Strona 395 z 516 PierwszyPierwszy ... 295345385393394395396397405445495 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 17,731 do 17,775 z 23211

Wątek: Żużel w TV

  1. Powrót do góry    #17731
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie ma za co. Wpadnij jak będziemy rozmawiali o Zengocie.
    ???
    Jeśli masz coś ciekawego na temat Zengoty, to chętnie poczytam, bo szczerze to nie wiem dlaczego z nim wyskakujesz?
    Jako wybitny znawca, pewnie masz ogromną wiedzę, mógłbyś się podzielić.

  2. Powrót do góry    #17732
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Po prostu skoro ustaliliśmy, że przerasta cię dyskusja, w której na bieżąco przeplatają się różne dyscypliny sportu to uznałem, że jeśli w przyszłości na tapet zostanie wzięty twój ulubieniec to wtedy będziesz mógł bez problemów się podłączyć.

  3. Powrót do góry    #17733
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach



    https://www.youtube.com/watch?v=ZFEsXkA6HDI


    10.10, 16.50 i 42.15

    https://www.youtube.com/watch?v=djYnUpfHPjs


    33.20

    https://www.youtube.com/watch?v=4cBQzIv3KcI



    43.20 i 1.40.40
    https://www.youtube.com/watch?v=-4-FOFlszc8

    13.00
    https://www.youtube.com/watch?v=CWTjDgLqfOQ

    1.57.50
    https://www.youtube.com/watch?v=iSH9G-i5gHs

    4.32
    https://www.youtube.com/watch?v=utPCuP0yh40&t=7824s

    50.45
    https://www.youtube.com/watch?v=SKMngWXCcLo&t=2414s


    2.10.20
    https://www.youtube.com/watch?v=utPCuP0yh40

    49.00

    https://www.youtube.com/watch?v=j3QAVzluJiM


    56.40
    https://www.youtube.com/watch?v=Kl2F3fTSSYk

    32.00
    https://www.youtube.com/watch?v=4hF2AJi2qmc

    9.50 moj ulubiony klasyk, czyli jak przerznąć bieg wygrywając dojazd na 1 luku o dwie długości motocykla.
    https://www.youtube.com/watch?v=jgDOdcGMIw4

    2.45.00 i kwintesencja ślepych fanów Golloba w osobie komentatora w polskiej tv Andrzeja Mielczarka. Gdy Gollob luki pokonywal dobrze, to Rickardsson wedle Ola zaczał nawet "jechać do tyłu". Ale niestety ostatnie dwa luki wszedł za wasko, nie pokonywał łuków płynnie i Rickardsson go dopadł. Oczywiscie dla Mielczarka wytłumaczenie było jedno: maszyna Szweda jest szybsza. Polecam obejrzeć finał tej transmisji. Komentarz Mielczarka to elna kompromitacja. Juz na pierwszym luku zaczął spekulacje, ze wszyscy jada przeciwko Gollobowi, bo nie zostawili mu miejsca przy kredzie. Tworki i nic więcej. Pozniej sie dziwic, ze kibice powtarzali te same bzdury.
    https://www.youtube.com/watch?v=rT07ljEGHIU


    Oprócz tego najwięcej defektów pośród zawodników z czołówki, ponadto wykluczenia, upadki i fatalne decyzje przy wyborach pol startowych w wielkich finałach. Ale mit o najlepszych umiejętnościach Tomasza Golloba ma sie świetnie. Teraz proszę o serie takiej nieporadności na trasie i kiksów na przestrzeni 7 sezonów w wykonaniu Tonego Rickardssona, Grega Hancocka, czy Billego Hamilla.

    Nigdy tego nie liczylem, ale wsrod medalistow Gp z tamych lat stawiam w ciemno z duza smiałością, ze Gollob mial najgorszy bilans na trasie w stosunku do straconych/poprawionych pozycji na trasie.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 15-04-2021 o 00:01
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  4. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Micz Bjukanon (15-04-2021), zabovsky (15-04-2021)

  5. Powrót do góry    #17734
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Po prostu skoro ustaliliśmy, że przerasta cię dyskusja, w której na bieżąco przeplatają się różne dyscypliny sportu to uznałem, że jeśli w przyszłości na tapet zostanie wzięty twój ulubieniec to wtedy będziesz mógł bez problemów się podłączyć.
    Dziękuję serdecznie za łaskę pozwolenia wzięcia udziału w dyskusji, w tak zacnym towarzystwie.
    Jednak nie czuję się godnym i na siłach, by polemizować z takim wszechwiedzącym znawcą tematu. Pozostawię sobie możliwość dyskusji z kimś innym, mniej wymagającym, bardziej odpowiadającym mojemu poziomowi. Nie śmiałem bezczelnie napraszać się, ze swoim zdaniem w temacie Zengoty. O Grzegorzu moja wiedza jest zupełnie szczątkowa i absolutnie nie przystaje, bym dostąpił zaszczytu wspólnej dyskusji. To już wolałbym, jeśli można, wtrącić swoje zdanie w temacie Tomasza Golloba, bo doskonale pamiętam jego karierę od początku jego startów. A nawet jazdę tych żużlowców, których w Polonii Gollob był następcą-Gluecklicha, Michaliszyna, Zaranka, Kasy, Ziarników itd. Ale skoro w tamtym temacie nie jestem godny jednego zdania napisać, to tym bardziej i o Zengocie.
    Pozdrawiam serdecznie Mistrzu i dziękuję za ofertę dyskusji, z której moja skromna osoba skorzystać nie powinna.

  6. Powrót do góry    #17735
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta

    Oprócz tego najwięcej defektów pośród zawodników z czołówki, ponadto wykluczenia, upadki i fatalne decyzje przy wyborach pol startowych w wielkich finałach. Ale mit o najlepszych umiejętnościach Tomasza Golloba ma sie świetnie. Teraz proszę o serie takiej nieporadności na trasie i kiksów na przestrzeni 7 sezonów w wykonaniu Tonego Rickardssona, Grega Hancocka, czy Billego Hamilla.

    Nigdy tego nie liczylem, ale wsrod medalistow Gp z tamych lat stawiam w ciemno z duza smiałością, ze Gollob mial najgorszy bilans na trasie w stosunku do straconych/poprawionych pozycji na trasie.
    Zależy, w którym okresie. We wczesnym, czyli lata 90-te a zwłaszcza pierwsza lata w cyklu to może tak. Ale w swoim prime i nawet post-prime to odwrotnie. Wtedy nie miał takiego startu, ale miał kapitalną trasę i wyprzedzał jak chciał i gdzie chciał (w szczycie formy).

    ps. Widać gołym okiem, że masz jakiś osobisty żal do TG. Teczka "haków" długo się musiała grzać. Wymieni zawodnicy nie robili takich błędów, ale też takich wspaniałych akcji.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 14-04-2021 o 23:49
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #17736
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta

    Nigdy tego nie liczylem, ale wsrod medalistow Gp z tamych lat stawiam w ciemno z duza smiałością, ze Gollob mial najgorszy bilans na trasie w stosunku do straconych/poprawionych pozycji na trasie.
    Nazbierało się tego przez długie lata kariery. Chaos, jazda dziwnymi ścieżkami, to był nieodłączny element walki Golloba o medale IMŚ.
    Ale najbardziej wbiła mi się w pamięć, jego maniakalna jazda po szerokiej, to było wręcz nieracjonalne. Ile on punktów natracił w ten sposób na dystansie, to czasami aż zęby bolały. Ja rozumiem, ambicja, jego ciągła chęć wygrywania, atakowania pierwszej pozycji nawet z ryzykiem utraty swojej, ale niejednokrotnie sam do telewizora krzyczałem-"gdzie się pchasz? Do kredy, a nie do bandy jedź"
    Szkoda mi już go było, tracił punkty, szanse, czas leciał a tytułu nie było.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Zależy, w którym okresie. We wczesnym, czyli lata 90-te a zwłaszcza pierwsza lata w cyklu to może tak. Ale w swoim prime i nawet post-prime to odwrotnie. Wtedy nie miał takiego startu, ale miał kapitalną trasę i wyprzedzał jak chciał i gdzie chciał (w szczycie formy).
    To opanował później, już nie był może tak błyskotliwy i ofensywny na dystansie, ale spokojniejszy o wiele, czego brakowało mu we wcześniejszych latach. Wszechobecny chaos, zastąpił spokojniejszą, rozważną, ale skuteczną jazdą. Dzięki temu zdobył tytuł i gdyby dopisało mu odrobinę szczęścia byłby i drugi tytuł IMŚ. Na co całkowicie zasłużył, ale dwa tytuły byłyby adekwatne w jego karierze.

  8. Powrót do góry    #17737
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Zależy, w którym okresie. We wczesnym, czyli lata 90-te a zwłaszcza pierwsza lata w cyklu to może tak. Ale w swoim prime i nawet post-prime to odwrotnie. Wtedy nie miał takiego startu, ale miał kapitalną trasę i wyprzedzał jak chciał i gdzie chciał (w szczycie formy).
    Odnoszę wrażenie, że Drozdowi chodziło o to, że Gollob przez lata kariery robił po prostu masę technicznych błędów, przez które tracił pozycje / punkty i osiągał gorsze wyniki, a w polskiej przestrzeni publicznej na siłę usprawiedliwiano to rzekomo wyraźnie gorszym sprzętem i ten mit w zasadzie pielęgnowany jest do dziś. Jego prime jeździecki przypadł na okres przenosin do Gorzowa. Wcześniej wiadomo, potrafił robić spektakularne akcje, ale musiały mu sprzyjać warunki - odpowiednia geometria toru, odpowiednio przygotowana nawierzchnia etc. Błędów w międzyczasie popełniał co nie miara tylko o tym się nie pamięta, bądź pamiętać nie chce.

  9. Powrót do góry    #17738
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Zależy, w którym okresie. We wczesnym, czyli lata 90-te a zwłaszcza pierwsza lata w cyklu to może tak. Ale w swoim prime i nawet post-prime to odwrotnie. Wtedy nie miał takiego startu, ale miał kapitalną trasę i wyprzedzał jak chciał i gdzie chciał (w szczycie formy).

    Oczywiście mówimy o okresie Rickardssonowym - tak to nazwijmy

    ps. Widać gołym okiem, że masz jakiś osobisty żal do TG. Teczka "haków" długo się musiała grzać. Wymieni zawodnicy nie robili takich błędów, ale też takich wspaniałych akcji.
    Teczka? Ja to wszystko bardzo dobrze pamiętam. Przykłady znalazłem i wrzuciłem na gorąco w ciągu jednego wypitego piwa na sen. Bardzo dobrze je pamiętam z jednego powodu - jestem i bylem wtedy ogromnym fanem Tomka i te jego błędy bardzo mnie irytowały i niepokoiły w kontekście walki o złoto. Niestety obawy były uzasadnione. Ja te wszystkie biegi oglądałem i analizowałem dziesiątki razy. Dlatego trzymałem kciuki, żeby jeździł w obcych ligach i się rozwijał, bo inaczej do niczego nie dojdzie oprócz 23 zwycięstw w Kryteriów Asów.

    Generale fajne czasy. Bylem młodszy i to przezywałem. Kluczowe biegi Zmarzlika nie wywołują u mnie emocji nawet w 10% jak wtedy Tomka. Po prostu wiek. Dzis to zima analiza i ogromna przyjemność z oglądania żużla. W sumie to chyba nawet lepiej i przyjemniej, bo fanatyzm do Golloba zabierał mi wtedy radość z delektowania sie żużlem. W zasadzie liczyl sie tylko jego wynik.

    Tezy o tym jak Tomek nadrabiał umiejętnościami na trasie równie mnie irytują jak te, ze dzisiejsza czołówka jest o wiele gorsza niż 20-25 lat temu, a wtedy decydowały umiejętności, a dzis motocykle i inne bzdury. Ciebie i Zabosvkiego z przyjemnoscia czytam. Wiedza i zdrowe spojrzenie na żużel.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 15-04-2021 o 00:25
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Buszmen (15-04-2021)

  11. Powrót do góry    #17739
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,790
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 580 w 426 postach
    Za mało cenimy zawodników regularnych. Którzy nawet jak nie mają swojego dnia, nie mają tego dnia najszybszego sprzętu, tor nie jest pod nich, a mimo to są w stanie nastawić się na start, myśleć i wygrywać. Regularność w Grand Prix jest najważniejsza. Co z tego, że ktoś potrafi przeprowadzać piękne ataki i mijać innych jak tyczki w paru rundach GP, a kiedy tor nie podpasuje to zawodnik nie istnieje.
    Ostatnio edytowane przez Goldi ; 15-04-2021 o 00:27

  12. Powrót do góry    #17740
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,349
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    Drozd... czekam na porównanie spektakularnych akcji na trasie w wykonaniu Rickardssona, Crumpa i Hancocka. Na tle Golloba.

  13. Powrót do góry    #17741
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez mcp Zobacz posta
    Swoją drogą, ciekawe byłoby takie zderzenie Rickardssona, Crumpa, Adamsa z dzisiejszymi gwiazdami. Odnoszę dziwne wrażenie, że nie byłoby co zbierać z 'modern speedway'
    to zalezy w ktorym miejscu na osi czasu bysmy zderzali.
    W czasach topu Rickiego czy Crumpa - smiem twierdzic, ze jeno Zmarzlik moglby jako tako nadazyc.
    Ale w obecnych czasach? Madsen, Tai, Emil zdecydowanie nie odstawaliby, a raczej byliby lepsi.
    Zuzel sie bardzo zmienil.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  14. Powrót do góry    #17742
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    drozd tu sporo racji napisał.
    Tomek miał tendencję do parcia naprzód nawet wtedy, kiedy nie było to wymagane. Chociażby w tych latach kiedy były tzw. eliminatory i zamiast spokojnie dojechać na 2. pozycji atakował pierwszego przez co tracił. Nagminne (w moich oczach) wybieranie słabych pól startowych. Mi zapadło w pamięć wybieranie pola 3ciego. Jakby chciał udowodnić, że nawet z najsłabszego pola jest najlepszy. Sporo punktów na tym natracił, można zaryzykować twierdzeniem, że nawet odbiło się to na jego dorobku medalowym. Może gdyby podchodził do tego spokojniej to miałby teraz ze 2-3 złote medale.
    Do dziś też pamiętam jego nerwowość w parkingu. Kiedy rywale - Tony, Jason czy Herbie (nawet Nicki jak już sobie porzucał i pokrzyczał w boksie) siadali na krzesełku, analizowali i odpoczywali. A Tomek z siodełka od razu po śrubokręt i dłubanina. Irytowało mnie to wówczas u niego, bo jednak zamiast skupiać się na jeździe on chciał być jednoosobowym teamem w parkingu i na torze.
    Kolejna rzecz to - wg mnie brakowało mu w kluczowym okresie współpracy z psychologiem. I tutaj pozwolę sobie winę zrzucić częściowo na Władka, bo kiedy padła taka propozycja to powiedział, że "Tomek nie jest czubkiem, nie będzie się leczył na głowę". Niestety takie panowało przeświadczenie w tamtym czasie. Może to też by mu pomogło.

    Podsumowując - Tomek popełniał też sporo błędów, które w moich oczach sporo go kosztowały, podczas gdy rywale jadąc "swoje" mu uciekali.
    Medali/tytułów mógłby też uzbierać nieco więcej, ale swoimi błędami, decyzjami, uporem i brakiem zaufania (do tunerów, mechaników) potracił.

    Pozostaje cieszyć się, że tytuł zdobył, że ukoronował tę karierę złotem.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Goldi (15-04-2021), ursus (15-04-2021)

  16. Powrót do góry    #17743
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Slyszalem juz sto wersji tej anegdotki z czubkiem, najczesciej wystepuje w wersji ze Smudą.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  17. Powrót do góry    #17744
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Nie znam "wersji" ze Smudą, ani jej pochodzenia.
    Wiem natomiast trochę swojego z tamtych czasów kiedy przy S2 byłem częstym gościem, kiedy chadzałem na treningi i kumplowałem się z mechanikiem Jacka, poźniej AJa.
    Widziałem więc na własne oczy jaka była atmosfera w parkingu, co kto mówił, kto kogo lubił mniej czy bardziej.

    Zresztą - chcesz to wierz, nie chcesz to nie. Jak tam wolisz. Pewnie z perspektywy kibica Sparty wiesz lepiej ode mnie
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  18. Powrót do góry    #17745
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Bo kiedyś byle junior nie miał dostępu do dobrego motocykla. Czyli już na starcie przegrywał sprzętowo. Kolejny raz de facto dostarczasz argumentów na poparcie mojej tezy.
    Już kiedyś zauważyłem, że piewcy teorii, że dzisiaj decyduje tylko sprzęt a kiedyś to umiejętności zapędzają się w kozi róg mówiąc, że dzisiaj każdy ma dostęp do sprzętu z najwyżej półki. Skoro kazdy ma dostęp do top sprzętu to oznacza, że właśnie umiejętności są decydujące
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  19. Powrót do góry    #17746
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,153
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Najbardziej to umiejętności wyjścia ze startu.
    Potem tor decyduje.
    Jak jest gówniany, jakis specjalnych umiejętności nie potrzeba aby przyjechac pierwszym.
    Nawet Pawliczakom i Nowackim się zdarza.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 15-04-2021 o 15:39
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  20. Powrót do góry    #17747
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Już kiedyś zauważyłem, że piewcy teorii, że dzisiaj decyduje tylko sprzęt a kiedyś to umiejętności zapędzają się w kozi róg mówiąc, że dzisiaj każdy ma dostęp do sprzętu z najwyżej półki. Skoro kazdy ma dostęp do top sprzętu to oznacza, że właśnie umiejętności są decydujące
    ...a znasz jakiegoś takiego piewcę? Tu na forum?

    Przestańcie tworzyć nową ewangelię, nikt przy zdrowych zmysłąch nie twierdzi, że decyduje tylko sprzęt, albo tylko umiejętności.

    Zaczynacie sobie spijać z dzióbków jak Meller ze swoimi gośćmi w Drugim Śniadaniu Mistrrzów.
    Programie, który z uczty intelektualnej z biegiem lat stał się tubą propagandową nie odbiegającą w swym wyrachowaniu niczym programom publicystycznym TVP.

    Żużel jest zupełnie inny niż niegdyś, cały czas ewaluuje, ale szafy zawsze były ważne, ale niestety im łątwiejsze tory tym bardziej ważne.
    Niestety chcecie czy nie, fakt jest, taki, że z biegiem lat nawierzchnie stają się coraz łatwiejsze, także przez dyktat TV.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 15-04-2021 o 17:56
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  21. Powrót do góry    #17748
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Meller w Szkle Kontaktowym xD
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  22. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Buszmen (15-04-2021), Semen (15-04-2021)

  23. Powrót do góry    #17749
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Masz rację, pomyłka, chodziło mi o Drugie Śniadanie Mistrzów.
    Już poprawiam.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Powrót do góry    #17750
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Po prostu trochę inne umiejętności i atuty są potrzebne teraz, a inne były w dawnym żużlu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  25. Powrót do góry    #17751
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Żużel jest zupełnie inny niż niegdyś, cały czas ewaluuje, ale szafy zawsze były ważne, ale niestety im łątwiejsze tory tym bardziej ważne.
    Niestety chcecie czy nie, fakt jest, taki, że z biegiem lat nawierzchnie stają się coraz łatwiejsze, także przez dyktat TV.
    Tory łatwiejsze, silniki "trudniejsze". Podejrzewam, że jakby zawodników z dawnych czasów posadzić na taki współczesny ultra baby engine to niejeden by zrobił Kariona. To również wymusza odchodzenie od grząskich nawierzchni.

  26. Powrót do góry    #17752
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Obaj (Buszmen i zabovsky) piszecie w powyższych postach prawdę, ale to świadczy także o tym, że te nasze przepychanki są dyskusjami czysto akademickimi i niepotrzebne w nich są grube uszczypliwości.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  27. Powrót do góry    #17753
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 112 w 98 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta



    https://www.youtube.com/watch?v=ZFEsXkA6HDI


    10.10, 16.50 i 42.15

    https://www.youtube.com/watch?v=djYnUpfHPjs


    33.20

    https://www.youtube.com/watch?v=4cBQzIv3KcI



    43.20 i 1.40.40
    https://www.youtube.com/watch?v=-4-FOFlszc8

    13.00
    https://www.youtube.com/watch?v=CWTjDgLqfOQ

    1.57.50
    https://www.youtube.com/watch?v=iSH9G-i5gHs

    4.32
    https://www.youtube.com/watch?v=utPCuP0yh40&t=7824s

    50.45
    https://www.youtube.com/watch?v=SKMngWXCcLo&t=2414s


    2.10.20
    https://www.youtube.com/watch?v=utPCuP0yh40

    49.00

    https://www.youtube.com/watch?v=j3QAVzluJiM


    56.40
    https://www.youtube.com/watch?v=Kl2F3fTSSYk

    32.00
    https://www.youtube.com/watch?v=4hF2AJi2qmc

    9.50 moj ulubiony klasyk, czyli jak przerznąć bieg wygrywając dojazd na 1 luku o dwie długości motocykla.
    https://www.youtube.com/watch?v=jgDOdcGMIw4

    2.45.00 i kwintesencja ślepych fanów Golloba w osobie komentatora w polskiej tv Andrzeja Mielczarka. Gdy Gollob luki pokonywal dobrze, to Rickardsson wedle Ola zaczał nawet "jechać do tyłu". Ale niestety ostatnie dwa luki wszedł za wasko, nie pokonywał łuków płynnie i Rickardsson go dopadł. Oczywiscie dla Mielczarka wytłumaczenie było jedno: maszyna Szweda jest szybsza. Polecam obejrzeć finał tej transmisji. Komentarz Mielczarka to elna kompromitacja. Juz na pierwszym luku zaczął spekulacje, ze wszyscy jada przeciwko Gollobowi, bo nie zostawili mu miejsca przy kredzie. Tworki i nic więcej. Pozniej sie dziwic, ze kibice powtarzali te same bzdury.
    https://www.youtube.com/watch?v=rT07ljEGHIU


    Oprócz tego najwięcej defektów pośród zawodników z czołówki, ponadto wykluczenia, upadki i fatalne decyzje przy wyborach pol startowych w wielkich finałach. Ale mit o najlepszych umiejętnościach Tomasza Golloba ma sie świetnie. Teraz proszę o serie takiej nieporadności na trasie i kiksów na przestrzeni 7 sezonów w wykonaniu Tonego Rickardssona, Grega Hancocka, czy Billego Hamilla.

    Nigdy tego nie liczylem, ale wsrod medalistow Gp z tamych lat stawiam w ciemno z duza smiałością, ze Gollob mial najgorszy bilans na trasie w stosunku do straconych/poprawionych pozycji na trasie.
    No niestety Tomek w swojej karierze miał długi okres popełnianych błędów na trasie związanych z nieumiejętnością jazdy przy kredzie, który mnie irytował -naleciałość trudna do wykorzenienia związaną oczywiście ze specyfika jazdy na torze bydgoskim. Dopiero przejście do Gorzowa zdecydowanie wpłynęło na poprawę tego elementu. Co nie zmienia faktu, że nie znam z tego okresu bardziej widowiskowo jeżdżącego polskiego zawodnika (a moim zdaniem i na świecie) i wywołującego tylu sportowych emocji.

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sviety za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (15-04-2021)

  29. Powrót do góry    #17754
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    No dobra.. A jest jakiś żużel w tv w tym tygodniu? Czy już wszystko odwołane przez pogodę?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  30. Powrót do góry    #17755
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    13,849
    Kliknij i podziękuj
    535
    Podziękowania: 2,132 w 1,487 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta

    Żużel jest zupełnie inny niż niegdyś, cały czas ewaluuje, ale szafy zawsze były ważne, ale niestety im łątwiejsze tory tym bardziej ważne.
    Niestety chcecie czy nie, fakt jest, taki, że z biegiem lat nawierzchnie stają się coraz łatwiejsze, także przez dyktat TV.
    Jeszcze przyczynek do tematu sprzęt-umiejętności, historia autentyczna, pewnie mało znana, ale już dosć odległa w czasie. Problemem jest upływ czasu, który z pamięci wymazał mi szczegóły tego zdarzenia.
    We wczesnych latach 80-tych, Jerzy Rembas był zawodnikiem rezerwowym na jakimś turnieju rangi światowej (IMŚ LUB DMŚ lub jakiś turniej kontynentalny?), w Anglii lub Szwecji. W czasach tych zawodnicy ze wschodniej Europy, dostawali się tylko dzięki przydzielonym dla nich miejscom na ważniejsze turnieje, sprzętowa różnica była znana. Ale jaka różnica?! Po turnieju głównym w tym dniu, był wyścig dla 4 najlepszych zawodników turnieju, o jakąś dodatkową nagrodę. Jeden z tych czterech zakwalifikowanych zawodników, odstąpił swoje miejsce Rembasowi, a do tego jeszcze posadził Jurka na swój sprzęt do tego wyscigu. Rembas oczywiście po raz pierwszy dosiadał ten obcy sprzęt.
    Ale to w niczym nie przeszkadzało Rembasowi, bo Jurek ten wyścig spokojnie wygrał i ...pobił rekord tego toru!
    Taka to była przepaść.

  31. Powrót do góry    #17756
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez sviety Zobacz posta
    No niestety Tomek w swojej karierze miał długi okres popełnianych błędów na trasie związanych z nieumiejętnością jazdy przy kredzie, który mnie irytował -naleciałość trudna do wykorzenienia związaną oczywiście ze specyfika jazdy na torze bydgoskim. Dopiero przejście do Gorzowa zdecydowanie wpłynęło na poprawę tego elementu. Co nie zmienia faktu, że nie znam z tego okresu bardziej widowiskowo jeżdżącego polskiego zawodnika (a moim zdaniem i na świecie) i wywołującego tylu sportowych emocji.
    Dokładnie. Zaryzykuje stwierdzenie, że gdyby pozostał na stałe przy torach a la Bydgoszcz czy Tarnów to nigdy by tym mistrzem nie został.

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    sviety (15-04-2021)

  33. Powrót do góry    #17757
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    To ze strony sportowej,
    ale bodaj najważniejsze było to, że wyszedł spod skrzydeł Papy Golloba,
    a potem burzliwie spod wpływu jednej takiej ..... z Brzozy od Gąsiorka.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    sviety (15-04-2021)

  35. Powrót do góry    #17758
    Stały bywalec Awatar sviety
    Dołączył
    12-03-2013
    Postów
    859
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 112 w 98 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Dokładnie. Zaryzykuje stwierdzenie, że gdyby pozostał na stałe przy torach a la Bydgoszcz czy Tarnów to nigdy by tym mistrzem nie został.
    To pewne. Generalnie krążyła opinia, że brak startów Golloba w Anglii na krótkich technicznych torach był powodem, że zdobył tylko jeden tytuł IMŚ.

    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    To ze strony sportowej,
    ale bodaj najważniejsze było to, że wyszedł spod skrzydeł Papy Golloba,
    a potem burzliwie spod wpływu jednej takiej ..... z Brzozy od Gąsiorka.
    I tu też się zgadzam. Wyraźnie było widać, że spokojna głowa, której nie zaprzątały problemy rodzinne, skutkowała dużo lepszymi wynikami.

  36. Powrót do góry    #17759
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez sviety Zobacz posta
    To pewne. Generalnie krążyła opinia, że brak startów Golloba w Anglii na krótkich technicznych torach był powodem, że zdobył tylko jeden tytuł IMŚ.
    No jednak w latach1998-2000 jeździł w Ipswich i odjechał niemal 100 meczów,
    ale przez niemal dziesięc lat nie przekładało to się na oczekiwane wyniki w IMŚ.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 15-04-2021 o 20:33
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Powrót do góry    #17760
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    No jednak w latach1998-2000 jeździł w Ipswich i odjechał niemal 100 meczów,
    ale przez niemal dziesięc lat nie przekładało to się na oczekiwane wyniki w IMŚ.
    Za pozno. W 98 to TG w PL to był juz top topów. Prime time!? 27 lat. W tym wieku Nicki Tai Hancock Rickardsson i inni mieli ZLOTO IMS a on raczkowal Anglie. Gdyby kilka lat temu szlifowal Anglie to w PT bylby sztos? Kto wie.
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 15-04-2021 o 20:37

  38. Powrót do góry    #17761
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,790
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 580 w 426 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Dokładnie. Zaryzykuje stwierdzenie, że gdyby pozostał na stałe przy torach a la Bydgoszcz czy Tarnów to nigdy by tym mistrzem nie został.
    Jak najbardziej. Ta decyzja pozwoliła mu w latach 2008-10 zdobyć trzy medale.

  39. Powrót do góry    #17762
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Robi
    Tego nigdy już się nie dowiemy.
    Myślę, że wcześniej nie był na to gotów,
    między innymi dlatego, że wszystko za niego załatwiał pan Władysław.
    I o ile po roku +-1995 przynosiło to więcej złego niż dobrego,
    to w pierwszych kilku latach kariery Tomka, jego ojciec potrafił wyszarpać od oficerów milicji
    rządzących w Polonii i Wybrzeżu coś dla Tomka
    Kto wie, gdyby nie ówczesny bezczelny i arogancki pan Władysław to być może Tomek skończyłby w wieku 21 lat
    jako obiecujący junior męczący się na klubowym złomie z magazynu zużytych części.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Buszmen (15-04-2021)

  41. Powrót do góry    #17763
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Prime Time to był 2009-2010, ale co ten Pisowiec może o tym wiedzieć. Nicki nigdy nie jeździł na takim poziomie jak TG w 2010.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  42. Powrót do góry    #17764
    Stały bywalec Awatar stanior
    Dołączył
    18-05-2014
    Postów
    1,424
    Kliknij i podziękuj
    94
    Podziękowania: 249 w 172 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Prime Time to był 2009-2010, ale co ten Pisowiec może o tym wiedzieć. Nicki nigdy nie jeździł na takim poziomie jak TG w 2010.
    Nicki 2007 w lidze jak i GP to była maszyna. Porównałbym te dwa sezony.

  43. Powrót do góry    #17765
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Robi
    Tego nigdy już się nie dowiemy.
    Myślę, że wcześniej nie był na to gotów,
    między innymi dlatego, że wszystko za niego załatwiał pan Władysław.
    I o ile po roku +-1995 przynosiło to więcej złego niż dobrego,
    to w pierwszych kilku latach kariery Tomka, jego ojciec potrafił wyszarpać od oficerów milicji
    rządzących w Polonii i Wybrzeżu coś dla Tomka
    Kto wie, gdyby nie ówczesny bezczelny i arogancki pan Władysław to być może Tomek skończyłby w wieku 21 lat
    jako obiecujący junior męczący się na klubowym złomie z magazynu zużytych części.
    No dlatego napisalem kto wie... ale na pewno byloby to lepiej. Dobrze ze trafil na Gorzow, inny tor i trafil na motór Ja wtedy bylem w Cardiff 2010 jak w polfinale mial defekt ale facet bawil sie zuzlem. Lekkosc jazdy etc. Eh

  44. Powrót do góry    #17766
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Nicki 2007, Crump 2006 to byly - calosciowo - porownywalne poziomy do Golloba z 2010 - jesli mowimy o mistrzach z XXI wieku. Rickardsson w 2005 tez - ale tylko w GP.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  45. Powrót do góry    #17767
    Ekspert Awatar Goldi
    Dołączył
    19-03-2020
    Postów
    5,790
    Kliknij i podziękuj
    257
    Podziękowania: 580 w 426 postach
    Cytat Zamieszczone przez stanior Zobacz posta
    Nicki 2007 w lidze jak i GP to była maszyna. Porównałbym te dwa sezony.
    Gollob na 3 ostatnie rundy przed końcem miał +7 nad Jarkiem i +10 nad Crumpem. Z kolei Nicki w 2007 gdyby można było mógłby komuś punkty sprzedawać za kasę.

  46. Powrót do góry    #17768
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,804
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez dzikinicki Zobacz posta
    Gollob na 3 ostatnie rundy przed końcem miał +7 nad Jarkiem i +10 nad Crumpem. Z kolei Nicki w 2007 gdyby można było mógłby komuś punkty sprzedawać za kasę.
    Nie no tutaj wiadomo. Ten sam system punktowy, tyle samo rund. Nicki 2x 24 max i 2x 23 i lacznie 30 pkt wiecej niz TG w 2010. To ponad 1 runde punktów wiecej. Totalna dominacja. A wtedy mial przeciez tego genialnego tego sezonu Adamsa a mimo to odprawil typa na 43 pkt czyli prawie 2 rundy za free

  47. Powrót do góry    #17769
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,540
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 383 w 290 postach
    Jedyny mecz na jaki jest duża szansa w weekend to Grudziądz
    W Lublinie też jakieś szanse są... Tylko Motor nie będzie chciał jechać

  48. Powrót do góry    #17770
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    I po żużlu w weeekend :o za to w przyszły weekend PGE Ekstraligi full !

    Lublin gruby weekend będzie miał, w sobote Czewa w niedziele Sparta u siebie, ale Kubera w składzie..

    Grudziądz analogicznie w piątek Sparta, w niedziele Gorzow, chociaż oni pewnie nie licza na za wiele w tych spotkaniach.

    Może Sparta nie będzie świeża w niedziele po piątku i Lublin ich ogarnie, byłby to duży ich sukces.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No trudno. Zamiast oglądać żużla będę grał w grę
    na szczescie jest jeszcze Hamilton i F1
    Ostatnio edytowane przez Torretoo ; 16-04-2021 o 11:18

  49. Powrót do góry    #17771
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    No trudno. Zamiast oglądać żużla będę grał w grę
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  50. Powrót do góry    #17772
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Prime Time to był 2009-2010, ale co ten Pisowiec może o tym wiedzieć. Nicki nigdy nie jeździł na takim poziomie jak TG w 2010.
    Nigdy nie miał może tak widowiskowej jazdy jak TG ale to co robił np. 2007 roku to był kosmos. Może nie było tam finezji ale zabójcza skuteczność i maksymalne wykorzystanie swoich atutów. Pod tym względem zostawił daleko w tyle wszystkich we współczesnym speedwayu (no może poza Rickardssonem).

  51. Powrót do góry    #17773
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,080
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Nigdy nie miał może tak widowiskowej jazdy jak TG ale to co robił np. 2007 roku to był kosmos. Może nie było tam finezji ale zabójcza skuteczność i maksymalne wykorzystanie swoich atutów. Pod tym względem zostawił daleko w tyle wszystkich we współczesnym speedwayu (no może poza Rickardssonem).
    Zabójcza - słowo klucz.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  52. Powrót do góry    #17774
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Trochę lipa, bo prognozy się ewidentnie poprawiły i wg mnie na luzie do rozegrania były oba mecze niedziele. A tak za tydzień mega kumulacja i maraton...

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Nigdy nie miał może tak widowiskowej jazdy jak TG ale to co robił np. 2007 roku to był kosmos. Może nie było tam finezji ale zabójcza skuteczność i maksymalne wykorzystanie swoich atutów. Pod tym względem zostawił daleko w tyle wszystkich we współczesnym speedwayu (no może poza Rickardssonem).
    Adams go w tym 2007 nie raz zrobił jak pionka. Fakt duża skuteczność, ale TG w 2010 miał w sumie podobną...
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  53. Powrót do góry    #17775
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,386
    Kliknij i podziękuj
    133
    Podziękowania: 256 w 184 postach
    Myślisz że mamy takich czarodziei i w jeden dzień po tygodniowych opadach uda się przygotować tor zwłaszcza przy temperaturach w okolicy 5 stopni bo takie są w Lublinie ?
    Wiadomo, że wszystkiemu winny jest Lublin aby Kubere mieć wiec najpierw zlali tor w Lesznie i Czewie, a teraz u siebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •