Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 137

Wątek: Dokąd zmierza Falubaz?? J.Szymkowiak nowym trenerem!

  1. Powrót do góry    #91
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-04-2003
    Postów
    738
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sponsor strategiczny , to firma ,ktora wyklada okreslona sume pieniedzy przed sezonem (w szczegolnych przypadkach w trakcie sezonu) w zamian za nazwe firmy w czlonie druzyny , na plastronach itp.
    Maxim ma prawo do pretensji , przecierz jego firma wylozyla pieniadze za reklame , a nie antyreklame , wizerunek firmy przeklada sie w jakis sposob na pozycje w tabeli i osiagi druzyny. Pewnie pieniadze te poszly na zniwelowanie zadluzenie z poprzedniego sezonu , przygotowania przedsezonowe, a reszta na wynagrodzenia w tym sezonie.
    Zawodnicy natomiast zamiast siegnac do wlasnych kieszeni i inwestowac w sprzet, czekali na posuniecia sponsora strategicznego i swoich sponsorow . TO SIE NAZYWA PROFESJONALIZM??? COS ZA COS!!!!!
    Czasy sie zmienily , technika jest daleko z przodu przed Falubazem , nasi mechanicy to przeszlosc!
    Problem tylko w tym, że maksim dał ponoć całe 50 000 PLN, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że za tę kwotę wykupił możliwość umieszczenia nazwy swojej firmy w nazwie drużyny to są to śmieszne pieniądze.
    Jak mowi stare przyslowie "lepszy rydz niz nic" , widocznie inne firmy oferowaly jeszcze mniej , jezeli takowe wogole byly, 50 tys pln to tez pieniadze , wcale niemale w tych czasach , nie dziwie sie Maximowi , napewno nie tak wyobrazil sobie reklame swojej firmy
    Wszystko sie wali poprostu katastrofa , szkoda gadac , wszystkie i wszystkich oczekiwania sa spalone. Pozostalo tylko pytanie - co dalej? , ale czy ktokolwiek zna jakas racjonalna odpowiedz? Przy takim burdelu w klubie bedzie ciezko znalezc wyjscie z sytuacji ,powoli trace nadzieje .
    Mysle , ze potrzeba nam diametralnych zmian , ostrych posuniec , czyli mocnego kopa w dupe zarzadu i zawodnikow ,mniej marzen , a wiecej profesjonalizmu!

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,554
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Jak mowi stare przyslowie "lepszy rydz niz nic" , widocznie inne firmy oferowaly jeszcze mniej , jezeli takowe wogole byly, 50 tys pln to tez pieniadze , wcale niemale w tych czasach , nie dziwie sie Maximowi , napewno nie tak wyobrazil sobie reklame swojej firmy
    Wszystko sie wali poprostu katastrofa , szkoda gadac , wszystkie i wszystkich oczekiwania sa spalone. Pozostalo tylko pytanie - co dalej? , ale czy ktokolwiek zna jakas racjonalna odpowiedz? Przy takim burdelu w klubie bedzie ciezko znalezc wyjscie z sytuacji ,powoli trace nadzieje .
    Mysle , ze potrzeba nam diametralnych zmian , ostrych posuniec , czyli mocnego kopa w dupe zarzadu i zawodnikow ,mniej marzen , a wiecej profesjonalizmu!
    Jeszcze się nic nie zawaliło, myślę, że za mocnych słów używasz. Teraz to trzeba się ostro brać do roboty a nie biadolić bo to każdy potrafi. Jak ma działać zarząd w sytuacji kiedy z każdej strony jest pod obstrzałem w chwili kryzysu w drużynie a tych co chcą pomagać to praktycznie nie ma, są tylk sami krytykanci. O jakich zmianach mówisz, kim chciałbyś zastąpić Dowhana ? Jąder mimo iż cenię go jako fachowca to w chwili kryzysu pierwszy dał drapaka, czy na tym ma polegać profesjonalizm ? Ilu jest takich co by przyszło do klubu i tak po cichu bez żadnych miediów zapytaqło się czy jest coś w czym mogą pomóc ? ja o takich nie słyszałem, ze wsząd rozlegają się słowa krytyki i dzika żądza dymisji co niektórych ludzi z zarządu. Wiedz jedno, jak teraz Dowhan zrezygnuje i poda się do dymisji to nie będzie takiego co ten klub uratuje. Większość umie tylko dyskutować i doradzać, najlepiuej w mediach.

    Pozdrawiam.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #93
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-04-2003
    Postów
    738
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak mowi stare przyslowie "lepszy rydz niz nic" , widocznie inne firmy oferowaly jeszcze mniej , jezeli takowe wogole byly, 50 tys pln to tez pieniadze , wcale niemale w tych czasach , nie dziwie sie Maximowi , napewno nie tak wyobrazil sobie reklame swojej firmy
    Wszystko sie wali poprostu katastrofa , szkoda gadac , wszystkie i wszystkich oczekiwania sa spalone. Pozostalo tylko pytanie - co dalej? , ale czy ktokolwiek zna jakas racjonalna odpowiedz? Przy takim burdelu w klubie bedzie ciezko znalezc wyjscie z sytuacji ,powoli trace nadzieje .
    Mysle , ze potrzeba nam diametralnych zmian , ostrych posuniec , czyli mocnego kopa w dupe zarzadu i zawodnikow ,mniej marzen , a wiecej profesjonalizmu!
    Jeszcze się nic nie zawaliło, myślę, że za mocnych słów używasz. Teraz to trzeba się ostro brać do roboty a nie biadolić bo to każdy potrafi. Jak ma działać zarząd w sytuacji kiedy z każdej strony jest pod obstrzałem w chwili kryzysu w drużynie a tych co chcą pomagać to praktycznie nie ma, są tylk sami krytykanci. O jakich zmianach mówisz, kim chciałbyś zastąpić Dowhana ? Jąder mimo iż cenię go jako fachowca to w chwili kryzysu pierwszy dał drapaka, czy na tym ma polegać profesjonalizm ? Ilu jest takich co by przyszło do klubu i tak po cichu bez żadnych miediów zapytaqło się czy jest coś w czym mogą pomóc ? ja o takich nie słyszałem, ze wsząd rozlegają się słowa krytyki i dzika żądza dymisji co niektórych ludzi z zarządu. Wiedz jedno, jak teraz Dowhan zrezygnuje i poda się do dymisji to nie będzie takiego co ten klub uratuje. Większość umie tylko dyskutować i doradzać, najlepiuej w mediach.

    Pozdrawiam.
    Do Dowhana narazie nic nie mam , gosc podiol sie tej odpowiedzialnej funkcji z takimi samymi oczekiwaniami , jak my kibice , jednak to nie my mamy wplyw na to co dzieje sie wewnatrz klubu . Szymkowiak menagerem????? bzdura , blad , kpiny , zaden autorytet i motywacja dla zawodnikow ! Jezeli miala to byc forma oszczednosci to ja dziekuje takiemu zarzadowi! Dowhan siedzi w samym srodku tego gowna i nie potrafi nic poradzic , to co mamy powiedziec my kibice? - Tak dalej???? Potrzebne sa posuniecia ! np wypieprzyc czesc obslugi toru , mechanikow itp , tak teraz wygladaja posuniecia i decyzje w sporcie , drastycznie , ale skutecznie , bez sentymentow , zawodnicy tez ludzie ,zauwaza to co sie dzieje i zapomna szybko o swojej "nietykalnosci"

    Peace

  4. Powrót do góry    #94
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2002
    Postów
    449
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wiecie co Wam powiem...

    wreszcie mamy szczerego prezesa, który nie pozwoli na różnego rodzaju wykorzystywanie naszej Drużyny! Jeśli dodać do tego to, że lubią go zawodnicy, to wydaje mi się że będzie dobrze. Jeśli nawet Falubaz bedzie musiał bronic sie w barażach (co po odejsciu okonia na wyp. jest bardzo możliwe), to niech Dowhan nie odchodzi, zobaczymy jak zorganizuje ekipę na następny sezon. Na razie nie mógł się zbytnio wykazać bo wszystko robił Smoleń...

  5. Powrót do góry    #95
    Użytkownik
    Dołączył
    14-04-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie a czy slyszal ktos o watku jakoby prokuratura miala wkroczyc do klubu w sprawie zaginiecia krzywki od Weissa wartej 5 tys. zlotych? Do mnie dotarla taka wiadomosc i chcialbym ja sprawdzic. Podobno motocykl Suchego zostal wyslany do remontu do pana Okoniewskiego, ten wymienil co trzeba, odeslal motocykl razem ze starymi wymienionymi czesciami jednak jedna z tych czesci zniknela u nas w parkingu, byla nia wlasnie krzywka o wartosci ok. 5 tys zlotych (swoja droga troche to duzo jak za jakas krzywke) a o ten czyn podejrzewany jest pan Grzegorz K. Jak mowie ta informacja jest zaszlyszana i umieszczam ja tutaj w celu jej zweryfikowania, czy rzeczywiscie takie cos mialo miejsce. Ktos cos slyszal o tym??
    Pozdrawiam

  6. Powrót do góry    #96
    Użytkownik Awatar kris_stal
    Dołączył
    12-09-2003
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie a czy slyszal ktos o watku jakoby prokuratura miala wkroczyc do klubu w sprawie zaginiecia krzywki od Weissa wartej 5 tys. zlotych? Do mnie dotarla taka wiadomosc i chcialbym ja sprawdzic. Podobno motocykl Suchego zostal wyslany do remontu do pana Okoniewskiego, ten wymienil co trzeba, odeslal motocykl razem ze starymi wymienionymi czesciami jednak jedna z tych czesci zniknela u nas w parkingu, byla nia wlasnie krzywka o wartosci ok. 5 tys zlotych (swoja droga troche to duzo jak za jakas krzywke) a o ten czyn podejrzewany jest pan Grzegorz K. Jak mowie ta informacja jest zaszlyszana i umieszczam ja tutaj w celu jej zweryfikowania, czy rzeczywiscie takie cos mialo miejsce. Ktos cos slyszal o tym??
    Pozdrawiam
    Wczoraj w wiadomościach Radia Zachód po godz.17 coś tam wspominali o tej krzywce (dyrektor klubu się wypowiadał) , tylko z tego co ja słyszałem to zgineła ona Kłopotowi.

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    14-04-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak pisalem moja informacja jest zaslyszana nie z zadnego oficjalnego zrodla wiec moze miec pewne rozbierznosci, napisalem tak jak mi to przedstawiono i dlatego wlasnie chcialem zasiegnac opini na ten temat, moze ktos wie wiecej i bardziej szczegolowo. W mojej wersji posadzanym o jej zaginiecie byl Grezgorz K. wiec jesli to jemu zaginela to ciekawe jaka inna osoba (moze ktorys zawodnik badz jego mechanik) jest posadzana o ten czyn. Miala byc poprawa atmosfery, mowiono nawet o rodzinnej atmosferze a tu prosze kolejny kamyczek do ogrodka, niedlugo jeden na drugiegiegio bedzie patrzyl spod byka aby mu tylko nic nie gwizdnal, nie wiem jak sie ta sprawa rozwinie dodatkowo nie zamy szczegolow ale na pewno nie wyjdzie to na dobre, to moze tylko doprowadzic do jeszcze wiekszego rozpadu druzyny i kompletnego braku zaufania.
    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #98
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Dziś "Express Bydgoski" napisał, że Okoniewski być może przejdzie do największego rywala o utrzymanie czyli..BTŻ Budlex Polonii Bydgoszcz! Nie wiadomo czy dojdzie do skutku takie wypożyczenie lecz jest brane pod uwagę. Jest nowy sponsor, który chciałby wzmocnienia składu lecz skład seniorski naszej drużyny jest kompletny a nawet nadkompleny. Działacze nie chcą za bardzo się o tym wypowiadać i jeśli zarząd jednogłośnie zaakceptowałby takie wypożyczenie to wszystko jest możliwe lecz na razie mało realne. Trzeba poczekać na rozwój wydarzeń i konsultacje. Tak dziś napisano w "Expressie Bydgoskim". A więc pożyjemy-zobaczymy.

  9. Powrót do góry    #99
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    Dziś "Express Bydgoski" napisał, że Okoniewski być może przejdzie do największego rywala o utrzymanie czyli..BTŻ Budlex Polonii Bydgoszcz! Nie wiadomo czy dojdzie do skutku takie wypożyczenie lecz jest brane pod uwagę. Jest nowy sponsor, który chciałby wzmocnienia składu lecz skład seniorski naszej drużyny jest kompletny a nawet nadkompleny. Działacze nie chcą za bardzo się o tym wypowiadać i jeśli zarząd jednogłośnie zaakceptowałby takie wypożyczenie to wszystko jest możliwe lecz na razie mało realne. Trzeba poczekać na rozwój wydarzeń i konsultacje. Tak dziś napisano w "Expressie Bydgoskim". A więc pożyjemy-zobaczymy.

    buhahahahaha ale ty masz filmy niczym Rufin kurde jak takich ludzi nie nawidze co opowiadaja baśni. 15000000 tyle chcemy za wypożycznie!!!!! ktoś kurde chyba zapomniał że decydujący głos ma klub!!!!!

  10. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    buhahahahaha ale ty masz filmy niczym Rufin kurde jak takich ludzi nie nawidze co opowiadaja baśni.
    No ładnie, doszło do tego, że rafika trzeba bronić. No więc Rafik wyraźnie napisał, że taki tekst pojawił się w Expresie Bydgoskim (a nie wymyślił go sobie sam, nawet jeśli to bzdura) więc zluzuj trochę bo wróciłeś na forum jak burza i od razu wykrzykników zaczyna dla innych brakować... :P

  11. Powrót do góry    #101
    Użytkownik
    Dołączył
    14-04-2002
    Postów
    302
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    szukałem potwierdzenia tutaj w sprawie kradzieży w klubie a znalazlo sie gdzie indziej i jak widac niestety to prawda
    http://www.sport.zgora.pl/zuzel/news...05_08_14_38_08
    a owy zawodnik ktory jest podejrzewany i zamieszany w ta kradziez oraz nie pojawia sie w klubie od momentu tego zajscia to podobno jest wlasnie pan Grzegorz K.

  12. Powrót do góry    #102
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    buhahahahaha ale ty masz filmy niczym Rufin kurde jak takich ludzi nie nawidze co opowiadaja baśni.
    No ładnie, doszło do tego, że rafika trzeba bronić. No więc Rafik wyraźnie napisał, że taki tekst pojawił się w Expresie Bydgoskim (a nie wymyślił go sobie sam, nawet jeśli to bzdura) więc zluzuj trochę bo wróciłeś na forum jak burza i od razu wykrzykników zaczyna dla innych brakować... :P
    Informacja ta także znalazła się na portalu www.totalspeedway.com lecz pewnie jest to na podstawie artykułu z dzisiejszej gazety. Co z tego będzie to nie wiadomo lecz taka opcja się pojawiła i chociaż znalazła się jedna osoba, która od razu nie neguje tych --mozliwych--wydarzeń w przeciwieństwie do kiki czy jakoś mu tam.

  13. Powrót do góry    #103
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    684
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Informacja ta także znalazła się na portalu www.totalspeedway.com lecz pewnie jest to na podstawie artykułu z dzisiejszej gazety. Co z tego będzie to nie wiadomo lecz taka opcja się pojawiła i chociaż znalazła się jedna osoba, która od razu nie neguje tych --mozliwych--wydarzeń w przeciwieństwie do kiki czy jakoś mu tam.
    Już o tym pisał Morciasz w wątku toruńskim. Ponieważ Okoniewski był już w składzie Falubazu, stosowano wówczas ZZ, więc nie może być już wypożyczony do żadnego klubu, więc tematu nie ma.

    pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    616
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O kogo tak wlasciwie chodzi kto jest w kregu tych podejrzen Grzegorz K ?

  15. Powrót do góry    #105
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Informacja ta także znalazła się na portalu www.totalspeedway.com lecz pewnie jest to na podstawie artykułu z dzisiejszej gazety. Co z tego będzie to nie wiadomo lecz taka opcja się pojawiła i chociaż znalazła się jedna osoba, która od razu nie neguje tych --mozliwych--wydarzeń w przeciwieństwie do kiki czy jakoś mu tam.
    Już o tym pisał Morciasz w wątku toruńskim. Ponieważ Okoniewski był już w składzie Falubazu, stosowano wówczas ZZ, więc nie może być już wypożyczony do żadnego klubu, więc tematu nie ma.

    pozdrawiam
    Ale nie startował a to dużo zmienia. Skoro Rafał niczemu nie zaprzecza podobnie jak zainteresowane kluby to widocznie istnieje taka możliwość i taki przepis pozwalający na wypożyczenie w takich przypadkach. Bo inaczej to w ogóle nie byłoby to rozważane.

  16. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,554
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Ale nie startował a to dużo zmienia. Skoro Rafał niczemu nie zaprzecza podobnie jak zainteresowane kluby to widocznie istnieje taka możliwość i taki przepis pozwalający na wypożyczenie w takich przypadkach. Bo inaczej to w ogóle nie byłoby to rozważane.
    Rafik, a od którego działacza słyszałeś o przejściu Okonia ?

    Nawet jak by ktoś wynalazł kruczek prawny i byłoby to możliwe pod względem prawnym (mimo, że Okoń startował jako ZZ) to chyba nie myślisz, że ZKŻ zgodzi się wzmocnić bezpośredniego rywala ?

    Większe szanse miałby CKM aby pozyskać Okonia, działacze Lwów ponoć też się starają o niego.

    Prawda jest taka, że Okoń powinien pozostać tam gdzie jest i będzie to z korzyścią dla wszystkich.

  17. Powrót do góry    #107
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2002
    Postów
    525
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Gościu zostaw w spokoju Rafik
    o Okoniewski informacji o szansie wypożyczeenia do Bydgoszczy jest w pip tego w gazetach, na stronach internetowych. Nie wiem jak będzie z okoniem ale jeśli okoń bedzie chciał to odejdzie a klub nie ma nic do gadania. Bo to jest decyzja zawodnika.

  18. Powrót do góry    #108
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Ale nie startował a to dużo zmienia. Skoro Rafał niczemu nie zaprzecza podobnie jak zainteresowane kluby to widocznie istnieje taka możliwość i taki przepis pozwalający na wypożyczenie w takich przypadkach. Bo inaczej to w ogóle nie byłoby to rozważane.
    Rafik, a od którego działacza słyszałeś o przejściu Okonia ?

    Nawet jak by ktoś wynalazł kruczek prawny i byłoby to możliwe pod względem prawnym (mimo, że Okoń startował jako ZZ) to chyba nie myślisz, że ZKŻ zgodzi się wzmocnić bezpośredniego rywala ?

    Większe szanse miałby CKM aby pozyskać Okonia, działacze Lwów ponoć też się starają o niego.

    Prawda jest taka, że Okoń powinien pozostać tam gdzie jest i będzie to z korzyścią dla wszystkich.
    Mariusz: nie od działacza lecz z "Expressu Bydgoskiego"--bydgoskiego dziennika! Nie widziałeś co napisałem? A jeśli by miał odejść to dlaczego nie do bezpośredniego rywala? Skoro jezdzi dla innej drużyny to będzie znaczyć, że jazda dla ZKŻ-u go nie interesuje bo to przeczyłoby samo sobie. W przyszłym sezonie może być już jako zawodnik pełnoprawny bydgoskiego zespołu. Skoro jest to informacja z pierwszej strony a na ostatniej-sportowej--stronie napisano dość obszerny artykuł z wypowiedzią Sawarskiego to coś na rzeczy musi być chociaż nic nie jest jeszcze pewne. A w to, że odejdzie do Lwowa to chyba sam nie wierzysz--prawda?

  19. Powrót do góry    #109
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Informacja ta także znalazła się na portalu www.totalspeedway.com lecz pewnie jest to na podstawie artykułu z dzisiejszej gazety. Co z tego będzie to nie wiadomo lecz taka opcja się pojawiła i chociaż znalazła się jedna osoba, która od razu nie neguje tych --mozliwych--wydarzeń w przeciwieństwie do kiki czy jakoś mu tam.
    Już o tym pisał Morciasz w wątku toruńskim. Ponieważ Okoniewski był już w składzie Falubazu, stosowano wówczas ZZ, więc nie może być już wypożyczony do żadnego klubu, więc tematu nie ma.

    pozdrawiam
    Swiete slowa !

    OKON NIE MOZE BYC WYPOZYCZONY

  20. Powrót do góry    #110
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    182
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 8 w 3 postach
    Boze ludzie ile wy macie lat, podniecacie sie jakas informacja z bygoskiego szmatlawca. No chyba ze Rafik bedzie mial jakies 200% potwierdzone informacje, bo przeciez wszyscy sobie zdaja sprwe kim jest jego WUJEK !!!

    A po za tym nawet jesli by istniala taka mozliwoc, w ktora nie wierze, bo mi tez sie wydaje ze stosowanie ZZ uniemozliwa maly kontrakt, to nie jest to sprawa zawodnika tylko wlasnie klubu. Klub ma podpisany kontrakt z zawodnikiem na ten sezon, i jesli sie na to nie zgodzi, to moze jechac tylko do Bydgoszy w odwiedziny do Rafika sluchac jego sprawdzonych 200% pewnych informacji, bo co jak co ale studiowanie przez kolege Rafika dziennikarstwa w Wyzszej Bygdoskie Szkole Grillowania (czy w jakiejs innej szanoanej uczelni) do czegos w koncu zobowiazuje.

    Amen
    Xem

  21. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Boze ludzie ile wy macie lat, podniecacie sie jakas informacja z bygoskiego szmatlawca. No chyba ze Rafik bedzie mial jakies 200% potwierdzone informacje, bo przeciez wszyscy sobie zdaja sprwe kim jest jego WUJEK !!!

    A po za tym nawet jesli by istniala taka mozliwoc, w ktora nie wierze, bo mi tez sie wydaje ze stosowanie ZZ uniemozliwa maly kontrakt, to nie jest to sprawa zawodnika tylko wlasnie klubu. Klub ma podpisany kontrakt z zawodnikiem na ten sezon, i jesli sie na to nie zgodzi, to moze jechac tylko do Bydgoszy w odwiedziny do Rafika sluchac jego sprawdzonych 200% pewnych informacji, bo co jak co ale studiowanie przez kolege Rafika dziennikarstwa w Wyzszej Bygdoskie Szkole Grillowania (czy w jakiejs innej szanoanej uczelni) do czegos w koncu zobowiazuje.

    Amen
    Xem
    Widać co taka osoba jak ty przedstawia. Szkoda w o góle komentować takich ....jak ty! Lepiej patrz na siebie a jak "Express Bydgoski" nazywasz jakimś tam szmatławcem to gratuluję twojej wiedzy a raczej jego brak. Nie umiesz merytorycznie dyskutować dlatego już teraz nie chcę z tobą polemizować.

  22. Powrót do góry    #112
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,554
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Gościu zostaw w spokoju Rafik
    o Okoniewski informacji o szansie wypożyczeenia do Bydgoszczy jest w pip tego w gazetach, na stronach internetowych. Nie wiem jak będzie z okoniem ale jeśli okoń bedzie chciał to odejdzie a klub nie ma nic do gadania. Bo to jest decyzja zawodnika.
    Informacji o wypożyczeniu Okonia jest full :D faktycznie jest ich full, tylko żadna nie potwierdzona ani nie komentowana przez ludzi kompetentnych no chyba, że Rafik jest taką osobą :D

    A Ty Gościu jak byś choć trochę kumał w temacie to byś wiedział, że Okoń nie może odejść "jak będzie chciał i gdzie będzie chciał" wiąże go kontrakt z klubem na ten sezon i jedyne co może to wypiąć się na dotychczasowego pracodawce (za co będzie musiał ponieść konsekwencje również finansowe) i ten sezon spisać na straty.
    Twierdząc , że jest to decyzja tylko zawodnika (myślę o tym sezonie) ośmieszasz się , każdy wie, że Okonia wiąże kontrakt z ZKŻ-tem i bez zgody klubu nie ma mowy o odejściu na mały kontrakt.

    Na przyszłość zanim zaczniesz wprowadzać w błąd innych forumowiczów to przemyśl dobrze to o czym piszesz na łamach tegoż forum.

  23. Powrót do góry    #113
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    oczym wu tu agdacie przecież rafik ma swoje filmy i nikt jemu je nie
    zabierzee

    dzisaj jenda z gazet podala że Kurmański ma w Silniku czesci od bolidy ferrari i został on jezcem tego temu wkład wynosząch sponsori wynosi bagatel 1 milon euro Machale powiedział niemieckej stacji radiowej ZFR że cele jak stwia przed Kurmanem to pobice każdego rekordu toru przajmnej o 5 sekund on też załawił przez jeden telefof starty na wyspach dla Kurman

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik
    Dołączył
    28-03-2004
    Postów
    65
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    spoko

    nie wierze w te bzdury o okoniu(to jest prawnie nie możliwe w tym sezonie)ale martwią mnie inne rzeczy,takie jak podkradanie se jakiś krzywek.to znaczy że w klubie jest nie najlepiej(licze na to że tylko na razie)ale z drugiej strony ciesze sie że Smolenia "komucha i karierowicza"w gksż zastąpi Dowhan.Facet który obiecywał złote gory w tamtym roku,po niespełnieniu obietnic spie......gdzie pieprz rosnie.(boshe zeby w tym roku nie było tak samo:()pozatym wkurzyło mnie te pismo i podburzanie przez niego sponsora.Zobaczymy co powie na konferencji prasowej w poniedzialek(chyba sie chlop wkurzył że go wypieprzyli skoro zwołuje cos takiego.)A jeżęli to prawda żę ten szanowny koncern budowlany o zasiegu swiatowym dał w tym roku tylko 50.tys zł.to trzebasobie dać z nimi spokój.(to sponsor w podzielonogórskim leśniowie wydaje tyle na kiełbaski i browary dla zawodników po meczu,w jakiejs tam tramparskiej lidze)buduje to że dziadek zaczął inwestować w swoje osiołki i kurman(no i kłopot też sie dosprzetąwił tą krzywką :))jestem cały czas zatym żeby wystawic lee.mysle ze bedzie chciał sie pokazać,zreszta po gp widac ze nie jest wcale w najgorszej dyspozycji(a i kasa dla klubu zostanie wieksza.STAWIAM NA LEE!!
    to ja pisałem skromny kibol BRAVO

  25. Powrót do góry    #115
    Początkujący
    Dołączył
    08-05-2004
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Widze w klubie ważniejsze problemy

    Co wy sie na zapas martwicie?Jeszcze nie wiadomo co z Okoniem będzie.Może by tak zaczął starania powrotu do formy?!Co on robi?Podpisał kontrakt na niezłą kase i tyle.Fakt,kontuzja nie jego wina i szkoda chłopaka,ale może by tak już kończyć z tym cackaniem?Od siedzenia na ławce forma mu nie wróci.Powinien o tym pomysleć nie tylko ze względu na ewentualne punkty, które mogłby zdobyć dla ZKŻ-tu, ale też ze względu na siebie.Za długa przerwa może mu poważnie zaszkodzić.A swoją drogą, czy nie sądzicie,że Zarząd, z obrotnym przedsiębiorcą na czele, nie powinien zadbać o zapewnienie tak dobremu(i drogiemu)zawodnikowi odpowiednich rehabilitacji?!Przecież to też w interesie klubu, aby zawodnik ,któremu sie sporo płaci zaczął w końcu zdobywać punkty.Dlaczego w tym sezonie tak małą uwagę poświęcono formie zawodników?W poprzednim Smoleń załatwiał choćby spotkania z Blecharzem i mieliśmy 5 miejsce.A teraz co?Małyszowi rozstanie z Blecharzem też nie wyszło na dobre...Kurmanek kiepsko jeździ od wypadku.Może to też kwestia psychiki?Zastanówmy sie.Pozdr

    Bravo,bravo bravo33!!! Kombinuj chłopie skąd nowego sponsora załatwić!Bo skoro do tej pory zarząd został przy tych 50 tys. quick-mixu to chyba nie ma lepszej propozycji...

  26. Powrót do góry    #116
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    poruszona jest tu psichika miedzy innym Kurmana on robi takie akcje na torze że nie którzy już by byli połamani jak on jest dajmy drugi i wie że jest szybki to się nie facha pełna meta balns ciałem i założenie na rywala który jest bez silny i staje się jego ofiarą zapewniam was że on jak robi akcje na torze to nie ma w tym ani grama kalkulacji on poprostu po tem to przemyszla już w parkigu Suchecki uważam że ma psychicznego doła to widać na torze to nie jest ten sam Zbych który obbja się od bandy już kalkuluje tu trzeba mu pomóc

  27. Powrót do góry    #117
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2002
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja Wam odpowiem dokąd zmierza Falubaz: NA DNO !!! Rozumiem słabsze wyniki sportowe, kontuzja czołowego zawodnika, braki finansowe... ale jak już ludzie z jednego klubu podkradają sobie części do silników, to jest to gruba przesada.

    Pozdrawiam

  28. Powrót do góry    #118
    Użytkownik
    Dołączył
    28-03-2004
    Postów
    65
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Bravo,bravo bravo33!!! Kombinuj chłopie skąd nowego sponsora załatwić!Bo skoro do tej pory zarząd został przy tych 50 tys. quick-mixu to chyba nie ma lepszej propozycji...[/quote]
    no wiesz nie mnie znajdywać sponsorów,ale jeżeli ktoś sie reklamuje w e-lidze pod nazwą zespołu(i to firma światowa)za 50tys.zł to uważam to za nieporozumienuie.jaka by to nie była reklama to jednak jest w tv by musieli zapłacic za 1min cos kolo, tego wiec widać jak sponsor nas traktuje.licze na Dowhana żę znajdą lepszego.choćby rockwool miejscowy,napewno nie jest bogatszy od q-m a kupili Pedersena,co za tym idzie wydali napewno wiecej kasy niż nasz szanowny oficjalny sponsor.Swietna jazda LEE wczoraj EL lepszy od Pedersena.Mowiłem:)stawiam wciaż na lee.zreszta ubieglorocznasrednia z 1 ligi mowi wszystko zasiebie.lee 13 na mecz,gwiazdor 12 naq mecz
    to ja pisałem skromny kibol BRAVO

  29. Powrót do góry    #119
    Początkujący
    Dołączył
    08-05-2004
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No właśnie,szukanie sponsora to nie nasze zajęcie.A dlaczego Dowhan sie tym nie zajmie?Trudno oceniać tego pana,ale ja widze,że on coś kiepsko sie stara ostatnio.Dlaczego jego wypowiedzi w mediach skupiają się głównie na opowiadaniu,że nie mamy szans na pierwszą czwórkę,że jest źle,że Smoleń miesza, itp. Dlaczego będąc prezesem nie podejmie konkretnych kroków,żeby ratować to ,co jeszcze można uratować.Czy walka z poprzednim prezesem i sponsorem strategicznym pomoże nam utrzymać sie w e-lidze?Nie sądzę.Trudna sytuacja powinna jednoczyć.Przecież można sie dogadać,tylko trzeba chcieć.A póki co, to cala afera mi wygląda tak, jakby Dowhan skupił całą uwagę na zwalaniu wszystkiego na poprzednie władze klubu, zamiast przedsięwziąć konkretne działania.Bez sensu.

  30. Powrót do góry    #120
    Początkujący
    Dołączył
    06-05-2004
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Bydzia nie chce Okonia.

    I większość kibiców BTŻ myśli podobnie. W tym sezonie nie jest on nam do niczego potrzebny, a za rok pomyślimy. Jeżeli tylko atmosfera w zespole będzie taka jak dotychczas to Budlex/Polonia się utrzyma, a nikt raczej nie myśli już o czwórce czy medalach.

  31. Powrót do góry    #121
    Użytkownik
    Dołączył
    28-03-2004
    Postów
    65
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    okon powraca

    na zielonogórskim portalu sportowym,piszą żę okon wsiada od przyszłego tygodnia na motor i ma już wogóle sciagniety gips,i przechodzi malą rehabilitacje.no możę wreszcie coś ruszy z tym falubazem:)
    to ja pisałem skromny kibol BRAVO

  32. Powrót do góry    #122
    Użytkownik
    Dołączył
    10-12-2003
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiem słyszałem o tym i się bardzo cieszę! Mam nadzieję, że jak Okoń jeszcze w gipsie ćwiczył na rowerku to nie powinien tak daleko odstawać kondycją. Wyprowadźcie mnie z błedu jak źle myśle.


    pozdro

  33. Powrót do góry    #123
    Początkujący
    Dołączył
    08-05-2004
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niekoniecznie,tzn. byłoby super, ale obawiam sie,ze taka przerwa mu sie nie przysłuzyła i rowerek nie wystarczy.Powinno sie zadbać o to,aby przeszedł on specjalistyczne rehabilitacje,proporcjonalnie do tego jakie pokłada sie nadzieje w jego powrocie na tor.Wszyscy liczą na to,że wraz z nim wróci do klubu dobra passa.Pożyjemy,zobaczymy...

  34. Powrót do góry    #124
    Użytkownik
    Dołączył
    10-12-2003
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo smuci mnie to, że duża ilość kibiców myśli, że kiedy Okoń wystąpi w pierwszym meczu bum! Odrazu 11 punktów. Kiedy zobaczą, że okoń nie zdobędzie nawet 4 pkt to może być tak, że ci kibice nie będą przychodzić już na mecze :(!


    pozdro

  35. Powrót do góry    #125
    Początkujący
    Dołączył
    08-05-2004
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też sie obawiam,że tych "wiernych po porażce" jest coraz mniej.Na powrót Okonia czeka sie jak na wybawienie,a może to dla niego zbyt duża odpowiedzialność?Jeżeli mu sie uda dźwignąć drużynę swoimi punktami, to będzie super, ale dajmy mu szanse na pozbieranie sie po kontuzji.Poszukajmy ratunku także gdzie indziej.Jest wiele możliwości.A co by było, gdyby nie wrócił?Gdyby ten uraz byl poważniejszy?Czekalibyśmy spokojnie na spadek?[img]

  36. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,554
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Dzisiaj o godzinie 21.00 na w studio Radia Index odbyła się dyskusja na temat zilonogórskiego żużla, w dyskusji udział brali Robert Smoleń - były prezes ZKŻ-tu , Andrzej Pilimon -dyrektor ZKŻ-tu oraz Jacek Frątczak - członek zarządu ZKŻ-tu. Jestem ciekaw waszych opini po tym spotkaniu dla nie mających okazji usłyszenia tej dyskusji udostępniam link do nagrania audio zapisanego w formacie mp3, plik ma ponad 5 mb i zawiera 40 min nagranei ze spotkania.

    A to link do nagrania http://www.ztpnet.pl/~mch/audio/zkz.mp3

  37. Powrót do góry    #127
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 30 w 19 postach
    Powiem jedno Smolen pie..... takie głupoty ze sie go słuchać nie da i tyle,jak bym miał wyliczyc wszystkie pierdoły jakie wygadywał w tym wywiadzie to by mi czasu nie starczyło do nastepnego meczuligowego, wiec to olałem.
    Pozdro.

  38. Powrót do góry    #128
    Początkujący
    Dołączył
    08-05-2004
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja cie prosze,żebyś je wymienił, bo ja nie zauważyłem.Mi sie z kolei wydawało,że to pan dyrektor(za przeproszeniem)mieszał sie w zeznaniach.Bez kitu.Raz tak, raz siak.Jakby sam nie wiedział o co mu chodzi.

  39. Powrót do góry    #129
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-04-2003
    Postów
    738
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jedyna nadzieja w Okoniewskim i taka jest prawda , tylko on jest w stanie w obecnej sytuacji "pociagnac" druzyne. Chlopak napewno pali sie do jazdy , siedzeniem na tylku wiele nie zarobil , bedzie napewno chcial "odrobic" stracony czas . Jego ojciec to znakomity fachowiec i na "rower" go nie posadzi , sprzet ma napewno dobrze przygotowany , jak sie jezdzi i walczy tez napewno nie zapomnial wiec nie wiem dlaczego niektorzy maja jakiekolwiek obawy . Potrenuje i bedzie ok , martwic trzeba sie teraz o cala reszte !
    Wszystko wyjasni sie niebawem , ale to co stracilismy juz w tym sezonie jest nie do odrobienia .( chyba , ze wroci sw mikolaj Morawski , otworzy worek z pieniedzmi i zrobi show );)

  40. Powrót do góry    #130
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    pamiętajcie jedno polityk jest po to żeby wkręcał ludzią filmy przykład partia pana komunisty miala 44 % poparcia narodu w 2001 dokładnie wtedy gdy Unia wygrał u nas mecz:( to był dzień zakłady Polski!! Teraz Smoleń może nie być już posłem na dnich a Unia przegra u siebie z Falubazem !! Jak te życie zmiene jest:)

  41. Powrót do góry    #131
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2004
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ex prezes Smolen nawijal takie farmazony jakby juz prowadzil kampanie wyborcza do parlamentu europejskiego. Mowil co to on nie proponowal i czego by nie zmienil i jak to za jego panowania "falubaz" byl wspaniala i zgrana druzyna szkoda tylko ze zapomnial o tym jak to obiecal naszym zawodnikom wyjazd na przedsezonowe treningi do Krska i nici z tego byly (inna sprawa ze pogoda wtedy byla oblesna).Wiec te kity niech on wciska wyborcom a nie kibicom zuzla.

    POZDRAWIAM

  42. Powrót do góry    #132
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    We wczorajszym programie sportowym TVP3 Poznań po 22:00 gościl Dowhan i JANAS i dyskutowano na temat złej sytuacji w Zielonogórskim Klubie.

    Jednego czego sie dowiedzialem to fakt "zabrania" sie za szkolenie mlodziezy przez Janasa -trenera od juniorów-, gdyz w nich klub upatruje przyszlosc.


    Reszta to znane fakty słabej postawy ZKZ.


    Wraca Rafał Okoniewski do druzyny i Klub widzi w nim nową nadzieje-rehabilitację. Twierdził Dowhan.

    Czy to nie zamało?

    Pozdrawiam
    Czaja



    OFICJALNY SERWIS ROBERTA MIŚKOWIAKA - ..:::Ukryta zawartość :::.. ZAPRASZAM

  43. Powrót do góry    #133
    Początkujący
    Dołączył
    08-05-2004
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No jak nie za mało?!Zdecydowanie za malo!!!A co to za kroki w kierunku lepszego wyniku drużyny?A jak Okoń nie da rady?Jeżeli jego uraz okaże sie zbyt ciężki,zeby podołać temu zadaniu wydźwignięcia klubu z dołka?Co wtedy?Czekamy na ciekawsze i bardziej konkretne pomysły.My, wszyscy kibice, dumni i wierni...

  44. Powrót do góry    #134
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    No jak nie za mało?!Zdecydowanie za malo!!!A co to za kroki w kierunku lepszego wyniku drużyny?A jak Okoń nie da rady?Jeżeli jego uraz okaże sie zbyt ciężki,zeby podołać temu zadaniu wydźwignięcia klubu z dołka?Co wtedy?Czekamy na ciekawsze i bardziej konkretne pomysły.My, wszyscy kibice, dumni i wierni...
    Jakie kroki...? Sparringi, zmiana tunerów. Pewnie jeszcze coś, ale to już trzymane jest w głębszej tajemnicy :)


  45. Powrót do góry    #135
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-08-2002
    Postów
    1,078
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiejszy tekst z Wyborczej wklejam ponizej.
    Zaczelo sie publiczne pranie brudow - wielka szkoda...

    [quote]
    ZKŻ odwołuje, Robert Smoleń komentuje

    Zarząd Zielonogórskiego Klubu Żużlowego już nie chce, żeby były prezes klubu Robert Smoleń reprezentował interesy zielonogórzan w żużlowej centrali. - To nie zemsta, chociaż dobrze wyszło, bo jak ktoś nas atakuje, nie może być naszym reprezentantem - tłumaczy obecny prezes Robert Dowhan

    Robert Smoleń i Robert Dowhan przy bezpośrednich spotkaniach wymieniają uściski, grzecznościowe powitania. Wszystko robią dla dobra zielonogórskiego żużla. Nie ma między nimi konfliktu, nie czują się też stronami sporu o klub i losy drużyny. Ale to tylko oficjalna wersja.

    Były prezes Robert Smoleń reaguje na to, że tworzony przez niego zespół przegrywa, a obecne władze klubu nie słuchają rad poprzedników, by porażkom zaradzić. Martwi się też i tym, że nowy zarząd nie zrobił niczego w kierunku powołania sportowej spółki akcyjnej, którą Robert Smoleń miał już nieomal gotową, gdy rezygnował z prac w zarządzie Zielonogórskiego Klubu Żużlowego.

    Obecny zarząd pod prezesurą Roberta Dowhana, wszelkie inicjatywy byłego prezesa przyjmował grzecznie, ze zrozumieniem. Ale i tak robił wszystko po swojemu. Grzeczności skończyły się jednak, gdy Robert Smoleń wyszedł ze swoimi pomysłami na forum. Niepowodzenia swoich następców zestawił z własnymi powodzeniami. Opowiedział o bezpośrednich próbach pomocy, którym dotąd zarząd konsekwentnie zaprzeczał.

    To nie jest zemsta, ale...

    W piątek członkowie zarządu ZKŻ nie zdzierżyli. Zadecydowali, że Robert Smoleń przestanie reprezentować ich interesy w żużlowej centrali (GKSŻ), mimo faktu, iż został wybrany do prezydium tejże centrali. - Taki wniosek złożył jeden z członków zarządu klubu - powiedział "Gazecie" Robert Dowhan. - Długo się nad tym zastanawialiśmy. Generalna zasada jest taka, że w GKSŻ kluby reprezentowane są przez swoich prezesów. Postanowiliśmy ją zastosować. Robert Smoleń nie będzie już naszym przedstawicielem. Z resztą ja chciałem doprowadzić do tej zmiany jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, zaraz po powołaniu nowego zarządu.

    Dlaczego wówczas tego nie zrobiono? - Wtedy Robert Smoleń obiecał, że zamierza prężnie działać w GKSŻ. Okazało się jednak, że nie byliśmy informowani o wszystkich pracach Komisji - tłumaczy prezes.

    Odwołanie Roberta Smolenia to najpewniej odpowiedź na jego zarzuty dotyczące funkcjonowania klubu. Prezes Robert Dowhan zaprzecza temu, ale tylko pozornie: - Zaznaczam, że to nie jest zemsta zemsta. Z drugiej jednak strony dobrze, że doszło do zmiany naszego przedstawiciela w GKSŻ, bo ktoś kto bezpodstawnie nas atakuje, nie może być reprezentantem klubu.

    Takie jest prawo klubu, ale...

    O decyzji odwołania Roberta Smolenia dowiedziały się od prezesa zielonogórskie media. Ale nie dowiedział się sam odwołany. Wciąż czeka na oficjalną informację na ten temat. A czekając formułuje opinie o złych praktykach, sądzie kapturowym, działaniu zarządu na szkodę klubu. Przypomina także, że Robert Dowhan, jeszcze jako zwykły członek zarządu, już raz w sposób nieelegancki próbował odebrać rolę delegata klubu w GKSŻ Robertowi Gromadzkiemu i sam chciał zająć jego miejsce. - Ale wtedy, jako prezes, postanowiłem załatwić sprawę w oparciu o cywilizowane procedury. Zaprosiłem pana Gromadzkiego na kolejny zarząd, wszyscy wysłuchaliśmy jego relacji z prac w GKSŻ. Członkowie zarządu ocenili efekty tych prac i nikt nie poparł wniosku Roberta Dowhana - wspomina Robert Smoleń, który chciał by obecny zarząd podobnie postąpił w jego wypadku.

    Formalnie były prezes nie wie pod jakim zarzutem został odwołany. Nieformalnie wie o "nie informowaniu zarządu ZKŻ o wszystkich pracach GKSŻ" i z tym zarzutem się nie zgadza. - Rzeczywiście zdarzył się taki pretekst, bo uczestniczyłem w jednej z debat o przyszłości polskiego żużla i nie informowałem o tym członków zarządu zielonogórskiego klubu. Jednak nie była to pierwsza, ani też wiążąca debata na ten temat - tłumaczy Robert Smoleń, dodaje też, że środowisko żużlowe przyjęło wieść o jego odwołaniu jako przejaw dziwnych obyczajów.

    - Demokratycznie wybrany zarząd ZKŻ miał pełne prawo odebrać mi miejsce w GKSŻ. Jednak mam wrażenie, że nie przemyślał swojej decyzji i jej skutków. Zrobił coś pochopnie, działając na własną szkodę, ponieważ mój następca nie zajmie miejsca w prezydium GKSŻ, a właśnie tam zapada wiele ważnych decyzji - uzasadnia Robert Smoleń.

    Na początku było miło

    4 kwietnia reprezentant sponsora tytularnego firmy quick-mix Eugeniusz Maksim oraz Robert Smoleń spotkali się z nowym zarządem ZKŻ. 19 kwietnia napisali m.in. "Serdecznie dziękujemy za spotkanie..., a szczególnie za jego życzliwą atmosferę oraz roboczy i konstruktywny charakter. ...Traktujemy zielonogórski żużel jako wspólną wartość i uważamy, że warto stworzyć wokół ZKŻ środowisko ludzi życzliwych i gotowych do pomocy."

    Jednak jeszcze przed końcem kwietnia pojawił się kolejny list, pod którym podpisali się Eugeniusz Maksim i Robert Smoleń, tym razem otwarty i już z mniejszą dozą kurtuazji. "Jako współtwórcy składu drużyny quick-mix Zielona Góra... wyrażamy wielki niepokój z powodu jej wyników w pierwszych pięciu meczach oraz powstałej w związku z tym atmosfery wokół zespołu. Cztery przegrane w tym dwie na własnym torze, dotkliwa porażka z jedną z drużyn ocenianych przed sezonem jako najsłabsza w lidze, zapowiedzi dymisji trenera i jej przyjęcia - wszystko to pozwala ocenić obecną sytuację jako głęboki kryzys."

    4 maja już w ogóle przestało być miło, gdy Eugeniusz Maksim samotnie zaadresował do klubu i okazał mediom kolejny list. "Ostatnie wyniki sportowe quick-mix budzą najwyższego stopnia niepokój o losy tej drużyny w rozgrywkach o DMP!... Na pewno nie tak się umawialiśmy przy podpisywaniu umowy, że będzie się naszymi pieniędzmi ratować drużynę od spadku do niższej ligi... Jako sponsor tytularny mamy 2 miejsca w 7-osobowym zarządzie, cóż z tego gdy najważniejsze i strategiczne decyzje są podejmowane niezgodnie z cywilizowanymi procedurami demokratycznymi i statutowymi (brak pełnej informacji o planowanych spotkaniach, ich nieprofesjonalny przebieg i prowadzenie, nie uzgodnione wypowiedzi w imieniu całego zarządu, brak demokratycznych głosowań decyzji). Wobec powyższego, na znak protestu, zawieszam udział przedstawicieli quick-mix w pracach Zarządu do czasu przywrócenia cywilizowanych procedur."

    Jasno widać więc jak narastało napięcie w stosunkach byłych i obecnych władz ZKŻ. Klub na pisma nie odpowiadał, a Robert Dowhan proszony o komentarz mówił m.in.:

    - Robert Smoleń zostawił klub w ogromnych długach i nowy zarząd musiał stracić wiele czasu i pieniędzy na ich spłacanie.

    - Firma quick-mix daje nam tak mało pieniędzy, w tym sezonie 50 tys. zł, że nie powinna zabierać głosu publicznie.

    Szukanie kozła ofiarnego na zaś

    Łatwo odgadnąć, że nieporozumienia piętrzyły się wraz z tym jak drużyna zielonogórskich żużlowców nie umiała wytłumaczyć kolejnych porażek. Malały jej szanse na zajęcie lokaty w czołowej czwórce, a z takim nastawieniem nasi wkraczali w sezon. I choć do zakończenia rozgrywek zostało jeszcze sporo spotkań, to już przebiły się zdania skazujące ekipę quick-miksu na obronę przed spadkiem.

    - Rozpoczęło się więc szukanie kozła ofiarnego na zaś - mówi Robert Smoleń. Były prezes nie przyjmuje uwagi o pozostawieniu klubu w ruinie. - Gdy w grudniu 2002 stawałem na czele zarządu komisja rewizyjna zdała raport ze stanu klubowych finansów. Dług sięgał 480 tys. zł. Rok później ustępowałem. Komisja rewizyjna poinformowała wówczas o zadłużeniu na kwotę 370 tys. zł. Dżentelmeni nie dyskutują z takim zestawieniem liczb - powiedział. - I choć firma quick-mix nie zgodziła się na ujawnienie kwoty, jaką przekazała do klubu, powiem, że jest kilkakrotnie większa, niż twierdzi obecny prezes - dodał.

    Robert Dowhan odbierał oferty pomocy ze strony Roberta Smolenia i Eugeniusza Maksima w formie działań na pokaz. Zgadza się z tym, że atmosferę zepsuły niespodziewane porażki zespołu. - Sukces ma wielu ojców, od porażek wszyscy się odcinają, następnie przechodzą na stronę tych, którzy tylko potrafią podżegać - mówił w rozmowie z "Gazetą".

    A teraz zamilknę do grudnia

    Zmagania dwóch prezesów zostają zawieszone. Robert Smoleń obiecał wczoraj, że nie odezwie się aż do grudnia. - To moja ostatnia publiczna wypowiedź przed walnym zebraniem. Pozostaję członkiem klubu i być może jeszcze zabiorę głos w sprawie losów zielonogórskiego żużla. Ale to nie znaczy, że szykuję strategię powrotu do władzy. Najbliższe zebranie nie będzie przecież zebraniem wyborczym, a jedynie sprawozdawczym.

    Nim zapadło milczenie Robert Smoleń wytypował lokatę, którą żużlowcy quick-miksu zajmą w tegorocznych rozgrywkach. Wymierzył w szóstkę.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •