Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Moja Stal Gorzów

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Moja Stal Gorzów

    Cześć! Wita Was Gorzów! Od 18 lat jestem wiernym kibicem Stali a teraz Pergo. Sytuacja finansowa w naszym klubie jest tragiczna. Nie ma na nic pieniędzy i jeżeli nie znajdzie się ktoś kto wyłoży przynajmniej milion złotych drużyna gorzowska nie wystartuje w tegorocznych rozgrywkach ekstraligi. Zarząd Pergo spotka się już jutro z władzami miasta i prawdę mówiąc jest to ostatnia deska ratunku dla gorzowskiego żużla. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to za tydzień w sobotę, 19 stycznia na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym zarząd Pergo poda się do dymisji i to będzie już prawdziwy koniec speedwaya nad Wartą. Piszę to z ciężkim sercem ale takie są niestety fakty. Z klubu odszedł wicemistrz świata Australijczyk Jason Crump. Jason odchodząc do Piły powiedział, że jeżeli będzie cień szansy na to, że znajdą się dla niego pieniądze to natychmiast wsiada do busa i przyjeżdża do Gorzowa. Wiele razy podkreślał on, że jest tu wspaniała atmosfera i czuje się jak u siebie w domu. Jestem zakochany w Gorzowie, tu mam wielu przyjaciół, to najlepsze miejsce dla mnie. Jeździł tu jeden z najznakomitszych żużlowców świata, Edward Jancarz. To kolebka żużla – tak mówił Jason przed odejściem do Piły. Jednak pozostanie ,,Crumpiego’’ u nas jest niemożliwe. Pieniędzy brakuje nawet dla juniorów. Na zebraniu kibiców z zarządem klubu ustaliliśmy, że drużyna będzie się składała z juniorów i pojedzie w krajowym składzie. Były obietnice, że jeżeli miasto się dołoży to być może zespół zostanie wzmocniony dwoma seniorami. Chęć jazdy w naszym zespole zadeklarowali Piotr Paluch i Robert Flis. Chcą jeździć u siebie nawet za oponę i miskę zupy. Kiedy wyszedłem ze spotkania byłem prawie na 100% pewny, że jednak drużyna nie zostanie wycofana. Jednak przez ostatni miesiąc sytuacja nie zmieniła się ani trochę. Wciąż nie ma nawet iskierki nadziei na to, że znajdzie się jakiś sponsor, który uratuje istnienie żużla w Gorzowie. Zostało tylko 10 dni na ocalenie dorobku drużyny z 55-letnią tradycją. Aż trudno uwierzyć że gorzowska kuźnia talentów, drużyna Edwarda Jancarza, Zenona Plecha, Piotra Śwista może po prostu przestać istnieć. Łza kręci mi się w oku na myśl o tym ile wspaniałych przeżyć dała mi ta drużyna, ile tysięcy kilometrów za nią przejechałem w ciągu tych 18 lat kibicowania. Ile radości ale także niestety dramatu dostarczył mi mój ulubiony zawodnik Piotrek Świst, za którego trzymam kciuki od początku jego kariery.

    Pozdrawiam. Mariusz z Gorzowa.



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w imieniu starych forumowiczow serdecznie witam:)
    Cieszę się, że mimo tragicznej sytuacjiw Pergo kibice z Gorzowa przybywają na forum i pokazują, że także na złe są z klubem...
    "prawdziwych przyjaciól poznaje się w biedzie"

  3. Powrót do góry    #3
    Administrator Awatar darkness
    Dołączył
    02-08-2001
    Postów
    4,859
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 5 postach

    PONOWNIE STAL!

    Klub Sportowy Pergo Gorzów powróci do nazwy Stal. Zawarte zostało także porozumienie w sprawie komunalizacji stadionu żużlowego im. Edwarda Jancarza. Od kilku lat jest on własnością prezesa klubu Lesa Gondora.

    W gorzowskim urzędzie miejskim o przyszłości żużla w Gorzowie rozmawiali w piątek przedstawiciele zarządu klubu z Tadeuszem Jędrzejczakiem prezydentem Gorzowa, przewodniczącym rady miejskiej i radnymi z komisji kultury i sportu.

    - Wyraziliśmy gotowość przejęcia stadionu od pana Gondora na warunkach, które w najbliższym czasie zostaną ustalone. Potem sprawę rozpatrzy zarząd miasta, który projekt stosownej uchwały skieruje do rady miejskiej - powiedział Jan Kaczanowski przewodniczący RM w Gorzowie.

    - Mamy nadzieję, że odciążenie klubu związane z utrzymaniem stadionu poparte wsparciem kilku poważnych sponsorów pozwoli kontynuować tradycję żużlowe w Gorzowie. Miasto czynnie włączy się w poszukiwanie mecenasów dla czarnego sportu w grodzie nad Wartą - dodał Kaczanowski.

    - Dzisiejsze ustalenia są pierwszym namacalnym krokiem w kierunku ratowania gorzowskiego żużla. Kolejne decyzje związane z jego przyszłością zapadną na walnym zebraniu członków KS Pergo 19 stycznia - powiedział Les Gondor prezes KS Pergo Gorzów.

    Prezes Pergo zapytany czy nadal będzie sponsorował żużel w Gorzowie odpowiedział: - Tak oczywiście, jednak nie w tak wysokim wymiarze jak do tej pory. Sytuacja gospodarcza w kraju nie pozwala mi na szersze zaangażowanie się w finansowanie żużla (PAP)
    pozdrawiam
    Dariusz Górzny

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach

    mario_g

    Witam na forum!!!!!
    Cieszy mnie iż klub o takich tradycjach jak Stal nadal będzie startował w rozgrywkach! Myślę iż straty kadrowe są konieczne w sytuacji finansowej klubu z Gorzowa, jednak raduje fakt iż niektórzy zawodnicy potrafią zrozumieć złą sytuację klubu! Żużel nie opiera się tylko na pieniądzach, już wiele razy zostało udowodnione iż ambicja i dobre chęci potrafią być skuteczniejsze od wszędobylskiego pieniądza. Mam nadzieją iż Stal potwierdzi tą teze!!!!!
    pozdrawiam.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    również witam kolejnego nowego forumowicza a także ciesze się że jednak sytuacja przynajmniej trochę się wyjaśniła, pamiętam jak jeszcze rok temu Rickardson przenosił się do Perga i wtedy nikt nie pomyślałby nawet że sytuacja może się tak radykalnie zmienić :( generalnie wszystcy zaciskają pasa i oszczędzają a wiec tesh sponsorzy co widać dobrze np. u mnie w Gdańsku ...

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-12-2001
    Postów
    1,020
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czyli jeśli ma być Stal, to Pergo się całkowicie wycofuje ze sponsoringu żużla w Gorzowie?

    Do jordiego: Czy aby na pewno Rickardsson się rok temu do Gorzowa przenosił?!?

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-01-2002
    Postów
    2,102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Choć jestem kibicem GKS jestem całym sercem ze Stalą mam nadzieje ze znajdziecie choc minimum kasy

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lloyd: faktycznie coś mi się nieźłe pokićkało z tym Rickardsonem, chodziło mi o Toruń ale tak czy inaczej to Rickardson preszedł do GKSu właśnie z Perga a więc nie było z nimi aż tak źle...jeszcze 3 lata temu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •