Pokaż wyniki od 1 do 25 z 25

Wątek: Minitory przyszlosc czy przeszlosc?

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2003
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Minitory przyszlosc czy przeszlosc?

    Na taki temat natchnelol mnie artykol w PZ o mlodym dunczyki niespelna 16 letnim ktory z powodzeniem sciga sie na normalnych torach a zaczynal wlasnie na mini. (wrsod dunskich juniorow chlopak jest chyba 9) Miala i Unia Tarnow kiedys swoj minitor ale teraz zarasta on chyba trawa. Z tego co pamietam to wlasnie mlodziez u nas chcial szkolic Bogus Nowak ale dostal wilcza polewke. Powiedziano mu ze kto odda swoje dziecko w opieke goscia na wozku inwalidzkim? Zycie jednak zweryfikowalo cala sprawe. Bogus z powodzeniem szkoli mlodych adeptow w gorzowie i skutki tego przedsiewziecia widac diz golym okiem. Zachecam wiec do wpisywania tu swoich spostrzezen i uwag na temat minitorow, wieku w jakim trzeba zaczac zabawe, istniejacych i funkcjonujacych minitorow.


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    zabawe z minotorem trzeba zaczynac bardzo wczesnie
    juz od 6 7 roku zycia mozna jezdzic na minitorze jezdzic czyli jezdzic a nie scigac sie zeby nei bylo :)

    a co daje takie jezdzenie? obycie sie z predkoscia i jazda w.....lewo :)


  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem jak najbardziej za takim "przedszkolem" jak minitory. Przede wszystkim dlatego, że dzieciak zaczynający zabawę od krótkiego obiektu na mniejszym motocyklu może mniej więcej określić, czy speedway to jest właśnie coś dla niego, czy lepiej poszukać czegoś innego. Nie zawsze jednak minitory spotykają się z uznaniem włodarzy i szkoleniowców (vide Jan Krzystyniak) w polskich klubach. Ale spójrzmy na całą Skandynawię. Tam rzadko spotyka się żużlowców, których droga do "dorosłego" speedway'a nie rozpoczynała się właśnie od miniobiektów. Druga sprawa to bezpieczeństwo. Do szkółek zużlowych w całym kraju często zgłaszają się chłopcy, którzy nie mają jako takiego obycia z zwykłymi motocyklami. Posadzenie takiego "żółtodzioba" na pięćsetkę czasem może być opłakane w skutkach. Na minitorach też zdarzają się kraksy, zdarzają się kontuzje. Ale na pewno, biorąc pod uwagę stosunkowo małe prędkości, ryzyko jest nieporównywalnie mniejsze, niż na obiektach klasycznych. Trudno mi się wypowiadać na temat takich szkoleniowych torów dla najmłodszych, gdyż żaden ze mnie fachowiec. Szkoda tylko, że w Rybniku wszystko w tej kwestii leży. Pan Skulski początkowo rozdmuchał i nagłośnił całą sprawę, a nasi chłopcy nadal muszą zadowolić się bodaj jednym treningiem w tygodniu w Częstochowie, czy też okazjonalnymi wyjazdami do Gogolina. To wszystko mało. Cieszy jednak to, iż wielu już zrozumiało, że tzw. "drabinkę szkoleniową" powinno rozpoczynać się właśnie w ten sposób. W Polsce powstają nowe minitory, a zatem powinno być lepiej. A wiek? Uważam, że optymalny do rozpoczęcia treningów na minimotocyklu to 11 - 12 lat. Takie jest moje zdanie.
    Pozdrawiam.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2002
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    witam!
    gdyby kogoś interesiło
    to dziś w Wawrowie koło Gorzowa odbył się
    "80cc Yputh Speedway Racing European Cup"
    po naszemu
    "Młodzieżowy Indywidualny Puchar Europy"
    całe podium zajęli Duńczycy
    1 Klaus Jacobsen 15 (3,3,3,3,3)
    2 Patrick Hougaard 13 (2,2,3,3,3)
    3 Nicki Barrett 12 (2,2,3,3,2)
    ...
    14 Adrian Szewczykowski 3 (0,1,1,1,0)
    ...
    17 Damian Romanczuk 2 (w,0,u,d,2)

    zawody niezwykle zacięte i interesujące
    jeśli miał ktoś okazję kiedykolwiek oglądać w akcji tych chłopców, to wie jakie to cudowne zawody

    regionalna tvp3 ma pokazać obszerne fragmenty tej imprezy
    tyle, że nie wiem kiedy

    pozdrawiam





  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PRZYSZŁOŚĆ odpowiem... przynajmniej dla Poznania... minitor na Szczepankowie (niemal gotowy) w przyszłosci mógłby wydawać z powodzeniem perełki, a i całą drużynę na gotowy w zasadzie obiekt dla regularnej ligi zużlowej... tyle tytułem dalekosiężnych marzeń spragnionego speedway'a Pyrlandczyka.
    Zawody na minitorach oglądam, ilekroć pokazuje je TVP3 Poznań i przyznam szczerze, że takim berbeciom na 80ccm stac się krzywda po prostu nie może... a obycie z techniką jazdy widziałem, gdy w lidze debiutował w tym roku przeznakomity ex-mini-żużlowiec Andrzej Głuchy... kopara opada na opanowane elementy żużlowego rzemiosła... to juz gotowy junior, tylko bez objeżdżenia na 500ccm... ot co...
    Każdą inicjatywę powoływania mini-torów trzeba popierać... wspiera to "dorosły" żużel tak zawodnikami jak i propagowaniem dyscypliny...

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2003
    Postów
    98
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem czy TV3 Krakow pokaze te zawody i ewentualnie kiedy. Jesli ktos je nagra prosze o kontakt. Chcialbym tez zobaczyc zdjecia z tych zawodow.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2002
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w niedziele 31.08.2003 o godzinie 12:45 na antenie TVP3 pokazane zostana fragmenty zawodów „Mlodziezowego Indywidualnego Pucharu Europy w minispeedway-u” z Wawrowa (taka informacje uzyskalem od pana Zenoena Milczewskiego)
    niestety będzie to najprawdopodobniej tylko w pasmie poznanskiego osrodka telewizyjnego

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2003
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    w niedziele 31.08.2003 o godzinie 12:45 na antenie TVP3 pokazane zostana fragmenty zawodów „Mlodziezowego Indywidualnego Pucharu Europy w minispeedway-u” z Wawrowa (taka informacje uzyskalem od pana Zenoena Milczewskiego)
    niestety będzie to najprawdopodobniej tylko w pasmie poznanskiego osrodka telewizyjnego
    Te zawody byly pokazywane wczoraj o ok.12 na Polsacie Sport i nawet fajnie to wygladala wygral jakis Dunczyk z kompletem punktow nasza mlodzierz na koncu stawki pokazywano niektore wyscigi bylo takze duzo rozmowy z Bogusiem Nowakiem . Fajne zawody , tylko Bogus narzekal na to , ze w Polsce mamy dwie druzyny a w Danii jest ich kilkanascie . Z tego co pamietam druzyny sa z Czestochowy i Wawrowa.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    360
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A oto mój 5 letni synek Adrian na mini torze w Dąbczu







  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2002
    Postów
    429
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w niedziele 31.08.2003 o godzinie 12:45 na antenie TVP3 pokazane zostana fragmenty zawodów „Mlodziezowego Indywidualnego Pucharu Europy w minispeedway-u” z Wawrowa (taka informacje uzyskalem od pana Zenoena Milczewskiego)
    niestety będzie to najprawdopodobniej tylko w pasmie poznanskiego osrodka telewizyjnego
    Te zawody byly pokazywane wczoraj o ok.12 na Polsacie Sport i nawet fajnie to wygladala wygral jakis Dunczyk z kompletem punktow nasza mlodzierz na koncu stawki pokazywano niektore wyscigi bylo takze duzo rozmowy z Bogusiem Nowakiem . Fajne zawody , tylko Bogus narzekal na to , ze w Polsce mamy dwie druzyny a w Danii jest ich kilkanascie . Z tego co pamietam druzyny sa z Czestochowy i Wawrowa.

    Tyle, że na Polsacie był krótki reportaż, a na PTV3 pokazane zostały całe bardzo interesujące zawody.

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Minitory sa bardzo popularne na calym swiecie i inwestuje sie w mlodziez. Np. w USA nie ma minitorow, ale te "normalne" maja nieraz po 110 metrow dlugosci. I co ciekawe - scigaja sie na nich nawet kobiety: Krystal Cramer, Tamara Krips i pare innych. Pamietam, ze w zeszlorocznym Gumball Rally najmlodszy zawodnik mial zaledwie 9 lat. Szkolenie odbywa sie m.in. w Corona na farmie Kena Maely'ego, ktory niedawno zmarl. Podobnie jest w Auburn i Costa Mesa. Ale szczegolnie tor Maely'ego sluzy juniorom.

    W Australii przy wielu klubach zuzlowych dzialaja minitory. Np. w Gosford ktos z miejscowych (Mick Poole chyba) mowil mi, ze jakbym wyszedl ze stadionu i przeszedl tak z 10 minut pod gorke, to trafilbym na taki wlasnie minitor. Chlopcy zaczynaja tam zabawe nieraz w wieku kilku lat. I podobno nie jest to az takie drogie jak na australijskie warunki. Podobny klub dziala w Adelajdzie, nazywa sie Sidewinders Junior Speedway Club, a ucza sie w nim m.in. Aaron Summers, Sam Martin czy wreszcie bardzo utalentowany Jason Norman.

    O minitorach w Anglii, Szwecji, Danii to chyba powszechnie wiadomo. W Polsce mamy pare torow, tylko ze nasi prezesi zajeci sa wydawaniem pieniedzy na superkosmiczne kontrakty zamiast stawiac na mlodziez. A jak to jest zagranica? - Jak nie bedziemy pracowac z mlodymi, to zuzel w naszym kraju upadnie - tak mi to tlumaczyl Poole albo Wiltshire po 2 rundzie IM Australii. No i mial chlop racje. Tylko jakos u nas w Polsce nikt tego nie widzi.

    Pozdrowienia z Sydney
    D.J.

  12. Powrót do góry    #12
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach

    Minitory żużlowe



    Potrzebne mi są informacje o minitorach żużlowych: wymiary, nawierzchnia, i w ogóle wszystko co jest potrzebne by stworzyć minitor. Może znacie jakieś stronki o tym? Byłbym wdzięczny za pomoc :)
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jezeli zawodnik jezdzil na minitorach to od poczatku swojej zuzlowej kariery ma lzej na normalnym torze, jest to swojego rodzaju "hendikap" umiejetnosci. Zreszta widac to golym okiem w Gorzowie gdzie 16latkowie przewyzszaja umiejetnosciami znaczna czesc 18-19 latkow ktorzy na minitorach nie jezdzili. No ale sam minitor nic nie daje, trzeba jeszcze miec talent...:).

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Potrzebne mi są informacje o minitorach żużlowych: wymiary, nawierzchnia, i w ogóle wszystko co jest potrzebne by stworzyć minitor. Może znacie jakieś stronki o tym? Byłbym wdzięczny za pomoc
    Vicar, poszukaj na oficjalnej stronie Sama Martina -
    mlodego zuzlowca z Australii. Adres to bodajze
    www.sammartinracing.com . On ma tam cos o mlodziezowym
    klubie z Adelajdy. Jest tez minitor w Gosford, ale nie ma
    chyba zadnej strony o nim.

    Jesli chodzi o USA, przejrzyj dobrze stronke
    www.speedwaybikes.com

    Jesli chodzi o Szwecje i Anglie, to musisz przeszukac
    strony klubowe. Tam bowiem kazdy (albo prawie kazdy) klub
    ma swoj minitor.

    D.J.

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-04-2003
    Postów
    2,456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Minitory to na pewno przyszłosc zuzla. A ze w Polsce jest zdecydowanie za malo minitorow to juz inna sprawa. Niestety polscy dzialacze sa krotkowzroczni i wola wydawac duze pieniadze na kupowanie zawodnikow, niz na ich szkolenie. Jednak mysle, ze te trendy powoli mijaja. Przykladem niech bedzie fakt, iz nowy minitor z prawdziwiego zdarzenia powstanie za pare miesiecy w Bydgoszczy. Chialoby sie powiedziec: Dlaczego tak pozno?!

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2003
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy posiada ktoś jakieś zdięcia minitorów?

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2004
    Postów
    125
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ja trenuje

    speedway nauczylem sie jezdzic doslownie w 3 miechy mam 15 lata za niecaly rok na licencje

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    W Australii przy wielu klubach zuzlowych dzialaja minitory. Np. w Gosford ktos z miejscowych (Mick Poole chyba) mowil mi, ze jakbym wyszedl ze stadionu i przeszedl tak z 10 minut pod gorke, to trafilbym na taki wlasnie minitor.
    :(:(:( Szkoda, że to nie było "z górki", bo może na forum obejrzelibyśmy, dla porównania z krajowymi, fotki z australijskich mini-torów... :(:(:(

    Dex, popraw się :D:D:D

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Uważam, że mini-tory to wielka przyszłość!!! W Rybniku mamy taki mini-tor, w zasadzie to niedawno wybudowany. Nie jestem pewien w 100% co do danych dotyczących mini-torów, ale co nieco dowiadywałem się o parametrach technicznych tych torów. Całkowita długość mini-toru musi mieścić się w przedziale 130-200m, co do nawierzchni, to nie ma specjalnych wytycznych. Dlatego tor może być wysypany bardzo popularną "czerwoną" mączką jak i "prawdziwym" żużlem. Co do Rybnickiego toru, to ma długość 135m i nawierzchnię żużlową (czarną), nieco kopną ale podobno w najbliższym czasie ma być nieco utwardzona. Aktualnie są montowane na niej bandy. Na prostych będą to bandy z desek a na wirażach "amortyzujące" z opon. Co do wieku, w którym powinno rozpocząć się przygodę z mini-żużlem to chyba idealnie byłoby, gdyby kandydat miał właśnie 5-6 lat. Górna granica, przy której taki zawodnik powinien przesiąść się na prawdziwy motor to w moim mniemaniu 15 lat. Co do początków kariery, to chłopcy używają sprzętu zbudowanego na bazie silników 125ccm WSK o mocy ok.11KM, myślę że niezłą alternatywą jest silnik MZ o pojemności 250ccm i mocy juz ponad 20KM. Profesjonalny sprzęt używany przez zawodników ma pojemność 80ccm i moc w granicach 25KM. Są to silniki przejęte z motocykli typu full-cross (np. Yamaha). Wiem, że takie używane maszyny do mini-żużla kosztują ok. 6 tyś zł. Same silniki wymagają częstych remontów, bo są to jednostki bardzo wysilone a na dodatek zawodnicy przez 4 okrążenia jadą na jednym i tym samym biegu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie w naszym kraju ten sport rozwinie się na tyle, że powstanie prawdziwa liga mini-żużla!

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    08-08-2003
    Postów
    259
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy posiada ktoś jakieś zdięcia minitorów?
    http://www.ckmwlokniarz.pl/galeria/31.php
    Tu masz zdjęcia z mini toru.
    PS. ja za miecha zaczynam jazde na mini speedwayu (mam 12 lat) już nie moge się doczekać!!!
    Narqa

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-01-2003
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.wojaczek.pl/rybki/

    Pod tym linkiem można zobaczyć zdjęcia minitoru Rybek Rybnik wykonane przez pana Michała Wojaczka. Myślę że tego pana w czarnej koszulce nie trzeba przedstawiać forumowiczom ;););)

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    178
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ten w czarnej koszulce to nie Antoni Skupień?

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Bodajże 4 lata temu rozegrano na mini-torze nieopodal Tucholi zawody młodzieżowe

    Czy to były jedyne?
    Czy może będą tam jeszcze?
    Jak ten obiekt obecnie wygląda?

    A tak przy okazji, to przydałaby się mapka z zaznaczonymi mini-torami w Polsce :)

    Stanowice, Marwice, Ulim, Gogolin, Dąbcze, Rybnik, Pawłowice... :)

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik Awatar kris_stal
    Dołączył
    12-09-2003
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Stanowice,Marwice, Ulim, Gogolin, Dąbcze, Rybnik, Pawłowice... :)
    Marwice raczej odpadają nigdy tam nie było minitoru z prawdziwego zdarzenia ( coś tam Świst miał na własny użytek),Ulim tor powaoli umiera smiercia naturalna (brak szkolenia mlodzierzy ,chwasty na torze i tylo jedne zawody w sezonie) do listy zdecydowanie bym dodał Wawrów ( minitor z banda , oswietleniem oraz trybunami i szkolenie "narybku" idzie pelna para)

    POzdro

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...SPORT/50224014
    Marzenia a realia

    Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Stanowicach stawia przed sobą bardzo ambitne zadania. Chce rozpocząć budowę kompleksu rekreacyjno-sportowego i utworzyć szkółkę miniżużlową.


    Jeszcze kilka lat temu w Gorzowie Wlkp. i jego okolicach funkcjonowało osiem torów miniżużlowych. Teraz zostały trzy: w Wawrowie, Ulimiu i Stanowicach. Ten ostatni ma się wkrótce doczekać gruntownej modernizacji i rozbudowy.

    Budżet razy dziewięć

    Działające od trzech lat Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Stanowicach dysponuje mizernymi funduszami. W ubiegłym roku jego budżet wyniósł zaledwie 3.853 zł. Optymistyczne plany na bieżący zakładają prawie dziewięciokrotnie pomnożenie tej kwoty – do wysokości 33 tys. zł.
    - Chcemy ruszyć za te pieniądze z budową obiektu rekreacyjno-sportowego i utworzyć szkółkę miniżużlową
    – stwierdził podczas wtorkowego, walnego zebrania sprawozdawczego członków Stowarzyszenia jego prezes Marian Piaskowski. – Początek wszystkim działaniom musimy dać sami. Potem postaramy się o wsparcie z różnych instytucji: Urzędu Gminy w Bogdańcu, Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, Wojewódzkiej Federacji Sportu, także Unii Europejskiej. Oczekujemy, że dotacje pokryją nawet 75 procent planowanych przez nas wydatków.

    Pomocne w zdobywaniu funduszy może się okazać zdobycie przez Stowarzyszenie 13 grudnia ubiegłego roku statusu organizacji pożytku publicznego. Swoje wsparcie zadeklarował też Stanisław Pieńkowski z Gorzowa (były arbiter żużlowy, dziś członek Kolegium Sędziów GKSŻ), któremu nadano godność honorowego członka stanowickiej organizacji.

    Budowa i szkółka

    Decyzję o warunkach zabudowy hektarowej, należącej do towarzyszenia działki w Stanowicach bogdaniecki Urząd Gminy wydał dwa miesiące temu. Plany inwestycji zakładają: wymianę piaszczystego podłoża minitoru i ułożenie na nim 600-700 ton nowej nawierzchni, ustawienie nowych band (na początek ze słomianych balotów), wybudowanie parkingu z wiatą, warsztatu, wieżyczki sędziowskiej, małej sceny oraz budynku socjalnego z pełnym zapleczem sanitarnym i miejscami noclegowymi. Projekt obiektu ma być gotowy do końca marca br., a kosztorys i dokumentacja – miesiąc później.

    Około 10 tys. zł pochłoną w br. koszty organizacji szkółki miniżużlowej. Członkowie Stowarzyszenia planują sprowadzić ze Szwecji za 6 tys. zł dwa, trzy używane motocykle o pojemności silników 80 ccm. Na 4 tys. zł szacują koszty paliwa i ubezpieczenia. Taki ma być początek tworzenia w Stanowicach dorosłej, drugoligowej drużyny żużlowej.
    - Z boku nasze plany mogą wyglądać na porywanie się z motyką na słońce – przyznał sekretarz Stowarzyszenia Waldemar Adamczak. – Będziemy szczęśliwi, jeśli wykonamy chociaż połowę zamierzeń. Na tym polega urok społecznej działalności.


    ROBERT GORBAT
    (95) 722 69 37
    rgorbat@gazetalubuska.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •