Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 195

Wątek: Sport żużlowy w polskim filmie fabularnym

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach

    Sport żużlowy w polskim filmie fabularnym

    http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dl...f=1338&start=1

    MOTODRAMA



    Rok: 1971
    Premiera: 1971. 09. 17
    Gatunek: Komedia
    Produkcja: Polska

    Dane techniczne: Czarno-biały. 2320 m. 81 min.
    W scenie balu mistrzów sportu pojawiają się na ekranie także popularni ówcześnie sportowcy, m. in: Ryszard Szurkowski, Waldemar Baszanowski, Zbigniew Pietrzykowski, Janusz Sidło, bracia Lechowie, Barbara Sobota, kolarz Cieszkowski, rajdowiec Robert Mucha.

    Opis: Scenariusz rozgrywającej się w środowisku sportowym komedii napisał Tomasz Domaniewski, popularny felietonista "Expressu Wieczornego", zawodnik crossowy i działacz sportowy. W realizacji efektownych sekwencji zawodów żużlowych i motocrossowych pomocy udzieliły wrocławskie kluby sportowe "Śląsk" i "Sparta". Udostępniły ekipie swoje tory, zawodnicy klubowi dublowali Jacka Fedorowicza w scenach jazdy na motocyklu. Część zdjęć nakręcono podczas mistrzostw świata we Wrocławiu w 1970 roku oraz na trasie Międzynarodowego Rajdu Polskiego na Dolnym śląsku.
    Urzędnik pocztowy Jacek w każdej wolnej chwili oddaje się swojej pasji - wędkarstwu. Gdy pewnego dnia łowi nad rzeką ryby, w pobliżu rozgrywają się zawody motocrossowe. Przedziwny zbieg okoliczności sprawia, że wsiada na motocykl i...wygrywa zawody. Natychmiast "kupuje" go klub motorowy, a Jacek zdobywa także serce ukochanej dziewczyny. Skromny urzędnik staje się bożyszczem kibiców, jako fenomenalny kierowca wygrywa kolejne zawody w kraju i za granicą, walczą o niego działacze sportowi i kobiety. Potężny koncern motocyklowy ucieka się nawet do porwania go. Jacek rezygnuje jednak z bogactw i zaszczytów i dzięki pomocy ukochanej Krysi ucieka. Sława rośnie, Jacek zbiera kolejne laury. Zgadza się wystartować w rajdzie automobilowym. Jako pilot ma mu towarzyszyć Krysia. Jednak zachowanie Jacka, który zdążył już zapomnieć o swojej nieśmiałości i subtelności, zraża narzeczoną, dziewczyna opuszcza go. Tymczasem nad tą samą rzeczką, nad którą zwykł był łowić ryby, zatrzymuje go patrol milicyjny. Okazuje się, że fenomenalny kierowca nie ma prawa jazdy. Zaskoczony Jacek przechodzi na drugą stronę szosy i...czar pryska. Zamiast samochodu ma znów tylko stary rower z motorkiem, wytarte porcięta, a w ręku wędkę. A z dala słychać odgłosy motocrossu.

    * * * * *

    http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dl...f=4224&start=1

    POZA UKŁADEM




    Rok: 1977
    Premiera: 1978. 08. 18
    Gatunek: Film sportowy
    Produkcja: Polska

    Film telewizyjny o tematyce sportowej;
    reżyseria: Jan Rutkiewicz;
    wykonawcy: Krzysztof Stroiński, Leon Niemczyk, Ryszard Faron, Michał Tarkowski, Jerzy Braszka, Jan Ciszewski

    Dane techniczne: Barwny. 47 min.

    Opis: Bohaterem tego filmu o tematyce sportowej jest młody żużlowiec, Andrzej Całek. Pragnie on startować na mistrzostwach świata w barwach narodowej drużyny, jednakże trenerzy i działacze typują do startu innego zawodnika - swego ulubieńca. Andrzej nie daje się przekupić propozycją atrakcyjnego wyjazdu na inny turniej do Australii i staje na starcie - wbrew wszystkim. Zdobywa tytuł mistrza świata.

    * * * * *

    Czy ma ktoś może te filmy na VHS lub w wersji elektronicznej...?

    P.S. Był jeszcze "żużlowy" film (w polskich kinach w latach 70-tych) pt. "Mój brat ma fajnego brata". Ma ktoś o nim jakieś bliższe informacje?

    Pozdrawiam...





  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    i przy okazji...

    Roman Janczuro, b. żużlowiec m.in. Apatora Toruń, był statystą w tym drugim filmie (obok innych zawodników "Gwardii" Łódź: Zdzisława Żerdzińskiego i Kazimierza Pakulskiego). Ale, jak się okazuje, nie tylko w tym filmie :)

    http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dl...a=12921&baza=1

    Pozdrawiam...



  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Bardzo ciekawe :) Szkoda że dzis nie ma żadnego pożądnego filmu , choćby powiązanego z czarnym sportem :(

    Moim osobistym ratunkiem może byc tylko nowy(stosunkowo) kanał Starysz Polskich Filmów , być może on skusi się na pokazanie , choćby o 4.00 rano (:P) jednego z tych dwóch filmów. :):) ??


    pzdr.
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2002
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie tak dawno, dwa czy trzy lata temu, Andrzej Żuławski kręcił po meczu w Łodzi jakieś zdjęcia do swojego filmu, niestety tytułu nie pamiętam i nie wiem czy film się w ogóle ukazał, grała w nim m. in. Sophie Marceau, a z naszych żużlowców wiem, że wystąpili: Jarek Łukaszewski i Marek Hucko (zdaje się, że jeden drugiego miał na torze przewrócic)
    może ktoś ma bardziej dokładne informacje?

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    898
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    :o Pierwszy raz usłyszałem że sa w Polsce jakieś filmy o tematyce żużlowej. Chętnie obejrzałbym chociaż jeden z nich pomimo wersji czarnobiałej. Ten drugi o mistrzu świata bedzie lepszy, bo w całości o speedwayu :):). Mogliby nasi reżyserzy nakręcić jakiś nowy film o tematyce żużlowej na naszą żużlową widownię mogą przeciez liczyć ;):)

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    :o Pierwszy raz usłyszałem że sa w Polsce jakieś filmy o tematyce żużlowej.
    Motodrama to nie jest akurat film typowo o żużlu. Z tego co pamiętam to dzisiejszy autor "Dziennika Telewizyjnego", czyli filmowy JaJacek ;) przechodzi w tym filmie przez kilka etapów bycia zawodnikiem sportów motorowych. A przy okazji do jakiejś laski zarywa i idą na ryby :P

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    30-01-2004
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Film "Poza układem" widziałem parę lat temu, podobnie jak "Motodramę". Ten pierwszy trwa ok. 45 min. i więcej scen rozgrywa się poza torem, choć jest kilka ciekawych ujęć z kamery umieszczonej na motocyklu, skierowanej do tyłu. W Motodramie żużel jest jednym z epizodów w sportowej karierze głownego bohatera, zdjęcia równie ciekawe, choć mało. Sama jazda na torze nie interesowala reżyserów, ale to, co "poza torem". Szkoda, że żużel nie doczekał się filmu podobnego do choćby "Piłkarskiego pokera". Mogliby powtórzyć te dwa, opisane wyżej. Motodrama jest udaną komedią, przynajmniej ją!
    TVP mogłaby udostepnić archiwalne taśmy z zawodów żużlowych, relacje Mś z Chorzowa, zachowane mecze z lat 70, 80-tych. Taki "żużel z achiwum" świetnie by się sprzedawał, w niewielkim nakładzie.

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-10-2001
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kiedys mialem Motodrame na vhs.Leciala na TV Polonii ladnych kilka lat temu.Niestety kaseta zaginela.
    Jeszcze w "Sezon na leszcza" przewinal sie watek zuzlowy.Z tego co pamietam widzialem tam Ulamka i chyba Kaspera(byl w barwach LNB,ale mogl to byc rowniez Sawina).

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chętnie obejrzałbym chociaż jeden z nich pomimo wersji czarnobiałej.
    co czarno-bialych filmow nie ogladasz?? jakie wybredny...

    TVP mogłaby udostepnić archiwalne taśmy z zawodów żużlowych, relacje Mś z Chorzowa, zachowane mecze z lat 70, 80-tych. Taki "żużel z achiwum" świetnie by się sprzedawał, w niewielkim nakładzie.

    swietnie by sie sprzedawal w niewielkim nakladzie??? nie czaje jakas sprzecznosc widze tu ZDECZKA jak cos sie sprzedaje swietnie to w duzym nakladzie a jak cos sie nie sprzedaje to w niewielkim nakladzie...heh czg
    Jeszcze w "Sezon na leszcza" przewinal sie watek zuzlowy.Z tego co pamietam widzialem tam Ulamka i chyba Kaspera(byl w barwach LNB,ale mogl to byc rowniez Sawina).
    [quote]

    no w 'sezonie' byl zuzel - cale pol minuty moze troche wiecej ale zawsze cos , o ile pamietam to bogus dopingowal twardo hehehe :P

    pozdro
    u siebie niepokonana od 34 spotkan

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    07-02-2002
    Postów
    467
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Pamiętam, że kilka lat temu Polsat puszczał jakiś serial własnej produkcji, w którym jeden z głównych bohaterów był żużlowcem.
    Któregoś dnia z nudów przełanczałem na TV kanały i nagle patrzę, a tu na ekranie ukazał sie ku mojemu zdziwieniu wrocławski tor i jakiś gościu jeżdżący na motorze. Szybko patrzę w program telewizyjny i sie okazuje, że to jakis serial. Po chwili była scenka, gdzie dialog przeprowadzili Adam Łabędzki i Jacek Krzyżaniak. Chłopaki pewnie bardzo się starali wypaść jak najbardziej naturalnie, ale troszke im nie wyszło:P
    Pozdrawiam!

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2003
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W "Chłopaki nie płaczą" laska zostawiła chłopaka nad morzem bo ten cały czas siedział przed telewizorem pił piwo i oglądał żużel :) :) hehehe.

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zdaje się, że jeden ze scenarzystów sitcomu "Miodowe lata" i "Kocham Klarę" w którymś z wywiadów przyznawał, że z zamiłowania do żużla przemycił jeden odcinek do "Miodowych lat" (bohaterowie wybieraja się na mecz Gwardii :P), a konflikt gorzowsko-zielonogórski ubarwił cały serial "Kocham Klarę" (także motyw żużlowy wykorzystywano)

    A swoja drogą to ciekawe jak wygląda to w kinie zagranicznym. :)

    Osobiscie widziałem kiedyś w nocy jakiś niemiecki disco/techno teledysk na Vivie bodaj, w którym cały czas były urywki zawodów na długim torze... całkiem ciekawie to było pomontowane jak na teledysk. Wrażenie zrobiło na mnie odpowiednie

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    626
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    nie wspominając o tym że w jednym odcinku "Świętej wojny" Bercik chiał zostać żużlowcem Śląska Świętochłowice...dumnie w domu trenował na sucho na motorze i w skórze Dżordża Petranova...
    pozdro

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Pamiętam, że kilka lat temu Polsat puszczał jakiś serial własnej produkcji, w którym jeden z głównych bohaterów był żużlowcem.
    Któregoś dnia z nudów przełanczałem na TV kanały i nagle patrzę, a tu na ekranie ukazał sie ku mojemu zdziwieniu wrocławski tor i jakiś gościu jeżdżący na motorze. Szybko patrzę w program telewizyjny i sie okazuje, że to jakis serial. Po chwili była scenka, gdzie dialog przeprowadzili Adam Łabędzki i Jacek Krzyżaniak. Chłopaki pewnie bardzo się starali wypaść jak najbardziej naturalnie, ale troszke im nie wyszło:P
    Pozdrawiam!
    To bylo "Zycie jak poker" albo cos w tym stylu.

    Pamietam, ze bylo to strasznie denne, ale z racji tego, ze jeden z glownych bohaterow gral bylego zuzlowca nie moglem tego nie ogladac.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    08-09-2003
    Postów
    87
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z wymienionych przez was filmów oglądałem "Motodramę" (dosyć ciekawy) i "Sezon na leszcza" pamiętam, że w środku tego drugiego filmu była wstawka muzyczna, zawodnicy jeżdzili, była kraksa i Bogi (tak wyczytałem z ust) z uśmiechem na ustach powiedział "Ale wyjeb.ł" :-P

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Scenarzystą, który w sitcom'ach próbuje przemycać na antenę żużel (Miodowe lata, Kocham Klarę, Święta wojna) jest zielonogórzanin Doman Nowakowski, który obecnie częściej jednak mieszka w Warszawie a jego zielonogórska kawalerka stoi pusta :D

    Doman swego czasu udzielił wywiadu dla TŻ, ale sporo bzdur tam naplótł... Z "żużlową" pamięcią chyba coś u niego nie tak :D No, ale nie wymagajmy zaraz wiedzy eksperta :)

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar Mrozo_GD
    Dołączył
    19-10-2003
    Postów
    2,382
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach

    Coś mi się przypomina, że pare lat temu oglądałem w telewizji "Motodramę".
    Przypomina mi się zabawna sytłacja z tego filmu jak główny bohater wygrywał wszystkie biegi. Komuś się to nie podobało i tak go załatwili, że w swoim ostatnim biegu jechał jak zwykle na 1 pozycji i na 4 okrążeniu odpadło mu przednie koło, ale mu to w niczym wygrać nie przeszkodziło ponieważ do mety dojechał na jednym kole! He,he.

    I jeszcze pare lat temu leciał kiedyś na TVP1 taki serial, bodajże czeskiej produkcji. Nie pamiętam tytułu. Zawsze rano go puszczali. Głównymi bohaterami była 16-20 letnia młodzież i pamiętam, że jeden z nich był żużlowcem.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    o ile dobrze pamietam to w filmie pt. "Sezon na leszcza" widzialem bieg w którym startowam Piotr Paluch, Rafal Okoniewski, Robert Sawina i jeszcze jeden zawodnik z wroclawskiej ekipy. Wtedy tez byl wątek jak wrocławianie jadą na 5:1 z gorzowianami.

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-05-2003
    Postów
    1,966
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zdaje się, że jeden ze scenarzystów sitcomu "Miodowe lata" i "Kocham Klarę" w którymś z wywiadów przyznawał, że z zamiłowania do żużla przemycił jeden odcinek do "Miodowych lat" (bohaterowie wybieraja się na mecz Gwardii ),
    Oglądałem nawet ten odcinek. Gwardia miała jeździć wtedy z "wilkami z Krosna", nie był to jednak głowny wątek odcinka. Filmy o tematyce żużlowej są jednak żadkością w porównaniu choćby z piłką nożną czy hokejem i koszykówką (amerykańskie).

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-05-2002
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A swoja drogą to ciekawe jak wygląda to w kinie zagranicznym.

    Osobiscie widziałem kiedyś w nocy jakiś niemiecki disco/techno teledysk na Vivie bodaj, w którym cały czas były urywki zawodów na długim torze... całkiem ciekawie to było pomontowane jak na teledysk. Wrażenie zrobiło na mnie odpowiednie

    jezd taki zespol CASIUS czy jakos tak brytyjski, na ich teledyskach przewijaly sie dlugie tory chyba z tego co pamietam...:P pozdro
    u siebie niepokonana od 34 spotkan

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Był jeszce jeden serial na Polsacie,gdzie Też przewijał sie watek żużlowy.Nagrywany był we Wrocławiu,a żuzlowca grał chyba Kondrad Imela( zaczynał swoja karierę w Truskawkowym studiu).Tytułu niestety nie pamiętam.

    "Motodrama"to już film historyczny.Kto we Wrocławiu pamięta jeszce motocros na Kilimandżaro?

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Oglądałem...

    Filmy fabularne o których wspominacie.
    Uważam jednak, że były raczej niskich lotów.
    Najgorsza w nich była chyba gra aktorska Krzyżaniaka i Barona...

    Na mnie największe wrażenie zrobiły polskie filmy dokumentalne o tematyce żużlowej. Swego czasu oglądałem film, którego tłem były potyczki nie tylko słowne kibiców z Torunia i Bydgoszczy. jeśli ktoś posiada ten filmik, chętnie go obejrzę...

    Za granicą oglądałem filmiki reklamowe z udziałem Lorama i Screena, bodajże przed finałem w Cardiff...
    Palce lizać.

    W telewizji DSF swego czasu był program poświęcony Jackowi Gollobowi. Polecam.

    Pozdro

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Z dokumentalnych filmikow to pamietam jeszcze material o B.Nowaku i jego szkolce wowczas chyba jeszcze w Pawlowicach lub w Wawrowie. Pan Boguslaw streszczal tam przebieg swojej kariery. Pokazywal jak mlodzi chlopcy radza sobie na minitorze.

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też oglądałem kilka filmów a raczej seriali związanych z żużlem. Pioewrszy z nich to "Życie jak poker" w ktorym żużlowca o imieniu Kostek grał Konrad Imiela. Grał on żużlowca, który odniósł w przeszłości groźną kontuzję jednak po długich namowach wrócił do speedwaya. I własnie wtedy pojewili się zawodnicy WTS-u. Następnie ulega on ponownie groźnemu wypadkowi i ląduje w szpitalu. No i tu wątek żużlowy się kończy i serial staje sie nudny. Pamiętam, że podczas jego drugiego wypadku pokazali palący się motocykl Mirosława Kowalika.

    Następnie oglądałem odcinek "Miodowych lat" w którym Karol chce iść z Tadziem na mecz żużlowy klubu z Woli z Wilkami z Krosna(I love them) jednak na przeszkodzie staje kolacja u teściowej Karola. Odcinek ten był emitowany chyba w zeszłym tygodniu.

    Również serial "Kocham Klare" miał swój żużlowy odcinek.

    No i jeszcze ten czeski film też pamiętam, ale to było strasznie dawno więc nie pamiętam nic poza tym, że były tam sceny żużlowe.

    Nie wiem czy istnieje taki wątek, ale poszukuje meczy żużlowych na VHS albo CD. Jeśli ktoś posiada jakieś to proszę o kontakt na gg. A jeśli istnieje taki wątek to proszę o informacje najlepiej z linkiem.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aha mój numer gg to 7738073. Bardzo proszę o info.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Kolejny "diamencik" w jednym z odcinków Miodowych lat (w tym co niby Norek okradł bank :P) Karol przeglądał gazetę której tytuł brzmiał bardzo wymownie ... Żużel :D

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2002
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Motodrama" leci waśsnie na kanale Kino Polska
    Dla spoźnialskich jutro powtórka o 23

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    No to super :) Tylko szkoda że pewnie nie obejze :(
    Bo trza ..... a zreszta co bede pisać :( Ehhhhh....
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    * * * * * * * * * * * * * * *

    http://www.tvp.pl/_repertuar/home.asp?programy=tvp1

    Dzisiaj w TVP 1 o godz. 01:05 (a więc już prawie jutro) będzie wyświetlany film "Poza
    układem". Magnetowidy - do pracy :D

    * * * * * * * * * * * * * * *

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2003
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mariuuuusz...:) A tak na serio to byłoby fajnie gdybyś zgrał ten filmik...

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Wszyscy ktorzy beda mieli mozliwosc nagrania i wrzucenia na serwerek , wielki pliss.Jutro mam niezla jazde i wole sie przespac spokojnie.Wiec niestety taki zajefajny filmik mnie ominie.A nie chce go stracic bo taka okazja zdaza sie raz na 5 lat :)

    pzdr.
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    [b]Hej i jest coś dzisiaj ?? Bo nic w programie nie ma :(

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj dzisiaj :)

    A w zasadzie to za 12 minut :)

    Zapewne zaraz po filmie ukaza sie pierwsze recenzje :) Ja poczekam do rana.

    Pozdrówka :)

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    jeee ale sie ciesze z mojego szczescia (w koncu) doslownie teraz pierwszy raz to zauwazylem, czyli za 15 minut co za fart :D film moze byc syfiasty, ale zuzel w filmie bedzie zaj... :D:D:D

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    [b]Ej przepraszam... film jest :) Może jeżeli go ktos nagra to wrzucicie go na torrenta ? :))

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach

    balbincia

    Był jeszce jeden serial na Polsacie,gdzie Też przewijał sie watek żużlowy.Nagrywany był we Wrocławiu,a żuzlowca grał chyba Kondrad Imela( zaczynał swoja karierę w Truskawkowym studiu).Tytułu niestety nie pamiętam.

    "Motodrama"to już film historyczny.Kto we Wrocławiu pamięta jeszce motocros na Kilimandżaro?
    nie zebym sie czepial ale czy pani moderator czyta chociaz te watki w ktorych pisuje ? bo innych juz nawet nie ma co wymagac :>

    jak byk bylo napisane "Zycie jak poker"
    wystarczylo przeczytac wyzej ;p;p;p;p;p;p;p;p

  37. Powrót do góry    #37
    Początkujący
    Dołączył
    23-06-2004
    Postów
    16
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tak ogladam ogladam i musze przyznac ze calkiem spoko filmas ;] najlepsze jest jak wychodza spod tasmy ;] cudowne ;]

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar madar
    Dołączył
    05-10-2003
    Postów
    1,224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    no i po zawodach...

    mamy tytuł Indywidualnego Mistrza Świata! :P

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    12-05-2003
    Postów
    311
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Śmieszny ten filmik. Nie wie ktos kto pamieta te czasy jak bardzo oddaje realia?
    Ale najwazniejsze ze mamy zloty i brazowy medal mistrzostw swiata. :P Swoja droga ciekawe czy dozyjemy kiedys czasow kiedy ta filmowa fikcja stanie sie rzeczywistoscia. :)

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Swoja droga ciekawe czy dozyjemy kiedys czasow kiedy ta filmowa fikcja stanie sie rzeczywistoscia.
    1973 rok, złoto Jerzego Szczakiela, brąz Zenona Plecha... Już przeżyliśmy te czasy:P.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    widzieliscie Crumpa jak na przeciwleglej prostej probowal start??:)

    tzn chyba Crump moze mi sie przewidzialo ale widzialem na rekawie taki napis wiec to chyba Crump senior:)

    ale dobre bylo, naprawde i co warto zauwazyc to roznica w przeprowadzaniu treningu:) teraz pol kolka i od nowa potem ewentualnie 2 a tam gosc zaiwanial przez chyba 8 okrazen;)
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    widzieliscie Crumpa jak na przeciwleglej prostej probowal start??:)

    tzn chyba Crump moze mi sie przewidzialo ale widzialem na rekawie taki napis wiec to chyba Crump senior:)

    ale dobre bylo, naprawde i co warto zauwazyc to roznica w przeprowadzaniu treningu:) teraz pol kolka i od nowa potem ewentualnie 2 a tam gosc zaiwanial przez chyba 8 okrazen;)
    W parkingu, na naradzie sędziowskiej oraz podczas obserwacji treningu, było widać Marka Cieślaka, Egona Müllera, Phila Crumpa, Chrisa Mortona, Petera Collinsa, Ivana Maugera, Malcolma Simmonsa... Przewinął się w parkingu Ś.P. Tadeusz Tumiłowicz, ówczesny mechanik częstochowian... Chyba widziałem też przez ułamek sekundy Jana Muchę. Do tego młodziutki redaktor Pichlak :) oraz słynny "Cis"!

    Często-gęsto widać było zawodników ówczesnej "Gwardii" Łódź, choć w czołówce filmu wymieniono tylko trzech (Roman Janczuro, Kazimierz Pakulski i Zdzisław Żerdziński).

    Co do startów - takie były czasy... Mistrzami w kombinacjach przed taśmą byli Barry Briggs i Ivan Mauger. Ciekawe, ile zdobyliby tytułów IMŚ, gdyby obowiązywało wtedy wykluczenie za dotknięcie taśmy maszyny startowej :D

    Fajne były ujęcia ze stadionu w Łodzi. Był też chorzowski gigant i...? Kto pomoże?

    * * * * *

    Acha, odprawa sędziowska i trening - zdjęcia robiono w przeddzień finału IMŚ Chorzow 05.09.1976:

    1. Peter Collins.......GB.... 3 3 3 3 2... 14
    2. Malcolm Simmons.....GB.... 2 2 3 3 3... 13
    3. Phil Crump..........AUS... 3 3 2 1 3... 12
    4. Ivan Mauger.........NZ.... 3 0 2 3 3... 11
    5. Zenon Plech.........POL... 1 2 3 2 3... 11
    6. John Louis..........GB.... 2 1 1 3 2... 9
    7. Doug Wyer...........GB.... 0 3 3 1 1... 8
    8. Egon Müller.........D..... 3 1 2 2 0... 8
    9. Scott Autrey........USA... 2 2 1 2 0... 7
    10. Jiri Stancl.........CSRS.. 2 2 0 1 1... 6
    11. Chris Morton........GB.... 1 1 1 2 1... 6
    12. Edward Jancarz......POL... 1 1 0 1 2... 5
    13. Marek Cieslak.......POL... 0 3 0 0 1... 4
    14. Jerzy Rembas........POL... 1 0 2 0 0... 3
    15. Valerij Gordeev.....ZSRR.. 0 0 1 0 -... 1
    16. Vladimir Gordeev....ZSRR.. 0 0 0 0 0... 0
    R. Anders Michanek.....SWE... 2... 2

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    cieslak chyba nawet wlosy mial ;]
    tzn dlugie wlosy heheh :)
    az dziw ze motory obserwowal ;] a nie jak przygotowywac tor ;p ale skad mogl wiedziec co go czeka ;p;p;p

  44. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    cieslak chyba nawet wlosy mial ;]
    tzn dlugie wlosy heheh :)
    az dziw ze motory obserwowal ;] a nie jak przygotowywac tor ;p ale skad mogl wiedziec co go czeka ;p;p;p
    Bardziej mi się podobała sprawa dochodzenia prokuratorskiego w sprawie wypadku na torze. Gdyby tak teraz było, pewnie wielu toromistrzów i trenerów zastanowiłoby się nad swoją pracą...

    * * * * *

    A Cieślak miał nie tylko czuprynkę ale i bokobrody. Taka była wtedy moda...

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hej!

    Tez oczywiscie ogladalem :D:D

    Fajny film, tylko zdziwilo mnie ze na spotkaniu ligowym byl jeden w czerwonym kasku, jeden w zoltym i dwoch w bialych :D:D ale co tam :D Najlepszy byl komentarz tego spikera na tym spotkaniu ligowym :P:P:P

    Proponuje takie kamery z przodu wprowadzic normalnie na GP... bedzie jechal ktos z przodu i kamerowal :D albo na bandzie sie zamotuje takie szyny, jak na skoczniach narciarskich :D

    Fajny film.. oby kiedys jeszcze jakis powstal o zuzlu..

    Pozdrawiam..

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •