Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 161

Wątek: PER JONSSON ZAPOMNIANY?

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Ja też widzę brak zaangażowania ze strony Morciasza. Mi się już zdaje, że nic z tego nie będzie, bo takie zrywy jednorazowe to są mało efektywne. Mimo to jeszcze trochę popróbujmy. Może kolega ma rację, żeby w innych wątkach to zaznaczyć i poprosić o pomoc.

    w ramach nakręcenia tematu...i ja się podpisuję.
    Z premdytacją będę wpisywać choćby zwykłe "popieram i pozdrawiam" przez co wątek pojawiać się będzie jako świeży, a to w końcu zaintryguje i zachęci (choćby tylko Młodzików, ale zawsze) do wpisu z poparciem.
    Pozdrawiam i Popieram

    i polecam zostawianie "Ps. Popieram walkę o Pera. Zrób to i Ty." na innych wątkach.
    Jak zaczniesz zostawiać na innych wątkach taki tekst..to ja też zacznę!!! :-)

    Oczywiście wciąż popieram inicjatywę :-)))))

  2. Powrót do góry    #47
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2003
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Jeśli to pomoże to również przyłączam się do tego listu.Pera bardzo dobrze pamiętam z meczy ,kiedy drużyna Apatora z Nim w składzie gościła w Tarnowie.Zawsze darzyłem i będe darzył tego wspaniałego zawodnika ogromnym szacunkiem.Może akurat bedzie jakaś szansa ,aby Per zjawił się na meczu z Unią,bo akurat jest szansa ,że w Toruniu się pojawie.

    PER PER PER JONSSON!!!

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Ja postaram sie cos w weekend skrobnac, teraz mam ciezki tydzien w robocie i nie mam sily myslec ;)

    Ale ogolnie widze 3 listy wyslane w tym samym czasie:
    1) do Karwana z prosba o benefis (musimy sie o to starac, a nie o zwykle sprowadzenie Pera na mecz)
    2) list do gazet nakrecajacy kibicow i apelujacy do sponsorow o wsparcie
    3) list do prezydenta miasta z prosba o wsparcie takiego turnieju, przypomnienie ile Per dla kibicow znaczyl i prosba o przyznanie mu honorowego obywatelstwa miasta podczas takiego meczu (Zaleski moglby sie pokazac, moze by sie zgodzil?).

    Aaaa no i pod listami mozna by zbierac podpisy podczas spotkan rundy playoff.
    Do gazet poza forma na papierze wyslaloby sie potem tez elektronicznie co by przepisywac nie musieli :)

    Ja to tak widze ;)

    Fajnie by bylo jakby jakis kibic, ktory chodzil na Apatora przez cala kariere Pera w Toruniu (ja niestety bylem za mauy) napisal jakis tekst o Nim wspominkowy.

    Edit:
    Tekst z Nowosci

    Mozna tez cos z tego wykorzystac.

    PS
    Per na trenera :)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuję:

    Fajnie by bylo jakby jakis kibic, ktory chodzil na Apatora przez cala kariere Pera w Toruniu (ja niestety bylem za mauy) napisal jakis tekst o Nim wspominkowy.\


    Prawdę mówiąc to wstępny list jest już napisany (pod koniec pierwszej strony), ale można coś wspólnie jeszcze wymyślić.


  5. Powrót do góry    #50
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Howard the Duck napisal wczoraj wieczorem, a dzis
    rano w podobnym tonie Krzyzacki:
    Przyznam też, że ze strony Morciasza oczekiwałem nieco większego zaangażowania w sprawę, ale podobnie jak wcześnej rozumiem, że są wakacje i masz pewnie inne sprawy na głowie.
    Wkurzyliscie mnie Koledzy.

    Wczoraj rano rozmawialem o sprawie listu
    z M.Batorskim, ktory list otrzymal. Musi
    to przedyskutowac z M.Karwanem.
    Rozmawialem tez z P.Naglem i nawet Piotr
    w kalendarz wpisal wstepnie date 19.09
    (mecz z Tarnowem) jaka proponowana date
    sciagniecia Pera. Policzylismy tez wstepne
    koszty zaproszenia (przejazd, prom, nocleg
    w jakims dobrym holelu w Toruniu) itp.
    i zaczelismy rozwazac kto chetnie
    dorzucilby finansowa cegielke do sprawy.
    List zostal tez wyslany do Kuriera Sportowego
    - byc moze bedzie opublikowany.
    Tak wiec sprawy sie tocza. Czy cos z nich
    wyjdzie tego na razie nie wiadomo
    chocby dlatego,
    ze nie wiadomo czy Perowi termin bedzie pasowal,
    czy jego stan zdrowia (a z tym nie zawsze jest dobrze),
    pozwoli mu na ten przyjazd.

    ps. dzieki Alienisko za link do artykulu z Nowosci :p
    Za Perem stoje ja (mam w rece zolto-biebieska)
    kurteczke i Adam Pasinski, ktory wtedy tlumaczyl wypowiedzi Pera na j. polski


  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik
    Dołączył
    01-01-2004
    Postów
    466
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem termin 19.09 jest idealny z kilku powodów:

    1. Dzień wcześniej jest GP w Bydgoszcz, gdzie Per mógłby się spotkać ze swoimi kolegami i popatrzeć na najlepszych aktualnie zawodników
    2. Mecz z Unią Tarnów powinien być bardzo zaciętym pojedynkiem, a co za tym idzie bardzo ciekawym
    3. Powinna być duża publika (dzień po GP sporo kibiców z Polski może wpaść) a i Torunianie przyjdą zobaczyć rewanż za porażkę w rundzie zasadniczej
    4. Są prawie dwa miesiące na załatwienie wszystkiego
    5. Per powinien zobaczyć w akcji "Dream Team":)
    6. ...a i ja wybieram się do Torunia

    POPIERAM POMYSŁ ZAPROSZENIA PERA DO TORUNIA (i przy okazji do Bydgoszczy)

  7. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Wczoraj rano rozmawialem o sprawie listu
    z M.Batorskim, ktory list otrzymal. Musi
    to przedyskutowac z M.Karwanem.
    Rozmawialem tez z P.Naglem i nawet Piotr
    w kalendarz wpisal wstepnie date 19.09
    (mecz z Tarnowem) jaka proponowana date
    sciagniecia Pera. Policzylismy tez wstepne
    koszty zaproszenia (przejazd, prom, nocleg
    w jakims dobrym holelu w Toruniu) itp.
    i zaczelismy rozwazac kto chetnie
    dorzucilby finansowa cegielke do sprawy.
    List zostal tez wyslany do Kuriera Sportowego
    - byc moze bedzie opublikowany.
    Tak wiec sprawy sie tocza. Czy cos z nich
    wyjdzie tego na razie nie wiadomo
    chocby dlatego,
    ze nie wiadomo czy Perowi termin bedzie pasowal,
    czy jego stan zdrowia (a z tym nie zawsze jest dobrze),
    pozwoli mu na ten przyjazd.
    Super ;) a pytales, czy w przyszlsci udaloby sie zorganizowac benefis?:)

    Za Perem stoje ja (mam w rece zolto-niebieska)
    Elanowiec ;P :)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  8. Powrót do góry    #53
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Howard the Duck napisal wczoraj wieczorem, a dzis
    rano w podobnym tonie Krzyzacki:
    Przyznam też, że ze strony Morciasza oczekiwałem nieco większego zaangażowania w sprawę, ale podobnie jak wcześnej rozumiem, że są wakacje i masz pewnie inne sprawy na głowie.
    Wkurzyliscie mnie Koledzy.

    Wczoraj rano rozmawialem o sprawie listu
    z M.Batorskim, ktory list otrzymal. Musi
    to przedyskutowac z M.Karwanem.
    Rozmawialem tez z P.Naglem i nawet Piotr
    w kalendarz wpisal wstepnie date 19.09
    (mecz z Tarnowem) jaka proponowana date
    sciagniecia Pera. Policzylismy tez wstepne
    koszty zaproszenia (przejazd, prom, nocleg
    w jakims dobrym holelu w Toruniu) itp.
    i zaczelismy rozwazac kto chetnie
    dorzucilby finansowa cegielke do sprawy.
    List zostal tez wyslany do Kuriera Sportowego
    - byc moze bedzie opublikowany.
    Tak wiec sprawy sie tocza. Czy cos z nich
    wyjdzie tego na razie nie wiadomo
    chocby dlatego,
    ze nie wiadomo czy Perowi termin bedzie pasowal,
    czy jego stan zdrowia (a z tym nie zawsze jest dobrze),
    pozwoli mu na ten przyjazd.

    ps. dzieki Alienisko za link do artykulu z Nowosci :p
    Za Perem stoje ja (mam w rece zolto-biebieska)
    kurteczke i Adam Pasinski, ktory wtedy tlumaczyl wypowiedzi Pera na j. polski
    Zwracam HONOR Morciasz. Nie wiedzieliśmy, że coś robisz w tej sprawie, bo nie informowałeś o postępach. Naprawdę wszystkim zależy na spotkaniu z Perem. Od forumowiczów rzadko wychodzą takie inicjatywy, dlatego chcieliśmy wspólnie w końcu zrobić coś dla wszystkich kibiców. Skoro przekazałeś list i rozmawiałeś z kim trzeba, to chylę czoła. Mogłeś napisać, jak sprawy stoją, a tak stałeś się ofiarą zdesperowanych fanów :-)

    Pozdrawiam serdecznie!

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w ramach nakręcenia tematu...i ja się podpisuję.
    Z premdytacją będę wpisywać choćby zwykłe "popieram i pozdrawiam" przez co wątek pojawiać się będzie jako świeży, a to w końcu zaintryguje i zachęci (choćby tylko Młodzików, ale zawsze) do wpisu z poparciem.
    Pozdrawiam i Popieram

    i polecam zostawianie "Ps. Popieram walkę o Pera. Zrób to i Ty." na innych wątkach.
    Jak zaczniesz zostawiać na innych wątkach taki tekst..to ja też zacznę!!! :-)

    Już zaczęłam :)
    Pozdrawiam i popieram

  10. Powrót do góry    #55
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Skoro przekazałeś list i rozmawiałeś z kim trzeba, to chylę czoła.
    List ktos przeslal poczta elektroniczna.

  11. Powrót do góry    #56
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podobnie jak inni miło wspominam mecze Per'a w Tarnowie, jego jazda dostarczała kibicom niesamowitej radości. Gdyby mogł przyjechać na mecz 19tego byłoby świetnie, tym bardziej, ze wielu z nas zostaje na mecz po sobotniej GP i byłaby okazja, żeby współnie z Wami jeszcze raz nagrodzić go oklaskami. Takie inicjatywy jak Wasza, zawsze powinny być wspierane, dlatego jeśli chodzi o podpisy to jak najbardziej, choć elektroniczny, ale zawsze.

    pozdrawiam,
    Leliwa
    Michał Warzała
    Tarnów

  12. Powrót do góry    #57
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    Mam nadzieje ze Wasze staranie sie powioda i Per zegosci w Toruniu. Pozdrawiam.
    ....:::::::: Unia Tarnów 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 ::::::::....

  13. Powrót do góry    #58
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam nadzieje ze Wasze staranie sie powioda i Per zegosci w Toruniu. Pozdrawiam.
    No proszę! "Jaskółki" już się wpisują! Tak trzymać! Dzięki!

    "Przyjaźń między Toruniem i Tarnowem kwitnie" :-)
    Pozdrawiam.

  14. Powrót do góry    #59
    Zaawansowany Awatar JD
    Dołączył
    22-03-2004
    Postów
    2,604
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 57 w 28 postach
    Fajna sprawa z tym zaproszeniem dla PERA należy sie to mu przynajmiej od kibiców bo w końcu dla nas jeżdźą ci goście.Jako że ten facet dostarczył mi sporo emocji (co prawda czasem diabelsko irytujących bo w końcu jeżdził dla krzyżaków)winni Mu jesteśmy pamięc i szacunek po wsze czasy

    Troche szkoda że Apator w tym roku sie wychylił i nie jedzie w drugiej czwórce bo miło by było Pera zobaczyć na derbach z Polonią.

    pozdro

    PS A Karwan mógłby ruszyć dupsko w tej sprawie.

  15. Powrót do góry    #60
    Początkujący
    Dołączył
    26-07-2004
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    fajna sprawa - rownież popieram:)

  16. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    :D wróciłem :P

    z wakacji :) widzę, że temat kwitnie :P noooo to dobrze ;) list napisany.... odnośnie rozkreceniem w mediach dajta tego lista, zarzuce go na sportowefakty :)

  17. Powrót do góry    #62
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    684
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i tak jak pisałem wczoraj temat wcale nie umarł:). W sumie teraz już jest wszystko załatwione, trzeba poczekać na wieści z klubu. Mam nadzieję że Perowi faktycznie będzie pasował 19 wrzesień, to byłoby piekne zakończenie sezonu w Toruniu! Oby się udało!
    I wielkie dzięki dla tych którzy w ten temat się zaangażowali, głównie dla Howarda za napisanie listu oraz jak zwykle niezawodnego Morciasza:). Teraz czekamy na dalsze informacje z klubu a w międzyczasie sie pozałatwia te sprawy z toruńską prasą, to też w moim odczuciu nie będzie duży problem, szczegółnie znając możliwości Morciasza właśnie:P. Qrcze co my byśmy bez niego zrobili...:)

    A jesliby już to wszystko wypaliło i Per faktycznie przyjedzie do Torunia to będzie trzeba koniecznie zrobić jakieś napisy, transparenty podkreślające to jak bardzo jest on przez nas pamiętany. Niech wie że w sercach kibiców Apatora jest kimś więcej niz tylko jego byłbym zawodnikiem, jest przecież prawdziwą legendą i idolem dla chyba wszystkich z mojego pokolenia zaczynających swą przygodę z żużlem właśnie w okolicach początków lat 90-tych!

    pozdro

  18. Powrót do góry    #63
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dajcie hasło

    a w poniedziałkowym wydaniu TŻ pojawi się wiadomość o możliwym przybyciu Pera do Torunia :) to nie jest żaden problem...

  19. Powrót do góry    #64
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do erera..i reszty
    List jest wklejony pod koniec pierwszej strony tego postu, ale, żeby nie trzeba było go szukać, wklejam go jeszcze raz tutaj. Można z nim teraz działać i wysyłać gdziekolwiek, byleby coś z tego wyszło! Jest to zmiksowana(z mojego i Howarda listu) prośba do Prezesa Apatora, ale można to zmienić lekko i powysyłać do mediów. Kto może, niech działa! Jeszcze raz szczególne dzięki dla Howarda i Morciasza za zaangażowanie oraz dla wszystkich, którzy się tym interesują!!!


    Prośba


    Szanowny panie Prezesie, jako przedstawiciele kibiców żużlowych z Torunia reprezentujący również forumowiczów spodrtboardu zwracamy się do pana z prośbą o zaproszenia jednego z naszych byłych zawodników, naszego idola i bohatera na jeden z meczy finałowych, które będą mieć miejsce na toruńskim torze w rundzie finałowej tegorocznego sezonu żużlowego.
    Naszym zdaniem byłoby to nie tylko wyrazem szacunku i pamięci o naszym niedawnym czołowym zawodniku, ale jednocześnie spowodowałoby to znaczący wzrost frekwencji na meczu, którego Per Jonsson byłby gościem honorowym. Wielu z nas ma nadal w pamięci jego zasługi dla naszego klubu, jego brawurową jazdę, oraz jego zaangażowanie w pomoc toruńskim zawodnikom.
    Zdajemy sobie sprawę, że zorganizowanie obecnie benefisu Pera Jonssona jest niemożliwe ze względów finansowych, jednak zaproszenie go w charakterze gościa było z pożytkiem zarówno dla kibiców, dla klubu jak i dla samego Pera.
    Prosimy jako wierni kibice toruńskiego Apatora o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Z naszej strony zapewniamy rozpropagowanie tej inicjatywy w lokalnych mediach.

    Poniżej pozwoliliśmy sobie szerzej umotywować naszą prośbę.

    Per Jonsson jest jedną z najbardziej znanych i uwielbianych w Toruniu postaci. Przez wiele lat reprezentował barwy toruńskiej drużyny żużlowej. Był największą podporą, gdy Apator walczył o medale i gdy toruńskim Aniołom szło nieco gorzej. Zawsze profesjonalnie przygotowany do zawodów, zawsze służący pomocą mniej doświadczonym kolegom. Niezwykle sympatyczny zawodnik, który cieszył się sympatią większości kibiców w Polsce i na świecie. Nic w tym dziwnego – nigdy nie stronił od swoich fanów, nigdy nie odmawiał im złożenia autografu na zdjęciu, zawsze miał czas choćby na krótką pogawędkę. Był typem profesjonalisty w każdym calu. Przeważnie zdobywał wiele punktów, co pozwalało mu prowadzić toruńskie Anioły do kolejnych zwycięstw. Jego jazda przypominała jazdę profesora, dla którego pojęcie „nie fair” było zupełnie obce. Poza torem również był wspaniałym człowiekiem. Brzydził się chamstwa, stanowił dla wielu wzór do naśladowania.
    Gdyby jeździł na żużlu do dziś, niewątpliwie zdobyłby wszystko, co jest do zdobycia. Oprócz sławy, bo sławę zdobył już wiele lat temu.
    Wszyscy wiedzą, jak zakończyła się kariera Pera Jonssona. Wielu nie wyobraża sobie nawet, co czuje sportowiec, kiedy nie może dłużej robić tego, co lubi robić najbardziej. Tym trudniej zrozumieć, co czuje człowiek, który do końca życia przywiązany będzie do wózka. Dla Pera była to niewyobrażalna tragedia, której skutki będzie musiał znosić już zawsze. W 1995 roku na stadionie przy ul. Broniewskiego odbył się turniej poświęcony Perowi Jonssonowi. W Benefisie brało udział wielu ówczesnych najlepszych zawodników, m.in. Mark Loram, Simon Wigg, Jimmy Nilssen, Henrik Gustafsson, Peter Nahlin czy Peter Karlsson. Na stadionie wypełnionym w nadkomplecie panowała niesamowita atmosfera, wszystko to, czego potrzebuje kibic, czyli emocje, wzruszenie, dobra zabawa. Nikt nie zapomniał tych wyjątkowych zawodów. Per Jonsson zapewne też pamięta swój benefis do dzisiaj i zapewne będzie go pamiętał jeszcze bardzo długo. Od tamtych niezapomnianych chwil minęło jednak sporo czasu, a fani wciąż chcą Pera.


  20. Powrót do góry    #65
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    jeszcze dzis wiecozrem

    news o prosbe do zarzadu bedzie na sportowychfaktach :) w pt załatwie aby w tygodniku poniedziałkowym sie ukazało cos podobnego ;) Z Przybyłem też mogę porozmawiać i z Kantesiem także ;) ale on pewnie info o tym da wcześniej ;) na przykład jutro :P

    Miłego dnia

  21. Powrót do góry    #66
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    a w poniedziałkowym wydaniu TŻ pojawi się wiadomość o możliwym przybyciu Pera do Torunia :) to nie jest żaden problem...
    A Tyg.Zyg. nie dopisze komentarza krytykujacego
    Karwana jak to sie zapomina w Toruniu o starych
    zawodnika i w ogole, ze nie powinien laczyc funkcji
    prezesa i przewodniczacego i tak dalej?
    Ja tam wole jak najdalej byc od Tyg.Zuz. mimo,
    ze z Krzyskiem W. dobrze sie dogadujemy :)

    ps. pojszlo tyz do Nowosti

  22. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,336
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Do erera..i reszty
    List jest wklejony pod koniec pierwszej strony tego postu, ale, żeby nie trzeba było go szukać, wklejam go jeszcze raz tutaj. Można z nim teraz działać i wysyłać gdziekolwiek, byleby coś z tego wyszło! Jest to zmiksowana(z mojego i Howarda listu) prośba do Prezesa Apatora, ale można to zmienić lekko i powysyłać do mediów. Kto może, niech działa! Jeszcze raz szczególne dzięki dla Howarda i Morciasza za zaangażowanie oraz dla wszystkich, którzy się tym interesują!!!


    Prośba


    Szanowny panie Prezesie, jako przedstawiciele kibiców żużlowych z Torunia reprezentujący również forumowiczów spodrtboardu zwracamy się do pana z prośbą o zaproszenia jednego z naszych byłych zawodników, naszego idola i bohatera na jeden z meczy finałowych, które będą mieć miejsce na toruńskim torze w rundzie finałowej tegorocznego sezonu żużlowego.
    Naszym zdaniem byłoby to nie tylko wyrazem szacunku i pamięci o naszym niedawnym czołowym zawodniku, ale jednocześnie spowodowałoby to znaczący wzrost frekwencji na meczu, którego Per Jonsson byłby gościem honorowym. Wielu z nas ma nadal w pamięci jego zasługi dla naszego klubu, jego brawurową jazdę, oraz jego zaangażowanie w pomoc toruńskim zawodnikom.
    Zdajemy sobie sprawę, że zorganizowanie obecnie benefisu Pera Jonssona jest niemożliwe ze względów finansowych, jednak zaproszenie go w charakterze gościa było z pożytkiem zarówno dla kibiców, dla klubu jak i dla samego Pera.
    Prosimy jako wierni kibice toruńskiego Apatora o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Z naszej strony zapewniamy rozpropagowanie tej inicjatywy w lokalnych mediach.

    Poniżej pozwoliliśmy sobie szerzej umotywować naszą prośbę.

    Per Jonsson jest jedną z najbardziej znanych i uwielbianych w Toruniu postaci. Przez wiele lat reprezentował barwy toruńskiej drużyny żużlowej. Był największą podporą, gdy Apator walczył o medale i gdy toruńskim Aniołom szło nieco gorzej. Zawsze profesjonalnie przygotowany do zawodów, zawsze służący pomocą mniej doświadczonym kolegom. Niezwykle sympatyczny zawodnik, który cieszył się sympatią większości kibiców w Polsce i na świecie. Nic w tym dziwnego – nigdy nie stronił od swoich fanów, nigdy nie odmawiał im złożenia autografu na zdjęciu, zawsze miał czas choćby na krótką pogawędkę. Był typem profesjonalisty w każdym calu. Przeważnie zdobywał wiele punktów, co pozwalało mu prowadzić toruńskie Anioły do kolejnych zwycięstw. Jego jazda przypominała jazdę profesora, dla którego pojęcie „nie fair” było zupełnie obce. Poza torem również był wspaniałym człowiekiem. Brzydził się chamstwa, stanowił dla wielu wzór do naśladowania.
    Gdyby jeździł na żużlu do dziś, niewątpliwie zdobyłby wszystko, co jest do zdobycia. Oprócz sławy, bo sławę zdobył już wiele lat temu.
    Wszyscy wiedzą, jak zakończyła się kariera Pera Jonssona. Wielu nie wyobraża sobie nawet, co czuje sportowiec, kiedy nie może dłużej robić tego, co lubi robić najbardziej. Tym trudniej zrozumieć, co czuje człowiek, który do końca życia przywiązany będzie do wózka. Dla Pera była to niewyobrażalna tragedia, której skutki będzie musiał znosić już zawsze. W 1995 roku na stadionie przy ul. Broniewskiego odbył się turniej poświęcony Perowi Jonssonowi. W Benefisie brało udział wielu ówczesnych najlepszych zawodników, m.in. Mark Loram, Simon Wigg, Jimmy Nilssen, Henrik Gustafsson, Peter Nahlin czy Peter Karlsson. Na stadionie wypełnionym w nadkomplecie panowała niesamowita atmosfera, wszystko to, czego potrzebuje kibic, czyli emocje, wzruszenie, dobra zabawa. Nikt nie zapomniał tych wyjątkowych zawodów. Per Jonsson zapewne też pamięta swój benefis do dzisiaj i zapewne będzie go pamiętał jeszcze bardzo długo. Od tamtych niezapomnianych chwil minęło jednak sporo czasu, a fani wciąż chcą Pera.
    tylko pisze sie Pan z duzej litery:-)

  23. Powrót do góry    #68
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    okej :)

    nie daje do Tygodnika :P :D

  24. Powrót do góry    #69
    Użytkownik
    Dołączył
    21-05-2004
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak najbardziej jestem za:) SUPER POMYSŁ!!! mam nadzieję ,że Wam się uda i Per odwiedzi nasz piękny region...

    Ja niestety nie miałem zbyt wielu okazji ogądać Pera na torze bo bylem jeszcze troche niepełnoletni wtedy:) ale ten ostatni mecz Pera pamiętam dobrze...
    W tym roku przed pierwszymi derbami w Toruniu puścili na Bydgoskiej mecz Apator -Polonia sprzed chyba 11 lat.. Per jechał znakomicie i żałuję ,że nie nagrałem sobie tego meczu:(

    BYDGOSZCZ Z TORUNIEM:):):) Powodzenia!

  25. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach

    Sprostowanie i przeprosiny dla Morciasza

    SERDECZNIE CIE MORCIASZ PRZEPRASZAM, że tak napisałem, ale podobnie jak Krzyżacki jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w tą sprawę.
    Napisałeś wcześniej, że trzeba list wydrukować zebrać kilkaset podpisów (co w sezonie urlopowym jest raczej niemożliwe) i zanieść, więc myślałem, że na tym zakończyłeś ten temat. Nic nie pisałeś, że coś z tym dalej zrobisz. Wybacz, że w Ciebie zwątpiłem

    Druga sprawa.
    Za zainicjowanie całej sprawy związanej z zaproszeniem Pera, jej ciągłe przypominanie na forum, oraz w końcu napisanie listu wszelka chwała należeć się powinna KRZYŻACKIEMU, któremu i ja dziękuje za wszystko.
    Ja pozwoliłem sobie tylko na wprowadzenie do listu koniecznych korekt, ale jak widać nie obyło się bez błędów (dzieki misiek), gdyż faktycznie pan należało napisać z dużej litery (zonk).

    Na koniec
    Głęboko wierzę, że dzieki naszemu uporowi, oraz zaangażowaniu Morciasza, Jako, Krzyżackiego i innym, którzy aktywnie przyłaczają się do naszej akcji uda się nam zaprosić Pera do Torunia, za co jak widać będą wdzięczni klubowi nie tylko kibice z Torunia.

    Ja ze swojej strony cały czas służe każdą możliwą pomocą i wsparciem (tylko nie między 01-11 08 - urlop :)).

    Jeszcze raz dziekuje wszystkim i przepraszam Cię Morciasz.

  26. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    info na SF jest.....

    zadzwonić jutro do Radia Gra???? A no i z Przybyłem by sie mozna było skontaktować ;) Ale pan Joachim chyba zaglada na SB wiecl luz ;)

    pozdrawiam :)

  27. Powrót do góry    #72
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    info na SF jest.....
    Info jest tylko ze zdjecia sie nia laduja :/ i w komentarzu do zdjecia jest blad:

    czy już niedługo kibice ujrzą Pera (z środku) w Toruniu?? Oto jest pytanie…


    Chyba powinno byc w środku
    ....:::::::: Unia Tarnów 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 ::::::::....

  28. Powrót do góry    #73
    Początkujący
    Dołączył
    10-07-2004
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popieram inicjatywe w calej rozciaglosci , Per to legenda , ktora powinna byc pielegnowana . Licze na organizatorow .

  29. Powrót do góry    #74
    Stały bywalec Awatar bull
    Dołączył
    12-10-2003
    Postów
    502
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popieram. Pamiec kibicow o takich zawodnikach powinna trwac jak legenda o ich osiagnieciach.

  30. Powrót do góry    #75
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No, takie info, jak w Sportowych Faktach, to już jakiś początek..

  31. Powrót do góry    #76
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pozdrawiam i Popieram

    czy jeszcze zbierane są wpisy od forumowiczów czy sprawa już w Waszych łapkach się toczy?- pytam, bo nie wiem czy jeszcze propagandowo działać;)

  32. Powrót do góry    #77
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czy jeszcze zbierane są wpisy od forumowiczów czy sprawa już w Waszych łapkach się toczy?- pytam, bo nie wiem czy jeszcze propagandowo działać;)
    Jaga, ja już też nie wiem, straciłem rachubę, trzeba czekać..

    Popieram i pozdrawiam

  33. Powrót do góry    #78
    Początkujący
    Dołączył
    29-07-2004
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    FILM UPADKU WIELKIEGO PERA JONSSONA

    Na mojej stronce http://wrzosy.nsb.pl/~pawel/ mozecie znaleźć nagranie z owego nieszczesnego dla Wielkiego Pera biegu . Niestety film ma słabą jakość i nie ma głosu . Myślę że Ci co nie byli na tym meczu mimo to mogą zobaczyć ten dramat w 1wszym łuku. Ja na owym meczu bylem i chciałbym podkreślic ze wygralimsy go 46:44 a Per do tego biegu był niepokonany i walnie przyczynił się do wygranej. [b]PER PER PER JONSSON

  34. Powrót do góry    #79
    Super Typer Grand Prix Awatar Petrov
    Dołączył
    27-07-2004
    Postów
    1,582
    Kliknij i podziękuj
    215
    Podziękowania: 49 w 32 postach
    Rowniez podpisuje sie pod wasza akcja ale zeby to wypaliło musicie iść wyzej bo tu na forum nic nie zdzialacie.
    Zycze powodzenia i siły chętnie przyjade na turniej Pera bo takiej gwiazdy jak ON sie nie zapomina...

  35. Powrót do góry    #80
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    fiu fiu

    coraz częściej wątek widać- działać, ale i informować co i jak?

    Pozdrawiam

    Pssst prosze o odp.

  36. Powrót do góry    #81
    Początkujący
    Dołączył
    30-07-2004
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam serdecznie. O waszej inicjatywie dowiedzialem sie z SportowychFaktow. Szkoda, ze tak pozno bo z WIELKA checia podpisal bym sie pod tym listem (a tak na marginiesie, mozna jeszcze?). Nie wiem czy udalo wam sie cos zalatwic z Nowosciami, ale jesli nie to moze ja tam cos zdzialam - mam tam kumpla ze studiow. Wiec, gratuluje inicjatywy i wrazie czego chetnie pomoge!!! Pozdrawiam.

    P.S. Jestem przekonany, ze jak Per przyjedzie to bilety rozejda sie jak cieple buleczki :-)

  37. Powrót do góry    #82
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    a wiec ja widzę to tak... :)

    dzisiaj nie za bardzo ale moze... spotkamy sie w poniedziałek :) cała grupa SB :) "obgadamy" co nieco :) - zrobie mini wywiady z panami Howardem i Krzyzackim , inicjatorami akcji - i zrobie duzy artykuł na SF :) Co Wy na to?? :) tzn to tylko propozycja :P

  38. Powrót do góry    #83
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jak wynika z wcześniejszych wpisów, sprawą na szczeblu centralnym zajął się Morciasz. Rozmawiał na temat zaproszenia Pera z Panem Batorskim, który otrzymał list i obiecał przedyskutować to z Prezesem Karwanem. Również po rozmowie z Morciaszem Pan Piotr Nagiel wpisał wstępnie do kalendarza datę 19.09, jako ewentualny termin sprowadzenia Pera do Torunia. Oprócz tego, jak większość wie, list ukazał się pod artykułem w Sportowych Faktach. List został również wysłany do Kuriera Sportowego, Nowości i do Radio Gra. Tak że jak widać, sprawa nie stoi w miejscu. Na razie niewiele więcej możemy zrobić, chyba tylko czekać. Jestem pewien, że jak Morciasz będzie coś więcej wiedział, to wszystkich o tym poinformuje. Niestety "Howard The Duck" (ważne ogniwo tego przedsięwzięcia) wybiera się na dwa tygodnie urlopu, więc musimy sobie jakoś poradzić bez niego. Widać jednak duże zaangażowanie ze strony innych.
    Wpisy oczywiście nadal mile widziane chociażby w tym poście. Do 19.09 długa droga..

    ps: może się zdarzyć, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, a pomysł i tak nie wypali. Może się zdarzyć, że Per nie będzie w dobrej kondycji i nie będzie mógł przyjechać.

  39. Powrót do góry    #84
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    1. List do Prezesa ukazal sie w Kurierze Sportowym. Troche bez tytulu itp. ale jednak...
    2. Sprawa jest tez ruszona w FanClubie. Byc moze stamtad tez pojawia sie jakies pieniazki na akcje.

  40. Powrót do góry    #85
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dzięki

    1. List do Prezesa ukazal sie w Kurierze Sportowym. Troche bez tytulu itp. ale jednak...
    2. Sprawa jest tez ruszona w FanClubie. Byc moze stamtad tez pojawia sie jakies pieniazki na akcje.
    No i Dzięki wielkie - pozytywnych wieści nigdy nie za wiele.
    Pozdrawiam,dziękuję za informacje,oczywiście nadal popieram

  41. Powrót do góry    #86
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ja też dziękuję za te info. Fajnie jest wiedzieć na czym się stoi. Szkoda, że w "Nowostiach" cisza i w radio, ale chyba na to też przyjdzie czas, jak już będzie wszystko wiadomo. Myślę, że nic trudnego nie ma w tym zaproszeniu Pera na mecz, tylko najważniejsze są jego zdrowie i chęci.
    Jak słusznie ktoś zauważył w innym poście - Per mógłby przyjechać na mecz z Tarnowem, tylko że.. (podejrzewam, że kibice stawią się w komplecie i niemiłosiernie przez całe spotkanie będą gwizdać na Gollobów, tak jak wczoraj na finale par. To chyba będzie lekki wstyd)

  42. Powrót do góry    #87
    Stały bywalec Awatar stefan
    Dołączył
    22-01-2002
    Postów
    748
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 163 w 92 postach
    a moze za miast "Nowości" sprobowac do Gazety Torunskiej ja kiedys im wyslalem list i na drugi dzien byl wydrukowany? pozatym kazdy rozglos sie przyda

  43. Powrót do góry    #88
    Zaawansowany Awatar Andy_
    Dołączył
    30-01-2002
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    wlasnie wrocilem z wakacji i widze ze wszystko idzie w dobrym kierunku :), ciesze sie ze mamy osoby ktore sie za to zabraly i wkladaja swoj czas w ta inicjatywe.

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2004
    Postów
    383
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Cytuję:
    -----------------------------------------------------------
    wlasnie wrocilem z wakacji i widze ze wszystko idzie w dobrym kierunku , ciesze sie ze mamy osoby ktore sie za to zabraly i wkladaja swoj czas w ta inicjatywe.
    -----------------------------------------------------------

    Nic tylko dołożyć cegiełkę..jak możesz

  45. Powrót do góry    #90
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    no jak zwykle...

    ku pamięci...


    Popieram i pozdrawiam- słowem wątek w górę, i młodzi, i starzy, seniorzy i seniority, zawodowcy i zawodówki, trenerzy i żony;), moderatorzy i modelki, admini i Administracje do wpisów


    :)

    psst, pozdrawiam Olivkę- Wielka Rodzina;)Nożycorękich

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •