Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 283

Wątek: Miśkowiak ....co dalej ?

  1. Powrót do góry    #136
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Kramir napisal:
    Skoro Rusko ma dlug z klauzura ..
    I tu pojawia sie problem. Przynajmniej tak bylo
    przy Hampelu gdy bylo twierdzone, ze WTS ma
    odpowiednie dokumenty fo rekompensaty dlugu.
    Teraz tez owej klauzuli (potwierdzonej kopii notarialnie
    lub dupliaktu) tez nie mozna bylo znalezc
    ani w korespondencji przeslanej do Pily, ani
    do GKSZ.
    Nie wiem jak to bylo w ostatnich dniach bo
    od czwartku jestem wylaczony od pewnych wiesci
    - ale co ma zrobic GKSZ jezeli ta klauzula
    nie dotrze? Pozatym nawet jezeli nastapi
    rekompensata dlugu to i tak Rusko powinien
    5% wartosci transferu przekazac do PZMot.
    Tego nie zrobil! Rekompensaty za Drabnika
    nie mozna traktowac jako ZEROWEJ czyli
    nieodplatnego przejscia zawodnikow.
    Czyli jak widac Rusko nie dopelnil co
    najmniej dwoch formalnosci. Brakuje tez
    zamkniecia umow pomiedzy Miskowiakiem,
    Gapinskim, a Pila. I to tez zdaje sie
    tym razem z winy zawodnikow, ktorzy odpowiednich
    dokumentow z Pila nie chcieli parafowac.....

  2. Powrót do góry    #137
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Morciasz

    Brakuje tez
    zamkniecia umow pomiedzy Miskowiakiem,
    Gapinskim, a Pila. I to tez zdaje sie
    tym razem z winy zawodnikow, ktorzy odpowiednich
    dokumentow z Pila nie chcieli parafowac.....
    Nic takiego

    zawodnicy jedyne co mieli do parafowania to kontrakt
    a ten podpisali z WTS-em

    Rozchodzi sie o umowe transferową
    między klubami (Piła-Wrocław), której nie ma

    To o te umowe upomnial sie PZM-ot


  3. Powrót do góry    #138
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    173
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 11 w 2 postach

    Jestem za albo nawet przeciw ....

    Czy ktos szanownych kibiców z W-wia oraz popierajacych postepowanie w tej sprawie p.Rusko moze mi wytlumaczyc taką rzecz:
    1. Głosowanie (bezsensowne - jak mozna glosowac obowiazujace prawo)w sprawie Bydgoszczy - Wrocław jest za utrzymaniem Bydzi w E-lidze. Tym samym zgadza sie na to aby kluby mogly robic zawodnikow w konia i miec dlugi wobec innych podmiotow - popiera tym samym spsob postepowania Pily.
    2. Kierując sie przeciwnymi argumentmi (bo klub ma dlug wobec zawodnikow, jest w likwidacji ble, ble ble itd) chce za free przejac zawodnikow z Pily.

    W dowodzie matematycznym i logice to się nazywa sprzeczność.
    A tak swoja droga niezly nam sie balagan zrobil w zuzlu. Tylko nie piszcie ze to za psrawa Karwana. Przeciwko niemu do tej pory mam argument tego bzdurnego glosowania nad losem Bydzi.
    Za cztery tygodnie - JEDZIEMYYYYYY!

    Samych sportowych wrazen w sezonie 2004- zyczy WielkiGonzo.

    Miskowi i Gapie samych sukcesow w nowego UCZCIWEGO klubu oraz takich samych dzialaczy.

  4. Powrót do góry    #139
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    - ale co ma zrobic GKSZ jezeli ta klauzula
    nie dotrze?
    Głosować. Morciaszku głosować;)
    GKSZ nie kieruje sie prawem a głosowaniem
    więc powinno nie byc prawa
    a jak jest probolem to głosować

    Tak. Głosować
    Regulamin głosowania znajduje sie w filmie "Rejs"

    Pozdrawiam


  5. Powrót do góry    #140
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    ja powiem tylko tyle ze wkurza mnie to ze nie mal co roku w zwiazku z transferami juniorow do wts sa zawsze jakies machloje zawsze zamieszany jest ten sam klub prezes zaczelo sie od labedzie i ciagnie do miskowiaka irytuje mnie to kombinacje machloje przepycanki jak ktos nie ma kasy to niech nie kupuje
    co to kogo obdchodzi ze np dealer jakies marki samochodu jest bankrutem autko kosztuje tyle i tyle i trzeba mu wplacic od tego jest komornik i niech zajmnie te pieniazki
    a jak mnie nie stac na mercedesa to poprostu go nie kupuje anie kombinuje ze wezem autko a odkupie dlugo od energetyki bo sprzedawca ma tam dlugi
    pewnie ze przykro mi ze spotaklo to tak mlodych zawodnikow ale to bylo ich ryzyko ze podpisali takie a nie inne kontrakty w pile
    pozdrawiam
    pyra

  6. Powrót do góry    #141
    Użytkownik
    Dołączył
    30-04-2003
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ktos szanownych kibiców z W-wia oraz popierajacych postepowanie w tej sprawie p.Rusko moze mi wytlumaczyc taką rzecz:
    1. Głosowanie (bezsensowne - jak mozna glosowac obowiazujace prawo)
    no sluchaj jak mozna glosowac obowiazujace prawo (nie mowie ze zgadzam sie z ta decyzja tylko chcialem wytlumaczyc postepowanie GKSZ), kazdy moze miec wlasna interpretacje a ktos musi podjac decyzje wysluchujac wszystkich dostepnych interpretacji. To tak jak w sadzie niby po co sa lawnicy ktorzy glosowaniem rozstrzygaja o winie a sedzia (GKSZ) tylko oglasza werdykt, skoro jest jasno okreslone prawo??

  7. Powrót do góry    #142
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spotkałem dziś osobę doskonale poinformowaną obracajacą sie w wewnętrznych kręgach władzy WTS ponieważ jest to mój znajomy mogę juz teraz pocieszyć naszych kibiców i zmartwić pozostałych.Bez względu na wyrok GKSŻ czy jakiej tam jeszcze instancji Gapiński i Miskowiak bedą u nas.Są na to pieniądze i jest to wliczone w ryzyko ze w ostateczności trzeba bedzie z...iejom zapłacić.

  8. Powrót do góry    #143
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Spotkałem dziś osobę doskonale poinformowaną obracajacą sie w wewnętrznych kręgach władzy WTS ponieważ jest to mój znajomy mogę juz teraz pocieszyć naszych kibiców i zmartwić pozostałych.Bez względu na wyrok GKSŻ czy jakiej tam jeszcze instancji Gapiński i Miskowiak bedą u nas.Są na to pieniądze i jest to wliczone w ryzyko ze w ostateczności trzeba bedzie z...iejom zapłacić.
    Pomyśl i sam sobie odpowiedz kto tutaj jest z....iejem i to recydywistą.
    Pzdr

  9. Powrót do góry    #144
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    i teraz kto psuje nerwy zawodnikom pila czy wts
    nie lepiej bylo zaplacic i po sprawie ale dla dobra speedwaya...........
    pyra

  10. Powrót do góry    #145
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakiego dobra ? Jawnego okradania zawodników i nic nie robienie sobie z tej sytuacji ?
    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  11. Powrót do góry    #146
    Użytkownik
    Dołączył
    15-11-2003
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakiego dobra ? Jawnego okradania zawodników i nic nie robienie sobie z tej sytuacji ?
    A wspanialomyslny pan Rusko ,obronca wdow i sierot przygarną biedne sierotki niemilosiernie wykorzystane przez
    niedobrych panow w krawatach.Co za milosierdzie z jego strony.
    Zachowuje sie jak suteren ktory wynajduje biedactwa w rynsztoku daje prace i oczekuje dozgonnej lojalnosci i oddania.

  12. Powrót do góry    #147
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakiego dobra ? Jawnego okradania zawodników i nic nie robienie sobie z tej sytuacji ?
    A wspanialomyslny pan Rusko ,obronca wdow i sierot przygarną biedne sierotki niemilosiernie wykorzystane przez
    niedobrych panow w krawatach.Co za milosierdzie z jego strony.
    Zachowuje sie jak suteren ktory wynajduje biedactwa w rynsztoku daje prace i oczekuje dozgonnej lojalnosci i oddania.
    I to jest argument(sic!). Napisz coś konkretnego na temat tego jak niektóre polskie kluby JAWNIE okradają zawodników, bo tak należy nazwać podpisywanie kontraktów, w których obiecywane są stawki, których klub wie, ze nie będzie mógł zrealizować już w momencie podpisu takiego kontraktu.
    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  13. Powrót do góry    #148
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze że co poniektórzy forumowicze mają problem ze zdefiniowaniem złodziejstwa.Otóż poświęce chwilę i wyjasnie onym czym jest złodziejstwo,a sprawa jest prosta otóż wyobrażcie sobie koledzy Miles,Pyra i Senator że zatrudniacie się w firmie X,podpisujecie wszystkie stosowne umowy wywiazujecie się z obowiązków inwestujecie w pracę swój czas zdrowie i pieniądze a w zamian dostajecie ch... w d... oraz zakaz pracy w innym podobnym przedsiębiorstwie.No i własnie teraz nasuwa się pytanie kto jest złodziejem ten co wam nie płacił przez rok lub dłużej i ma zamiar dalej was tak dymać czy też ten który proponuje pracę wraz z zapłatą?Wg. was ten drugi i za to was kocham chłopaki a poniewaz sie właśnie mam zamiar budować będzie fajnie jeśli ktoś mi za free wykopie i wyleje fundamenty a znając już wasze podejście do tematu czuję w was superpracowników.
    Pozdrowionka

  14. Powrót do góry    #149
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    773
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 76 w 48 postach
    Czy to oznacza,że jeżeli ich oszukano w jednym klubie to drugi może ich wziąść za darmo???

  15. Powrót do góry    #150
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Ave
    To taki stary schopenhowerowski chwyt,
    odpowiedzią na zarzuty, jest atak drugiej strony
    innymi zarzutami, w myśl motta "najlepszą obroną jest atak".
    Otóż drodzy koledzy szwindle trzba rozdzielać, nawet te wrocławskie od tych pilskich.

  16. Powrót do góry    #151
    Użytkownik
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    115
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze że co poniektórzy forumowicze mają problem ze zdefiniowaniem złodziejstwa.Otóż poświęce chwilę i wyjasnie onym czym jest złodziejstwo,a sprawa jest prosta otóż wyobrażcie sobie koledzy Miles,Pyra i Senator że zatrudniacie się w firmie X,podpisujecie wszystkie stosowne umowy wywiazujecie się z obowiązków inwestujecie w pracę swój czas zdrowie i pieniądze a w zamian dostajecie ch... w d... oraz zakaz pracy w innym podobnym przedsiębiorstwie.No i własnie teraz nasuwa się pytanie kto jest złodziejem ten co wam nie płacił przez rok lub dłużej i ma zamiar dalej was tak dymać czy też ten który proponuje pracę wraz z zapłatą?Wg. was ten drugi i za to was kocham chłopaki a poniewaz sie właśnie mam zamiar budować będzie fajnie jeśli ktoś mi za free wykopie i wyleje fundamenty a znając już wasze podejście do tematu czuję w was superpracowników.
    Pozdrowionka
    A jezeli ten brzydki jak piszesz pracodawca,ktory teraz przeztwa klopoty i nie placi swym pracownikom,jednak ich wychowal,wyszkolil,dal sprzet,opieke itd.I co nic mu sie nie nalezy?Dlaczego Wroclaw nie szkoli mlodziezy?.Bo to droga inwestycja i do tego nie pewna,poniewaz nigdy nie wiadomo co z kogo wyrosnie.Nigdy nie wiadomo a inwestowac trzeba.W Rybniku cos o tym wiemy,ilu tu sie chlopakow przewinelo a zostalo kilku.A mielismy trenera Grabowskiego,ktory robote swoja zna.Ja nie pochwalam klubu z Pily,ze podpisuje nierealne kontrakty i ich nie wypelnia wprowadzajac tylko zamet w glowach mlodych zawodnikow.To zle i tak sie nie robi.Ale tez nie moze byc tak,ze klub z Wroclawia wykorzystuje jakies sztuczki,bledy w przepisach,czy w koncu to,ze ktos nazywa sie Rusko i chce za darmo zabrac zawodnikow.Tak tez byc nie moze.Mysle,ze Centrala rozstrzygnie to uczciwie.

  17. Powrót do góry    #152
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na nic chyba te wasze lamenty i przemyslenia interpretacja prawa przez pilskiego komornika jest jak najbardziej słuszna. W sytuacji jaką zastał najpierw musi odzyskać pieniądze żeby potem móc z nich co kolwiek spłacić. Nie ma absolutnie żadnej możliwości porozumienia finansowego wrocław-piła bo dług za drabika nie jest dla komornika priorytetem. Właściwe gdyby komornik pozwolił na takie porozumienie sam złamał by prawo i miał by na głowie osobiste pozwy od pozostałych wiezycieli bo spłatę długu dzieli się po równo w ujęciu procentowym na wszystkich którzy mają wyrok sądu w łapie. W praktyce moze okazać sie że wrocław zapłaci te 400 K zł a za dwa tygodnie dostanie z 10% tego za Drabika z notatka że mogą liczyć na reszte w jaaaaaaakimś tam czasie a reszta pójdzie na wode swiatło gaz jakaś tam zaległą pensyjke itd.

    Ufając otaczającemu nas praaaawu sprawa moze sie zakonczyc dwojako. Sytuacja A - rusko zabuli kase, w nagrode piła odda mu malutką część za drabika a zawodnicy będa jeździć. Bydgoszcz oczywiście tez zapłaci bo za matactwa trzeba bulić. Sytuacja B - rusko nie zapłaci - zawodnicy zostaną zawieszeni karencja potrwa roczek chłopaki stracą najlepszy rok na doszlifowanie formy i będą sie tłukli gdzieś po dolnych ligach.


  18. Powrót do góry    #153
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze że co poniektórzy forumowicze mają problem ze zdefiniowaniem złodziejstwa.Otóż poświęce chwilę i wyjasnie onym czym jest złodziejstwo,a sprawa jest prosta otóż wyobrażcie sobie koledzy Miles,Pyra i Senator że zatrudniacie się w firmie X,podpisujecie wszystkie stosowne umowy wywiazujecie się z obowiązków inwestujecie w pracę swój czas zdrowie i pieniądze a w zamian dostajecie ch... w d... oraz zakaz pracy w innym podobnym przedsiębiorstwie.No i własnie teraz nasuwa się pytanie kto jest złodziejem ten co wam nie płacił przez rok lub dłużej i ma zamiar dalej was tak dymać czy też ten który proponuje pracę wraz z zapłatą?Wg. was ten drugi i za to was kocham chłopaki a poniewaz sie właśnie mam zamiar budować będzie fajnie jeśli ktoś mi za free wykopie i wyleje fundamenty a znając już wasze podejście do tematu czuję w was superpracowników.
    Pozdrowionka
    W sumie wszystko było by oka gdyby nie moje male co nieco. Otórz uważam że pan prezes pilan jest osobą skłonną do matactw i za to z pewnościa zapłaci. Tyle że w chwili obecnej nic dobrego ani złego dla klubu już nie zrobi w tej chwili osobą na jego miejscu jest pan komornik a ten będąc praworządnym nie dopuści do żadnych wałków. Co do pana R. niestety także ma skłonności do mataczenia przyczym musisz poważnie się zastanowić czy istnieje coś takiego jak dobre lamanie prawa i złe łamanie prawa - w praktyce ludzie kierujac sie emocjami potrafią czasem przyznać racje osobie która popełniła przestępstwo w "dobrej wierze" na szczescie liera prawa jest zimna jasna i konkretna - obaj balansują na linii złodziejstwa.

  19. Powrót do góry    #154
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-02-2004
    Postów
    898
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla dobra zawodników lepiej będzie jeśli będą mogli jeździć w tych klubach, w których maja ważne kontrakty tj. Bydgoszcz i Wrocław. Piła nie wywiązywała się ze swoich obowiązków wobec zawodników, więc sama jest sobie winna. Życzę dobrze Miśkowiakowi i Gapińskiemu a lepiej im chyba będzie we Wrocławiu, gdzie będą mieli to czego będą potrzebować.

  20. Powrót do góry    #155
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla dobra zawodników lepiej będzie jeśli będą mogli jeździć w tych klubach, w których maja ważne kontrakty tj. Bydgoszcz i Wrocław. Piła nie wywiązywała się ze swoich obowiązków wobec zawodników, więc sama jest sobie winna. Życzę dobrze Miśkowiakowi i Gapińskiemu a lepiej im chyba będzie we Wrocławiu, gdzie będą mieli to czego będą potrzebować.
    Ehem .. otórz nie mają ważnych kontraktów gdyby były ważne zostayły by zatwierdzone a tak nie jest szczerze mówiąc nie przypuszczam zeby kogokolwiek z ludzi władnych do zrobienia czegokolwiek interesowała sytuacja pilskich juniorów zdecydowanie wazniejsze są dla nich pieniądze a jak wiadomo tym zajął się komornik i rusko czy sympatyczny prezes polonii B. niczego tu nie zmieni. Interpretacja prawa przez nich jest absolutnie nie istotna ważne jest to jak ją interpretuje komornik a ten dokładnie wie jak postepować w takich przypadkac bo to w koncu jego praca.

  21. Powrót do góry    #156
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    Widze że co poniektórzy forumowicze mają problem ze zdefiniowaniem złodziejstwa.Otóż poświęce chwilę i wyjasnie onym czym jest złodziejstwo,a sprawa jest prosta otóż wyobrażcie sobie koledzy Miles,Pyra i Senator że zatrudniacie się w firmie X,podpisujecie wszystkie stosowne umowy wywiazujecie się z obowiązków inwestujecie w pracę swój czas zdrowie i pieniądze a w zamian dostajecie ch... w d... oraz zakaz pracy w innym podobnym przedsiębiorstwie.No i własnie teraz nasuwa się pytanie kto jest złodziejem ten co wam nie płacił przez rok lub dłużej i ma zamiar dalej was tak dymać czy też ten który proponuje pracę wraz z zapłatą?Wg. was ten drugi i za to was kocham chłopaki a poniewaz sie właśnie mam zamiar budować będzie fajnie jeśli ktoś mi za free wykopie i wyleje fundamenty a znając już wasze podejście do tematu czuję w was superpracowników.
    Pozdrowionka
    i pomysl sobie ze cos takiego mnie juz kiedys spotkalo i co ty na to
    tez podpisalem stosowne umowy mialem obiecane pieniazki sporo zainwestowalem i dokladnie jak to okresliles ch...... w d......
    wiec cos ci powiem jeszcze postanowilem za zgoda szefostwa na pozecz dlugow wziasc elektro narzedzia i co i kicha facio bo mnie oskarzyli o kardziez bo sprzet byl juz zajety przez komornika i najpierw bylo trzeba wpalcic aby odzysac kase bez sens ale tala prawda wiec facet przestan pipeprzyc glupoty
    najpierw otworz oczka obejrzyj sie dokola a poznije beirz sie za filozoficzne definowanie jakis pojec
    a ktos niby robic cos dla dobra kogos ale chyba cos nie do konca zgodne z prawem bo jakby tak wszystko bylo cacy dzisiaj tego watku by nie bylo
    pozdro
    pyra

  22. Powrót do góry    #157
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    i pomysl sobie ze cos takiego mnie juz kiedys spotkalo i co ty na to
    tez podpisalem stosowne umowy mialem obiecane pieniazki sporo zainwestowalem i dokladnie jak to okresliles ch...... w d......
    wiec cos ci powiem jeszcze postanowilem za zgoda szefostwa na pozecz dlugow wziasc elektro narzedzia i co i kicha facio bo mnie oskarzyli o kardziez bo sprzet byl juz zajety przez komornika i najpierw bylo trzeba wpalcic aby odzysac kase bez sens ale tala prawda wiec facet przestan pipeprzyc glupoty
    najpierw otworz oczka obejrzyj sie dokola a poznije beirz sie za filozoficzne definowanie jakis pojec
    a ktos niby robic cos dla dobra kogos ale chyba cos nie do konca zgodne z prawem bo jakby tak wszystko bylo cacy dzisiaj tego watku by nie bylo
    pozdro
    [/quote]

    raczej by tego watku nie bylo gdyby pilanie i PZM przestrzegali prawa ale tego nie robia i sami ustalaja sobie prawo ...
    Zreszta po co ma Rusko im placic tak odrazu skoro oni nie spiesza sie z płaceniem długow to moga tez poczekac tak jak inni czekaja zeby pila oddala kase ...


  23. Powrót do góry    #158
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,784
    Kliknij i podziękuj
    906
    Podziękowania: 1,348 w 711 postach
    Dla dobra zawodników lepiej będzie jeśli będą mogli jeździć w tych klubach, w których maja ważne kontrakty tj. Bydgoszcz i Wrocław. Piła nie wywiązywała się ze swoich obowiązków wobec zawodników, więc sama jest sobie winna.
    A Bydgoszcz wywiazala sie wobec
    swoich zawodnikow i pracownikow?
    Protasiewicz, Koselski...

  24. Powrót do góry    #159
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widzę, że część z kolegów bładzi. Jestem z Piły ale nie to determinuje mój pogląd w sprawie. Zgadzam się z tym, że niefrasobliwość i nieodpowiedzialność władz klubu do jesieni 2003 roku była przeogromna. Decyzja o likwidacji lub upadlości klubu powinna zapaść jesienia 2002 roku a to dlatego, że juz wówczas sytuacja finansowa klubu była zła. Nie wolno było mamić zawodników obietnicami, które wydawało się, że były niemozliwe do spełn ienia i to sie potwierdziło. Nowe władze klubu zrobiły to co należało. Klub należało zlikwidować. Tak już just, że w takiej sytuacji likwidator przejmuje aktywa i pasywa likwidowanego podmiotu. Zatem przejmuje majatek i zobowiązania oraz nalezności w tym prawa niematerialne i w tym ważne kontrakty z zawodnikami. To w ogóle nie podlega dyskusji. To jest norma prawna. Ale i jest to całkiem moralne. Nie mozna Likwidatora pozostawiać z zobowiązaniami kasując wszelkie przysługujące należności. Gdyby tak rozstrzygać to likwidator byłby zbyteczny. Wierzyciele pozostaliby na lodzie a Ci ktorzy mają zobowiązanie wobec likwidowanego podmiotu skakali by z radości. Tak byc nie może. A teraz o zawodnikach Gapiński, Miskowiak, Klecha. Były klub miał wobec nich zobowiązania, z których nie wywiązał się. To żle i to bardzo żle. Mnie jako kibica ty zawodników to szczególnie bolało bo ich przeogromny talent przez indolencje sezonowych działaczy nie mógł się rozwijać. Na gruncie prawa zawodnicy Ci mieli rozszczenie wobec klubu i jednocześnie zobowiązanie w postaci kontraktu. Likwidator jako nastepca prawny prowadzil z nimi negocjacje. Jasna była sprawa, że likwidator nie ureguluje wobec nich zobowiązań. Zatem negocjacje toczyły się w sprawie obniżenia kwoty transferowej i obnizenia lub likwidacji w związku z tym zobowiązania Likwidatora. Zawarto jakiś kompromis wynikajacy z sytuacji klubu a nie z jakiegos "widzi mi się". Ten kompromis miał dac szanse zawodnikom na znalezienie nowego klubu.
    Problem pojawił się, gdy ktoś ( Atlas i Polonia Bydgoszcz) doszli do absurdalnego wniosku, że mozna tych zawodników zakontraktować bez kasy Czyli zwyczajnie ukraść. Najciekawswze, że Polonia Bydgoszcz w to sie wplątała mając ze swoimi byłymi zawodnikami sytuacje analogiczną.
    Rusek (bo właśnie z Gapińskim i Miskowiakiem sprawa jest najpoważniejsza) uniemozliwił Gapińskiemu poszukiwanie klubu na bieżący sezon. Zamknął niejako wszelkie dyskuje na temat transferu. Decyzja PZM moze byc tylko zgodna z prawem czyli kontrakt Rusko - Gapiński i Miskowiak nie moze byc skuteczny. Inna decyzja byłaby podważalna w układzie prawa powszechnego. Mam nadzieję, że Rusko był i jest świadom ryzyka i organizuje kasę za tych zawodników a zawodnicy Ci nie stracą sezonu. Coś takiego nie moze sie zdarzyć. Przy tej sprawie warto także zauważyć, że jest cała kolejka innych zawodników czekających chociaż na częśc kasy. O nich też warto pamiętać. A poza tym to spryt Ruska jest zwykłą bezszczelnością. Pozyskanie dwóch wspaniałych zawodników metodami poniżej pasa nie zasługuje na aplauz. Inne kluby pewnie też by tak chciały ale nie pozwoliła im na to zwykła przyzwoitość. Czy Rusko zapłaci czy nie ani zlotówka do nowego pilskiego klubu z tego tytułu nie wpłynie bo nie ma takiej mozliwości prawnej i to dobrze. Profitów z likwidacji pilskiego klubu nie powinien mieć nikt ani Wrocław ani Piła. Jakieś choćby okruchy należą sie tylko i wyłącznie tym, którzy mają wierzytelność do odzyskania od likwidowanego klubu, w tym i Drabik, i Pecyna i kilku lub kilkunastu pozostałch. Jesli ktoś przyklaskuje Ruskowi dołuje tych zawodników, którzy żadnej albo prawie żadnej kasy za jazdę w Piule nie otrzymali. Tak nie wolno. Na szczęście w tej kwestii prawo jest rozumiejsze jak Rusko i część kolegów kibiców. Aby PZM nie uległ przewrotnej argumentacji Ruska bo to nie załatwi sprawy a przedłuzy jej ostateczne załatwienie.

  25. Powrót do góry    #160
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    raczej by tego watku nie bylo gdyby pilanie i PZM przestrzegali prawa ale tego nie robia i sami ustalaja sobie prawo ...
    tego watku napewno by niebylo gdyby Rusko zaplacil cene transferowa.Chyba ja znal,chyba wiedzial ze karty zawodnicze sa zajete przez komornika.....

  26. Powrót do góry    #161
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tekst Zdzisława jest pełen dobrych wniosków ,ale jest w tym małe niedomówienie.Otórz Drabik dostał już pieniądze od Ruski,w zamian za to zrzekł się wierzytelności na rzecz WTS.Ile ,nie wiem,żaden z nich nie podał wysokości sum publicznie.Ale widać ,że chyba nie było tak źle.Tym sposobem TS Polonia Piła jest dłużnikiem WTS-U.Dlatego Rusko w ten sposób postąpił.Inaczej ma się sprawa z Bydgoszczą.Co z tego wyniknie,zobaczymy. Swoją drogą warto zauważyć ,jak niechlujnie jest stworzony Regulamin.Nie mówię ,że wszystko jest złe,ale zostawiono zbyt dużo niejasności.To prowadzi do tego,że każdy intepretuje je jak mu pasuje.Może postępowanie Ruski do końca nie jest w porządku,ale wykorzystując nieścisłości działa na korzyść swojego klubu.Warto też zauważyć ,że gdyby jemu udał sie ten manewr,to inni też by tak postępowali.Może wtedy podejście co poniektórych działaczy mogło by się zmienić i zamiast myśleć o swoich korzyściach,zaczęliby poważnie myśleć przyszlościowo.Przydałby się niektórym kubeł bardzo zimnej wody.

  27. Powrót do góry    #162
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zdzisław

    Wytykasz Rusce chęć przejcia zawodników "za darmo"...uznałeś,że to nie fair...
    Jak według Ciebie postępuje Mencel?
    Piękie wytłumaczyłeś obniżenie kwot transferowych....brawo
    Jaki ten Mencel jest dobroduszny....działa tylko dla dobra zawodników,chciał im pomóc w dalszej karierze i tak im obniżył tą niewygórowaną kwotę transferową....

    Moim zdaniem Rusko postąpił jak należy.
    Nie można dopuścić żeby nieudaczni działacze próbowali łatać "dziury finansowe"(które powstały w wyniku ich nie gospodarności)kosztem zawodników którzy wkładali serce w walkę na torze mimo braku dochodów.
    Mam nadzieje,że zawodnicy przejda za darmo....i oby tak sie stało.


  28. Powrót do góry    #163
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    balbincia tylko ze jakos pan darbik nie ma no to dokumentow ze sprzedal dlug nie ma rolzicznia podatkowego
    zreszta nie ma co z wami dyskutowac
    poprostu dla was pan R to goru
    i jesli powie na biale ze jest czarne wy oczywiscie bedzie tak twierdzic chocby pol polski mowilo ze jednak jest biale
    oby nie odbijo sie to w przyszlosci czkawka panu R
    pozdro
    pyra

  29. Powrót do góry    #164
    Początkujący
    Dołączył
    26-03-2003
    Postów
    32
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Problem jest w tym, że Wrocław nie ma kontraktu z Piłą na 31 stycznia 2004 roku. W zeszłym roku kontrakt na transfer Hampela był - problemem był sposób zapłaty. W tym roku tego kontraktu nie ma i jeżeli PZM nie zatwierdzi interpretacji wrocławskiego i bydgoskiego klubu to Miskowiak, Gapiński i Klecha MUSZĄ zgodnie z prawem być zawieszeni.
    Zgodnie z regulaminem MUSZĄ być zawieszeni, ale zapewnie znów coś się zamataczy i będą jeździć.
    Trzeba jednak pamiętać, że wszyscy w tej sprawie wykazali się opieszałością - takie sprawy MUSZĄ moim zdaniem być załatwione do 31 stycznia a nie kilka dni przed nowym sezonem...

  30. Powrót do góry    #165
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pyra,a czemu ty się dziwisz?A czy p.Sokołowski nie jest dla was tym samym co dla nas p.Rusko?To chyba dość naturalna reakcja,że bronimy swojego prezesa,to samo robią inni.

  31. Powrót do góry    #166
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    To chyba dość naturalna reakcja,że bronimy swojego prezesa,to samo robią inni.
    Tak bezkrytycznie ?
    Historia nienajlepiej wspomina podobne przypadki ;)

    pzdr.

  32. Powrót do góry    #167
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2003
    Postów
    1,218
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 80 w 56 postach

    Za slowem sportowym:


    Jak przyjęliście informację, że transfery Roberta Miśkowiaka i Tomasza Gapińskiego nie zostały zatwierdzone?
    ANDRZEJ RUSKO: – Z dużym spokojem. Wiedzieliśmy, że sprawa wniesiona będzie do Trybunału Polskiego Związku Motorowego przez nas lub przez Piłę. Dziś ważne jest jak najszybsze rozstrzygnięcie sporu przez Trybunał PZM z uwagi na możliwość odwołania się od jego decyzji do Trybunału Arbitrażowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

  33. Powrót do góry    #168
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    WTS Atlas, podpisując dwuletnie
    kontrakty w dwoma zawodnikami likwidowanej Polonii Piła - Robertem
    Miśkowiakiem i Tomaszem Gapińskim, zdaniem PZM nie dopełnił wszystkich
    wymogów regulaminowych. Związek cały czas domaga się bowiem od wrocławskiego
    klubu kopii umowy z Polonią Piła, przelania na pilskie konto zajęte przez
    komornika sumy ok. 400 tys. za transfery oraz wpłacenia na konto PZM
    regulaminowych pięciu procent od sumy transferów.
    ciekawi mnie taka sprawa, czy jeśli Związek przyzna racje Pile, to czy Rusko wyciągnie te 420.000 zł. i zapłaci, czy nagle Piła zacznie być kandydatem do awansu :P .

  34. Powrót do góry    #169
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do Colombo
    Chyba niewiele zrozumiałeś z tego co napisałem. Rozumię Twoją sypmatię dla swego klubu. Masz prawo w przeciwieństwie do mnie byc dumnym. Dumnym z wyników na torze a nie z gry poza nim. Rusko działa z wielkim rozmachem i nieuczciwie. Były pilski zarząd działał nieudolnie i stąd klopoty Piły. Ubiegłoroczny wyczyn Ruska nie zasługuje na pochwałę. W tym roku może skończyć sie nieszczęściem dla Miska i Gapińskiego. Chyba nikt nie chciałby rocznej pauzy tych utalentowanych zawodników. Z tego co wiem to Wrocław kręci i jak sie wydaje likwidowna Polonia ma zobowiązanie nadal wobec Drabika.
    Mencel działa jako likwidator i w ogóle w Poloni od jesieni 2003 roku zatem nie wiń jego za to co było kiedyś. Źle by było gdyby likwidator miał działać na rzecz Gapińskiego i Miśkowiaka. Jego obowiązkiem jest dbalość o możliwe zadośćuczenienie wszystkim wierzycielom (czytaj głównie zawodnikom)i to w rónym stopniu.
    Zaspokajam też ciekawość Whiski - nie ma mozliwości prawnych aby choc jedna złotówka ewentualnie przelana przez Atlas miała trafić do nowego pilskiego klubu. Gdyby tak mogło sie stać wówczas cała lawina krytyki pod adresem likwidatora mencla byłaby uzasadniona. Tu mamy z jednej strony zobowiązanie Atlasu a z drugiej strony zawodników, którzy za ubiegły rok nie otrzymali w Pile nic albo prawie nic. Mam nadzieję, że sprawa zakończy sie szybko. Rusko jeszcze raz dostanie po łapkach za podstępne działania a zawodnicy będa jeździć w przyszłym sezonie.
    Mimo obrzydzenia Ruskiem będę po części kibicował Atlasowi bo będę kibicował pilskim wychowankom Hampelowi, Gapińskiemu i Miskowiakowi. Szkoda, że Rusko nie wykazuje takiej determinacji w wykreowaniu swoich wychowanków.

  35. Powrót do góry    #170
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zdzisław

    chyba jednak trochę przeginasz
    o ile dobrze pamiętam to już w tamtym roku Miskowiak rozważał aby iść na roczną "banicję" aby uciec z piły i przenieść się do jakiegoś normalnego i uczciwego klubu, gdzie dostawał by normalne pieniądze za swoją pracę. A w Pile to miał tylko obowiazki i nic w zamian. Skoro bronisz takiego układu zawodnik-klub jaki był w Polonii i uważasz że Rusko to złodziej a oni w Pile wszyscy sa cacy to ręce opadają. Ile można jeździć dla klubu za czapkę śliwek? Ciekawe czy klub zapłaci swoje zobowiązania do nich z odsetkami ? pewnie nie bo jest w likwidacji, a tak jest najprościej związać zawodników umową nie wypłacać im kasy kazać jeździć a potem zwinąć kram i uciec.
    Mowa o tym że przez Pana Rusko to całe zamieszanie to lekkie przegięcie, wiadomo że jeśli klub z powodów finansowych jest w stanie likwidacji to znaczy że stracił płynnosć finansową a zatem nie wszyscy wierzyciele odzyskają długi, więc kazdy stara się jak może aby swoją kasę wyszarpać, tak samo atlas który o ile wiem nie jest sponsorm Piły i umowy że kasę może im podarować nie ma. Jeśli dobrze pamiętam to obaj zawodnicy z usmiechem na ustach odchodzili z Piły bo wiedzieli że już gorzej być nie może.
    Wg mnie cała wina lerzy po stronie działaczy piły za tę chorą sytuację
    GG 1655034
    prognoza pogody RMF FM 17.06.03 godz.16.00
    "Najcieplej jest w woj. Lubuskim, bo 23 stopnie w Lesznie" Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #171
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Za gazeta wroclawska:

    17 marca (środa) zbierze się Trybunał Polskiego Związku Motorowego i orzeknie czy Wrocławskie Towarzystwo Sportowe musi zapłacić kwoty transferowe za Roberta Miśkowiaka i Tomasza Gapińskiego.
    Pozdrawiam
    Czaja



    OFICJALNY SERWIS ROBERTA MIŚKOWIAKA - ..:::Ukryta zawartość :::.. ZAPRASZAM

  37. Powrót do góry    #172
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czegoś tu nie rozumie, no bo jeśli Trybunał uzna, że Rusko ma zapłacić, a Rusko nie zapłaci to zawodnicy pójdą na karencje?

  38. Powrót do góry    #173
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tu nic niejasnego nie ma.Jeżeli Trybunał uzna ,że trzeba zapłacić,to Rusko to zrobi.Pieniądze ma ,w końcu Jędrzejak i Dados za darmo nie poszli.

  39. Powrót do góry    #174
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czegoś tu nie rozumie, no bo jeśli Trybunał uzna, że Rusko ma zapłacić, a Rusko nie zapłaci to zawodnicy pójdą na karencje?
    A myślisz, że Rusko ryzykował by karencje Miśkowiaka i Gapińskiego a także dużą dziurę w składzie nie mając zabezpieczenia w postaci kasy na tych zawodników ? ;)

  40. Powrót do góry    #175
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rufin Sokołowski

    prezes Unii Leszno


    Po pierwsze, stwierdzenie, że Polonia Piła to klub zlikwidowany, jest mocno naciągane. Dla mnie ten klub jest w stanie likwidacji, a to zupełnie coś innego. Nie było przecież żadnej uchwały Polskiego Związku Motorowego, która potwierdziłaby, że Polonia rzeczywiście została zlikwidowana. Mało tego, ten sam związek dopuścił przecież do rozgrywek klub Polonia Piła, będący w stanie likwidacji.

    Po drugie i chyba najważniejsze, jakakolwiek forma płatności za obu zawodników, tzn. czy kosztują 400 tys. zł, jak chce Piła, czy są do wzięcia za darmo, jak chce Wrocław, schodzi na dalszy plan. Bo według mojej opinii Miśkowiak i Gapiński są już... na rocznej karencji i w sezonie 2004 nigdzie nie mogą wystartować. Dopiero gdy odnowią licencję, będą mogli jeździć, ale dopiero za rok. Dlaczego tak uważam? To proste. 31 stycznia upłynął termin podpisywania kontraktów z klubami. Piła nie może już ich nawet wypożyczyć do Wrocławia, bo nie zawarła z nimi żadnej umowy. A Wrocław co prawda zawarł, ale nie dopełnił wszystkich formalności, bo w ogóle nie porozumiał się z Piłą.

    I po trzecie, czytałem, że prezes Andrzej Rusko najpierw rozmawiał z działaczami Polonii. Potem przeczytałem jego wypowiedź, "że w Pile nie ma z kim rozmawiać". Przecież oba te stwierdzenia wykluczają się.

    Aleksander Szołtysek

    prezes RKM-u Rybnik


    Dla mnie ewidentną sprawą jest, że przy dokonywaniu jakiegokolwiek transferu po prostu trzeba dogadać się z poprzednim klubem. A poza tym, jak na liście transferowej widnieją jakieś kwoty przy nazwiskach zawodników, to oni właśnie tyle kosztują. Już w ubiegłym roku Wrocław miał podobne problemy w sprawie Hampela, teraz też próbuje stosować różne kruczki i uniki.

    Zdaję sobie jednak sprawę, że cała sprawa jest bardzo skomplikowana. Na przykład dla mnie nie do pomyślenia jest sytuacja, w której karty Miśkowiaka i Gapińskiego przejął komornik. Bo to jest zwykłe uprzedmiotowienie zawodników. Poza tym zauważyłem, że tego typu sprawy pojawiają się zwykle, gdy jeden klub posiadający płynność finansową próbuje wykorzystać problemy finansowe innego.

    Robert Dowhan

    prezes ZKŻ-u Zielona Góra


    To, co stało się w Pile, może przecież spotkać każdy klub. I nie sztuką jest, żeby potem inne kluby jak sępy to wykorzystywały. Ja na pewno bym tak nie zrobił. A przecież mogłem, jesienią doskonale wiedziałem, jaka jest sytuacja w Polonii Piła. Sami potrzebowaliśmy też wartościowego juniora. Mogłem więc sięgnąć po Klechę albo Miśkowiaka. Nie zrobiłem jednak tego. A nawet gdybym zdecydował się na rozmowy z jednym z nich, to na pewno dogadałbym się też z działaczami Polonii.

    Jest jeszcze druga sprawa. Po co tworzy się termin 31 stycznia jako datę graniczną dla transferów definitywnych, skoro my jeszcze tego samego dnia faksujemy, rozmawiamy, by zdążyć na czas, a inni mają to gdzieś. Przecież my na ostatnią chwilę załatwiliśmy przedłużenie transferu Rafała Okoniewskiego, a Wrocław przez półtora miesiąca nie dopełnił wszystkich formalności przy transferach Miśkowiaka i Gapińskiego. W efekcie, uważam, że obaj powinni trafić na karencję.

    wyborcza, (podkreślenia i pogrubienia - "whiski")

  41. Powrót do góry    #176
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2004
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no i wszystko jasne. jak to się kiedyś mówiło "za darmo umarło" hehe

  42. Powrót do góry    #177
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    whiski jak już coś cytujesz to cytuj całość, a nie zdania wyrwane z kontekstu.

    Gazeta Wyborcza - Wrocław
    W środę albo w czwartek Trybunał Polskiego Związku Motorowego zdecyduje najprawdopodobniej, czy WTS Atlas będzie musiał zapłacić kwotę ok. 400 tys. zł za transfery Roberta Miśkowiaka i Tomasza Gapińskiego

    Przypomnijmy: WTS Atlas podpisał dwuletnie kontrakty z żużlowcami postawionej w stan likwidacji Polonii Piła. Polski Związek Motorowy uważa jednak, że wrocławski klub nie dopełnił wszystkich formalności przy finalizacji tych transferów. Nie przelał na konto Polonii, zajęte przez komornika, kwoty ok. 400 tys. zł, bo tyle zgodnie z opublikowaną listą transferową kosztowali obaj żużlowcy. Nie wpłacił też na konto PZM tzw. pięciu procent od sumy transferów. W efekcie związek nie zatwierdził transferów obu zawodników, a sprawa trafiła do Trybunału PZM.

    Jajko prawda, bo Związkowi zależy tylko i wyłącznie na 5 procentowym haraczu od transferu, a więc nie ma kasy za żużlowca nie ma działki dla PZM. Sprawa rozliczenia Wrocławia z Piłą go tyle obchodzi co nic. Ważne aby było wpłacone 5% od transferu - yabkoo

    I to właśnie Trybunał zdecyduje, czy Atlas będzie musiał zapłacić wspomniane 400 tys. zł czy też pozyska "Miśka" i "Gapę" nieodpłatnie. Trybunał będzie rozpatrywał sprawę w środę albo w czwartek.

    Argumenty stron

    Polonia Piła

    - za Miśkowiaka i Gapińskiego Wrocław musi zapłacić, bo klub Polonia Piła jest w stanie likwidacji, ale nie został jeszcze zlikwidowany. Potwierdził to nawet PZM, bo zgodził się na występy likwidowanej Polonii w rozgrywkach I ligi
    A co mieli zrobić ? Skazać Piłę na zagładę ? Może to i dobrze by było, bo teraz to wykorzystują. Patrzcie skoro możemy jeździć w 1 lidze to znaczy że wszystko jest ok, nie podając przy tym dlaczego i jakie okoliczności były tego, że Piła może jeździć w tej klasie rozgrywkowej. Tym sposobem PZM strzelił sobie samobója, bo zatwierdzil z różnych względów Piłę do 1 ligi, a tak naprawde to ona powinna być w 2 lidze i teraz ma kłopot bo w sprawie z Wrocławiem moze i jest po stronie WTS ale jak tu się przyznac, ze dali d... i teraz Piła sprytnie ich łaskawośc wykorzystała i się zasłania PZM, ze im pozwolił na 1 lige więc tym znakiem klub Polonia nie jest zlikwidowany itd. - yabkoo

    Atlas Wrocław

    - Miśkowiak i Gapiński są wolnymi żużlowcami, bo 23 grudnia 2003 r. TS Polonia przestało istnieć. Właśnie wtedy na walnym podjęto uchwałę o rozwiązaniu stowarzyszenia i wszczęto proces likwidacji. Teraz WTS Atlas powołuje się na art. 245 przepisów o przynależności klubowej zawodników w sporcie żużlowym. Brzmi on następująco: "W przypadku rozwiązania klubu (sekcji) lub skreślenia go z listy członków PZM, zawodnicy tego klubu (sekcji) otrzymują automatycznie zwolnienia, podlegające zatwierdzeniu przez ZG PZM".

    Ponadto z ustaw o kulturze fizycznej z 18 stycznia 1996 r. i prawie o stowarzyszeniach z 7 kwietnia 1989 r. można wnioskować, że likwidacja zawsze musi poprzedzona być uchwałą o rozwiązaniu stowarzyszenia.

    Jasne. Mówi się że WTS działa niezgodnie z prawem, co jest nieprawdą, bo WTS wykorzystuje właśnie prawo a czy się to komuś podoba czy nie to już inna bajka. A Piła co ? Prawo jedno, oni drugie - yabkoo

    Sonda Gazety

    Prezesów trzech klubów, rywalizujących z Atlasem w ekstralidze, poprosiliśmy o opinie na temat tzw. sprawy Miśkowiaka i Gapińskiego. Dość zaskakująco wypowiedzieli się Rufin Sokołowski z Unii Leszno i Robert Dowhan z ZKŻ-u Zielona Góra. Obaj uważają, że "Miśka" i "Gapę" powinna spotkać ...roczna karencja.

    i dalej to co zacytował whiski
    A swoją drogą to jaka musi być obłuda w Pile skoro w analogicznej sprawie dotyczącej siatkarki Katarzyny Skowrońskiej prawnik, który zajmuje sie spraą Polonia -WTS twierdzi iz stała się sprawiedliwość społeczna, że wyrwano Kasię z rąk pracodawcy, który jej nie płacił a dodatkowo nie chcial zwolnić do innego klubu. A w przypadku Miśkowiaka i Gapińskiego jest odwrotnie. Nie widzi juz w tym nić zdrożnego. I kto tu mówi że Rusko jest ... i ... (dowolne wpisać bo pod adresem tego pana padały już różne epitety i aż dziwię się dlaczego jeszcze nie podał nikogo do sądu za znieslawienie, w tym i na tym forum ukrywający się pod internetowymi nickami działacze róznych klubów używali sobie po jego osobie bezkarnie).
    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  43. Powrót do góry    #178
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    A swoją drogą to jaka musi być obłuda w Pile skoro w analogicznej sprawie dotyczącej siatkarki Katarzyny Skowrońskiej prawnik, który zajmuje sie spraą Polonia -WTS twierdzi iz stała się sprawiedliwość społeczna, że wyrwano Kasię z rąk pracodawcy, który jej nie płacił a dodatkowo nie chcial zwolnić do innego klubu. A w przypadku Miśkowiaka i Gapińskiego jest odwrotnie. Nie widzi juz w tym nić zdrożnego.
    Hyyymmm.
    Sprawe Skowronskiej mozna porownac do konfliktu pomiedzy Krzysztofem Cegielskim a GKS Wybrzeze.
    Posiadanie waznego kontraktu i brak regulacji naleznosci wobec zawodnika.
    Sprawa Gapinskiego, Miskowiaka i Klechy jest troche innego rodzaju. Tych zawodnikow nikt na sile nie chce zatrzymac w Pile. Moga sobie odejsc gdzie chca, tylko niech nowy klub zaplaci staremu pieniadze za transfer. Kwoty transferowe zostaly wynegocjowane przez samych zawodnikow lub ich pelnomocnikow.
    Thats' all :)

  44. Powrót do góry    #179
    Użytkownik
    Dołączył
    15-11-2003
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sprawa Gapinskiego, Miskowiaka i Klechy jest troche innego rodzaju. Tych zawodnikow nikt na sile nie chce zatrzymac w Pile. Moga sobie odejsc gdzie chca,
    Tylko ze w tej chwili jest juz na to za pozno.
    Nawet gdyby Rusko zdecydowal sie zaplacic za zawodnikow,to musial by podpisac umowe kontraktowa z klubem z Pily a na to byl czas do 31 stycznia.

  45. Powrót do góry    #180
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba mylisz "jabłko" pojecia! "zdanie wyrwane z kontekstu", to tak jakbym napisał, ze "Jabłko jest robaczywe" a prawdziwe zdanie brzmiałoby "Jabłko nie jest robaczywe"!!!!
    Wysłałem do źródła! a zacytowałem opinie działaczy, bo sądze, ze zdanie Ruski jest takie samo i nic do sprawy nowego nie wnosi!
    (:P przynajmniej zmusiłem Cie do dotarcia do źródła i troche pracy)



Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •