Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 58

Wątek: Dziękujemy Ci Piotrek , jesteś super ! KIBICE STALI.

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 190 w 119 postach

    Dziękujemy Ci Piotrek , jesteś super ! KIBICE STALI.

    za gazetą lubuską :
    W ubiegły piątek komornik zajął dwanaście żużlowych motocykli, będących własnością Stali Strabag Gorzów Wlkp.



    Ich ewentualna sprzedaż ma służyć zaspokojeniu roszczeń dwóch byłych zawodników gorzowskiego klubu: Piotra Śwista i Mariusza Staszewskiego.
    P. Świst występował w bieżącym roku w barwach ZKŻ quick-mix Zielona Góra, a M. Staszewski - RKM Rybnik. Obydwaj zawodnicy (w prywatnym życiu szwagrowie) nie chcą jednak zapomnieć o długu, jaki gorzowski klub ma wobec nich z tytułu braku wypłat za punkty, zdobyte dla ekstraligowej Stali Pergo w 2002 r.




    Dwa pozwy

    Pełnomocnikiem żużlowców jest mecenas Krzysztof Łopatowski. - Ponieważ Klub Sportowy Stal Strabag podpisał umowę wspólnego przedsięwzięcia z Gorzowską Fundacją Żużlową, wystąpiliśmy z pozwami wobec obydwu tych podmiotów - oświadczył. - Ściganie samego klubu było bezskuteczne, bo wszystkie pieniądze przepływają obecnie przez konto fundacji. Na razie mamy prawomocny nakaz Piotra Śwista w stosunku do klubu, gdyż fundacja odwołała się od postanowienia sądu. W przypadku Mariusza Staszewskiego nakazy zapłaty nie zdążyły się jeszcze uprawomocnić, ponieważ zostały wydane dopiero 30 września.
    P. Świst domaga się wypłacenia mu 77.250 zł i karnych odsetek od 26 grudnia 2002 r. (do 17 bm. wyniosły one 8.345,12 zł), zaś M. Staszewski - 31.300 zł i odsetek od 4 stycznia 2003 r. (do 17 bm. - 3.257,77 zł).




    Komornik w akcji

    Nakaz P. Śwista w stosunku do klubu dał możliwość działania Jarosławowi Arciuchowi - komornikowi III rewiru przy Sądzie Rejonowym w Gorzowie. W końcówce sezonu zajął on 4 tys. zł ze sprzedaży biletów na pierwszoligowy mecz Stali Strabag z RKM Rybnik, a w ubiegły piątek zabezpieczył na poczet długów dwa GM-y i dziesięć jaw, będących własnością klubu. Cały sprzęt pozostał w parkingu na stadionie przy ul. Śląskiej. J. Arciuch zamierzał też przejąć ewentualne wpłaty sponsorującej gorzowski klub firmy Strabag Polska, lecz te przelewy zostały wykonane wcześniej i... już skonsumowane przez żużlowców.
    - Chcieliśmy uniknąć interwencji komornika, ale klub konsekwentnie lekceważył nasze wezwania do zapłaty - dodał mec. K. Łopatowski. - Jeśli działacze Stali Strabag nie wywiążą się ze swoich zobowiązań, to najdalej w ciągu dwóch miesięcy maszyny zostaną oszacowane przez biegłego, a następnie sprzedane na licytacji. Przestrzegam ich także przed likwidacją obecnego klubu i założeniem nowego stowarzyszenia. To będzie przestępstwo, o którym nie omieszkam powiadomić prokuratury.




    Chcemy ugody

    - Honorujemy nasze długi i chcemy je uregulować - zapewnił prezes K Stal Strabag Mariusz Guzenda. - Działania komornika traktujemy wyłącznie jako zabezpieczenie naszego majątku przed wydaniem ostatecznego postanowienia sądowego. Zaskarżyliśmy nakaz Śwista w stosunku do fundacji, to samo zrobimy z nakazem Staszewskiego. Rewizyjna rozprawa odbędzie się przed Sądem Gospodarczym w Zielonej Górze. Obydwu zawodnikom zaproponujemy ugodę. Mam nadzieję, że przystaną na nią.
    Sternik gorzowskiego żużla zarzuca bezduszność zarówno kancelarii K. Łopatowskiego, która przez lata mieniła się przyjacielem nadwarciańskiego żużla, jak i P. Świstowi. - W bieżącym roku, gdy mu nie szło w Zielonej Górze, poprosił o możliwość trenowania na naszym torze. Od razu się na to zgodziliśmy - stwierdził. - Teraz okazuje się, że sentymentalni jesteśmy tylko my. Zawodnika nie obchodzi ani położenie klubu, któremu zawdzięcza dosłownie wszystko, ani los kolegów, którzy po spadku Stali z ekstraligi podjęli trud ratowania żużla w Gorzowie...

    MOŻE PANIE PIOTRKU CHCIAŁBY PAN JESZCZE KIEDYŚ U NAS POTRENOWAĆ?
    WYDAJE MI SIĘ ŻE ZOSTAJE PANU TERAZ SWOJE ZACHWASZCZONE POLE OBOK SWOJEJ WIOSKI...

    Ignoruję kilku ćwierćinteligentów z tego forum.

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hej!!!

    A potem na meczach taki Staszewski dziwi sie dlaczego na niego gwizdaja.. co za baran jeden z drugim... jezdza na zuzlu tylko dzieki Stali Gorzow, przeciez gdyby tego klubu nie bylo to na pewno by teraz nie robili tego co robia.. a tak bardzo licza sie dla nich pieniadze ze zrobia wszystko zeby tylko odzyskac kase... co tam Stal...

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    28-03-2002
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bo oczywiście wy wszyscy nadal mielibyście dobre zdanie o swoim pracodawcy, nawet gdyby zalegał Wam 3000 zł.
    Wielu pracuje dwa lata, zeby zarobić taką kasę.
    Pracowalibyście przez 2 tata za free ?
    Stal miała rok na oddanie pieniędzy zawodnikom - czy choć część długu została zwrócona ?

    Dla mnie to postępowanie jest wręcz wzorem dla innych zawodników i przykładem dla różnej maści prezesów.
    Którzy obiecują wiele przed sezonem, a nie są w stanie tych obietnic zrealizować.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2003
    Postów
    62
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawo Piotrek!!! Trzeba walczyć o swoje!!!

    Piotr, Piotr Piotrek Świst.

    Ks Falubaz!!! Duma Ziemi Lubuskiej

    [b]Okoń is the best! Okoń to startwiec!!!

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-03-2003
    Postów
    1,425
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie ma sie co dziwic tym zawodnikom !!!!.
    Ile mozna czekac na swoje pieniądze ????
    Fakt dzieki Stali Swist mogł się pokazac całej Polsce, ale to nie znaczy że nie może odebrac swoich pieniedzy.
    gg://4805877 Ukryta zawartość

    Zapraszam wszystkich do typowania PLS i serii A kobiet w siatkówce
    Ukryta zawartość

    Mistrz świata w Zielonej Górze!!!!!!!!

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-01-2002
    Postów
    2,093
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    i bardzo dobrze. Co jak co ale kasa sie im nalezy bo jazda to dla nich praca. Gdyby kos Wam nie placil przez 12 miesiecy pensji to nie ciagalibyscie pracodwacyi po sądach??????
    ...:::Ukryta zawartość :::... OFICJALNA STRONA TŻ SIPMA LUBLIN

    Lubelskie Forum Żużlowe ...:::Ukryta zawartość :::...
    Galeria zdjęć TŻ Sipma Lublin ...:::Ukryta zawartość :::...

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak, tylko,że kwestia Staszewskiego jest troszke inny od Śwista. Bo dyrektor Głowania twierdzi,że to wielkie nieporozumienie i Staszewskiemu nawet nadpłacono.
    O moralności Łopatowskiego to się w ogóle nie ma co wypowiadać. Najpierw działał w Stali- nie wiem po co?. A potem robi coś takiego...
    Piotr Świst- był na 95 miejscu wśród najlepiej zarabiających Polaków-sportowców m.in przed Kamilem Kosowskim, czy naprawdę tak źle go opłacano?
    Szkoda,że Świst jak coś chce to Gorzów szanuje, a jak trzeba samemu coś poświęcić to robi coś zupełnie odwrotnego.
    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    To co mówi pracodawca, nie ma wielkiego znaczenia. Są różne sposoby kontroli tego, czy wypłacono wszystko pracownikowi. Skoro kontrola stwierdziła, że tak się nie stało, to komornik zrobił to co zrobił.

    Trudno mieć pretensje do Śwista i Staszewskiego, że tak zrobili. Nie tak dawno spotkała mnie podobna sytuacja i bez wahania skorzystałem z pomocy Państwowej Inspeckji Pracy. Całą swoją kasę odzyskałem. I choć mój były pracodawca klnie teraz na mnie, ile wlezie, miałem rację i postąpiłem słusznie. Oczywiście drogę powrotu mam zamkniętą, więc zapewne podobnie będzie ze Świstem i Staszewskim.

    Gdyby więcej żużlowców odważyło się na podobne postępowanie, znacznie mniej byłoby krętactw w naszych klubach.

    D.J.

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    26-08-2003
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Umowa....

    Powiem krótko:umowa to umowa ja też bym nie pozwolił żeby ktoś mnie robił tyle czasu w bambuko.Jak się należy to się należy i nie ma o czym mówić.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pomijajac sprawe Swista. Sytuacja jest o tyle ciekawa, ze Staszewskiego nie chca w Rybniku a juz mozna uslyszec glosy, ze ma zamiar wrocic do Gorzowa. Wydaje mi sie, ze ten pomysl nie bedzie jednak mial mozliwosci realizacji, chyba, ze gosc ma az taki tupet.;) Z punktu widzenia zawodnika - gosc mial racje, przykre ale prawdziwe, jesli chodzi oczywiscie o odzyskanie nalezytych naleznosci. Ktos napisal, ze jest zupelnie inaczaej, ze Staszewski jest splacony. To ja sie pytam, o co tu chodzi?

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja mam dosc waszego pieprzenia o zaleglosciach, pracodawcach i innych bajkach. Czy ZROBILBYS TAKIE SWISTWO (PRACODAWCY GRRRR) GDYBYS PRACOWAL U NIEGO OD POCZATKU SWOJEJ KARIERY ZAWODOWEJ, ZAWSZE DOSTAWAL PIENIADZE, BYLBYS UWIELBIANY PRZEZ KIBICOW, TWOJA KARIERA ZAWODOWA BY SIE ROWNIEZ ROZWIJALA - dzieki Twojemu talentowi i klubowi, I PO TYLU LATACH, KIEDY POPROSTU PRZYSZLA BIEDA, KLOCIL SIE O TAK NAPRAWDE GROSZOWE SPRAWY W POROWNANIU Z TYM CO SIE JUZ WZIELO. Rozumiem mozna sie domagiwac, ALE ZEBY ROBIC TO W TAKI SPOSOB, PRZECIEZ Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE !!! Normalnie Swist i Staszewski to dzikie zwierzeta, zeby oni jeszcze jakis poziom reprezentowali...a teraz ich dzialania moga sie przyczynic sie do zalamu kariery mlodych chlopakow ze Stali...

    Ja rozumiem Swist ze jezdzisz jak traktorzysta w Zielonej Gorze i to samo Staszewski w Rybniku. Nie zarobiliscie nic, to teraz chcecie wydrzec "swoje uczciwie zarobione pieniadze" od klubu, ktory jest waszą tak naprawde matką i pewnie dzisiaj zmywalibyscie podlogi w Tesco gdyby nie Stal.

    Podsumowujac: Ludzie z Was do dupy, Zawodnicy mierni, ale za to profesjonalisci nadgorliwi i mega restrykcyjni.

    Nigdy wiecej Was w Stali Gorzow...nigdy wiecej...

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nagła zmiana poglądow?!

    Prosze, prosze co sie dzieje. Jeszcze niedawno niejaki rav_gorzow wymadrzal sie w watkach o Polonii, ze to wina dzialaczy ze zadluzenie, ze nikt nie chce jezdzic za darmo itd. Tymczasem gdy chodzi o jego druzyne, natychmiast zmienia taktyke i przezuca sie na zawodnikow, ktorzy chca po prostu odzyskac zarobione pieniadze.

    Gratuluje konsekwencji w wypowiedziach panie rav_gorzow:P.

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    A czego wy (kibice gorzowscy) oczekiwaliście ?? Że Świst przyjdzie i powie ze niechce tej kasy po klub jest w trudnej sytuacji ?? Na jakim wy świecie żyjecie ?? Teraz wszystko sie kręci koło kasy i koniec. Ciekawe co wy byście zrobili jakby wam wasz były klub wisiał kase ?? Z pewnością byście robili wszystko żeby ją odzyskac.
    Tylko Falubaz!

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2002
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hlibek miał rację mówiąc, że Świst jest jego najwiękrzym wrogiem, jego i całej Stali. I pomyśleć, że Świst mówi o tym, że ma sentyment do klubu i zawsze będzie pamiętał o tym skąd jest!!!

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar Jacazg
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    1,520
    Kliknij i podziękuj
    687
    Podziękowania: 317 w 167 postach

    I tak powinno być!!!!!!!!

    Szwagrowie mają racje. A może jeden z drugim gorzowianin popracują przez rok albo półtorej za darmo, to powiedzą, że Świst za małych odsetek zarządał. Mimo kilku wyjątków widzę, że wiekszość forumowiczów ma odpowiednie zdanie na temat uczciwości. A to, że zlicytują maszyny juniorów z Gorzowa to nie wina Śwista i Staszewskiego tylko włodarzy Stali Gorzów, którzy korzystali z usług zawodników na których nie było ich stać.
    Falubaz to MAGIA!!!

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Czy ZROBILBYS TAKIE SWISTWO (PRACODAWCY GRRRR) GDYBYS PRACOWAL U NIEGO OD POCZATKU SWOJEJ KARIERY ZAWODOWEJ, ZAWSZE DOSTAWAL PIENIADZE,
    Tak MacAronik. Ja właśnie takie coś zrobiłem. Pracodawca wręcz mnie wychował (jest to uczelnia, na której studiowałem i potem pracowałem) i płacił regularnie. Kiedy jednak skończyła mi się umowa, spróbował mnie oszukać. Nie wypłacił mi ekwiwalentu za urlop i nie podbił pieczątki na pół roku ubezpieczenia, co reguluje prawo pracy. Ponieważ rozmowy po dobroci nic nie dawały, sięgnąłem po prawnika, który doradził mi Państwową Inspekcję Pracy. sprawę wygrałem w przeciągu dwóch tygodni.

    Nie uważam, abym zrobił źle. Wręcz przeciwnie - gdyby więcej osób poszło w moje ślady, pracodawcy nie oszukiwaliby tak chętnie swoich pracowników.

    Dotyczy to również speedwaya. Gdyby np. paru żużlowców z Bydgoszczy poszło w ślady Protasiewicza, paru pilan, gdańszczan czy gorzowian postąpiło podobnie, odzyskaliby swoje pieniądze i może kluby zaczęłyby się bać.

    D.J.

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    08-09-2003
    Postów
    32
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    E wy zielonogórskie śm.... to nie wasza sprawa! Macie Śwista i dajecie mu kasę i fajnie i kurde zajmijcie się swoimi sprawami. A co do śwista i staszewskiego to myślę, że tym sposobem chłopaki na zawsze pożegnali się ze Stalą i mam nadzieję, że szwagier za rok będzie tez w 1szej lidze jeździł bo jest za cienki na eligę i, że tym razem zostanie więcej niż wygwizdany. Oni poprostu s***ą na Stal i nie powinni mieć żadengo prawa treningu na naszym stadionie. Hlib miał rację...dla śwista już dawno zaczęło się nic nie liczyć poza kasą......szkoda.......

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    18-12-2002
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    dobrze robią

    A co wy myśoicie ku** mac łamali kosci szczególnie Świst przez 15 lat dla goszofa co to teraz ma nie upominac sie o swoje zarobione pieniądze ser jak cholera , gość nie ma nic za darmo nie oddali kasy to ściąga inaczej a poza tym nie złe osły swojemu najlepszemu zawodnikowi nie dali kasy który wiozł w ekstralizde Stal przez lata zero honoru jak to nad warta bywa. A traz wielce wyszczekani ze Swist już ich wali i Staszewski tez oojojojjo jak sie nie płaci najlepszemu zawodnikowi to jest dopiero debilizm i to jeszcze wychowankowi który latami sie zabijał dla was !!!!!!!! kurde zbudujcie se nowy stadion lepiej heheh wasze pamietne rozbudowy i IMSJ transfery ohohohoho bizmesmeni smai Gondora kochali a teraz heheh

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar JoCKeR
    Dołączył
    19-02-2003
    Postów
    656
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Znow wasnie zielonogorsko-gorzowskie.
    Zielonogorzanie popieraja Swista gorzowianie sie pluja , pewnie gdyby Swist zarzadal kasy od FALUBAZOW to gorzowscy kibice biliby brawo i mowili dobry Swist dobrze zrobil.
    To smieszne, ja popieram takie zachowanie jak Staszewskiego i Swista i nie dlatego ze sprawa dotyczy klubu z Gorzowa, tylko dlatego ze te pieniadze uczciwie zarobili i po prostu sie im nalezy ta kasa. Nie dalo sie odzyskac kasy droga rozmow to musieli podzialac w inny sposob jak najbardziej zgodny z prawem!!
    Wiec drodzy gorzowianie przestancie pierdziec ze Swist i Staszewski zrobili zle, mozecie miec tylko pretensje do dzialaczy ktorzy przez rok nie potrafili splacic zadluzen wobec jezdzcow i stad wyszla ta przykra sytuacja.Szkoda jesli motocykle zostana zlicytowane, moze to zamknac droge mlodym zawodnikom do uprawiania sportu, ale takie zycie za bledy trzeba placic.

    Widze po wpisach ze waszym bozyszczem jest teraz Hlib ciekawe co bedziecie o nim pisac kiedy podpisze umowe z innym klubem. Pewnie powiesicie na tym mlodym chlopaku wszystkie zdechle gorzowskie psy.

    PZDR z Zielonej Gory
    Kobiety sa jak sytuacje podbramkowe.... niewykorzystane sie mszcza Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik Awatar kris_stal
    Dołączył
    12-09-2003
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O prymitywnym zachowaniu prymitywnych ludzi szkoda gadać -ale co tam słow kilka można wrzucić!!Czyżby panowie szwagrowie nie zdawali sobie sprawy kim byliby gdyby nie Stal Gorzów!!!Jeden prawdopodobnie jeżdził by teraz po polu ciągnikiem marki zetor i od czasu do czasu pojechał by na lepperową blokadę dróg bo by do garnka nie miał co włożyć,a drugi pracował by w resorcie ministra Janika ,ale co tam .
    Istnieje również w tym wszystkim pozytywny (jak na ironię)aspekt sprawy.Zaistniała sytuacja prawdopodobnie dożywotnio dyskwalifikuje ich z reprezentowania w przyszłości barw gorzowskiego klubu(jeden już dostał kopa z rybnika ,a drugi.. czas pokaże),a co za tym idzie nie będo psuli atmosfery w klubie jak to już bywało w przeszłości!!!
    PS.To ile ten Świst zarabiał skoro klub wisi mu ok 80 tyś-prawie pół sezonu nie jeżdził bo niby obojczyk miał złamany(dziwnym trafem na tor wrócił dzień czy dwa po meczu ostatniej kolejki w Gdańsku kiedy Stal spadła już do niższej klasy rozgrywek!!),a większą część pieniędzy miał wypłaconą??

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-11-2002
    Postów
    511
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem za!

    Umow nalezy dotrzymywac, pracownikowi nalezy sie zaplata za prace i juz!

    Cp do tych gorzowian co pisza o tym ze Swist zawdziecza wszysto klubowi z Gorzowa... Racja racja... Mowicie ze dlatego nie powinien ciagac po sadach klubu ktory ma problemy finsowe... Tak...? Ilu z was w tej chwili (mowie o tych co wiedza co to znaczy praca zarobkowa) jest gotowa przez rok pracowac za darmo a swoja pensje oddac klubowi? Albo pracodawcy? Pomyslcie ile kasy jest winny klub Swistowi a pozniej sobie pomyslcie, powiedzcie szczerze ile majac rodzine an utrzymaniu jestescie gotowi zrobic dla takiej kasy? Ja sie absolutnie nie dziwie Swistowi a wszystkim innym ktorzy rzucaja na Swista polecam poczekac az bedziecie miali swoje lata, rodzine, rachunki do zaplacenia... Swiatopoglad sie wam momentalnie zmieni;-)

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    Qrcze kto by pomyślał kilka lat temu że kiedyś Falubazy będą bronic Piotrka Śwista a gorzowianie go jechać. Ech co to sie dzieje na świecie , teraz to już wszystko jest możliwe.
    Tylko Falubaz!

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 190 w 119 postach
    Prosze, prosze co sie dzieje. Jeszcze niedawno niejaki rav_gorzow wymadrzal sie w watkach o Polonii, ze to wina dzialaczy ze zadluzenie, ze nikt nie chce jezdzic za darmo itd. Tymczasem gdy chodzi o jego druzyne, natychmiast zmienia taktyke i przezuca sie na zawodnikow, ktorzy chca po prostu odzyskac zarobione pieniadze.

    Gratuluje konsekwencji w wypowiedziach panie rav_gorzow:P.
    Panie lampeq !
    Wydaje mi się że "wymądrzanie się" to wyłącznie pańska specjalizacja.
    Co do działaczy - to nasi gorzwscy działacze , przynajmniej nie siedzą w więzieniach...
    Co do konsekwencji , panie lampeq , to wydaje mi się że wypadało by coś może zacytować moje wypowiedzi , bo twierdzenie że coś gdzieś kiedyś napisałem , ale nie pamiętasz gdzie i kiedy ... jest po prostu śmieszne...
    Ale bardzo panu dziękujemy , że zechciał pan po raz kolejny odwiedzić temat , co do którego jest pan "jak zwykle wielce zainteresowany" i po raz kolejny głosisz pan ciekawe poglądy, jesteśmy zaszczyceni.

    Prosze wymyślić w odpowiedzi coś mądrego , bo panu kibiców ubędzie (jak Świstowi i Staszewskiemu)
    Pozdrawiam pana z ziemi lubuskiej , panie lampeq , Żegnam.
    Ignoruję kilku ćwierćinteligentów z tego forum.

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panie lampeq !
    Wydaje mi się że "wymądrzanie się" to wyłącznie pańska specjalizacja.
    To zle ci sie wydaje, koleszko. Jezeli ktos miesza z blotem sowich bylych pupili za to, ze domagaja sie swoich pieniedzy, to nawet nie warto komentowac jego glupawych postow i zakladanych tematow, wielce urazony "kibicu"...

    Co do działaczy - to nasi gorzwscy działacze , przynajmniej nie siedzą w więzieniach...
    W tym momencie jestes zlosliwy, a ta zlosliwosc wynika z braku argumentow, sam nie wiesz, o co masz pretensje do Swista i Staszewskiego i wywalasz glupawy temat, jakby nie wiadomo co sie dzialo.

    Co do konsekwencji , panie lampeq , to wydaje mi się że wypadało by coś może zacytować moje wypowiedzi , bo twierdzenie że coś gdzieś kiedyś napisałem , ale nie pamiętasz gdzie i kiedy ... jest po prostu śmieszne...
    Ale mi wystarczy moja pamiec, a na wyszukiwanie twoich wypowiedzi nie mam ani czasu ani ochoty.

    Ale bardzo panu dziękujemy , że zechciał pan po raz kolejny odwiedzić temat , co do którego jest pan "jak zwykle wielce zainteresowany" i po raz kolejny głosisz pan ciekawe poglądy, jesteśmy zaszczyceni.
    Glosze poglady zgodne z zasadami wspolczesnego swiata - jezeli ktos uczciwie pracowal, wywiazal sie z kontraktu to powinien otrzymac za to wynagrodzenie. Tak samo jak nie pochwalam tego co Polonia zrobila z Protasiewiczem(chociaz go nie lubie), tak nie bede pochwalal tej sytuacji, bo dla mnie jest to po prostu zwykle oszustwo.

    Prosze wymyślić w odpowiedzi coś mądrego , bo panu kibiców ubędzie (jak Świstowi i Staszewskiemu)
    Pozdrawiam pana z ziemi lubuskiej , panie lampeq , Żegnam.
    Ja nie potrzebuje kibicow, a szczegolnie takich jak ty:/. Nie pozdrawiam :/

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ZROBILBYS TAKIE SWISTWO (PRACODAWCY GRRRR) GDYBYS PRACOWAL U NIEGO OD POCZATKU SWOJEJ KARIERY ZAWODOWEJ, ZAWSZE DOSTAWAL PIENIADZE,
    Tak MacAronik. Ja właśnie takie coś zrobiłem. Pracodawca wręcz mnie wychował (jest to uczelnia, na której studiowałem i potem pracowałem) i płacił regularnie. Kiedy jednak skończyła mi się umowa, spróbował mnie oszukać. Nie wypłacił mi ekwiwalentu za urlop i nie podbił pieczątki na pół roku ubezpieczenia, co reguluje prawo pracy. Ponieważ rozmowy po dobroci nic nie dawały, sięgnąłem po prawnika, który doradził mi Państwową Inspekcję Pracy. sprawę wygrałem w przeciągu dwóch tygodni.

    Nie uważam, abym zrobił źle. Wręcz przeciwnie - gdyby więcej osób poszło w moje ślady, pracodawcy nie oszukiwaliby tak chętnie swoich pracowników.

    Dotyczy to również speedwaya. Gdyby np. paru żużlowców z Bydgoszczy poszło w ślady Protasiewicza, paru pilan, gdańszczan czy gorzowian postąpiło podobnie, odzyskaliby swoje pieniądze i może kluby zaczęłyby się bać.

    D.J.
    Gdyby paru Bydgoszczan czy Pilan poszło w slady Protasa to te kluby by sie niebały bo by UPADŁY.O ile dobrze wiem to pila caly sezon nieplaci zawodnikom...a Zaleglosci wobec Gollobów...to wogle...

    Ps.Do Jockera...

    O Hlibie wspomniały tylko dwie osoby więc co pierdzielisz ze jest on "naszym" bozyszczem...?zreszta one tylko cytowały jego wypowiedz...

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Chyba tylko kompletnie niepoprawni romantycy sądzą, że żużlowiec jeździ tylko dla sławy, chwały i oklasków kibiców. A jadąc do tunera po nowy silnik taki żużlowiec słyszy: "należy się X Euro", na co odpowiada: "No wie Pan, nie mam Euro, ale mam za to 10 tysięcy kibiców którzy zawsze mnie oklaskują, wystarczy ?!" a tuner oczywiście podskakuje radośnie i z uśmiechem na twarzy za darmo oddaje silnik.

    A może cofnijmy się w czasie, gdzieś do początku roku 2002. Klub z Gorzowa siada do rozmów ze Świstem czy Staszewskim dotyczących kształtu ich kontraktów na nadchodzący sezon. Gadają, gadają aż się dogadują. Klub zgadza się płacić zawodnikom za każdy punkt X złotych. No i zawodnik jeździ, zdobywa punkty, naraża zdrowie i życie, wydaje kase na sprzęt, a klub... nie płaci owych X złotych. Ktoś tu zrobił sobie z kogoś jaja. Mija cały sezon 2002, kończy się sezon 2003 a pieniędzy jak nie było tak nie ma. No więc żużlowiec uderza najsilniejszą bronią, czyli uzyskuje nakaz sądowy i załatwia komornika. Ale nie powinien tego robić bo urażona duma kibica tego nie zniesie. Kibic pomyśli sobie: "Jak on może domagać się swojego ?? Przecież to skandal !! To my go oklaskiwaliśmy i miał nasze uwielbienie a teraz chce jeszcze jakiejś kasy ?? A za co ?! To oklaski mu nie wystarczą ??". I zaczynają się litanie pod hasłem "A niech go szlag trafi za to że ruinuje mój ukochany klub"...

    Bardzo dobrze zrobili. Każdy zawodnik któremu klub wisi jakieś pieniądze (KTÓRE KIEDYŚ ZGODZIŁ SIĘ ZAPŁACIĆ !!) a z których zwrotem zwleka w nieskończoność, powinien ostro się za takie kluby zabrać a panowie którzy okazali się takimi profesjonalistami i nie wywiązali się z tego co obiecali, powinni pakować manatki i zmykac gdzie pieprz rośnie trzymając swoje łapy z dala od jakichkolwiek cudzych pieniędzy...

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 190 w 119 postach
    Panie lampeq !
    Wydaje mi się że "wymądrzanie się" to wyłącznie pańska specjalizacja.
    To zle ci sie wydaje, koleszko. Jezeli ktos miesza z blotem sowich bylych pupili za to, ze domagaja sie swoich pieniedzy, to nawet nie warto komentowac jego glupawych postow i zakladanych tematow, wielce urazony "kibicu"...

    Co do działaczy - to nasi gorzwscy działacze , przynajmniej nie siedzą w więzieniach...
    W tym momencie jestes zlosliwy, a ta zlosliwosc wynika z braku argumentow, sam nie wiesz, o co masz pretensje do Swista i Staszewskiego i wywalasz glupawy temat, jakby nie wiadomo co sie dzialo.

    Co do konsekwencji , panie lampeq , to wydaje mi się że wypadało by coś może zacytować moje wypowiedzi , bo twierdzenie że coś gdzieś kiedyś napisałem , ale nie pamiętasz gdzie i kiedy ... jest po prostu śmieszne...
    Ale mi wystarczy moja pamiec, a na wyszukiwanie twoich wypowiedzi nie mam ani czasu ani ochoty.

    Ale bardzo panu dziękujemy , że zechciał pan po raz kolejny odwiedzić temat , co do którego jest pan "jak zwykle wielce zainteresowany" i po raz kolejny głosisz pan ciekawe poglądy, jesteśmy zaszczyceni.
    Glosze poglady zgodne z zasadami wspolczesnego swiata - jezeli ktos uczciwie pracowal, wywiazal sie z kontraktu to powinien otrzymac za to wynagrodzenie. Tak samo jak nie pochwalam tego co Polonia zrobila z Protasiewiczem(chociaz go nie lubie), tak nie bede pochwalal tej sytuacji, bo dla mnie jest to po prostu zwykle oszustwo.

    Prosze wymyślić w odpowiedzi coś mądrego , bo panu kibiców ubędzie (jak Świstowi i Staszewskiemu)
    Pozdrawiam pana z ziemi lubuskiej , panie lampeq , Żegnam.
    Ja nie potrzebuje kibicow, a szczegolnie takich jak ty:/. Nie pozdrawiam :/
    -koleszko to możesz mówić do swych (siedemnastoletnich) rówieśników,
    -piszesz nie warto komentowac - a komentujesz
    -nie ja zacząłem o działaczach
    -nie ma czasu ani ochoty - tak najłatwiej
    -ja nigdy nie byłem twoim kibicem
    -klub wcześniej czy później zapłaciłby Świstowi i Staszewskiemu , Guzenda to nie to samo co oszuści (działacze) z bydgoskiego klubu.
    Pozdrawiam prawdziwych kibiców
    Ignoruję kilku ćwierćinteligentów z tego forum.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach




    -klub wcześniej czy później zapłaciłby Świstowi i Staszewskiemu , Guzenda to nie to samo co oszuści (działacze) z bydgoskiego klubu.
    ---------------
    z kad ta pewnosc? moze guzenda to jeszcze wiekszy oszust niz tadziu ch.
    podeprzesz to czyms, czy tylko Tobie sie tak wydaje?

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 190 w 119 postach



    -klub wcześniej czy później zapłaciłby Świstowi i Staszewskiemu , Guzenda to nie to samo co oszuści (działacze) z bydgoskiego klubu.
    ---------------
    z kad ta pewnosc? moze guzenda to jeszcze wiekszy oszust niz tadziu ch.
    podeprzesz to czyms, czy tylko Tobie sie tak wydaje?
    obserwuje go od ponad roku , przekonał mnie do siebie - on nie jest oszustem. TYLE.
    (to dla pozostałych bo z "falubazem" rozmawiałem przez GG )
    Ignoruję kilku ćwierćinteligentów z tego forum.

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2002
    Postów
    207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ale o co chodzi??

    Sprawa na pewno jest skomplikowana. Takich sytuacji jednak jest bardzo wiele. Dopiero jednak, gdy dotyczy ona ludzi, których znamy, lubimy ich, kibicujemy im, wtedy zaczynają się emocje i komentarze.
    Pracował i nie zapłacili, więc odszedł. Jest zawodowcem i ma do tego prawo, nawet gdyby płacili na czas. Nie płacą wciąż, podał do sądu. Ma takie prawo i ja dziwie się, że tak późno, ale to chyba właśnie z sentymentu. Kto wie, może lepiej udałoby się Świstowi przygotować do tegorocznego sezonu, gdyby miał tą zaległą kasę. Jest na tym forum wiele rozsądnych wypowiedzi, które w prosty ekonomicznie sposób tłumaczą krok Śwista. Ja równiez nie dziwię się jego poczynaniom, czy też analogicznym Protasiewicza w stosunku do Polonii. Uważam je za jak najbardziej normalne. Ciesze się, że gorzowski klub spokojnie utrzymał się w lidze, choć miałem nadzieję, że powalczy o awans. Kto wie jednak, czy własnie to utrzymanie się w pierwszej czwórce nie odbyło się kosztem dwójki zdesperowanych już obecnie wierzycieli.
    Prezes Guzenda wspomina, że Stal zezwoliła Świstowi na treningi w Gorzowie. Chwała za to i Stali i Prezesowi. Niektórzy z Was mówią, że Świst całe swoje życie żużlowe spędził z Gorzowem. Nie jest to prawda. Był czas, że jeździł w Rzeszowie, a wtedy niestety ówczesne władze kopnęły Go w tyłek i Pan Piotr musiał trenować w Zielonej Górze (nawiasem mówiąc to samo zrobiła kiedyś Zielona Góra Dudkowi). Oczywiście żadnej w tym nie było winy obecnych władz jak mniemam. Mimo to Świst mówi o sentymencie i wcale się nie dziwię. Nie da się jednak sentymentem wyżywić rodziny, choć pewnie każdy z nas wrzuciłby co nieco żużlowcowi pod kościołem. Nie zatankuje się też sentymentu do baku i z sentymentem na plecach zamiast "kewlaru" nie popędzi się do mety dla jakiegokolwiek klubu. Taki jest dzisiejszy sport Panie i Panowie i to nie tylko żużlowy. Musimy zaakceptować obecność wciąż nowych zawodników w barwach naszych ukochanych drużyn, których do niedawna być moze zdarzało się Wam wygwizdywać i wyzywać. Taką mają pracę i dlatego za obijanie swoich kości i za to że darzą nas uciecha, żądają zapłaty. I niech tak zostanie.
    Pozdrowienia dla normalnych kibiców (kiboli nie lubię i współczuję im).
    Pinio
    Troche się rozpisałem, mam jednak nadzieję, że Was nie zanudziłem.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobra, skoro tak madrze tu prawicie o pracodawcy i pracownikach to ja wam cos powiem o MACIERZYSTYM KLUBIE. Macierzysty klub to jakby matka. Wychowankowie to jej synowie. I taki klub traktuje sie inaczej niz Atlas Wroclaw czy co inne. Czy naslalibyscie komornika na wlasna, biedna, matke ? Obojetnie jakaby ona byla. No tak...przeciez mozecie dostac od niej jakas kase na drodze sadowej i bedzie sie wam zylo lepiej mimo tego ze ona umrze, a nia cala rodzina, oprocz dwoch synalkow. Ja to widze z tej strony, wy nie nalezycie do tej rodziny wiec nie zrozumiecie.

    pozdrawiam wszystkich oprocz dwoch synkow marnotrawnych.

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do kobylaków : Żużlowcy to nie są postacie z gry, oni żyją zupełnie jak wy. Na bank kazdy z was zrobiłby to samo na ich miejscu. To ich zawód, i juz nie mówie ze nic nie zarabiali, ale musieli z własnej kieszeni dokładać na sprzet. Gdyby kasa wpływała regularnie, to myśle ze swistak i staszewski nie mieli by tak słabego sezonu, bo mieli by dodatkowe finanse na sprzęt. Moim zdaniem dobrze robią szwagrowie, ktoś musi zacząć walke z prezesikami, nie mogą obiecać milionów, a potem rozkładać ręce...

    piszecie ze swist robi swinstwo dla klubu, który go wychował, i ze zapomina dzieki komu jezdzi, a wy co robicie ? tez zapomnieliscie komu przez lata kibicowaliście i kto był dla was najwiekszym idolem. Teraz jest to dla was wróg numer jeden. Jesteście typowymi chorągiewkami wśród kibiców...

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    McAronik, boze, przestań pisać w tym wątku ! Ile ty masz lat chłopie ? Jaka matka, boze co ty wypisujesz... Miedzy matką a macierzystym klubem jest ogrooomna róznica, ale jesli jej nie widzisz, to ci wyjasnie na twój sposób myślenia :

    szanowałbyś matke, która nie dawała by ci jeść, byś chodził w starych szmatach, i wogole by sie toba nie interesowała ?

    ps. jako "matke" wziełem pod uwage działaczy, jak i kibiców

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    17-10-2003
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    McAronik : twoje porównanie jest nie na miejscu ?! Ludzie nie rozumiem was, przecież oni są zwykłymi szarymi ludźmi i chcą odebrać swoje pieniądze. Byla mowa że Staszewskiego juz spłacili. Przecież Staszewski jesli oczekuje forsy to musi okazac ze te pieniądze mu sie należa przeciez nie przyjdzie sobie i powie "wiecie co dajcie mi pieniadze", najlepiej ta sytuacje ocenil Roberto, podobal mi sie twoj post :D

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik Awatar kris_stal
    Dołączył
    12-09-2003
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    szanowałbyś matke, która nie dawała by ci jeść, byś chodził w starych szmatach, i wogole by sie toba nie interesowała ?
    Chyba z głodu szwagrowie nie umierali jak jezdzili w Gorzowie .

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    boshe ludzie to zakrawa na paranoje czy wy zwyklej przenosni nie potraficie zrozumiec? az tak zaciemniale jest juz to spoleczenstwo?!

    po pierwsze

    McAronik piszac o matce uzyl przenosni wiecie taki srodek stylistyczny przez poetow uzywany ale czesto dla wytlumaczeniu pewnym ociezalym umyslowo pewnych spraw

    za pomoca tej przenosni chcial ukazac stosunek Swista i Staszewskiego do klubu z Gorzowa a przynajmniej to jaki ten stosunek byc powinien ale to juz inna sprawa

    przeciez te kwoty to sa groszowe sprawy! to jest moze ledwie 1/10 tego co zarobil Swist na torze! wiec nie piszcie bzdur ze majac te pieniadze moze lepiej by jezdzil (te kwoty starcza mu na zakupienie moze 2 golych silnikow do tego dochodzi tunnig przelgady itp) albo ze nie mial kasy na jedzenie i wlanie paliwa do samochodu!

    troche przesadzacie

    poza tym widze ze najwiecej sie odzywaja Ci co najmniej wiedza

    nie wiemy ile kasy dostali Swist i Staszewski i jaki procent calej kwoty do wyplcanie pozostal do splaty

    zeby nie bylo ze uwazam ze nie powinni sie o ta kase ubiegac

    wrecz przeciwnie ale powinni sie z klubem DOGADAC a nie ZADAC kasy
    po to mamy jezyk i mozg zeby moc sie porozumiec niektorzy o tym zapomnieli ?

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    McAronik, boze, przestań pisać w tym wątku ! Ile ty masz lat chłopie ? Jaka matka, boze co ty wypisujesz... Miedzy matką a macierzystym klubem jest ogrooomna róznica, ale jesli jej nie widzisz, to ci wyjasnie na twój sposób myślenia :

    szanowałbyś matke, która nie dawała by ci jeść, byś chodził w starych szmatach, i wogole by sie toba nie interesowała ?

    ps. jako "matke" wziełem pod uwage działaczy, jak i kibiców
    Matke zawsze sie szanuje to po pierwsze.
    Po drugie napisalem "jak ja to widze" i nie tylko ja.
    Po trzecie: bij pod tramwaj.

    pozdro

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...a pod postem Omana podpisuje sie obyma ryncyma...

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    milo mi ze ktos w koncu na tym forum mysli podobnie do mnie.....az nie wierze...

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    323
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ktos napisal ,ze:

    Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE
    Juz tak pusto w gorzowskiej kasie nie bylo ,skoro starczylo na zakontraktowanie 3 zawdonikow obcokrajowych.
    Pewnie , zarobili nie mala kase na torze.
    I juz Swist ze Staszewskim wiedza gdzie ich pieniadze.

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    299
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do Piotra i szwagra. Ktos wspomnial ze moznaby ich spotkac pod kosciolem gdyby nie egzekwowali dlugu. Panowie! Swist na wybudowany duzy dom na obrzezach Gorzowa, jezdzi o ile sie nie myle nowym VW trnasporterem oraz Golfem IV, wiec nie mowmy ze przymiera przez Stal glodem, badz nie mogl sie przegotowac nalezycie do sezonu. Obaj panowie szwgrowie dostali od swoich klubow pieniazki na przygotowanie sie do sezonu ale ze oboje woleli oszczedzic efekt jest taki jaki jest. Owszem Stal ma dlug wobec szwgrow i oczywiscie trzeba go splacic ale z drugiej strony ...zal sluchac jak byli zawodnicy klubu ktoremu zawdzieczaja tak wiele sa tak bezkompromisowi i wyrachowani. Smutne jest to tym bardziej ze Swist korzystal w trakcie sezonu z goscinnosci stadionu Edwarda Jancarza ktory to oddawal plastron stali wlasnie Piotrkowi...Mysle ze teraz Eddy oddalby go Bolo'wi.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-06-2002
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no tak, w gorzowie jak zwykle po staremu
    kupa długów a Oni mają kasę na obcokrajowców, jakies bzdety o matkach normalnie słabo się robi, panowie co to za matka która kradnie pieniądze swoim dzieciom ;)?? he he he
    Widać że większość kibiców z Gorzowa to jeszcze uczniowie i mało wiedzą o życiu zarabianiu pienędzy i utrzymaniu rodziny
    Nie ma co gadać wg Gorzowskich kibiców wszyscy są cacy dla nich jeśli daja pieniążki a jeśli coś ktoś chce od klubu to jest wtedy największy śmieć... pewnie dlatego mają takie długi, po co płacić pieniądze śmieciom i wrogom Stali, po co dotrzymywać umówi i kontraktów z zawodnikami

    A wogóle to powinni działacze wpasć na pomysł i małymi literkami napisać po spodem w każdym kontrakcie coś typu:
    " jak uda nam się pana pozwodzić i nie zapłacić w ciągu roku to pieniądze przepadają i kontrakt jest uniważniony" i było by po kłopocie
    Klub by nie miał długów
    GG 1655034
    prognoza pogody RMF FM 17.06.03 godz.16.00
    "Najcieplej jest w woj. Lubuskim, bo 23 stopnie w Lesznie" Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo ciekawa sytuacja.A ja mam takie pytanie,gdzie byli gorzowscy działacze przez ten ostatni rok?Czy naprawdę nie mogło dojść do ugody?Na razie każdy ocenia skutki zaistniałej sytuacji,a nikt nie ocenia przyczyn.

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    93
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tak sobie myślę....

    Hej!

    Czytam ten wątek i się zastanawiam....
    Sytuacja faktycznie jest taka - sobie, trodno się określić i stanąć po którejś ze stron jeśli jest się w pewnym sensie w środku tzn. jest się kibicem Stali.
    Szczerze jednak mówię, że nie podobają mi się do końca ostre wypowiedzi moich kolegów z Gorzowa, których nomen omen w większości szanuję. Nie podzielam bowiem Waszych ataków na szwagrów za to co chcą zrobić, sam bowiem wiem co znaczy nie mieć zapłaconej kasy (oj sporej) za robotę, mimo wcześniejszych ustaleń i podpisanych kontraktów. Pomijam sprawę ich wcześniejszych zarobków i średniej postawy na torze (szczególnie Staszewskiego, bo Piotrkowi wiele chyba jednak zarzucić nie można) - mieli podpisane i wynegocjowane stawki więc kasa należy się jak psu micha i tyle.
    Z drugiej jednak strony jest fakt moralnego stanu sprawy - o czym głośno mówią moi szanowni przedpiszcy. Mi - podobnie jak większości kibiców - zależy na aktualnym i przyszłym stanie (ekonomicznym i kadrowym) klubu i boli mnie fakt zajęcia sprzętu, którego pozyskanie i utrzymanie kosztowalo w tym sezonie klub i mechaników kupę kasy, potu i wyrzeczeń a tu wpada komornik (notabene bezduszna instytucja) i rekwiruje motocykle pod zastaw stosunkowo małej kasy (a pamiętajmy, że komornik w razie czego wylicytuje je za 50 - 70% ich faktycznej wartości co prawdopodobnie! pozwoli na uregulowanie całości zaległości + kosztów procesowych i komorniczych). Mnie również boli, że do takiej sytuacji doprowadzili Staszewski (jakośc nigdy specjalnie za nim nie przepadałem) i przede wszystkim Piotrek (doskonale pamiętam moment przekazania mu plastronu przez Edka - byłem dumny jakbym co najmniej sam go dostawał), a teraz to właśnie oni pośrednio kłują w plecy gorzowski żużel i naszych młodych orłów ("i ty Brutusie?").
    Z trzeciej strony - to gdzie przez ten rok były w tej sprawie nasze władze? Czemu nie dogadano się wcześniej? Nie znamy tak naprawdę kulisow tej sprawy - nie wiemy czy czasem szwagrowie nie wydzwaniali do zarządu np. co tydzień z pytaniem o kasę a byli zbywani tekstami w stylu "już za tydzień, po meczu, w przyszłym miesiącu" itp. Tak naprawdę to wymagalność tej kwoty można było mieć już w kwietniu -
    2-3 miesiące wystarczą na uzyskanie nakazu sądowego a po 2 tygodniach można sprawę oddać do komornika.
    Podejrzewam, że problem wynikł z tego, że obaj panowie jeździli w ekipie Gondora i odeszli wraz z zachwianiem się sytuacji w klubie i zmianą zarządu co automatycznie przesunęło ich w hierarchii do tego bardziej nielubianego grona, co tym samym spowodowało narastające objawy "olewania" wierzyciela i finansowanie spraw bieżących w pierwszym rzędzie. A teraz to rodzi takie a nie inne skutki....
    W każdym razie, cholern..a szkoda, że tak się stało - uważam, że lepiej jest się zawsze dogadać niż iść na noże - to zawsze jest ostateczność. Od odpowiedzialności się w tym wypadku nie ucieknie a dzisiaj przez takie "przeczekiwanie problemu" mamy sytuację, że oprócz długu podstawowego są do zapłacenia odsetki, koszty procesowe i komonicze (na pewno nie małe!) - czy to się napewno opłacało? W każdym razie szkoda, że do tego doszło bo szkoda mi NASZEGO klubu i dodatkowych problemów na jego drodze - niestety gospodarka rynkowa i biznes ma swoje prawa - nawet w sporcie....

    Liczę na to że się jednak strony dogadają.

    Pozdrawiam
    Marcin
    Stal Strabag Gorzów - trzymam kciuki chłopaki!

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze po wpisach ze waszym bozyszczem jest teraz Hlib ciekawe co bedziecie o nim pisac kiedy podpisze umowe z innym klubem. Pewnie powiesicie na tym mlodym chlopaku wszystkie zdechle gorzowskie psy.
    Hej nie wazne jest ze odchodzi.. wazne jest gdzie odchodzi i w jakim stylu...

    Jakos odszedl pare lat temu Cegielski a publicznosc w Gorzowie nadal bardzo lubi tego zawodnika, swiadczy o tym np. uzbieranie najwiekszej kwoty dla Krzyska podczas meczu Stali ze wszystkich stadionow. Odszedl taki Okoniewski i tez luuz :D duzo zawodnikow poszlo ale jakos kibice z Gorzowa nie stracili do nich szacunku (tak mysle) ale jak taki Staszewski do konca mowil ze zostanie w Stali niech tylko dostanie jakas tam czesc pieniedzy, do konca zwodzil a pozniej jak dostal kase to poszedl, a Swist poszedl tam gdzie poszedl... no to do takich szwagrow to chyba uwielbienia ja nie mam.. pozdrawiam..

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •