Strona 440 z 514 PierwszyPierwszy ... 340390430438439440441442450490 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19,756 do 19,800 z 23117

Wątek: Żużel w TV

  1. Powrót do góry    #19756
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niko015 Zobacz posta
    W skrócie ci tak odpowiem ,że ten snooker to będzie pół świata oglądało
    Przecież ja podałem program polskiego oddziału Eurosport, a nie światowego.
    Poza tym polski Eurosport ma dwa kanały, które są chyba u każdego dostawcy.

    Na jednym na żywo Snooker, a na drugim powtórki drugoligowego wyścigu kolarskiego.

  2. Powrót do góry    #19757
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,784
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Abrakadabra Zobacz posta
    Jeszcze takie pytanko. Co to znaczy pakiet z reklamami? Tzn ze niby Gp jest bez reklam a te kanaly np. tvn, discovery historia itd to ida z reklamami jak w tv?
    Czy Gp tez bedzie z reklamami nawalonymi co 5 minut?
    Wydaje mi sie ze Player z reklamami a pakiet ES Extra bez reklam.

    Potwierdzenie. Dodatkowe streamy bez reklam z SGP. Kanaly telewizyjne juz z reklamami. Czyli kanaly Europosrt 1 i Eurosport 2 beda miec reklamy ale stream z SGP nie

    Ostatnio edytowane przez Robi ; 24-04-2022 o 10:28

  3. Powrót do góry    #19758
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Czy ja dobrze rozumiem? Discovery (Eurosport) wykupiło prawa do transmisji GP po to, aby nie puszczać GP w TV, tylko wyrzucili to do internetu?
    To jest ta zmiana na lepsze? To ma być ta promocja speedwaya?
    To już się robi niezłe wariactwo z tymi prawami telewizyjnymi.
    Eurosport ma w Polsce 2 kanały TV i nie puści na nich GP pomimo, że puszczał SEC?

    Główne eventy sportowe powinny iść w TV, dodatkowo mogą iść w internecie jako stream, dla tych co wolą stream lub nie mają dostępu do TV.
    Rozumiem jeszcze takie sytuacje jak mecz Landshut-Falubaz, wszystkie kanały spotowe zajęte to leci ten mecz w internecie.
    Ale główne eventy takie jak Grand prix powinny iść w TV.
    Niezawodność transmisji TV jest zdecydowanie wyższa od transmisji w internecie. Co z założenia wskazuje na korzyść transmisji w TV.

    Przerzucając GP do Playera Eurosport bardzo ogranicza liczbę potencjalnych widzów. Prawdopodobnie obejrzą to tylko zagorzali fani speedwaya i nikt więcej.

    Po co zatem Discovery kupowała te prawa? Czemu C+ nie potrafi przebić tej oferty?

    Tymczasem program polskiego Eurosport 1 i 2 w godzinach, gdy będzie Grand Prix w Gorican na żywo poleci:
    - Snooker: Mistrzostwa Świata w Sheffield

    Reszta to powtórki takich wydarzeń jak:
    - Kolarstwo: Wyścig dookoła Romandii
    - itp.


    K...., cyrk i nic więcej. To jest zabijanie sportu i transmisji sportowych.
    FIM sprzedając prawa powinna wymuszać określoną dostępność. Ale widać, że wszystkie federacje mają to w d...., liczy się tylko kasa za sprzedaż praw.
    Wczoraj mecz Bayern-Borussia. Dostępny jedynie na tym totalnym shicie jakim jest viaplay. Transmisja wyglądała tak jakby był załączony stroboskop.
    Eurosport chce na tym zarobić. Więc na taki rynek jak Polska, gdzie odbiorców żużla jest określone i zadeklarowane grono. Puszczając to w otwartym Eurosport raczej sobie nowych fanów nie przysporzy. Więc chce zarobić na tych, którzy są starymi fanami. W niczym to się nie różni w mojej ocenie od C+, za które też trzeba dodatkowo płacić, aby oglądać żużel.
    Natomiast co do tej promocji żużla, to pytanie jaki model mają przyjęty w innych krajach. I ewentualnie za jakie pieniądze.
    Bo piszesz o spojrzeniu z perspektywy polskiego kibica, którego, jak pisałem, jest już określona liczba. Natomiast ta promocja, o której mówili to chodziło o promocję globalnie, na nowe rynki. Stąd moja ciekawość odnośnie kwestii realizacji udostępniania w innych krajach, tych nieżużlowych.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Powrót do góry    #19759
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,784
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Eurosport chce na tym zarobić. Więc na taki rynek jak Polska, gdzie odbiorców żużla jest określone i zadeklarowane grono. Puszczając to w otwartym Eurosport raczej sobie nowych fanów nie przysporzy. Więc chce zarobić na tych, którzy są starymi fanami. W niczym to się nie różni w mojej ocenie od C+, za które też trzeba dodatkowo płacić, aby oglądać żużel.
    Natomiast co do tej promocji żużla, to pytanie jaki model mają przyjęty w innych krajach. I ewentualnie za jakie pieniądze.
    Bo piszesz o spojrzeniu z perspektywy polskiego kibica, którego, jak pisałem, jest już określona liczba. Natomiast ta promocja, o której mówili to chodziło o promocję globalnie, na nowe rynki. Stąd moja ciekawość odnośnie kwestii realizacji udostępniania w innych krajach, tych nieżużlowych.
    Dokladnie. W Polsce kto ma obejrzec SGP to obejrzy co widac po tym watku ze kazdy wykupuje pakiety Promocja bedzie na swiat.


    Ale wchodze na ES w Hiszpanii i tam tez zuzel na streamie a kanaly ES1 i ES2 ma inna ramowke.

    Ostatnio edytowane przez Robi ; 24-04-2022 o 10:36

  5. Powrót do góry    #19760
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Eurosport chce na tym zarobić. Więc na taki rynek jak Polska, gdzie odbiorców żużla jest określone i zadeklarowane grono. Puszczając to w otwartym Eurosport raczej sobie nowych fanów nie przysporzy. Więc chce zarobić na tych, którzy są starymi fanami. W niczym to się nie różni w mojej ocenie od C+, za które też trzeba dodatkowo płacić, aby oglądać żużel.
    Natomiast co do tej promocji żużla, to pytanie jaki model mają przyjęty w innych krajach. I ewentualnie za jakie pieniądze.
    Bo piszesz o spojrzeniu z perspektywy polskiego kibica, którego, jak pisałem, jest już określona liczba. Natomiast ta promocja, o której mówili to chodziło o promocję globalnie, na nowe rynki. Stąd moja ciekawość odnośnie kwestii realizacji udostępniania w innych krajach, tych nieżużlowych.
    Oczywiście, że się różni.
    - W Canal Plus miałeś transmisję w TV i dodatkowo jako stream
    - W Eurosporcie będziesz miał tylko Stream
    ogromna różnica, o czym pisałem powyżej

    W C+ SGP było elementem szerszego pakietu sportowego, a liczba abonentów C+ to jakieś ponad 2 mln.
    W przypadku Eurosport pakiet został stworzony praktycznie tylko i wyłącznie pod Speedway Grand Prix.

    Pomimo, że odpłatnie, transmisja w C+ trafiała do o wiele szerszego grona kibiców sportowych.
    Na takiej samej zasadzie czasami obejrzę mecz Ekstraklasy piłkarskiej, natomiast w tym celu nie wykupywałbym specjalnego pakietu, żeby sobie obejrzeć przykładowo mecz Raków-Piast.
    Zakładam, że to również działało w drugą stronę. Kibic kopanej obejrzał SGP, bo miał w pakiecie C+.

    Co do promocji to wypowiadałem się na temat polskiego rynku. To nie będzie żadna promocja i zmiana na lepsze, tylko większa marginalizacja tych rozgrywek.

    Po komentarzach widzę, że nawet nie zauważacie w jakim złym kierunku to zmierza.
    Uwierz, że wielu Januszy obejrzałoby SGP gdyby dostało to na ogólnodostępnym Eurosport. I te Janusze nie będą wykupywać specjalnego pakietu do obejrzenia 6 rund SGP.

    EDIT:
    A forum Sportsboard o niczym nie świadczy. Tak samo o niczym nie świadczy fakt, że 30tysiecy fanatyków żużla wykupi pakiet. Czego to ma dowodzić?
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 24-04-2022 o 10:48

  6. Powrót do góry    #19761
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Oczywiście, że się różni.
    - W Canal Plus miałeś transmisję w TV i dodatkowo jako stream
    - W Eurosporcie będziesz miał tylko Stream
    ogromna różnica, o czym pisałem powyżej

    W C+ SGP było elementem szerszego pakietu sportowego, a liczba abonentów C+ to jakieś ponad 2 mln.
    W przypadku Eurosport pakiet został stworzony praktycznie tylko i wyłącznie pod Speedway Grand Prix.

    Pomimo, że odpłatnie, transmisja w C+ trafiała do o wiele szerszego grona kibiców sportowych.
    Na takiej samej zasadzie czasami obejrzę mecz Ekstraklasy piłkarskiej, natomiast w tym celu nie wykupywałbym specjalnego pakietu, żeby sobie obejrzeć przykładowo mecz Raków-Piast.
    Zakładam, że to również działało w drugą stronę. Kibic kopanej obejrzał SGP, bo miał w pakiecie C+.

    Po komentarzach widzę, że nawet nie zauważacie w jakim złym kierunku to zmierza.
    No udowadniasz właśnie, że C+ zbierając przez lata abonentów w PL ma ich więcej niż Eurosport, który dopiero startuje u nas jako osobna platforma. Zobaczymy jakie będzie grono odbiorców Eurosport za te 20 lat, które z hakiem miał C+ na zbudowanie pozycji swojej platformy.
    C+ generalnie też ostatnio coraz więcej traci, skoro reklamują transmisje z futsalu.
    Mamy rok 2022, więc sorry, możesz się nie zgodzić, ale po prostu naturalnym kierunkiem jest przechodzenie na streamy. Skorzystanie z dobrodziejstw Smart TV, czy chociaż jakiejś przystawki do starszego telewizora jest już coraz bardziej powszechne.
    Nie sprawdzałem prawdę mówiąc jeszcze co poza żużlem jest/będzie dostępne na stream Eurosportu, nie wiemy też jakie są plany rozwoju i jakie dyscypliny tam dojdą. C+ miał na to kupę lat, dajmy chociaż połowę tego czasu tym z Discovery na wyciąganie wniosków.
    Bo na razie widzę, że wiele osób się obraża, bo Eurosport robi to samo co C+ - każe sobie płacić za usługę.
    Dodajmy, że Eurosport zrobi coś, czego C+ nie udało się ani jeden raz - puści niektóre (polskie) rundy w otwartej tv. Dla każdego Nowaka i Kowalskiego będzie możliwość obejrzeć w TTV i zdecydować czy mu się to podoba. To tak dodatkowo odnośnie tej promocji, której wg Ciebie brakuje
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  7. Powrót do góry    #19762
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No udowadniasz właśnie, że C+ zbierając przez lata abonentów w PL ma ich więcej niż Eurosport, który dopiero startuje u nas jako osobna platforma. Zobaczymy jakie będzie grono odbiorców Eurosport za te 20 lat, które z hakiem miał C+ na zbudowanie pozycji swojej platformy.
    C+ generalnie też ostatnio coraz więcej traci, skoro reklamują transmisje z futsalu.
    Mamy rok 2022, więc sorry, możesz się nie zgodzić, ale po prostu naturalnym kierunkiem jest przechodzenie na streamy. Skorzystanie z dobrodziejstw Smart TV, czy chociaż jakiejś przystawki do starszego telewizora jest już coraz bardziej powszechne.
    Nie sprawdzałem prawdę mówiąc jeszcze co poza żużlem jest/będzie dostępne na stream Eurosportu, nie wiemy też jakie są plany rozwoju i jakie dyscypliny tam dojdą. C+ miał na to kupę lat, dajmy chociaż połowę tego czasu tym z Discovery na wyciąganie wniosków.
    Bo na razie widzę, że wiele osób się obraża, bo Eurosport robi to samo co C+ - każe sobie płacić za usługę.
    Dodajmy, że Eurosport zrobi coś, czego C+ nie udało się ani jeden raz - puści niektóre (polskie) rundy w otwartej tv. Dla każdego Nowaka i Kowalskiego będzie możliwość obejrzeć w TTV i zdecydować czy mu się to podoba. To tak dodatkowo odnośnie tej promocji, której wg Ciebie brakuje
    A co mnie interesuje "za 20 lat"?
    Udowodniłem ci jaka jest różnica, bo pisałeś, że nie widzi różnicy.
    A ogromna różnica jest na "dzień dobry", chociażby w tym, że transmisja w C+ była dostępna w TV i jako stream, zaś w Eurosport będzie tylko Stream. To już jest ogromna róźnica.
    Zasięg do kibica sportowego też jest istotny i szczerze to nie widzę o co niby Eurosport miałby rozszerzyć swój pakiet. Chyba tylko mistrzostwa świata, Europy w ręczną, siatkę, kosza itp.
    Ale to musieliby puszczać tylko w Extra zupełnie olewając Eurosport 1 i 2, gdzie byłby tylko golf i snooker.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Bo na razie widzę, że wiele osób się obraża, bo Eurosport robi to samo co C+ - każe sobie płacić za usługę.
    A ty dalej swoje. Eurosport nie robi tego samego, bo wywala SGP tylko i wyłącznie do internetu.
    W C+ miałeś transmisję w TV i internecie. Ogromna różnica, której kompletnie nie zauważasz.
    Po drugie gdy C+ kupował kolejne prawa, to miał ponad 2mln abonentów i oni plus rodzina, znajomi t obyli potencjalni odbiorcy.
    Eurosport wyrzuca transmisję do medium, które zaczyna od znikomej ilości abonentów. A ma produkt, którym zainteresowany jest odpłatnie mały procent kibiców sportowych.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 24-04-2022 o 11:05

  8. Powrót do góry    #19763
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    A co mnie interesuje "za 20 lat"?
    Udowodniłem ci jaka jest różnica, bo pisałeś, że nie widzi różnicy.
    A ogromna różnica jest na "dzień dobry", chociażby w tym, że transmisja w C+ była dostępna w TV i jako stream, zaś w Eurosport będzie tylko Stream. To już jest ogromna róźnica.
    Zasięg do kibica sportowego też jest istotny i szczerze to nie widzę o co niby Eurosport miałby rozszerzyć swój pakiet. Chyba tylko mistrzostwa świata, Europy w ręczną, siatkę, kosza itp.
    Ale to musieliby puszczać tylko w Extra zupełnie olewając Eurosport 1 i 2, gdzie byłby tylko golf i snooker.
    No to Ci tłumaczę skąd się wzięła różnica w liczbie abonentów skoro powołujesz się na tę 2 mln w C+.
    Skoro Ciebie nie interesuje przyszłość, to mnie nie interesuje dostępność żużla w tv. I tak oglądam przez stream.
    Różnica między dostępem tv, a "only stream" wyjaśniłem Ci, że wystarczy aplikacja na tv i oglądasz tak samo jakbyś miał kanał telewizyjny.
    Nie używaj proszę argumentu "co mnie obchodzi" bo to generalnie niweczy cały sens dyskusji.

    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    A ma produkt, którym zainteresowany jest odpłatnie mały procent kibiców sportowych.
    To jest ten sam produkt, który odpłatnie udostępniał C+. I pomimo straty tego produktu cena usługi raczej nie zmalała.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  9. Powrót do góry    #19764
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No to Ci tłumaczę skąd się wzięła różnica w liczbie abonentów skoro powołujesz się na tę 2 mln w C+.
    Skoro Ciebie nie interesuje przyszłość, to mnie nie interesuje dostępność żużla w tv. I tak oglądam przez stream.
    Różnica między dostępem tv, a "only stream" wyjaśniłem Ci, że wystarczy aplikacja na tv i oglądasz tak samo jakbyś miał kanał telewizyjny.
    Nie używaj proszę argumentu "co mnie obchodzi" bo to generalnie niweczy cały sens dyskusji.
    Ty oglądasz stream w związku z tym masz w du.. to, że nie bedzie w TV. Jaki sens jest w ogóle z Tobą dyskutować? My dyskutujemy o dostępności produktu i, że idzie to w złym kierunku, a nie o tym, czy ty oglądasz na streamie..
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Różnica między dostępem tv, a "only stream" wyjaśniłem Ci, że wystarczy aplikacja na tv i oglądasz tak samo jakbyś miał kanał telewizyjny.
    Bzdury opowiadasz. Nawet jak masz apkę w TV to w dalszym ciągu jest to stream internetowy. Na takiej samej zasadzie jak ten shit viaplay.
    Ty chyba serio nie ogarniasz różnicy pomiędzy przesyłaniem sygnału TV po kablu, albo z satelity, a przesyłaniu transmisji przez internet. To są dwie różne sprawy. Te pierwsze nazywam TV, te drugie streamem.
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    To jest ten sam produkt, który odpłatnie udostępniał C+. I pomimo straty tego produktu cena usługi raczej nie zmalała.
    Czy ty czytasz ze zrozumieniem? C+ oprócz SGP miał w ofercie ekstraligę żużlową, piłkę nożna itd. Serio po raz kolejny trzeba ci to tłumaczyć?
    A tu Eurosport wychodzi z ofertą produktu, którym zainteresowany jest mały procent kibiców sportowych.
    Łopatologicznie. O wiele większy procent kibiców sportowych był zainteresowany ofertą C+ niż obecnie będzie ofertą tego Eurosport Extra.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 24-04-2022 o 11:16

  10. Powrót do góry    #19765
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Moje "mam w d**ie" było jedynie odpowiedzią na Twoje "nie interesuje mnie", aby zrozumiał jak bezsensowny jest to argument.
    Jaka jest różnica między oglądaniem w tv a przez stream, jeśli jedno i drugie oglądasz na tv?
    Nie korzystam z viaplay, ale używam c+ i eleven i jakoś nie narzekam.
    To, że jedno Viaplay robi dziadostwo nie znaczy, że stream każdego dostawcy usługi taki jest, co próbujesz tutaj udowodnić.
    Żeby była jasność - ja zgadzam się z tezą, że kanał w tv byłby ok. Jakoś dodatkowo płatny co by zysk stacja miała. Jednak nie uważam tego za problem nie do przeskoczenia, który sprawi, że się wszystko posypie.
    Stream będzie wg mnie w kolejnych latach kierunkiem wypierającym klasyczny model i te produkty "premium" będą coraz częściej trafiały w ten styl dystrybucji.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  11. Powrót do góry    #19766
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,720
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    No udowadniasz właśnie, że C+ zbierając przez lata abonentów w PL ma ich więcej niż Eurosport, który dopiero startuje u nas jako osobna platforma. Zobaczymy jakie będzie grono odbiorców Eurosport za te 20 lat, które z hakiem miał C+ na zbudowanie pozycji swojej platformy.
    C+ generalnie też ostatnio coraz więcej traci, skoro reklamują transmisje z futsalu.
    Mamy rok 2022, więc sorry, możesz się nie zgodzić, ale po prostu naturalnym kierunkiem jest przechodzenie na streamy. Skorzystanie z dobrodziejstw Smart TV, czy chociaż jakiejś przystawki do starszego telewizora jest już coraz bardziej powszechne.
    Nie sprawdzałem prawdę mówiąc jeszcze co poza żużlem jest/będzie dostępne na stream Eurosportu, nie wiemy też jakie są plany rozwoju i jakie dyscypliny tam dojdą. C+ miał na to kupę lat, dajmy chociaż połowę tego czasu tym z Discovery na wyciąganie wniosków.
    Bo na razie widzę, że wiele osób się obraża, bo Eurosport robi to samo co C+ - każe sobie płacić za usługę.
    Dodajmy, że Eurosport zrobi coś, czego C+ nie udało się ani jeden raz - puści niektóre (polskie) rundy w otwartej tv. Dla każdego Nowaka i Kowalskiego będzie możliwość obejrzeć w TTV i zdecydować czy mu się to podoba. To tak dodatkowo odnośnie tej promocji, której wg Ciebie brakuje
    Próbujesz bronić sprawy nie do obrony.

    Zmiana promotora cyklu na Discovery Sports Events miała głównie za zadanie rozpropagowanie tego cyklu na świecie. Tak przynajmniej twierdził FIM ustami Castagni, który to sprzedał prawa dla Discovery. Prawdą jest, że kanały TV takie jak Eurosport 1/2 mają swoją markę i są popularne na świecie. Bo docierają do bardzo dużej grupy odbiorczej w świecie. I co robi Discovery ? Zamiast uczynić z cyklu SGP swój flagowy produkt aby go wypromować na świecie, to chowa ten produkt do niszowej szuflady jakim jest w tym przypadku stream. Więc na świecie mało kto się dowie o takiej imprezie jak SGP. Więc o jakiej promocji tutaj mówimy ? Mówisz, że w Polsce będą cztery rundy w otwartym pasmie. To prawda, tylko nic to w zasadzie nie zmienia. Bo jak ktoś w Polsce chce obejrzeć cały cykl SGP, to i tak musi wykupić abonament na playera. Poza tym akurat Polska to jest kraj, gdzie aż tak nie trzeba reklamować (promować) żużla. Go trzeba promować w świecie. A z tym jest ewidentny problem.

    Jak dla mnie to ludzie z Discovery, szybko załapali, że na SGP właśnie w Polsce można szybko zarobić trochę grosza. Więc wymyślili, że sprzedadzą ten towar Polakom w postaci płatnego streamu. I w miarę szybko na tym zarobią. Przecież nic nie stało na przeszkodzę aby cykl SGP leciał w normalnej ramówce na Eurosport 1 lub 2 a dodatkowo był dostępny w necie w formie streamu. Nic od strony technicznej, bo od strony finansowej taki układ wiele zmienia. Bo ci co mieli do tej pory dostęp do Eurosportu 1 i 2, teraz z niego przecież nie zrezygnują. A ci co chcą oglądać SGP, to dodatkowo dokupią Playera. Czyli będzie dodatkowy grosz ekstra, głownie zarobiony na Polakach. I o to tutaj głównie chodzi, nie o żadną promocję (bo jej nie ma) a o dodatkowy i szybki zarobek. No chyba, ze Discovery w ten sposób zamierza jeszcze promować swoje usługi streamingowe. Za pomocą SGP właśnie. To wtedy polityka firmy jest zrozumiała. Ale niech nikt mi nie mówi tutaj o promocji żużla. Bo tej nie ma skoro Discovery świadomie zaniża liczbę potencjalnych odbiorców tego produktu.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    kobra102 (24-04-2022)

  13. Powrót do góry    #19767
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    720
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    Z jednej strony rozumiem argumenty, że trzeba dodatkowo płacić itd. Moim zdaniem zwykły Janusz obejrzy sobie 4 polskie rundy za darmo na TTV i będzie zadowolony.Z każdej rundy będzie przygotowany około 40 minutowy skrót na eurosport 1, czy 2 i każdy będzie mógł sobie dane GP w pigułce obejrzeć. C+ plus nie dawało takiej możliwości zwykłym użytkownikom kablówek czy innych platform satelitarnych oprócz NC+. Poza tym do tej pory , żeby obejrzeć GP trzeba było wykupić pakiet kanałów za minimum 40 zł / miesiąc.Teraz można kupić usługę za powiedzmy 99 zł Wychodzi 8,25 zł/miesiąc. Nie zapominajmy, że Player może być używany na 2 urządzeniach jednocześnie, więc koszty też można z kimś współdzielić i wtedy wychodzi naprawdę bardzo mała suma. Masz wszystkie rundy GP i SON na żywo. Jeśli komuś wystarczą rundy w Polsce to po prostu nie wykupi usługi. A jeśli mówimy o trudnościach w obsłudze Smart TV czy wykupieniu usługi w necie, to zakładam, że większość osób 60 plus ma "ogarniętego" cyfrowo syna/córkę/ wnuka/wnuczkę, który pomoże.

  14. Powrót do góry    #19768
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Chyba bardzo chcesz z kimś dziś powalczyć zamiast dyskutować.
    C+ też nie zaczynało z kompleksową ofertą. A ta też jest coraz uboższa. I pomimo regularnych start nadal chyba kasują tyle samo? To jest dobry kierunek ich działalności?
    Poza tym mówimy o transmisji SGP, a nie kompleksowości oferty jednego czy drugiego nadawcy.
    Ile Cię rocznie kosztował C+ z SGP i całym żużlem? Tyle samo co bez SGP?
    Eurosport to jest chyba stówka za rok (domyślnie za SGP). To nie są też astronomiczne koszty w porównaniu do cen C+ (45 PLN za miesiąc).

    Dajmy Eurosport szansę, bo narzekanie na nich kiedy nawet jeszcze jednej rundy nie puścili jest trochę bez sensu.
    Po kilku rundach można zacząć oceniać. Zobaczymy jak wypadnie ten stream, jak wyjdzie transmisja na TTV.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #19769
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Powiem tak koszt tego Eurosport Player a GP w C+ to jest zmiana in plus bo juz wczesniej o tym wspominalem. Obawiam sie jednak o transmisje, jakosc a przede wszystkim plynnosc. Dlaczego? A no wlasnie na przykladzie Viaplay, wczoraj ogladalem KSW oraz pozniej Fury. I zaraz ktos mi odpowie na to co napisze, ze to wina neta z UPC, nic bardziej mylnego. Otoz w KSW bylo okolo 10 zaciec wciagu transmisji, u Fury ani jednego. Wniosek jest taki, ze majac nawet super net jest ryzyko zaciecia jak pokazuje Viaplay. Oczywiscie, ze jak ktos mial C+ i talerz a nie po kablu i przyszla chmurka z wiatrem to adio, ze poogladal GP mimo, ze np w Wawie normalnie ogladali bo pogoda byla u nich super. Ale to wszystko idzie w tym kierunku, w kierunku internetu. Ku mojemu zdziwieniu teraz mimo, ze mam UPC odbierane jako kablowka to ja juz kablowki nie mam tylko wszystko przez intrnet. Monter mi powiedzial, jak nie bedzie mial Pan internetu to w mieszkaniu nie bedzie mial Pan na tym dekoderze rowniez TV :o. Takze dzisiaj sie ktos moze zdziwic, bo np GP na TTV u mnie i tak bedzie przez internet i jak go nie bede mial to sobie nawet na TTV nie poogladam.

    Mentikk wspomniales, ze nigdy nie bylo GP w C+ otwartym, otoz sie myslisz. Ktores GP w Wawie bylo odkodowane chyba drugie albo trzecie.

    Jeszcze odnosnie apki w TV. Ja mam Bravie z 2018 r. I faktycznie mam apke viaplary, player i canal plus online wiec zero problemu dla mnie. Natomiast moi rodzice maja flagowego Samsunga ale 2017 i wiecie, ze maja viaplay, player a canal plus online nie? Oni akurat sa abonentem C+ wiec dynda im (chociaz ostatnio w Swieta u nich chcialem zobaczyc Polonie z ojcem, to bylo nie mile rozczarowanie bo musialem odpalic tablet :/). Wiec na tej dostepnosci apek w TV to sie czasami mozna grubo zdziwic. Z viaplay tez jest ten problem slyszalem od jakiegos kumpla. I teraz jak ktos chce ogladac Bundeslige, Lige Europy i niebawem F1 a nie ma tej apki viaplay to jest w dupie bo zostaje telefon, tabelt badz komputer. Ale przyjemnosc za 4-6 k nowego TV mimo, ze tez jest nadal b. dobry ale „starszy” o apki moze nie miec (w sensie dostepu do jej sciagniecia oczywiscie)
    Ostatnio edytowane przez Torretoo ; 24-04-2022 o 11:38

  16. Powrót do góry    #19770
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,784
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Powiem tak koszt tego Eurosport Player a GP w C+ to jest zmiana in plus bo juz wczesniej o tym wspominalem. Obawiam sie jednak o transmisje, jakosc a przede wszystkim plynnosc. Dlaczego? A no wlasnie na przykladzie Viaplay, wczoraj ogladalem KSW oraz pozniej Fury. I zaraz ktos mi odpowie na to co napisze, ze to wina neta z UPC, nic bardziej mylnego. Otoz w KSW bylo okolo 10 zaciec wciagu transmisji, u Fury ani jednego. Wniosek jest taki, ze majac nawet super net jest ryzyko zaciecia jak pokazuje Viaplay. Oczywiscie, ze jak ktos mial C+ i talerz a nie po kablu i przyszla chmurka z wiatrem to adio, ze poogladal GP mimo, ze np w Wawie normalnie ogladali bo pogoda byla u nich super. Ale to wszystko idzie w tym kierunku, w kierunku internetu. Ku mojemu zdziwieniu teraz mimo, ze mam UPC odbierane jako kablowka to ja juz kablowki nie mam tylko wszystko przez intrnet. Monter mi powiedzial, jak nie bedzie mial Pan internetu to w mieszkaniu nie bedzie mial Pan na tym dekoderze rowniez TV :o. Takze dzisiaj sie ktos moze zdziwic, bo np GP na TTV u mnie i tak bedzie przez internet i jak go nie bede mial to sobie nawet na TTV nie poogladam.

    Mentikk wspomniales, ze nigdy nie bylo GP w C+ otwartym, otoz sie myslisz. Ktores GP w Wawie bylo odkodowane chyba drugie albo trzecie.
    Player i C+ Online od kwestii technicznych chodza bdb.

    Viaplay to jest problem i cala Polska o tym wie. Nie porownujmy tych serwisow. Viaplay odwala kaszane i tyle. To nie kwestia internetu.

    Streamy nigdy mi sie nie zacinaly. 300 mb/s. Jedyna kwestia to opoznienie. Od 15 sek do nawet 1:30 (choc powyżej 45 s to rzadkosc) wzgledem normlanego kanalu, no ale jak... kazdy teraz bedzie mial stream to wyjdzie na zywo

    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta

    Jeszcze odnosnie apki w TV. Ja mam Bravie z 2018 r. I faktycznie mam apke viaplary, player i canal plus online wiec zero problemu dla mnie. Natomiast moi rodzice maja flagowego Samsunga ale 2017 i wiecie, ze maja viaplay, player a canal plus online nie?
    To samo u mnie Dlatego nie mam C+ Online bo nie ma appki na TV. A bawienie sie w podlaczanie laptopa przez HDMI czy wrzucanie z tel na TV obrazu jest uciazliwe (w przypadku telefonu lagi)
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 24-04-2022 o 11:39

  17. Powrót do góry    #19771
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Próbujesz bronić sprawy nie do obrony.

    Zmiana promotora cyklu na Discovery Sports Events miała głównie za zadanie rozpropagowanie tego cyklu na świecie. Tak przynajmniej twierdził FIM ustami Castagni, który to sprzedał prawa dla Discovery. Prawdą jest, że kanały TV takie jak Eurosport 1/2 mają swoją markę i są popularne na świecie. Bo docierają do bardzo dużej grupy odbiorczej w świecie. I co robi Discovery ? Zamiast uczynić z cyklu SGP swój flagowy produkt aby go wypromować na świecie, to chowa ten produkt do niszowej szuflady jakim jest w tym przypadku stream. Więc na świecie mało kto się dowie o takiej imprezie jak SGP. Więc o jakiej promocji tutaj mówimy ? Mówisz, że w Polsce będą cztery rundy w otwartym pasmie. To prawda, tylko nic to w zasadzie nie zmienia. Bo jak ktoś w Polsce chce obejrzeć cały cykl SGP, to i tak musi wykupić abonament na playera. Poza tym akurat Polska to jest kraj, gdzie aż tak nie trzeba reklamować (promować) żużla. Go trzeba promować w świecie. A z tym jest ewidentny problem.

    Jak dla mnie to ludzie z Discovery, szybko załapali, że na SGP właśnie w Polsce można szybko zarobić trochę grosza. Więc wymyślili, że sprzedadzą ten towar Polakom w postaci płatnego streamu. I w miarę szybko na tym zarobią. Przecież nic nie stało na przeszkodzę aby cykl SGP leciał w normalnej ramówce na Eurosport 1 lub 2 a dodatkowo był dostępny w necie w formie streamu. Nic od strony technicznej, bo od strony finansowej taki układ wiele zmienia. Bo ci co mieli do tej pory dostęp do Eurosportu 1 i 2, teraz z niego przecież nie zrezygnują. A ci co chcą oglądać SGP, to dodatkowo dokupią Playera. Czyli będzie dodatkowy grosz ekstra, głownie zarobiony na Polakach. I o to tutaj głównie chodzi, nie o żadną promocję (bo jej nie ma) a o dodatkowy i szybki zarobek. No chyba, ze Discovery w ten sposób zamierza jeszcze promować swoje usługi streamingowe. Za pomocą SGP właśnie. To wtedy polityka firmy jest zrozumiała. Ale niech nikt mi nie mówi tutaj o promocji żużla. Bo tej nie ma skoro Discovery świadomie zaniża liczbę potencjalnych odbiorców tego produktu.
    Jasne, masz sporo racji. Ale nie ze wszystkim się zgadzam.
    Moje pytanie to czy w innych krajach na świecie, także poza Europą SGP będzie w tym streamie czy inaczej pokazywane. Bo nie wiem. A tutaj upatruję tej promocji globalnej, a której mówili usterki Castagni.
    Oczywiście, że skoro chcą zarobić na tym, to chcą aby każdy za to zapłacił. Inaczej wydając na tym grube miliony i puszczając w takiej Polsce w kanałach, które są w każdej kablówce ani nie zarobią tyle, ani nie wypromują kanału streamingowego. Jak na tym wyjdą - zobaczymy.
    Co jeszcze będzie dostępne w stream jako exclusive? Tego nie wiem, ale może też będą tam treści dla fanów innych dyscyplin, które nie są w Twoim czy moim kręgu zainteresowań?
    Rundy w kanale otwartym to coś czego jeszcze nie było (albo sobie nie przypominam). To wg mnie jest promocja. Może co piąty czy co ósmy Janusz, który da się namówić na obejrzenie SGP powie "fajne to, gdzie mogę obejrzeć więcej?"?
    C+ też kiedyś było mniej popularne, nie każdy mógł sobie pozwolić na płacenie za ich talerz. I jakoś z tym żużlem się rozwinęli, pomimo tego całego schowania go do niszowej szuflady kanałów kodowanych.
    Przypomnę - nie twierdzę, że Eurosport jest już sukcesem. Ale nie uważam, że sama zmiana nadawcy i modelu transmisji jest powodem do takiego narzekania. Dajmy im czas, niech się bronią.
    Ja wiem, że przed każdą zmiana człowiek jest na nie - to widać na co dzień, tutaj nie jest inaczej. Ale jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Może Eurosport zaoferuje jednak coś ciekawszego niż C+, które w oczach wielu też już sporo straciło.

    Odnośnie apek, to wystarczy podłączyć jakąś przystawkę z androidem i wszystko hula. Ta od C+ podobno chwalona.
    Odnośnie tego SGP z Wawy to możliwe, dlatego mówię, że pewności nie mam. Pewnie temu, że i tak oglądałem ze streamu C+
    Jeszcze z plusów streamu, akurat w C+. Wczoraj mogłem oglądać równocześnie mecz z Łodzi i mecz z Landshut. Było spoko.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  18. Powrót do góry    #19772
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Niesamowite jest to co zrobił właściciel praw do transmisji jeszcze w tak niszowym sporcie. Wygląda jakby discovery zrobiło wrogie przejęcie albo FiM chciało zmarginalizować żużel całkowicie. Dla mnie to jest dalsze wygaszanie żużla i oczekiwanie na jego powolną agonię.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 24-04-2022 o 12:03
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  19. Powrót do góry    #19773
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,720
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Jeszcze odnosnie apki w TV. Ja mam Bravie z 2018 r. I faktycznie mam apke viaplary, player i canal plus online wiec zero problemu dla mnie. Natomiast moi rodzice maja flagowego Samsunga ale 2017 i wiecie, ze maja viaplay, player a canal plus online nie?
    Ja mam w jednym z pokoi Samsunga jeszcze z bodajże 2010 roku z opcją smart podłączony do netu. Wtedy to był flagowy model. I gdzieś w 2018 roku jak go włączyłem, to TV mi zakomunikował, ze jest wymagana aktualizacja softu, jak chciałem odpalić jakąś apkę na nim. Więc dałem "aktualizuj". I po tej aktualizacji wycięło mi z niego kilka apek. Córka się mocno zezłościła bo tam korzystała z jakichś 2 apek które jej pasowały. Więc zadzwoniłem na infolinię do servisu Samsunga. A tam mi odpowiedzieli, ze w tych modelach TV skończyła się licencja na apki bo upłynęło już kilka lat, czyli okres na jaki Samsung miał wykupione licencje. Jak się spytalem to co mam teraz zrobić to mi odpowiedzieli, ze zapraszają do ich salonów po zakup nowego TV.

    Po tym numerze, jak kupowałem sobie TV to wziąłem Sony Bravię na androidzie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #19774
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,195
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja mam w jednym z pokoi Samsunga jeszcze z bodajże 2010 roku z opcją smart podłączony do netu. Wtedy to był flagowy model. I gdzieś w 2018 roku jak go włączyłem, to TV mi zakomunikował, ze jest wymagana aktualizacja softu, jak chciałem odpalić jakąś apkę na nim. Więc dałem "aktualizuj". I po tej aktualizacji wycięło mi z niego kilka apek. Córka się mocno zezłościła bo tam korzystała z jakichś 2 apek które jej pasowały. Więc zadzwoniłem na infolinię do servisu Samsunga. A tam mi odpowiedzieli, ze w tych modelach TV skończyła się licencja na apki bo upłynęło już kilka lat, czyli okres na jaki Samsung miał wykupione licencje. Jak się spytalem to co mam teraz zrobić to mi odpowiedzieli, ze zapraszają do ich salonów po zakup nowego TV.

    Po tym numerze, jak kupowałem sobie TV to wziąłem Sony Bravię na androidzie.
    Mario to dopiero po 8 latach od zakupu odpaliłeś telewizor?

  21. Powrót do góry    #19775
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,720
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Mario to dopiero po 8 latach od zakupu odpaliłeś telewizor?
    Gdzie ty to bystrzaku wyczytałeś ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #19776
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Moje "mam w d**ie" było jedynie odpowiedzią na Twoje "nie interesuje mnie", aby zrozumiał jak bezsensowny jest to argument.
    Jaka jest różnica między oglądaniem w tv a przez stream, jeśli jedno i drugie oglądasz na tv?
    Nie korzystam z viaplay, ale używam c+ i eleven i jakoś nie narzekam.
    To, że jedno Viaplay robi dziadostwo nie znaczy, że stream każdego dostawcy usługi taki jest, co próbujesz tutaj udowodnić.
    Żeby była jasność - ja zgadzam się z tezą, że kanał w tv byłby ok. Jakoś dodatkowo płatny co by zysk stacja miała. Jednak nie uważam tego za problem nie do przeskoczenia, który sprawi, że się wszystko posypie.
    Stream będzie wg mnie w kolejnych latach kierunkiem wypierającym klasyczny model i te produkty "premium" będą coraz częściej trafiały w ten styl dystrybucji.
    Dyskusja z Tobą wygląda tak: Ty oglądasz streama i u Ciebie działa, a więc żadne inne argumenty nie trafiają i nic innego ciebie nie interesuje.
    Różnica pomiędzy mną i Tobą jest taka, że ja nie mam nic do streama. Sam będąc na wakacjach korzystam ze streamingu.
    Tylko, że ja jestem za tym, aby główne produkty interesujące szersze grono kibiców, były dostępne zarówno w TV i poprzez stream.

    Różnica jest prosta.
    Transmisja w TV i streamie to
    - lepsza jakość i komfort odbioru
    - mniejsze ryzyko przerwania transmisji
    - zdecydowanie szersze grono potencjalnych odbiorców
    niż w przypadku transmisji tylko i wyłącznie streamingowej.
    Nawet jak mówimy o transmisji w TV płatnej, np w C+
    Nie za bardzo wiem co tu jest niezrozumiałe w tym co ja napisałem

    Tak więc gdy już jestem w domu, to ja jako kibic, chcę mieć dostęp do interesujących mnie głównych wydarzeń w TV, a nie tylko i wyłącznie poprzez streaming, bo streaming zawsze będzie dla mnie gorszy z większym ryzykiem przerwania transmisji. Proste.
    W du... mam 4K przez internet jeśli ma mi przyciąć bieg, czy podbramkową akcję w piłce nożnej.
    Ja chcę mieć stały, płynny dostęp do transmisji LIVE, bez ryzyka, że będzie sekundowa zawieszka internetu i mi się transmisja przytnie.

    Czy Ty serio zadałeś pytanie:
    "Jaka jest różnica między oglądaniem w tv a przez stream, jeśli jedno i drugie oglądasz na tv?"?

    Może jeszcze napiszesz, że nie ma różnicy pomiędzy transmisją na żywo, a obejrzeniem powtórki dwie godziny po meczu, bo obie masz w TV.

    Jeszcze raz ci napiszę, że TV po kablu, czy satelicie, a streaming internetowy to są dwie zupełnie inne sprawy.
    Wywalenie jakiegokolwiek popularnego produktu sportowego tylko i wyłącznie do internetu - powinno być sytuacją niepokojącą dla kibiców.

    - ryzyko lagu, przycinki, opóźnienia w przypadku streamingu internetowego LIVE jest zdecydowanie wyższe od transmisji np. bezpośrednio po kablu
    - Transmisja w streamingu jest z reguły opóźniona. Szczegół, ale jednak istotny, zwłaszcza gdy sąsiad drze ryja, że jest bramka, a u Ciebie streaming jeszcze tego nie ogarnął i dopiero jest dośrodkowanie
    - Nie wszyscy posiadający obecnie C+ będą w stanie obejrzeć płynnie SGP w Europosport Extra. Polska nie jest pokryta w 100% superszybkim internetem. Wiele osób mających talerz C+ nie ma podciągniętego internetu po kablu
    - LTE nie wszędzie działa szybko, a wielu abonentów ma ograniczenia pakietów
    - są miejsca w ZG gdzie jest doprowadzony kabel z internetem, ale internet jest na tyle wolny, że uniemożliwia płynne oglądanie transmisji poprzez streaming w jakości w jakiej do tej pory ten sam abonent oglądał bezproblemowo C+ w TV

    Serio, dziwię się, że nie widzicie tych zagrożeń, tylko myślicie, ale fajnie, mam streaming i wszystko jest super.

  23. Powrót do góry    #19777
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,078
    Kliknij i podziękuj
    6,517
    Podziękowania: 8,846 w 4,865 postach
    Eurosport nadaje już ponad 30 lat a po polsku ponad 20.
    Nie wiem więc jaka jest różnica miedzy nimi a C+, co sugeruje metlikk, że niby jakieś 20 lat.
    Wszyscy którzy "dają szanse" Eurosportowi i GP w takiej formule pokazywania nie są najwyraźniej kibicami żużla.
    Obecna sytuację mozna porównać z przerzuceniem transmisji rund GP rozgrywanych poza Polską do C+online i pozostawieniem rund polskich w TV, z tą różnicą, że Discovery pokaże je w otwartym kanale w kraju gdzie reklamowanie żużla jest najmniej potrzebne ze wszystkich,nawet tych gdzie się zuzel uprawia.
    Dlatego nie zapałce za te transmisję.
    Nie będę ich utwierdzał w tym, że zrobili słusznie.
    Tylko tak można na nich ewentualnie wymusić zmianę decyzji która przecież nie służy tak naprawdę nikomu. Ani dyscyplinie, ani Discovery ani kibicom.
    Im mniej na tym zarobią tym szybciej mogą dojść do wniosku, że jednak transmisja w TV gdzie zapewne mogliby sprzedać większy pakiet reklam będzie bardziej opłacalna.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  24. Powrót do góry    #19778
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,195
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Gdzie ty to bystrzaku wyczytałeś ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
    Przeczytaj jeszcze raz można tak zrozumieć, ok ale to są bzdury nie ważne Orientujecie się może o co chodzi z tą zmianą systemu nadawania sygnału gdzie tak teraz trobia w TV i zmianą telewizorów? Czy to dotyczy tylko telewizji naziemnej czy też SAT?

  25. Powrót do góry    #19779
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Przeczytaj jeszcze raz można tak zrozumieć, ok ale to są bzdury nie ważne Orientujecie się może o co chodzi z tą zmianą systemu nadawania sygnału gdzie tak teraz trobia w TV i zmianą telewizorów? Czy to dotyczy tylko telewizji naziemnej czy też SAT?
    Tylko naziemna. I na razie w okreslonych wojewodztwach.

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Torretoo za jego przydatny post!

    zibly (24-04-2022)

  27. Powrót do góry    #19780
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,461
    Kliknij i podziękuj
    672
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    No to ja jestem Janusz, bo nie zamierzam wydać ani złotówki więcej, żeby zadowolić speców od propagowania SGP. Mogę się bez tego obyć, liczy się liga.

  28. Powrót do góry    #19781
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,720
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Przeczytaj jeszcze raz można tak zrozumieć, ok ale to są bzdury nie ważne Orientujecie się może o co chodzi z tą zmianą systemu nadawania sygnału gdzie tak teraz trobia w TV i zmianą telewizorów? Czy to dotyczy tylko telewizji naziemnej czy też SAT?
    Naziemna, przechodzi ze standardu DVB-T na standard DVB-T2 HEVC.

    W Lubuskiem już hula. I nawet fajnie to funkcjonuje. W połączeniu z HBBTV i z podłączonym netem, daje to sporo większe możliwości.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #19782
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,195
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Naziemna, przechodzi ze standardu DVB-T na standard DVB-T2 HEVC.

    W Lubuskiem już hula. I nawet fajnie to funkcjonuje. W połączeniu z HBBTV i z podłączonym netem, daje to sporo większe możliwości.
    W lubelskim jeszcze nie ma. Musiałeś zmieniać telewizor?

  30. Powrót do góry    #19783
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cos czuje, ze jak Korosciel przeczyta ten watek to najdalej od Pragi wszystko bedzie w TV wiec sie zastanawiam sie nad wykupieniem eurosport player na caly rok z gory

    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    W lubelskim jeszcze nie ma. Musiałeś zmieniać telewizor?
    Trzeba zmieniac TV to prawda, ale sa jakies dotacje cos czytalem. Pewnie to wprowadzili bo bylo lobby zeby jakis nowy sprzet/tv poszedl do sprzedazy masowo

  31. Powrót do góry    #19784
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,784
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Moj Samsung z 2016 obsluguje nowy standard wiec zakladam ze TV z tych lat pozniejszych sa przystosowane. BTW jest kanal na naziemnej testowy gdzie mozna sprawdzic czy nowy standard dziala.

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    zibly (24-04-2022)

  33. Powrót do góry    #19785
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,061
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,327 w 896 postach
    @sfp cytujesz mój wpis, gdzie piszę, że transmisja w tv byłaby ok, więc nie mam nic przeciwko i zarzucasz mi twierdzenie, że "mam stream więc mnie to nie interesuje".
    Weź przykład z Mariusza, on jak się do mnie przypyerdala to przynajmniej do tego co napisałem, a nie do odwrotności tego, co jest cytowane.

    @kingpin - a od ilu lat Eurosport transmituje w swoim streamie żużel? C+ od początku miało wszystko top level? Czemu płacenie C+ było/jest spoko, a Eurosport/Discovery już jest be?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  34. Powrót do góry    #19786
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,238
    Kliknij i podziękuj
    1,551
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Tak czytam ten wątek i... pozwolę sobie przyłączyć się do stanowiska krytykujących fakt przeniesienia SGP (poza polskimi rundami) jedynie do netu.

    Także wolę oglądać w normalnym przekazie TV (lepsza jakość - mniejsze prawdopodobieństwo zakłóceń). Posiadam szeroki pakiet kanałów płatnych , w zasadzie wszystko co mnie interesuję mogę oglądać (tak w TV jak i podczas wyjazdów w streamingu). Nie spieszy mi się jednak do wykupywania kolejnej usługi. Chociaż pewnie w końcu to zrobię z uwagi na SGP. Niestety

    Jednak przekaz telewizyjny, to na pewno szersza promocja wśród kibiców , którzy niekoniecznie są zagorzałymi fanami żużla (a często jednak mają wykupione płatne kanały sportowe z uwagi na inne dyscypliny). Oni przypadkowo mogą trafić na transmisję SGP i pooglądać z ciekawości. Ale wątpię by masowo wykupili dodatkowy streaming z SGP.

    Ja tutaj widzę działanie, które zmniejszy popularność SGP wśród szerokiej widowni.

  35. Powrót do góry    #19787
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,078
    Kliknij i podziękuj
    6,517
    Podziękowania: 8,846 w 4,865 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta

    @kingpin - a od ilu lat Eurosport transmituje w swoim streamie żużel? C+ od początku miało wszystko top level? Czemu płacenie C+ było/jest spoko, a Eurosport/Discovery już jest be?
    Jakie to ma znaczenie?
    Chodzi o to, że na rynku są mniej więcej porównywalna ilość lat.

    Dlaczego wybrane spotkania 1 ligi tylko w c+online spotykają się na ogol z krytyka kibiców a GP w już nie?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #19788
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,580
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,356 w 4,335 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    A ogromna różnica jest na "dzień dobry", chociażby w tym, że transmisja w C+ była dostępna w TV i jako stream, zaś w Eurosport będzie tylko Stream.
    To nie do konca prawda. Jako byly abonent UPC mialem pakiet C+ tylko w TV. I nie mialem mozliwosci dokupic osobno online (w ramach upc). Kazdy wyjazd weekendowy to bylo szukanie linkow po forach..
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  37. Powrót do góry    #19789
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,195
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    No to Panie i Panowie od 14 zaczynamy maraton żużlowy. W sumie 5 meczy i chyba odbędą się bez przeszkód.

  38. Powrót do góry    #19790
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,580
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,356 w 4,335 postach
    w sumie GP w tym roku bedzie mocno uposledzone, wiec sie zastanawiam czy jest sens w ogole to kupowac.
    Jakby tak wiekszosc kibicow zbojkotowala, to albo zaraz byloby w TV otwartej, albo przywrocili by ruskich
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  39. Powrót do góry    #19791
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,784
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    No to Panie i Panowie od 14 zaczynamy maraton żużlowy. W sumie 5 meczy i chyba odbędą się bez przeszkód.
    15 lat temu nie do pomyslenia heheh

    A jeszcze F1 o 15 trzeba ogladac.

  40. Powrót do góry    #19792
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    15 lat temu nie do pomyslenia heheh

    A jeszcze F1 o 15 trzeba ogladac.
    A pierdziele ogladac tego zlomowatego Merola. Na wage z nim od razu bo oczy krwawia i nawet sie nie chce wku.wiac jak Hamilton sie bedzie pocil zeby do TOP10 wejsc

  41. Powrót do góry    #19793
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,195
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 199 w 182 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    15 lat temu nie do pomyslenia heheh

    A jeszcze F1 o 15 trzeba ogladac.
    No i na upartego piłkę można gdzieś wcisnąć.

  42. Powrót do góry    #19794
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,784
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    A pierdziele ogladac tego zlomowatego Merola. Na wage z nim od razu bo oczy krwawia i nawet sie nie chce wku.wiac jak Hamilton sie bedzie pocil zeby do TOP10 wejsc
    Ale wlasnie spadl deszcz czyli bedzie ciekawie

  43. Powrót do góry    #19795
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,720
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    W lubelskim jeszcze nie ma. Musiałeś zmieniać telewizor?
    Nie, nie musiałem. Gdzieś od 2015 roku, w zasadzie wszystkie TV mają już standard DVB-T2 Hevc.

    Ważne jest na dzisiaj jak ktoś kupuje nowy TV aby miał dodatkowo HBBTV oraz najlepiej podłączenie kablowe lan do sieci internetowej. Całość robi robotę. Masz jakieś 30 kanałów TV i np. TVP Go. Jak ktoś jest miłośnikiem klasyków polskich filmów i seriali to od razu masz darmową bibliotekę TVP VOD. Masz też od razu dostęp do wszystkich bodajże 15 kanałów regionalnych TVP. I to wszystko za free, nie licząc abonamentu RTV rzecz jasna.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    zibly (24-04-2022)

  45. Powrót do góry    #19796
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,784
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    To HBBTV to zainstalowalem jako appke na swoim Samsungu i naziemna dziala jakbym mial dekoder.

  46. Powrót do góry    #19797
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,720
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    To HBBTV to zainstalowalem jako appke na swoim Samsungu i naziemna dziala jakbym mial dekoder.
    Ale warunek, że sam TV sprzętowo obsługuje HBBTV i dekoduje HEVC. Inaczej nic z tego.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #19798
    Użytkownik
    Dołączył
    21-09-2006
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    44
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Jeśli ktoś ma starszy telewizor,to polecam Chromecast.
    Wszystkie aplikacje z telefonu można zrzucić na tv bez problemu. Sam korzystam z takiej przystawki do telewizora na tarasie,u mnie się sprawdza idealnie.
    koszt około 100.
    Pozdrawiam

  48. Powrót do góry    #19799
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez BEZA Zobacz posta
    Jeśli ktoś ma starszy telewizor,to polecam Chromecast.
    Wszystkie aplikacje z telefonu można zrzucić na tv bez problemu. Sam korzystam z takiej przystawki do telewizora na tarasie,u mnie się sprawdza idealnie.
    koszt około 100.
    Pozdrawiam
    U mnie się nie sprawdził, były z nim wieczne problemy. Kupiłem takie coś i działa super:

    https://m.euro.com.pl/odtwarzacze-mu...B&gclsrc=aw.ds


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  49. Powrót do góry    #19800
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-04-2017
    Postów
    1,079
    Kliknij i podziękuj
    217
    Podziękowania: 190 w 136 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    sygnału TV po kablu
    głupcze... masz bezposrednie połączenie z wozem transmisyjnym po kablu?
    czy ten wóz transmisyjny wysyła stream na satelitę... a Ty głupcze ten sam stream ciągniesz swoim gówno-dekoderem...

    nie wiem, czy zauważyłeś.. ale jakies 20 lat temu skończyły się transmije analogowe... teraz wszystko jest cyrowe...
    cyfrowe = stream.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •