Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 1566

Wątek: B T Ż POLONIA BYDGOSZCZ pozostaje w EXTRALIDZE !

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    B T Ż POLONIA BYDGOSZCZ pozostaje w EXTRALIDZE !

    Wszystko wskazuje na to, że uda się wyciągnąć z tonącego okrętu BKS Polonia sekcję żużlową i pozostawić ją w EKSTRALIDZE !!! Miasto pomoże, oddając nowemu stowarzyszeniu w użytkowanie Stadion i parking żużlowy.

    By żużel w Bydgoszczy dalej oddychał pełną piersią wystarzy tylko oddanie nowemu stowarzyszeniu przez BKS Polonia drużyny żużlowej !!! Wydaje się więc, że losy Speedwaya w Bydgoszczy leżą w rękach prezesa Tokarczuka !!!

    Nazwa i status stowarzyszenia nie są jeszcze znane. Napewno w nazwie pozostanie Polonia, a czy będzie to BTŻ czy może inny skrót okaże się na dniach.

    Proszę nie kasować wątku :), gdyż jest on zdecydowanie bardziej optymistyczny od ostatniego, a w tamtym dyskusja toczy się dalej swoim torem.


    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,041
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli będzie tak, jak pisze poTFoor, to zapewne wszystko odbędzie się wg modelu przetestowanego już w Gnieźnie i Gdańsku - czyli klub nie przestaje istnieć, tylko oddaje prowadzenie zespołu żużlowego podmiotowi "zewnętrznemu". W sumie jest to chyba kompromisowe wyjście z tej sytuacji, która wydawała się już patowa. Nowy, nie obciążony długami podmiot będzie przyciągał sponsorów, co pozwoli na całkiem dobre funkcjonowanie zespołu żużlowego, a jeśli z tej działalności pozostaną jakieś nadwyżki, to zapewne zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia klubu. No i najważniejsze w takim modelu - zespół Polonii pozostanie w ekstralidze !!!!!
    --
    Z rodzicielskim Błogosławieństwem !!!
    -------------------------
    Andrzej MAMA Matkowski

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Zastanawiam sie nad jednym.Kiedy Unia Tarnów weszła do 1 ligi to chciała w nastepnym sezonie wystartować pod szyldem Tarnowskie Towarzystwo Żużlowe.Okazało sie ,ze jest to niemożliwe gdyż Unia musiałaby zacząć startować (jako nowy klub) od 2 ligi. jedynym wyjściem było wiec powołanie spółki akcyjnej z obowiązkiem przejęcia wszystkich długów dotychczasowego Zks - u tj sekcji żużlowej.
    Ciekawe czy dla Bydgoszczy jako mimo wszystko możnego naszej ligi(sportowo) zrobią wyjątek?
    Pozdrawiam

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,041
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko, że w Bydgoszczy wcale nie chodzi o ucieczkę od długów. Nowy podmiot będzie prowadził tylko drużynę żużlową niejako "w imieniu klubu" - stąd też możliwość zachowania miejsca w ekstralidze. Klub nadal istnieje, a myśle, że nadwyżki w budżecie nowego tworu będą zapewne przekazywane na konto klubu, dzięki czemu systematycznie będzie spłacane zadłużenie Polonii. Myślę, że zdecydowana większość wierzycieli będzie za takim rozwiązaniem - mają szansę odzyskać swoje pieniądze, może troszkę później, a w przypadku upadłości czy rozwiązania klubu zostaliby na lodzie ... Podobne przypadki mamy już, jak pisałem, w Gdańsku i Gnieźnie.
    --
    Z rodzicielskim Błogosławieństwem !!!
    -------------------------
    Andrzej MAMA Matkowski

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Tylko, że w Bydgoszczy wcale nie chodzi o ucieczkę od długów. Nowy podmiot będzie prowadził tylko drużynę żużlową niejako "w imieniu klubu" - stąd też możliwość zachowania miejsca w ekstralidze. Klub nadal istnieje, a myśle, że nadwyżki w budżecie nowego tworu będą zapewne przekazywane na konto klubu, dzięki czemu systematycznie będzie spłacane zadłużenie Polonii. Myślę, że zdecydowana większość wierzycieli będzie za takim rozwiązaniem - mają szansę odzyskać swoje pieniądze, może troszkę później, a w przypadku upadłości czy rozwiązania klubu zostaliby na lodzie ... Podobne przypadki mamy już, jak pisałem, w Gdańsku i Gnieźnie.

    Hmmm ciekawe.W Tarnowie tez nie chodziło o ucieczkę od długów. Chciano wyodrębnić sekcję z klubu Unia - podobnie wielosekcyjnego i zadłużonego - jak Polonia Bydgoszcz.
    Byc moze będzie tak ,że powstanie Towarzystwo Żużlowe w Bydgoszczy, mające na celu wspieranie sekcji żużlowej.Ono bedzie jako odrębny podmiot mieć swoje niezadłużone konto, bedzie zbierać pieniążki od sponsorów i dawać je zawodnikom. A sekcja zużlowa niejako w nagrodę przyjmie tj da do nazwy to Towarzystwo. Jednak dalej bedzie to klub Polonia.jesli powstanie nowy podmiot, to albo bedzie to musiała być spółka akcyjna i wtedy e-liga będzie, albo gdy będzie to towarzystow jakieś to, od 2 ligi trzeba zacząć.
    Pozdrawiam

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach

    Ukrucić takie zachowania

    Jak najszybcie powinno się ukrucić praktyki ze zmianą literki w nazwie i powoływanie niwego klubu.

    Wydaje się śmieszne spekulowanie czy Polonia wystartuje w ekstralidze, czy od najniższej z lig.

    Przecież, te wszystki długi, które zostaną anulowane (m.in. Urząd skarbowy) to nic innego jak okradanie swojego narodu!!!

    Widocznie w Polsce tak się wszyscy przyzwyczaili do przekrętów, że takiego kalibru traktują jako normalne.


  7. Powrót do góry    #7
    Zbanowany
    Dołączył
    26-12-2002
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    DZIW NAD DZIWY ...

    No i mamy typowy przykład przękretu, wałka czy pokrętnych układów. Niech każdy wybierze odpowiednie określenie jakie mu pasuje. Fakt jest taki,że tylko w Polsce przy pozostałościach upadłego komunistycznego ustroju nadal istnieja przepisy i interpretacje, które pozwalają w majestacie prawa oszukiwać-kraść a dosadniej mówiąc popełniać przestepstwa. Bo jak inaczej mozna nazwać opisane działanie, które pozwala w majestacie prawa ucieczkę dłużników przed roszczeniami wierzycieli i to bez żadnych konsekwencji? Z tego co sie orientuję, to nawet w przypadku przekształcenia sie klubu w SSA pasywa i negatywa przechodzą na nowy klub. Dziwna jest w konkretnym przypadku interpretacja, że długi pozostają byłej Polonii a nowy twór jakby niby nic nadal bez żadnej konsekwencji ma jeździć w e-lidze. Dziwne to i nie zrozumiałe, ale nie takie przekręty przeżyliśmy w naszym kraju, może i to przeżyjemy zanim zapanuje normalność. Póki co normalność jest dla malucznich, dla wybrańców to coś obcego. Bo jak inaczej nazwać można nadanie obywaltelstwa Holcie jak nie pokrętnym działaniem ? A przy okazji zastanawiam sie, czy prawicowy prezydent Bydgoszczy przekaże w dzierżawę nowemu "tworowi" stadion z infarastuktura wiedząc,że ten sam "twór" poisał sie klasycznym wałkiem ?

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    25-03-2003
    Postów
    47
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pojawił się promyczek nadziei na starty w gronie ekstraligowców dla żużlowców Plusssz Polonii Bydgoszcz w przyszłym sezonie 2004. Nowa idea przyciągnęła również uwagę władz miasta, które już zadeklarowały pomoc w działaniach na rzecz żużla w Bydgoszczy.

    Prawdopodobnie już od nowego sezonu żużlowcy Plusssz Polonii Bydgoszcz wystartują w rozgrywkach ekstraligowych pod nowym szyldem. W Bydgoszcz ma bowiem powstać nowe stowarzyszenie, które od Bydgoskiego Klubu Sportowego miałoby przejąć sekcje żużlową. Powołaniem nowego stowarzyszenia mają zająć się ludzie aktualnie opiekujący się sekcją żużlową w BKS Polonia - Bogdan Sawarski oraz Jerzy Matuszak już pracują nad powołaniem nowego podmiotu.

    Gdyby drużyna żużlowa byłaby budowana od podstaw to oczywiście musiałby rozpocząc starty w 2 lidze. Pozostanie Polonii w najwyżeszj klasie rozgrywkowej będzie możliwe dzięki przekazaniu przez BKS Polonia do nowo powstałego podmiotu drużyny żużlowej.

    Nazwa nowej drużyny nie jest jeszcze znana, pewne jest natomiast to, że klub dalej będzie nosił nazwę częściową Polonia, drugim członem nazwy może być Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe.

    Miasto pomoże nowemu stowarzyszeniu. Do dyspozycji nowego podmiotu będą stadion wraz z parkingiem żużlowym.

    ale i tak mi sie to jakoś niepodoba

    http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...&news_id=15568

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak najszybcie powinno się ukrucić praktyki ze zmianą literki w nazwie i powoływanie niwego klubu.

    Wydaje się śmieszne spekulowanie czy Polonia wystartuje w ekstralidze, czy od najniższej z lig.

    Przecież, te wszystki długi, które zostaną anulowane (m.in. Urząd skarbowy) to nic innego jak okradanie swojego narodu!!!

    Widocznie w Polsce tak się wszyscy przyzwyczaili do przekrętów, że takiego kalibru traktują jako normalne.
    a czy zabieranie nam jedynej rozrywki w tym smutnej mieścinie nie jest okradaniem nas ??? co by nie było narodu ...

    To po pierwsze ...
    po drugie ...

    No i mamy typowy przykład przękretu, wałka czy pokrętnych układów. Niech każdy wybierze odpowiednie określenie jakie mu pasuje. Fakt jest taki,że tylko w Polsce przy pozostałościach upadłego komunistycznego ustroju nadal istnieja przepisy i interpretacje, które pozwalają w majestacie prawa oszukiwać-kraść a dosadniej mówiąc popełniać przestepstwa. Bo jak inaczej mozna nazwać opisane działanie, które pozwala w majestacie prawa ucieczkę dłużników przed roszczeniami wierzycieli i to bez żadnych konsekwencji? Z tego co sie orientuję, to nawet w przypadku przekształcenia sie klubu w SSA pasywa i negatywa przechodzą na nowy klub. Dziwna jest w konkretnym przypadku interpretacja, że długi pozostają byłej Polonii a nowy twór jakby niby nic nadal bez żadnej konsekwencji ma jeździć w e-lidze. Dziwne to i nie zrozumiałe, ale nie takie przekręty przeżyliśmy w naszym kraju, może i to przeżyjemy zanim zapanuje normalność. Póki co normalność jest dla malucznich, dla wybrańców to coś obcego. Bo jak inaczej nazwać można nadanie obywaltelstwa Holcie jak nie pokrętnym działaniem ? A przy okazji zastanawiam sie, czy prawicowy prezydent Bydgoszczy przekaże w dzierżawę nowemu "tworowi" stadion z infarastuktura wiedząc,że ten sam "twór" poisał sie klasycznym wałkiem ?
    Niech płacą Ci co długów narobili, żużel do takiego zadłużenia nie przyczynił się aż tak znacznie jak chłopaki od kopanej (kto pamięta ile kasy dostali za czyszczenia murawy) no i ten żałosny tenis. Nie może być tak, źe inne dyscypliny czerpią z żużla kase. Narobili, niech płacą.
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    11-08-2001
    Postów
    175
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Tarnowie też żużel utrzymywał połowę klubu. Jak sie skończyło wszyscy wiemy. Naszczęście teraz jest autonomiczna sekcją i dotego SSA.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ja nie widzę w tym nic złego ,ze powstaje spółka akcyjna, która przejmuje długi sekcji żużlowej i startuje dalej w tej samej lidze.Jest to bardzo uczciwe postępowanie. Długi dalej będę i dalej mozna je bedzie wyegzekwować.W nagrodę powstanie podmiot odrębny, wprawdzie od początku zadłużony.Ale taka Polonia jako spółka akcyjna, poradzi sobie.Znajdzie sposnosrów , a kasa bedzie szła na Golloba i innych a nie na opłatę za wodę na basenie itp.Taka sytuacjam iała miejsce w Tarnowie i uważam to za świetne rozwiązanie.
    Zgadzam sie z tym,ze utworzenie nowego klubu - towarzystwa sportowego bez przejęcia długów jest przekrętem, ale nieopłaclanym, bo trzeba startować od 2 ligi.
    Wydaje mi sie ,ze w Bydgoszczy będzie podobnie jak w Tarnowie z TTŻ, który był stowarzyszeniem mającym na celu pomaganie Unii. i na jego konto szła kasa, której nie mógł ruszyć komornik.Osobiście życzę polonii powołania spółki akcyjnej i przejęcie długów, za 2 - 3 lata wyjdzie na prostą, spokojnie, oczywiście przy dobrym zarządzaniu.

    Pozdrawiam

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    ja już wypowiadałem się na ten temat ale w innym wątku, więc tylko przypomnę co mam do powiedzenia:

    Myślę że to rozwiązanie jest najlepszym z możliwych dla Polonii, bo nie dość że żużel w Bydgoszczy będzie nadal istniał, to będzie on jeszcze ekstraligowy i ze wszystkimi zawodnikami którzy jeździli do tej pory! Myślę że wyjście z takich ogromnych oprersji przez Polonię byłoby mistrzostwem świata, podobnie jak brąz w tegorocznych DMP.Jedynym minusem jest ten nieszczęsny BTŻ.(co z moim nickiem!:P) Myślę jednak że w sercach prawdziwych kibiców to na zawsze będzie BKS.Cóż trudno będzie się przyzwyczaić do jakiegoś tam BTŻ-u, bo jednak przez wiele, wiele lat był BKS. Trudno mimo wszystko lepszego wyjścia nie widzę, cieszmy się z tego co mamy(możemy mieć)

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    łahahahaha a dziś w gazecie piszą że powstał spór między Walkowiakiem i Tokarczukiem o to.......czyj był pomysł z tym stowarzyszeniem. Nie no koniec świata w tej Polonii, oni naprawdę chyba wychodzą na prostą skoro kłócą się o takie rzeczy!

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Jakiś pozytywny klimacik wokół żuzla się wytworzył, aż tu nagle się kłócą kto wpadł na ten genialny pomysł.
    Prawda jest niestety taka, że takie roziązanie to nie jest wcale odkrywanie Ameryki, tylko koncepcja która krążyła od wielu lat.
    Niestety jak dotąd nie było woli, głównie politycznej aby ją zrealizować.
    Miejmy nadzieję, że zanim się pozabijają o prawa autorskie do tego pomysłu to nowe stowarzyszenie zostanie zarejestrowane i zacznie działać.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    22-03-2003
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    A kto na torze

    Wszystko ładnie pieknie ale jestem ciekaw czy oby prawdziwe sa deklaracje zuzlowcow ze obojetnie co by sie stało to i tak beda zdobywac punkty dla ....... Bydgoszczy. Bo tak miedzy Bogiem a prawda to klub zuzulowy ( 2-go ligowy klub) to mogłby stworzyc prawie kazdy z nas, wystarczyłoby tylko rozbic swinke z oszczednosciami i ..... gotowe. Ale od podstaw stworzyc ekstraklase to nie lada wyzwanie i obawiam sie by nie przerosło ono naszych działaczy.

    POZD

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Wszystko ładnie pieknie ale jestem ciekaw czy oby prawdziwe sa deklaracje zuzlowcow ze obojetnie co by sie stało to i tak beda zdobywac punkty dla ....... Bydgoszczy. Bo tak miedzy Bogiem a prawda to klub zuzulowy ( 2-go ligowy klub) to mogłby stworzyc prawie kazdy z nas, wystarczyłoby tylko rozbic swinke z oszczednosciami i ..... gotowe. Ale od podstaw stworzyc ekstraklase to nie lada wyzwanie i obawiam sie by nie przerosło ono naszych działaczy.

    POZD
    Nie do końca jest to budowanie od podstaw. Doświadczenie jest duże w tej materii oraz profesjonalne zaplecze w postaci obiektu sportowego.

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2003
    Postów
    149
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja tam nie jestem za żadnym Bydgoskim Towarzystwem Żużlowym!! Dla mnie to jakieś totalne nieporozumienie, Gdzie są te czasy, kiedy to ludzie utożsamiali się ze swoimi ukochanymi klubami? O czym Wy mówicie, przechodzicie obojętnie obok Bydgoskiego Klubu Sportowego. Mało kto chyba nawet w Polsce wie, że klub ten założony w 1920 roku symbolizował ODRODZONĄ POLSKĘ!!! Tak, tak, niektórzy z forumowiczów są może młodszymi fanami i takim rzeczami się nie interesują! Wszyscy myślą, że barwy naszej kochanej Polonii to czerwono-biało-niebieski. Błąd!! Edmund Szyc (założyciel Polonii, założył również w tym czasie podobny klub, o podobnych barwach i nazwie w Lesznie) zaprojektował Polonii biało-czerwony herb (BKS-iak go prezentuje). Ludzie to jest kawałek historii, nie wolno jakiemusś tam prezydencinie ot tak sobie zlikwidować klubu z takimi tradycjami, o tak pięknej historii podszywanej patriotyzmem i odrodzeniem naszej ojczyzny. Tu kierująswoje słowa do młodszych fanów, zainteresujcie się historią naszej POLONII, może nie będziecie tak spokojnie mówić o likwidacji POLONII i zaczniecie może patrzecna tą sytuację nieco inaczej. Ja ze swoje strony mogę powiedzieć tyle, że fani którzy noszą barwy POLONII w sercu nie pozwolą tak łatwo na takie zagrywki dombrowicza, jego ignorancja, chamstwo i tupet nie pozostaną bez echa. Prawdziwym działaczom ze Sportowej żtczę wytrwałości i determinacji w walce o nasz ukochany klub.

    [b]NIE POZWÓLMY UMRZEĆ POLONII BYDGOSZCZ

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Ja tam nie jestem za żadnym Bydgoskim Towarzystwem Żużlowym!! Dla mnie to jakieś totalne nieporozumienie, Gdzie są te czasy, kiedy to ludzie utożsamiali się ze swoimi ukochanymi klubami? O czym Wy mówicie, przechodzicie obojętnie obok Bydgoskiego Klubu Sportowego. Mało kto chyba nawet w Polsce wie, że klub ten założony w 1920 roku symbolizował ODRODZONĄ POLSKĘ!!! Tak, tak, niektórzy z forumowiczów są może młodszymi fanami i takim rzeczami się nie interesują! Wszyscy myślą, że barwy naszej kochanej Polonii to czerwono-biało-niebieski. Błąd!! Edmund Szyc (założyciel Polonii, założył również w tym czasie podobny klub, o podobnych barwach i nazwie w Lesznie) zaprojektował Polonii biało-czerwony herb (BKS-iak go prezentuje). Ludzie to jest kawałek historii, nie wolno jakiemusś tam prezydencinie ot tak sobie zlikwidować klubu z takimi tradycjami, o tak pięknej historii podszywanej patriotyzmem i odrodzeniem naszej ojczyzny. Tu kierująswoje słowa do młodszych fanów, zainteresujcie się historią naszej POLONII, może nie będziecie tak spokojnie mówić o likwidacji POLONII i zaczniecie może patrzecna tą sytuację nieco inaczej. Ja ze swoje strony mogę powiedzieć tyle, że fani którzy noszą barwy POLONII w sercu nie pozwolą tak łatwo na takie zagrywki dombrowicza, jego ignorancja, chamstwo i tupet nie pozostaną bez echa. Prawdziwym działaczom ze Sportowej żtczę wytrwałości i determinacji w walce o nasz ukochany klub.
    tak, tak to wszystko to święta racja, nic dodać, nic ująć, ja też nie jestem wcale najszczęśliwszy że będę kibicował jakiemuś tam BTŻ-owi, ale tak szczerze mówiąc to nie ma innego wyjścia! Dobrowicz i spółka kasy nie dadzą chdźbyśmy nawet zorganizowali milion manifestów przeciwko nim. Cóż niektórzy są zbyt zaślepieni innymi(ASTORIĄ) żeby doceniać historię Polonii. Ważne że mimo wszystko klub żużlowy Polonia istnieć będzie nadal, a może w przyszłości znów powróci pod skrzydła BKS-u. Myślę że jeśli nie stworzono by tego stowarzyszenia to żużla w Bydgoszczy nie byłoby wcale, a tak to chociaż mamy żużel i to ekstraligowy.Trudno, ktoś strasznie namieszał, czasu się nie cofnie i już niczego nie naprawi, trzeba pogodzić się z tym co mamy a sercach kibiców to zawsze będzie BKS POLONIA BYDGOSZCZ!!!

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Dobrowicz i spółka kasy nie dadzą chdźbyśmy nawet zorganizowali milion manifestów przeciwko nim. Cóż niektórzy są zbyt zaślepieni innymi(ASTORIĄ) żeby doceniać historię Polonii.

    Pierdu, pierdu, pierdu....

    Jak czujesz sie taki mocny w osadzaniu Dombrowicza,
    ktory chce odzyskac miejska kase! czyli tez i Twoja!
    to moze zbierz tych 10 tys. manifestantow i niech
    sie kazdy zrzuci po 500 zl.

    I problem z nazwa i dlugiem macie z glowy.
    Czy 10 tys. bydgoszczan - kibicow wiernych
    BKS Polonia uratuje klub? Przeciez 500 zl
    to nie tak duzo :-) No nie?

    A dlug przeciez jest wynikiem niegospodarnosci
    poprzedniej ekipy Polonii i nadzoru Jasiakiewicza
    jako prezydenta.


    Uswiadom sobie. Musi sie zrzucic:
    10 tys. kibicow, kazdy po 500 zl.

    Jak latwo wyciagnac rece do kasy miasta...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    15-09-2003
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pierdu, pierdu, pierdu....

    Jak czujesz sie taki mocny w osadzaniu Dombrowicza,
    ktory chce odzyskac miejska kase! czyli tez i Twoja!
    to moze zbierz tych 10 tys. manifestantow i niech
    sie kazdy zrzuci po 500 zl.

    I problem z nazwa i dlugiem macie z glowy.
    Czy 10 tys. bydgoszczan - kibicow wiernych
    BKS Polonia uratuje klub? Przeciez 500 zl
    to nie tak duzo :-) No nie?

    A dlug przeciez jest wynikiem niegospodarnosci
    poprzedniej ekipy Polonii i nadzoru Jasiakiewicza
    jako prezydenta.


    Uswiadom sobie. Musi sie zrzucic:
    10 tys. kibicow, kazdy po 500 zl.

    Jak latwo wyciagnac rece do kasy miasta...

    To wszystko prawda.
    Dombrowicz nie jest w żadnym stopniu winny długowi Polonii. Jest to "zasługa" Różyckiego, Chylińskiego i Jasiakiewicza (a bynajmniej nie Gollobów i Protasa jak sugerują niektórzy forumowicze) - a słowo "niegospodarność" na oznaczenie działalności tych panów jest zbyt delikatne.
    Ale problem w tym, że przez ostatnie 4 lata w Bydzi sportem rządziła polityka i tak jest również obecnie. Miasto wydało wyrok na Polonię, bo jest to potrzebne Dombrowiczowi i jego ekipie jako symbol przekrętów, niegospodarności w czasach rządów Jasiakiewicza. Nawet najlepszy plan wyjscia z długów nic tu nie da, bo decyzja o upadłości Polonii została podjęta. Władze miasta nie chcą dać szansy nowym władzom Polonii na podjęcie próby wyjścia z długów. I to jest główny zarzut wobec Dombrowicz, że chce przekreślić 80 lat tradycji dla politycznych rozgrywek.
    I bynajmniej nie o miejską kasę tutaj chodzi, bo na upadłości Polonii (która wydaje się nieuchronna) pośrednio najbardziej straci miasto, gdyż Polonia największe długi ma wobec spółek komunalnych, a i tych źle rozdysponowanych dotacji nie odzyska.

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Władze miasta nie chcą dać szansy nowym władzom Polonii na podjęcie próby wyjścia z długów.
    Niestety nie wiem na czym to dawanie szans ma
    polegac. Ogladam te sprawe z dystansu 40 km.

    Szansa to umorzenie kilkuset tysiecy czy miliona
    dlugow? Moze - ale w imie czego?

    Nie wiem na czym polega plan ratunkowy Tokarczuka
    - ale jezeli chce wybudowac aquapark za kilka/
    kilkanascie milionow zlotych, zeby splacic te
    4 czy 5 milionow dlugo to jest to dla mnie pomysl
    wizjonersko szalony.
    Z tego co gdzies czytalem to na Astorie miasto
    nie dalo ani zlotowki - nie wiem czy to prawda.

    Piszesz, ze dlugi to nie wina Golloba i Pepe.
    A czy Gollob nie byl/jest czasiem w zarzadzie?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Chore to wszystko, ale i czasy są chorowite, więc każda droga wybrnięcia z burdelu, pozostawionego w spadku, jest, hm, dobra :( Wstyd mi za to wszystko, ale nie ja tego syfu narobiłem, brzydzę się kierownictwem Polonii i Dombrowiczem w jego własnej osobie. Politycy = szmaty, tyle na dziś ze wzburzonej podbydgoskiej wsi.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czyj to byl pomysl?? Tokarczuka czy Walkowiaka?? Przeciez to bardzo wazna sprawa, ktos potem musi sobie przypisac zaslugi, jak to wspanialomyslnie wyciagnal klub z dlugow. Mam nadzieje(zaczynam watpic;)), ze to sa powazni ludzie i w koncu zrozumieja, ze tylko dzieki wspolpracy obu stron ten klub znowu stanie na nogi.

    Ten program Tokarczuka(lub Walkowiaka jak kto woli;)) musi byc dobry, skoro podpisal sie pod nim caly zarzad z Tomaszem Gollobem na czele. To pocieszajace. Ponadto bardzo cieszy fakt, ze Tomek zostaje w Polonii na przyszly sezon i nie opuszcza klubu w tej najtrudniejszej sytuacji w dziejach Polonii.

    Mam nadzieje, ze jak juz powstanie BTŻ(??)Polonia, to bedzie ona kompletnie apolityczna. W tej chwili widac golym okiem, jak manipuluje sie Bydgoskim Klubem Sportowym w celach politycznych. Takie cos jest niedopuszczalne i ufam, ze od "nowej" Polonii politycy beda sie trzymac z daleka.

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Najgorsze jest to, że za przykadem POLONII Bydgoszcz mogą pójść inni...

    I wtedy nie powiemy o 4 000 000 zł żużlowego, bydgoskiego długu ale o xxx 000 000 zł żuzlowego, polskiego długu :(

    Sportowe S.A. receptą na wiarygodność polskiego speedway'a

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    15-09-2003
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Szansa to umorzenie kilkuset tysiecy czy miliona
    dlugow? Moze - ale w imie czego?
    Może w imię tego, że przez lata często tylko dzięki Polonii ludzie w kraju i zagranicą dowiadywali się o istnieniu Bydgoszczy ( Bydzia w przeciwieństwie do Torunia nie ma ani pięknej starówki, ani życia kulturalnego na wysokim poziomie).
    A może w imię tego, że stowarzyszenie Polonia przyczyniło się także bezposrednio do wzrostu wartości majątku miejskiego poprzez partycypowanie w kosztach renowacji stadionu. I może teraz w tak trudnych dla klubu chwilach miasto odda stowarzyszeniu Polonia tak jak chce Tokarczuk 2 mln. zł. (zapewne w większości w formie umorzenia długów), które wydało ono na trybunę główną MIEJSKIEGO stadionu przy ul. Sportowej.

    Polonia to jest osiemdziesięcioletnia tradycja i tak dla mnie jak i jak sądzę wielu Bydgoszczan jest to bardzo ważny element naszego miasta. Czy radosna twórczość trójki panów ma to zniszczyć? Czy miasto naprawdę nie ma tutaj nic do powiedzenia? Oczywiście formalnie nie musi nic robić. Ale czy gdyby w toruniu jakieś prywatne stowarzyszenie doprowadziło do ruiny dom Kopernika, to miasto też miałoby być bierne? Być może jest to zbyt górnolotne porównanie, ale w robotniczej Bydzi Polonia jest naprwdę ważną częścią miasta. I dlatego uważam, że władze miejskie powinny uczestniczyć w ratowaniu tak zasłużonego dla miasta klubu. Rozumiem, że są i będą inne głosy twierdzące, że są ważniejsze sprawy od sportu, na których powinna skupić się aktywność miejskich władz. Rozumiem to i szanuję. To kwestia wyboru.
    Problem w tym, że w Bydgoszczy miasto ciągle bardzo aktywnie angażuje się w sport uznając - moim zdaniem słusznie - iż jest to najtańsza forma promocji. Stąd zaangażowanie w koszykówkę (wiceprezydent miasta jest bodaj wiceprezesem Astorii), Tour de Pologne, lekkaatletyka. I to miasto jest współautorem pomysłu tego dziwnego tworu BTŻ, będącego niczym więcej jak uczieczką przed wierzycielami.
    A co prezydent ma dla Polonii: śmiech gdy Tokarczuk mówi cokolwiek o planach ratowania klubu, sarkazm typu: "ja nie ratuję Polonii? Przecież kazałem nawet swoim zastępcom oddać bilety na GP żeby klub nie tacił pieniędzy"(cytat nie dosłowny ale oddający sens wypowiedzi).

    Co miasto może zrobić dla Polonii:
    1) okazać trochę życzliwości
    2) oczywiście umorzyć część długów
    3) podjąć działania, o których pisze dzisiejsza "Gazeta Pomorska" cytuję:
    Proponujemy:
    - zakończyć dyskusję i przekazać wszelki materiał z ostatnich trzech lat organom ścigania. Wiadomo, kto wówczas rządził klubem. Od zbadania, czy popełniono przestępstwa jest prokuratura, a od ferowania wyroków sądy. Jeśli poprzednie władze złamały prawo, powinny zostać przykładnie ukarane. Koniec, kropka;
    - usiąść do wspólnego stołu (może być okrągły) i wypracować zasady współpracy na linii miasto-klub. Wszyscy muszą być partnerami, a nie wrogami, którzy polemizują w świetle telewizyjnych kamer. Taka dyskusja powinna być inicjatywą prezydenta i mogłaby odbyć się również z udziałem mediów i kibiców;
    - przedstawiciel miasta powinien wejść do zarządu klubu, tak jak w przypadku Zawiszy czy Astorii;
    - wspólna komisja klubu i miasta musi opracować kilkuletni program naprawczy, na który ma pomysł "Polonia, ale na razie nie został poddany szerszej dyskusji;
    - w oparciu o szczegółowy i szeroki program odbudowywać wiarygodność i zaufanie do klubu, który ma przecież potencjał do organizowania zarówno dużych imprez, jak i wszelkich form rekreacji dla każdego mieszkańca regionu. Potencjał trzeba wykorzystać, a wówczas łatwiej o zainteresowanie poważnych biznesmenów zainwestowaniem pieniędzy w klub.

    Pozdrawiam

    Ps1. Gollob faktycznie zasadał i wciąż zasiada w zarządzie i w ten sposób jest po części odpowiedzialny za kondycję klubu. Chodziło mi jednak o głosy forumowiczów twierdzących, że to Gollobowie i Protas swoimi kontraktami doprowadzili klub do upadku. A wg mnie zawsze to działacze podpisujący nierealne kontrakty są odpowiedzialni za to.

    Ps2. Bez sensu się tak rozpisałem, Dombrowicz w "Zbliżeniach" kolejny raz potwierdził, że żużel w Bydzi przetrwa na wysokim poziomie w formie BTŻ (czy jakkolwiek się będzie to nazywało). Zatem klamka zapadła, Polonia pada, a wierzyciele mogą się cmoknąć w d...





  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    ludzie, mam pytanie, powstaje nowe stowarzyszenie, czy nie jesteście za tym żeby przyjęło ono pierwotne barwy(biało-czerwone) i herb(mój avatar) Polonii? Przecież obecny herb i barwy Polonii są pozostałością po klubie gwardyjskim. Nie chcielibyście powrotu do korzeni????

  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    ludzie, mam pytanie, powstaje nowe stowarzyszenie, czy nie jesteście za tym żeby przyjęło ono pierwotne barwy(biało-czerwone) i herb(mój avatar) Polonii? Przecież obecny herb i barwy Polonii są pozostałością po klubie gwardyjskim. Nie chcielibyście powrotu do korzeni????
    ee to logo jest BEBE
    nie wiem jak mozesz miec
    tak brzydki avatar :]

    pozdro. ;]

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-03-2002
    Postów
    1,112
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 8 w 4 postach

    Jeńeli chodzi o barwy...

    Zdaję sobie sprawę, że barwy biało-czerwone są barwami historycznymi, jednak ja wolałbym, aby herb pozostał w niezmienionej formie. Przecież obecne trzy kolory symbolizują nie tylko klub, ale także nawiązują do flagi Bydgoszczy.

    Mimo wszystko, jest to sprawa mniejszej wagi. Należy najpierw doprowadzić do powstania autonomicznej sekcji żużlowej, a potem będziemy martwić się "kolorami". Myślę, że klub powinien zorganizować spotkanie z kibicami - wysłuchać ich i przedstawić własne racje. Żuras coś tam wspominał o takim meeting'u, dlatego prośba: jak będziesz znał konkrety, daj nam wszystkim znać. Z góry dziękujemy.

    pozdrawiam

    Coolek

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Mama napisal:
    Klub nadal istnieje, a myśle, że nadwyżki w budżecie nowego tworu będą zapewne przekazywane na konto klubu, dzięki czemu systematycznie będzie spłacane zadłużenie Polonii.
    buuuaaaaaahhhhaaahhhaaaaa. juz ja to widze jak sie spiesza z wplatami. byliby ostatnimi frajerami gdyby tak robili. jak sa tacy "cacy" to niech dalej pracuja w ramach klubu i "mnoza zlotowki" na konto Polonii. po kiego.... chym, chym, chym ;) wyodrebniac.

    Myślę, że zdecydowana większość wierzycieli będzie za takim rozwiązaniem - mają szansę odzyskać swoje pieniądze, może troszkę później, a w przypadku upadłości czy rozwiązania klubu zostaliby na lodzie ... Podobne przypadki mamy już, jak pisałem, w Gdańsku i Gnieźnie.
    tere fere kuku. zobacza kase jak swinia siodlo. odejdzie jedyna sekcja "byc moze przynoszaca dochody" ;) zostanie sam "balast dlugu" plus sekcje malo atrakcyjne finansowo. skad ma isc kasa na splate dlugu ? jezeli nawet stadion bedzie uzyczany przez miasto za "free" nowemu TZ ? jedynym sposobem odzysku kasy bedzie upadlosc pozostalej czesci klubu, wyprzedaz tego co tam posiada i tyle. Zrozum Mama jedno, czytaj uwaznie, bo drugi raz nie bede powtarzal ;)
    W GDANSKU NIE MA PODOBNEGO PRZYPADKU. GKS WYBRZEZE NADAL ISTNIEJE I DRUZYNA WYSTEPUJE W TYM SEZONIE W RAMACH TEGO SAMEGO STOWARZYSZENIA CO W LATACH UBIEGLYCH. Istnieje tylko korporacja wspierajaca finansowo sekcje zuzlowa.
    To znaczy, ze kasa od sponsorow wplywa nie do klubu a do korporacji, ktora placi zawodnikom za kontrakty, p-ty, etc etc. Polityka wladz klubowych zmierza do tego, by pozbyc sie innych sekcji (pilkarze reczni juz sa w gdanskim AWF), sprzedac grunty i z tych pieniedzy splacic dlug. Pozostac ma tylko najbardziej "medialna" druzyna zuzlowa.
    No ale teraz powinni sie zreflektowac, ze frajerzy z nich totalni, wyodrebnic sie i ........... zostawic pare baniek dlugu klubowi GKS Wybrzeze Gdansk posiadajacemu sekcje.......judo.
    Tak trzymac.

    PS. Jakis "as" cos pokrecil w watkach i nie przekopiowal wszystkich wpisow. brawo. potem sie dziwic, ze sa "walki". czym skorupka za mlodu ........

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jestem zwolennikiem spokoju i stonowania powstałych emocji. Jest syf - to fakt. Ale myślę, że nie skończy się to tragicznie. Zbyt wiele osób kocha speedway w naszym mieście. Jasne, że doniesienia prasowe brzmią tragicznie, ale już wiele razy przekonaliśmy się że gazety robią z "dużej wody mały deszcz". Całą moją wiarę pokładam w Tomku Gollobie. Jego wypowiedzi o chęci pozostania w Bydgoszczy są bardzo przekonujące. Jest Gollob - będą sponsorzy. Bedą sponsorzy - będzie ok. Wiem, ze wiele upraszczam takim sposobem myślenia, ale tak to mniej sie buja od paru lat. Najbardziej bolącym jest fakt, że świnie które narobiły en cały bajzel w naszym klubie nie poniosą za to żadnych konsekwencji.

    Nie wiem , może po prostu o tylko mój wrodzony optymizm pozwala mi wierzyć ze wszystkie problemy zakończą się happy end'em.

    Na razie jest jeszcze czas, żeby uratować klub.

    Pozdrawiam, z nadzieją na lepsze czasy.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam po dłuższej przerwie.

    Jak widze Mama stara się wszystkim naopowiadać ( na pzld i tu ) na jakich się to zasdadach ma odbywać i prawie wszyscy łapią poza niektórymi mądralińskimi .
    Będzie jak będzie ... a co ma być ? Zlikwidują w Bydzi żużel ? Wolne żarty - ktoś by musiał za to odpowiadać ...
    Pan prezydent - BARDZO medialna postać znowu wkracza do akcji jako mąż opatrznościowy i ratuje nasz ukochany ... .
    Można by powiedzieć to w mocniejszy sposób ale znając przypadki Iwa lepiej ego nie robić ;) .

    A co do barw - barwy BKS-u były , są i będą biało - czerwone. A to że panowie gwardziści dołożyli kibicom swoje trzy gosze - nie nasza wina .

    pozdrawiam

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    A co do barw - barwy BKS-u były , są i będą biało - czerwone. A to że panowie gwardziści dołożyli kibicom swoje trzy gosze - nie nasza wina .
    więc może warto powrócić do "normalności".

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polonia do 2 ligi ! Won ! Co to za wałki jakies sie dzieja ? Bo to Bydgoszcz, Gollob i Polonia to jakims cudem nie spadna do 2 ligi ?! Jezeli jest to ucieczka od dlugow (a na 100% jest bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze) to Polonia do 2 ligi ! I nie ma zmiłuj, a jak nie ... to bedzie to kolejny dowod o smrodzie w tym panstwie.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar Kristo
    Dołączył
    15-02-2002
    Postów
    1,120
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polonia do 2 ligi ! Won ! Co to za wałki jakies sie dzieja ? Bo to Bydgoszcz, Gollob i Polonia to jakims cudem nie spadna do 2 ligi ?! Jezeli jest to ucieczka od dlugow (a na 100% jest bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze) to Polonia do 2 ligi ! I nie ma zmiłuj, a jak nie ... to bedzie to kolejny dowod o smrodzie w tym panstwie.
    Jaka znowu ucieczka od długów ?
    Długi zostaną w klubie ... a że sekcję żużlową przejmie fundacja to już inna bajka . A czy długów narobili żużlowcy ... nie to poprzednie kierownictwo KLUBU a nie sekcji żużlowej i dług ten pozostanie .

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik Awatar jjack
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    332
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polonia do 2 ligi ! Won ! Co to za wałki jakies sie dzieja ? Bo to Bydgoszcz, Gollob i Polonia to jakims cudem nie spadna do 2 ligi ?! Jezeli jest to ucieczka od dlugow (a na 100% jest bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze) to Polonia do 2 ligi ! I nie ma zmiłuj, a jak nie ... to bedzie to kolejny dowod o smrodzie w tym panstwie.
    I co by Polonia w tej drugiej czy nawet pierwszej lidze mogła robić? Urządzać sobie z meczy trening jedynie. Tu przecież nie chodzi nawet o ucieczkę od długów, ale o ucieczkę od klubu wielosekcyjnego, ucieczkę od możliwości powtórek takiej sytuacji jaką teraz mamy. A w przypadku kolejnych Różyckich niewątpliwie mogłoby do takiej dojść. Jeżeli pieniądze mogą być oddane wierzycielom, to tylko i wyłącznie przy założeniu, że Bydgoszcz będzie w e-lidze. W innym przypadku wszyscy mogą się z forsą pożegnać.

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Powtarzam, identyczna sytuacja była w Tarnowie.Nie zgodzono się, powiediznao albo spółka akcyjna, albo 2 liga(Unia była wtedy już po awansie do 1 ligi). liczę, że nie bedzie równych i równiejszych

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    oj z tego co czytam to niewielu podoba się to że Polonia radzi sobie w tej trudnej sytuacji:) Trudno mi tam oni osobiście wiszą, nie mają się po prostu gdzie wyżyć, a także ubolewają, że ich kluby nie potrafią sobie w takich sytuacjach tak radzić jak Polonia. O szczegółach pisać nie będe bo nie ma sensu, a wszyscy którzy naprawdę się interesuję tym co się dzieje w klubie to na pewno wiedzą co i jak. Czy to nasz grzech, że mamy takich ludzi w klubie którzy potrafią mimo wszystko poradzić sobie z tak katastrofalną sytuacją??? Mi tam się wydaje że to akurat jest atutem obecnych sterników Polonii, a nie minusem, a, że inni tego nie potrafią, to nie znaczy, że muszą oczerniać innych.

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Czy to nasz grzech, że mamy takich ludzi w klubie którzy potrafią mimo wszystko poradzić sobie z tak katastrofalną sytuacją???

    Jak na razie ci ludzie niczemu nie zaradzili.
    Jedynie co potrafili, co udalo sie zauwazyc
    to przeniesienie dyskusji z wlasciwego
    poziomu profesjonalno-sportowo-biznesowego
    do poziomu politycznych demagogicznych gierek
    (nie mylic z Edwaredem).
    Rozwiazaniem tez nie bedzie np. umorzenie
    miejskich dlugow czy nagla zmiana zdania komisji
    sprawdzajacej zasadnosc wielkich wydatkow
    na bankiety. Bo to niestety bedzie tylko
    nauka dla kolejnych zarzadow, ze miasto
    zawsze mozna okpic (czyli nas podatnikow),
    swoich zobowiazan nie placic i ujsc bezkarnie.

    Gdzie jest ten zarzad, ktory doprowadzil do
    tak wielkiego zadluzenia? No gdzie? W czasie
    Grand Prix swiecil swoimi usmiechami z lozy
    "honorowej" (sic!)

    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Jak na razie ci ludzie niczemu nie zaradzili.
    Jedynie co potrafili, co udalo sie zauwazyc
    to przeniesienie dyskusji z wlasciwego
    poziomu profesjonalno-sportowo-biznesowego
    do poziomu politycznych demagogicznych gierek
    (nie mylic z Edwaredem).
    Rozwiazaniem tez nie bedzie np. umorzenie
    miejskich dlugow czy nagla zmiana zdania komisji
    sprawdzajacej zasadnosc wielkich wydatkow
    na bankiety. Bo to niestety bedzie tylko
    nauka dla kolejnych zarzadow, ze miasto
    zawsze mozna okpic (czyli nas podatnikow),
    swoich zobowiazan nie placic i ujsc bezkarnie.

    Gdzie jest ten zarzad, ktory doprowadzil do
    tak wielkiego zadluzenia? No gdzie? W czasie
    Grand Prix swiecil swoimi usmiechami z lozy
    "honorowej" (sic!)
    no zapewne miałbyś lepsze rozwiązanie dla Polonii niż to z BTŻ-em. Jedni ludzie narobili sporego bigosu, a inni muszą to naprawić.Długi po poprzednikach były na tyle ogromne,że nie było innego wyjścia z tej sytuacji. Co mieli ci ludzie innego zrobić??? Masz lepsze wyjście???? No jeśli masz to proszę, czekam z utęsknieniem z lepsze rozwiązanie. Jakoś to wszystko dziwne, jak się okazało, że Polonia ma takie ogromne problemy to wszyscy(prawie) proponowali właśnie takie wyjście z sytuacji, a jak stało się tak, to wszyscy mówią, że to rozwiązanie jest beee! Ludzie opamiętajcie się i w końcu na coś zdecydujcie! A jeśli chodzi o ekipę która narobiła te długi, to cały czas się dziwię, że nie ponieśli za to jeszcze żadnych konsekwencji, przecież to zwykła kradzież!!!

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    A jeśli chodzi o ekipę która narobiła te długi, to cały czas się dziwię, że nie ponieśli za to jeszcze żadnych konsekwencji, przecież to zwykła kradzież!!!
    O i tu powoli zaczynamy sie zgadzac.

    Ale zrozum, ze jezeli nowa ekipa odetnie sie od
    tych dlugow (lub ich czesci) poprzez zmiane nazwy
    itp. to patrzac od strony moralnej tez nie bedzie
    to nic innego jak zwykla kradziez.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    15-09-2003
    Postów
    151
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja sądzę, że sytuacja Polonii jest już praktycznie wyjaśniona.

    Klub jako taki po dłuższej czy krótszej agonii upadnie, wierzyciele nie odzyskają chyba ani złotówki, bo Polonia nie ma prawie żadnego własnego majątku. Nie mam tylko pojęcia co stanie się z innymi sekcjami w klubie (trzecioligowi piłkarze, juniorzy piłkarscy, pierwsza liga tenisa, judocy).

    Natomiast nowe władze miasta, z nowymi-starymi działaczami (Sawarski, mówi się, że może Tylinger) nie uwikłanymi bezposrednio w przekręty w klubie będą tworzyć nową strukturę pt: BTŻ. I będzie wilk syty i owca cała. Kibice będą mieli e-ligowy żużel w Bydzi i to jak Dombrowicz mówił w bydgoskiej telewizji na wysokim poziomie; a prawicowe władze miasta - upadek Polonii jako symbol przekrętów w czasie rządów SLD w mieście, no i możliwość występowania jako mąż opatrznościowy żużla i koszykówki Bydzi.
    Jeśli chodzi o żużel to największą niewiadomą jest teraz to jak będą wyglądać finanse BTŻ - jacy będą sponsorzy, bo jeśli chodzi o skład to raczej zostanie to samo co w tym sezonie, chyba że ktoś podkupi Lorama.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    O i tu powoli zaczynamy sie zgadzac.

    Ale zrozum, ze jezeli nowa ekipa odetnie sie od
    tych dlugow (lub ich czesci) poprzez zmiane nazwy
    itp. to patrzac od strony moralnej tez nie bedzie
    to nic innego jak zwykla kradziez.
    no nie zupełnie, zmiana nazwy i wyodrębnienie sekcji to pomysł na ratowanie żużla w Bydgoszczy. Nakradli poprzednicy i to oni teraz powinni ponosić odpowiedzialność za długi i to oni w jakikolwiek sposób powinni spłacić wierzycieli. Wiem,że to nierealne, więc niech płacą ile mogą, a jak nie będą mieli już z czego płacić to.... wiadomo. To nie nowi sternicy narobili długów, więc to nie oni za nie odpowiadają. Wiadomo kto je narobił, i wiadomo kto powinien kasę zwrócić!!!!!

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    To nie nowi sternicy narobili długów, więc to nie oni za nie odpowiadają. Wiadomo kto je narobił, i wiadomo kto powinien kasę zwrócić!!!!!
    Eeee. Nowi sternicy chca przejac dobrodziejstwa
    plynace z przejecia, a nie chca przyznac sie
    do dlugow. Nie czujesz, ze tu smierdzi?

    Poza tym jezeli kupuje cos co zostalo stworzone
    za pomoca oszustwa/kradziezy i nie chce wartosci
    tej rzeczy zwrocic to jestem jakby... paserem.
    No nie?

    I kolejna rzecz. Jezeli energetyka, cieplownictwo,
    wodociagi utopily w "starej" Polonii troche grosza
    to czy powinny wchodzic w jakiekolwiek uklady z nowa
    dopoki stara ekipa nie zostanie rozliczona?

    Na dzis to Jasiakiewicz smieje sie wszystkim w twarz
    i jeszcze kapital polityczny przy tym ubija.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-07-2003
    Postów
    772
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    no nie wiem ja się jednak będę upierał przy tym,że długi powinni spłacać ci co je narobili. Nowy zarząd chyba nie jet też żadnym paserem, bo niczego nie kupował, a podjął się "tylko" ratowania żużla w naszym mieście. Udało się im i chwała za to.Według mnie "nowych" będziemy rozliczać po efektach ich pracy, a na razie są one całkiem przyzwoite.
    Dla mnie długi Polonii nie należą do obecnych władz Polonii tylko do tych wcześniejszych!!! Będę to chyba powtarzał z uporem maniaka. Nie neguję tego że długi trzeba spłacać, ale nie uważam akurat żeby musieli to robić obecni działacze BTŻ-u. Wiadomo Kto!!!

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    no nie wiem ja się jednak będę upierał przy tym,że długi powinni spłacać ci co je narobili. Nowy zarząd chyba nie jet też żadnym paserem, bo niczego nie kupował, a podjął się "tylko" ratowania żużla w naszym mieście.
    1. w poprzednim zarzadzie byl... Tomasz Gollob... ups...
    2. w nowym (???) klubie bedzie tez Tomasz Gollob?
    3. skoro jest to nowy klub bo stary przestal istniec
    to od jakiej klasy rozgrywkowej powinien zaczac
    dzialalnosc?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •