Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 195

Wątek: Sport żużlowy w polskim filmie fabularnym

  1. Powrót do góry    #136
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Moher napisał:

    Pojęcia nie mam, co to był za tor - jakiś taki wał ziemny - pierwsze skojarzenie, że Rawicz lub Machowa
    W 1968 roku nie było torów w Rawiczu czy Machowej.
    W Rawiczu zamknięto obiekt w 1959 roku.
    W Machowej powstał w 1992 roku.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  2. Powrót do góry    #137
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Może to i nie film fabularny, ale dzisiaj w nocy oglądałem Polską Kronikę Filmową z roku 1968 (nr 17) i tam normalnie pokazywali żużel AD 1968 :)

    Pojęcia nie mam, co to był za tor - jakiś taki wał ziemny - pierwsze skojarzenie, że Rawicz lub Machowa, ale wtedy trybuny na gołym wale to mogły być Bóg wie gdzie, nie tylko w Rawiczu (wiem, wiem - Machowa nie wchodzi w grę, chodzi o klimat trybun). Jakieś zawody międzynarodowe, bo nasi jeździli z Orłami na klacie. No i ciekawostka: ten gość, co pokazuje ile jeszcze okrążeń machał chorągiewką ZZA BANDY :)

    Jak ktoś ma kanał Kino Polska i bezsenność to tam nocami powtarzają te kroniki. Polować! ;)
    dotarłem do zawartości tej kroniki, którą oglądałeś i według spisu nie był to żaden z polskich stadionów...


    PKF 17B/68

    Zawartość kroniki: 1. ZMS na Żoliborzu - wstępowanie nowych członków do PZPR. 2. Pracownicy "POLFY" 3. Zakłady Produkcji Lamp Kineskopowych w Iwicznej. 4. Nowe sklepy we Wrześni. 5. Nowy pawilon handlowy w Siedlcach. 6. Ekspedientki z PDT Praga. 7. Szkoła Oficerska Wojsk Pancernych w Poznaniu - ćwiczenia w szkole i na poligonie. 8. Migawki paryskie - profesor Geysztor, Kukułczanka, Konarska. 9. Ciężka praca modeli (NRF). 10. Modelki pozują do fotografii (CSRS). 11. Skoki do wody w dowolny sposób (NRF). 12. Kibice na zawodach żużlowych (NRD).
    Ech, kurde, teraz żałuję, że olałem pierwszy odruch. Bo w pierwszym odruchu napisałem, że to wcale nie musiało być w Polsce, że to mogło być np w CSRS lub NRD. Ale zaraz potem se myślę: chciało by się PKF jeździć za granicę coby zdjąć naszych chłopaków? No i zmazałem swój proroczy text o NRD. O ja gupia **** ;)

    Blacktop: nie wiedziałem, że Rawicz zniknął w 1959, myślałem że trochę później. Co do Machowej - no to inna bajka - sam pamiętam, jak Rolnicki tor budował.

    Ale generalnie dwie rzeczy się od roku 1968 nie zmieniły:
    1) dynamika samych zawodów (niby inny sposób wchodzenia w łuk, ale adrenalinka ewidentnie ta sama :) )
    2) podejście stołecznych dziennikarzy/filmowców do żużla (jakiś pseudodowcipny komentarz, że po co tu zawodnicy, że wystarczy skonstruować same maszyny do walenia żużlem po mordzie i kibice i tak będą szczęśliwi, bo chodzą na żużel po to, żeby się sponiewierać)

    No nic, w każdym razie polecam tę kronikę, rzadko się zdarza w sumie zobaczyć speedway z lat 60-tych, a tam chłopaki jeżdżą po ekranie chyba przez minutę. Jeszcze żeby tak wiedzieć - które to chłopaki... może ktoś wie?

  3. Powrót do góry    #138
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    No nic, w każdym razie polecam tę kronikę, rzadko się zdarza w sumie zobaczyć speedway z lat 60-tych, a tam chłopaki jeżdżą po ekranie chyba przez minutę. Jeszcze żeby tak wiedzieć - które to chłopaki... może ktoś wie?
    tutaj to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto zbiera wyniki przeróżnych zawodów od początku istnienia żużla. wychodzi na to, że to musiał być zapewne jakiś mecz międzypaństwowy /?/ nrd - polska w 1968 roku. teraz trzeba ustalić gdzie konkretnie odbyły się te zawody i kto reprezentował nasz kraj.

  4. Powrót do góry    #139
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    OK, znawcy historii żużla na start! Dla ułatwienia: impreza zapewne odbyła się wiosną w roku 1968, prawdopodobnie w kwietniu. PKF raczej nie serwowała odgrzewanych kotletów, pokazywali sprawy aktualne, a "numer 17" oznacza, że emisja odbyła się w 17 tygodniu roku 1968 - to jest przełom kwietnia i maja(czyli materiały mogły być kręcone tydzień, dwa, trzy wcześniej).

  5. Powrót do góry    #140
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Może to zawody z 5 maja 1968, gdy w Meissen był ćwierćfinał kontynentalny IMŚ?

    I. Borys Samorodow (ZSRR) 13+3
    II. Jan Holub (CSRS) 13+2
    III. Antoni Woryna (Polska) 12
    IV. Andrzej Wyglenda (Polska) 12
    V. Jochen Dinse (NRD) 10
    VI. Jerzy Padewski (Polska) 10
    VII. Jürgen Hehlert (NRD) 9
    VIII. Gerhard Uhlenbrock (NRD) 8
    IX. Farid Szajnurow (ZSRR) 8
    X. Andreas Bössner (Austria)

    Ale wówczas w demoludach, przy okazji takich imprez FIM'owskich często jeżdzono kilka dodatkowych turniejów towarzyskich.

  6. Powrót do góry    #141
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Coś się boję, że jednak chyba ten turniej musiał być deczko wcześniej. Stawiałbym na kwiecień - ale łapy sobie za to nie obetnę

  7. Powrót do góry    #142
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Alter napisał:

    Może to zawody z 5 maja 1968, gdy w Meissen był ćwierćfinał kontynentalny IMŚ?
    hmmm
    W pierwszej kolejności zawody w Miśni;), potem/lub Abensbergu(tego samego dnia)
    Muszę zobaczyć ten dokument, bo może to być jeden z "Turniejów Przyjaźni".
    Póki co są to luźne przemyślenia.
    W owym czasie sporo zawodów rozgrywano w Niemczech.
    Znawcy speedwaya w Niemczech mogą coś więcej powiedzieć na ten temat. Zwłaszcza bywalcy Norden, Kempten, Lübbenau, Landshut czy Olching.
    (piszę z pamięci)
    W internecie można odszukać sporo meczy z ligi angielskiej z lat sześćdziesiątych.
    (Kolekcja o której wspominałem we wcześniejszych wpisach)
    Kilka zawodów o DMŚ oraz IMŚ z lat sześćdziesiątych.
    Oglądałem fragmenty spotkań z roku 1968 (chyba nawet kwiecień) Kolejarza Opole - Meissen oraz Włókniarza z Lübbenau.

    Może ktoś nagrał ten fragment z PKF o którym mowa?

    p.s. Co do kierownika startu, to też zauważyłem, że jest za bandą i pokazuje tabliczki z numerem okrążenia:)
    (tabliczki pisane kredą(?);))
    p.s. W swoich poszukiwaniach dotarłem do motocyklowych zawodów ulicznych np. z Olsztyna czy... Lidzbarka Warmińskiego.
    (początek lat sześćdziesiątych)
    Polecam:)

    pozdrawiam


    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  8. Powrót do góry    #143
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2008
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 48 w 7 postach
    I w filmach rosyjskich pojawia sie zuzel wlasnie na TVP1 Leci film ,MOSKIEWSKA SAGA, i glownym bohater jezdzi w lodowej odmianie speedway`a

  9. Powrót do góry    #144
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2006
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam!

    Gdyby mi się internet nie schrzanił, napisałbym wcześniej, a tak - piszę z dużą obsuwą.

    Dziwna sprawa, nie chce mi się szukać, no ale to chyba niemożliwe, żeby nikt o tym na forum nie wspomniał, chociaż, kto wie... Moim zdaniem to absolutny hicior, jeśli chodzi o występy naszego spidłeja w filmach fabularnych. No, do rzeczy.

    Film produkcji francuskiej, ale reżyser polski - Żuławski! Nazywa się "Wierność". W roli głównej - Sophie Marceau. Puścili go, chyba na kanale ZONE EUROPA, o godz. 20, w dniu meczu Lecha z Deportivo. Jako, że mecz zaczynał się o 20:30, obejrzałem sobie spokojnie pierwsze pół godziny filmu, w której nuda aż do bólu - S.M. łazi po Paryżu z aparatem i wszystkiemu robi zdjęcia. Wiecie, artystyczne kino o artystce, więc przełączam na Lecha. No dobra - mija emocjonujące 45 minut i wracam zobaczyć co tam w Paryżu. A tu Marceau nie dość, że z jakąś Murzynką u boku, to jeszcze w krajobrazie jakimś takim mało paryskim... Okazuje się, że jest w Polsce i właśnie wchodzi na jakiś stadion... Nieźle - myślę sobie - na pewno idzie na żużel... Patrzę, a ona wchodzi... na zawody żużlowe! Stadion - w pierwszej chwili pomyślałem: Toruń. Ale nie - brak trybun na drugim łuku. Do dziś nie doszedłem, gdzie też to mogło być - żaden z obecnie ekstraligowych stadionów mi nie pasuje. Może Rybnik? No, nic, w każdym razie, w tym oto momencie filmu następuje pięciominutowa sekwencja żużlowa! Kręcona z kilku kamer (lub jednej, ale z różnyh miejsc), ładnie zmontowana walka na torze, która jest de facto relacją z tych zawodów - nie tylko ozdobnikiem stylistycznym. Tu, normalnie, występuje zawodnik, któremu kibicujemy, a którego łączy coś z tą Murzynką (kumpelą Marceau). Zawodnik walczy bieg po biegu, (Marceau stoi przy samej bandzie i robi te swoje zdjęcia), by dotrzeć do biegu barażowego. Ale, uwaga! - w międzyczasie nad stadionem przeszła ulewa. Warunki torowe zrobiły się fatalne. Żużlowcy jednak stają pod taśmą w biegu o wszystko, taśma w górę i... karambol! W tej chwili Sophie Marceau (wraz z żużlową Murzynką) niewiele się zastanawiając, jednym sprawnym ruchem przeskakuje przez bandę i w swoich paryskich bucikach biegnie po błotnistej mazi sprawdzić czy nikomu nic się nie stało. Czy obaj wyszli z kolizji cało - nie wiem, bo wróciłem do Lecha, ale że nasz żużel zaliczył występ w dramacie egzystencjalnym, to fakt.

    Teraz pozostaje tylko pytanie, gdzie to było? Chyba powinien znaleźć się ktoś na tym forum, który może pamiętać, że gdzieś tak w połowie lat 90', Żuławski kręcił film z Sophie Marceau na jego stadionie, hę? Bo wiecie, najlepsze w tym jest to, że żużel przez te 5 minut, nie jest jakimś tam tłem dla innych, ważniejszych wydarzeń, ale, że my NAPRAWDĘ śledzimy wypadki na torze. To mi się zdarza dopiero drugi raz w życiu. Wcześniej śledziliśmy wypadki na torze w tym filmie o Patagończyku, co był mistrzem wszelkich sportów motorowych (jak ona się nazywał, ten film?).

    No dobra. To ktoś coś wie?

    P.S. Tak jak mówiłem - szkoda, że dopiero teraz o tym piszę, bo Warszawiacy, mieli okazję zobaczyć to na dużym ekranie. Był niedawno jakiś przegląd filmów Żuławskiego w Kinie Muranów, ale chyba już się skończył... Trudno, ale - wydaje mi się, że jest DVD do kupienia tamże, w Muranowie. Gdyby komuś bardzo zależało... Pozdro!

  10. Powrót do góry    #145
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Filmu nie widzialem,ale zakladam ,ze skoro w Polsce byl krecony tylko ten fragment,moglo to byc w Lodzi.
    Wiadomo,najtaniej,bo "zaplecze" filmowe na miejscu.
    Brak trybun na luku tez by pasowal.

  11. Powrót do góry    #146
    Początkujący
    Dołączył
    05-12-2007
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Tak, to było kręcone na torze w Łodzi. W rolę żużlowców wcieliły się ówczesne łódzkie gwiazdy Hućko i Łukaszewski. To były chyba jeszcze czasu JAGu :)

  12. Powrót do góry    #147
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2005
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wystarczy zajrzeć na poprzednią stronę wątku, gdzie już była mowa o tym filmie:) Rzeczywiście, sceny kręcone były w Łodzi, a film wcale nie jest z połowy lat 90, tylko z roku 2000 :)

  13. Powrót do góry    #148
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2006
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No tak, o tym już było. Nie chciało mi się grzebać, bo miałem wrażenie, że śledzę ten wątek.:)

    Łódzkiego stadionu w ogóle nie potrafię sobie wyobrazić, ale ten Rybnik też mi coś nie pasował, bo w filmie nawierzchnia była czarna...

    Tak czy owak - ciekawe czy Francuzom ( czy komukolwiek poza nami )podobały się te sceny. Jeśli żużel można pokazywać w filmie o wierności, to jest jeszcze kilka tematów żużlowo niewyczerpanych, takich jak: Śmierć, Honor, Miłość, Zdrada, Wiara etc. :)


  14. Powrót do góry    #149
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2006
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak komu¶ się nudzi, to niech sobie poszuka innych kronik, w których powinny być fragmenty z zawodów żużlowych:

    PKF 20/55 - Na żużlu - Zawody żużlowe w Warszawie mecz Polska - Szwecja
    PKF 21B/71 - Mali bokserzy, Mali motocykli¶ci, Mali żużlowcy
    PKF 29A/71 - Mistrzowie ¶wiata - żużel Rybnik

  15. Powrót do góry    #150
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Uważam, że nie ma lepszej promocji żużla niż właśnie taka jak ma miejsce w 39 i pół, w formie takiego pseudo product placement.

    Zuzel pokazali jako zjawisko bardzo pozytywne, pozytywne wspomnienia i emocje przywołujący; jestem ciekaw, że ten mega popularny serial wiele osób zainteresował naszym ukochanym speedway'em.

    A ponoc to nie koniec zużla w 39 i pół!
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...ie-w-39-i-pol/

  16. Powrót do góry    #151
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Jak komu¶ się nudzi, to niech sobie poszuka innych kronik, w których powinny być fragmenty z zawodów żużlowych:

    PKF 20/55 - Na żużlu - Zawody żużlowe w Warszawie mecz Polska - Szwecja
    PKF 21B/71 - Mali bokserzy, Mali motocykli¶ci, Mali żużlowcy
    PKF 29A/71 - Mistrzowie ¶wiata - żużel Rybnik
    Wczoraj w Kino Polska byla Kronika z poczatku lat
    piecdziesiatych i reportaz z Warszawy o znanym
    zuzlowcu Szwendrowskim, ktory jezdzi po Stolicy
    taksowka :)

  17. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Morciasz chodziło o Eugeniusza Zenderowskiego zawodnika Budowlanych Warszawa.

  18. Powrót do góry    #153
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,786
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Morciasz chodziło o Eugeniusza Zenderowskiego zawodnika Budowlanych Warszawa.
    Jednak co fachowiec to fachowiec :)
    Przerzucalem kanaly i nagle wpadl mi ten fragment
    kroniki w ucho, gdy padlo slowo "zuzlowiec", ale
    wlasciwego nazwiska jak widac juz dobrze nie uslyszalem.

    A mi jest szkoda, ze nie ma zuzla w Warszawie...

  19. Powrót do góry    #154
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    Przed chwilą oglądałem trzeci odcinek serialu 39 i pół, no i sporo żużla było :D A konkretnie kłótni między jedną dziewczyną z Zieloną, a trzema gościami z Gorzowa :D Generalnie Ci drudzy zostali niezbyt pozytywnie przedstawieni ;) Natomiast argumenty używane przez obie strony praktycznie takie same jak na tym forum - brak ratusza, tramwajarze, kurnik itp. hasła ;) I do tego znalazł się także fragment o żużlu w Grudziądzu ;)

  20. Powrót do góry    #155
    Stały bywalec Awatar MaciekZG
    Dołączył
    16-01-2005
    Postów
    816
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    konkretnie kłótni między jedną dziewczyną z Zieloną, a trzema gościami z Gorzowa :D Generalnie Ci drudzy zostali niezbyt pozytywnie przedstawieni ;)
    Bo generalnie Ci drudzy, nie są pozytywnymi postaciami, takie czarne charaktery :D. Czekajmy na odcinek z W69 :)

  21. Powrót do góry    #156
    Użytkownik Awatar jaro64
    Dołączył
    28-02-2009
    Postów
    113
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    39 i pol serial ok.na polnocy niektorym gul chodzi ...i o to chodzi.o staleczce nic nie nakrecili w ogolnopolskiej tv a ten klubik podobno taki piekny ...hamerykanski tylko pawlaka im dac...hehehehe.ale za to maja zaciag z calej polski i to taki g(ch)orzowski klub.!!!!

  22. Powrót do góry    #157
    Użytkownik
    Dołączył
    13-03-2007
    Postów
    402
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Władek swój serial kręci nazwa podobna a może taka sama "39 i pół % mniej"

  23. Powrót do góry    #158
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Czy ktoś może widział gdzieś w sieci Poza Układem, widziałem ten film raz ale chętnie bym go nagrał na DVD. Pisałem nawet do Kino polska, ale nie przewidują emisji.

  24. Powrót do góry    #159
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,659
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    Czy ktoś może widział gdzieś w sieci Poza Układem, widziałem ten film raz ale chętnie bym go nagrał na DVD. Pisałem nawet do Kino polska, ale nie przewidują emisji.
    Już trochę przeczesywałem wszystkie torenty, emule i rapidszery i jakoś nie udało mi się tego filmu dopaść.
    Oficjalne DVD nie wyszło, a szkoda.
    Podobno jeden z moich ulubionych aktorów Leon Niemczyk gra kierownika kardy narodowej...

    Ps. Czy to prawda, że w filmie pojawia się Cieślak?

  25. Powrót do góry    #160
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Tak Niemczyk gra, równiez i Cieślak jest ale to są urywki z dokumentu przed zawodami , jest również m.in P.Crump

  26. Powrót do góry    #161
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach

  27. Powrót do góry    #162
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Być może wczesniej już o tym było, ale znalazłem plakat z filmu o speedwayu. Nie polski ale zawsze.

    "Once a jolly swagman" (dopiski przy nazwiskach z plakatu filmowego)
    Obsada:
    Dirk Bogarde - speed-king of Cobras
    Bonnar Colleano - ligir - hearted,devil-may-care rider
    Reene Asherson - sweetheart of speedway king
    Bill Owen - crash-drunk speedway star

    A to plakat :)

    http://speedwaymemories.fotopic.net/p39655005.html

    Oraz okładki z wersji wideo:
    http://speedwaymemories.fotopic.net/p39655006.html

    http://speedwaymemories.fotopic.net/p39655007.html
    Widziałem ten film nawet fajny i jest trochę żużla ,razem ze 20 kilka minut

  28. Powrót do góry    #163
    Początkujący
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widziałem kiedy¶ krótki film dokumentalny(czy może odcinek jakiej¶ serii o sportach motorowych), gdzie gdzie główny bohater próbował swoich sił w kolejnych dyscyplinach, tym razem w żużlu. Od podstaw uczył się jazdy na torze w Gnie¼nie, pokazywano ujęcia z kolejnych treningów i postępów czynionych przez tego go¶cia, a swoist± kulminacj± miał być występ w "prawdziwych zawodach" (w tej roli wyst±pił... trening punktowany ;) ) Z tego co pamiętam bohater zaliczył w nim 2 upadki na wej¶ciu w pierwszy łuk, jako że wcze¶niej trenował na znacznie bardziej suchej i twardszej nawierzchni, niż ta przygotowana na spring. Utkwiły mi z tego filmu w pamięci fajne ujęcia z kamery na kasku w trakcie jazdy.

    W jednym z odcinków "Top Gear" czy podobnego programu wyst±pił sam Jason Crump, który na jednym z angielskich torów ¶cigał się na dochodzenie z samochodami, kolejno z napędem na tylni±, przedni± i obie osie. Prowadz±cy starali się sprawić wrażenie, że kilkukrotnie większa moc tuningowanych samochodów nie pozostawi szans żużlowcowi na silniku o 'marnej' pojemno¶ci 500 ccm, po czym oczywi¶cie Crump z duż± przewag± wygrał z pojazdami z tylnim i przednim napędem, a wyrównana walka była dopiero za trzecim razem.

  29. Powrót do góry    #164
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2005
    Postów
    55
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Coś dokładnie takiego samego widziałem na TVNTurbo na gdańskim torze z Zorro w roli głównej, który przez redaktorów był przedstawiony jako gwiazda speedwaya. W jednym z wyścigów wjechał w tył auta ;)

  30. Powrót do góry    #165
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    W ostatnim odcinku 39,5 jest trochę miejsca poświęconego Włókniarzowi Częstochowa:)

    p.s. ..."Bliżej mam na wyjazdy do Częstochowy i Torunia"...

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  31. Powrót do góry    #166
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-02-2006
    Postów
    500
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    We wtorek 10 listopada w 39 i pół dużo żużla :)

  32. Powrót do góry    #167
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    W jednym z odcinków "Top Gear" czy podobnego programu wyst±pił sam Jason Crump, który na jednym z angielskich torów ¶cigał się na dochodzenie z samochodami, kolejno z napędem na tylni±, przedni± i obie osie. Prowadz±cy starali się sprawić wrażenie, że kilkukrotnie większa moc tuningowanych samochodów nie pozostawi szans żużlowcowi na silniku o 'marnej' pojemno¶ci 500 ccm, po czym oczywi¶cie Crump z duż± przewag± wygrał z pojazdami z tylnim i przednim napędem, a wyrównana walka była dopiero za trzecim razem.
    Do obejrzenia tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=sBjyPPbGSWE

  33. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    W jednym z odcinków "Top Gear" czy podobnego programu wyst±pił sam Jason Crump, który na jednym z angielskich torów ¶cigał się na dochodzenie z samochodami, kolejno z napędem na tylni±, przedni± i obie osie. Prowadz±cy starali się sprawić wrażenie, że kilkukrotnie większa moc tuningowanych samochodów nie pozostawi szans żużlowcowi na silniku o 'marnej' pojemno¶ci 500 ccm, po czym oczywi¶cie Crump z duż± przewag± wygrał z pojazdami z tylnim i przednim napędem, a wyrównana walka była dopiero za trzecim razem.
    To byl Fifth Gear taka gorsza podroba Top Gear. A filmik moizna obejrzec tutaj :


    http://fwd.five.tv/fifth-gear/videos...hlights-s14-p3

  34. Powrót do góry    #169
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiejszy odcinek 39 i pół, połowa o sporcie żużlowym, Zielonej Górze i W69; Dowhan jaki lans:P

    całkiem ciekawie skręcone, zobaczymy co bedzie po reklamach;-)

  35. Powrót do góry    #170
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-02-2006
    Postów
    500
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A na spokojnie do obejrzenia tutaj :)


    http://www.youtube.com/watch?v=Ev59K8B-sEM

  36. Powrót do góry    #171
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Film Poza układem. Niestety przegapiłem ten film , był 11 sierpnia na tvp Kultura. Może ktoś nagrał i wrzuci na jakiegoś rapida itp??

  37. Powrót do góry    #172
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    773
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 76 w 48 postach
    Dla tych co jeszcze nie widzieli dziś na Ale Kino o 16:15 "Motodrama"

  38. Powrót do góry    #173
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    Film Poza układem w Sobotę 8.01.2011 o 5:10 na kanale TVP Polonia

  39. Powrót do góry    #174
    Początkujący
    Dołączył
    15-11-2010
    Postów
    27
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na dniach postaram się wrzucić film Poza układem.
    Bądzcie cierpliwi :)

  40. Powrót do góry    #175
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    byłoby super, bo godzina emisji dramatyczna! :D

    poza tym warto byłoby mieć ten film w swojej kolekcji. :)

  41. Powrót do góry    #176
    Użytkownik
    Dołączył
    14-09-2007
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 6 postach
    ten film już ktoś wrzucił na chomika

  42. Powrót do góry    #177
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    no tak, tyle że nie wszyscy mają chomika.

    gdyby mógł ktoś wrzucić ten film na ogólnodostępny serwer, to byłoby super. :)

  43. Powrót do góry    #178
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Poczekaj do jutra a wrzucę:)

  44. Powrót do góry    #179

  45. Powrót do góry    #180
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,354
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 465 w 353 postach
    dzięki serdeczne! :)

    już się pobiera.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •