Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 195

Wątek: Sport żużlowy w polskim filmie fabularnym

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Filmik dokumentalny pt "Diabły" około 10 minut, nagrany prawdopodobnie na torze w Łodzi w pierwszej połowie lat 60-tych. Film obfituje w wiele bardzo efektownych ujeć.


    http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/42424
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  2. Powrót do góry    #92
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten film Żuławskiego, o którym ktoś wspominał na początku tego tematu (dwa lata temu :)) był faktycznie kręcony m.in. w Łodzi i oczywiście wszedł do dystrybucji. Nazywał się "Wierność", a w roli głownej pojawiła Sophie Marceau - żona reżysera.
    Jest tam scena żużlowa (kilka minut, o ile dobrze pamiętam), a z zawodników ówczesnego JAG Łódź można rozpoznać Marka Hućko i Jarosława Łukaszewskiego.

    Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #93
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten film Żuławskiego, o którym ktoś wspominał na początku tego tematu (dwa lata temu :)) był faktycznie kręcony m.in. w Łodzi i oczywiście wszedł do dystrybucji. Nazywał się "Wierność", a w roli głownej pojawiła Sophie Marceau - żona reżysera.
    Jest tam scena żużlowa (kilka minut, o ile dobrze pamiętam), a z zawodników ówczesnego JAG Łódź można rozpoznać Marka Hućko i Jarosława Łukaszewskiego.

    Pozdrawiam
    Hućko i Łukaszewski ? Do Holywood ich natychmiast ! Jestem pewien , że poradziliby sobie odtwarzając jakieś fajne role .

    I wtedy możnaby wymieniać jednym tchem obok siebie nazwiska Żuławskiego , Sophie Marceau , Hućko , Łukaszewski , Tom Cruise , Chuck Norris , Jerry Gała ...
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  4. Powrót do góry    #94
    Początkujący
    Dołączył
    10-04-2005
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja wiem, że na rosyjskiej telewizji jest( bynajmiej rok temu był) serial o żużlu. To chyba jakaś telenowela była i trafiłem na nią przy przerzucaniu kanałów. Sceny z meczów były nawet w czołówce, a w odcinku był pokazany trening jakiejś drużyny i po treningu dwóch zawodników się pobiło.

    A teraz taki bonus:

    Pewnego razu jak przebywała u mnie moja babcia to rzecz jasna nie mogła przegapić "Zbuntowanego anioła". Siedządz w drugim pokoju w pamięć zapadła mi jedna kwestia z filmu: "Kiedyś jeździłeś na żużlu. Mógłbyś z powrotem zacząć jeździć". W tym momencie spadłem z krzesła.

  5. Powrót do góry    #95
    Użytkownik
    Dołączył
    01-08-2005
    Postów
    244
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kiedyś w serialu W 11 pojawilem sie watek zwiazany z problemami dwoch przyjaciol zuzlowcow, na torze wystapil wtedy bodajrze Staszek Burza i Paweł Baran.. Chyba na torze w Krakowie jezdzili.

  6. Powrót do góry    #96
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Kiedyś w serialu W 11 pojawilem sie watek zwiazany z problemami dwoch przyjaciol zuzlowcow, na torze wystapil wtedy bodajrze Staszek Burza i Paweł Baran.. Chyba na torze w Krakowie jezdzili.
    Ej a opowiedz coś więcej o tym odcinku, bo z tego co wiem W11 to serial kryminalny, co to przedstawia wydarzenia oparte na faktach i to autentycznych ;)

    Pytam, bo napisałeś, że chodzi o "problemy" dwóch przyjaciół żużlowców. To by pasowało, bo swego czasu pewne "problemy" miało dwóch żużlowców Morawskiego. Może to na ich kanwie oparto odcinek? jakieś dywany były?

    A tor Wandy to by pasował, bo TVN z Krakowa nadaje przeca

  7. Powrót do góry    #97
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tam chodzilo chyba o to że mechanik zawodnika zgwalcil jego dziewczyne. Nie pamietam dokladnie bo bylo to dawno temu. A tor byl faktycznie Wandy. Pamietam że byl taki motyw ze chlopakiostro trenowaly bo przygotowywali sie do jakis mega ważnych baraży

  8. Powrót do góry    #98
    Początkujący
    Dołączył
    22-11-2005
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pewnego razu jak przebywała u mnie moja babcia to rzecz jasna nie mogła przegapić "Zbuntowanego anioła". Siedządz w drugim pokoju w pamięć zapadła mi jedna kwestia z filmu: "Kiedyś jeździłeś na żużlu. Mógłbyś z powrotem zacząć jeździć". W tym momencie spadłem z krzesła.


    Kurcze i wrócił i prawie by Tonego Svaba zabił!![img][/img]

  9. Powrót do góry    #99
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2002
    Postów
    251
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może nieco off topic ale może ktoś pamięta fenomalnego Bruce`a Penhalla? Dwukrotny mistrz świata porzucił speedway dla filmu właśnie ale kariery w Hollywood nie zrobił...
    Szkoda, bo był z niego prawdziwy mistrz i młody był jeszcze wtedy. Niewiele pamietam, bom szczyl jeszcze wtedy był, może dlateg otak jest wielki w moich oczach.

  10. Powrót do góry    #100
    Użytkownik
    Dołączył
    01-08-2005
    Postów
    244
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kiedyś w serialu W 11 pojawilem sie watek zwiazany z problemami dwoch przyjaciol zuzlowcow, na torze wystapil wtedy bodajrze Staszek Burza i Paweł Baran.. Chyba na torze w Krakowie jezdzili.
    Ej a opowiedz coś więcej o tym odcinku, bo z tego co wiem W11 to serial kryminalny, co to przedstawia wydarzenia oparte na faktach i to autentycznych ;)

    Pytam, bo napisałeś, że chodzi o "problemy" dwóch przyjaciół żużlowców. To by pasowało, bo swego czasu pewne "problemy" miało dwóch żużlowców Morawskiego. Może to na ich kanwie oparto odcinek? jakieś dywany były?

    A tor Wandy to by pasował, bo TVN z Krakowa nadaje przeca
    No chodzilo o problemy dwoch przyjaciol zuzlowcow taka jak to napisal kolega wczesniej, jeden z nich zgwalcil dziewczyne drugiego, ten drugi nie jezdzil wtedy na treningu bo mial chyba kontuzjee czy jakos tak, podczas treningu na ktorym to wtedy statystowal Staszek Burza i Paweł Baran pokrzywdzony gosc wpada na tor i przewraca Staszka Burze.. Ale czy rzeczywiscie Obydwaj byli zuzlowcami to nie wiem, byc moze jeden z nich byl mechanikiem. A jakie problemy mieli zawodnicy Morawskiego?

  11. Powrót do góry    #101
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    A jakie problemy mieli zawodnicy Morawskiego?
    z tego co pamiętam, to..........pozbawili kogoś życia :(

  12. Powrót do góry    #102
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    To najciekawszy wątek tego forum !!!

    Pysiku !
    Na jakim kanale u Rosjan to leci ? NTW czy RTR ? Masz to w kablówce ?

    Boże , jeszcze nie słyszałem nigdy Rosjanina mówiącego o żużlu ! Od dziś tylko o tym marzę !

    Paszoł kak durak zie starta w bandu !
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  13. Powrót do góry    #103
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,255
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 126 w 72 postach
    Dla tych co nie oglądali a chcieliby lecz nie mają możliwości ściągnięcia tego filmu z serwera FTP dzisiaj o godz. 9.55 TVP 1 pokaże polską komedię z 1971 r. "Motodrama". Jest tam również wątek żużlowy. :)

    Opis: Scenariusz rozgrywającej się w środowisku sportowym komedii napisał Tomasz Domaniewski, popularny felietonista "Expressu Wieczornego", zawodnik crossowy i działacz sportowy. W realizacji efektownych sekwencji zawodów żużlowych i motocrossowych pomocy udzieliły wrocławskie kluby sportowe "Śląsk" i "Sparta". Udostępniły ekipie swoje tory, zawodnicy klubowi dublowali Jacka Fedorowicza w scenach jazdy na motocyklu. Część zdjęć nakręcono podczas mistrzostw świata we Wrocławiu w 1970 roku oraz na trasie Międzynarodowego Rajdu Polskiego na Dolnym śląsku.
    Urzędnik pocztowy Jacek w każdej wolnej chwili oddaje się swojej pasji - wędkarstwu. Gdy pewnego dnia łowi nad rzeką ryby, w pobliżu rozgrywają się zawody motocrossowe. Przedziwny zbieg okoliczności sprawia, że wsiada na motocykl i...wygrywa zawody. Natychmiast "kupuje" go klub motorowy, a Jacek zdobywa także serce ukochanej dziewczyny. Skromny urzędnik staje się bożyszczem kibiców, jako fenomenalny kierowca wygrywa kolejne zawody w kraju i za granicą, walczą o niego działacze sportowi i kobiety. Potężny koncern motocyklowy ucieka się nawet do porwania go. Jacek rezygnuje jednak z bogactw i zaszczytów i dzięki pomocy ukochanej Krysi ucieka. Sława rośnie, Jacek zbiera kolejne laury. Zgadza się wystartować w rajdzie automobilowym. Jako pilot ma mu towarzyszyć Krysia. Jednak zachowanie Jacka, który zdążył już zapomnieć o swojej nieśmiałości i subtelności, zraża narzeczoną, dziewczyna opuszcza go. Tymczasem nad tą samą rzeczką, nad którą zwykł był łowić ryby, zatrzymuje go patrol milicyjny. Okazuje się, że fenomenalny kierowca nie ma prawa jazdy. Zaskoczony Jacek przechodzi na drugą stronę szosy i...czar pryska. Zamiast samochodu ma znów tylko stary rower z motorkiem, wytarte porcięta, a w ręku wędkę. A z dala słychać odgłosy motocrossu.

    * * * * *

  14. Powrót do góry    #104
    Użytkownik
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W jednym z odcinków Rodziny zastępczej ( rok czy 2 lata temu to oglądałem ) była scena jak bohater tego serialu, pan Fronczewski, ogląda w telewizji żużel. Było to bodajże jedno z Grand Prix!!!!!

  15. Powrót do góry    #105
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2005
    Postów
    191
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Motodrama leciała dzisiaj na Tvp1 lub 2 oglądałem przez chwile.

  16. Powrót do góry    #106
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    Wątki żużlowe pojawiały się nawet w filmach czeskich. Pamiętam taki film ale niestety nie znam tytułu :D. W filmie Polskim wyreżyserowanym przez B.Lindę "Sezon na Leszcza' pojawia się wątek ze speedwayem czy serialu "życie jak poker". Jak ktoś chce zobaczyć kolekcje proporczyków (chyba z Wrocławia) to zapraszam na kultowy film "Wielki Szu".

  17. Powrót do góry    #107
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pora odświeżyć temat.

    Nie wiem czy ktoś zauważył ale wczoraj tj. a praktycznie dzisiaj o 00.15 był film (co prawda nie polski) którego żużlowy wątek stanowił pokaźną część. Był to film pt. "Części zamienne" produkcja Słowenia 2003 r.
    Królował w nim tor w Krsko, jeden z głównych bohaterów był kiedys tam zużlowcem (podobno dobrym), drugi to aktualny champion i nawet podobno wygrał GP z Pedersenem :) Pokazano imprezke działaczy z okazji 60 lecia żużla w Krsko, jakaś żużlówa przy okazji wystąpiła , która potem popisała się akcją w stylu "Daje ..." ;) Ogólnie dużo tego żużla było. Przynajmniej do połowy filmu bo potem zapadłem w sen :) Film opowiada o przemycie ludzi z Albanii, przez Słowenie do Włoch. Jakby to kogoś interesowało :P

  18. Powrót do góry    #108
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Szkoda, że powiedziałe¶ tak pó¼no... :P

  19. Powrót do góry    #109
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    W tym słoweńskim filmie wystąpili m.in. Izak Santej i Kreso Omerzel :)





  20. Powrót do góry    #110
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    w pierwszym badz drugim odcinku serialu polsatowskiego pt Zostac Miss jedna z bohaterek oglada zuzel w tv i krzyczy: - Dawaj Tomek!! No. Jak chcesz to potrafisz!

    w tym momencie wchodzi do jej pokoju inna niunia i tyle speedwaya :)

    jak udało mi sie zauwazyc, w okienku filmowego telewizora leciał urywek GP Danii z 1999 roku i wyscig 14 jak Tomek toczy przegrany bój z Adamsem. ;)
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  21. Powrót do góry    #111
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2006
    Postów
    148
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pora odświeżyć temat.

    Nie wiem czy ktoś zauważył ale wczoraj tj. a praktycznie dzisiaj o 00.15 był film (co prawda nie polski) którego żużlowy wątek stanowił pokaźną część. Był to film pt. "Części zamienne" produkcja Słowenia 2003 r.
    Królował w nim tor w Krsko, jeden z głównych bohaterów był kiedys tam zużlowcem (podobno dobrym), drugi to aktualny champion i nawet podobno wygrał GP z Pedersenem :) Pokazano imprezke działaczy z okazji 60 lecia żużla w Krsko, jakaś żużlówa przy okazji wystąpiła , która potem popisała się akcją w stylu "Daje ..." ;) Ogólnie dużo tego żużla było. Przynajmniej do połowy filmu bo potem zapadłem w sen :) Film opowiada o przemycie ludzi z Albanii, przez Słowenie do Włoch. Jakby to kogoś interesowało :P
    ja dodam, że na ścianach pewnej knajpy porozwieszane były foty żużlowców, m.in. Tony'ego Rickardssona...no i końcówka filmu to pokazanie jednego wyścigu z indywidualnych zawodów (w tle widać było flagi polskie, szwedzkie, brytyjskie, włoskie), a cały film skończył się wraz z kadrem zwycięzcy wyścigu, jadącego na jednym kole!

  22. Powrót do góry    #112
    Użytkownik Awatar Syn_Tura
    Dołączył
    13-11-2006
    Postów
    486
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja dodam, że na ścianach pewnej knajpy porozwieszane były foty żużlowców, m.in. Tony'ego Rickardssona...no i końcówka filmu to pokazanie jednego wyścigu z indywidualnych zawodów (w tle widać było flagi polskie, szwedzkie, brytyjskie, włoskie), a cały film skończył się wraz z kadrem zwycięzcy wyścigu, jadącego na jednym kole!
    Hehehehe! Też oglądałem ten film, czyż nie? ;)

  23. Powrót do góry    #113
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    po wielu mękach udało mi się wygrzebać ten temat:)
    zapewne wielu z was oglądało na tvn'ie zapowiedź nowego serialu "39 i pół" z tomaszem karolakiem w roli głównej. już z samego zwiastuna można wnioskować, że serial będzie w porządeczku;) a dodatkowego smaczku dodaje mu fakt, iż...i tutaj zaprezentuję cytat z oficjalnej strony serialu http://www.39ipol.tvn.pl:

    "(...)Darek Jankowski (Tomasz Karolak) to facet dwóch pasji: punk rocka i żużla.(...)"

    czego można chcieć więcej? punk rock i żużel:D w to mi grajta:)

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    253
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    "Imię: Darek
    Nazwisko: Jankowski
    Wieczny chłopiec. Człowiek dwóch pasji: punk rocka i żużla. Urodzony i wychowany w Zielonej Górze, gdzie ukończył liceum i… więcej już nie ukończył niczego."

    ;)

    Ta... punk i zuzel, juz lubie tego faceta ;D.

    pozdrawiam
    TYLKO FALUBAZ

    [edit]
    Drazac dalej przeczytalem, ze scenarzysta jest z Zielonej Góry wiec juz wiadomo skad wzial sie tam speedway ;).

  25. Powrót do góry    #115
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    kto może niech wbija na kanał EXTREME TV. miło byłoby gdyby ktoś to nagrał:)

  26. Powrót do góry    #116
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Chyba Extreme Sports?
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  27. Powrót do góry    #117
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Dosłownie "39,5" jest o mnie tyle, że jestem młodszy :) czyli żużel, punkrock. Również zatrzymałem się na PRL i jestem wiecznym chłopcem ;) Zdjęcia do filmu robił mój znajomy.... z Grudziądza.

  28. Powrót do góry    #118
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Chyba Extreme Sports?
    ja pierdziele...dokładnie to extreme sports channel!!! ale w internecie można ich znaleźć pod adresem extremetv.pl...i tam sami używają "extreme tv"...czy to takie ważne???
    najważniejsze, że był dokument "on any sunday revisited". kto miał przyjemność oglądać "on any sunday" ten wie o co chodzi.

  29. Powrót do góry    #119
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    woojo

    Chciałbym podziękować za info.
    W moim sprostowaniu nie było cienia złośliwości.
    W TV ten program nazywa się extreme sports.
    Kanał bodajże 63.

    Genialny film, Genialny dokument.
    Dokument dotyczący "Niedzieli na dwóch kółkach".
    Film nominowany do oskara.
    Klasyka
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  30. Powrót do góry    #120
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Chciałbym podziękować za info.
    W moim sprostowaniu nie było cienia złośliwości.
    W TV ten program nazywa się extreme sports.
    Kanał bodajże 63.

    Genialny film, Genialny dokument.
    Dokument dotyczący "Niedzieli na dwóch kółkach".
    Film nominowany do oskara.
    Klasyka
    spoko rokokoko;)
    jak oglądałem wczoraj ten dokument, to ponownie przechodziły mnie ciarki...mniód po prostu...

  31. Powrót do góry    #121
    Użytkownik
    Dołączył
    24-08-2006
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Być może wczesniej już o tym było, ale znalazłem plakat z filmu o speedwayu. Nie polski ale zawsze.

    "Once a jolly swagman" (dopiski przy nazwiskach z plakatu filmowego)
    Obsada:
    Dirk Bogarde - speed-king of Cobras
    Bonnar Colleano - ligir - hearted,devil-may-care rider
    Reene Asherson - sweetheart of speedway king
    Bill Owen - crash-drunk speedway star

    A to plakat :)

    http://speedwaymemories.fotopic.net/p39655005.html

    Oraz okładki z wersji wideo:
    http://speedwaymemories.fotopic.net/p39655006.html

    http://speedwaymemories.fotopic.net/p39655007.html

  32. Powrót do góry    #122
    Początkujący
    Dołączył
    11-05-2008
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    39 i pół

    Serial 39 i pół - to serial w którym mówią dużo o żużlu a w przyszłych odcinkach będą kręcić sceny na torze w Zielonej ;)

  33. Powrót do góry    #123
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    Z tego co wiem, to zdjęcia do I sezonu już dawno się zakończyły, a II sezon jest planowany, ale scenariusz jeszcze nie powstał.

  34. Powrót do góry    #124
    Początkujący
    Dołączył
    29-07-2007
    Postów
    48
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    telewizja HBO kreci film o polskim speedwayu:)

  35. Powrót do góry    #125
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Serial 39 i pół - to serial w którym mówią dużo o żużlu a w przyszłych odcinkach będą kręcić sceny na torze w Zielonej ;)
    Hmm cóż ... jaki klub taki serial(film). Dla mnie żenada. W innych filmach o żużlu było z jajami a tu to szkoda gadać. Jeśli dla laików, którzy oglądali jeden z odcinków żużel ma być podobny do jeżdzenia zdezelowanym kredensem po osiedlowym stadionie, to ja dziękuję za takie ogladanie.

  36. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Zostancie długo razem....razem z Falubazem

    Kolejny, chyba ostatni odcinek pierwszej serii 39 i pół.
    Kilka motywów falubazerki.
    Do obejrzenia nie tylko dla kibiców z Zielonej.

    kruLik
    Nie wiem czy HBO, ale chyba SKY pokazuje dokumenty o największych klubach żużlowych na świecie.
    Pokazano już historię kilku angielskich klubów.
    (Mają być też polskie kluby!)
    Ostatnio widziałem film dokumentalny gdzie zawodnicy pokroju Nielsena, Ermolenki, Collinsa, Tatuma, Lorama i kilku innych opowiadają o polskiej lidze.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  37. Powrót do góry    #127
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    771
    Kliknij i podziękuj
    67
    Podziękowania: 74 w 46 postach
    Ostatnio widziałem film dokumentalny gdzie zawodnicy pokroju Nielsena, Ermolenki, Collinsa, Tatuma, Lorama i kilku innych opowiadają o polskiej lidze.

    Gdzie to widziałeś , kiedy i jaki miało tytuł ??

  38. Powrót do góry    #128
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Historia speedwaya na świecie.
    Kolekcja, która jest też wydawana na płytach.
    Coraz więcej o Polsce.

    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  39. Powrót do góry    #129
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    A gdzie takie cudo można dostac?

    Czy to tylko na angielskich stronach jest do zamówienia/kupienia?

  40. Powrót do góry    #130
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    panie i panowie!!!

    otóż jest.....ponownie na kanale EXTREME SPORTS CHANNEL vel TV EXTREME jutro będzie można oglądnąć wspaniały film dokumentalny o sportach motorowych na przełomie lat 60tych i 70tych w usa "ON ANY SUNDAY". kto jeszcze nie miał okazji widzieć tego dokumentu, a interesuje się żużlem itp, to powinien to zobaczyć.

    jutro (niedziela) trzykrotnie będzie nadawany ten film na powyżej wspomnianym kanale (w cyfrowym polsacie pod nr 16); o godzinach - 11:00, 16:00 i 20:00.

    gdyby ktoś był miał techniczne możliwości i byłby chętny, to mógłby nagrać ten film wrzucić później na forumowy serwerek:)

  41. Powrót do góry    #131
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    771
    Kliknij i podziękuj
    67
    Podziękowania: 74 w 46 postach
    Albo ja oglądałem jakiś inny odcinek albo było tam tylko troche o wyścigach PRAWIE jak żużlowe.

  42. Powrót do góry    #132
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Albo ja oglądałem jakiś inny odcinek albo było tam tylko troche o wyścigach PRAWIE jak żużlowe.
    można rzec, że na świecie były/są różne odmiany żużla;) i rzeczywiście w filmie tym nie ma typowego speedwaya, jaki można oglądać w europie. ale można zobaczyć jakie inne "żużlopodobne" dyscypliny uprawiali m.in. amerykanie.

  43. Powrót do góry    #133
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2006
    Postów
    147
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    ostatnio na TVP Wrocław znów pojawiła się "Karuzela" (z cyklu "Najważniejszy dzień w życiu") --z tego co zrozumiałem, kolegą z pracy głównego bohatera startującym w czerwonym kasku był Bolesław Gorczyca ;)

    "Żużlówa" --dokument (i główna bohaterka) o tyle niezwykły, iż dziewczyna miała spore problemy ze wzrokiem (prawie nic nie widziała), jak sama opowiadała wyścigi i mecz przeżywa wsłuchając się w ryk motocykli i okrzyki widowni

    Tomasz Karolak --motyw z żużlem pojawił się też w serialu "Mamuśki" (m.in. ze Stanisławą Celińską), w odcinku o impotencji młodego małżonka (Karolak gra jego brata); chłopak przypadkiem oblał sobie w pracy wrzątkiem przyrodzenie i obawiał się iść do łóżka z żoną, został więc z bratem i matką pooglądać żużel; na pytanie żony kiedy się skończy: "A to późno... tak gdzieś o pierwszej" :D no cóż producentem serialu był w końcu Polsat hehehe :)

  44. Powrót do góry    #134
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Może to i nie film fabularny, ale dzisiaj w nocy oglądałem Polską Kronikę Filmową z roku 1968 (nr 17) i tam normalnie pokazywali żużel AD 1968 :)

    Pojęcia nie mam, co to był za tor - jakiś taki wał ziemny - pierwsze skojarzenie, że Rawicz lub Machowa, ale wtedy trybuny na gołym wale to mogły być Bóg wie gdzie, nie tylko w Rawiczu (wiem, wiem - Machowa nie wchodzi w grę, chodzi o klimat trybun). Jakieś zawody międzynarodowe, bo nasi jeździli z Orłami na klacie. No i ciekawostka: ten gość, co pokazuje ile jeszcze okrążeń machał chorągiewką ZZA BANDY :)

    Jak ktoś ma kanał Kino Polska i bezsenność to tam nocami powtarzają te kroniki. Polować! ;)

  45. Powrót do góry    #135
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Może to i nie film fabularny, ale dzisiaj w nocy oglądałem Polską Kronikę Filmową z roku 1968 (nr 17) i tam normalnie pokazywali żużel AD 1968 :)

    Pojęcia nie mam, co to był za tor - jakiś taki wał ziemny - pierwsze skojarzenie, że Rawicz lub Machowa, ale wtedy trybuny na gołym wale to mogły być Bóg wie gdzie, nie tylko w Rawiczu (wiem, wiem - Machowa nie wchodzi w grę, chodzi o klimat trybun). Jakieś zawody międzynarodowe, bo nasi jeździli z Orłami na klacie. No i ciekawostka: ten gość, co pokazuje ile jeszcze okrążeń machał chorągiewką ZZA BANDY :)

    Jak ktoś ma kanał Kino Polska i bezsenność to tam nocami powtarzają te kroniki. Polować! ;)
    dotarłem do zawartości tej kroniki, którą oglądałeś i według spisu nie był to żaden z polskich stadionów...


    PKF 17B/68

    Zawartość kroniki: 1. ZMS na Żoliborzu - wstępowanie nowych członków do PZPR. 2. Pracownicy "POLFY" 3. Zakłady Produkcji Lamp Kineskopowych w Iwicznej. 4. Nowe sklepy we Wrześni. 5. Nowy pawilon handlowy w Siedlcach. 6. Ekspedientki z PDT Praga. 7. Szkoła Oficerska Wojsk Pancernych w Poznaniu - ćwiczenia w szkole i na poligonie. 8. Migawki paryskie - profesor Geysztor, Kukułczanka, Konarska. 9. Ciężka praca modeli (NRF). 10. Modelki pozują do fotografii (CSRS). 11. Skoki do wody w dowolny sposób (NRF). 12. Kibice na zawodach żużlowych (NRD).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •