Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 46 do 86 z 86

Wątek: Pila wycofana z pierwszej ligi

  1. Powrót do góry    #46
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba szykowac koszulki z napisem "I liga 2005" hehe
    Spokojnie, spokojnie :).
    Mocny zespol jak na 2 lige zbudował Kolejarz Opole i to oni raczej sa faworytem 2 ligi, chociaz Piła jezeli dogada sie z Łukaszewiczem, to tez ma spore szanse.

    Jarek Olszewski?? hmm... Mysle, ze powinien juz dac sobie spokoj z zuzlem :P.

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Trzeba szykowac koszulki z napisem "I liga 2005" hehe
    jeszcze przyszykuj sobie taka z napisem "troszke pokory"

    Pozdro

    p.s a co do Olszewskiego to w zeszlym sezonie u siebie w meczu z Bydzia zdobyl 5 pkt i wygral bieg z bodajze Robackim wiec mysle ze stac go nawet na dwucyfrowki przy dobrym przygotowaniu sprzetowym.

  3. Powrót do góry    #48
    Użytkownik
    Dołączył
    20-04-2002
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ROOB brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!! podpisuje się pod tym co napiałes obiema rekami !!!! piła to oszuści i nic więcej ! sami się wpakowali w to bagno a teraz chcą sie wywinąc tanim kosztem i kosztem innych uczciwych klubów. np krosno zawsze spłacało swoje długi i jest w swiatku zuzlowym postrzegane jak fair klub. uczcie sie od nas !!


    w krośnie i tak dostaniecie !!!

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ROOB brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!! podpisuje się pod tym co napiałes obiema rekami !!!! piła to oszuści i nic więcej ! sami się wpakowali w to bagno a teraz chcą sie wywinąc tanim kosztem i kosztem innych uczciwych klubów. np krosno zawsze spłacało swoje długi i jest w swiatku zuzlowym postrzegane jak fair klub. uczcie sie od nas !!


    w krośnie i tak dostaniecie !!!
    No ale takim "asom" moderatorzy powinni sprezentowac banika. Jestem pilaninem i z oszustwami nie mam nic wspolnego. Zatem stwierdzenie - Pila to oszusci - jest jak najbardziej nie na miejscu. Czyzby jakis krosnienski frustrat?

  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    He he a ja Was dzisiaj dobije. KSŻ MISTRZEM II LIGI JEST!!!!

    Ale ja nie o tym chciałem napisać. Tomasz Łukaszewicz był dzisiaj na treningu w Krośnie i na 90% podpisze kontrakt w Krośnie. W końcu nadeszły dobre dni dla KSŻ!!!!!!!!!!!!!!!

    Walczcie lepiej o Gjeede zanim Rzeszów się nim zajmie.

  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2004
    Postów
    199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale nasi dzialacze uwazaja ze Gjedde jest im nie potrzeby i chca startowac w krajowym skladzie

    A co do Lukaszewicza to dzisiaj jest Prima Aprillis :P

  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zobaczymy!!! Ale dobrze wiesz jak było na treningu bo Ci opowiadałem i wszystko to szczera prawda. Tomek na 90% w Krośnie. A bez Gjedde to raczej szans na pierwszą trójke nie macie. Ale powodzenia i pozdrawiam.

  8. Powrót do góry    #53
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    bachoo napisał:
    No ale takim "asom" moderatorzy powinni sprezentowac banika. Jestem pilaninem i z oszustwami nie mam nic wspolnego. Zatem stwierdzenie - Pila to oszusci - jest jak najbardziej nie na miejscu. Czyzby jakis krosnienski frustrat?
    Kolego my tu piszemy cały czs o waszych pseudo-działaczach
    i waszym klubie ... nikt nie nazywa TU wszystkich Pilan oszustami.

    Więc się wstrzymaj z BANAMI bohaterze !!!!!!

    A swoją drogą behemo ma rację w 100 % !!!
    sami się wpakowali w to bagno a teraz chcą sie wywinąc tanim kosztem i kosztem innych uczciwych klubów

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo poważnie wzmocniła się kadra Krośnieńskiego Stowarzyszenia Żużlowego. Nowym zawodnikiem KSŻ-u został Tomasz Łukaszewicz. 24-letni wychowanek Unii Leszno miał w tym roku reprezentować barwy Polonii Piła. Jednak po wycofaniu się pilskiego zespołu z rozgrywek pierwszej ligi, Łukaszewicz nie zdecydował się podpisać nowej umowy z tym klubem.

    Swoją propozycję złożyli mu krośnieńscy działacze i po kilku dniach negocjacji, zawodnik przyjechał do Krosna i parafował umowę. – To bardzo poważne wzmocnienie naszego zespołu. Występami Tomasza Łukaszewicza zainteresowane było nawet kilka klubów pierwszoligowych i cieszę się, że to właśnie my doszliśmy z nim do porozumienia. Taki zawodnik był nam potrzebny. Liczę, że Tomasz będzie zdobywał po dziesięć punktów w każdym meczu. Na pewno nie przekracza to jego możliwości, a jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że stać go na jeszcze lepsze wyniki. Teraz kadra naszego zespołu przedstawia się naprawdę przyzwoicie. W odróżnieniu od kilku klubów, KSŻ działa na nieco innych zasadach. My wolimy mniej mówić, a więcej działać i pomimo, że brakuje nam pieniędzy, to robimy co możemy. Niektóre kluby już przed sezonem zapowiedziały, że liga będzie należała do nich. Zobaczymy jak to się potoczy. Jednego można być pewnym, my żadnego meczu nie zamierzamy odpuszczać. – powiedział wiceprezes „Wilków” Kazimierz Bobusia, tuż po podpisaniu umowy przez Tomasza Łukaszewicza.

    www.speedwaypl.com

  10. Powrót do góry    #55
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    bachoo napisał:
    No ale takim "asom" moderatorzy powinni sprezentowac banika. Jestem pilaninem i z oszustwami nie mam nic wspolnego. Zatem stwierdzenie - Pila to oszusci - jest jak najbardziej nie na miejscu. Czyzby jakis krosnienski frustrat?
    Kolego my tu piszemy cały czs o waszych pseudo-działaczach
    i waszym klubie ... nikt nie nazywa TU wszystkich Pilan oszustami.

    Więc się wstrzymaj z BANAMI bohaterze !!!!!!

    A swoją drogą behemo ma rację w 100 % !!!
    sami się wpakowali w to bagno a teraz chcą sie wywinąc tanim kosztem i kosztem innych uczciwych klubów
    Przepraszm, przepraszam, ale kolegami to na pewno nie jestesmy.
    Co do pseudo - dzialczy, to tych juz w klubie nie ma. "Najlepsi" juz dawno odeszli i nie maja zamiaru ponosic odpowiedzialnosci. Tutaj moge sie z Toba zgodzic i nazwac pilskich dzialczy, ale tych "starych" oszustami. Ale w obecnym zarzadzie nie moge sie takich doszukac.

  11. Powrót do góry    #56
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na tym forum zbyt dużo niesportowych postaw podobnie jak w PZM. PZM podeptał prawo. Jest to niewątpliwe. Spór zapewne będzie trwał przed sądem ale to sprawa likwidatora i komornika.
    A teraz do kibiców Wrocławia i Bydgoszczy. W tej wstrętnej Pile wychowali się Hampel, Gapiński i Miskowiak ( zdecydowanie lepsza polowa WTS Wrocław) oraz Klecha (już średniak w Bydgoszczy). Mało że Wasze kluby wykiwały TS Polonia i pozostałych zawodników pilskich, którzy tym sposobem nie ujrzą nawet grosza za jazdę w poprzednim sezonie to kibice tych klubów marzą o spopieleniu całej Piły na dzis i na całe lata. Moralne to?
    Władze klubu TS Polonia całkowicie zostały wymienione po zakończeniu obieglorocznego sezonu. Władze nowego klubu PTŻ ukształtowały sie dopiero niedawno. Nie mają one nic wspolnego z niedowładem poprzedników lecz jak widać też zasługują na nienawiść. Dlaczego?
    I do kibiców pozostałych klubów. Który z polskich klubów wytrzyma konkurencję z Wrocławiem, ktory depcząc przy poparciu PZM wszelkie normy prawne i etyczne wzbogacił sie darmo o najlepszą wychowana w Pile mlodzież? Zobaczycie, że jesli nie w tym to w nastepnym sezonie jesli Atlas dosprzetowi oprócz Hampela także Gapińskiego i Miśka będzie przez najbliższe lata stanowił zespół bezkonkurencyjny w ekstralidze. Wówczas przykro będzie rozgromionym przez Atlas kibicom innych klubów ale i kibicom Wrocławskim z uwagi na nudne widowiska.
    W Pile żużel powoli się odbuduje. Dzisiaj oprócz goryczy mamy satysfakcje, że u nas udalo sie wychować kilka znakomitości. W Pile wiedza jak to sie robi i juz za kilka lat następcy Klechy i Gapińskiego będa Piłę sławili. Wrocławianie zas pod wodzą Ruska nigdy nie wychowaja swoich nowych zawodników.

  12. Powrót do góry    #57
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A który klub wytrzyma nierealną twórczość pseudodziałaczy,ktorzy do tego doprowadzili?Dlaczego sami nie uderzycie się w piersi i części winy nie weźmiecie na siebie?Kto chciał mistrza,nie patrząc jakim kosztem przyjdzie go zdobyć?To co stało się teraz to tylko skutek poczynań z poprzednich lat.W końcu kiedyś trzeba było zapłacić za podpisywanie nierealnych kontraktów.Nie szukajcie winy we wszystkich,zacznijcie jej napierw szukać u was.

    P.S.Nie znam żadnego kibica,który źle by życzył waszemu klubowi.

  13. Powrót do góry    #58
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Balbincia, sęk w tym, że Polonia Piła zrozumiała swoje błędy i próbowała je (rękami likwidatora) naprawić.
    Ale w dość perfidny sposób odebrano jej tę możliwość...

    Odebrano też możliwość odzyskania należności innym podmiotom.

  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Dlaczego sami nie uderzycie się w piersi i części winy nie weźmiecie na siebie?
    I co mamy przez sto lat mowic tak to nasza wina,nasza wina i jeszcze raz nasza wina.Juz dawno wiadomo co i kto doprowadzil do tego gdzie teraz jestesmy.Ale nasz klub nie jest zadna szkólka WTS!!!!!

    Pozdro

  15. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach

    Samo życie!!!

    "Se la vie" jak mawiają starzy Rosjanie. A ja sądzę, że zawsze musi łowca i ofiara. Pilanie przez kilka lat byli łowcami (Jabłuszko, Babcia Pomidor, Gollobówna) i tym samym nie przysporzyli sobie przyjaciół, więc teraz nie dziwcie się, że jak staliście się ofiarą to nowi łowcy upolowali co nieco. Według mojej znajomości prawa nie można płacić podmiotom nieistniejącym, a za taki uważa się postawiony w stan likwidacji TS Polonia Piła i można odwoływać się od decyzji GKSŻ do dnia sądnego a działaczom WTS-u i BKŻ-u można dać prztyczka w nos za to, że... mieli nosa. W takich czasach żyjemy!!!

    P.S. "W życiu trzeba być rekinem, Jarek jest rekinem i obrotny też jest"

    Pozdrawiam i rychłego powrotu do elity, najlepiej w oparciu o własnych wychowanków.

  16. Powrót do góry    #61
    Użytkownik
    Dołączył
    20-04-2002
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hehe za co niby miałbym dostać bana ??????? za prawde ???? sami jesteście sobie winni i teraz płaczecie !
    skład jakim aktualnie dysponujecie nie jest delikatnie mówiąc za mocny ! teraz kiedy krosno pozyskało łukaszewicza to coś za rozmowni nie jesteście, a jeszcze nie tak dawno gotowi byliście w łyżce wody utopić każdego kto zabierał wam tomka !! i jak teraz typujecie ?? dalej piła rozniesie w pył II lige ?? hehe bardzo wątpie !! nie mówie że zrobi to krosno ale na pewno mamy lepszy skład niż wy. i na pewno nie mamy aż takich ambicji !! chociaż po pozyskaniu łukasz. to kto wie.... :)


    pierwsza trójka : opole, krosno, lwów

  17. Powrót do góry    #62
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oj, Melibruda. Nieładnie. Piszesz: "Według mojej znajomości prawa" co ma sugerować, że znasz prawo. Manipulujesz słowami bo prawa przecież nie znasz.
    W efekcie kłamiesz podwójnie. Lepiej byłoby gdybyś napisał wprost, że prawa nie znasz a postepowanie Ruska i PZM podoba Ci się bo z jakiś powodów jest Ci na rękę a pokrzywdzonych ta decyzją wielu innych zawodników masz zwyczajnie w d... .
    Nie dziwilo Ciebie, że jakiś "podmiot nieistniejący" miał jeździć w I lidze. Pewnie nie. Wytłumaczyłeś sobie to zgdnie ze znajomoscia prawa, że to duszki pojadą.
    Powodzenia Melibruda. Pewnie jestes szczęśliwy bo wszystko sobie potrafisz wytłumaczyć. Ja cierpię, a niekiedy szlak mnie trafia bo jakoś na prawie ciagle sie nie znam i stąd tak niewiele potrafie zrozumiec.

  18. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach

    Oj Zdzisław!!!

    Na okrągło studiuję różne przepisy prawne, czytam Dzienniki Ustaw, co związane jest z moją profesją (patrz Profil), najlepsi nawet prawnicy (nie podaję się za takowego) nie mają przepisów w głowie, cała sztuka polega na tym, żeby móc odnaleźć szybko rozporządzenie, ustawę, która nas interesuje czyż nie tak? Także znajomość prawa jest pojęciem względnym, tu się zgadzam z Twoim atakiem na mnie. Sposób pozyskania zawodników przez WTS i BTŻ wynikał według mnie umów kontraktowych zawodników lub z umowy spółki TS Polonia Piła. Po drugie całą wiedzę na ten temat czerpię z mass-mediów a informacji na temat TS Polonia Piła mamy sporo i w większości przypadków nie znalazłem podstaw by wątpić w "słowo pisane". Po trzecie wreszcie według informacji powszechnie dostępnych, w I lidze miał wystartować PKŻ Polonia Piła jako twór nowopowstały a zawodnicy byli własnością TS Polonia Piła - klubu postawionego w stan upadłości. Nie powinniśmy utożsamiać tych podmiotów, jak to uczyniłeś we wcześniejszej wypowiedzi a PKŻ mógłby wypożyczyć zawodników od TS Polonia Piła lub pozyskać ich taki sposób, jaki uczynili to WTS i BTŻ. Tylko że pewnie panowie z GKSŻ patrzyliby na to mniej przychylnym okiem. Ja osobiście wolałbym widzieć polonię w I lidze i pasjonować się "kompletnymi rozgrywkami". Nie życzę też źle Pilanom i jak napisałem poprzednio "życzę rychłego powrottu do grona najlepszych, najlepiej w oparciu o własnych wychowanków".

    Wybrzeże przeżywało podobne tarapaty przy o wiele większym zadłużeniu, lecz u nas zastosowano inne rozwiązanie. Powstało odrębne stowarzyszenie zarządzające finansami, by komornik mógł "lizać łapę" i udało się przeprowadzić postępowania ugodowe z wierzycielami GKS Wybrzeże. Ale my kibice nadal drżymy na myśl, że mogą być wstrzymane dostawy prądu, gazu czy ciepła do budynków GKS-u. To tak na marginesie tego wątku.

    Uważam też, że o wiele bardziej od ciebie cierpią wierzyciele TS Polonia Piła, którzy na skutek nieracjonalnego gospodarowania klubem raczej nie mają szans na odzyskanie swoich wierzytelności (w tym zawodnicy). Gdyby klub zszedł z wysokości sum kontraktowych to małe wpływy na konto komornika i tak nie poprawiłyby stanu ogólnego zadłużenia a gdyby nie zszedł to nikt by nie zabrał Miśkowiaka, Gapińskiego i Klechy. Tylko jak jazda w drugiej lidze wpłynęłaby na ich poziom sportowy...
    I wreszcie żadne wpływy za transfery nie trafiłyby na konto PKŻ Polonia Piła, skąd zatem decyzja o przenosinach do drugiej ligi skoro decyzja GKSŻ i tak nie ma skutków finansowych dla PKŻ-u.

    Uffff, ale przynudziłem... pozdrawiam

  19. Powrót do góry    #64
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witaj ponownie Melibruda. A więc mamy jasność . Podobnie jak ja nie jesteś prawnikiem. Obejrzałem Twój profil, a przy okazji zaktualizowałem mój. Oj, mamy wiele wspólnego , mamy. To tyle głaskania. W sprawie Miśka, Gapy i Klechy nie znajdziemy wspólnego języka. Dyskusje prowadzimy na gruncie prawa ale i etyki.
    Dla mnie zamiar likwidacji nie jest likwidacją. Ogłoszono przecież tylko wdrożenie procesu likwidacji klubu . Nikt nie oglosił, że likwidacja została przeprowadzona bo nie została przeprowadzona co nie moze oznaczać , że TS Polonia już nie istnieje. Przechodząc na grunt logiki. Jeśli ja ogloszę wszem i wobec, że wyjeżdzam z Piły do Gdańska to w tym momencie nikt jeszcze nie jest uprawniony do twierdzenia jakobym dokonał tejże wycieczki. Nikt też nie może powiedzieć, że TS Polonia została zlikwidowana lub zakończyła działalność. Mało tego do czasu zakończenia likwidacji można zawsze zapobiec likwidacji i dalej kontynuować działalność bowiem dokumenty formalno prawne likwidat przedstawia odpowiednim organom dopiero po zakończeniu procesu likwidacji. Gdyby likwidator jakimś cudem ozdrowił sytuacje i klub stanął by na nogi to władze sportowe np. w polowie sezonu zawodników by przekazały ponownie do Piły?
    Dzięki karkolomnym działaniom Ruska i władz sportowych mamy taką sutuację, że TS Polonia nie posiada żadnych aktywów bo jej nie ma lecz posiada zobowiązania i to wymagalne bo jest jest. Pisało o tym wielu szkoda, że to Cie nie przekonuje.
    A kwestia samych kontraktów. Zgodnie z kontraktami TS Polonia miało prawo do odpowiednich kwot transferowych gdyby kontraktowi zawodnicy chcieli zmienic barwy klubowe przed upływem czasu jego trwania. Wszyscy zawodnicy, o ktorych piszemy mieli mieli ważne kontrakty i w rozumieniu bardzo potocznym byli niejako własnościa TS Polonia. Jednocześnie TS Polonia zgodnie z tymi samymi kontraktami miało obowiązek wypłacenia im należności za sezon 2003. Przed sezonem transferowym upadająca Piła zaproponowała wspomnianym zawodnikom dwa warianty rozliczeń (jeden pomijam jako bardzo krzywdzący i mało perspektywiczny dla nich) a głównie obniżkę kwot transferowych wzamian za rezygnacje z zobowiązań wobec tych zawodników. Znaleziono kompromis i umowy podpisano. Bodaj podobnie uczyniono z Krzysiem Pecyną tyle tylko, że Wybrzeże za Krzysia zapłaciło. Do tej chwili wszystko było OK. W tym momencie wkroczył Rusko i przekonał wszystkich, że TS Polonia Piła nie istnieje i zakończyła działalność.
    Co do startu Poloni Bydgoszcz i Piła mam watpliwości i spraw nie znam na tyle dobrze aby się pewnie wypowiadać. Sądzę, że oba te kluby w okresie likwidacji mogłyby startować dalej w odpowiednich ligach zaś zespoły nowe które powstały obok na początku 2004 r powinny rozpoczynać od jazdę od początku tj. II ligi chyba, że prawo startu w poszczególnych ligach jest na gruncie prawa sportowego prawem zbywalnym ( tego niestety nie wiem).
    Pozdrawawiam Gdańsk tymbardziej, że Wybrzeże za tranfer Krzysia Pecyny zapłaciło.


  20. Powrót do góry    #65
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Noooo, faktycznie jako jedyni rozliczyliśmy się z TS Polonia Piła. Tylko komornik kłopot miał, nie mógł za jednym zamachem zabrać całej gotówki, musiał dodatkowy transport zamawiać che che!!!

  21. Powrót do góry    #66
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po trzecie wreszcie według informacji powszechnie dostępnych, w I lidze miał wystartować PKŻ Polonia Piła jako twór nowopowstały a zawodnicy byli własnością TS Polonia Piła - klubu postawionego w stan upadłości.
    To jest przyslowiowy stek bzdur:) Bardzo sie tutaj myslisz sympatyczny Forumowiczu:)

    W rozgrywkach I ligi mialo nadal startowac TS Polonia Pila. PKZ mial byc tylko tworem "stojacym z boku" i finansujacym kontarkty zawodnikow TS Polonia.

    Pozdrawiam

  22. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach

    Bahoo

    Jeśli masz rację - zwracam honor. To przy okazji mamy odpowiedź na pytanie Kol. Zdzisława - TS Polonia Piła oczywiście mogła startować w I lidze. PKŻ natomiast musiałby startować "od zera", co do startów BTŻ-u w Ekstralidze zaś to sytuacja jest rzeczywiście kuriozalna (i chyba bezprecedensowa). Decyzję GKSŻ usprawiedliwiać może tylko idea "nieprzewracania rozgrywek ligowych do góry nogami".

  23. Powrót do góry    #68
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widzę Michale, że dostrzegasz powoli kuriozalność sytuacji. Bachoo ma niewątpliwie rację. PTŻ zostało formalnie zarejestrowane 1 marca 2003 roku. Zatem to likwodowane TS Polonia miało startować w I lidze. Dla władz spotowych było wszystko OK. Władze sportowe albo dopusciły do rozgrywek klub w istocie działający albo jakiś niezidentyfikowany byt pozaziemski. W sprawie Ruska oczywiście to co innego władze zaraz zauważyły, że TS zakończyło działatność i w związku z tym pozaziemskim istotom w postaci mającego walczyć w I lidze TS Polonia żadna kasa sie nie należy. I słusznie. Jak istoty spoza systemu planetarnego chcą jeździć w I lidze niech jeżdzą ale kasy też bym im nie dawał. Ufoludkowie doskonale radzą sobie bez niej a biednemu Atlasowi kasa zawsze sie przyda.

  24. Powrót do góry    #69
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Przybywa nam w szybkim tempie oglądających, ale nikt nie odpowiada??? Czyżby nie mozna było nic dodać ani ująć w stosunku do tego co napisał Kol. Zdzisław??? Ja już uciekam z pracy i życzę wszystkim forumowiczom zdrowych, radosnych i spokojnych świąt!!!

  25. Powrót do góry    #70
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bo co tutaj dodawac? Wszystko zostalo juz powiedziane. Obozy, pilski i wroclawski, zaprezentowaly juz swoje poglady. Mam swoje zdanie i na pewno go nie zmienie. Postepowanie Pana R. jest dla mnie nie na miejscu. Chociaz nie mozna koncentrowac sie tylko na Panu R., ale takze na samych zawodnikach i bylych pilskich dzialaczach. Dlaczego?

    To pilski klub wyszkolil i wypromowal Tomka i Roberta. To pilski klub dolozyl swoja cegielke i Ci zawodnicy sa na tym, a nie na innym poziomie i chociaz za to Gapa i Misiek powinni szanowac Polonie i jej kibicow, ktorzy przychodzili na mecze w grodzie Staszica i placac za bilety byli jednymi ze sponsorow tej dwojki. Powiem krotko i moze malo kulturalnie - nie mozna srac we wlasne gniazdo chlopaki.

    Ale glupota z mojej strony byloby obwinianie Pana R. i tych mlodych, zdolnych chlopakow, ktorym nadal kibicuje,choc reprezentuja juz inny klub.

    To niejacy Panowie Cza. i Ma. podpisywali z zawodnikami kontrakty i obiecywali zlote gory, ktorych jednak pozniej nie mogli dac, ba, nie mogli ich nawet pokazac, a wciskac kitu to nawet dzieciom nie mozna, bo jak sie cos brzdacowi obieca, to nalezy to spelnic. W innym wypadku jestesmy skonczeni. To ci pseudo-dzilacze pogorszyli i tak trudna sytuacje pilskiego zuzla. To ci dzialcze traktowali zawodnikow jak idiotow, nie chcac z nimi nawet rozmawiac. Uciekajac przed nimi. To ci panowie nadszarpneli zaufanie naszych wychowankow, a pozniej uciekli i tyle ich widzial.

    Sprawa powinna zostac zalatwiona calkiem inaczej i na pewno nie psulaby ona krwi pilskim i wroclawskim kibicom oraz prezesowi R. i likwidatorwi M. Jak?

    Nie dziwie sie, ze zawodnicy chcieli startowac dalej w e-lidze. Zainteresowane kluby powinny w tym pomoc. Pilscy dzialcze, nie zwazajac na zapisy w kontraktach powinni wystawic na liste transferowa Tomka i Roberta za przyslowiowa zlotowke, no moze za jakies 50 tys. PLN; Zawodnicy zauwazajac dobra wole nowych dzialczy, ktorych nie mozna winic za to, co sie stalo z Polonia, powinni zrzec sie swoich pieniazkow, traktujac to, jako zaplate za wyszkolenie i wypromowanie, a Pan R. powinien stanac do rywalizacji z innymi prezesami, ktorzy mogliby za te 50 tys. PLN nabyc czy to Gape czy Miska.

    Na pewno nie byloby sprawy polonistow. W grodzie Staszica pozegnanoby sie z chlopakami jak nalezy. Ci rozwijaliby sie dalej w innym e-ligowym klubie - moze w Lesznie, moze we Wroclawiu, moze w Tarnowie, ... Kazdy moglby zawalczyc o chlopakow. Nikt nie dostalby ich za frajer, jak Pan R.

    Amen.
    Pozdrawiam

    P.S.
    Powinnismy juz traktowac ta sprawe jako historie i skupic sie na odbudowie pilskiego zuzla - odbudowie druzyny na mocnych fundamentach organizacyjno - finansowych.

  26. Powrót do góry    #71
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie wiem gdzie o to zapytac wiec moze tu :

    w zwiazku z usunieciem pily z 1 ligi jak bedzie wygladala 2 runda rozgrywek poloczonej 1 i 2 ligii ?

    3 ostatnie druzyny z 1 ligi i 3 pierwsze z drugiej ?????

    prosze o odpowiedz :)
    u siebie niepokonana od 34 spotkan

  27. Powrót do góry    #72
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    nie wiem gdzie o to zapytac wiec moze tu :

    w zwiazku z usunieciem pily z 1 ligi jak bedzie wygladala 2 runda rozgrywek poloczonej 1 i 2 ligii ?

    3 ostatnie druzyny z 1 ligi i 3 pierwsze z drugiej ?????

    prosze o odpowiedz :)
    tak, 3 ostatnie z 1 ligi i 3 pierwsze z 2 ligi
    w takim razie wspolczuje druzynie, ktora w 1 lidze zajmie 5 miejsce po rundzie zasadniczej bo wychodzi na to, ze skonczy sezon w lipcu...

    btw. pytanie do kibicow z Pily, bedzie u was jezdzil Truminski czy to tylko plotki byly :>?? bo tak slyszalem :>

  28. Powrót do góry    #73
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Ja przynajmniej nic o Truminskim nie slyszalem ale slychac o jakims wychowanku Unii z Leszna i mlodym dunczyku.

  29. Powrót do góry    #74
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Ja przynajmniej nic o Truminskim nie slyszalem ale slychac o jakims wychowanku Unii z Leszna i mlodym dunczyku.
    Maciej Jader i Niels K. Iverson :>> ?? czy jak tam temu dunczykowi :P

  30. Powrót do góry    #75
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    To nie o tego Dunczyka chodzi...

  31. Powrót do góry    #76
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    to moze Steen Jensen, Ulrich Ostergaard albo Mads Korneliussen :>>> ??


  32. Powrót do góry    #77
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Chyba chodzi o Steena Jensena ale glowy nie dam :)

  33. Powrót do góry    #78
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2004
    Postów
    199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A co bazyli martwisz sie ze KSZ bedzie mial trudna przeprawe w Pile ? ? ?

  34. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach

    Bazyli!

    Drużyna z piątą lokatą nie skończy sezonu w lipcu, ponieważ mamy 7 teamów w I lidze. Cztery pierwsze jeżdzą play-offy między sobą a trzy z grupy spadkowej z trzema pierwszymi z II ligi - to chyba oczywiste!!!

  35. Powrót do góry    #80
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Drużyna z piątą lokatą nie skończy sezonu w lipcu, ponieważ mamy 7 teamów w I lidze. Cztery pierwsze jeżdzą play-offy między sobą a trzy z grupy spadkowej z trzema pierwszymi z II ligi - to chyba oczywiste!!!
    tak, prawda :)
    cos mi pomieszalo w glowie, to pewnie przez swieta ;):P

    i nie boje sie meczu z Pila :P

  36. Powrót do góry    #81
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba chodzi o Steena Jensena ale glowy nie dam :)
    Steen Jensen jeżdził w tym roku na Lotos Open i dzień później w sparingu z Lotosem w Gdańsku i muszę powiedzieć, że bardzo zdolny i sympatyczny chłopak. Jeśli faktycznie o niego chodzi, to myślę, że to będzie bardzo dobra inwestycja. Wygrywał z chłopakami z Lotosu (chociaż do Kostka czy Chrzanka to daleeeeeka droga;) ) więc w drugiej lidze raczej na pewno pojeździ...

    A.

  37. Powrót do góry    #82
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Atak odbiegając na chwilkę od sedna tematu to zapowiada się, że Krośnianie będą mieli pożytek z Wielemborka. Przyznam, że ja sam postawiłem krzyżyk na tym zawodniku a tu proszę zmiana klimatu i "eksplozja talentu", firma Top Secret powinna zostać sponsorem Wielemborka. A serio to życzę drużynie z "drugiego bieguna Polski" takiego pożytku z Wielemborka przez cały rok!!! Pozdrawiam

  38. Powrót do góry    #83
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Z tego co mozna przeczytac w pilskiej prasie podpisano kontrakt z Maciejem Jaderem i na 99 % uzgodnione sa warunki z mlodym dunczykiem Kizem Jensenem :P

  39. Powrót do góry    #84
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Michał, z tym Wielemborkiem to faktycznie troszkę odbiegłeś od tematu bo co ma Wielemborek wspólnego z Piłą?;)

    Ale jak już tu sie wpisałeś to tu Tobie odpowiem...

    Zdobył chłopak 10pkt. z Wandą Kraków, gdzie znalazł po prostu jeszcze gorszych od siebie. Jestem ciekaw jak pojedzie np. w takiej Pile...

    Obawiam się, że może być cieniutko.

    Niech sobie Wielemborek jeździ jednak w tym Krośnie jak najlepiej tylko umie, dobrze, że już nie ma go w Gdańsku.

    A.

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż. Temat Ruska zamykam. Na tym forum gdzies znajdziecie dumnego sympatyka BTŻ za prace nad wychowaniem mlodzieży, gdzie Krzysiu Klecha jest standarowym tego przykładem. Ładnie nas ogolili.
    Przyznać muszę niektórym, że maja racje, że megalomańskie władze klubu w przeszlości doprowadziły do zadłużenia pilskiego klubu. Warto jednak pamiętać i to, że nastepnego roku po zdobyciu mistrzostwa: tracimy Rafała Dobruckiego (poważna kontuzja) C. Luisa (tragedia na kołku w Częstochowie - zawodnik do dzisiaj nie odzyskał sił), Jacek Golob kupiony za dużą kase zdobywał po 1 , 2, 3 pkt w spotkaniu, Drabik nieco lepiej ale tez beznadziejnie. dO tego majacy byc rewelacja Jabloński często kończy mecze bez dorobku punktowego. To wszystko przelozylo sie na wyniki. Jeszcze nie wpełni sil Rafał Dobrucki w koncu sezonu wsiadł na motor by ratować przed spadkiem druzynę, która sezon ten rozpoczynała na szczytach tabeli. Ten radykalny spadek atrakcyjności zniechęcil kibiców i sponsorów. Kontuzje to zwyczajny pech a zakup zawodników to to wina oczywiście władz klubu. Dalej megalomania władz np. ściągnięcie Crumpa zamiast inwestowanie w swoich dopełniło reszty.
    Dzisiaj Mamy nowy klub. Zerowe konto. Nowe władze, ktore stworzyły kiedyś TS Polonia by inni je zmarnowali. To brzyskie co Rusko zrobił bo inni zawodnicy zostali na lodzie nie otrzymali i nie otrzymaja juz żadnej kasy za poprzedni sezon. Nowy klub nie będzie sie wikłał w przeszlość a rozpocznie od stanu zerowego.
    Zatem dzięki Ruskowi Piła wraca na tor z czystym kontem.

  41. Powrót do góry    #86
    Początkujący
    Dołączył
    26-03-2003
    Postów
    32
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj o 22.24 ruszyła nowa strona nowego pilskiego klubu żużlowego - znajdująca się pod tym samym adresem co strona TS Polonia Piła tj. www.poloniapila.isp.net.pl
    Nowa szata graficzne, łatwiejszy dostęp do newsów i kilka innych nowości. Niestety nie wszystkie opcje jeszcze działają, ale mam nadzieję, że wkrótce ruszą wszystkie opcje! Serdecznie zapraszam!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •