Strona 133 z 512 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,941 do 5,985 z 23035

Wątek: Żużel w TV

  1. Powrót do góry    #5941
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Bo Falubaz będzie faworytem do złota? Już bardziej bym się skłaniał do podziału zależnego od ilości widzów oglądających dane mecze w TV.
    Ja tam nie wiem kto zostanie DMP w 2014, ale skoro już rozdałeś medale to proponuje abyś udał się jeszcze do buka.
    Mnie zawsze uczono, że dopóki piłka w grze...

    Wracając do meritum to kasa z transmisji miałaby mobilizować włodarzy klubowych do budowania bardziej atrakcyjnych zespołów, które walczyłby o medale a nie tylko o utrzymanie vide Wrocław.
    To ma być forma zachęty, która daje klubowi dodatkowe wpływy do budżetu a co za tym idzie zaproszenie dla potencjalnych sponsorów- im atrakcyjniejsza drużyna tym częściej będzie w TV, a co za tym idzie będzie to reklama dla sponsorów. Ot taki prosty mechanizm.

  2. Powrót do góry    #5942
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Wracając do meritum to kasa z transmisji miałaby mobilizować włodarzy klubowych do budowania bardziej atrakcyjnych zespołów, które walczyłby o medale a nie tylko o utrzymanie vide Wrocław.

    To ma być forma zachęty, która daje klubowi dodatkowe wpływy do budżetu a co za tym idzie zaproszenie dla potencjalnych sponsorów- im atrakcyjniejsza drużyna tym częściej będzie w TV, a co za tym idzie będzie to reklama dla sponsorów. Ot taki prosty mechanizm.
    Taki prosty, że aż pozbawiony sensu. Zawsze myślałem, że chodzi o transmitowanie meczy na styku,
    A tu niespodzianka, co niedzielę (sobotę) zigi proponuje mecz drużyny o najwyższym KSM z inną, choćby najsłabszą w lidze.
    Szykują się niezłe emocje.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lemur6666 za jego przydatny post!

    dockm (26-01-2013)

  4. Powrót do góry    #5943
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    771
    Kliknij i podziękuj
    67
    Podziękowania: 74 w 46 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/33...orem-oferty-nc


    Jeżeli jest tak jak mówi Polsat to ciekawe jak wytłumaczy to Stępniewski.

  5. Powrót do góry    #5944
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Stepniewski? Dlaczego łon?

    Polsat pieknie mowi,jak zawsze.Wychodzi tez jak zawsze.Promuja boks i MMA.Za marne 30 - 40 zl w PPV.Dzieki za taka promocje.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 25-01-2013 o 21:34
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  6. Powrót do góry    #5945
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Ja tam nie wiem kto zostanie DMP w 2014, ale skoro już rozdałeś medale to proponuje abyś udał się jeszcze do buka.
    Mnie zawsze uczono, że dopóki piłka w grze...
    Ja też nie wiem kto zostanie. Jakbyś przeczytał mój post uważnie to byś wiedział, że napisałem, że Falubaz będzie faworytem do złota,a nie że je zdobędzie. W innych wątkach jesteście tego pewni. Teraz jak Wam to niewygodne, to nagle zaczyna się "dopóki piłka w grze".

    Wracając do meritum - zarówno Dowhan jak i niektórzy zielonogórscy forumowicze nie pozostawiają już żadnych złudzeń. Nie chodzi o żadną atrakcyjność spotkań, czy emocje na torze. Ale po prostu kto wyżej (Falubaz) ten ma dostać więcej kasiory, choćby teoretycznie mecze z udziałem danej ekipy miałyby być nudne jak flaki z olejem. O ile Kopernik jeszcze trochę chciał mówić o opcji emocji i wzięciu tego pod uwagę przy rozdzielaniu kasy, o tyle Złoty But powiedział, że chodzi tylko o miejsce w tabeli. Nawet jeśli Falubaz, czy inny Unibax (żeby nie było, że się uwziąłem) miał wygrywać wszystko u siebie z nudnym 60:30 a Start po wielu emocjonujących pojedynkach ulegać 44:46.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 25-01-2013 o 21:45
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  7. Powrót do góry    #5946
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Ja też nie wiem kto zostanie. Jakbyś przeczytał mój post uważnie to byś wiedział, że napisałem, że Falubaz będzie faworytem do złota,a nie że je zdobędzie. W innych wątkach jesteście tego pewni. Teraz jak Wam to niewygodne, to nagle zaczyna się "dopóki piłka w grze".

    Wracając do meritum - zarówno Dowhan jak i niektórzy zielonogórscy forumowicze nie pozostawiają już żadnych złudzeń. Nie chodzi o żadną atrakcyjność spotkań, czy emocje na torze. Ale po prostu kto wyżej (Falubaz) ten ma dostać więcej kasiory, choćby teoretycznie mecze z udziałem danej ekipy miałyby być nudne jak flaki z olejem. O ile Kopernik jeszcze trochę chciał mówić o opcji emocji i wzięciu tego pod uwagę przy rozdzielaniu kasy, o tyle Złoty But powiedział, że chodzi tylko o miejsce w tabeli. Nawet jeśli Falubaz, czy inny Unibax (żeby nie było, że się uwziąłem) miał wygrywać wszystko u siebie z nudnym 60:30 a Start po wielu emocjonujących pojedynkach ulegać 44:46.
    Vicar, ale ja tutaj Ameryki nie odkryłem.
    Tak jest wszędzie, że najsilniejsze drużyny biorą najwięcej kasy od sponsorów ligi czyli w tym przypadku od C+. To jest normą w zawodowych ligach. Po równo to było za komuny.

    Żadne media nie są zainteresowane pokazywaniem klubów walczących o utrzymanie.Tak było, jest i będzie czy to się Tobie podoba czy nie.

    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Taki prosty, że aż pozbawiony sensu. Zawsze myślałem, że chodzi o transmitowanie meczy na styku,
    A tu niespodzianka, co niedzielę (sobotę) zigi proponuje mecz drużyny o najwyższym KSM z inną, choćby najsłabszą w lidze.
    Szykują się niezłe emocje.
    Też bym tak chciał lecz w obecnych realiach to mało prawdopodobne, gdyż różnice w składach-bynajmniej na papierze- są dość spore.
    Trzy drużyny będą walczyćo złoto, a reszta o ... no właśnie o utrzymanie.

  8. Powrót do góry    #5947
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    nie wiem jak media ale ja nie jestem zainteresowany ogladajac kolejnego meczu z zielonki czy torunia w ktorym z gory wiadomo ze goscie zdobeda max 30 pkt,

    a co do podzialu wg ilosci spotkan pokazywanych z danego miasta to gospodarze powinni dostawac wieksza czesc kasy bo to oni straca xxx zlotych bo czesc kibicow zostanie przed telewizorem ( no chyba ze nie beda podawac do wiadomosci ktory z meczow bedzie lecial a tylko info ze bedzie jeden o tej czy o tamtej)
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  9. Powrót do góry    #5948
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Nie widzę przeszkód, żeby prezesi między sobą się dogadali nt. podziału kasyze względu na jakieś tam kryteria.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #5949
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Nie widzę przeszkód, żeby prezesi między sobą się dogadali nt podziału kasy ze względu na jakieś tam kryteria.
    Myślę, że doświadczenia ostatnich lat dobitnie pokazały że nie jest możliwe żadne porozumienie pomiędzy prezesami.

    To powinien regulować konkretny zapis narzucony przez SE lub PZMot.

  11. Powrót do góry    #5950
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Czyli podsumowujac ciekawsze mecze prawdopodobnie beda na stadionach slabszych zespolow a do tego gospodarz powinien dostawac wieksza czesc kasy ze wzgledu na to ze traci kase na biletach. Reasumujac prezesi Zielonki powinni dostac najmnie z tego tortu a wolaja najwiecej tylko dlatego ze ....
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  12. Powrót do góry    #5951
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta

    Vicar, ale ja tutaj Ameryki nie odkryłem.
    Tak jest wszędzie, że najsilniejsze drużyny biorą najwięcej kasy od sponsorów ligi czyli w tym przypadku od C+. To jest normą w zawodowych ligach. Po równo to było za komuny.

    Żadne media nie są zainteresowane pokazywaniem klubów walczących o utrzymanie.Tak było, jest i będzie czy to się Tobie podoba czy nie.
    Zigi nic nie odkryłeś. Jak zwykle wymyślasz.

    Po pierwsze C+ nie jest sponsorem. Jeżeli wygrali przetarg z tvp widocznie widzą w tym interes. I nie chodzi o znaczek C+ na kewlarach.

    Po drugie jak ty sobie wyobrażasz, że najsilniejsze drużyny dostaną najwięcej z tytułu praw ? Że niby mistrz Polski 30% vice 20% a reszta po 6 %?
    A jak po sezonie okaże się, że mistrza polski pokazano 6 razy a drużynę z miejsca 4 też 6 razy co wtedy ?

    W sezonie 2014 jak nie-daj-boże zniosą KSM, może być tak, że będą kolejki, że nie będzie co pokazać w TV takie będą różnice w poziomach.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lemur6666 za jego przydatny post!

    dockm (26-01-2013)

  14. Powrót do góry    #5952
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    lemur, może u Ciebie na wsi w dalszym ciągu jest PGR i dzielicie się jak za komuny, ale zrozum że te czasy odeszły już bezpowrotnie. Pora to zaakceptować.

    Canal+ jest sponsorem skoro zdecydował się zapłacić za prawa do transmisji. Kasa za prawa ma zostać podzielona pomiędzy klubami. Pewnie wg. Ciebie to danina lub darowizna .

    Tak, jak napisałeś uważam, że najsilniejsze drużyny powinny dostawać najwięcej. Ta zasada obowiązuje w zawodowym sporcie od zawsze. Tak jest w sportach zespołowych jak i indywidualnych, że zwycięzca bierze najwięcej i nic tutaj nie wymyślam. Ot tak to już jest.


    Jeśli chodzi o sezon 2014 to prezesi mają jeszcze rok aby zbudować porządny skład, poszukać sponsorów itp. Oni muszą zacząć działać, a nie wiecznie narzekać jak jest źle.
    Jak pokazują obecne czasy są drużyny które sobie radzą lepiej i te które radzą sobie gorzej. Cały myk polega na tym aby równać do tych lepszych . Nie trzeba być Kolumbem, żeby to wiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez zigi1976 ; 26-01-2013 o 10:51

  15. Powrót do góry    #5953
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    lemur, może u Ciebie na wsi w dalszym ciągu jest PGR i dzielicie się jak za komuny, ale zrozum że te czasy odeszły już bezpowrotnie. Pora to zaakceptować.

    Canal+ jest sponsorem skoro zdecydował się zapłacić za prawa do transmisji. Kasa za prawa ma zostać podzielona pomiędzy klubami. Pewnie wg. Ciebie to danina lub darowizna .

    Tak, jak napisałeś uważam, że najsilniejsze drużyny powinny dostawać najwięcej. Ta zasada obowiązuje w zawodowym sporcie od zawsze. Tak jest w sportach zespołowych jak i indywidualnych, że zwycięzca bierze najwięcej i nic tutaj nie wymyślam. Ot tak to już jest.


    Jeśli chodzi o sezon 2014 to prezesi mają jeszcze rok aby zbudować porządny skład, poszukać sponsorów itp. Oni muszą zacząć działać, a nie wiecznie narzekać jak jest źle.
    Jak pokazują obecne czasy są drużyny które sobie radzą lepiej i te które radzą sobie gorzej. Cały myk polega na tym aby równać do tych lepszych . Nie trzeba być Kolumbem, żeby to wiedzieć.


    Ale o co Ci znowu chodzi?? Zieloni zawsze mają problemy. Podpisano umowę na określonych warunkach i tylko różowemu i spółce nie pasuje. Skoro nie pasuje, to możecie wycofać się z rozgrywek na znak protestu przeciwko "socjalistycznym" zapisom. Wówczas na pewno zyskacie wizerunkowo, jako klub z pewnym ideałami, a i pieprzenie bunia o uzdrawianiu polskiego żużla nabiorze jakiegoś sensownego wymiaru.
    Zielonym palma całkowicie odbiła. Myślą, że są najważniejsi na całym świecie, i że tenże świat kręci się tylko wokół nich. Mam nadzieję, że za swoją pychę i butę zostaną "ukarani".

  16. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Brzuch za jego przydatny post!

    JaacPoz (27-01-2013), dockm (26-01-2013), woojo (26-01-2013)

  17. Powrót do góry    #5954
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o sezon 2014 to prezesi mają jeszcze rok aby zbudować porządny skład, poszukać sponsorów itp. Oni muszą zacząć działać, a nie wiecznie narzekać jak jest źle.
    Jak pokazują obecne czasy są drużyny które sobie radzą lepiej i te które radzą sobie gorzej. Cały myk polega na tym aby równać do tych lepszych . Nie trzeba być Kolumbem, żeby to wiedzieć.
    Jak się pewnie zorientowałeś niewielu jest chętnych do równania w górę.

    Póki co wszystkim klubom opłaca się zaczekać i zobaczyć gdzie będzie falubaz z pomysłami bunia za dwa lata.

    Choćbyście mieli być DMP do 2020, My tu w PGR wolimy zaczekać.
    Wyrównać w górę można i po spadku, ale po bankructwie to już tylko wspomnienia i programy z 2014 z wynikami 65-25.

    A Pamiętasz jeszcze dziadku magię falubazu.... a tak wnusiu, no mam ją tu gdzieś, na dnie szuflady...

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lemur6666 za jego przydatny post!

    dockm (26-01-2013)

  19. Powrót do góry    #5955
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez Brzuch Zobacz posta
    Ale o co Ci znowu chodzi?? Zieloni zawsze mają problemy. Podpisano umowę na określonych warunkach i tylko różowemu i spółce nie pasuje. Skoro nie pasuje, to możecie wycofać się z rozgrywek na znak protestu przeciwko "socjalistycznym" zapisom. Wówczas na pewno zyskacie wizerunkowo, jako klub z pewnym ideałami, a i pieprzenie bunia o uzdrawianiu polskiego żużla nabiorze jakiegoś sensownego wymiaru.
    Zielonym palma całkowicie odbiła. Myślą, że są najważniejsi na całym świecie, i że tenże świat kręci się tylko wokół nich. Mam nadzieję, że za swoją pychę i butę zostaną "ukarani".
    Czego chłopie nie rozumiesz?
    Napisałem tylko o zasadach jakie obowiązują w innych dyscyplinach więc po wyjeżdżasz z jakimiś debilnymi stwierdzeniami. Już wiem, że w PGR-ach jest inaczej. Nie wiem gdzie się tutaj dopatrujesz pychy czy buty? Tak jest i tyle w temacie.

  20. Powrót do góry    #5956
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Nie wiem gdzie się tutaj dopatrujesz pychy czy buty? Tak jest i tyle w temacie.
    Wszędzie. W każdej wypowiedzi Waszych prezesów i innych pionków związanych z zielonogórskim wałem. W niemal każdym poście Falubaza na tym forum. Pępek polskiego żużla - tak to pasuje do Was jak ulał. Ktoś powyżej ma 100% racji. W imię zasad wycofajcie się z ligi. Zróbcie to dla siebie, dla innych i dla świętego spokoju.

  21. Powrót do góry    #5957
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    A jesli sie nie wycofaja to niech chociaz ich meczy nie pokazuja to wtedy nie beda mieli po co wystawiac reki, i wtedy sami zawolaja o to zeby rowno podzielic
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi atomenda za jego przydatny post!

    dockm (26-01-2013)

  23. Powrót do góry    #5958
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Czego chłopie nie rozumiesz?
    Napisałem tylko o zasadach jakie obowiązują w innych dyscyplinach więc po wyjeżdżasz z jakimiś debilnymi stwierdzeniami. Już wiem, że w PGR-ach jest inaczej. Nie wiem gdzie się tutaj dopatrujesz pychy czy buty? Tak jest i tyle w temacie.

    Napisałeś, że jest inaczej i że tak powinno być również w żużlu!!! Dla mnie z kolei, to że w innych dyscyplinach obowiązują pewne zasady, nie oznacza że trzeba je niemalże z automatu przenosić na grunt żużla. Gdzie jest napisane, że musimy czerpać wzorce z innych dyscyplin?? Możemy tzn. decydenci polskiego żużla mogą, tworzyć nowe rozwiązania. Twoja wypowiedź przypominała mi "pieprzenie" naszych polityków, że na "zachodzie" ...... politycy zarabiają więcej (nie dostrzegając jednocześnie faktu, że na "zachodzi" przeciętny obywatel danego kraju też zarabia relatywnie więcej), że na zachodzie zalegalizowano związki partnerskie itp. Oni też uważają, że skoro na zachodzie coś funkcjonuje w danym kształcie, to trzeba ten wzorzec powielić w naszym kraju, bez względu na to czy się tam sprawdza czy też nie, jak również bez względu na inne uwarunkowania.
    Jakie debilne stwierdzenia? Przecież faktem jest, że tylko działacze falubazu publicznie zakwestionowali przyjęty podział wpływów ze sprzedaży praw transmisyjnych. Nie mijam się tutaj z prawdą. Wnioskuję, że taki podział im nie odpowiada, a skoro nie odpowiada i się z nim nie zgadzają, nazywając go wprost "socjalistycznym", to mają prawo się wyłamać z tej umowy. Zapewne konsekwencją takiego kroku byłoby wyrzucenie klubu z zg z ekstraligi. Cena wysoka, ale przekonania są ważniejsze chyba, tym bardziej że na czele tego klubu stoi polityk rzekomo liberalnego ugrupowania politycznego. Zatem, nie przystoi mu funkcjonować w strukturze opartej na "socjalistycznych" zasadach . No chyba, że bunio i spółka lubi po prostu poklepać w mediach pierdoły, grunt aby o nich się mówiło. Myślę, że jest to całkiem możliwe, jeśli przeanalizujemy jego/ich dotychczasowe "występy".

    A gdzie masz PGR? Wyjechałeś do Warszawy i myślisz, że w wielkim świecie żyjesz mały człowieku. Śmieszny jesteś.
    Ostatnio edytowane przez Brzuch ; 26-01-2013 o 15:13

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Brzuch za jego przydatny post!

    dockm (26-01-2013)

  25. Powrót do góry    #5959
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,679
    Kliknij i podziękuj
    1,311
    Podziękowania: 1,322 w 781 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    nie wiem jak media ale ja nie jestem zainteresowany ogladajac kolejnego meczu z zielonki czy torunia w ktorym z gory wiadomo ze goscie zdobeda max 30 pkt,

    a co do podzialu wg ilosci spotkan pokazywanych z danego miasta to gospodarze powinni dostawac wieksza czesc kasy bo to oni straca xxx zlotych bo czesc kibicow zostanie przed telewizorem ( no chyba ze nie beda podawac do wiadomosci ktory z meczow bedzie lecial a tylko info ze bedzie jeden o tej czy o tamtej)
    a co np. z derbami lubuskimi w ZG?
    derby to derby, ale Stal przecież w tym roku będzie cienka ja siki pająka;
    tak więc transmitować czy nie ?

    nie da się tak lekko meczy z góry zakwalifikować i podzielić na interesujące i do 1 bramki,
    różne są okoliczności rozgrywania samych spotkań, zmieniają się składy, dochodzą kontuzje itd. itp.

  26. Powrót do góry    #5960
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,391
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,623 w 2,147 postach
    Cytat Zamieszczone przez Brzuch Zobacz posta
    Zielonym palma całkowicie odbiła. Myślą, że są najważniejsi na całym świecie, i że tenże świat kręci się tylko wokół nich.
    A moze tak nie jest?

    Cytat Zamieszczone przez Brzuch Zobacz posta
    Jakie debilne stwierdzenia? Przecież faktem jest, że tylko działacze falubazu publicznie zakwestionowali przyjęty podział wpływów ze sprzedaży praw transmisyjnych. Nie mijam się tutaj z prawdą. Wnioskuję, że taki podział im nie odpowiada, a skoro nie odpowiada i się z nim nie zgadzają, nazywając go wprost "socjalistycznym", to mają prawo się wyłamać z tej umowy. Zapewne konsekwencją takiego kroku byłoby wyrzucenie klubu z zg z ekstraligi. Cena wysoka, ale przekonania są ważniejsze chyba, tym bardziej że na czele tego klubu stoi polityk rzekomo liberalnego ugrupowania politycznego. Zatem, nie przystoi mu funkcjonować w strukturze opartej na "socjalistycznych" zasadach . No chyba, że bunio i spółka lubi po prostu poklepać w mediach pierdoły, grunt aby o nich się mówiło. Myślę, że jest to całkiem możliwe, jeśli przeanalizujemy jego/ich dotychczasowe "występy".
    Hehe co za głupota Idac twoim tokiem rozumowania..idziesz na wybory na prezydenta. I jeden i drugi kandydat kompletnie niekompetentni i zaden ci nie pasuje, w takim razie wypier****j z kraju, bo skoro nie zgadzasz sie z pogladami i jednego i drugiego nikt ci nie kaze w Polsce siedziec Chyba od tego jest demokracja, zeby wyrazic swoje zdanie. Im nie pasowalo to powiedzieli nie. Jak to ostatnio w internecie pisza... "je**o to je**o, po ch** drazyc temat? "
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 26-01-2013 o 15:54

  27. Powrót do góry    #5961
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    a co np. z derbami lubuskimi w ZG?
    derby to derby, ale Stal przecież w tym roku będzie cienka ja siki pająka;
    tak więc transmitować czy nie ?

    nie da się tak lekko meczy z góry zakwalifikować i podzielić na interesujące i do 1 bramki,
    różne są okoliczności rozgrywania samych spotkań, zmieniają się składy, dochodzą kontuzje itd. itp.
    W tym samym terminie jest gniezno -czewa, polonia - tarnow, wroclaw- leszno, marma - torun i w kazdym z tych spotkan prawdopodobne jest zwyciestwo przyjezdnych. Czy beda to mecze ciekawsze niz 55-35 dla zielonki w derbach lubuskich?? Wg mnie tak ale punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia. Z mojego podworka to ppdobnie bedzie w derbach torun - bydgoszcz wiec juz takiego smaczku i zaciekawienia nie bedzie.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  28. Powrót do góry    #5962
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Napisałeś, że jest inaczej i że tak powinno być również w żużlu!!! Dla mnie z kolei, to że w innych dyscyplinach obowiązują pewne zasady, nie oznacza że trzeba je niemalże z automatu przenosić na grunt żużla. Gdzie jest napisane, że musimy czerpać wzorce z innych dyscyplin??
    Ale o co Ci znowu chodzi?? Zieloni zawsze mają problemy. Podpisano umowę na określonych warunkach i tylko różowemu i spółce nie pasuje. Skoro nie pasuje, to możecie wycofać się z rozgrywek na znak protestu przeciwko "socjalistycznym" zapisom. Wówczas na pewno zyskacie wizerunkowo, jako klub z pewnym ideałami, a i pieprzenie bunia o uzdrawianiu polskiego żużla nabiorze jakiegoś sensownego wymiaru.
    Zielonym palma całkowicie odbiła. Myślą, że są najważniejsi na całym świecie, i że tenże świat kręci się tylko wokół nich. Mam nadzieję, że za swoją pychę i butę zostaną "ukarani".
    Pieprzenie w bambus za przeproszeniem. Sposób myślenia dziecka na poziomie co najwyżej gimnazjum.

    Widzę Brzuchu (i kilku innych) , że nie dorosłeś do dyskusji na odp. poziomie. A szkoda, bo powinieneś wiedzieć, ze każdy ma prawo do swojej opinii. Zarówno Jankowski jak i Zigi. Skoro dla Ciebie jest to równoznaczne z pychą i butą to znaczy, że masz duże problemy ze zrozumieniem definicji tych wyrażeń.


    Dzisiaj pieniądze z praw TV są stosunkowo niewielkie. Niedługo jednak moga byc większe. Będzie to zależało od wielu czynników. Jednak widząc już dziś podejście co niektórych włodarzy klubów, tych co tak usilnie chcą wprowadzać socjalistyczne zasady w SE (choćby RF, KSM czy inne ograniczenia) może się okazać, ze SE nie będzie tak atrakcyjnym towarem dla TV jak mogła by być. Co ciekawe to ci co praktycznie mało co robią w kwestii poprawy wizerunku żużla chcieliby dostawać jednakowo z tego korytka. Dopiero co marzył się wielu RF czy inne bzdetne ograniczenia w SE. Sezon najchętniej by odjechali juniorami. Ale jak dzielić kasę to pierwsi krzyczą, ze każdemu po równo.

    Według mnie to kase za transmisję w TV powinny dostawać kluby te które są pokazywane w TV. Gospodarz 70 % a goście 30 %. Wtedy nikt by nie krzyczał, ze ci czy tamci dostali niesłusznie. To TV wybierała by spotkania które chce transmitować, i TV by płaciła. Jeśli TV doszła by do wniosku, ze mało kogo interesuja zawody na wykopkach w Lesznie czy na plastelinie w Gorzowie to by tych meczy nie puszczała. Nie byłoby problemów jak kiedyś w Lesznie, ze Józef miał focha i nie chciał wpuścić TV na Smoka. Jak za rok czy dwa kasa z transmisji byłaby większa to wtedy i Józef by się ogarnął z nawierzchnią na SMoku
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #5963
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Co ciekawe to ci co praktycznie mało co robią w kwestii poprawy wizerunku żużla chcieliby dostawać jednakowo z tego korytka.
    No i proszę jest i ON. Specjalista od wizerunku. Zresztą spec w każdej Materii.
    Bunio bis. ON.

    Ja pas.

  30. Powrót do góry    #5964
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    A moze tak nie jest?



    Hehe co za głupota Idac twoim tokiem rozumowania..idziesz na wybory na prezydenta. I jeden i drugi kandydat kompletnie niekompetentni i zaden ci nie pasuje, w takim razie wypier****j z kraju, bo skoro nie zgadzasz sie z pogladami i jednego i drugiego nikt ci nie kaze w Polsce siedziec Chyba od tego jest demokracja, zeby wyrazic swoje zdanie. Im nie pasowalo to powiedzieli nie. Jak to ostatnio w internecie pisza... "je**o to je**o, po ch** drazyc temat? "

    Złe porównanie. Skoro nie odpowiada mi żaden z kandydatów, to co robię?? W takim układzie nie idę na wybory!!! Przynależność do SE jest dobrowolna, tak samo jak pójście na wybory. Z kraju wyjadę, jak nie będzie mi odpowiadało życie tutaj i będę ciągle narzekał, że to jest do d... i tamto i że w ogóle jest ...... . I tutaj analogia do zachowań bunia. KSM zły, choć sam wnioskował i głosował za jego wprowadzeniem wtedy kiedy było mu to na rękę, wcześniej zapis o 1 zawodniku z GP też było źle, pomimo że też był swego czasu jego zwolennikiem, no a teraz podział środków też zły. No więc jak jest tak źle to nikt nie każe mu tutaj w tym "bagnie" trwać. Proste.

    Mariusz

    Co jak co, ale zarzucanie mi, że nie dorosłem do dyskusji, w sytuacji gdy na tym forum nikogo nigdy nie obraziłem, zawsze podaję konkretne argumenty, jest śmieszne. Problem polega na tym, ze zazwyczaj Ty nie widzisz, bądź nie chcesz widzieć, argumentów swoich adwersarzy.

    "Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie."

    "Buta -zbytnia pewność siebie"


    Jeśli nie dostrzegasz w wypowiedziach zarówno działaczy z ZG, jak i niektórych kibiców, elementów charakterystycznych dla powyższych określeń to ok. Ja tak niektóre wypowiedzi i zachowania odbieram. Nikt chyba nie wątpi, że niezadowolenie różowego i kopernika z równego podziału środków i propozycja aby najsilniejsi i najlepsi dostawali najwięcej wynika z faktu, iż zmontowana w ZG mocną ekipę, która śmiało do tego grona będzie należeć. Gdyby było inaczej bunio siedział by jak mysz pod miotłą i nie pisnął. Skąd takie wnioski? Ano, przeszłość do takich skłania. Zmiana frontu w kwestiach KSM i GP rider dobitnie utwierdza w przekonaniu, że bunio stara się układać wszystko po siebie, przybierając tą marną grę w różowe opakowanie na którym widnieje hasło: "dla dobra polskiego żużla".

    Bunio jak poprawia wizerunek polskiego żużla?? Szopki przed niemalże każdym derbowym pojedynkiem, czy też "ludzie mi tu **********ją ......", czy też publikacje na temat rzekomej moralnej odpowiedzialności Komarnickiego za śmierć Ferjana????? To rzeczywiście poprawa wizerunku. Uśmiałem się.

    Wysokość dofinansowania w dużej mierze uzależniona będzie od oglądalności. Jeśli mecze będą jednostronne, a w dodatku na torach na których walki jest jak na lekarstwo to z pewnością nie wzrośnie. Propozycja bunia zmierza do tego aby najlepszym, a więc najbogatszym, dać najwięcej, tym samym różnice będą jeszcze większe. Dlatego też jego propozycja jest o kant dupy. Już dużo sensowniejsza jest propozycja, którą przedstawiłeś. Z tymże, dajmy na to 70-80 % środków pochodzących ze sprzedaży praw telewizyjnych trafia do wspólnego podziału, a pozostała pula dzielona jest stosunkowo między ośrodki, które najczęściej GOŚCIŁY kamery tv na swoim obiekcie.
    Ostatnio edytowane przez Brzuch ; 26-01-2013 o 16:53

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Brzuch za jego przydatny post!

    Hulc (26-01-2013)

  32. Powrót do góry    #5965
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Mam nadzieje ,że my lub ktoś gdzieś tam będzie miał wielką przyjemnośc zaspierwac z nieukrywaną satysfakcją w kierunku Falubazów piosenke o berle ,koronie i mistrzostwie ...Kto zna ?

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi pedrosio za jego przydatny post!

    dockm (26-01-2013)

  34. Powrót do góry    #5966
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    "Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie."
    I Twoim zdaniem taki Jankowski łapię się na ta definicję tylko z tego powodu, że ma inne zdanie w kwestii podziału środków ? Gratuluje samopoczucie

    Ja tak niektóre wypowiedzi i zachowania odbieram. Nikt chyba nie wątpi, że niezadowolenie różowego i kopernika z równego podziału środków i propozycja aby najsilniejsi i najlepsi dostawali najwięcej wynika z faktu, iż zmontowana w ZG mocną ekipę, która śmiało do tego grona będzie należeć.
    Być może w sezonie 2013 Falubaz będzie należał do grona najlepszych ekip w SE. Być może również w sezonie 2014 tak będzie. A prawi się o zasadzie podziału środków z tytułu transmisji TV która miała by obowiązywać na dłuższy okres czasu. Nie mozesz zakładać, że Falubaz ciągle, nieprzerwanie będzie w czubie. Zdarza się pewnie i słabsze sezony a wtedy inni będą brali większą kasę z tego tytułu.

    I tutaj analogia do zachowań bunia. KSM zły, choć sam wnioskował i głosował za jego wprowadzeniem wtedy kiedy było mu to na rękę, wcześniej zapis o 1 zawodniku z GP też było źle, pomimo że też był swego czasu jego zwolennikiem, no a teraz podział środków też zły. No więc jak jest tak źle to nikt nie każe mu tutaj w tym "bagnie" trwać. Proste.
    NO zaraz, idąc Twoim tokiem rozumowania to Józef ze Zmora chcieli koniecznie RF. Mocno za nim optowali. Na dziś wiemy, ze takowy nie będzie obowiązywał. Czy to znaczy, że teraz my mamy twierdzić, że Józef ze Zmora mają wypisać się ze SE ? Tylko dlatego, że mają inne zdanie w tym temacie ? Też mógłbym powiedzieć, ze jak Panom się nie podoba to nich spadają do I ligi. Tam te 3 mln zupełnie by im wystarczyło. Prawda, że proste
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    zigi1976 (26-01-2013)

  36. Powrót do góry    #5967
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    I Twoim zdaniem taki Jankowski łapię się na ta definicję tylko z tego powodu, że ma inne zdanie w kwestii podziału środków ? Gratuluje samopoczucie



    Być może w sezonie 2013 Falubaz będzie należał do grona najlepszych ekip w SE. Być może również w sezonie 2014 tak będzie. A prawi się o zasadzie podziału środków z tytułu transmisji TV która miała by obowiązywać na dłuższy okres czasu. Nie mozesz zakładać, że Falubaz ciągle, nieprzerwanie będzie w czubie. Zdarza się pewnie i słabsze sezony a wtedy inni będą brali większą kasę z tego tytułu.



    NO zaraz, idąc Twoim tokiem rozumowania to Józef ze Zmora chcieli koniecznie RF. Mocno za nim optowali. Na dziś wiemy, ze takowy nie będzie obowiązywał. Czy to znaczy, że teraz my mamy twierdzić, że Józef ze Zmora mają wypisać się ze SE ? Tylko dlatego, że mają inne zdanie w tym temacie ? Też mógłbym powiedzieć, ze jak Panom się nie podoba to nich spadają do I ligi. Tam te 3 mln zupełnie by im wystarczyło. Prawda, że proste

    Rozwalasz wypowiedź na czynniki pierwsze i zadowolony z siebie. Wybierasz te fragmenty, które Ci odpowiadają.

    Józefowi pewnie brak RF się nie podoba, to fakt. Jednakże dał temu wyraz zaraz po tym jak jego brak stał się faktem i nie nawija na okrągło na ten temat. Zupełnie inaczej zachowuje się Dowhan w kwestii KSM czy wcześniej jednego zawodnika z GP. Zobaczymy jak długo będzie burzył o podział środków. I oczywiście masz rację, jeśli Józefowi brak RF będzie mocno doskwierał to pewnie da sobie spokój. Póki co przyjął do wiadomości obowiązujące warunki "gry" i stawia im czoło pomimo swojego niezadowolenia zapewne. Na szczęście nie "częstuje" nas, co po chwile wypowiedziami, jak to brak RF będzie miał fatalne skutki dla polskiego żużla. Widzisz różnicę??

    Jeśli środki za prawa tv miałyby być w niedalekiej przyszłości - następnego sezonu, naprawdę spore, to zaproponowany przez Jankowskiego i Dowhana podział spowodowałby, że lwią część zgarnęłaby właśnie ZG, a to zapewniłoby im budżet na odpowiednim poziomie aby znów zbudować skład, który zapewni im miejsce w czołówce, a co za tym idzie większe wpływy od tv i koło się zamyka.
    Czy nie uważasz, że przedstawiony przeze mnie podział środków jest bardziej sprawiedliwy. Zapewnia, że wszystkim klubom spadnie przyzwoita kwota, co zapobiegnie wyżej opisanej sytuacji, a jednocześnie nagrodzi te ośrodki które częściej będę gościły tv na swoim stadionie, i co pozwoli im pokryć straty wynikające z mniejszych zysków ze sprzedaży biletów, co jest nieuniknione, co do zasady, w przypadku transmisji z danego miasta.

    Z ogółu wypowiedzi Dowhana i Jankowskiego ORAZ niektórych forumowiczów (bo tak ogólnie się odniosłem) bije pycha i buta. Nie będę teraz tutaj urządzał poszukiwań, kto, kiedy i w jaki sposób to okazuje. Taki ogólny obraz się zaczął niestety rysować i jak widzisz nie tylko ja mam takie spostrzeżenia.

    pozdro

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Brzuch za jego przydatny post!

    Hulc (26-01-2013)

  38. Powrót do góry    #5968
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie wiem, jaka zaraza panuje od pewnego czasu w Lesznie, ale jak czytam wpisy większości tamtejszych ludzi, to nóż się w kieszeni otwiera.

    Najpierw wielce przywiązani do swoich zawodników, żeby od razu pojechać po każdym, który stwierdzi, że u Józwy jednak tak fajnie to nie jest, a przynajmniej gdzie indziej może być lepiej.

    Tak bardzo kochają żużel i swoich zawodników, żeby w debilny sposób obniżyć im pensje do minimum za zabijanie się na dziurawym torze. Ale emocje mają być i drużyna ma mieć jaja, bo inaczej to się doopą odwrócimy.

    Jak rywal zza miedzy próbuje ciągnąć coś do przodu, od razu wyzywa się od buty i pępków świata, że ów rywal nie pozostał na poziomie minimalnym - zarówno jeśli idzie o zarobki, jak i bezpieczeństwo zawodników, którzy mają zarabiać grosze.

    A na sam koniec, taki kibic skomentuje, że chamstwo i obłuda zapanowała na forum, bo jakiś zielonogórzec postanowił napisać coś nie w myśl leszczynianina (czy jak tam chcą się nazywać).

    Od razu dodam, że brak argumentów w ewentualnych odpowiedziach z zasady olewam

  39. Powrót do góry    #5969
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Z ogółu wypowiedzi Dowhana i Jankowskiego ORAZ niektórych forumowiczów (bo tak ogólnie się odniosłem) bije pycha i buta. Nie będę teraz tutaj urządzał poszukiwań, kto, kiedy i w jaki sposób to okazuje. Taki ogólny obraz się zaczął niestety rysować i jak widzisz nie tylko ja mam takie spostrzeżenia.
    A ten dalej swoje. Pycha i buta to byłaby wtedy gdyby Dowhan czy Jankowski w mediach wygadywali, że np. złoto DMP to tylko formalność, że Unię wdepczą w ziemię, że Władkowych juniorami pokonaja, że , Falubaz wygra wszystkie mecze w SE. To byłaby pycha i buta. Jeśli by zaś brać Twoją miarkę pychy i buty to pierwszy byś się załapał na to określenie. I większość Twoich ziomków. Jak widzisz nie ja mam tylko takie spostrzeżenie
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #5970
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Milosc zielonogorsko - leszczynska kwitnie w najlepsze.

    Przypomnicie mi co pisalem dwa lata temu jak calowaliscie sie po fujarach prawie w kazdym watku?

    Wracajac do dyskusji o sprawiedliwosci.Nie musi byc po rowno.Cos w tym jest i przychylam sie jednak do opinii Magicznych,tylko niech okresla zasady i je merytorycznie uzasadnia.Argument o tym zlym,socjalistycznym podziale jakos do mnie nie dociera.Wszystkim po rowno niekoniecznie musi oznaczac niesprawiedliwie.Nie wszystko w socjalizmie bylo zle.

    Ilosc spotkan w TV nie musi byc decydujacym czynnikiem.Na calym swiecie rzadza uklady i ukladziki.Ktos decyduje o tym ktory mecz bedzie pokazywany .Pewnie bedzie to czlowiek a nie komputer.
    Jak czlowiek to moze miec swoje sympatie i antypatie.Ktos moze zyskac ,ktos stracic i to niekoniecznie w oparciu o zdrowe zasady.
    Czynnik sportowy? Chyba jednak najlepszy i najbardziej transparentny.80% do podzialu na wszystkich ,20% do podzialu na uczestnikow play-off.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-01-2013 o 20:50
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  41. Powrót do góry    #5971
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,391
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,623 w 2,147 postach
    Widocznie w tych czasach nie mozna miec juz swojego zdania, a przynajmniej nie w Zielonej Gorze

  42. Powrót do góry    #5972
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Ilosc spotkan w TV nie musi byc decydujacym czynnikiem.Na calym swiecie rzadza uklady i ukladziki.Ktos decyduje o tym ktory mecz bedzie pokazywany .Pewnie bedzie to czlowiek a nie komputer.
    Jak czlowiek to moze miec swoje sympatie i antypatie.Ktos moze zyskac ,ktos stracic i to niekoniecznie w oparciu o zdrowe zasady.
    Z tymi układami to masz rację, pewnie mogło by tak być. Ale mi głównie chodziło o to, ze ta kasa z TV miałaby być jakimś zadość uczynieniem za straconych kibiców na stadionie. Dlatego też optowałem za 70 % dla gospodarzy a tylko 30% dla gości. Naturalnie, że tu można dyskutować i proponować różne warianty. Ważne jednak aby prezesi chociaż chcieli zrozumieć cel tych zmian.

    Z drugiej strony jak by tak TV np. transmitowała wszystkie mecze w sezonie na Smoczyku to pewnie Józef po znacznym odpływie kibiców, pierwszy by zażądał zmian
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #5973
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z tymi układami to masz rację, pewnie mogło by tak być. Ale mi głównie chodziło o to, ze ta kasa z TV miałaby być jakimś zadość uczynieniem za straconych kibiców na stadionie. Dlatego też optowałem za 70 % dla gospodarzy a tylko 30% dla gości. Naturalnie, że tu można dyskutować i proponować różne warianty. Ważne jednak aby prezesi chociaż chcieli zrozumieć cel tych zmian.

    Z drugiej strony jak by tak TV np. transmitowała wszystkie mecze w sezonie na Smoczyku to pewnie Józef po znacznym odpływie kibiców, pierwszy by zażądał zmian

    A gdzie Ty widzisz jakąkolwiek wypowiedź Dworakowskiego na ten temat?? Ja nawet nie znam jego zdania. Ty chyba też nie, bo nigdzie publicznie się nie wypowiadał w tym temacie. No chyba, że utożsamiasz wypowiedzi forumowiczów z Leszna z poglądem klubu?

    Mała nieścisłość logiczna wyszła w Twoim rozumowaniu. Skoro zadośćuczynienie za utracone korzyści w związku z odpływem miejscowych kibiców, którzy zasiądą przed tv, to z jakiej paki pieniądze dla drużyny gości???

    80% dla ogół (od przyszłego roku, a więc 10% na klub) oraz 20% stosunkowo rozłożone dla gospodarzy spotkań transmitowanych w tv. Wiadomo, że mecze drużyn, które znajdą się w PO, będą transmitowane i tym samym w sposób naturalny drużyny te zostaną wynagrodzone za swoje wyniki.

    W którym miejscu bije pycha i buta z moich wypowiedzi Mariusz??? Bądź łaskaw i wskaż je.

  44. Powrót do góry    #5974
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Panowie wracamy do tematu dyskusji.

    To co powiedział Dowhan iż, "Mamy podział w postaci play-offów, które wyłaniają zespoły walczące do końca, oraz te, które mają wakacje. (...) Nie było to fair w stosunku do klubów z Tarnowa, Gorzowa, Torunia oraz Zielonej Góry, które walczyły do października."


    Z tym nie można się nie zgodzić na gruncie merytorycznym. Ale wyłania się kwestia typu: Skoro drużyna z Gdańska (albo Wrocaław w 2013) nie jest w stanie zapewnić widowiskowości w rozumieniu "spotkania na styku" i to mimo minimalnego KSM - po co ta drużyna występuje w ekstralidze ???

    Prowadząc dyskusję w tej konwencji proponuję, żeby w 2014 utrzymały się drużyny, których mecze C+ w 2013 pokazywał najczęściej.

    Dla pokrzepienia, Jeżeli okaże się w 2014, że drużyna Falubazu mimo zajęcia miejsca w 1 czwórce spada, proponuję awans to Magicznej speedway ligii. Można myślę w ten sposób awansować też drużyny z miejsc 3-4 żeby Falubazy się nie nudziły.

    I piszę to całkowicie poważnie. Mamy was dosyć Panowie. Życzymy awansu i dalszych sukcesów. Szczerze i bez żalu.

    Mówiąc bez sarkazmu, pomysły Bunia i tym samym wasze - wy Zielongórskie papugi - są utopijne.


    PS. Pomysł KingPina mi się podoba.
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 26-01-2013 o 21:22

  45. Powrót do góry    #5975
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    A gdzie Ty widzisz jakąkolwiek wypowiedź Dworakowskiego na ten temat?? Ja nawet nie znam jego zdania. Ty chyba też nie, bo nigdzie publicznie się nie wypowiadał w tym temacie. No chyba, że utożsamiasz wypowiedzi forumowiczów z Leszna z poglądem klubu?
    Piszesz tak jak bym użył trybu twierdzącego, tymczasem ja użyłem trybu przypuszczającego :

    Z drugiej strony jak by tak TV np. transmitowała wszystkie mecze w sezonie na Smoczyku to pewnie Józef po znacznym odpływie kibiców, pierwszy by zażądał zmian
    Więc nie wciskaj mi to czegoś czego nie twierdziłem.

    Mała nieścisłość logiczna wyszła w Twoim rozumowaniu. Skoro zadośćuczynienie za utracone korzyści w związku z odpływem miejscowych kibiców, którzy zasiądą przed tv, to z jakiej paki pieniądze dla drużyny gości???
    Żadna nieścisłość logiczna, trzeba po prostu logicznie myśleć. Zadośćuczynienie miało by polegać na wysokości podziału kasy, czyli 70-30 dla gospodarzy. Jeśli nie brać pod uwagę zadośćuczynienia to stosunek ten wynosiłby 50-50.

    W którym miejscu bije pycha i buta z moich wypowiedzi Mariusz??? Bądź łaskaw i wskaż je.
    W tych samych których wskazywałeś u Dowhana, Jankowskiego i większości zielonogórskich forumowiczów

    A tak na poważnie, to przecież pisałem, iż :

    Jeśli by zaś brać Twoją miarkę pychy i buty to pierwszy byś się załapał na to określenie. I większość Twoich ziomków.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #5976
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Żadna nieścisłość logiczna, trzeba po prostu logicznie myśleć. Zadośćuczynienie miało by polegać na wysokości podziału kasy, czyli 70-30 dla gospodarzy. Jeśli nie brać pod uwagę zadośćuczynienia to stosunek ten wynosiłby 50-50.
    Czyli zakładasz "wynagrodzenie" jedynie za transmitowane mecze bez jakiegokolwiek wcześniejszego podziału, tak? W innym razie, tzn. w przypadku gdyby była pewna pula, która zostałaby rozdzielona między drużyny SE, wynagrodzenie dla gości byłoby całkowicie bezzasadne. Z kolei brak wspólnej puli do podziału i wynagradzanie jedynie drużyn, które mecze są transmitowane to grubo niesprawiedliwie i na pewno nikt na to nie przystanie. Taki układ mógłby zresztą prowadzić do nadużyć i mógłby być niezłą pożywką dla tych co chcieliby za odpowiednim wynagrodzeniem lekko manipulować planem transmisji.

  47. Powrót do góry    #5977
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Brzuch daj już spokój.

    Proponowany przez Mariusza podział 70-30 faworyzujący gospodarza jest o tyle absurdalny, że faworyzuje drużyny słabsze a więc jest jeszcze gorszy dla Falubazu nić przyjęty podział "socjalistyczny". A to dlatego, że TV woli mecze na styku, a takowe z udziałem falubazu będą odbywały się wyłącznie na wyjazdach.

    Mariusz wierzy dowhanowi, który twierdzi, że TV woli mecze drużyn lepszych kadrowo, co jest oczywistą bzdurą.
    Magia działa w obie strony.
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 26-01-2013 o 21:43

  48. Powrót do góry    #5978
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Czyli zakładasz "wynagrodzenie" jedynie za transmitowane mecze bez jakiegokolwiek wcześniejszego podziału, tak?
    To jest jedna z opcji. Moim zdaniem najbardziej sprawiedliwa i najmniej skomplikowana. Ty możesz się z nią zgadzać lub nie.

    Z kolei brak wspólnej puli do podziału i wynagradzanie jedynie drużyn, które mecze są transmitowane to grubo niesprawiedliwie i na pewno nikt na to nie przystanie. Taki układ mógłby zresztą prowadzić do nadużyć i mógłby być niezłą pożywką dla tych co chcieliby za odpowiednim wynagrodzeniem lekko manipulować planem transmisji.
    Sugerujesz, że któryś z prezesów miałby lobbować aby TV gościła u niego częściej niż u innych ? To odpowiem tak. Ja byłbym nawet za tym aby TV transmitował z Leszna wszystkie mecze, nawet kosztem meczy z ZG. Czy pewny jesteś, ze byłby to taki dobry interes dla Unii ? Ja śmiem wątpić

    Lemur

    Proponowany przez Mariusza podział 70-30 faworyzujący gospodarza jest o tyle absurdalny, że faworyzuje drużyny słabsze a więc jest jeszcze gorszy dla Falubazu nić przyjęty podział "socjalistyczny". A to dlatego, że TV woli mecze na styku, a takowe z udziałem falubazu będą odbywały się wyłącznie na wyjazdach.
    Całkowity błąd rozumowania w tym twierdzeniu. Po pierwsze, dlaczego faworyzuje słabsze drużyny ? Przeciez TV sama będzie wybierać mecze do transmisji. Jeżeli będą rozgrywki do wyboru przez TV, np. Gniezno - Gorzów i Apator - ZG/Czewa/Tarnów to Twoim zdaniem który mecz wybierze TV ?

    Po drugie, dlaczego twierdzisz, że mecze na styku z udziałem Falubazu będą tylko na wyjeździe ? Ja twierdzę, że będą bardzo zacięte mecze w ZG w sytuacji kiedy przyjadą do ZG takie ekipy jak Apator, Czewa, Tarnów, Leszno czy Gorzów. Każdy z tych meczy może być na styku. I każdy z tych meczy będzie pewnie w oku zainteresowań włodarzy z TV.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 26-01-2013 o 21:57
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  49. Powrót do góry    #5979
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,391
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,623 w 2,147 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja byłbym nawet za tym aby TV transmitował z Leszna wszystkie mecze, nawet kosztem meczy z ZG. Czy pewny jesteś, ze byłby to taki dobry interes dla Unii ? Ja śmiem wątpić
    Przy srednim wyniku druzyny 3tys na trybunach

  50. Powrót do góry    #5980
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To jest jedna z opcji. Moim zdaniem najbardziej sprawiedliwa i naj mniej skomplikowana. Ty możesz się z nią zgadzać lub nie.



    Sugerujesz, że któryś z prezesów miałby lobbować aby TV gościła u niego częściej niż u innych ? To odpowiem tak. Ja byłbym nawet za tym aby TV transmitował z Leszna wszystkie mecze, nawet kosztem meczy z ZG. Czy pewny jesteś, ze byłby to taki dobry interes dla Unii ? Ja śmiem wątpić
    Wszystko zależy od tego, za ile prawa transmisyjne zostałyby sprzedane!! W przypadku gdyby to była niebagatelna kwota to można byłoby naprawdę sporo zarobić i nawet mniejsze korzyści ze sprzedaży biletów byłby zrekompensowane i to z bardzo dużym bonusem.

  51. Powrót do góry    #5981
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Wszystko zależy od tego, za ile prawa transmisyjne zostałyby sprzedane!! W przypadku gdyby to była niebagatelna kwota to można byłoby naprawdę sporo zarobić i nawet mniejsze korzyści ze sprzedaży biletów byłby zrekompensowane i to z bardzo dużym bonusem.
    Ano widzisz, i o to mi własnie chodziło. Moja propozycja miała własnie spowodować takie myślenie. Dzisiaj te kwoty oferowane przez TV nie są jeszcze jakieś kosmiczne, ale są one już większe zdecydowanie niż były do tej pory. Mi własnie chodziło o taki mechanizm podziału środków który spowodować by mógł zmianę myślenia niektórych prezesów. Chodzi o to aby prezesi sami doszli do wniosku aby zabiegać o TV na stadionie bo to się opłaca. Jednak zabiegać nie wystawnymi rautami z udziałem redaktorów a np. odp. widowiskiem sportowym na stadionie. Widowiskiem które rozgrzało by kibiców jazdą zawodników w kontakcie, walką dosłownie o każdy punkt. Aby takie widowisko było możliwe musi być spełnionych kilka warunków. Podstawowe warunki to dwie ekipy które w swoich składach mają niezłych grajków i idealna nawierzchnia do ścigania. To w pierwszej kolejności spowoduje zainteresowanie TV. Prezesów zastanowi nad sensem przygotowywania trudnych torów. I kasa sie będzie zgadzać
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  52. Powrót do góry    #5982
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Mariusz.
    Proponowany przez Ciebie podzial pieniedzy tylko za transmisje jest chyba najbardziej niesprawiedliwy.
    Pamietajmy,ze TV wykupila prawa do SE ktory tworza nie tylko Falubaz,Apator czy Czestochowa ale rowniez Gniezno czy Wroclaw.
    Wiadomo,ze pojedynki silnych zawsze beda czesciej i chetniej pokazywane w TV niz pojedynki tych maluczkich.
    Pamietajmy przy tym,ze nc+ wykupila prawa na wylacznac a co sie z tym wiaze,kluby nie moga zarobic dodatkowo na TV regionalnej czy chocby na reklamie tych TV.
    Pozyskanie TV dla SE wiaze sie nie tylko z zyskiem dla klubow ale i z obowiazkami.Kazdy z klubow ma te same obowiazki wobec telewizji.Musi zapewnic prad,miejsce na stadionie,jak sadze rowniez reklame na swojej stronie klubowej czy banery na murawie.Mimo,ze na zywca beda lecialy tylko dwa/trzy mecze,na kazdym stadionie beda kamery,wiec koszty kluby i tak ponosza.
    Mozemy zapomniec a rownym rozlozeniu ilosci meczow w sezonie na poszczegolne kluby.Zawsze bedzie tak,ze silniejszy bedzie czesciej pokazywany niz slabszy.
    Skoro jednak slabszy rowniez ponosi koszty i ma obowiazki,musi otrzymac tez cos w zamian.Przy Twoim niby sprawiedliwym podziale moze sie okazac,ze np Wroclaw bedzie mial w sezonie wiecej kosztow zwiazanych z TV niz zysku."Slaba druzyna" ,w domysle sami sobie winni to zaden argument.Skoro wiemy ,ze jest slaba i wiemy rownez ,ze bedzie rzadziej w TV niz np Falubaz ( tylko nie pisz,ze sie dopiero okaze,bo to wiadomo juz dzis ) i nie chcemy dzielic sie z nimi jakas okreslona pula pieniedzy,to moze rowniez zdejmijmy z nich jakas czesc obowiazkow co zmniejszy koszty przez nich ponoszone.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 26-01-2013 o 22:43
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  53. Powrót do góry    #5983
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    kingpin napisał:
    Tak na marginesie ,o co Kopernik walczy? O pare groszy na waciki? W kopanej jest co dzielic,w zuzlu poki co to ochlapy. 8 baniek na trzy lata,2,7 rocznie,280.000 dla druzyny za sezon po rowno.Liczac "sprawiedliwie" po Jankowskiemu, ile wiecej zarobi? 30.000-40.000?
    W przyszłym sezonie będzie już 330'000 dla drużyny plus wacikowe i robi się z tego ciekawa kwota jak na warunki żużlowe.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  54. Powrót do góry    #5984
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Jak podziela po 330.000 to na wacikowe juz nic nie zostanie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  55. Powrót do góry    #5985
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Mariusz

    Kingpin ujął całą istotę sprawy doskonale. Twoja propozycja byłaby skrajnie niesprawiedliwa i w przypadku sporych kwot za prawa, mogłaby prowokować do nie do końca czystych zagrywek. Dlatego dość znaczna pula musi być do podziału dla wszystkich, także z tych względów o których wspomniał Kingpin.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •