Strona 312 z 512 PierwszyPierwszy ... 212262302310311312313314322362412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,996 do 14,040 z 23035

Wątek: Żużel w TV

  1. Powrót do góry    #13996
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,525
    Kliknij i podziękuj
    1,780
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    z kaset vhs na zwykłe HD był trzykrotny skok ilości pikseli
    z HD na full HD był dwukrotny skok pikseli

    a teraz mamy czterokrotny skok a taki mariusz po wydaniu półtora tysiąca złotych na dekoder 4k i prawdopodobnie wielokrotności tej kwoty na telewizor powie: mi tam to nie robi, nie powala, nie będę metr od telewizora siedział

    spoko
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  2. Powrót do góry    #13997
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    z kaset vhs na zwykłe HD był trzykrotny skok ilości pikseli
    z HD na full HD był dwukrotny skok pikseli
    Przecież ty nie wiesz o czym piszesz chłopie. Co to znaczy z "HD na full HD" ?

    a teraz mamy czterokrotny skok a taki mariusz po wydaniu półtora tysiąca złotych na dekoder 4k i prawdopodobnie wielokrotności tej kwoty na telewizor powie: mi tam to nie robi, nie powala, nie będę metr od telewizora siedział spoko

    No nie będę metr od TV siedział, skoro nawykłem siedzieć lub leżeć 3-4 metry od TV. Poza tym faktem, jak kilku osobników usadzisz 1 metr od TV ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #13998
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Mario szukam rozwiazania dlaczego nie rozrozniasz 4K. To widac golym okiem z kazdej odleglosci. Nawet Twojej.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  4. Powrót do góry    #13999
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Mario szukam rozwiazania dlaczego nie rozrozniasz 4K. To widac golym okiem z kazdej odleglosci. Nawet Twojej.
    Ale kto ci powiedział, że nie rozróżniam ? Skąd to wziąłeś ? Przecież ja nie kwestionuje tego, że rozdzielczość 4k daje dwukrotnie więcej treści na ekranie TV niż rozdzielczość HD, a co za tym idzie obraz jest bardziej szczegółowy. Jedyne co twierdze, to to, że nie każdemu odpowiada oglądanie TV z odległości 1,5 metra. 4k powoduje, że masz mniejsze detale (piłka, zawodnicy, itd.) na ekranie TV niż np. w rozdzielczości HD. Dlatego właśnie powinieneś siedzieć bliżej TV. Pewnie jak bym miał nieograniczone fundusze, to zafundowałbym sobie TV ze 120 cali. I wtedy mecze w 4k by mi pasowały
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #14000
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Tak naprawdę to nie wiem komu odpowiada oglądanie TV z odległości 1,5 metra. Ten caly kalkulator odległości jest wymyslony tylko po to zeby niezbyt madry konsument kupil sobie większy telewizor. Juz nie mowiac o tym ze obraz np meczu pilkarskiego w 4K jest różny od tego jaki byl pokazywany w starszej rozdzielczosci. Wystarczy w tym samym czasie ogladac mecz na zwyklym Canal i przelaczyc na Canal 4K. Roznica jest ogromna niekoniecznie na plus.

    Wracajac do bardziej przyziemnych spraw zwiazanych z nc+ to wycieli swoim klientom niezly numer. Teraz zeby ogladac LM trzeba doplacic 20-30 pln. To jest tylko dowod na to ze nie ma sensu podpisywac dlugoterminowych umow z tym operatorem.

    Zeby było smieszniej to podniesli tez pakiet eleven z 11,90 do 15 pln ktory wczesniej byl czesciowo za free. Nie wiem czy podpiszę z nimi nowa umowę bo robi się dziwnie.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    j-rules (21-02-2019)

  7. Powrót do góry    #14001
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    4K to jedynie intensywniejsze kolory,choc to tez zalezy na jakim TV ogladamy.
    Tanie telewizory 4K tak jak i tanie LED-y, odwzorowaniem barw nie grzesza.
    Dodatkowo sa to raczej pseudo UHD niz prawdziwe UHD.
    Osobiscie roznice miedzy dobrym materialem 1080p a 4K zauwazam,ale jak pisalem,
    w odwzorowaniu kolorow.
    Filmy na Netflix w 4K czasami ciezko sie oglada,bo mam wrazenie,ze obraz jest zbyt ostry a TV automatycznie ustawia sie w tryb Dolby Vison.
    Grzebac w ustawieniach aby to zmienic nie bardzo mi sie chce.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Powrót do góry    #14002
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Chyba nie ma możliwości podpisania umowy na krócej niż dwa lata. Można po skończonej umowie przejść na czas nieokreślony, ale jest drożej. W każdej chwili za to jest możliwość odejścia. Coś za coś.

  9. Powrót do góry    #14003
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    817
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 67 w 46 postach
    Panowie tak naprawdę magia 4K jest wtedy kiedy ma się zaje... TV z HDR. Co z tego jak Kowalski kupi TV 4K za 1500 zł? W tych TV HDRu praktycznie nie ma.

    Kanały z satelity - mowa o Canal+ 4K sztucznie podbija HDR i jednym to się podoba innym nie (kwestia TV moim zdaniem, jedne sobie radzą, inne tańsze słabo). Na Netflix są filmy z HDR i wtedy jakość już daje się zauważyć.
    Ponad to zauważyłem, że filmy z Amazon Prime czasami wyglądają lepiej od Netflixa. Mam wrażenie, że barwa i tonacja kolorów jest tam zdecydowanie lepsza przy niektórych serialach.
    Poza tym w grach HDR jest widoczne gołym okiem. Kupujesz PS4 PRO i możesz cieszyć się fajnym HDR a różnica będzie widoczna nawet z 5 metrów.

    Tak naprawdę w technologi 4K ważne jest też HDR, ale tak jak mówię... TV za 2000 zł a TV za 5000 zł i różnica widoczna gołym okiem, pomimo tego, że oba są w 4K.

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lpokarse za jego przydatny post!

    Magik (21-02-2019)

  11. Powrót do góry    #14004
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Co do UPC za TV z pelnym zuzlem chyba 90 zl to nie duzo, poniewaz internet ktory posiadam u nich sam kosztuje 50 zl.

  12. Powrót do góry    #14005
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    4K to jedynie intensywniejsze kolory

    No popatrz, a ja myślałem że to standard rozdzielczości Widzę, że tu wielu amatorów, którzy nie bardzo wiedzą o czym mówią
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    młody_piernik2 (21-02-2019)

  14. Powrót do góry    #14006
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,221
    Kliknij i podziękuj
    6,203
    Podziękowania: 2,002 w 1,233 postach
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 21-02-2019 o 10:34

  15. Powrót do góry    #14007
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Co do UPC za TV z pelnym zuzlem chyba 90 zl to nie duzo, poniewaz internet ktory posiadam u nich sam kosztuje 50 zl.
    godom ci, ze na 8 dych spokojnie zbijesz a nawet 7 dych na rok (potem 8dych drugi rok)
    Ja przyjalem taktyke zagrania w otwarte karty i powiedzialem, ze mnie nie interesuje nic poza sportem, ze moga nawet tvp i tvn wylaczyc podparlem sie jakas niby oferta z multimedii i od lokalnego dostawcy i z przedstawicielem sie dogadalem bez wiekszych problemow.
    Zawsze warto powiedziec przedstawicielowi cos w stylu: jesli dostane takie warunki zblizone do konkurencji to bede zadowolony, jesli nie to jak sie tylko umowa bedzie konczyc skladam wypowiedzenie. Z reguly miekna, najpierw sie motaja, ale jak sie stoi przy swoim to sciagaja gacie do kostek tak jak tu kolega wyzej pisal, do absolutnego minimum.
    trzeba przyznac, ze full zuzel to kosztowna zabawa, bo nsport, eleven, ale tez polsat i c+.

    wracajac do tego co napisal blacktop, mnie zawsze uczono, ze prawidlowa odleglosc od tv to 3x przekatna ekranu. Tak mam wdomu swoje 40 cali i jest git. Tak ma moj tato swoje 55 w 4k i jest bajka jesli chodzi o YT.
    Nie wiem jak mozna ogladac z metra czy poltora, przeciez to by trzeba glowa obracac a nie o to chyba chodzi w gapieniu sie na telewizor
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 21-02-2019 o 11:29
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  16. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (21-02-2019), Torretoo (21-02-2019)

  17. Powrót do góry    #14008
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    wracajac do tego co napisal blacktop, mnie zawsze uczono, ze prawidlowa odleglosc od tv to 3x przekatna ekranu.
    Owszem, takie zalecenia były dobre. Ale jeśli chodzi o rozdzielczość 720x576 czyli format SD. I pamiętać należy, że to są zalecenia. Nikt nikomu nie zabrania oglądać z dalszej odległości. Przy wyższych rozdzielczościach, ta odległość maleje.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #14009
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    godom ci, ze na 8 dych spokojnie zbijesz a nawet 7 dych na rok (potem 8dych drugi rok)
    Ja przyjalem taktyke zagrania w otwarte karty i powiedzialem, ze mnie nie interesuje nic poza sportem, ze moga nawet tvp i tvn wylaczyc podparlem sie jakas niby oferta z multimedii i od lokalnego dostawcy i z przedstawicielem sie dogadalem bez wiekszych problemow.
    Zawsze warto powiedziec przedstawicielowi cos w stylu: jesli dostane takie warunki zblizone do konkurencji to bede zadowolony, jesli nie to jak sie tylko umowa bedzie konczyc skladam wypowiedzenie. Z reguly miekna, najpierw sie motaja, ale jak sie stoi przy swoim to sciagaja gacie do kostek tak jak tu kolega wyzej pisal, do absolutnego minimum.
    trzeba przyznac, ze full zuzel to kosztowna zabawa, bo nsport, eleven, ale tez polsat i c+.
    Chyba musze tak zrobić, ale mowisz zeby zadzwonic do przedstawiciela upc „na moj adres”? Nie isc z takimi warunkami do siedziby „miejscowej” w Bydgoszczy? Ogolnie sie wpieprzylem, mialbym jokery gdyby konczyla mi sie umowa a tak? Pozostaje poker :/..

  19. Powrót do góry    #14010
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    bartekdm mozna podpisac umowe na 12 i 24 miesiace. Czasami sa nawet oferty dostepne na 15 i 18 miesiecy w okresie swiatecznych promocji. Umowy na czas nieokreslony nie polecam bo to jest abstrakcja bez cen promocyjnych. Umowa 12 miesieczna tez jest o 10-20 zlotych drozsza ale uwazam ze bardziej korzystna po tym co zaobserwowalem co sie dzieje na rynku.
    Lpokarse ja mowie o TV nie do 5'000 tylko powyzej 6'000 chociaz podejrzewam ze nie chodzi az tak bardzo o cene co o rodzaj matrycy i procesora.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  20. Powrót do góry    #14011
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Chyba musze tak zrobić, ale mowisz zeby zadzwonic do przedstawiciela upc „na moj adres”? Nie isc z takimi warunkami do siedziby „miejscowej” w Bydgoszczy? Ogolnie sie wpieprzylem, mialbym jokery gdyby konczyla mi sie umowa a tak? Pozostaje poker :/..
    na necie sa telefony do przedstawicieli, a najlepiej z jakiejs ulotki albo z polecenia
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  21. Powrót do góry    #14012
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,224
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,220 w 650 postach
    Przedstawiciele mają słabe oferty...Daleko im do tych z DUK.

    Jeśli kończy wam sie umowa z UPC to nic prostszego jak wejść na forum mediaswiat, poczytać o aktualnych najlepszych promocjach w UPC, następnie napisać wypowiedzenie i czekać na kontakt telefoniczny. Zazwyczaj 2, 3 rozmowy z konsultantami owocują otrzymaniem satysfakcjonującej promocji...
    Chwila która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...

  22. Powrót do góry    #14013
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez Noski Zobacz posta
    Przedstawiciele mają słabe oferty...Daleko im do tych z DUK.
    bulszit..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  23. Powrót do góry    #14014
    Ekspert Awatar młody_piernik2
    Dołączył
    15-04-2018
    Postów
    5,525
    Kliknij i podziękuj
    1,780
    Podziękowania: 1,348 w 798 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    No popatrz, a ja myślałem że to standard rozdzielczości Widzę, że tu wielu amatorów, którzy nie bardzo wiedzą o czym mówią
    nie ma co się dziwić, jak w pracy do czynienia mam z ludźmi po 50-tce i mam im coś tłumaczyć dotyczącego technologii i komputerów to wymiękam
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  24. Powrót do góry    #14015
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    No popatrz, a ja myślałem że to standard rozdzielczości Widzę, że tu wielu amatorów, którzy nie bardzo wiedzą o czym mówią
    Bosze , mialem na mysli odbior obrazu przez ogladacza a nie technologie wyswietlania.
    Sorry,ale trzeby byc masochista aby siedziec 1,5 metra od TV 65 cali.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  25. Powrót do góry    #14016
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Dzwonić do DUK nie mylić z BOK i walczyć o swoje. Ewentualnie zalogować się do moje UPC i porozmawiać na darmowym czacie. Odpuścić przedstawiciela(on też nie wiele zrobi). Co z tego, ze zjedzie 10 zł jak można przykładowo 50? I nie ważne, że już masz usługi główne. Chcesz dodać premium to i tak masz szansę na najlepsze oferty. Nie da pierwszy, drugi, trzeci a możliwe że da 8 czy 10 konsultant! To nie wygląda tak, że zadzwonisz, powiesz że to chcesz i dostajesz. To jest walka bo oni ciągną w swoją stronę(czym gorsza oferta to więcej prowizji dla niego) a klient w swoją. Nawet z wypowiedzeniem niewiele osób ugra najkorzystniejsze opcje. Owszem będzie taniej ale czasami nie tyle ile by się chciało.

    Pamiętam jak sam mamie usługi ogarniałem. TV select + net płaciła 168 zł dobrych kilka lat temu. Tu z wypowiedzeniem. Dzwonią do mnie sami i się zaczyna akcja. W sumie spędziłem na telefonie około 3,5 godzin. Było to kilka rozmów dość długich. Nie dawałem za wygraną i oddzwonili z najnowszą ofertą na kilka godzin przed całkowitym odcięciem usług. Mityczny kierownik podobno dał zgodę na takie warunki specjalnie dla mnie Muszę przyznać, że było nerwowo i już chciałem sam wycofać wypowiedzenie bo nie mogłem im pozwolić na odcięcie.

    I z 168 zł zbiłem na 85 zł! I dodatkowo dołożyłem z selecta do Maxa z PVR, dobrałem multiroom oraz pakiet Filmbox dożywotnio za 1 zł. 83 zł a teraz policzcie to w skali 2 lat = 1992 zł w kieszeni.
    Nawet niektórzy nie zdają sobie sprawy ile przepłacają i jak są robieni. Są tacy co płacą i po 200 zł za dwie usługi...Dostanie w końcu taniej o 20 zł i skacze pod sufit

    Także nie ma nic bez wysiłku. Teraz sam u siebie się waham co chcę. Obecnie jestem na zobowiązaniu bezterminowym...Szkoda, że pakiet C+ jest taki drogi bo nawet 39,99 zł to cena z kosmosu za to co oferują powinno być 20-25 złotych max!

    Również polecam forum mediaświat. Wszystko dostępne z regulaminami w jednym miejscu
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 21-02-2019 o 14:17

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    j-rules (21-02-2019)

  27. Powrót do góry    #14017
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Dzwonić do DUK nie mylić z BOK i walczyć o swoje. Ewentualnie zalogować się do moje UPC i porozmawiać na darmowym czacie. Odpuścić przedstawiciela(on też nie wiele zrobi). Co z tego, ze zjedzie 10 zł jak można przykładowo 50? I nie ważne, że już masz usługi główne. Chcesz dodać premium to i tak masz szansę na najlepsze oferty. Nie da pierwszy, drugi, trzeci a możliwe że da 8 czy 10 konsultant! To nie wygląda tak, że zadzwonisz, powiesz że to chcesz i dostajesz. To jest walka bo oni ciągną w swoją stronę(czym gorsza oferta to więcej prowizji dla niego) a klient w swoją. Nawet z wypowiedzeniem niewiele osób ugra najkorzystniejsze opcje. Owszem będzie taniej ale czasami nie tyle ile by się chciało.

    Pamiętam jak sam mamie usługi ogarniałem. TV select + net płaciła 168 zł dobrych kilka lat temu. Tu z wypowiedzeniem. Dzwonią do mnie sami i się zaczyna akcja. W sumie spędziłem na telefonie około 3,5 godzin. Było to kilka rozmów dość długich. Nie dawałem za wygraną i oddzwonili z najnowszą ofertą na kilka godzin przed całkowitym odcięciem usług. Mityczny kierownik podobno dał zgodę na takie warunki specjalnie dla mnie Muszę przyznać, że było nerwowo i już chciałem sam wycofać wypowiedzenie bo nie mogłem im pozwolić na odcięcie.

    I z 168 zł zbiłem na 85 zł! I dodatkowo dołożyłem z selecta do Maxa z PVR, dobrałem multiroom oraz pakiet Filmbox dożywotnio za 1 zł. 83 zł a teraz policzcie to w skali 2 lat = 1992 zł w kieszeni.
    Nawet niektórzy nie zdają sobie sprawy ile przepłacają i jak są robieni. Są tacy co płacą i po 200 zł za dwie usługi...Dostanie w końcu taniej o 20 zł i skacze pod sufit

    Także nie ma nic bez wysiłku. Teraz sam u siebie się waham co chcę. Obecnie jestem na zobowiązaniu bezterminowym...Szkoda, że pakiet C+ jest taki drogi bo nawet 39,99 zł to cena z kosmosu za to co oferują powinno być 20-25 złotych max!
    Ogolnie nie wiem czy mnie nie wkrecajca.. podobno w UPC jak bierzesz C+ to dostajesz nsport, czy ktos moze to potwierdziec i nie musze brac maxa? Ofera najnowsza dla mnie (telefon z bydgoszczy pewnie z ich biura) to 129,89 za to co mam czyli select c+ nsport i eleveny i daja wiekszy net bo 150 mb a ja mam 130. Mowisz zeby napisac na moje upc w czacie?

  28. Powrót do góry    #14018
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Tak to prawda. Nsport jest w pakiecie MAX i jest również w C+. Jeśli masz select to możesz wziąć upgrade do MAx'a - obecnie kosztuje 10 zł i będzie żużel . Czat albo telefon(ale tu koniecznie DUK/BUK utrzymanie klienta. Jak się połączysz z BOK/DOK poproś o przełączenie). Można przez czat ale chyba negocjacje lepiej przez telefon. Z resztą chcesz tylko dobrać coś a nie wszystkie usługi od zera, więc możesz i pisać z nimi i starać się o te najtańsze oferty. Można i tu i tu próbować. Większe szanse. Poproś zawsze o rozbicie na ceny poszczególne usługi. Ja nawet nie wiem ile płacisz obecnie za select + internet i nie mogę stwierdzić czy proponują te dodatki w korzystniej cenie czy wciskają jak zawsze po cenniku ze strony.

  29. Powrót do góry    #14019
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Tak to prawda. Nsport jest w pakiecie MAX i jest również w C+. Jeśli masz select to możesz wziąć upgrade do MAx'a - obecnie kosztuje 10 zł i będzie żużel . Czat albo telefon(ale tu koniecznie DUK/BUK utrzymanie klienta. Jak się połączysz z BOK/DOK poproś o przełączenie). Można przez czat ale chyba negocjacje lepiej przez telefon. Z resztą chcesz tylko dobrać coś a nie wszystkie usługi od zera, więc możesz i pisać z nimi i starać się o te najtańsze oferty. Można i tu i tu próbować. Większe szanse. Poproś zawsze o rozbicie na ceny poszczególne usługi. Ja nawet nie wiem ile płacisz obecnie za select + internet i nie mogę stwierdzić czy proponują te dodatki w korzystniej cenie czy wciskają jak zawsze po cenniku ze strony.
    Genialne to było. Napisałem i już mam ofertę za 109,90
    w tej chwili mam selec + 120 mb/s = 59 zł (11 zł net a 48 zł TV). Proponują mi C+ Select(nsport w środku) z uwagi na żużel, Prestige zbędne dla mnie, ponieważ te Discovery nie potrzebuje oraz Eleven za 50,90 zł (C+ za 45,90 i 5 zł za Eleven na 12 miesięcy póżniej eleven za 9,90 albo zmiana usługi bądź rezygnacja). Aktywacja obniżona z 29,90 na 9,90 zł. Biorąc pod uwagę pierwotną ofertę w punkcie na Kijowskiej za 139 zł, następnie telefon z Bydgoszczy za 129 zł a teraz 109 zł, to chyba na prawdę już oferta na poziomie. Może nie będę miał pakietu MAX ale po przeanalizowaniu nie ma tam konkretnych kanałów dla mnie poza Nsportem.. a piłka to nie moja bajka nie będę za nią płacił dodatkowo a pewnie te Polsaty Premium to z 20-30 zł.

    Ps. Wspomniałem, że się zastanowię ale mają przemyśleć ofertę bo mnie nie przekonali.. I żeby dzwonili jak coś.

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Torretoo za jego przydatny post!

    j-rules (21-02-2019)

  31. Powrót do góry    #14020
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    nie ma co się dziwić, jak w pracy do czynienia mam z ludźmi po 50-tce i mam im coś tłumaczyć dotyczącego technologii i komputerów to wymiękam
    No popatrz. Ja sam jestem po 50-tce. I też wymiękłem jak maiłem tłumaczyć osobnikom po 30-tce, co i jak ogarnąć w komputerach czy ogólnie w multimediach.

    I coś czuję, że mógłbym i ciebie zawstydzić
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #14021
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    TV i Net to i tak masz w najlepszej już cenie (promka THHXIV) 48,99 + 11,02 dokładnie
    Można C+ za 39,99 + 5 zł za Eleven to jest najtaniej. Czyli by wyszło 5 zł do kieszeni/miech
    Jest opcja za 45 zł ale Prestige a tu dają za tyle Select. Zawsze to 2 programy do przodu.
    Inna opcja - select + LM piłka = 49 zł + 5 eleven
    Sama LM najtaniej 9.90 ale z początku będą chcieć 29.90 lub 19.90
    Można też mieć aktywację bezkosztową o ile chce się Tobie walczyć

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    Torretoo (21-02-2019)

  34. Powrót do góry    #14022
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Najgorsze ze to sa oferty na 12 miechow .. pytanie czy za rok rownie dobra oferte otrzymam na „zuzel”

  35. Powrót do góry    #14023
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    zawsze po roku troche podniosa. Chyba ze bedziesz wypowiedziany

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No popatrz. Ja sam jestem po 50-tce. I też wymiękłem jak maiłem tłumaczyć osobnikom po 30-tce, co i jak ogarnąć w komputerach czy ogólnie w multimediach.

    I coś czuję, że mógłbym i ciebie zawstydzić
    Prosimy, zostaw to zawstydzanie na wylacznosc uzytkownikom forum satelitarnego
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Torretoo (21-02-2019)

  37. Powrót do góry    #14024
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Nie ma innej możliwości. Te pakiety są tylko i wyłącznie na 12 miesięcy. Później jak chcesz. Sam dzwonisz i mówisz, że chcesz albo taniej albo na tych samych warunkach lub opcja z odpowiednio wcześnie napisanym wypowiedzeniem.

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    Torretoo (21-02-2019)

  39. Powrót do góry    #14025
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Nie ma innej możliwości. Te pakiety są tylko i wyłącznie na 12 miesięcy. Później jak chcesz. Sam dzwonisz i mówisz, że chcesz albo taniej albo na tych samych warunkach lub opcja z odpowiednio wcześnie napisanym wypowiedzeniem.
    Jeszcze pytanko poniewaz wiem ze do horizon go nie wchodzo C+ ale czy wchodzi nsport i eleveny?

  40. Powrót do góry    #14026
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    wchodzi i dziala calkiem niezle (na telefonie tak sobie, na kompie elegancko)
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  41. Powrót do góry    #14027
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    wchodzi i dziala calkiem niezle (na telefonie tak sobie, na kompie elegancko)
    Wlasnke chodzi mi o telefon/tablet w razie wyjazdu

  42. Powrót do góry    #14028
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Wlasnke chodzi mi o telefon/tablet w razie wyjazdu
    no to na moim telefonie aplikacja czasem lapie zwiechy. Laduje sie jej tlo i nic wiecej.
    Zdarza sie to dosc czesto, recepta to restartowanie az do skutku ( z reguly 1-3 resety i zaskakuje)
    Moze to kwestia mojej starej moty
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Torretoo (21-02-2019)

  44. Powrót do góry    #14029
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 489 w 318 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Jeszcze pytanko poniewaz wiem ze do horizon go nie wchodzo C+ ale czy wchodzi nsport i eleveny?
    Ja z tego nie korzystam ale według rozpiski upc wchodzi tylko nsport a eleveny nie. Lepiej dopytaj jeszcze przez tel lub czat. Jak spytasz to daj znać

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    Torretoo (21-02-2019)

  46. Powrót do góry    #14030
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Ja z tego nie korzystam ale według rozpiski upc wchodzi tylko nsport a eleveny nie. Lepiej dopytaj jeszcze przez tel lub czat.
    Jest na to sposób aby były i eleveny. Wystarczy kupić swój tuner z wejściem na moduł CI+, wziąć z UPC sam moduł z kartą. I w tym momencie, będąc poza domem, można sobie stremować dowolny kanał z wykupionego pakietu, prosto z domowego tunera na swoją komórkę.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #14031
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jest na to sposób aby były i eleveny. Wystarczy kupić swój tuner z wejściem na moduł CI+, wziąć z UPC sam moduł z kartą. I w tym momencie, będąc poza domem, można sobie stremować dowolny kanał z wykupionego pakietu, prosto z domowego tunera na swoją komórkę.
    zawstydzaczu, nic nie trzeba kombinowac. Eleveny sa w aplikacji.
    Wlasnie odpalilem by sie upewnic.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Torretoo (21-02-2019)

  49. Powrót do góry    #14032
    Stały bywalec Awatar adambe
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    794
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 171 w 81 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Przecież ty nie wiesz o czym piszesz chłopie. Co to znaczy z "HD na full HD" ?
    Wie o czym pisze.

    HD to 720x1280 a full HD to 1080x1920

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale kto ci powiedział, że nie rozróżniam ? Skąd to wziąłeś ? Przecież ja nie kwestionuje tego, że rozdzielczość 4k daje dwukrotnie więcej treści na ekranie TV niż rozdzielczość HD, że
    Czterokrotnie


    [QUOTE=blacktop;

    Wracajac do bardziej przyziemnych spraw zwiazanych z nc+ to wycieli swoim klientom niezly numer. Teraz zeby ogladac LM trzeba doplacic 20-30 pln. To jest tylko dowod na to ze nie ma sensu podpisywac dlugoterminowych umow z tym operatorem.

    .[/QUOTE]


    Ja po negocjacjach dostałem LM i kanał 4K za darmo

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    4K to jedynie intensywniejsze kolory,choc to tez zalezy na jakim TV ogladamy.
    Tanie telewizory 4K tak jak i tanie LED-y, odwzorowaniem barw nie grzesza.
    Dodatkowo sa to raczej pseudo UHD niz prawdziwe UHD.
    Osobiscie roznice miedzy dobrym materialem 1080p a 4K zauwazam,ale jak pisalem,
    w odwzorowaniu kolorow.
    Filmy na Netflix w 4K czasami ciezko sie oglada,bo mam wrazenie,ze obraz jest zbyt ostry a TV automatycznie ustawia sie w tryb Dolby Vison.
    Grzebac w ustawieniach aby to zmienic nie bardzo mi sie chce.
    Sorry Kingpin ale widać że nie bardzo masz pojęcie w tym temacie.

    1. 4 K to przede wszystkim wyższa rozdzielczość, a lepsze kolory mogą tylko wynikać z zastosowania w tych tv lepszych procesorów.Chociaż nie jest to standardem, bo znalazł bym Ci parę telewizorów full HD o lepszym odwzorowaniu kolorów niż niektóre 4k.

    2. Nie rozumiem co ma oznaczać termin "Tanie telewizory 4K tak jak i tanie LED-y, odwzorowaniem barw nie grzesza". Bo w zasadzie na rynku z tv 4k są tylko tv LED-y i Oledy. Oledy raczej do tanich nie należą i dzielenie tanie ledy i 4k jest bez sensu, bo to to samo

    3. Jeśli tv. ma natywną rozdzielczość 3840x2160 to jest z definicji tv. 4k, niezależnie czy kosztuje 10 tyś. czy 1,5 tyś. Chociaż z drugiej strony była taka partia tv marki LG gdzie to było właściwie 3k. Matryce tych tv. oznaczane były w specyfikacji jako 4K RGBW. Po prostu nie było w tych matrycach co czwartej linii pikseli ( pod lupą to dało się dostrzec) , i te można by było nazwać pseudo 4K.

    4.Różnicy między 4k a 1080P z pewnej odległości oczywiście że nie zauważysz . Własnie o tym mówi kalkulator odległości
    Ostatnio edytowane przez adambe ; 21-02-2019 o 15:38

  50. Powrót do góry    #14033
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    adambe napisał:
    Ja po negocjacjach dostałem LM i kanał 4K za darmo
    Jestem przed podpisaniem nowej umowy więc mogę skorzystać z ogólnodostępnej oferty za 30 pln lub za 20 pln z podpisaniem czasowej.
    Jeśli masz krótszą ofertę niż 24 miesiące to chętnie obejrzymy i ewentualnie pogratulujemy.
    Szczerze mówiąc to nie wiem czy będę z nimi negocjował bo najbardziej korzystną ofertę ma na rynku Orange.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  51. Powrót do góry    #14034
    Stały bywalec Awatar adambe
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    794
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 171 w 81 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta

    Jeśli masz krótszą ofertę niż 24 miesiące to chętnie obejrzymy i ewentualnie pogratulujemy.
    Umowę mam na 24 miesiące.
    Inaczej się nie dało.
    W momencie zawierania umowy Liga mistrzów miała być przez 15 miesięcy. Umowa roczna nie wchodziła w grę.

  52. Powrót do góry    #14035
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Wczoraj negocjowalem nowa umowę na 12 miesięcy. Podliczyli mnie na 166 pln za wszystkie kanały bez erotyki i multiroomu.

    12 miesiecy plus to co zostalo ze starej umowy czyli jakies 5 miesiecy dodatkowo.

    Trzeba ich mocniej przycisnac i rozmawiac z dzialem podtrzymywania klienta bo maja wieksze/lepsze narzedzia negocjacyjne.

    Tak swoja droga to miesieczna oplata absurdalnie wysoka.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  53. Powrót do góry    #14036
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Istnieje cale mnostwo miejsc na tym swiecie, do ktorych kablowki nie docieraja, w zwiazku z czym taki ja jest uzalezniony od platform. Jesli mam do wyboru polsat lub nc, to ten wybor w ogole nie podlega dyskusji. Nc musialoby naprawde baardzo sie postarac, by ich oferta i jej zawilosci robila z ludzi idiotow pokroju abonentow polsatu. Oczywiscie, do idealu daleko, jednak stowa za eleven i c+ w polaczeniu z megatanim abonentem telefonicznym robia wystarczajaca robote, by sie nie Astanawiac.

  54. Powrót do góry    #14037
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez adambe Zobacz posta


    Sorry Kingpin ale widać że nie bardzo masz pojęcie w tym temacie.

    1. 4 K to przede wszystkim wyższa rozdzielczość, a lepsze kolory mogą tylko wynikać z zastosowania w tych tv lepszych procesorów.Chociaż nie jest to standardem, bo znalazł bym Ci parę telewizorów full HD o lepszym odwzorowaniu kolorów niż niektóre 4k.

    2. Nie rozumiem co ma oznaczać termin "Tanie telewizory 4K tak jak i tanie LED-y, odwzorowaniem barw nie grzesza". Bo w zasadzie na rynku z tv 4k są tylko tv LED-y i Oledy. Oledy raczej do tanich nie należą i dzielenie tanie ledy i 4k jest bez sensu, bo to to samo

    3. Jeśli tv. ma natywną rozdzielczość 3840x2160 to jest z definicji tv. 4k, niezależnie czy kosztuje 10 tyś. czy 1,5 tyś. Chociaż z drugiej strony była taka partia tv marki LG gdzie to było właściwie 3k. Matryce tych tv. oznaczane były w specyfikacji jako 4K RGBW. Po prostu nie było w tych matrycach co czwartej linii pikseli ( pod lupą to dało się dostrzec) , i te można by było nazwać pseudo 4K.

    4.Różnicy między 4k a 1080P z pewnej odległości oczywiście że nie zauważysz . Własnie o tym mówi kalkulator odległości
    Za eksperta sie nie uwazam,ale tutaj nastapilo po prostu nieporozumienie,z mojej winy,bo wyrazilem sie nieprecyzyjnie.
    Piszac 4K i Ledy,mialem na mysli 4K i FHD.
    Niektorzy po prostu uwazaja,ze jak jest TV 4K,to bedzie lepszy obraz od telewizorow FHD.
    Nic z tych rzeczy,bo jakp iszesz w punkcie 1, to tak nie dziala.Dlatego pisalem o tanich TV,tylko zakrecilem sie z tym LED.
    Lepiej miec FHD za 5-7 tys niz 4K za 2500.Lepiej w sensie jakosci obrazu i to chcialem przekazac.

    Co do punktu 4 jest jasnosc.
    Od kilku miesiecy stoi u mnie Oled 55 cali i jak pisalem,wielkiej roznicy miedzy trescia 4K a FHD tak naprawde nie dostrzegam.
    Sam Oled w porownaniu do poprzedniego ktorego mielem czyli LED-a robi roznice,choc ten LED byl z polki miedzy srednia a premium,jednak mniejszy ,bo 47 calakow.
    Za kazdym razem jak biore sie za zmiane sprzetu,przegladam rozne fora,szczegolnie hdtvpolska i czytam opinie ekspertow czy po prostu zwyklych uzytkownikow,wiec cos tam liznalem,
    ale jak na wstepie,do eksperta mi daleko.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 21-02-2019 o 20:00
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  55. Powrót do góry    #14038
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Oooooo, Oled i TVN24, slabo

  56. Powrót do góry    #14039
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Mialem tego swiadomosc,ale TVN24 to ja nawet na Rubinie moge sluchac i ogladac.
    Za to tresci przyrodnicze ze zwierzetami i programy sci-fi w TVP Info ,obraz i dzwiek żyleta!
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 22-02-2019 o 07:42
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  57. Powrót do góry    #14040
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •