Pokaż wyniki od 1 do 34 z 34

Wątek: Powtórka z zeszłego sezonu?

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Powtórka z zeszłego sezonu?

    No niestety i mamy kolejną poważną kontuzję :(

    cytuje z ang. forum:
    ht 9 stopped lyons in as a tac sub bjerre and svab on a 5- 1 lyons went to go between then svab hit the fence now getting the ambulance looks in a lot of pain


    SVAB HAS BROKEN HIS LEG IN TWO PLACES !!!!!
    W meczu ligi angielskiej nogę złamał Toni Svab. Oby ten sezon był mniej obfity w upadki niż poprzedni, ale z tego co widzę, to znowu sie zaczyna.
    Moze to i "urok" tego sportu, ale ostatnio jakby częściej słyszało sie o upadkach i powaznych kontuzjach.



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2004
    Postów
    364
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 16 w 8 postach
    No niestety i mamy kolejną poważną kontuzję :(

    cytuje z ang. forum:
    ht 9 stopped lyons in as a tac sub bjerre and svab on a 5- 1 lyons went to go between then svab hit the fence now getting the ambulance looks in a lot of pain


    SVAB HAS BROKEN HIS LEG IN TWO PLACES !!!!!
    W meczu ligi angielskiej nogę złamał Toni Svab. Oby ten sezon był mniej obfity w upadki niż poprzedni, ale z tego co widzę, to znowu sie zaczyna.
    Moze to i "urok" tego sportu, ale ostatnio jakby częściej słyszało sie o upadkach i powaznych kontuzjach.
    kurcze, same kontuzje

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar Mrozo_GD
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    2,382
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Dokładnie!!!:(

    Zeszłoroczny sezon był najgorszy pod względem kontuzji przynajmniej z tych co pamiętam.
    W tym sezonie znowu się zaczyna. Mam nadzieję, że na Sławku się skończy i do końca sezonu nikomu nic się poważnego na torze nie stanie.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ehhh to nie wszystko, upadali dzis tez Dobrucki, L.Dryml, Ulrich Ostergaard. Tego ostatniego zabrala karetka, nie wiadomo co z Doruckim, ale nie kontynuowal zawodow. Juz dzis IV kolejka Elitserien, oby tylko bez kontuzji !

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Ave
    Ten sezon jest jeszcze gorszy od poprzedniego,
    już kilka razy słyzsałem o złamanych kręgach i wodzie w płucach. Masakra, dopiero 2 miesiace minęły, a w niektórych klubach można doliczyć się 3 rekonwalescentów.

    Albo chłopaki mleka nie piją, albo w całej tej presjii wyniku zatraca się gdzieś szacunek dla rywala i włąsnych kości. Ewentualnie przyczyną mogą być braki techniczne.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    445
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Już w tamtym roku po czarnej serii kontuzji wrócił temat dmuchanych band. Może rzeczywiście mimo dużych kosztów takiej bandy dobrze byłoby pomysleć o czymś takim. Przecież w takim tempie to połowa zawodników może wylądować na wózkach a nie na motorach (odpukać).

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie wwaaffeell też chciałem wspomnieć o dmuchanych bandach. Czy ktos osbie przypomina , aby w GP od czasu ich wprowadzenia przydażyła się komuś jakis poważna kontuzja? Ja soebie nie przypominam.

    Oczywiscie koszt takiej bandy nie jest najmniejszy, ale to jest inwestycja długoterminowa. Ciekaw jestem ile np. kosztowała ( i dalej kosztuje) rehabilitacja Cegły , teraz Drabika, nie mowiąć już o innych zawodnikach.
    Oczywiscie nie o same koszta tu chodzi, a raczej o to co jest bezcenne - czyli o zdrowie zawodników.
    Poza tym takie bandy mogłyby przyczynić się do podniesienia poziomu widowiskowości. Zawodnik wiedząc, ze w razie upadku ma przed sobą ochronę w postaci powietrznej bandy, mógłby bardziej się angażowac w walkę na torze ;)
    (nie mowię, ze teraz się nie angażują, ale jednak gdzieś w podświadomości byłoby coś takiego).

    I śmiem twierdzić, ze gdyby w ZK w 1999r. we Wrocku byłą powietrzna banda, to mielibyśmy IMŚ.
    Nikogo tu oczywisice nie obwiniam, ze jej nie było, tylko daje niektórym do myślenia :)

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Mrozo_GD
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    2,382
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Dmuchane bandy były by znakomitym rozwiązaniem lecz pod warunkiem, że zostały by umieszczone tylko na wirażach.
    Przykład upadku Drymla w zeszłym roku oraz Rickardssona i Hancocka ostatnio w Pradze pokazują, że na prostej te bandy się nie sprawdzają.
    Przydały by się takie bandy w lidze lecz narazie szanse są chyba bardzo małe na zastosowanie takiego rozwiązania.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Właśnie wwaaffeell też chciałem wspomnieć o dmuchanych bandach. Czy ktos osbie przypomina , aby w GP od czasu ich wprowadzenia przydażyła się komuś jakis poważna kontuzja? Ja soebie nie przypominam.
    To zależy co rozumieć przez pojęcie "poważna kontuzja" ale wydaje mi się, że wypadek Cegielskiego w Chorzowie (po odbiciu się bodajże Sullivana od bandy na prostej) czy też upadek Lukasa Drymla w Słowenii (Krsko) powinny chyba jednak zapadać w pamięć ?

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    03-09-2002
    Postów
    445
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dmuchane bandy były by znakomitym rozwiązaniem lecz pod warunkiem, że zostały by umieszczone tylko na wirażach.
    I to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie! Na prostych dmuchane bandy rzeczywiście stwarzają zagrożenie.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Ave
    Właśnie tak rozwiązano problem w Elite League. Dmuchane bandy są tylko na łukach. Przed sezonem stoczono jakby kolejkę sparingów, zawodnicy zrezygnowali z gaży za punkty na rzecz zakupu dmuchanych band na łukach. Zakładam,
    że bandy transportowane są pomiędzy ośrodkami, choć może zakupili je wszyscy.
    Przed kolejnym sezonem również można by było wykonać podobny manewr. Jestem ciekaw tylko czy nasi rozpieszczani mamoną idole dobrowolnie zrezygnowaliby z należnej sumki na rzecz swego bezpieczeństwa.

    Nie czarujmy się problem kontuzji będzie istnieć, zdarzają sie one prawie równie często bez kontaktu z bandą.
    Chodzi by zjawisko zminimalizować

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik Awatar azymut
    Dołączył
    19-06-2002
    Postów
    318
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marna to pociecha, że większość groźnych upaków ma miejsce za granicą. :(
    Pozdrawiam.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jezeli mowa o dmuchanych bandach... to jezeli kazdy klub by zakladal takie bandy to czesc kosztow mogliby pokryc takze zawodnicy..gdyz to o ICH zdrowie chodzi... niech by kazdy przeznaczyl jakas "drobna" kwote na bandy...
    pewnie i sami zawodnicy by woleli wylozyc np. 1000zl na bande niz 100 000 zl. na lecenie i rechabilitacje...

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    A ja myślę, że należałoby wrócić do propozycji sprzed lat (Ole Olsen?) i ograniczyć moc silników motocykli żuzlowych a przez to ich prędkość.

    Innym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie maksymalnej długości torów oraz zmiana ich geometrii.

    Wszystko po to, by przy zmniejszeniu prędkości motocykli zwiększyć atrakcyjność zawodów oraz bezpieczeństwo startujących w nich zawodników.


    Pozdrawiam...

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,405
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 948 w 511 postach
    Innym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie maksymalnej długości torów oraz zmiana ich geometrii.
    No tak, ale trzeba pamietac, ze czesc torow zuzlowych dzieli stadion z boiskiem pilkarskim, a przy zmniejszeniu dlugosci torow konieczna stala by sie likwidacja tegoz boiska. Nie widze takiej mozliwosci przynajmniej w Krosnie.
    Sadze ze w kilku innych miastach chyba tez.
    Co do zmniejszenia mocy silnikow - jestem za.

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bandy powinny byc skonstruowane calkiem inaczej. Banda taka powinna byc na zewnatrz twarda, tak jak sa zwykle bandy. Za twarda warstwa powinna byc poduszka, ktora w momencie uderzenia pochlanialaby energie. Twarde pokrycie zapobiegnie wypadkom takim jak np. Drymla.

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Dmuchane bandy sa jednorazowo dużym wydatkiem, lecz koszty rehabilitacji zawodników i ewentualna strata lidera napewno
    są gorsze od jednorazowego zakupu band.

    Cały czas rozwija się sprzęt dla zawodników, wprowadzane sa nowinki techniczne tymczasem nic się nie dzieje w sprawie bezpieczeństwa samych zawodników.

    Wiadomo, że żużlowcy wybrali uprawianie takiego sportu a nie innego i kontuzje zawsze będa wpisane w ten sport, ale w nie takich rozmiarach, jak daje się ostatnio zauważyć.

    Wpływ na te kontuzje ma zapewne bardzo wiele czynników i skracanie torów czy tym podobne praktyki nie sa jedynym elementem wyeliminowującym przykre upadki i co się z tym wiąże kontuzje.
    A moze by tak powstałby jakiś organ w FIM czy naszym PZM zajmujacy się sprawami bezpieczeństwa zawodników ?
    Czy moze takowy już istnieje ?

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cały czas rozwija się sprzęt dla zawodników, wprowadzane sa nowinki techniczne tymczasem nic się nie dzieje w sprawie bezpieczeństwa samych zawodników.
    No, właśnie... :)

    Moja propozycja brzmi: od sezonu 2005 można stosować nowinki techniczne (zmiany w stosunku do sezonów poprzednich) w motocyklach tylko przez zawodników tych klubów, które zainwestują równolegle w bezpieczeństwo na stadionie (regulaminowo przygotowane tory, zakup, montaz i utrzymanie w sprawności technicznej dmuchanych band, montaż monitoringu, przystosowanie trybun, itp.)

    Ale mrzonka, prawda...?
    :D


  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    No, właśnie... :)

    Moja propozycja brzmi: od sezonu 2005 można stosować nowinki techniczne (zmiany w stosunku do sezonów poprzednich) w motocyklach tylko przez zawodników tych klubów, które zainwestują równolegle w bezpieczeństwo na stadionie (regulaminowo przygotowane tory, zakup, montaz i utrzymanie w sprawności technicznej dmuchanych band, montaż monitoringu, przystosowanie trybun, itp.)

    Ale mrzonka, prawda...?
    :D
    I wówczas w postępie geometrycznym zwiększa nam się różnica między najbogatszymi i najbiedniejszymi i po kilku latach mamy to samo co w Formule 1, czyli z jednej strony wybrane teamy które seryjnie wygrywają wszystko co się da, a z drugiej strony kopciuszków którzy nigdy do czołówki się nie przebiją bez bogatego wujka.

    Nie tyle mrzonka co tragedia :P

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Moja propozycja brzmi: od sezonu 2005 można stosować nowinki techniczne (zmiany w stosunku do sezonów poprzednich) w motocyklach tylko przez zawodników tych klubów, które zainwestują równolegle w bezpieczeństwo na stadionie (regulaminowo przygotowane tory, zakup, montaz i utrzymanie w sprawności technicznej dmuchanych band, montaż monitoringu, przystosowanie trybun, itp.)
    Całkiem nierealny i bajeczny pomysł :p
    Ale odnosnie tych nowinek technicznych to warto by się było nad nimi zastanowić.
    Czy wraz z rozwojem techiki można jeszcze bardziej zwiekszyć szybkość motocykli żużlowych ?
    Myślę, ze tak i warto pewne sprawy już teraz uregulować.

    Powinno to wszystko stanąć na pewnym poziomie, gdyż dalszy rozwój przygotowania technicznego motocykli może przynieść kupe nieszczęścia.

    Czy obecna moc siników jest za wysoka i tak jak ktoś wyżej wspomniał celowo ograniczać ich moc ?
    Wydaje mi się, że przy większym zabezpieczeniu zawodników - typu dmuchane bandy przy teraźniejszej szybkości motorów można z powodzeniem obejść szereg niepotrzebnych i groźnych kontuzji.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar lolex
    Dołączył
    01-02-2004
    Postów
    1,608
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 267 w 110 postach
    A moze warto by bylo za jednym razem obnizyc koszta motocykli i podniesc bezpieczenstwo na torach.
    A mianowicie wprowadzic zapis np. startow na motocyklach dwuzaworowych,wiem ze zaraz ktos powie ze to krok w stecz,ale zobaczcie ze te nowinki i coraz szybszy sprzet wcale nie podnosza atrakcyjnosci.I niestety w coraz wiekszym stopniu liczy sie sprzet a nie zawodnik.
    Co Wy na to??
    Pozdro

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kolejnymi kontuzjowanymi zawodnikami sa: Bajerski oraz Ułamek lecz naszczescie nic groznego im sie nie stalo bo to "tylko" obojczyki sa kontuzjowane .. ale wiadomo jest to kontuzja :(

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik Awatar KIKA25
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    458
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 11 w 2 postach
    Jest chyba gorzej niz w zeszłym roku. Drabik, wczoraj Bajerski, a dziś Ułamek. Ludzie - tragedia

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest chyba gorzej niz w zeszłym roku. Drabik, wczoraj Bajerski, a dziś Ułamek. Ludzie - tragedia
    A w Anglii jeszcze Screen, Bjerre, Madsen, Davidsson i Hancock chyba. :/

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik Awatar KIKA25
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    458
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 11 w 2 postach
    Jest chyba gorzej niz w zeszłym roku. Drabik, wczoraj Bajerski, a dziś Ułamek. Ludzie - tragedia
    A w Anglii jeszcze Screen, Bjerre, Madsen, Davidsson i Hancock chyba. :/
    Screen - nie słyszałam - wie ktos coś więcej na ten temat??

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hmm ze Screenem cos mi sie gdzies obilo o uszy ale na 100% nie moge potwierdzic gdyz sam nie jestem pewien.... aha no do tej sporej grupki trzeba dodac leszczynianina czyli Kosciucha ktory zlamal noge...

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-02-2003
    Postów
    1,054
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Screen - nie słyszałam - wie ktos coś więcej na ten temat??
    Joe wycedził razem z Kennethem Bjerre w punkt konstrukcyjny bandy dmuchanej.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik Awatar KIKA25
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    458
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 11 w 2 postach
    Podobno na piątkowym treningu w Bydgoszczy nieprzyjemnie wyglądający wypadek mieli Krzyżaniak i Robacki. Czy ktos wie coś o tym???

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2003
    Postów
    247
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest chyba gorzej niz w zeszłym roku. Drabik, wczoraj Bajerski, a dziś Ułamek. Ludzie - tragedia
    Dodajcie do tego jeszcze Dobruckiego, Burze, J.Golloba, Kościucha, Kasprzaka, Śwista, Okoniewskiego, M.Jagusia, Staszewskiego, to wtedy wyjdzie wam lista wszystkich kontuzjowanych w tym sezonie. (Zapomniełem o kimś??)

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzis kontuzji barku nabawil sie Tomek Kruk z Falubazu. Ehhh trzeci dzien i trzeci wybity bark.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest chyba gorzej niz w zeszłym roku. Drabik, wczoraj Bajerski, a dziś Ułamek. Ludzie - tragedia
    Dodajcie do tego jeszcze Dobruckiego, Burze, J.Golloba, Kościucha, Kasprzaka, Śwista, Okoniewskiego, M.Jagusia, Staszewskiego, to wtedy wyjdzie wam lista wszystkich kontuzjowanych w tym sezonie. (Zapomniełem o kimś??)
    No np. Daniel Jeleniewski, Dawid Stachyra, Maciej Kuciapa...

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    1,199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jest niesamowite co sie dzieje na Polskich i Zagranicznych torach co drugi dzien jakis zawodnik jest kontuzjowany
    Co sie dzieje ?? :(

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Powinny byc bandy dmuchane obowiazkiem dla organizatorow meczu , dzis na GP bandy wlasnie uratowaly zdrowie 3 zawodnkow Walaska , Holty i Rickiego gdyby nie te bandy chlopaki by na 100% byli niezle polamani , az nie chce mi sie wierzyc ze w Szweckich klubow nie stac na te bandy ,
    w Polsce to samo , nie powinno sie oszczedzac jesli chodzi o zdrowie zawodnikow te bandy ratuja zycie i to pisze bardzo powaznie ...

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-03-2002
    Postów
    1,197
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To juz nie jest pytanie, czy to powtorka z ubiegłego roku, tylko kiedy to sie k...a w koncu skonczy. Rozumiem - zuzel sport urazowy i niebezpieczny, no ale dzisiejszy dzien mnie dobił (przede wszystkim jesli chodzi o wydarzenia poza torem :( ).
    i do tego nowe kontuzje: kowalik, kolodziej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •