Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 195

Wątek: Sport żużlowy w polskim filmie fabularnym

  1. Powrót do góry    #46
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zuzlowcy mieli fajne skory ! Szkoda, ze takich nie zobaczymy juz dzisiaj, przewinely mi sie gdzies skory Belle Vue i Poole.

    Ogolnie film spoko, az lepiej sie spalo :)

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Zuzlowcy mieli fajne skory ! Szkoda, ze takich nie zobaczymy juz dzisiaj, przewinely mi sie gdzies skory Belle Vue i Poole.

    Ogolnie film spoko, az lepiej sie spalo :)
    W kombinezonie z logo "Aces" startował Peter Collins a w kombinezonie z logo "Pirates" Malcolm Simmons.

  3. Powrót do góry    #48
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hej!

    Tez oczywiscie ogladalem :D:D

    Fajny film, tylko zdziwilo mnie ze na spotkaniu ligowym byl jeden w czerwonym kasku, jeden w zoltym i dwoch w bialych :D:D ale co tam :D
    staleczka

    najprawdopodobniej powodem bylo to ze chopak zgubil czepek:P kiedys to zdarzalo sie naprawde czesto (jeszcze te czasy pamietam:)
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik
    Dołączył
    13-04-2004
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    rewelacja

    filmik o.k ciekawe ujęcia zrobiły naprawdę wrażenie a do tego senior Crump naprawdę duże podobieństwo z Jasonem.Fryzura Cieślaka była równie imponująca!! Tylko szkoda,że godzina filmu była jak zwykle "dobra" w naszej tv 1.05 to naprawdę ciekawa godzina.Jeżeli ktoś nagrał ten film to proponuję wrzucić go do kibka na ftp...

  5. Powrót do góry    #50
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-03-2002
    Postów
    2,427
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Taki jeden tekst był ... "i co fuks jak wtedy Szczakiel ?" Słyszeliście to ?
    pozdrawiam.:)
    Ukryta zawartość Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    Tomek Gollob Mistrz i Władca Żużlowego Bractwa.Uczyć się ofermy!

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    co do filmu to jeszcze zapelniony slaski.......
    ciekaw jestem czy dalo by sie dzisiaj zapelnic ten obiekt...... fanami zuzla... szczerze piszac smiem watpic....
    mysle ze nawet jek by ospuscic ceny biletow to ludzie na slasku w choprzowie czy w calej aglomeracji nawet nie wiedzieli by ze taka impreza jak gp na zuzlu w poblizu ich miejsca zamieszkania sie odbywa......

    bo miejscowych na slaskim bylo na ostatnih gp bylo bardzoooooo malo.... a to wlansie oni powinni w 70 procentach zapelniac obiekt.

  7. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    filmik o.k ciekawe ujęcia zrobiły naprawdę wrażenie a do tego senior Crump naprawdę duże podobieństwo z Jasonem.Fryzura Cieślaka była równie imponująca!! Tylko szkoda,że godzina filmu była jak zwykle "dobra" w naszej tv 1.05 to naprawdę ciekawa godzina.Jeżeli ktoś nagrał ten film to proponuję wrzucić go do kibka na ftp...
    A ja bym się bardzo ucieszył, gdyby w TVP jakaś dobra dusza wyszperała wszystkie relacje z na żużlu
    z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych i... niech nadają to nawet o 3°° w nocy - ale niech nadają!!!!

    :)

    Co do filmu, to montaż baaaaaaardzo nieudolny - niby jeden wyścig ale zmontowany z 3÷4 innych :( Dlatego na torze pojawiają się tak różne plastrony... Łódź, Grudziądz, Toruń...

    Finałowy bieg o IMŚ dla Ułamka... eee... Całka :D też komentowany "z nieba" - sytuacja na torze zupełnie nie pasuje do komentarza.

    No, ale start do biegu "Gwardia" łódź - GSŻ Grudziądz (sezon 1977) kręcony z murawy - super :)

    Kask? Pokrowiec kolorowy? W starcie do biegu IMŚ 1976 jest taki dzynks, że zawodnik na drugim torze ma kask bardzo blado-niebieski. Dziś obejrzę to z VHS, może będzie więcej spostrzeżeń...

    * * * * *

    Film ten oglądałem po raz pierwszy w 1978 roku - premiera w TV. A po raz drugi - dziś w nocy :) 26 lat czekałem... Teraz jeszcze tylko "Motodrama" oraz czeski "Mój brat ma fajnego brata" - zawsze to jakaś ciekawostka na półce :D

  8. Powrót do góry    #53
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    staleczka

    najprawdopodobniej powodem bylo to ze chopak zgubil czepek kiedys to zdarzalo sie naprawde czesto (jeszcze te czasy pamietam
    Hehe, a moze ten czwarty mial taki sam niebieski pokrowiec na kask jak Pawel Hlib :P:P:P (kto widzial wie o co chodzi :D)

    Finałowy bieg o IMŚ dla Ułamka... eee... Całka też komentowany "z nieba" - sytuacja na torze zupełnie nie pasuje do komentarza.
    No to tez zauwazylem.. jechal ten Calka na trzecim miejscu.. idzie po duzej na jednym luku wyprzedzil tego 2, a tu juz meta, a gosc krzyczy ze juz wygral :D:D:D a co z tym co jechal 1? :D

    Pozdrawiam..

  9. Powrót do góry    #54
    Użytkownik
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tez ogladalem. Wydaje mi sie, ze moge dorzucic jeszcze "dziadka" Street'a, ktory krecil sie przy Crumpie seniorze.

  10. Powrót do góry    #55
    Użytkownik
    Dołączył
    30-01-2004
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakie szczęście, że przez przypadek udało mi się nagrać ten film niemal w całości. Chyba z 10 lat czekałem na jego powtórkę. Niesamowite są te jawy dwuzaworowe, kierownice jak rogi jelenia, kaski,skóry,technika jazdy...rewelacja. A do tego aktor z "Daleko od szosy", który skręcił "na żużlowy tor". Ten film ma głównie wartość historyczną i dokumentalną. Będę go oglądał jeszcze kilka razy dla tych wszystkich detali, o których piszą powyżej (np. "pekaesy" Cieślaka). Poza tym ten film to całkiem zgrabny dramat: scena końcowa: mistrz świata odsunięty od startów w Australii, niesłusznie posądzony o "załatwienie kolegi z drużyny" i symulacje kontuzji, pozornie niekoleżeński, samotnie pokonuje okrążenia toru ... napisy końcowe. Widz wspomina tytuł i ... wszystko staje się jasne. Lata sidemdziesiąte, PRL, moralny niepokój. Heroizm i dydaktyzm jak z nowelek pozytywistycznych, ale ... niech tam, mamy przynajmniej namiastkę filmu na miarę "Piłkarskiego pokera".
    Powinni wydać na kasetach archiwalne nagrania z zawodów żużlowych (choćby relacje z mistrzostw świata). Leżą w magazynach TVP różne skarby!

  11. Powrót do góry    #56
    Początkujący
    Dołączył
    19-06-2004
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ludzie ! Skad mozna pobrac ten film,bo nie posiadam 1,2 TVP gdyz mieszkam za granica.

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    12-10-2003
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja pamiętam jeszcze taki serial z lat 70( każdy odcinek był o czym innym) gdzie w jednym odcinku koles poszedł z dziewczyną była nią chyba anna dymna na żużel a zawodnikiem był jego kolega z pracy mecz był we wrocławiu i pokazany był chyba z 1 bieg ale super to wyglądało i w kolorze na dodatek. Czy ktoś kojarzy może ten serial???

  13. Powrót do góry    #58
    Użytkownik
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja pamiętam jeszcze taki serial z lat 70( każdy odcinek był o czym innym) gdzie w jednym odcinku koles poszedł z dziewczyną była nią chyba anna dymna na żużel a zawodnikiem był jego kolega z pracy mecz był we wrocławiu i pokazany był chyba z 1 bieg ale super to wyglądało i w kolorze na dodatek. Czy ktoś kojarzy może ten serial???
    Serial nosił tytuł „Najważniejszy dzień w życiu” odcinek pt. „Karuzela”

    Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #59
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dokładnie "Najważniejszy dzień w życiu"- Karuzela
    leciał wczoraj na TVP Polonia 17:35 i dziś chyba o 6:00, ale może jeszcze powtórki będą



    Pozdrawiam

  15. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Dokładnie "Najważniejszy dzień w życiu"- Karuzela
    leciał wczoraj na TVP Polonia 17:35 i dziś chyba o 6:00, ale może jeszcze powtórki będą
    OK, to z jakiego meczu był ten wyścig :) i kto ma go nagranego? :D

  16. Powrót do góry    #61
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na pewno był to meczyk Sparty, ale jakaś cieńka drużyna musiała przyjechac bo było malo publiki. Na moje oko jakieś 7 tyś max. :) Heh, akurat właczyłem tv jak pokazywali żużel :) scena, jak gość stał z panienką (Dymna - jaka młoda) przy bramie wjazdowej. Z tyłu za nimi nad wejściem do wrocławskiego parkingu reklama wisiała: wycieczki, wczasy, kolonie czy coś w tym stylu :) Potem pokazali start, pare okrążeń i to wszystko. Aha było jeszcze jakieś małe zgrupowanko pod parkingiem, poklepywanie po plecach itp. Klepali naszych (byli w plastronach Sparty) więc chyba prowadzili. A ten kolega tego bohatera to cieńki był. Wyszedł ze startu 3, potem chyba sie przebił na drugie miejsce. Startowal w czerwonym kasku.

    Stadion od tego czasu prawie się nie zmienił. I to mnie boli najbardziej po tym co zobaczyłem. 30 lat w plecy i jak tu gonić Zachód ?
    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  17. Powrót do góry    #62
    Użytkownik
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    OK, to z jakiego meczu był ten wyścig i kto ma go nagranego?
    Na Olimpijskim gościł Falubaz.
    Miałem ten urywek na twardym, chciałem sobie zgrać na cd, ale robal był szybszy

  18. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    OK, to z jakiego meczu był ten wyścig i kto ma go nagranego?
    Na Olimpijskim gościł Falubaz.
    Miałem ten urywek na twardym, chciałem sobie zgrać na cd, ale robal był szybszy
    Oj... Aj... Ma to może ktoś...? Please...

  19. Powrót do góry    #64
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Info od Altera:)

    "o 23.00 na kanale Kino Polska bedzie "Motodrama"":)

  20. Powrót do góry    #65
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2004
    Postów
    645
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na prośbę AlterEgoZG zamieszczam informację, że dziś na kanale KinoPolska o godz. 23:00 jest "Motodrama". :)
    PozdROWienia. Ukryta zawartość


    Ukryta zawartość ... Lepiej być głupim z nadziejami, niż beznadziejnie głupim ... Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #66
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Motodrama jest na serwerze kibka.

    Alter a masz jeszcze jakis inny film fabularny na vhs??? Może wrzucilbys to na ftp???
    Pozdrawiam

  22. Powrót do góry    #67
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    No, mam na VHS "Motodramę" i "Poza układem". Ale jak VHS wrzucić na FTP - nie wiem... Może jak mocniej machnę ręką i walnę kasetą w ekran, to przejdzie?

  23. Powrót do góry    #68
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No, mam na VHS "Motodramę" i "Poza układem". Ale jak VHS wrzucić na FTP - nie wiem... Może jak mocniej machnę ręką i walnę kasetą w ekran, to przejdzie?

    Dobrze wiesz Alter o co mi chodzi:) Kompresja!!!! Sprawa tyczy się "Poza układem" bo "Motodrama" już jest na serwie.

    Prosze o pozytywne rozpatrzenie...

    Pozdrawiam

  24. Powrót do góry    #69
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Pewnie, że wiem, o co chodzi... Ale nie mając narzędzi - nic nie zrobię. Póki co: VHS w jednym pokoju, PC w drugim, żadnych połączeń nie ma, żadnego adekwatnego oprogramowania również...


    * * * * *


    Przebłyski sportu żuzlowego są jeszcze w filmie ZOBACZYMY SIĘ W NIEDZIELĘ

    Rok: 1959
    Premiera: 1960. 01. 11
    Gatunek: Komedia, Film obyczajowy
    Produkcja: Polska

    Dane techniczne: Czarno-biały. 2800 m. 102 min.
    Plenery: Wrocław.

    Opis: Ukazane poprzez przygody korzystających z niedzielnej przepustki żołnierzy na wpół komediowe studium obyczajowe, przedstawiające konglomerat charakterów, typów, zachowań mieszkańców Wrocławia - skupiska ludzi z różnych stron Polski. Wrocław. Dwaj żołnierze spędzają niedzielę na przepustce, Kwiatek interesuje się wyłącznie uwodzeniem dziewcząt, natomiast Pietrek chce wolny czas spędzać inaczej. Odwiedza taksówkarza Romana. Jadą do strażaka Felka, którego Roman swata z samotną dziewczyną . . . Rodzina Gawraków, pochodząca z podwileńskiej wsi, ma nieustanne kłopoty, bo matka nie chce się pozbyć krowy, bez której nie wyobraża sobie życia . . . W następną niedzielę Kwiatek usiłuje uwodzić Bronkę, bileterkę w kinie, która marzy jednak o swoim ukochanym lotniku . . . Pietrek idzie na koncert w filharmonii . . . Kwiatek wiąże się z grupą chuliganów. Jej szef łamie mu jednak rękę, kiedy zastaje swoją dziewczynę z Kwiatkiem w dwuznacznej sytuacji . . . Roman zostaje pobity przez chuliganów. Kwiatek i Pietrek oddają ich szefa w ręce milicji . . . Gawrakowa decyduje się jednak sprzedać krowę . . . A w następną niedzielę znów obaj żołnierze wyjdą na przepustkę.


    * * * * *

    Znów to było kilka dni temu... Jeszcze na Olimpijskim było światło podczas zawodów... Później zdemontowali na wiele lat i dlatego w 1961 DMŚ był przy świetle reflektorów z... samochodów kibiców. :)


  25. Powrót do góry    #70
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Dziś kolejny oscinek badziewiastego "serialu" W-11 w którym aktorzy grają gorzej niż fantomy stosowane do crash testów :P Ale w zapowiedzi jest urywek jazdy zużlowców więc pewnie temat jakoś się przewinie w odcinku :P

    Na kierownicy były reklamy Rafinerii T więc albo to będzie w Tarnowie albo w Machowej :)

  26. Powrót do góry    #71
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na kierownicy były reklamy Rafinerii T więc albo to będzie w Tarnowie
    no tak tylko z tego co widziałem urywki to ktoś jest oskarżony o gwałt :P:P:P:P:P:P:P

  27. Powrót do góry    #72
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie włączyłem TVN,Jezu jaki badziewny program.Z tego co zauważyłem na torze w Machowej jezdzili Staszek Burza i Paweł Baran.W odcinku o gwałcie Staszek nie musiał zakładac plastrona Unii Tarnów.Jaskółki i bez tego maja od kilku dni "dobrą" prase.;)

  28. Powrót do góry    #73
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-05-2004
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to TVN zrobił waszym żużlowcą i kibicą reklame :P:P:P:P

  29. Powrót do góry    #74
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    839
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie włączyłem TVN,Jezu jaki badziewny program.Z tego co zauważyłem na torze w Machowej jezdzili Staszek Burza i Paweł Baran.W odcinku o gwałcie Staszek nie musiał zakładac plastrona Unii Tarnów.Jaskółki i bez tego maja od kilku dni "dobrą" prase.;)
    Sprawy tam opisane wydarzyły sie naprawdę. Poza tym nie wiem co złego w tym programie widzisz mi się bardzi podoba ( oglądam prawie kazdy odcinek)

    acha, a kamerzyści TVN mogliby bardziej postarać sie o zamazanie plastronu Unii, który i tak byl do rozpoznania przez kibica żużlowego

  30. Powrót do góry    #75
    Użytkownik
    Dołączył
    30-01-2004
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tor nie w Machowej, a w Krakowie. Skandal za pobicie Staszka Burzy reżyser powienien dostać 10 lat! Pawłowi Baranowi daruję, bo bił się za honor swój i dziewczyny!
    Ciekawe, jak było naprawdę? Nie pamiętam, by w ostatnich latach któryś z żużlowców trafił za kratki, zwłaszcza za gwałt na dziewczynie "przyjaciela".
    Trudno doszukać się w tych scenkach metafory stosunku rafinerii i Unii, choć kto wie?
    Ważne, że pojawił się żużel w fabule, to chyba pierwszy raz od lat siedemdziesiątych, filmu "Poza układem" i fragmentami "Motodramy" (lata bodaj 60te).

  31. Powrót do góry    #76
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Hehe ale jakby nie patrzeć właściciel Auto-Komisu to ... Półtorak :P

  32. Powrót do góry    #77
    Użytkownik
    Dołączył
    15-01-2002
    Postów
    474
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    acha, a kamerzyści TVN mogliby bardziej postarać sie o zamazanie plastronu Unii, który i tak byl do rozpoznania przez kibica żużlowego
    I beż tego po kevlarach bez problemu się rozpoznawało zawodników... tzn ja mam nadzieje, że poza scenami z jazdy po torze, to nasi chłopcy pożyczyli tylko kevlary i sprzęt "aktorom" z W11...

    Jednym słowem to było STRASZNE... :/
    Ten serial jest tragiczny...

  33. Powrót do góry    #78
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sprawy tam opisane wydarzyły sie naprawdę. Poza tym nie wiem co złego w tym programie widzisz mi się bardzi podoba ( oglądam prawie kazdy odcinek).
    Fraction ty sie chyba zbijasz.Przeciez ten program jest żenujaco słaby.Od razu rzuca sie w oczy skandalicznie słaba gra akotorska (wręcz ordynarnie nienaturalne zachowania).Scenarzysta chyba pracuje tam za darmo bo prezentuje poziom pracujacych w tym programie aktorów.W ogóle dziwie sie ze w TVN ,w telewizji mieniącej sie telewizją profesjonalną pozwolonio sobie na wyemitowanie tak słabego programu.

    Czy sprawy tam opisane wydarzyły sie naprawdę,śmiem watpić.Nie przypominam bowiem sobie by jakikolwiek żużlowiec był w przeciągu kilkunastu lat oskarżony o gwałt.

  34. Powrót do góry    #79
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    839
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fraction ty sie chyba zbijasz.Przeciez ten program jest żenujaco słaby.Od razu rzuca sie w oczy skandalicznie słaba gra akotorska (wręcz ordynarnie nienaturalne zachowania).Scenarzysta chyba pracuje tam za darmo bo prezentuje poziom pracujacych w tym programie aktorów.W ogóle dziwie sie ze w TVN ,w telewizji mieniącej sie telewizją profesjonalną pozwolonio sobie na wyemitowanie tak słabego programu.

    Czy sprawy tam opisane wydarzyły sie naprawdę,śmiem watpić.Nie przypominam bowiem sobie by jakikolwiek żużlowiec był w przeciągu kilkunastu lat oskarżony o gwałt.[/quote]

    Po pierwsze- ''aktorzy'' w tym serialu to zwykli ludzie, a nie zawodowcy. Poza tym wystepują tam prawdziwi policjanci, sędziowie, prokuratorzy, biegli itd a kazda scena, słowo czy akcja jest wiernym odzworowaniem jak bylo naprawde bez kamer dlatego pewnie ci wydaje sie to zenujące

    A co do żużlowca, moze sprawe wyciszono bo nie byl to slawny zuzlowiec>

  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie wiecie czy gdzies na ftp jest ten film??

  36. Powrót do góry    #81
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    cytuję:
    Czy sprawy tam opisane wydarzyły sie naprawdę,śmiem watpić.Nie przypominam bowiem sobie by jakikolwiek żużlowiec był w przeciągu kilkunastu lat oskarżony o gwałt.[/quote]


    A ja pamiętam taki wypadek, lecz nie wiem czym się to skończyło. Dotyczyło to zawodników (lub zawodnika- pamięć jest zawodna) wrocławskiej Sparty w połowie lat 80-tych, gdy była to najsłabsza drużyna w kraju.

  37. Powrót do góry    #82
    Użytkownik
    Dołączył
    08-08-2003
    Postów
    259
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiecie czy będzie jeszcze powtórka tego filmu ?? Prosze o odpowiedź !!
    pozdro for all ckm-fan

  38. Powrót do góry    #83
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    Nie wiecie czy będzie jeszcze powtórka tego filmu ?? Prosze o odpowiedź !!
    pozdro for all ckm-fan
    powtórka była dzisiaj o 10:50!

  39. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Program jest fajny i wcale sie nie zgadzam z opiniami że jest żenujący itd. Jak już ktoś wyżej napisał WSZYSTKO co się dzieje w tym "serialu" to fakty. Nie ma co oczekiwać jakieś niesamowitej gry aktorów bo to nie są ludzie po szkołach teatralnych itp. ale zwykli ludzie. Ja w sumie nie bardzo wiedziałem co to za stadion, moze ktoś wie w jakim on leży mieście ? W sumie fajnie że żużlowy akcent w TV ale kurde nie od tej strony :|. Ktoś pisał wyżej że widać jacy to zawodnicy, z tym że z pośród kilkudziesięciu/set tysiecy ludzi którzy oglądali ten program może kilka set rozpoznało zawodników a kilka tysiecy cos skojarzyło. Pozatym to że był znaczek Rafinerii Trzebinia to bardzo na czasie :D.

    Ważne, że pojawił się żużel w fabule, to chyba pierwszy raz od lat siedemdziesiątych, filmu "Poza układem" i fragmentami "Motodramy" (lata bodaj 60te).
    Haa ! i tu sie mylisz :D Na Polsacie kiedyś leciał taki "zarypisty" ;) serial którego NIE OGLĄDAŁEM ale miał w fabule żużel, mianowicie jeden z aktorów był żużlowcem i miał wypadek podczas zawodów (pokazali jakiś upadek ze Złotego Kasku). Jak to zwykle w Polsacie rzecz działa się we Wrocławiu. Akurat miał taki fart ze niechcący przełączając trafilem na odcinek z żużlem i stąd wiem ;]. Wystąpili tam nawet jacyś żużlowcy z tego co CZYTAŁEM :P. Nie jestem pewny ale cos mi chodza po głowie nazwiska Baron, Śledź ...

    PS. było w tym W11 cos o barażach, że jak nie wygrają to spadną z ligi ... ciekawe czy to wymyślili czy też autentyczne.

    pozdro
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    08-08-2003
    Postów
    259
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Program jest fajny i wcale sie nie zgadzam z opiniami że jest żenujący itd. Jak już ktoś wyżej napisał WSZYSTKO co się dzieje w tym "serialu" to fakty. Nie ma co oczekiwać jakieś niesamowitej gry aktorów bo to nie są ludzie po szkołach teatralnych itp. ale zwykli ludzie. Ja w sumie nie bardzo wiedziałem co to za stadion, moze ktoś wie w jakim on leży mieście ? W sumie fajnie że żużlowy akcent w TV ale kurde nie od tej strony :|. Ktoś pisał wyżej że widać jacy to zawodnicy, z tym że z pośród kilkudziesięciu/set tysiecy ludzi którzy oglądali ten program może kilka set rozpoznało zawodników a kilka tysiecy cos skojarzyło. Pozatym to że był znaczek Rafinerii Trzebinia to bardzo na czasie :D.

    Ważne, że pojawił się żużel w fabule, to chyba pierwszy raz od lat siedemdziesiątych, filmu "Poza układem" i fragmentami "Motodramy" (lata bodaj 60te).
    Haa ! i tu sie mylisz :D Na Polsacie kiedyś leciał taki "zarypisty" ;) serial którego NIE OGLĄDAŁEM ale miał w fabule żużel, mianowicie jeden z aktorów był żużlowcem i miał wypadek podczas zawodów (pokazali jakiś upadek ze Złotego Kasku). Jak to zwykle w Polsacie rzecz działa się we Wrocławiu. Akurat miał taki fart ze niechcący przełączając trafilem na odcinek z żużlem i stąd wiem ;]. Wystąpili tam nawet jacyś żużlowcy z tego co CZYTAŁEM :P. Nie jestem pewny ale cos mi chodza po głowie nazwiska Baron, Śledź ...

    PS. było w tym W11 cos o barażach, że jak nie wygrają to spadną z ligi ... ciekawe czy to wymyślili czy też autentyczne.

    pozdro
    Nie jestem pewnien ale chodzi ci i o "Życie jak poker" żużlowiec miał pseudo Kostek jak sie nie myle !

  41. Powrót do góry    #86
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Kurde dopiero sie zorientowałem że zapomniałem napisac o tytule, dokladnie chodzi o "Życie jak poker" - czyżby jakiś fan serialu ??:P

    pozdro
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #87
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2004
    Postów
    59
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    bodaj 3 lata temu w poniedziałek TVP 1 jak zawsze wieczorem wyemitowało film dokumentalny. Odcinek , który oglądałem nazywał się "Żużlówa" i opowiadał o zagorzałej fance Startu Gniezno. Bardzo ciekawy program, wiele interesujących scen z parkingu i rozmowy z innymi fanami. Najbardziej zapadły mi w pamięci ujęcia z meczu o wejście do extraligi GKS WYBRZEZE vs RKM RYBNIK, na którym Żużlówa też była.
    Bohaterka odwiedza wszystkie mecze swojej ukchanej drużyny, a jej ulubionym żużlowcem jest Hans Nielsen. Program zaczyna się od tego jak robi sobie tatuaż właśnie profesora z Oxfordu. Są również rozmowy chyba z Peją

  43. Powrót do góry    #88
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak też oglądałem ten odcinek.To był bodajże program o kibicach-kobietach sportu żużlowego. Dziewczyna opowiadała o tym, że jeździ na mecze itp. Że z koleżankami sobie podpatrują ładnych żużlowców itp itd. Ogólnie smuty, ale cieszy, że coś o żużlu się pojawia.

    Mam ktoś nagrany ten W11 ??

    A Życie jak Poker to był kultowy serial, w którym pojawił się temat żużla. Gdy leciał pierwszy raz to go oglądałem oczywiście codziennie. Z tego co wiem to teraz leci czasami na Pulsie lub TV4. Oczywiście nie mogło w tym serialu zabraknąc obrazu płonącego motocykla Mirka Kowalika. W jednym z odcinków pojawili się też trzej zawodnicy WTS-u, ktorzy namawiali głównego bohatera do powrotu na tor (nie pamiętam dokładnie, ale obstawiałbym Krzyżaniak, Łabędzki?, Cierniak). Ogólnie serial nie był taki głupi, jakby się wydawało.

  44. Powrót do góry    #89
    Użytkownik Awatar sebivip
    Dołączył
    12-09-2005
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    "Kabaret Starszych Panów".W jednym z odcinków Przybora poszukuje do kabaretu "młodego silnego mężczyzny np.żużlowca".Zostaje nim o ile pamiętam Wiesław Gołas.Szwedzki serial dla młodzieży "Kamienne tajemnice" (lub tablice?)nadawany na pocz. lat 90-tych w Polsce.Jeden z bohaterów uprawiał minispeedway a jego dziewczyna dziwiła się przecież oni jeżdzą cały czas w kółko .Było dużo scen z instruktorami a na koncu chłopiec wygrał jakiś bardzo ważny turniej.Lata 50-te film czarnobiały.Chłopak zwierza się dziewczynoie że chce być żuzlowcem.Ona zdziwiona mówi "czemu żużlowcem a nie na przykład spadochroniarzem?"(chyba coś takiego)nie pamiętam tytułu.Leciał też serial z Arturem Barcisiem w latach 70-tych.Był jakimś robotnikiem w fabryce.W jednej ze scen ogłądał w telewizji żużel w Chorzowie.Mariusz Walter(właściciel obecny TVN-nu)nakręcił dokument o Zenonie Plechu "Wiraż nadziei" w 1973 roku!W latach 50-tych powstał dokument pt."Na czarnym torze"pokazywał jazdy z toru SKRA Warszawa.Film amerykański"Wojna stalowych rumaków"Harleyowiec paraduje w koszulce z żużlowcem i napisem SPEEDWAY 1986.Teraz dwa angielskie filmy wyłącznie o żużlu."Money for speed"z 1933 roku i "Once a jolly swagman" z 1948 roku.W pierwszym filmie zagrała pózniejsza filmowa partnerka Bogarta!!!Ida Lupino.A teraz mały konkurs.W którym filmie zagrał...Barry Briggs?

  45. Powrót do góry    #90
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2005
    Postów
    412
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Doskonały temat postu !
    Naprawdę szczere gratulacje dla autora ! Jestem wielkim fanem sportu żużlowego i tak się szczęśliwie składa, że kina też :) Moim ulubionym reżyserem jest Krzysztof Kieślowski, a żużlowcem oczywiście Marcin Rempała :)
    Ja słyszalem o filmie poslkim w ktorym Leon Niemczyk dyskutował na motocyklu żużlowym z drugim zawodinkiem - pamietam taką scene , ale nie przypomniam sobie tytułu ! Słyszalem też o francuskim o dziwo filmie w którym też jest żużlowy akcent ! Nie jestem pewien , ale chyba był to dramat Żuławskiego .
    Nie oreintujecie się czy te wymionione tu filmy polskie można gdzieś zdobyć ?

    Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje tematu :)

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •