Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 48

Wątek: "Zainwestujemy w stadion"

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach

    "Zainwestujemy w stadion"

    W programie meczu Włókniarz - Apator można przeczytać, że Urząd Miasta w "Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Częstochowy do roku 2010" zaplanował aż 12 milionów złotych na inwestycje dla Stadionu Miejskiego przy yl. Olsztyńskiej.

    Zakres przewidywanych prac to m.in.: przebudowa widowni (zamiast lawek plastikowe krzeselka); powiekszenie parku maszyn o nowe boksy dla zawodnikow; oswietlenie, naglosnienie i monitoring toru, widowni i parkingu; zadaszenie cześci trybun; przystosowanie stadionu do rozgrywania meczow piłkarskich.

    Wiecej można przeczytać w programie meczu lub na stronie www.wlokniarz.prv.pl

    Plany bardzo ladne :)
    Oby wszystko się sprawdziło i za kilka lat GP w Częstochowie! :P


  2. Powrót do góry    #2
    Początkujący
    Dołączył
    18-07-2003
    Postów
    40
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    To w Częstochowie poczli za pomysłem Rybnickiego urzędu miasta

    W Rybniku właśnie to samo zaplanowano kilka lat temu i już właśnie się remont kończy , stadion jest naprawde piękny . Nie wieżyłem że to tak szybko zrobia , ale wszystko już jest , myślałem że pewnie pieniędzy braknie ale się myliłem . Możecie zobaczyć zdjęcia klikająć tutaj . Chociasz na wykonanie pierwotnego projektu zabrakło chyba minimalnie pieniędzy na przeźroczyste zadaszenie ale zrobili terz fajne blaszane .

    Wam życze tego samego co powstało w Rybniku .

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Fajnie by bylo jak byscie mieli
    trybuny na prostej a park maszyn
    ulkowac gdzies indziej choc nie
    wiem czy to jest mozliwe bo na l
    ive nie bylem w Czewie na stadionie
    a z TV to ciezko mi powiedziec
    czy jest to mozliwe?

    pozdro. ;]

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    My niestety możemy wam tylko pozazdrościć.We Wrocławiu władze miejskie częściej działają na szkodę naszego sportu i to nie tylko żużla.Dotyczy to też piłki nożnej albo koszykówki.Moze wrescie ktoś kiedyś zrozumie ,ze u nas są ludzie ,których nie interesują wielkie widowiska operowe albo festiwal muzyki powaznej.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z zapowiedzi urządu miasta można wyczytać że chcą przygotować stadion pod GP niestety jak znam to miasto i te cholerne władze na czele z wroną ( ODLEĆ !! ) to nie bardzo chce mi się wierzyc że zdążą przed 2020 :( . Z mojej małej obserwacji wynika że naszemu stadionowi choć zaprojektowanemu zdecydowanie lepiej niż np wrocławski (bardzo niskie trybiny) brakuje jednego małego szczególiku, mianowicie dużej trybuny - przynajmniej tak dużej jak ta w sektorze Ł dokładnie na przeciw startu. Wyobraźcie sobie jak pięknie było by widać falę gdyby rosła w sektorze centralnym malała na łukach i ponownie wybijała się po przeciwnej stronie startu, a falowac umiemy czego nie można powiedzieć o wrocławiakach - no ale im wynbitnie tą zabawe utrudnia konstrukcja stadionu :( . A więc marzy mi się żeby przenieść park maszyn w najmniej atrakcyjne miejsce dla kibiców (wyjście z trzeciego łuku) a dotychczasowy wyjazd pięknie zasypać i zbudowac cudowną wielką trybunę, do tego oczywiście jupitery - ale to jak sam superspec wrona powiedział jest warunkiem do organizowania GP (choć ja bym się kłócił), poza tm tablica - tak tablica świetlna to kolejne moje marzenie na te śmieszne karteczki które pokazują punkciki poprostu NIE MOGE JUŻ PATRZEĆ - jak to możliwe że na stadionie na którym bite sa rekordy frekwencji wynik trzeba odczytywać z jakiś qrw* karteczek zasranych !! NAstępna rzecz - nagłośnienie - podczas meczu finałowego w sektorze K i J wysiadły te smieszne wiecznie pierdzące kolumienki dopiero technik po długich bojach zreanimował te pseudo śmieszne głośniczki. I rzecz ostatnia - murawa - tą zostawił bym na sam koniec, rozumiem że to stadion miejski i że miasto inwestując taką kapuste chciało by promowac na nim nie tylko żużel ale do tej pory zorganizowali tylko koncert kasi kowalskiej i chrzczenie krisznowców czy innych kotów (nie znam sie) .. narazie to tyle, zapraszam do konstruktywnej dyskusj, a może ktoś pochwali się swoim projektem stadionu? :)

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy naprawdę nikt z naszego miasta nie ma pomysłu co robić z kasą od miasta?? jesli nie my to kto ma doradzić? podpowiedzieć? może coś zasugerować?? Forumowicze z Cze-wy weźcie się do roboty - mam parę pomysłów i chciałbym je jakoś skonfrontować!!!!

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    27-09-2002
    Postów
    268
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czyżby już coś drgnęło

    W dzisiejszej wyborczej jest relacja z posiedzenia Rady Miasta. Początek modernizacji stadionu przesunięto z 2006 na przyszły rok a zaczynają od założenia oświetlenia. Sądzę, że inne zmiany wizerunku stadionu wymagają solidnych założeń projektowych i architektonicznych, co wymaga czasu, natomiast chyba dobrze, że zaczynają od światła - można to zrobić w miarę szybko i stosunkowo tanio.
    Pozdr.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak jurrek - najlepiej budować dom od dachu - uważam że totalnym bezsensem jest zaczynac właśnie od oświetlenia, najpierw trzeba zadbac o modernizację stadionu a dodatki zostawić sobie na deserek

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Oświetlenie to nie dach

    i porównanie niezbyt fortunne.
    Co nie znaczy, że nie warto wcześniej stworzyć jakąś wizję i projekt, jak ma stadion wyglądać, aby za parę lat nie okazało się, że w miejscu gdzie przykładowo najkorzystniej umieścić parking nie stoi już wieża ze światełkami.
    Tak że stworzenie projektu - jak najbardziej, ale zaczynać można od światełek, tym bardziej, że są jakieś mętne obietnice, że budżet państwa się dołoży do miast, które zaczną budować oświetlenie w przyszłym roku.

    I jeszcze jedno, nie demonizujmy tego, że prezydentem jest Wrona, to nie czas i miejsce na sympatie i antypatie polityczne, ważne jest, żeby wreszczie ktoś przeszedł od obietnic do czynów, a jak dotąd, nieważne czy rządziła lewica czy prawica, były tylko puste obietnice przy okazji sukcesów (1996 i teraz) oraz co oczywiste podczas wyborów z których oczywiście nic potem nie wynikało.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    i porównanie niezbyt fortunne.
    Co nie znaczy, że nie warto wcześniej stworzyć jakąś wizję i projekt, jak ma stadion wyglądać, aby za parę lat nie okazało się, że w miejscu gdzie przykładowo najkorzystniej umieścić parking nie stoi już wieża ze światełkami.
    Widzisz - czytając pierwsze zdanie twojego postu chciałem ci udowodnić że światła spokojnie można porównywac do dachu ale w nastepnym zdaniu sam to powiedziałeś "aby za parę lat nie okazało się, że w miejscu gdzie przykładowo najkorzystniej umieścić parking nie stoi już wieża ze światełkami" uważam to porównanie za jaknajbardziej trafne nie mozna zaczynać od siania trawki pod stadionem jeśli w planach ma się projekt jego PRZEBUDOWY !!
    I jeszcze jedno, nie demonizujmy tego, że prezydentem jest Wrona
    Demonizujmy demonizujmy!! - był już raz PREZYDęTEM i korzyści sport z tego żadnych nie wyciągnął - do póki coś konkretnego nie zacznie się dziac na stadionie jestem zdania żeby przypomianać mu o obietnicach w każdym poście w każdej rozmowie czy wywiadzie - nie mozna pozwolic żeby zbijał sobie punkciki na naszym mistyrzostwie.. NAJPIERW PRACA - POTEM PRZYJEMNOŚCI !!

    PS. gdybym miał kiedyś wątpliwa przyjemność spotkac się z tym panem z prośbą o udzielenie wywiadu zaczał bym od słów "Dzień dobry panie BYŁY ZAPIJACZONY STUDENCIE" i ten cytacik powinien Cię naprowadzić dla czego nie trawie tej Klaudii Szifer z reklamy szamponu Clara Montana

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach

    Za gazeta wyborcza

    Jakie inwestycje miasto spróbuje zrealizować w ciągu najbliższych siedmiu lat, określa przyjęty wczoraj Wieloletni Plan Inwestycyjny. Czy zrealizuje na pewno, nie wiadomo, bo plan można nowelizować co roku - przy uchwalaniu budżetu. Na razie zakłada on, że do 2010 roku miasto wyda na inwestycje 800 mln zł. Nie tylko własnych, ale i pozyskanych m.in. z funduszy unijnych.

    Najwięcej pójdzie na drogi. Najmniej - na budownictwo komunalne i rewitalizację śródmieścia. Po niedzielnym zwycięstwie Włókniarza radni przekonali natomiast prezydenta, by zaplanowana dopiero na 2006 rok modernizacja stadionu przy ul. Olsztyńskiej rozpoczęła się już w roku przyszłym. Na początek obiekt otrzyma sztuczne oświetlenie, potem - inne ulepszenia pozwalające organizować w Częstochowie żużlowe Grand Prix.
    WPI "wpisuje się" w przyjętą także wczoraj strategię rozwoju miasta. Chce ona, by Częstochowa była "nowoczesna, bogata, bezpieczna i przyjazna ludziom, stwarzająca dogodne warunki realizacji dążeń i aspiracji mieszkańców". Jako "miasto z Jasną Górą" ma ona m.in. wzmacniać swoja rolę jako światowe centrum kultu religijnego.


    http://www1.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,1685524.html
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nosz qrw*** aż we mnie zawrzało!!

    Jakie inwestycje miasto spróbuje zrealizować w ciągu najbliższych siedmiu lat, określa przyjęty wczoraj Wieloletni Plan Inwestycyjny. Czy zrealizuje na pewno, nie wiadomo, bo plan można nowelizować co roku - przy uchwalaniu budżetu.
    RAda miasta doskonale sobie z tego zdaje sprawe - najpierw można poszczekać póki wybieramy pieska a potem będą lać nam po dywanach w mieszkaniu
    Po niedzielnym zwycięstwie Włókniarza radni przekonali natomiast prezydenta, by zaplanowana dopiero na 2006 rok modernizacja stadionu przy ul. Olsztyńskiej rozpoczęła się już w roku przyszłym.
    Toż to ja myślałem że ten chłopiec z plakatów paradując po stadionach sam usiłował przekonać radę o słuszności inwestycji w stadion a nie rada jego !! No ale cóż zawsze można pokazac mordę przed 30-0 tysięczną publiką i coś im obiecac - jak my to w Polsce lubimy :)
    Na początek obiekt otrzyma sztuczne oświetlenie, potem - inne ulepszenia pozwalające organizować w Częstochowie żużlowe Grand Prix.
    No i stało się obiecali nam światełka, mam nadzieję że nie będa ich młotkie wykrzywiać jesli układ stadionu nieco się zmnieni no chyba że nie wiemy o tym o czym wie rada czyli o tym że koncepcja stadionu się raczej nie zmieni skoro już jest na tyle dobrze że ludzie mają gdzie siedzieć a nawet jak nie chcą to mają polsat2
    ... Chce ona, by Częstochowa była "nowoczesna, bogata, bezpieczna i przyjazna ludziom, stwarzająca dogodne warunki realizacji dążeń i aspiracji mieszkańców". Jako "miasto z Jasną Górą" ma ona m.in. wzmacniać swoja rolę jako światowe centrum kultu religijnego.
    A to już klasyczne pier****** kiedy zaczynają walić takie farmazony powinno się przerywać wywiad słodkim dziękuję - już i tak za dużo nam państwo kitów pocisnęli

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    1,208
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W programie meczu Włókniarz - Apator można przeczytać, że Urząd Miasta w "Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Częstochowy do roku 2010" zaplanował aż 12 milionów złotych na inwestycje dla Stadionu Miejskiego przy yl. Olsztyńskiej.
    Nie wiem czy to jest aż 12 milionów, czy tylko 12 milionów. Renowacja stadionu w Rybniku pochłonęła coś około 20 milionów zł, a jak wiemy wasz stadion jest większy, więc może to kosztować naprawde sporo więcej.
    Jednak cieszy że są w tą stronę podejmowane jakieś kroki.
    I love rybnicki ROW !!!

    pozdROWienia

    Nie ma to jak zimny bROWar Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bandi a po co nam aż 4 jupitery ?? przecież można wybudowac jeden albo samą konstrukcję dla czterech a na światełka zrobi się zrzute :)

    poza tym w kręgach kościelnych słychać że jasna góra rzuci troche światła na nasz stadion :)

    I wszystko jasne :)

    A tak nawiasem mówiąc myślę ze cała zabawa skończy się poważną modernizacją która odbije się echem w całej polsce - nowe krzesełka?? po co - lepiej kup[imy rząd foteli bujanych do sektoru K, nowe oświetlenie - owszem kupimy lampki - ale szampana dla vipów, nowa koncepcja stadionu?? - wybudujemy ładną makiete metr na dwa pokarzemy w gazecie a potem wrzucimy ją do magazynu rzeby zgodnie z procedurą mogła się zakurzyć, nasze pająki z urzędu miasta nie mają gdzie pajęczyn zakłądać, parkingi?? owszem - ale pod willami urzędasów to samo tyczy się innych obiektów jak korty - w końcu nie będziemy grać na CKS'ie !!

    Mam nadzieje że po solidnej dawce psychotropów nasze władze uszczkną jednak coś z budrzetu a firmy znajomych coś tam na stadionie wykombinują

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    ja rowniez
    uwazam ze powinno sie zamodernizowac siedziska
    sam stan stadionu
    a potem dodatki

    oswietlenie sie postawi i bedzie stalo tak jak na wielu stadionach
    bo GP i tak nie bedzie na stadionie z tak malym zapleczem jakie jest w czestochowie

    powinni ta ulice za bokasmi zamknac i tam wybudowac/dobudowac boksy itp.

    potem zadaszenie i swiatelko
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja bym zaczął nie tyle od stadionu co od dróg dojazdowych. Skoro z pomocą unii (tym razem nie z Leszna :) ) udało nam się zbudowac całkowicie nową trasę w okolicach skrzyżowania przy jednostce wojskowej to czemu nie pójść dalej i nie dociągnąć nowej drogi do stadionu i wokół niego??

    Najpierw dojazd - od tego w cywilizowanych krajach się zaczyna, nastepnie projekt przebudowy stadionu (mam nadzieję ze ktoś uwzględni moją sugestię stworzenia trubuny naprzeciw startu potem zaplecze - ale to było by już raczej wymogiem formalnym bo park maszyn w istniejącej formie poprostu został by lekko przykryty trybunami :) a na koniec jupiterki żeby rożświetlić to co się popełniło .. co do dodatkowych obiektów wokół stadionu - mzonka - takiej kasy to my w Czestochowie nie mamy !!

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    zacznijmy od tego ze CKM-u nie stac na GP!!

    wiec o czym oni bredza?! zreszta jak nam angole dadza gp jak nie ma krzeselek? nawet jak bedzie te oswietlenie i tablica swietlna (bo chyba tez jest wymagana) to nie sadze zebysmy dostali

    i zgadzam sie z Bandziorem

    zacznijmy od drog parkingow pozniej siedziska i infrastruktura stadionu przebudowanie wiaduktu nad parkingiem tak zeby tam tez byla trybuna ktora automatycznie zadasza powiekszony parking na 24 boksy

    korty ? baseny ? hehehehehhehehehehehehhehehehehehehehhehe




  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    24-11-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja natomiast proponuje odpowiedzialnym za przebudowe obiektu i wykorzystanie pieniedzy z dotacji Urzedu Miasta i Urzedu Marszalkowskiego uczynic Bandziora.
    Co drugi post w tym watku jest jego autorstwa i z wiekszosci z nich plynie krytyka pod adresem dzialaczy Klubu i Miejskich Radnych.
    Widac ze zna on sie na rzeczy i wszystkiego dopilnuje bo przeciez w Zarzadzie sa sami niekompetentni ludzie ktorzy nie znaja sie na niczym. Sam na zebraniu czlonkow Klubu zglosze Twoja kandydature - podaj mi swoje dane na gg(1266796).
    Pozdrawiam.

    Ps. Przepraszam moze troche mnie ponioslo ale mysle ze Bandzior przesadzasz nieco w swych postach z ciagla krytyka pod adresem a to organizatorow a to dzialaczy. Mysle ze w Klubie mamy ludzi ktorzy wiedza co robia i nie bedzie sytuacji jak to piszesz, ze beda "naginac mlotkiem maszty oswietleniowe".:)

    Pozdrawiam.


  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach

    Bandzior

    Cytuję:
    "nowa koncepcja stadionu?? - wybudujemy ładną makiete metr na dwa pokarzemy w gazecie a potem wrzucimy ją do magazynu rzeby zgodnie z procedurą mogła się zakurzyć, nasze pająki z urzędu miasta nie mają gdzie pajęczyn zakłądać, parkingi?? owszem - ale pod willami urzędasów to samo tyczy się innych obiektów jak korty - w końcu nie będziemy grać na CKS'ie !!
    Mam nadzieje że po solidnej dawce psychotropów nasze władze uszczkną jednak coś z budrzetu a firmy znajomych coś tam na stadionie wykombinują"

    W zasadzie z debilami nie polemizuję. Ale napisałeś tu głupi człowieczku o 2 słowa za dużo. Tak się składa , że pracuję w Urzędzie Miasta Częstochowy. Jeśli chcesz zobaczyć moją dwupokojową willę (rocznik 1930), to zapraszam w każdej chwili. Solidną dawką psychotropów proponuję , abyś regularnie zaczynał dzień.
    A do innych forumowiczów :
    1) Gmina Miasto Częstochowa jest instytucją samorządową i pieniądze , którymi miasto dysponuje w ramach budżetu W DUŻEJ MIERZE zależą od dotacji i subwencji otrzymywanych z
    ze środków będących w dyspozycji Skarbu Państwa , Wojewody Śląskiego , Marszałka Województwa Śląskiego.
    2) Od momentu utraty statusu miasta wojewódzkiego środki te gwałtownie się zmniejszyły. Dużymi funduszami na inwestycje na obiektach sportowych dysponuje rokrocznie np. marszałek Województwa Śląskiego (p. Czarski). Środki te dzielone są regularnie w sposób krzywdzący dla naszego miasta. No cóż , nie jesteśmy lubiani na Śląsku.... i vice versa.
    3) Zdecydowana większość (jeśli nie wszystkie) dokonywane w ostatnich latach inwestycje w stadiony sportowe (nie tylko żużlowe) pochodziły ze środków centalnych (vide - remont Stadionu Śląskiego). Są to np. środki pochodzące z odpisów z wpływów z Totalizatora Sportowego. Na podział tych funduszy MIASTO CZĘSTOCHOWA nie ma żadnego wpływu.
    Za pieniądze , które wpakowano w Stadion Śląski można by ze stadionu Włókniarza zrobić cudeńko !!!
    4) Mam nadzieję , że dzięki temu postowi część forumowiczów chociaż spróbuje zrozumieć , że miasto bez pomocy finansowej z zewnątrz samo za swoje pieniądze stadionu nie zbuduje. Tak się składa , że Częstochowa (jak każda gmina) MUSI !!!! ponadto ze swojego budżetu utrzymać szkoły , szpitale , przychodnie i wiele innych instytucji , o których Bandziorom się nie śniło.
    5) Jeśli chodzi o obecną władzę - wpisanie remontu stadionu do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego jest mimo wszystko dużym krokiem naprzód. Krokiem , którego nie zrobił nikt przez ostatnie 8 lat. Dlaczego????? WPI jest aktem prawa miejscowego i nie będzie teraz łatwo radnym wycofać się z tego zapisu bez dużego szumu w mediach. Rolą Prezydenta pozostaje natomiast poszukać środków w Katowicach i Warszawie na współfinansowanie remontu. I w tym momencie potrzebna jest wspólna presja wywierana przez wszystkich - zarząd klubu , kibiców , media. Jeśli takie ciśnienie będzie , na pewno będzie Wronie łatwiej o te pieniądze walczyć. A tytuł DMP'2003 też jest tu kapitalnym argumentem.
    6) Dla jasności - charakter mojej pracy zawodowej nie ma nic wspólnego ze sportem , Włókniarzem itp.
    PS. Niedouczonemu krzykaczowi proponuję dwukrotne zastanowienie się przed napisaniem kolejnej porcji głupot. I nie mam tu na myśli faktu lubienia bądź nie obecnego Prezydenta , bo każdy ma prawo mieć swoje sympatie i antypatie. A słowa "budrzet" i "rzeby" pisze się trochę inaczej.
    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drogi poprzedniku - moje wypowiedzi pod adresem władz miasta były czytso ironiczne i miały na celu jedynie ukazanie faktu że miasto groszem nie śmierdzi a w momencie kiedy zrobiło się o klubie głośno władze zbijają sobie na nim punkciki. A tak nawiasikiem - jako urzednik byłeś za wcieleniem Czestochowy do sląskiego żeby teraz płakać nad rurociągiem Katowice - Częstochowa wysysającym z nas kase czy może sprzeciwiłeś się Wronie i tylko cudem z pracy jeszcze nie wyleciałeś ?

    Nie wiem jak będzie naprawdę ale mając za sobą kilka doświadczen z poprzednich lat jestem raczej pesymistą i taki ton mimo nieszczerego uśmiechu na gębie starałem się utzrymać.

    A co do obrażania urzędasów - no cóż napisałem o całym urzędzie bo winnego jeśli będzie za co winić i tak się nieznajdzie, dla mnie możesz byc nawet sprzątaczem w bydynku z niebieską windą za publiczne pieniądze (z twojego postu wnioskuję że trwonienie publicznych pieniędzy jest ci obce a sam za dużo ich nie masz - stad chyba styl wypowiedzi) ale gdybyś zrozumiał o co mi naprawdę chodziło nie przejmował byś się tym zbytnio.

    I na koniec - ja obraziłem , ty się zrewanżowałeś (nawet z wytknięciem błędów - choć jeśli już wytykałeś to trzeba było poprawić literówki, poza tym sam znalazłem jeszcze kilka byków - mam nadzieje że jako urzędnik bardziej się przykładasz do pracy niż do poprawiania cudzych postów) , możemy rozmawiać dalej.

    Ps. Przepraszam moze troche mnie ponioslo ale mysle ze Bandzior przesadzasz nieco w swych postach z ciagla krytyka pod adresem a to organizatorow a to dzialaczy. Mysle ze w Klubie mamy ludzi ktorzy wiedza co robia i nie bedzie sytuacji jak to piszesz, ze beda "naginac mlotkiem maszty oswietleniowe".
    Tak się składa że miałem kiedyś przyjemność studiowac na częstochowskim budownictwie, obecnie dokańczam go po kilkuletniej przerwie na magisterkę na WSP i swego czasu bawiłem się w projektowanie stadionu, jeżeli klub wyszedł by z propozycją przedstawienia kilku projektów mogę takowy dostarczyć - zdaję sobie sprawę że może nie będzie on cudem techniki na miarę naszego dworca :) ale kilka koncepcji z projektu smiało można by zaadoptować - choć wydaje mi się że urzednicy i tak zrobią po swojemu

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przepraszam że bedzie jedne post pod drugim ale mam ochotę przytoczyć słowa pewnej piosenki z dedykacją dla naszych optymistów:

    Popatrz na wspaniale autostrady,
    na drogi na których nie znajdziesz wybojów,
    rosną nowe bloki i nie ma wypadków,
    w czystych szpitalach ludzie umierają żadko.

    Mamy ekstra rząd i super prezydenta,
    ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy,
    ufam im i wiem że wybrałem swoją przyszłość,
    za rękę poprowadzą mnie do europy.

    Jest super, jest super, wiec o co ci chodzi?
    Jest super, jest super, wiec o co ci chodzi?
    wiec o co ci chodzi? ,Jest super! jest super!
    wiec o co ci chodzi? ,Jest super! [cut]

    THX to T-Love (dziwnym zbiegiem okoliczności też są z Czestochowy)

    PS. To było kilka słów ku pokrzepieniu zranionych serduszek a teraz DO ROBOTY panowie z urzędów!!

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czy oświetlenie jest konieczne w pierwszej kolejności?

    Może nie!
    Ale jeżeli ktoś chce dopłacić do światełek, a tak obiecywała minister Łybacka, to bierzmy te pieniądze.
    I chwała Zarządowi Miasta, jeżeli przeprowadzi słowa w czyny.
    Oświetlenie na pewno nie rozwiązuje wszystkich problemów.
    Ale uatrakcyjnia widowiska, tego się nie da ukryć.
    Pewne imprezy rozgrywane w dni powszednie można rozegrać później.
    Niewykluczone, że kiedyś ze względów komercyjnych (np. na życzenie telewizji) liga będzie rozgrywana nie tylko w niedzielę.
    Wystarczy popatrzeć na współpracę ligi piłki nożnej z Canal+.
    Dlatego oświetlenie warto mieć i jak jest taka szansa i korzystny klimat to TRZEBA to wykorzystać.

    Inną sprawą jest modernizacja stadionu i jego okolic.
    No bo dla przykładu ja jadąc na mecz w nocy nie odważyłbym się zostawić samochodu na Olsztyńskiej czy Słonecznej.
    I sprawa dojścia do stadionu - też ważna.
    Jest poza tym wiele problemów - modernizacja trybun, parkingu, krzesełka - ale nie wszystko od razu, wiadomo, że pieniędzy brakuje.

    I jeszcze jedna ważna sprawa - sprawa szaletów - nie może być tak jak teraz, że do kibla trzeba iść przez cały stadion i wszyscy leją w krzakach.
    Po pierwsze nie przystoi.
    Po drugie niehigieniczne.
    Po trzecie odstrasza od przyjścia na stadion kobiety, bo przy długim meczu mają problem.

    Podsumowując, moim zdaniem nie wystarczy powiedzieć, że przeznaczymy ileś pieniędzy na stadion, powinien być jakiś projekt i harmonogram prac, aby działania nie były chaotyczne tylko zamierzone i celowe.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sokol
    Po pierwsze zedytuj swój post bo obrażasz w nim swojego adwersarza inaczej będę zmuszony dać Ci bana.

    Jeżeli jesteś pracownikiem Urzędu to chyba powinineś umieć na poziomie zredagować swoją wypowiedź i nie ulegać prowokacjom.

    Co do inwestycji. Od samych obiecanek stadion nie będzie piękniał. To dosyć długa droga. Tak się składa, ze w Rybniku mamy całkowicie zmodernizowany stadion i wygląda na serio przecudnie (zresztą będziecie mieli okazje zobaczy go w przyszłym sezonie na derbach, a być może jeszcze w tym roku bo zarząd proponuje mecz Włókniarz vs ROW) jednak pochłonął on ogromne środki finansowe. Nie wiem jak bardzo bogatym miastem jest Czewa, ale z tego co mi wiadomo Rybnik jest dość wysoko w rankingu, dlatego też taka inwestycja była możliwa. Życzę Wam aby to wszystko się udało.

    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ciekawostka:

    Cytat z GW

    "- Z myślą o tych, którzy z różnych powodów nie mogli kupić biletu w sobotę, mamy około tysiąca pięciuset wejściówek - tłumaczył dyrektor klubu Lech Małagowski. - Wiemy, że chętnych było więcej, ale nie mogliśmy wpuścić na stadion więcej kibiców. Takie były ustalenia z ochroną i policją. Po raz kolejny mamy dowód na to, że musimy mieć w Częstochowie obiekt z prawdziwego zdarzenia."

    I teraz małe pytanko - Małagowski chciałby zmieścić na stadionie więcej ludzi i traktuje to jako pretekst do modernizacji stadionu ... a przecież ...

    stadion po modernizacji (wymianie siedzisk) ma mieć o 5 tysięcy mniejszą pojemność !!! wliczając w to pomysł podniesienia trybun przy parku maszyn :)

    Przyznam ze czegoś tu nie rozumiem - no chyba że dobudujemy jakąs extra trybunę po środku toru :)

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    widze Bandzior ze nie rozumiesz

    juz tlumacze

    jest ogromne zainteresowaniem sportem y w miescie x jednak klub z miasta x ma tragiczny stadion ktory od wielu wielu lat nie byl remontowany dlatego dla potrzeb sportu y stadion zostanie wyremontowany po to zeby sport ktory stoi na bardzo wysokim poziomie w miescie x mogl sie odbywac na stadionie o rownie wysokim poziomie co ten sportowy

    widze ze zamotalem ale wczytaj sie i wszystko jasne

    mnei tez sie nie podoba to ze bedzie o 5 tysiecy mniej miejsc w tej kwesti zblizamy sie do Rybnika co mi sie nie podoba rowniez

    z drugiej strony biorac pod uwage ze to tylko 12 mln bedzie to wiadomo ze z czegos trza zrezygnowac jak rybnicki stadion ze 20 pochlonal
    szkoda ze nas tak na slasku traktuja bo przy odrobinie inwestycji (40-50 mln zlotyszy) mozna by zrobic u nas naprawde piekny stadion dla 30 tysiecy luda i w koncu nasza reprezentacja miala by gdzie grac

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    a być może jeszcze w tym roku bo zarząd proponuje mecz Włókniarz vs ROW
    ooo :)
    a w pelnych skladach ?
    nie sądze (bez wielkiej 3 Sullivan-Holta-Jonsson) :(

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To co? - remontujemy żeby wpuścić mniej ludzi?

    TO JEST CHORE !!

    A wracając do samego stadionu: moja mala propozycja...

    Po pierwsze wyrównanie wysokości i ilości rzędów we wszystkich sektorach do poziomu sektora Ł i teraz przyjmując że od wejścia w pierwszy łuk wyjścia z nigo mamy część "A" stadionu , od wyjścia z pierwszego luku poprzez przeciwległą prostą do linii startu aż do poczatku wejścia w drugi łuk mamy część "B" ,od wejścia w drugi łuk do wyjścia zniego część "C" i od wyjścia z drugiego łuku poprzez prostą prz starcie spowrotem do wejścia w pierwszy łuk mamy część "D" prponuję:

    W środkowej części C zamiast pierwszych 15-u rzędów ławek zrobić park maszyn którego górna część przykryta była by dalszymi rzędami lawek (ciekawy efekt - żyżlowcy wyjeżdzający wprost spod tyłków kibiców :) poza tym zlikwidujemy efekt żarcia żużla na łukach przez kibiców - zwracając uwagę na to że park maszyn jest niepraktycznym rozwiazaniem dla ewentualnych meczów piłkarskich proponuję aby brakujące 15 rzędów zastąpić w razie organizacji takich właśnie meczów rozkładanymi ławami (soć wstylu przenośnych sektorów z hali AZS'owskiej Polonii)

    Cały park maszyn, oraz infrastrukturę klubową można w tym momencie schowac cześciowo pod ta niepraktyczną dla kibiców rzużla częścią stadionu

    W części B stadionu (przeciwległa do linii startu prosta - zrównać wysokością z sektorem Ł - ale to już było , zasypać istniejący park maszyn a w jegho miejscu wprowadzić mały tunel pelniący rolę wyjścia dla Piłkarzy ( w końcu oni lubią "po środku") - oczywiście na meczach żużla taki tunel był by przykryty podobną rozkładaną trybunką - tunel był by połączony z budynkami klubowymi przeniesionymi do części C przejściem gustowinie w połowie wkopanym w bok stadionu i przeszklonym po drugiej stronie.

    Część A stadionu - podobnie jak w części C miała by mobilne 15 pierwszych rzędów żeby i tu kibice nie żarli zużla - podczas meczów włokniarza ta część była by poprostu pusta (i tak zawsze jest, no może z wyjątkiem osttaniego meczu :) ) a na meczach piłkarskich podnonie rozkładamy trybunke..

    To taki mały wstęp, mam nadzieje że za bardzo nie zagmatwałem, może następnym razem poprostu wskanuje to co robiłem na budownictwie zamiast opisywac bo tak chyba będzie czytelniej

    To jest oczywiście moja propozycja, jesli ktoś ma inną bardzo prosze o komentarzyk

    A jednak zamieszcze mały rysuneczek na bazie stadionu śląskiego z zaznaczony podziałem na "części stadionu" żeby w razie czego nie było kłopotów z rozróżnieniem kolejności łuków itd..



    PS> w planach miałem też pomysł dobudowania drugiego poziomu trybun w części B i D ale bądźmy realistami :)

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec Awatar Sokol
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    1,288
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 162 w 53 postach

    Parę słów

    Bandzior

    Troszkę mnie poniosło , za co przepraszam. Użyłem za mocnych słów , ale mam prawo uważać , że nie wszystkie osoby pracujące w moim Urzędzie to złodzieje , debile , nieudacznicy i łapówkarze. A przynajmniej mam prawo poczuć się lekko wkurzony , kiedy ktoś lekką ręką wpisuje mnie do tej grupy ;-) Również uważam rachunki między nami za wyrównane. Nigdy nie byłem za włączeniem nas do Śląska i niestety nie w Cz-wie o tym decydowano. Mój stosunek do poczynań prezydenta Wrony jest moją prywatną sprawą :-) i możemy sobie o tym porozmawiać mailem. I na tym jeśli chodzi o moją pracę zawodową temat uważam za zamknięty.

    A to wczorajszy wywiad z lokalnej Gazety Wyborczej:
    "Radni skłonili prezydenta, aby prace na stadionie przy ul. Olsztyńskiej rozpoczęły się już w przyszłym roku. Miasto wyda na to 700 tysięcy złotych.
    Piotr Toborek: Czy mistrzowski tytuł Włókniarza może pomóc w przebudowie stadionu?
    Marian Maślanka prezes CKM Włókniarz Częstochowa: Mam nadzieję, że tak. To wspaniałe widowisko było propagandą sportu i żużla i myślę, że przekonało wielu ludzi, że Częstochowa potrzebuje obiektu z prawdziwego zdarzenia.
    Jak powinien wyglądać stadion po przebudowie?
    - Trzeba wymienić: siedziska na plastikowe, oświetlenie, nagłośnienie, zadaszyć trybuny. Cała trybuna po stronie parkingu musi być zbudowana od nowa i podwyższona. Pod nią byłoby zaplecze: warsztaty, klubowe pomieszczenie, sale konferencyjne. Chcemy także, żeby ten stadion służył piłkarzom, pozwalał organizować koncerty, generalnie był wielofunkcyjny, żeby żył cały rok.
    Żużel będzie jednak najważniejszy?
    - Chcemy, żeby był to obiekt, na którym można rozegrać zawody Grand Prix. Marzy mi się park maszyn usytuowany wysoko, tak, aby wszyscy kibice widzieli, co tam się dzieje, bo to jest także część widowiska. Zawodnicy zjeżdżaliby na tor z podwyższenia, tak jak to było w latach 60.
    Co będzie pierwszym krokiem?
    - Jest szansa na 50 procent dofinansowania do instalacji oświetlenia, taką deklarację złożyła niedawno minister Łybacka. Będziemy chcieli to wykorzystać i dlatego prace w przyszłym roku rozpoczną się najprawdopodobniej od instalacji świateł.
    Na ile to wszystko jest realne?
    - Do 30 listopada ma być gotowa koncepcja modernizacji. Powstało w mieście lobby na rzecz tej inwestycji, działają w niej ludzie z różnych opcji politycznych i jest atmosfera współpracy. Liczymy na pomoc Urzędu Marszałkowskiego i na fundusze z Unii Europejskiej."

    Jak widać walka o fundusze dopiero się rozpoczyna i bez pomocy z zewnątrz miasto samo nie da rady.
    Pomysł Bandziora na przebudowę jest dosyć ciekawy , ale kosztowałby pewnie bez porównania więcej pieniędzy niż te zadeklarowane 12 mln złotych.
    Mnie z kolei bardzo podoba się wizja prezesa , o której mowa w pełniejszej wersji wywiadu (ta jest niestety okrojona) , w której mówi o zlokalizowaniu parku maszyn na czymś w rodzaju wyeksponowanej podniesionej w stosunku do poziomu toru platformy , z której zjeżdżaliby żużlowcy do poszczególnych biegów.



    Dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia. I tak już pozostanie - każdego kolejnego dnia...

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Trzymamy za słowo

    ...Co będzie pierwszym krokiem?
    - Jest szansa na 50 procent dofinansowania do instalacji oświetlenia, taką deklarację złożyła niedawno minister Łybacka. Będziemy chcieli to wykorzystać i dlatego prace w przyszłym roku rozpoczną się najprawdopodobniej od instalacji świateł.
    Na ile to wszystko jest realne?
    - Do 30 listopada ma być gotowa koncepcja modernizacji. Powstało w mieście lobby na rzecz tej inwestycji, działają w niej ludzie z różnych opcji politycznych i jest atmosfera współpracy. Liczymy na pomoc Urzędu Marszałkowskiego i na fundusze z Unii Europejskiej."...
    i mamy nadzieje, że obietnice przejdą w czyny.
    Sprawa oświetlenia - tak jak myślałem, poprostu trzeba brać pieniądze, jak ktoś chce dać.
    A projekt modernizacji powstaje, więc Bandzior nie bluzgaj działaczy, polityków i innych, którzy tym się zajmują.
    Życzmy im dobrych wizji i wytrwałości
    bo będzie im potrzebna.:P
    A jak chcesz aktywnie w tym uczestniczyć - zgłaszaj swój projekt!


  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec Awatar T_rex
    Dołączył
    15-05-2003
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 28 w 16 postach
    Pojemnosc waszego stadionu jest atutem ,ale dopóki na mecze przychodzą ludzie ,którzy od wielkiego dzwonu(czyt.np.Włókniarz -Apator) pojawiają sie na meczach reprezentując postawe roszczeniową(bawcie mnie) ,a w przypadku niepowodzenia sa pierwszymi do mieszania swoich niedawnych ibdoli z błotem.....to dopóty nie ma pewności co do ilości frekwencji.....No bo kiedy stadion Włokniarza wypełnia się po brzegi -własnie tylko w momencie wielkiego wydarzenia.jasne Dobra kryta trybuna ,nowy parking !,oswietlenie to jest ważne..ale dopóki kibic nie będzie związany z klubem (sam powinien się starać) ,ale także czuc ,że jest potrzebny(no tu juz poletko dla działaczy ,a powinni się mocno postarać) wtedy będziemy miec mecze po 5 tys fanów ,jak to mozliwe że na stadiony piłkarskie wykupuje się 90 % karnetów .Kibic wie co otrzyma dobrze przyrządzone widowisko,czyste toalety własne miejsce ,pełen wypas barów ,punktów z pamiątkami.,a u nas trzeba mocno mocno nad tym pracować....nikt się nie przejmuje ,że np. przed rozpoczeciem spotkania o mistrza nie można było kupic nic do picia....no ludzie gdzie my jesteśmy...w Polsce właśnie .....największa publika ,gwiazdy spedwaya,a wszystko dookoła to bryndza jak reszta kraju ....i to co powiedział Rickardsson n/t braku prysznica ,dot. jakby całej naszej otoczki speedwaya ,a nie tylko Włókniarza.Bo jak wchodze na pusty stadion Apatora to widok jest conajmniej deprymujacy.....

  31. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Bandzior po co tak wszystko zmieniac nie robmy z tego stadionu cudu techniki bo nie w tym jest jego piekno...

    jak dla mnie dobry pomysl jest z wyrownaniem poziomu trybun do tych maksymalnych po co parking przenosic?
    lepiej zostawic go tam gdzie jest podniesc tak jak Maslanka mowi ze 4 5 metrow w gore zeby wszystko bylo widoczne zadaszyc glebszo czesc parkingu (tam gdzie stac beda busy etc) trybunami a boksy wyeksponowac
    tak zeby widz mial wszystko na tacy i zeby zawodnicy mieli blisko na tor
    poza tym cos trzeba z wieza zrobic ktora jak dla mnei jest zdecydowanie zbyt duza sedzia nie potrzebuje chyba lotniska do sedziowania prawda? spiker chyba tez do gadania pomniejszenie wiezy to kolejne miejsca

    i to co kazdy pisze
    wokol stadionu na dole tam gdze jest gielda zrobmy do cholery kilka barow przeciez ludzie i tak wychodza w trakcie ze stadionu ida do pobliskiego baru i tam biora 2 piwa jeden pije idac do bramy a drugie wypija pod sama brama a to wszystko w czasie 5 6 minut przy wysokije temperaturze wiadomo jaki jest efekt a po co to? lepiej zeby taki czlowiek poszedl do baru na staidonie gdzie dostanie piwko i wypije sobie jedno gora dwa przez caly mecz ale w normalnych warunkach spokojnie na trybunie


  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar kalif
    Dołączył
    20-09-2003
    Postów
    3,930
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach

    A co było7 lat etemu?

    W 1996r., kiedy Włókniarz zdobył mistrzostwo Polski, również pisało się o tym, czego to ma nie być na stadionie miejskim przy ul.Olsztyńskiej. Szczególnie dotyczyło to kwesti oświetlenia stadionu.

    Dlatego teraz słucham takich wypowiedzi z dystansem, aczkolwiek wydaje mi się to wielce prawdopodobne zwłaszcza kiedy frekwencja na stadionie będzie wysoka.

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    kolego Kalif

    frekwencja nie bedzia a jest bardzo wysoka na naszym stadionie

    smiem twierdzic ze najwyzsza w calej lidze a co za tym idzie swiecie jesli chodzi oczywiscie o speedway

    pisalo sie duzo po DMP 1996 ale pisalo sie o tym o czym mowiono a teraz sie pisze o tym co napisano

    prosciej?

    rada miejsska czy jak jej tam przyjela odpowiednia akt prawny na mocy ktorego ma zostac przeprowadzony remont z aktu prawnego nie mozna sie wycofac i trzeba go zrealizowc

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widzę że prezesowi marzy się powrót do last 60'ych i boogie night :) - trudno ale ma w tym dużo racji, rzeczywiście mój pomysł podrożył by konkretnie cały koszt przedsięwziecia mimo wszystko obstaje za tym żeby zrównac wysokością wszystkie trybuny a na łukach tam gdzie najbardziej sypie zamiast pierwszych 10-15 rzędów zrobic ładne nasyp np z klimatycznie przystrzyżoną trafką składającą się na napis WŁÓKNIARZ albo STADION MIEJSKI - a pod trawka sracze !! To jedna z tych rzeczy których nam brakuje a i kibice mieli by blisko za potrzebą - to mój drugi pomysł mam ich jeszcze koło 15 :)

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    404
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam...

    Inwestycja w stadion - pięknie by było.....
    Ale po kolei:
    1. oświetlenie
    2. tablica świetlna
    2. krzesełka
    3. zadaszenie
    4. tor i boisko
    5. mur oporowy
    6. park maszyn
    7. WC i gastronomia
    8. inne

    Tak bym to widział :) :) :).

    Pozdro.....

    MC_NEO
    GG: 4185041
    E-mail: a_n_d__s@interia.pl



  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    4. tor i boisko
    5. mur oporowy
    przepraszam bardzo ale tor mamy jeden z lepszych jaki zbudowano wiec po co go zmieniac?!

    mur oporowy? tzn?

    o ile mi sie wydaje chodzi Ci o mur ochronny ktory "zamyka" pas ochronny miedzy banda a trybune

    sadze ze gdy krzeselka beda instalowane automatycznie ten muterk musi zostac wyremontowany bo jest to czesc infrastruktury

    Bandzior

    ten pomysl z sraczami nie jest taki glupi :)

    podziel sie z nami swoimi pomyslami :)

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    245
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Piękne wizje ...

    ...i nierealne. Ktoś napisał, że z tego co na papierze nie można się wycofać. Niestety można.
    Zawsze zarażam Was optymizmem. TYM RAZEM NIE MOGĘ. Bo bym był nieuczciwy. Trudno tutaj przedstawiać kawałek wykładu, pt. :jak socjalizm (czy urzędnik) nie jest zdolny do zrobienia czegoś pożytecznego, ale jakoś obserwacja świata skłania mnie do postawienia takiej tezy: Na stadion pewnie wyda się parę milionów, ale i tak połowa z tego się dziwnie rozejdzie, a z drugiej niewiele wyjdzie. No może pruysznic dla Ricardsona. Choć ,jak mnie pamięć nie myli, to w tym roku wydano jakieś kilkaset tysięcy na stadion i WSZYSTKO poszło na wodociągi itd. Czy na prysznic zabrakło? Ja w domu jestem w stanie zrobić prysznic no ... za 2 tysiące. Urządnikom może zabraknąć 200 tysięcy.


  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Komentarze do wątku ucichły, podobnie jak o meczu sezonu - ciekawe czy w urzedzie też już zapomnieli o stadionie :(

  39. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach

    Bandzior

    Oman666 napisal:

    podziel sie z nami swoimi pomyslami
    nie podzieliles sie nie podjales tematu i jeszcze jeczysz :)

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    [b]No to modernizuejmy ten stadion czy nie ? Podejmijmy w tym wątpku temat, skoro tamten jest już zamknięty...

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2003
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak szczerze mówiąc to nie liczyłbym na zbyt wiele.
    Oświetlenie jest obiecane od 20 lat.
    A po 1996 to juz miało być bankowo, ale jak jest...
    Jak dla mnie to wystarczyłoby oświetlenie i parking większy,
    nic więcej nie trzeba.

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    482
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie takie rzeczy to nie w Polsce ,stadionu jednego pilkarskiego pobudowac niemoga a co dopiero zuzlowy nabijaja ludzi w butelke ale to jest mozliwe tylko unas

    POZDRAWIAM pomarzyc dobra sprawa

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    20-06-2003
    Postów
    248
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tego co wiem kasa jest, projekt o dziwo też już sie zrobił, gazety odpowiedniego szumu też już narobiły więc ... zaczynamy budować !!

  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    31-12-2003
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]Panowie takie rzeczy to nie w Polsce ,stadionu jednego pilkarskiego pobudowac niemoga a co dopiero zuzlowy nabijaja ludzi w butelke ale to jest mozliwe tylko unas

    ]A w Rybniku zrobili. Tylko trzeba miec chęci mój drogi cycu , a jak sa checi to i kasa sie znajdzie.
    Pozdrowionka dla całej Czestochowy .

  45. Powrót do góry    #45
    Początkujący
    Dołączył
    10-08-2003
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Remonty Stadionow

    A w Tarnowie remont juz trwa !!!
    Zapraszamy wszystkich do Tarnowa w tym roku !
    Pozdrowienia dla kibicow zuzla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •