Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 328

Wątek: Piła 2004 - Franków, Kowalski, Kierzkowski, Mikołajczak, Łukaszewicz, Wolsztyński, Gjedde, Paszko

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2002
    Postów
    175
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]
    kibic z Bygdoszczy nie jest kibicem pilskiej Polonii, tez ma wyjsc ? ))))))
    Nie jestes kibicem Polonii ani zuzla w tym sensie mi chodzilo.A jestes chyba z Pily.Ty jestes kibicem "Dotacji" a to nie strona Urzedu miasta Pily.Umieszczasz opinie? Twoja opinia jest jedna i ciagle ja powtarzasz na tym samym kroku.Jest po prostu nudna juz.Kto chcial przeczytal i jak masz cos jeszcze do powiedzenia to niech to bedzie cos nowego :p
    Przygadał kocioł garnkowi, ty też ciągle pieprzysz to samo w tematach dotyczących Wybrzeża

  2. Powrót do góry    #47
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2003
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    masz problemy z polskimi przyslowiami, ale i tak dzieki

    z kibicowskim pozdrowieniem

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Przygadał kocioł garnkowi, ty też ciągle pieprzysz to samo w tematach dotyczących Wybrzeża
    uwielbiam was :D

    P.s fanatyk ja sie z Toba zgadzam w wersji dotacji ale popatrz ze w Gorzowie miasto dalo az 600 tys.Gdzie jest teraz Gorzow? w 1 lidze.maja problemy ale sie powoli odbudowuja.Trzeba zrobic zeby wilk byl syty i owca cala tylko tyle....

  4. Powrót do góry    #49
    Początkujący
    Dołączył
    12-10-2003
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    P.s fanatyk ja sie z Toba zgadzam w wersji dotacji ale popatrz ze w Gorzowie miasto dalo az 600 tys.Gdzie jest teraz Gorzow? w 1 lidze.maja problemy ale sie powoli odbudowuja.Trzeba zrobic zeby wilk byl syty i owca cala tylko tyle....
    i bardzo pieknie, o to mi wlasnie chodzi
    aby kazdy sport w Pile traktowany byl na rowni
    dziekuje za uwage :)

  5. Powrót do góry    #50
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Za Dziennikiem Sportowym "SPORT"



    Desperat "Misiek"

    W Pile nie płacą żużlowcom, a ci albo odchodzą do innych klubów,

    albo kończą karierę.

    Choć Polonia Piła opuściła w tym sezonie szeregi ekstraligi, dla Roberta Miśkowiaka sezon był całkiem udany. Zwyciężył w finale Srebrnego Kasku, gdzie rywalizuje elita polskich młodzieżowców, wraz z kolegami wywalczył również tytuł młodzieżowego drużynowego mistrza Polski. Wszystko wskazywało więc na to, że może być już tylko lepiej, jednak utalentowany żużlowiec poważnie zastanawia się nad zawieszeniem kariery.

    Skąd ten pomysł?

    - Nie wiem jeszcze co będzie, ale w takich warunkach jakie są w Pile nie ma sensu startować. Lepiej dać sobie spokój ze sportem, bo przecież tu nie ma żadnych możliwości rozwoju.

    Chodzi o pieniądze? Ile Polonia jest ci winna?

    - Nie chcę operować konkretnymi kwotami, ale sporo. W ciągu całego sezonu obiecywano, że pieniądze się znajdą i skończyło się na obietnicach.

    Ponoć nowy sponsor Ń PZU, zainwestował jednak jakieś pieniądze.

    - To prawda, były pewne zastrzyki gotówki, ale kwoty były tak małe, że praktycznie się ich nie zauważało. Byłem na kontrakcie profesjonalnym, musiałem sam opłacać ZUS, ponosić inne koszta. A pieniądze z klubu nawet na to nie wystarczały. Nie mówiąc już o sprzęcie. Gdyby nie prywatni sponsorzy, w ogóle nie miałbym za co i na czym startować.

    W pewnym okresie miałeś jednak całkiem przyzwoity silnik.

    - Dostałem go od jednego z niemieckich tunerów do przetestowania. Propozycja była taka, bym spróbował pojeździć sobie na motorze z tym silnikiem i podjąć decyzje: czy chcę go później kupić, czy oddać. Tuner poszedł nawet na takie ustępstwo, że należność Ń 3100 euro Ń gotów był rozłożyć na raty. Zmuszony byłem jednak silnik oddać, bo chciałem być fair. To co dostałem od klubu było tak mało, że w całości musiałem zainwestować w remont pozostałych silników. Jestem całą sytuacją naprawdę bardzo przygnębiony, bo co człowiek się trochę podniesie na duchu po jakimś sukcesie, to go dołują.

    W ubiegłym roku trafiłeś na listę transferową za rekordową kwotę miliona złotych. Nie obawiastz się, że klub by cię zatrzymać, znów da cenę zaporową?

    - Zgodnie z zapisami powinna być o 50 procent niższa, ale to i tak mnóstwo pieniędzy. Od tego odjąć można jeszcze pieniądze, które klub jest mi winien.

    Czyli, by uwolnić się od Piły, będziesz musiał zrezygnować z części zarobionych pieniędzy?

    - Raczej tak, to kwestia dogadania, ile mnie to będzie kosztowało.

    Trwają już przymiarki do nowego sezonu, twoje nazwisko pojawia się na liście życzeń Polonii Bydgoszcz, Atlasu Wrocław, Apatora Toruń czy Top Secret Włókniarza Częstochowa. Na jakim etapie są rozmowy?

    - Na razie tylko luźne. Nie wiadomo co będzie z Polonią Piła, bo może się okazać, że klub przestanie istnieć. W każdym bądź razie ja nie widzę sensu, by w nim jeździć.

    Nawet gdyby działacze zagwarantowali, że pieniądze się znajdą?

    - Takie gwarancje słyszałem już nie raz. Dla mnie czasy

    obiecanek-cacanek się skończyły
    Krótkie ale mocne słowa Roberta.

    Obecnie jest między przysłowiowym młotem a kowadłem. Co ma wybrac ...??? Zakonczenie kariery...bo tak dobrym sezonie.?!
    Pozdrawiam
    Czaja



    OFICJALNY SERWIS ROBERTA MIŚKOWIAKA - ..:::Ukryta zawartość :::.. ZAPRASZAM

  6. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2002
    Postów
    501
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mysle ze R.Miskowiak nie zakonczy kariery. Na 100% przejdzie do innego klubu. Do jakiego? Nie mam pojecia. Oczywiscie milo byloby ogladac go w Czestochowie, jednak nie twierdze ze tak bedzie.
    Jesli nie Robert to wyladuje u nas (moim zdaniem) innyjunior startujacy w tym sezonie w Pile - Michal Szczepaniak, w koncu nie od dzis Michal rozmawia z Czestochowa.
    A kibicom z Pily zycze szczescia w przyszlosci. Mam nadzieje, ze Pila nigdy nie zniknie z zuzlowej mapy!!!

  7. Powrót do góry    #52
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miśkowiak postawil sprawe jasno - w Pile nie ma warunkow by startowac na przyzwoitym poziomie. Mam nadzieje, ze Robert nie zakonczy kariery, dogada sie jakos z dzialaczami pilskimi i przejdzie do innego klubu za rozsadna kwote. Tu juz nawet nie chodzi o to do jakiego klubu przejdzie Misiek, bo to jest w tej chwili mniej wazne. Wazniejsze jest, czy nie zmarnuje sie kolejny talent polskiego zuzla, tym razem z przyczyn od niego niezaleznych. Miejmy nadzieje, ze Roberta bedziemy mogli ogladac w przyszlym sezonie i to na torach ekstraligowych.

  8. Powrót do góry    #53
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Spiewka kropka w kropke taka jak Hampela rok temu.
    Na Miskowiaka ostrza sobie zeby Czestochowa, Wroclaw
    i... Bydgoszcz. Ciekawe kto wygra. Na razie stawiam
    na Wroclaw,
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spiewka kropka w kropke taka jak Hampela rok temu.
    Na Miskowiaka ostrza sobie zeby Czestochowa, Wroclaw
    i... Bydgoszcz. Ciekawe kto wygra. Na razie stawiam
    na Wroclaw,
    Śpiewka taka sama bo i sytuacja taka sama

    Pamiętam jak po meczu Toruń-Piła w 2002 Hampelowi zabierali motor za długi /dostawca cześci/
    Nie zapomnę jego twarzy wtedy :(

    Jaką winę miał w tym "mały" ?

    Teraz dopiero Jarka widzimy takiego na jakiego sobie zasłużył --MISTRZ ŚWIATA :)

    Hampelek się z kolan podniósł czy Miśkowi się na to pozwoli ?

  10. Powrót do góry    #55
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To smutne. Jako pilanin chciałbym widzieć Miska w Pile, podobnie jak Tomka Gapińskiego. Jeden i drugi to talenty na miarę Hampela. Sądzę, że szczególnie Gapiński to wyjatkowy talent. On chyba najbardziej doświadczył braku kasy. Mało tego, że to ma wyjatkowy talent do ogromnego ducha walki. W Pile zawsze pozostawał gdzieś w cieniu i nie bylo mu dane nigdy jeździc na przyzwoitym sprzęcie. W efekcie nigdy tak naprawdę nie błysnął w żadnych turniejach. Ma na swoim koncie zwycięstwa z najlepszymi na świecie najczęściej jednak defektował. Wielokrotnie zjeżdzał z toru na prowadzeniu lub punktowanym miejscu. Tak juz jest, że niewielu wie ile naprawdę wart jest Gapiński. Życzę mu, jeśli w Pile w końcu nie uda zapewnic mu sie warunków rozwoju to znajdzie klub, który wreszcie stworzy mu warunki. Odpłaci się z pewnością wielokrotnie. Piszę to z wielkim bólem ale Misiek i Gapą zasługują na karierę. Jeśli nie ma innego wyjścia nie będę miał im za złe że opuszczą Piłę. W Pile wyrasta nowy talenci Krystian Klecha. Może dla niego uda sie stworzyc u nas warunki.

  11. Powrót do góry    #56
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    W Pile wyrasta nowy talenci Krystian Klecha. Może dla niego uda sie stworzyc u nas warunki.
    no niestety juz i nad nim sepy krążą:(

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    22-12-2002
    Postów
    105
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No w bolach rodzi sie ten talent .
    Chlopak w przyszlym sezonie bedzie mial 20 lat wiec troche pozno pokazal swe mozliwosci i to w meczach ze slabeuszami.
    Krystian jest w wieku Krzysztofa Kasprzaka i jego osiagniecia w porownaniu z nim sa b. mizerne.
    Mimo wszystko mam nadzieje ze jeszcze nie jest za pozno aby ktos w chlopca zainwestowal choc dla sepow bardzo kosztowny bedzie to kasek bo cos ok 500.000 albo i wiecej

  13. Powrót do góry    #58
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jutro (piątek) w siedzibie Polonii odbędzie się walne zebranie
    Czy coś się polepszy ?
    Czy ktoś weźmie ten ster w swoje ręce ?

    Zobaczymy

  14. Powrót do góry    #59
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jutro (piątek) w siedzibie Polonii odbędzie się walne zebranie
    Czy coś się polepszy ?
    Czy ktoś weźmie ten ster w swoje ręce ?

    Zobaczymy
    Czy wiadomo jakie ustalenia podjęto na walnym...??
    Każdego z nas zapewne to ciekawi...
    Pozdrawiam
    Czaja



    OFICJALNY SERWIS ROBERTA MIŚKOWIAKA - ..:::Ukryta zawartość :::.. ZAPRASZAM

  15. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  16. Powrót do góry    #61
    Stały bywalec Awatar Biardyk
    Dołączył
    21-10-2002
    Postów
    1,191
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Na obrady nie stawił się także kapitan Polonii – Krzysztof Pecyna. W efekcie Zarząd będzie się musiał spotkać jeszcze raz. Datę kolejnego spotkania ustalono na 30.10.2003

    Dziwi mnie dlaczego na zebranie nie stawil sie Krzysiek Pecyna?Czyzby nie byl zainteresowany startami w Pile?Wrobelki cwierkaja ze ma zasilic gdanskie Wybrzeze,zreszta nie tylko on jezeli chodzi o zawodnikow pilskich:)

  17. Powrót do góry    #62
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2003
    Postów
    58
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do Klechy panowie wy nieczytacie Tygodnika zużlowego przeciez tam pisze ze Klecha ma zamiar zostac w Pile

  18. Powrót do góry    #63
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za "Tygodnikiem Nowym" Piła


    Bezwładu organizacyjnego w TS Polonia ciąg dalszy

    Dali dyla

    Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze powinno stanowić najważniejsze gremium dla członków i sympatyków klubu. Tymczasem w TS Polonia Piła dano wyraz zupełnie innemu spojrzeniu na ten temat. Podzielając zdanie kibiców sportu żużlowego nie ukrywamy, że dziwnie i nieodpowiedzialnie potraktowano całokształt tematyki związanej z arcytrudną sytuacją pilskiego speedwaya. Fakt walnego w TS Polonia utrzymywano w publicznej tajemnicy. Zignorowano wszelkie mass media, nie powiadamiając nikogo. Podobnie potraktowani zostali kibice. O nich klubowi włodarze przypominają sobie wówczas, gdy trzeba sprzedać bilety na imprezy żużlowe. Takie traktowanie sympatyków czarnego sportu potwierdza ślepotę, nakazującą wizytę u dobrego okulisty.

    Mimo kamuflażowych zapędów, na Walne Polonii trochę ludzi przybyło. Zafundowano im nadmiar świeżego powietrza w nieogrzewanym pomieszczeniu klubowym. Zbawieniem dla zapobiegliwych okazały się ciepłe kurtki i płaszcze. Rosnącym powodzeniem cieszył się czynny nieopodal kominek. Zupełnie odmienne odczucia wywoływała strona merytoryczna spotkania. Okazało się ono prawomocne, bowiem na 60 członków TS Polonia, przybyło 39.

    Sprawozdanie wiceprezesa klubu, Andrzeja Czapiewskiego, ograniczyło się do wyliczanki liczb związanych z przychodami i wydatkami. Ostatecznie okazało się, że aktualny dług TS Polonia zamyka się kwotą 1 miliona i 134 tysięcy złotych. Referent podkreślał, że w latach poprzednich było gorzej.

    Szef komisji rewizyjnej, Jerzy Cerba uznał, że w trudnych chwilach klubowi potrzebna jest nowa krew. - My, stare ramole, powinniśmy dać szansę młodszym - stwierdził. Nie wiedzieć, w jakim celu, wystrzelił z insynuacją, że prasa nie chce polemizować z Zarządem, a jedynie feruje wyroki. W ten sam ton uderzył w pewnym momencie wiceprezes Czapiewski. - My jesteśmy otwarci na spotkania z kibicami. To były kłamstwa i bzdury, co wypisywała prasa na temat spotkania zaproponowanego przez kibiców. My byliśmy na stadionie, a oni (kibice - dop. red.) gdzieś uciekli. Nie będę za nimi ganiał - mówił wiceprezes. Szkoda, że siebie nie słyszał. Zapomniał, że informowany był o przeniesieniu spotkania w inne miejsce. Tylko dlatego, że hala sportowa i pomieszczenia klubowe były niedostępne.

    Kontynuując wątek poprawnych kontaktów z mass mediami, Romuald Mencel pokusił się o podpowiedź, wręcz apelował o normalne stosunki. Te słowa najlepiej "pojął" szef Fundacji Wspomagania Żużla, Grzegorz Piechowiak. - W moim przypadku, nie dogadamy się z dziennikarzami - zakomunikował. Bez komentarza pozostawimy to.

    Sprawy proceduralne podczas walnego potoczyły się po myśli czyhających na rezygnacje. Zgłosili takowe m. innymi obaj dotychczasowi wiceprezesi Zarządu TS Polonia, Czapiewski i Marian Madej. Obaj zapewne odetchnęli z ulgą w momencie, gdy udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi. Wprowadzono statutową poprawkę w sprawie zmniejszenia ilości osób stanowiących nowy zarząd, na 3-5 ludzi. Nawet minimalna liczba okazała się za duża na obecne możliwości. Łapanka kandydatów spośród znajdujących się w zimnej sali najczęściej kończyła się na słowie "dziękuję", mam inne obowiązki. Na ich nadmiar nie narzekał dotychczasowy kierownik drużyny Andrzej Zahorski. - To muszą być kandydaci, którzy mają poważanie - podsumował, wycofując swoją kandydaturę. Tylko pogratulować trafnej samooceny.

    Koniec końców, zgodę na kandydowanie do zarządu wyrazili Józef Mourawski i Romuald Mencel. Dla rozwikłania patowej sytuacji zarządzono przerwę. Po telefonicznym kontakcie z radcą prawnym zapadła niecodzienna decyzja. Ogłoszono... przerwę w walnym do 30 października. Tego dnia o 17.00 w tym samym miejscu odbędą się wybory uzupełniające (tak to nazwano). Padła podpowiedź, aby odbyć rozmowy z innymi kandydatami do zarządzania klubem w przyszłości. Oby do najbliższego czwartku to się udało. To leży w interesie wszystkich zainteresowanych i zaniepokojonych losem speedwaya nad Gwdą i Notecią. Nawet jeszcze dalej. Podczas spotkania, od którego wymigał się mimo powtarzanych zaproszeń pan Czapiewski (nikt przed nim nie uciekał!) przedstawił się kibic, który na mecze w Pile dojeżdżał z Niemiec. Znamy także innych, których nie przestraszały dojazdy znad rodzimego morza oraz innych stron kraju. Bredzących, samozwańczych rzeczników TS Polonia, kategorycznie wyprowadzamy z błędu o rzekomej złej woli choćby jednego dziennikarza w stosunku do żużlowców, czy całej dyscypliny. Zupełnie odmienne opinie w tych kwestiach na łamach prasy centralnej prezentował trener Maroszek, ten z TS Polonia. Zaś pan Piechowiak może tkwić w wydumanej, swoistej polityce. Oby tylko nie szkodził pilskiemu żużlowi.

    A najważniejsze pozostaje to, aby po drugiej odsłonie walnego w TS Polonia wreszcie porozmawiano z żużlowcami i trenerem. Choćby wstępnie. Odwlekanie może przynieść opłakane skutki.

  19. Powrót do góry    #64
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    dzis czesc 2 serialu pt "walne" :) dzis juz raczej wybiora ta osobe ktora bedzie przewodzic Poloni jesli nie moze byc bardzo ale to bardzo nieprzyjemnie.

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przed kilkudziesiecioma minutami wybrano nowy Zarzad. Czy to oznacza poczatek normalizacji sytuacji w pilskim klubie?

    Z klubem pozegnali sie dotychczasowi wiceprezesi - Czapiewski i Madej. Na pewno pozegnanie sie tych panow z TS Polonia uraduje sympatykow klubu z grodu Staszica.

    Mnie cieszy fakt, ze w klubie jest upragniony prezes.

    Teraz nalezy czekac na ruchy nowego Zarzadu - ruchy majace na celu pozyskanie srodkowow finansowych na funkcjonowanie klubu oraz ruchy kadrowe.

  21. Powrót do góry    #66
    Początkujący
    Dołączył
    29-09-2003
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam! A jacy zawodnicy Poloni byli na walnym? JAkie są postanowienia co do losów pilskiego klubu? Z góry dzięki za odp!
    Pozdrawiam

  22. Powrót do góry    #67
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Troszeczke szczegolow na www.SportoweFakty.pl - pozniej uzupelnie.

    Pozdrawiam

  23. Powrót do góry    #68
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Mam jakies dobre przeczucia zwiazane z nowym zarzadem :p:)

  24. Powrót do góry    #69
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2003
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PILANIE GŁOWY DO GORY NIE PUSCIE MLODZIEZY A SPONSORZY BEDE DO WAS WALILI DZWIAMI I OKNAMI

    MAM NADZIEJE ŻE ZA ROK CZEKA NAS MECZ PIŁA UNIA T W EKSTRALIDZE!!!!

  25. Powrót do góry    #70
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nawet w leszczyńskiej prasie można poczytać o zawodniku z Piły ;)

    Za "Panorama Leszczyńska"

    Robert Miśkowiak na zakręcie kariery (30.10.2003)

    Zrzucić kajdany

    Największym powodzeniem na żużlowym rynku transferowym w Polsce cieszą się juniorzy. Robert Miśkowiak ze zdegradowanej do I ligi Polonii Piła ma kilka ofert. Niestety, żadna nie jest konkretna, gdyż działacze z ekstraligi nie zapłacą 500 tys. zł. za pozyskanie 20 - letniego sportowca. Żużlowiec złości się sam na siebie, że kiedyś podpisał z Polonią kontrakt, z którego nie może się wyplątać.

    Żużlowiec z Rawicza nic nie ma przeciw startom w Pile. Może kontynuować karierę w Polonii, ale - jak twierdzi - nie ma szans rozwoju. Klub jest niewypłacalny. Miśkowiak przetrwał miniony sezon dzięki występom w lidze szwedzkiej. Zarobione tam pieniądze zainwestował w sprzęt. W tym roku zakwalifikował się do finału mistrzostw świata juniorów i znalazł się w czołówce najlepszych polskich młodzieżowców ekstraligi. ,,Misiek'' posiada ważny kontrakt z pilskim klubem i uważa, że nie ma raczej większych szans na starty w ekstralidze. Cena transferowa skutecznie odstrasza wszystkie kluby.

    - Kilka klubów dzwoniło do mnie i sondowali, jak wygląda moja sytuacja. Na pytaniach się kończyło, gdy dowiedzieli się, ile trzeba zapłacić Polonii - opowiada żużlowiec.

    Miśkowiak żałuje, że kilka lat temu zawarł z Polonią tak niekorzystny dla siebie kontrakt. Uczył się jeździć na żużlu w Pawłowicach koło Leszna. Brylował na minitorze i pilska Polonia wzięła go do siebie. Miał wtedy 16 lat. Kontrakt z klubem podpisali rodzice, gdyż chłopak był niepełnoletni. Później po skończeni 18 lat sam parafował umowę.

    - Byliśmy zieloni i podpisaliśmy co nam podłożono, gdyż chciałem startować i Polonia obiecała dobre warunki. Moi rodzice też nie znali realiów zawierania kontraktów. Na własnej skórze odczułem, jak można stracić, podpisując umowę z wysoką kwotą transferową w razie zmian barw klubowych - mówi z żalem Robert.
    Rawiczanin poprzedniej zimy był jednym z najdroższych żużlowców w Polsce. Kosztował na liście transferowej milion złotych. W tym roku kwota zmniejszyła się o połowę, ale wciąż skutecznie odstrasza nabywców.

    Miśkowiak w ubiegłym tygodniu uczestniczył w walnym zebraniu członków Polonii. Miał nadzieję, że dowie się o przyszłości klubu. Niestety, nic konkretnego nie usłyszał. Klub tonie w długach. W Pile nie ma perspektyw dla speedwaya.

    - Najlepiej, gdyby Polonia ogłosiła upadłość, bo nie widzę dalszego sensu uprawiania żużla. Skąd brać pieniądze na naprawę motocykla? Pomagali mi sponsorzy, trochę zarobiłem w Szwecji i wszystkie pieniądze na bieżąco inwestowałem w motocykl. A z czego żyć? - retorycznie pyta polonista, który rozważa roczną karencję i przerwę w występach na polskich torach.
    Miśkowiak otrzymał propozycję kontynuowania kariery w Szwecji. Drużyna Lajonen Gislaved chce go zatrudnić w przyszłym sezonie.

    - Jeździłem u nich w tym roku i jestem bardzo zadowolony. Dostałem szansę w 5 meczach. W pierwszym mi nie poszło. Zdobyłem tylko 5 pkt. A później było nieźle. Wykręciłem średnią ponad 10 pkt w meczu. Bardzo dobrze układała się współpraca - chwali Szwedów 20 - letni rawiczanin.
    W Polonii Piła startowali Rafał Dobrucki i Jarosław Hampel. Mistrz świata juniorów rok temu z trudem wyrwał się z Piły. Jeździ w WTS Wrocław i miał udany sezon. Nie ma problemów z pracodawcą i mógł skoncentrować się na uprawianiu sportu. W grodzie nad Gwdą został Krystian Klecha z Bucza.
    Z Piłą rozstał się Mateusz Jurga ze Śmigla, który ćwiczył w Pawłowicach i na podobnych zasadach jak Rafał Okoniewski, Hampel i Miśkowiak trafił do Polonii. Mateusz jest niepełnoletni i razem z rodzicami nie zgodzili się na warunki proponowane przez Polonię. Adept speedwaya ze Śmigla przeniósł się do Unii Leszno. Na wiosnę przystąpi do egzaminu na licencję żużlowca.
    MARIUSZ CWOJDA

  26. Powrót do góry    #71
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Co do powyzszego textu to znalazl sie w koncu prezes w Pile.Czlowiek rozsadny,ktory moze znajdzie wyjscie z tej patowej dla Miska sytuacji.Mam nadzieje ze bedzie tak ze wilk bedzie syty i owca cala.

  27. Powrót do góry    #72
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Turniej Gwiazdkowy

    06.12.2003 o godzinie 16:00 na stadionie pilskiej Polonii odbedzie sie jedenasty Turniej Gwiazdkowy.

  28. Powrót do góry    #73
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...Poza tym należałoby dobrać odpowiednie kadry, przejrzeć dotychczasowe umowy, bowiem nie może dalej tak być, że w klubie zatrudniony jest na etacie kierowca, a klub nie posiada samochodu ...
    To fragment artykułu z Tygodnika Nowego - Piła

    Całość -> tu <-


  29. Powrót do góry    #74
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2003
    Postów
    58
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Usłyszałem w radiu

    A ja słyszałem ze wszyscy (no może z wyjątkiem pecyny) mają zostać. A co do nowego zarządu to uważam że poczynił dla klubu już bardzo dużo , mam nadzieje że nie spocznie na laurach :) bo szkoda by było takiego klubu. Jeśli to co słyszałem to prawda to Piła za rok w E-lidze :) !


  30. Powrót do góry    #75
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawo Damiano. Abys miał rację. Trzymam kciuki.

  31. Powrót do góry    #76
    Użytkownik
    Dołączył
    30-06-2003
    Postów
    58
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zdzislaw skontaktuj sie ze mną na gg 3485015

  32. Powrót do góry    #77
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Mysle ze nie ma sensu rozwodzic sie nad tym co bylo ale raczej mozna sie zastanowic co dalej z Polonia.Jako ze nie ma sensu zakladac nowego watku mysle ze po malej edycji :p ow watek moze byc kontynuowaniem rozmow na temat Poloni Pila 2004

    Co wiadomo na dzien dzisiejszy.Wiadomo ze jest w koncu nowy zarzad ktory podjal sie zadania ratowania pilskiej sekcji zuzlowej.Wiadomo rowniez ze przeprowadzono wstepnie rozmowy z pilskimi zawodnikami odnosnie tego jaka widza przyszlosc przed soba i splaty zaleglych pieniedzy.Nowy zarzad dziala od kilkunastu dni ale wiadomo ze juz sa koncepcje odnosnie zespolu i poprawienia sytuacji.Nie od dzis wiadomo ze Krzysztof Pecyna raczej odejdzie z zespolu choc i to nie jest do konca przesadzone.Drugim ubytkiem moze zostac Robert Miskowiak ktorego chetnie w swoim zespole widzialby kazdy zespol zuzlowej Polski.Tomek Gapinski jest sklonny jezdzic w Pile ale musza zostac splacone zaleglosci.Zobaczymy jak bedzie.Moj realny (marzenia?!) zespol na dzis dzien wyglada tak:

    1.Gapinski
    2.Kowalski
    3.Miskowiak :)
    4.Frankow
    5.Havelock
    6.Klecha
    7.Nowak,Kowalewski

    Pzdr

  33. Powrót do góry    #78
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jadnie to wygląda . Marzy mi sie to aby Spitt22 miał rację. Za Krzysiem Pecyną nie przepadam i chyba ze wzajemnością - wydaje mi się, ze on za kibicami nie przepada. Pozostali OK. Kibice wszystkich klubów chcieliby miec tzw. "swoich"zawodników - myślę, ze my w Pile także chcielibyśmy widziec swoich wychowanków, w tym oczywiście K. Pecynę. Niemniej uważam, że zawodnicy muszą dostać zakontraktowana kasę. Nie dopuszczam myśli aby zostali wpuszczeni w maliny. Nowy Zarząd nie może popełnić grzechu obietnicy bez pokrycia. Uważam, że w Pile należy tworzyć zespół na miarę realnych możliwości finansowych klubu. Tu nie moze być dyskusji. Jeśli nowemu Zarządowi nie uda się wywiązać z zobowiązań tegorocznych nawet przy renegocjacji zobowiązania to nie ma o czym mówić dalej. Nie wolno obiecywać zawodnikom czegoś co " z góry" będzie nierealne. Jeśli nie stać nas na najlepszych powinniśmy ich sprzedać (brzydkie słowo) po to aby zmniejszyć długi ale i po to aby Ci zawodnicy, ktory mają szansę na starty w drużynach gwarantujących płatności i podnoszenie poziomu sportowego tam trafili.Myslę głównie o Miśku i Gapie. Ci co pozostaną muszą być opłacani na miarę wyników i co najmniej na miarę potrzeb sprzętowych gwarantujących najlepszy wynik na jaki ich stać. Na co stać nowy Zarząd tego nie wiem. Czasu mieli do tej pory niewiele, a czas ucieka. Nie potrafię realistycznie ocenić optymizmu nowych władz. Poprzednicy na początku obiecywali , później udali sie w niebyt a zawodników pozostawiono samych sobie i kolejnym trenerom, którzy (obaj ) mieli ambicję i chęci. Chcę wierzyć, ze powtórki z lekcji rozczarowania nie będzie. Moje rozczarowanie nie wynika ze spadku do 1 ligi a z załamania funkcjonowania klubu. Nowy Zarząd budzi moje zaufanie Prezez "sroce spod ogona nie wypadł" a jeden z wiceprezesów juz w tym klubie działał. Sytuacja jest wyjątkowo ciężka. To, że Piła jest znacznie mniej zadłużona od kilku innych to nic nie mówi o powadze problemu bo możliwośći Piły i naszego regionu są znacznie mniejsze. Kibice muszą wrócić na pilski stadion!

  34. Powrót do góry    #79
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jutro (wtorek 18-go)
    na rozmowe z nowym zarzadem
    Polonii Piła
    umowiony jest Robert Miśkowiak

  35. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czekam na info w sprawie Miśka. Jesli rozmowy sie odbyły to z pewnościa nie moglo nastapić wypłacenie mu przy teju okazji zaległej kasy. Takie mozliwości nie widzę w sytuacji klubu i po tak niezwykle krótkiej działalności klubu. Nie,mniej czekam na info od Musiela a może od kogokolwiek. Jesli rozmowa sie odbyła to o czyms rozmawiali.

  36. Powrót do góry    #81
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wieczorem, a moze wczesnym popoludniem zamieszcze na portalu SportoweFakty.pl artykul poswiecony Miskowi. W nim m.in. o rozmowach Roberta z zarzadem

    Pozdrawiam

  37. Powrót do góry    #82
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2002
    Postów
    785
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zdzisław-ie już Ci mówie

    Czekam na info w sprawie Miśka. Jesli rozmowy sie odbyły to z pewnościa nie moglo nastapić wypłacenie mu przy teju okazji zaległej kasy. Takie mozliwości nie widzę w sytuacji klubu i po tak niezwykle krótkiej działalności klubu. Nie,mniej czekam na info od Musiela a może od kogokolwiek. Jesli rozmowa sie odbyła to o czyms rozmawiali.
    Tak rozmowa sie odbyła (indywidualnie jakieś 20 min.)

    Robert usłyszał, że gotówki dla niego nie ma ...i nie będzie

    Polonia w ramach zaległości proponuje Robertowi narazie zakup jednego motocykla reszta później i też tylko w sprzęcie

    A w ogóle to pod jednym warunkiem:

    Misiek musiałby najpierw podpisać kontrakt

    Z jednego z punktów kontraktu Polonia natomiast
    może i chce się wywiazać. Tego, który mówi o kwocie transferowej

    Coś więcej na temat Miśkowiaka niebawem na www.sportowefakty.pl


  38. Powrót do góry    #83
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    czyli ogolnie syf kila i mogila :(

  39. Powrót do góry    #84
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzieki Musiel. "Nie chcem ale muszem" napisa,że "a nie mówiłem". Jest byle jak i cudów być nie mogła. Wzmiankuje sie, że jedynym źródłem finansowanie moga byc władze miasta z funduszu za mlodzież - stąd koncepcja rachunków. Nowy Zarzą może mieć plan działania ale planu pozyskania znacznych środków nie może mieć bo taki plan nie rodzi sie na kolanie. Zarząd może miec strategię, kierunki działania itp. w tym kierunku ale to wszystko na dzień dzisiejszy. To, że Piła leży i do tego spadła z ligi wiedzą niemal wszyscy potencjalni sponsorzy. To, że Piła ma jeszcze znaczny potencjał juz nie wszyscy. A przekonanie, że warto skierować środki do Piły przychodzi dużo trudniej. Ciężka praca przed nowym Zarządem. O tym nalezy pamietać. W ubiegłym roku uwczesny Zarząd robił nadzie . Bylo widać ruch. Szybko sie wypalił wobec oporu materi. Ufajmy, że obecnie będzie lepiej ale naprawa - jesli będzie - to szybko nie nastapi.To przykre. Gospodarka rusza powoli a w naszym regionie tego jeszcze nie widać. Niewielki ale jednak magnetyzm miasta wojewódzkiego przestał działać. Kilka ligowych klubów w Pile też cieniem kładzie sie na żuzlu. A tak w ogóle to w sezonie jesienno zimowym uwaga miejscowych przedsiebiorców i kibiców skupia sie na siatkówce. Warto to wszystko widzieć kiedy pojawiają sie plotki o nadzwyczajnej poprawie w TS Polonia. Ludzie, którzy przejęli stery w Zarządzie dają poważną szansę, że jesli ona jest to jej z pewnościa nie zmarnują. Poprzedni Zarząd też przyjeliśmy z ufnością. Ciężko.

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik
    Dołączył
    23-05-2002
    Postów
    267
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drogi Zdzisławie,

    ja jestem przeciwnikiem dramatyzowania:) Jest niemożliwym, aby przejąć klub z ponad milionowym zadłużeniem i po dwóch tygodniach działalności wyjść na przysłowiową prostą, czyli spłacić zobowiązania i dodatkowo zasilić klubowe konto, powiedzmy trzema milinoami złotych. Na to może sobie pozwolić Kulczyk czy ludzie z podobnym majątkiem do Kulczyków:)

    Rozmawiałem przed tygodniem z wiceprezesem klubu. Uwierz mi, że koncepcja ratowania klubu jest. Klub przystąpił do jej realizacji i pytaniem jest tylko, czy wszystko się powiedzie. Najprościej mówiąc koncepcja ta brzmi - NIC NA SIŁĘ i nie jest to na pewno plan jednoroczny. Tzn. jeżeli klubu nie będzie na to stać, to drużyna nie ma awansować do e - ligi za rok czy dwa, itd. itp.

    Na razie trwają rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami. Trwają też poszukiwania sponsorów poza Piłą - taki "powrót do korzeni":)
    W końcu klub rozmawia z zawodnikami. Zarząd rozmawia z instytucjami i osobami fizycznymi (próbuje się z nimi "układać"), którym Polonia zalega z jakimikolwiek płatnościami.

    Na konkrety trzeba będzie jeszcze długo poczekać. Jak powiedział pan Mencel - na informacje o składzie Polonii też jeszcze sobie poczekamy.

    Pozdrawiam
    Sebastian

  41. Powrót do góry    #86
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    czyżby faktycznie rozpoczeło sie odchodzenie zawodników z klubu ? w wątku o Wybrzeżu osoba poważna i ceniona napisała że Krzysztof P. zamierza podpisać kontrakt w 3mieście w ciągu najbliższych dni. a co z resztą ?

  42. Powrót do góry    #87
    Użytkownik
    Dołączył
    11-04-2002
    Postów
    142
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czat z prezesem TS Polonia Ryszardem Bednarkiem

    W najbliższy czwartek 4.12 o godzinie 19.00 na internetowej stronie Tygodnika Nowego - http://www.tygodniknowy.pl odbędzie się czat z nowym prezesem TS Polonia Piła - Panem Ryszardem Bednarkiem.

  43. Powrót do góry    #88
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie dramatyzuję. Jestem realistą. Zwyczajnie tylko napisałem, że nie bylo możliwe spłaqcić Miska i z tego wzgledu nie moglo dość do porozumienia na temat startu w przyszłym roku. To nie dramatyzowanie. Moja nadzieja to strategia długoterminowa. Ufam, że to sie uda. Wcale sie nie róznimy. Podzielam całkowicie Twój pogląd. Drażniły mnie jakieś plotki że cos moglo sie zmienić po tak krótkim okresie działania zarządu. Ja także mam powody do nadzieji ale muszą je mieć także zawodnicy. Oni dmuchaja na zimne i nie dziwmy sie.

  44. Powrót do góry    #89
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Krzysztof Pecyna podpisal dzis kontrakt z wybrzezem.

  45. Powrót do góry    #90
    Użytkownik
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    328
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Żałosna POLONIA PIŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Zdzisław-ie już Ci mówie


    Cytuję:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Czekam na info w sprawie Miśka. Jesli rozmowy sie odbyły to z pewnościa nie moglo nastapić wypłacenie mu przy teju okazji zaległej kasy. Takie mozliwości nie widzę w sytuacji klubu i po tak niezwykle krótkiej działalności klubu. Nie,mniej czekam na info od Musiela a może od kogokolwiek. Jesli rozmowa sie odbyła to o czyms rozmawiali.
    --------------------------------------------------------------------------------



    Tak rozmowa sie odbyła (indywidualnie jakieś 20 min.)

    Robert usłyszał, że gotówki dla niego nie ma ...i nie będzie

    Polonia w ramach zaległości proponuje Robertowi narazie zakup jednego motocykla reszta później i też tylko w sprzęcie

    A w ogóle to pod jednym warunkiem:

    Misiek musiałby najpierw podpisać kontrakt

    Z jednego z punktów kontraktu Polonia natomiast
    może i chce się wywiazać. Tego, który mówi o kwocie transferowej

    Coś więcej na temat Miśkowiaka niebawem na sportowefakty.pl
    Musiel ja nie znam warunków kontraktu Miśka w Pile jednak mam poważne pytanie:
    Czy Robert Miśkowiak nie ma możliwości wystąpienia na drogę sądową o niewywiązanie się z warunków kontraktu ???
    Podobnie jak wcześniej uczynił Krzychu Cegielski ?
    Pozdrawiam

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •