programów wypełnianych jeszcze przez małego chłopca jakim wtedy byłem. CZy zapomieliśmy o Jonssonie? Kibice z pewnością nie! Per jest w naszych sercach. Będzie człowiekiem , który uczył jezdzic krajowych zawodników ( do dzis pamiętam jak stawiał słupki na torze w czasie treningu i pokazywał jak nalezy jechac parą jak i indywidualnie ) , nigdy nie lekcewazyl zawodnikow, zawsze szanował przeciwnika na torze, zawsze pomagał w parkingu. Oddał w końcu własne zdrowie ( Mecz w Bydgoszczy i jazda .... Cieślewicza :(:(:() za klub w , ktorym jezdzil od poczatku do konca w lidze polskiej. Kibice nie zapomieli. A działacze???????? Zasłona miłosierdzia została opuszczona na ich postepowanie w tej akurat sprawie.
    pzdr
    Co masz gościu do Waldka Cieślewicza??? Widziałeś ten wyścig? Proponuje Cieślewiczem gęby nie wycierać, bo w tym konkretnym przypadku trudno dopatrywać się jego winy. A takie hasełka bez pokrycia w rzeczywistości są śmieszne i niegodne SENIORA.
    Pozdrawiam:)

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Dzięki ogromnej pracy wykonanej przez Krzyżackiego i mojemu niewielkimu udziałowio został przygotowany list skierowany do pana prezesa Karwana, w którym prosimy jako przedstawiciele kibiców Apatora Toruń, a jednocześnie sportboardu o zaproszenie Pera Jonssona na jeden z meczy finałowych w Toruniu.

    Zanim udamy się z tym do mediów, aby w przypadku odmownej odpowiedzi wymusić na naszym klubie zaproszenie naszego idola, chcemy, aby pismo otrzymał zarząd Apatora Toruń, aby móc się do niego ustosunkować.

    W związku z tym, że Morciasz najszybciej jest w stanie spotkać się z prezesem, to właśnie Ciebie prosze o podanie adresu mailowego, na który będę mógł przesłać do Ciebie owy list prosząc jednocześnie o jego przekazanie do zarządu klubu.
    Wklejcie tu ten list ;) moze ktos bedzie mial jakies sensowne uwagi :))) I wiadomo, ze kazdy chce widziec pod czym sie podpisuje ;)
    Poza tym uwazam, ze juz nie ma co na sile robic tego w tym roku i ze osobny turniej benefisowy jest realny o ile w mediach sie cala sprawe nakreci i wzbudzi zainteresowanie sposnorow i moze wladz miasta. Klub tez mialby czas realnie pomyslec nad takim turniejem, przygotowac sie i poszukac sponsorow.
    A i do takiej akcji na nastepny sezon latwiej byloby zebrac duza ilosc podpisow. Chociazby podczas tych 3 spotkan rundy finalowej iles osob mogloby chodzic miedzy biegami z kopiami listu i zbierac podpisy.
    Mozna by przy okazji zbierac podpisy pod petycja do prezydenta miasta o przyznanie Perowie honorwego obywatelstwa Torunia.

    Takze uwazam, ze nie ma co robic tego na szybko koniecznie w tym sezonie.

  37. Powrót do góry    #37
    Początkujący
    Dołączył
    24-07-2004
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Warto zaprosić Pera do Torunia. Wklejcie list na forum i wtedy będziemy mogli się pod nim podpisać.
    Co do benefisu (ale przyszłorocznego) trzeba dowiedzieć się od kierownictwa klubu czy planuje jakąś imprezę, a jeśli nie to warto nagłośnić sprawę w mediach lokalnych.

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    LIST

    List wklejam poniżej, można się pod nim podpisać, można również skomentować, dodać swoje uwagi, podać swoje pomysły i rady. Pomysł mamy przecież wspólnie próbować realizować.
    Uważam, że trzeba to jakoś nagłośnić na forum, żeby uzyskać jak najwięcej podpisów popierających projekt!!!
    To jest list do Pana prezesa Karwana na początek.


    Prośba


    Szanowny panie Prezesie, jako przedstawiciele kibiców żużlowych z Torunia reprezentujący również forumowiczów spodrtboardu zwracamy się do pana z prośbą o zaproszenia jednego z naszych byłych zawodników, naszego idola i bohatera na jeden z meczy finałowych, które będą mieć miejsce na toruńskim torze w rundzie finałowej tegorocznego sezonu żużlowego.
    Naszym zdaniem byłoby to nie tylko wyrazem szacunku i pamięci o naszym niedawnym czołowym zawodniku, ale jednocześnie spowodowałoby to znaczący wzrost frekwencji na meczu, którego Per Jonsson byłby gościem honorowym. Wielu z nas ma nadal w pamięci jego zasługi dla naszego klubu, jego brawurową jazdę, oraz jego zaangażowanie w pomoc toruńskim zawodnikom.
    Zdajemy sobie sprawę, że zorganizowanie obecnie benefisu Pera Jonssona jest niemożliwe ze względów finansowych, jednak zaproszenie go w charakterze gościa było z pożytkiem zarówno dla kibiców, dla klubu jak i dla samego Pera.
    Prosimy jako wierni kibice toruńskiego Apatora o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Z naszej strony zapewniamy rozpropagowanie tej inicjatywy w lokalnych mediach.

    Poniżej pozwoliliśmy sobie szerzej umotywować naszą prośbę.

    Per Jonsson jest jedną z najbardziej znanych i uwielbianych w Toruniu postaci. Przez wiele lat reprezentował barwy toruńskiej drużyny żużlowej. Był największą podporą, gdy Apator walczył o medale i gdy toruńskim Aniołom szło nieco gorzej. Zawsze profesjonalnie przygotowany do zawodów, zawsze służący pomocą mniej doświadczonym kolegom. Niezwykle sympatyczny zawodnik, który cieszył się sympatią większości kibiców w Polsce i na świecie. Nic w tym dziwnego – nigdy nie stronił od swoich fanów, nigdy nie odmawiał im złożenia autografu na zdjęciu, zawsze miał czas choćby na krótką pogawędkę. Był typem profesjonalisty w każdym calu. Przeważnie zdobywał wiele punktów, co pozwalało mu prowadzić toruńskie Anioły do kolejnych zwycięstw. Jego jazda przypominała jazdę profesora, dla którego pojęcie „nie fair” było zupełnie obce. Poza torem również był wspaniałym człowiekiem. Brzydził się chamstwa, stanowił dla wielu wzór do naśladowania.
    Gdyby jeździł na żużlu do dziś, niewątpliwie zdobyłby wszystko, co jest do zdobycia. Oprócz sławy, bo sławę zdobył już wiele lat temu.
    Wszyscy wiedzą, jak zakończyła się kariera Pera Jonssona. Wielu nie wyobraża sobie nawet, co czuje sportowiec, kiedy nie może dłużej robić tego, co lubi robić najbardziej. Tym trudniej zrozumieć, co czuje człowiek, który do końca życia przywiązany będzie do wózka. Dla Pera była to niewyobrażalna tragedia, której skutki będzie musiał znosić już zawsze. W 1995 roku na stadionie przy ul. Broniewskiego odbył się turniej poświęcony Perowi Jonssonowi. W Benefisie brało udział wielu ówczesnych najlepszych zawodników, m.in. Mark Loram, Simon Wigg, Jimmy Nilssen, Henrik Gustafsson, Peter Nahlin czy Peter Karlsson. Na stadionie wypełnionym w nadkomplecie panowała niesamowita atmosfera, wszystko to, czego potrzebuje kibic, czyli emocje, wzruszenie, dobra zabawa. Nikt nie zapomniał tych wyjątkowych zawodów. Per Jonsson zapewne też pamięta swój benefis do dzisiaj i zapewne będzie go pamiętał jeszcze bardzo długo. Od tamtych niezapomnianych chwil minęło jednak sporo czasu, a fani wciąż chcą Pera.

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    13-04-2004
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Super Per

    To był wspaniały zawodnik i pozostał tylko żal,że nie można oglądać go już na torze...




    Zdjęcie ubiegłoroczne Pera Jonssona


  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Chciałem tylko spytać, na jakim etapie są prace związane z tym pomysłem i czy coś się w ogóle w tej sprawie dzieje, bo jakoś nie widać zainteresowania. Może tak naprawdę to tylko kilku osobom zależy na tym, żeby zaprosić Pera?

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    podpisuje sie pod tym listem. i mam nadzieje ze uda sie zaprosic Pera do Torunia. na mecz z czestochowa pewnie nie zdazymy , ale na tarnow lub wroclaw?

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2004
    Postów
    144
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ku..... łza mi się w oku zakręciła jak przeczytałem ten list:(. jestem za ściągnięciem pera do torunia, bez względu na termin w jakim by to miało nastąpic!!!!!!!!!!!!!
    PER,PER,PER JONSSON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach

    Brak zainteresowania Perem, to smutne

    Z głębokim żalem przyznaję, że jak do tej pory wątek poświęcony Perowi jak i sam pomysł sciągnięcia Pera do Torunia w charakterze gościa nie mają zbytniego poparcia nawet wśród toruńskich kibiców. Brak odzewu można tłumaczyć na dwa sposoby:
    -albo wszyscy są obecnie na wakacjach i nie zaglądają tu (co ich wówczas usprawiedkiwia)
    -albo nie wierzą w szansę powodzenia tej misji
    Innego wytłumaczenia nie ma, gdyż nie wierze, że są w Toruniu kibice (a już w szczególności na forum), którym nie leżało by na sercu zobaczenie ponownie Pera w Toruniu.

    Przyznam też, że ze strony Morciasza oczekiwałem nieco większego zaangażowania w sprawę, ale podobnie jak wcześnej rozumiem, że są wakacje i masz pewnie inne sprawy na głowie.

    Smutno mi bardzo, ale bez Waszego silnego poparcia nic z tym dalej nie zrobię.
    Pozdrawiam

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    684
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    HOWARD


    Spoko, spoko! To że jest troszke mniejsze zainteresowanie tematem wynika własnie z powodu wakacji, spora część z nas wyjeżdza co wiąże się z ograniczonym dostępem do netu.
    Super że zająłeś się napisaniem tego listu, teraz musimy wszyswcy ustalić jaka forma upublicznienia tego jest najlepsza. I właśnie też prosiłbym bardzo Morciasza o wypowiedzenie się w tej kwestii. Myślę że bez problemu da się załatwić wydrukowanie tegoż listu w toruńskich gazetach. Ale właśnie - Morciaszu prosimy Cie o wypowiedź w tej sprawie:).

    W piątek na MPPK można jeszcze uzgodnić szczegóły i wówczas zacząć działać. Na forum wielu z nas ma pewne zajomości w toruńskich redakcjach i chyba tak najlepiej będzie ruszyc ten temat. Bo jeśli wyślemy list na adres mailowy działu sportowego np. Nowości to może to przejśc niezauważone. Jesli temat będzie wcześniej ugadany to raczej powinni się tym zająć. Tym bardziej że teraz sa wakacje, piłka jeszcze nie gra, hokej też ma przerwe więc az takiego natłoku wydarzen nie ma.
    W sumie to fajnie byłoby gdyby Nowości po wydrukowaniu tego listu zrobiłyby sondę tel (taką jak robią w wielu innych tematach), wtedy na pewno sporo ludzi zadzwoniłoby z poparciem no i to wszystko nabrałoby tempa....

    Także musimy nakręcac temat aż do skutku!:)

    pozdro

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w ramach nakręcenia tematu...i ja się podpisuję.
    Z premdytacją będę wpisywać choćby zwykłe "popieram i pozdrawiam" przez co wątek pojawiać się będzie jako świeży, a to w końcu zaintryguje i zachęci (choćby tylko Młodzików, ale zawsze) do wpisu z poparciem.
    Pozdrawiam i Popieram

    i polecam zostawianie "Ps. Popieram walkę o Pera. Zrób to i Ty." na innych wątkach.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •