Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 223

Wątek: Śląsk Wrocław 2005/06

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Śląsk Wrocław 2005/06

    Jeden z najzdolniejszych koszykarzy młodego pokolenia, Michał Ignerski dogadał się już z Ideą Śląskiem Wrocław w sprawie rocznego kontraktu. - Gra w Eurolidze i chęć pokazania się na szerszych wodach zaważyły na mojej decyzji - mówi Ignerski.

    Michał Ignerski ma 23 lata, 205 cm wzrostu i jest tegorocznym absolwentem amerykańskiej uczelni Missisippi State. W sezonie 2002/03 zagrał w 31 meczach ligi uniwersyteckiej NCAA i zdobywał średnio 9,2 pkt. oraz miał 4,8 zbiórki na mecz. Wcześniej był gwiazdą dwóch amerykańskich junior college'ów, juniorskiej reprezentacji Polski i SMS Warka. Karierę rozpoczynał w AZS-ie Lublin i grał z tym klubem w II- lidze. Jeszcze niedawno wydawało się, że Ignerski trafi do greckiego Makedonikos. Kontrakt był już przygotowany, ale w ostatniej chwili tamtejsi działacze zdecydowali, że potrzebują bardziej doświadczonego skrzydłowego. Wtedy propozycję zawodnikowi złożył Śląsk.
    * Czy podpisał pan już kontrakt ze Śląskiem? - spytaliśmy wczoraj Michała Ignerskiego.
    - Jeszcze ostatecznie nie podpisaliśmy umowy. W ogóle nie spodziewałem się, że zostanę w Polsce, ale Śląsk wyszedł z bardzo atrakcyjną propozycją. Myślę, że pociągniemy to razem w przyszłym sezonie.
    * Dlaczego zdecydował się pan na grę we Wrocławiu? Podobno miał pan także propozycje z innych polskich klubów?
    - Tak, ale gra w Eurolidze i chęć pokazania się na szerszych wodach zaważyły na mojej decyzji. Myślę, że przyjście do Wrocławia będzie dobrym rozwiązaniem dla mnie i dla klubu. Na początku miałem inne plany, ale teraz wszystko się odwróciło. Muszę powiedzieć, że poza wszystkim trochę już tęskniłem za Polską.
    * Jak długi będzie pana kontrakt ze Śląskiem?
    - Na razie pozostaję tu na sezon, a co będzie dalej, to zobaczymy.
    * Czy przyjedzie pan do Wrocławia z rodziną? - Nie sądzę. Rodzina raczej nie będzie się przenosić i wszyscy pozostaną w Lublinie.
    * Czym będzie dla pana gra w Śląsku?
    - W tej chwili za wcześnie jest mówić, jak to wpłynie na moją karierę. Obecnie jestem zadowolony z możliwości gry w tak utytułowanym klubie.
    * Jakie cele stawia pan przed sobą w przyszłym sezonie?
    - Na razie nie wiem jeszcze jakie będą założenia szefów Śląska. Ale na pewno wszyscy chcą, żeby mistrzostwo wróciło do Wrocławia. Cel drużyny będzie też moim. Nie zależy mi za bardzo na indywidualnych statystykach.
    * Po wyjeździe z Polski grał pan bardzo dobrze w barwach Missisipi State. Czego przede wszystkim nauczył się pan podczas pobytu w USA?
    - Trudno wszystko wymienić. Cały czas staram się poprawiać swoje umiejętności. W USA zdecydowałem się grać bardziej fizycznie. Występowałem w wielkich halach, pod sporą presją, dlatego teraz nie znam uczucia tremy. Na pewno jestem silniejszy psychicznie.
    * Przebywa pan obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale. Trener Andrzej Kowalczyk powołał głównie młodych graczy. Jak pan czuje się w tej grupie?
    - Na razie wszyscy się poznajemy. Zaczynamy też powoli wprowadzać pewne elementy taktyczne. Atmosfera jest bardzo fajna. Myślę, że wielu ludzi z tej kadry może za kilka lat tworzyć trzon nowej reprezentacji Polski.

    Tomczyk musi przeczytać
    Ciągle nie ma rozstrzygnięć w sprawie przyszłości Dominika Tomczyka i Macieja Zielińskiego. - Ja jeszcze nie widziałem tej nowej propozycji kontraktu od Śląska. Może dziś spotkam się z agentami i razem wszystko przeanalizujemy - powiedział Tomczyk. Ostatnio wiele mówiło się o przejściu Macieja Zielińskiego do Polonii Warszawa - Nie było jeszcze żadnych konkretnych rozmów z Zielińskim. Dlatego nie jest prawdą, że już się z nim dogadaliśmy. Na pewno chcielibyśmy, żeby grał w Polonii, ale kto by nie chciał? - skwitował prezes Polonii Piotr Pawlak. Z kolei były gracz Śląska, a ostatnio Prokomu, Joe McNaull najprawdopodobniej w przyszłym sezonie zagra w greckim Ionikosie Ateny.

    http://www.wroclaw.naszemiasto.pl/sport/288357.html


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czołowy polski koszykarz - DOMINIK TOMCZYK - w ciągu kolejnych trzech sezonów występował będzie w Idei Śląsku Wrocław. Zawodnik podjął dzisiaj decyzję o pozostaniu we Wrocławiu i podpisaniu kontraktu ze Śląskiem Wrocław. Do drużyny Dominik Tomczyk dołączy w poniedziałek.

    http://www.slask.wroclaw.pl/

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    RADOSŁAW HYŻY w Idei Śląsku Wrocław

    Do zespołu Idei Śląska Wrocław dołączył dzisiaj Radosław Hyży (26 lat, 200 cm, poprzedni klub JDA Dijon /Francja/. Z zawodnikiem zostały uzgodnione najważniejsze zapisy kontraktowe.

    http://www.slask.wroclaw.pl/

    ---

    Skrzydłowy reprezentacji Polski Radosław Hyży (26 lat, 202 cm) przez najbliższe dwa lata będzie występował w Idei Śląsku Wrocław. Koszykarz uzgodnił najważniejsze warunki kontraktu z wrocławskim klubem i w piątek dołączył do nowego zespołu.

    Radosław Hyży (26 lat, 200 cm) ostatnio grał w klubie ekstraklasy francuskiej JDA Dijon.

    - Stopniowo odmładzamy skład. Jak się popatrzy na listę zakontraktowanych graczy, to widać, że są to młodzi perspektywiczni koszykarze, mający karierę jeszcze przed sobą. Michał Ignerski może przecież jeszcze zagrać w NBA. No i jest też doświadczony Dominik Tomczyk - powiedział prezes zarządu Idei Śląska Wrocław Dariusz Pszczołowski.

    Pszczołowski zapowiada, że w ciągu najbliższych kilku dni spotka się z agentem kapitana wrocławian, Macieja Zielińskiego.

    Do tej pory kontrakty z wrocławskim klubem podpisali: Dominik Tomczyk i Michał Ignerski, utalentowany skrzydłowy młodego pokolenia Estończyk Tanel Tein oraz Amerykanin polskiego pochodzenia Marc Mazur. Ważne umowy z brązowymi medalistami mistrzostw kraju mają Paweł Mróz i Robert Skibniewski. Wrocławscy działacze będą jeszcze rozmawiali o nowych warunkach zatrudnienia z Pawłem Wiekierą.

    Idea Śląsk prowadzi rozmowy z agentem amerykańskiego koszykarza Michaela Wrighta, który może grać na pozycji skrzydłowego i centra. Amerykanin występował już we Wrocławiu przed dwoma sezonami, walnie się przyczyniając do zwycięstwa w finale Polskiej Ligi Koszykówki. W ostatnim roku Wright grał w lidze hiszpańskiej.

    http://www.e-basket.pl/?news=13160

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Phelps w Idei Śląsku

    Doświadczony Amerykanin Derrick Phelps będzie nowym rozgrywającym Idei Śląska Wrocław. Nie pojedzie jednak na rozpoczynające się w piątek zgrupowanie w słowackich Tatrach, a do zespołu dołączy dopiero pierwszego września



    - Z zawodników, których byliśmy w stanie zatrudnić, to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie - przekonuje trener Idei Śląska Muli Katzurin. - To koszykarz inny niż wielu rozgrywających: przede wszystkim koncentruje się na organizowaniu gry zespołu, a nie indywidualnych popisach. Gra dla drużyny, a na tym nam najbardziej zależało.

    Katzurin tuż po objęciu stanowiska pierwszego szkoleniowca podkreślał, że najważniejsze dla niego będzie znalezienie rozgrywającego i w tym nie można było popełnić błędu. Dlatego też tym razem nie było żadnych ryzykownych posunięć i poszukiwania na przykład zawodnika prosto po NCAA, który za niewielkie pieniądze równie dobrze mógłby okazać się gwiazdą, jak i niewypałem. Klub postawił na koszykarza doświadczonego, który ma za sobą występy w Eurolidze i to z niezłym skutkiem. W sezonie 2001/2002 w barwach Alby Berlin średnio zdobywał 14,2 punktu, notował 4,4 zbiórki, 4,1 asysty i 2,2 przechwytu w meczu (rok wcześniej w Suprolidze miał odpowiednio 14,7, 5,0, 3,7, 2,0). Amerykanin nieźle broni (zawsze ma sporo przechwytów) i jak na rozgrywającego notuje sporo zbiórek.

    - Szukaliśmy doświadczonego koszykarza, który na boisku pokieruje grupą młodych graczy i będzie liderem - podkreśla Katzurin.

    Z Phelpsem został podpisany roczny kontrakt, ale zawodnik przyjedzie do Polski dopiero pierwszego września. Nie będzie go zatem (ze względów oszczędnościowych) na zgrupowaniu zespołu w Szczyrbskim Plesie na Słowacji.

    - Trudno, abyśmy 30-letniego zawodnika ścigali po górach - mówi pół żartem drugi trener wrocławskiego zespołu Jerzy Chudeusz. - On jednak ma być przygotowany fizycznie, gdy do nas przyjedzie. Takie ma zapisy w kontrakcie.

    W słowackie Tatry wrocławianie udają się już w piątek, wczoraj koszykarze mieli przeprowadzane badania.

    - Na Słowację pojedzie ośmiu zawodników z podstawowego składu i może dołączymy kilku juniorów. Z drugiej jednak strony nie chcę dekompletować Tomaszowi Jankowskiemu składu, a być może dojedzie ktoś nowo zakontraktowany - mówi Chudeusz. Podczas zgrupowania nie są przewidziane żadne sparingi. - Oczywiście będziemy mieli do dyspozycji salę, ale nie wiem jeszcze, czy zagramy jakiś mecz. Będzie tam również słowacki zespół ze Svitu, więc może z nimi. Na pewno nie zagramy z dziewczynami z Rużomberoka, które też tam się przygotowują. Chociaż, kto wie?

    W porównaniu z innymi zespołami, które w większości nawet jeszcze nie rozpoczęły przygotowań do sezonu, wrocławianie bardzo wcześnie jadą na obóz. Jest to związane m.in. z tym, że też wcześniej muszą złapać optimum formy - już bowiem w listopadzie, a więc na początku sezonu, rozegrają najważniejsze mecze w walce o awans do TOP 16 Euroligi.

    - To jeden z powodów - podkreśla Chudeusz. - Z drugiej strony w cztery tygodnie to można budować zespół ze znanych zawodników, gwiazd, których tylko trzeba poskładać. A my zaczynamy wcześniej, bo też u nas zaszły duże zmiany. Chcę, żeby zawodnicy dłużej ze sobą pobyli, poznawali się w różnych warunkach. Takie sprawy też są ważne.

    W czasie, gdy pewni już gry w Śląsku zawodnicy będą trenować na Słowacji, we Wrocławiu rozstrzygnąć powinny się kwestie kolejnych kontraktów, m.in. Macieja Zielińskiego, Pawła Wiekiery oraz Adama Wójcika. Wszyscy z niecierpliwością czekają na powrót z Włoch szefa klubu Grzegorza Schetyny, co ma nastąpić w piątek. Najciekawiej zapowiadają się rozmowy z Wójcikiem, którego bardzo chciałby mieć w swoim zespole Katzurin.

    - Przed miesiącem, gdy byłem we Wrocławiu, spotkałem się z Adamem i mówiłem mu, że byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby zechciał u nas zagrać - mówi Katzurin. - Jego powrót do Polski w ogóle byłby wydarzeniem nie tylko dla nas, ale i dla całej ligi. Cały czas musimy się jednak poruszać w wyznaczonym budżecie, bo nie mamy żadnych dodatkowych pieniędzy, które moglibyśmy wydać tak od zaraz. Budujemy zespół krok po kroku. Na razie czekamy, co powie Adam. Od tego wiele zależy - podkreśla Katzurin.



    DERRICK PHELPS

    Wiek: 31 lat.

    Pozycja: rozgrywający.

    Przebieg kariery: North Carolina University (1990-94), Chicago Rockers (CBA, 1994- 95), Sacramento Kings (NBA, 1995), na testach w Vancouver Grizzlies (NBA, 1995), Chicago Rockers (CBA, 1995-96), TSK Bamberg (Niemcy, 1996-97), La Crosse Bobcats (CBA, 1997-98), Telekom Bonn (Niemcy, 1998-2000), ALBA Berlin (Niemcy, 2000-02), CSP Limoges (Francja, 2002-03).

    Osiągnięcia: mistrz ligi NCAA (1993), pierwsza piątka debiutantów ligi CBA (1995), druga drużyna obcokrajowców ligi niemieckiej (1999), finalista ligi niemieckiej (1999), uczestnik meczu gwiazd ligi niemieckiej (2000, 01, 02), pierwsza piątka obcokrajowców ligi niemieckiej (2000, 01), pierwsza piątka obrońców ligi niemieckiej (2000), mistrz Niemiec (2001), MVP ligi niemieckiej (2001), zdobywca Pucharu Niemiec (2002).

    http://www1.gazeta.pl/wroclaw/1,35760,1619697.html

  5. Powrót do góry    #5
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Idea Śląsk już w komplecie?

    http://wroclaw.naszemiasto.pl/sport/292940.html



    WROCŁAW Wszystko wskazuje na to, że nowym środkowym Idei Śląska będzie Amerykanin Chris Massie. Na razie jest to informacja nieoficjalna, bo w klubie nikt nie ma dla dziennikarzy żadnych nowych informacji. Dlatego nie wiadomo także, jak przebiegają rozmowy z Adamem Wójcikiem i Maciejem Zielińskim.

    Informacje o pozyskaniu przez wrocławski klubu Massie'go pojawiła się na stronach internetowego portalu eurobasket.com. Nie jest to źródło do końca wiarygodne, bo wiele razy zdarzało się, że transfery uznawane przez ten portal za przesądzone, ostatecznie nie zostały nigdy zrealizowane. Podpisanie kontraktu z Massie'em wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, bo ten środkowy od jakiegoś czasu wymieniany był w gronie ewentualnych kandydatów do gry we wrocławskim zespole. Szefowie klubu na pozycji środkowego chcieli mieć kogoś takiego jak Harold Jamison – młodego, gniewnego gracza, najlepiej tuż po studiach, bo wówczas można jeszcze liczyć, że w ramach promocji swojej osoby zawodnik zgodzi się grać za mniejsze pieniądze. Wydaje się, że właśnie takim środkowym może być Chiris Massie. Zawodnik, który późno zaczął poważnie traktować koszykówkę (w szkole średniej jeszcze nie był w zespole), a swego czasu pracował jako instalator elektrowni w Houston, ze względu na wzrost (204 cm) i wiek (już 26 lat) miał niewielkie szanse na wybór w drafcie do NBA. Na pozycję środkowego był zdecydowanie za niski. Amerykańscy dziennikarze właśnie dlatego widzieli dla niego miejsce w niższej lidze - USBL. Massie na uniwersytecie słynął z waleczności i zadziorności. Uznawany był też za dobrego obrońcę i słabo rzucał osobiste (to też łączy go z Jamisonem). Nie jest jednak jednostronnym defensorem – w ostanim sezonie 16 razy zaliczył tzw. Double-double, czyli podwójną zdobycz pod względem punktów i zbiórek. Jeśli Massie rzeczywiście dołączy do wrocławskiego zespołu (miałoby to nastąpić na początku września), Idea Śląsk mógłby pod koszem zyskać siłę, jakiej w poprzednim sezonie tej drużynie bardzo brakowało. Nadal nie ma żadnych konkretnych informacji w sprawie ewentualnych nowych kontraktów z Adamem Wójcikiem i Maciejem Zielińskim. Żadna ze stron nie chce się w tej kwestii wypowiadać (zobacz rozmowy obok infografiki). Na razie wiadomo tylko tyle, że ustalono warunki nowej umowy z Pawłem Wiekierą. Nie jest to jednak niespodzianka, bo „Boria” przebywa ze Śląskiem na obozie. W tej chwili trudno jednak powiedzieć, czy Wiekiera zmieści się w podstawowej dziesiątce. Jeśli wszystkie zapowiadane transfery – Massie'go i Wójcika – uda się zrealizować, to wrocławianie będą mieli praktycznie zamknięty cały skład. To prawdziwy ewenement, bo do rozpoczęcia sezonu pozostały jeszcze prawie dwa miesiące! Wolne pozostanie jeszcze miejsce rezerwowego rzucającego obrońcy. Mógłby je zająć Zieliński. A jeśli ostatecznie nie dojdzie do porozumienia z wieloletnim kapitanem Idei Śląska, to do tej roli idealnie pasowałby Kestutis Marculionis lub Andrzej Adamek. Jeśli i tę lukę uda się zapełnić, to skład Śląska będzie można uznać za skompletowany. I trzeba przyznać, że będzie to wówczas zespół dużo lepszy, niż jeszcze kilka tygodni temu powszechnie oczekiwano...



    --------------------------------------------------------------------------------


    Pierwsza piątka

    Rozgrywający
    Derrick Phelps
    * 31 lat, 192 cm.
    * przebieg kariery: North Carolina (NCAA), Chicago Rockers (CBA), Sacramento Kings (NBA), Bamberg (Niemcy), La Crosse Bobcats (CBA), Telekom Bonn, Alba Berlin (Niemcy), Limoges (Francja), Idea Śląsk.

    Rzucający obrońca
    Tanel Tein
    * 25 lat, 194 cm.
    * przebieg kariery: Tartu, Polaris, St. Francis (NCAA), Tartu, Idea Śląsk.

    Niski skrzydłowy
    Michał Ignerski
    * 23 lata, 205 cm.
    * przebieg kariery: AZL Lublin, SMS Warka, Bacone Junior College, Oklahoma Junior College, Mississippi State, Idea Śląsk.

    Silny skrzydłowy
    Adam Wójcik
    * 33 lata, 208 cm.
    * przebieg kariery: Gwardia Wrocław, Mazowszanka Pruszków, Bobry Bytom, Ostenda, Charleroi, Zepter Śląsk Wrocław, Peristeri Ateny, Unicaja Malaga, Idea Śląsk (?).

    Środkowy
    Chriss Messie
    * 25 lat, 205 cm.
    * przebieg kariery: Oxnard College, University of Memphis, Idea Śląsk (?).

    W rezerwie:


    Robert Skibniewski
    * Rozgrywający
    * 20 lat, 182 cm.
    * przebieg kariery: Luz Bielawa, Idea Śląsk.

    Kamil Chanas
    * Rozgrywający
    * 18 laty, 191 cm.
    * przebieg kariery: wychowanek Idei Śląska.

    Radosław Hyży
    * Niski skrzydłowy
    * 26 lat, 200 cm.
    * przebieg kariery: Noteć Inowrocław, Unia Tarnów, Czarni Słupsk, Dijon (Francja), Idea Śląsk.

    Paweł Mróz
    * Niski skrzydłowy
    * 19 lat, 214 cm.
    * przebieg kariery: Unia Tarnów, Idea Śląsk.

    Dominik Tomczyk
    * Silny skrzydłowy
    * 29 lat, 204 cm.
    * przebieg kariery: Gwardia Wrocław, Śląsk Eska Wrocław, Mazowszanka Pruszków, Idea Śląsk.

    Paweł Wiekiera
    * Silny skrzydłowy
    * 25 lat, 205 cm.
    * przebieg kariery: Komfort Stargard Szczeciński, Idea Śląsk.

    Marc Mazur
    * Środkowy
    * 24 lata, 210 cm.
    * przebieg kariery: Clarkston, Wayne State (NCAA), Detroit (NCAA), Adirondack Wildcats (USBL), Feyetteville Patriots (NBDL), Idea Śląsk.

    Vacat
    Rzucający obrońca


    Kandydaci


    Maciej Zieliński
    * 32 lata, 198 cm.
    * prowadzi rozmowy z wrocławskim klubem.

    Kestutis Marculionis
    * 27 lat, 188 cm.
    * obecnie szuka klubu.


    Andrzej Adamek
    * 29 lat, 189 cm.
    * obecnie prowadzi negocjacje z klubem z ekstraklasy austriackiej.


  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawe jak IDEA spisze sie w tym roku w Eurolidze. Gorzej niz w poprzednim juz chyba nie idzie wiec...

    A w lidze.. na tle zespolow z Sopotu i Włocławka IDEA tez prezentuje sie jak dla mnie znacznie gorzej.. Znow bez mistrzostwa i bez sukcesow na arenie Europejskiej ?? Bardzo mozliwe...

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    POWRÓT ADAMA WÓJCIKA

    Adam Wójcik ponownie reprezentował będzie barwy Idei Śląska Wrocław. Dzisiaj zawarto z zawodnikiem pre-kontrakt na sezon 2003/04. Już jutro Wójcik dołączy do drużyny, która w słowackich Tatrach przygotowuje się do sezonu.

    http://www.slask.wroclaw.pl/index.php?

    --------------------------

    Adam Wójcik w najbliższym sezonie będzie występował w Idei Śląsku Wrocław. Polski koszykarz wraca do wrocławskiej drużyny po dwuletnim pobycie za granicą. Zawodnik w tym czasie grał w Grecji i Hiszpanii.



    - Uzgodniliśmy z zawodnikiem najważniejsze zapisy kontraktu i podpiszemy tzw. prekontrakt. Jest to umowa przedwstępna, w której zawarte są najważniejsze zobowiązania obydwu stron - powiedział prezes zarządu Idei Śląska Wrocław Dariusz Pszczołowski.

    Adam Wójcik, uważany przez wielu za najlepszego polskiego koszykarza, dwa lata temu opuścił Śląsk Wrocław i wyjechał do Grecji, gdzie podpisał dwuletnia umowę z klubem tamtejszej ekstraklasy, Peristeri Ateny. Jednak po roku, gdy ateńczycy przestali być wypłacalni, koszykarz przeniósł się do hiszpańskiego klubu Unicaja Malaga. Tam Wójcik nie grał zbyt wiele. W Eurolidze w ubiegłym sezonie polski skrzydłowy grał średnio 14,2 minut oraz zdobywał 5 pkt. w meczu.

    Działacze Śląska są zainteresowani pozyskaniem amerykańskiego skrzydłowego Chrisa Massie. Ciągle trwają negocjacje z kapitanem wrocławian Maciejem Zielińskim na temat wysokości kontraktu.

    Do tej pory kontrakty z wrocławskim klubem podpisali: Dominik Tomczyk, Radosław Hyży i utalentowany skrzydłowy młodego pokolenia Michał Ignerski oraz amerykański rozgrywający Derrick Phelps, Estończyk Tanel Tein i Amerykanin polskiego pochodzenia Marc Mazur. Ważne umowy z brązowymi medalistami mistrzostw kraju mają Paweł Mróz i Robert Skibniewski. Koszykarzem Idei przez następny sezon będzie także Paweł Wiekiera.

    http://www1.gazeta.pl/sport/1,35335,1624622.html

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A w lidze.. na tle zespolow z Sopotu i Włocławka IDEA tez prezentuje sie jak dla mnie znacznie gorzej.. Znow bez mistrzostwa i bez sukcesow na arenie Europejskiej ?? Bardzo mozliwe...
    No miszczu to zapodaj mi składy Prokomu i Anwilu :)

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Amerykanin Chris Massie wzmocni Ideę Śląsk Wrocław

    http://www.slask.wroclaw.pl/

    Dzisiaj zawarty został kontrakt z Chrisem Massie, który w końcu tego tygodnia najprawdopodobniej dołączy do zespołu.

    Massie jest absolwentem Uniwersytetu w Memphis . W ostatnim sezonie w lidze NCAA zdobywał średnio 16,7 punktu, 10,8 zbiórki (drugie miejsce w swojej konferencji). W najlepszych meczach zdobył 34 punkty i notował nawet 18 zbiórek. Na przeddraftowym turnieju w Atlancie, gdzie sprawdzani byli kandydaci do gry w NBA, był najlepiej zbierającym zawodnikiem

    Chris Massie (silny skrzydłowy/center) 25 lat, 200 cm.
    Kariera: Oxnard College, University of Memphis (NCAA)

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Transfery jakich dokonuje Slask moga swiadczyc tylko o jednym - ten zespol powaznie mysli o odzyskaniu utraconego tytulu mistrzowskiego. Osobiscie cieszy mnie, ze wreszcie zdecydowano sie postawic na zawodnikow krajowych, ogranych na europejskiej arenie, moze nie zadne gwiazdy, ale solidnych, rzetelnych koszykarzy, gwarantujacych walke o prymat w kraju. Hyzy czy Ignerski to zawodnicy, w oparciu o ktorych mozna budowac druzyne zdolna dominowac w polskiej koszykowce przez dlugie lata. Tomczyk, Wojcik czy Zielinski (o ile zdecyduje sie pozostac) takze nie sa emerytami i zdaza jeszcze sporo pokazac. Eurolige wroclawscy dzialacze zdaja sie stawiac jakby na drugim planie - moze to i dobrze, w koncu druzyna dopiero sie buduje. Najwazniejsza jest stabilizacja - termin nie do konca we Wroclawiu rozumiany. Bez stabilnego, zgranego ze soba skladu o sukcesach w Eurolidze mozna sobie tylko pomarzyc, co mam nadzieje wroclawscy wlodarze zdazyli juz pojac i w nastepnych latach bede ogladal przemyslane transfery, prawdziwe wzmocnienia, a nie zmienianych jak rekawiczki Amerykanow.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hyzy czy Ignerski to zawodnicy, w oparciu o ktorych mozna budowac druzyne zdolna dominowac w polskiej koszykowce przez dlugie lata.
    Szkoda tylko, że Ignerski ma kontrakt na 1 sezon, podobnie jak Tein. Hyży za to ma na 2 lata.

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    A w lidze.. na tle zespolow z Sopotu i Włocławka IDEA tez prezentuje sie jak dla mnie znacznie gorzej.. Znow bez mistrzostwa i bez sukcesow na arenie Europejskiej ?? Bardzo mozliwe...
    No miszczu to zapodaj mi składy Prokomu i Anwilu :)
    lepa ma racje obecnie sklad Idei
    jest najsilniejszy a we Włoclawku
    czy Sopocie bez jakis szczegolnych
    wzmocnien.
    Narazie same odjescia :/ badz
    nie podpisane kontrakty...

    pozdro. ;]


  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lepa sory miszczu ale jak pisale posta nie bylo jeszcze nic o Wojciku Phelpsie czy Massie.

    Prokom nie da sie ukryc tez sie wzmocnil chocby Pluta i Pacesasem. To tez sa wzmocnienia i to solidne jak na Polske. A mowi sie nawet o Chrisie Gatlingu - ale malo prawdopodobne.

    Slask od lat ma jeden podstawowy blad.. przed kazdym sezonem wymienia 8 zawodnikow a oni nie umia sie ze soba zgrac.. bo nim sie zgraja to juz z dwoch trzech wyleci bo nie spelniaja wymagan.. mam nadzieje ze tym razem bedzie inaczej i w koncu Slask "trafi" z transferami i zawojuje cos w lidze. Powodzenia zycze

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lepa sory miszczu ale jak pisale posta nie bylo jeszcze nic o Wojciku Phelpsie czy Massie.

    Prokom nie da sie ukryc tez sie wzmocnil chocby Pluta i Pacesasem. To tez sa wzmocnienia i to solidne jak na Polske. A mowi sie nawet o Chrisie Gatlingu - ale malo prawdopodobne.

    Slask od lat ma jeden podstawowy blad.. przed kazdym sezonem wymienia 8 zawodnikow a oni nie umia sie ze soba zgrac.. bo nim sie zgraja to juz z dwoch trzech wyleci bo nie spelniaja wymagan.. mam nadzieje ze tym razem bedzie inaczej i w koncu Slask "trafi" z transferami i zawojuje cos w lidze. Powodzenia zycze
    No to sie rozumiemy :)

  15. Powrót do góry    #15
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    http://wroclaw.naszemiasto.pl/sport/295033.html

    KOSZYKÓWKA Czat z Maciejem Zielińskim 27.08 o 12.00

    Wtorek, 26 sierpnia 2003r.

    Maciej Zieliński nie będzie w przyszłym sezonie koszykarzem Idei Śląska Wrocław. A już w środę, w samo południe zawodnik będzie naszym gościem na czacie.(Gazety Wrocławskiej)
    A jednak sie panowie nie dogadali...Jak dla mnie to troche inaczej jakos teraz bedzie, chyba wiekszosc wroclawskich kibicow przyzwyczaila sie do tego ze Zielinski jest, a raczej juz byl we Wroclawiu, ale coz...Trzeba sie przyzwyczaić.


    http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/294863.html
    WROCŁAW To już pewne! Maciej Zieliński nie będzie w przyszłym sezonie występował w zespole Idei Śląska. Zawodnik, który przez 16 lat utożsamiany był z wrocławskim klubem, wczoraj do późnych godzin wieczornych negocjował warunki umowy z niemieckim Rhein Energie Kolonia.



    Oficjalnie mówiło się co prawda, że przez ostatnie dni toczyły się jeszcze negocjacje z wrocławskim klubem, ale w rzeczywistości od dłuższego czasu wiadomo było, że Zieliński w Idei Śląsku nie zagra. Obrońca, który od 16 lat utożsamiany był ze Śląskiem, negocjował w tym czasie warunki nowego kontraktu z kilkoma klubami. Wczoraj do późnych godzin wieczornych ważyły się losy kontraktu „Zielonego”. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie Zieliński zagra jednak w niemieckim zespole Rhein Energie Kolonia. - Cały czas rozmawialiśmy ze Śląskiem - przyznaje Krzysztof Skiba, menedżer Zielińskiego. – Prowadziliśmy jednak także rozmowy z innymi klubami, oferującymi lepsze warunki pod względem sportowym i finansowym. Taką przedstawiła m.in. drużyna z Kolonii. W ostatnich rozgrywkach Bundesligi ekipa Rhein Energie zajęła czwarte miejsce w sezonie zasadniczym, ale w play off - mimo wyższej pozycji - uległa późniejszemu wicemistrzowi - Bambergowi. Nie ujawniono jak wysoki może być nowy kontrakt „Zielonego” - nieoficjalnie mówi się, że chodzi o kwotę 12 tysięcy euro miesięcznie. Przypomnijmy, że we Wrocławiu zaproponowano mu dwuletni kontrakt warty 8.500 dolarów miesięcznie.
    Nie wiadomo więc jeszcze gdzie zagra Zieliński, ale pewne jest, że nie we Wrocławiu. Wraz z pożegnaniem Zielińskiego z Ideą Śląskiem kończy się pewien etap w historii wrocławskiego klubu. Przez ostatnie lata wśród wielu kibiców obowiązywało powiedzenie: Zieliński to Śląsk, Śląsk to Zieliński. Teraz to już historia. „Zielony” wielokrotnie podkreślał, że nie wyobraża sobie siebie samego w barwach innego klubu, niż Śląsk. Teraz już będzie musiał...
    Jeśli ostatecznie Zieliński podpisze umowę w Kolonii, to bardzo szybko będzie miał okazję zmierzyć się z polskimi klubami, a być może nawet ze Śląskiem. Rhein Energie zagra bowiem w warszawskim turnieju Mazovia Cup, w którym zaprezentuje się także ekipa Idei Śląska. Niemcy znaleźli się w grupie z Prokomem Treflem Sopot, Polonią Warszawa i Stalą Ostrów. Ze Śląskiem mogą więc spotkać się ewentualnie dopiero w fazie finałowej - w walce o konkretną lokatę (jeżeli obie ekipy zajmą te same miejsca w swoich grupach eliminacyjnych).
    A jeśli jednak Kolonia nie zdecyduje się na pozyskanie Zielińskiego? - Na pewno nie będzie to dla nas koniec świata. Maciek ma także kilka innych propozycji - w tym także z Polski - przyznaje jego agent.



    --------------------------------------------------------------------------------
    „Zielony” w Śląsku rok po roku


    1987: debiut w barwach Śląska (w derbowym pojedynku z Gwardią).
    87/88-88/89: występy w zespole seniorów.
    89/90: 10. strzelec ligi.
    90/91: mistrzostwo Polski.
    91/92: mistrzostwo Polski, tytuł króla strzelców i najlepszego zawodnika ekstraklasy.
    1992: w tajemnicy opuszcza Polskę i wyjeżdża na studia do USA.
    92/93 – 94/95: studiuje i gra w barwach Providence University.
    95/96: powrót do Śląska i mistrzostwo Polski. Zieliński wybrany najlepszym graczem finałów.
    96/97: awans do ćwierćfinału Pucharu Europy i mecze z Realem Madryt. Śląsk z Pucharem Polski.
    1997: z reprezentacją Polski zajmuje 7. miejsce podczas mistrzostw Europy w Barcelonie.
    97/98: mistrzostwo Polski.
    98/99: mistrzostwo Polski i tytuł MVP finałów.
    99/00: mistrzostwo Polski i ćwierćfinał Pucharu Saporty.
    00/01: mistrzostwo Polski i występy w Suprolidze.
    01/02: mistrzostwo Polski i gra w Eurolidze.
    02/03: brązowy medal.

    Pozdrawiam

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zapis czatu z Maciejem Zielińskim

    http://wroclaw.naszemiasto.pl/sport/295305.html

    Moderator: Witamy i startujemy
    Maciej_Zielinski: witam wszystkich już jestem

    ~ygy: Maciek- przewidujesz zakończenie kariery w Śląsku?
    Maciej_Zielinski: zawsze tak myślałem ale trochę się zmieniło!!

    ~Karol_Zwykły_Kibic: Maciek, czy masz zamiar zagrać jeszcze w Śląsku? Może w przyszłym roku?
    Maciej_Zielinski: oczywiście, że tak ale to zależy nie tylko ode mnie

    ~Air_Mike: Maciek dlaczego do Prokomu nie chciałeś?
    Maciej_Zielinski: Prokom wyraził tylko zainteresowanie ale później wszystko ucichło

    ~Jarek_z_Wrocławia: Czy między Tobą a Grzegorzem Schetyną doszło do rozmów na temat przyszłego sezonu? Czy może Twoje interesy reprezentował jedynie Twój agent - Krzysztof Skiba?
    Maciej_Zielinski: spotkałem się raz z prezesem i trochę rozmawialiśmy ale głównie rozmowy prowadził mój agent

    ~!kibic_wks: dzień dobry panie Maćku, jak można interpretować pana słowa w wczorajszym wywiadzie gdzie powiedział pan, iż od dawna czul pan ze jest pan niemile widziany w zespole?!
    Maciej_Zielinski: to były i są moje indywidualne odczucia oparte na szczegółach które tak się właśnie ułożyły

    ~mills: Czy chciałbyś zagrać przeciw Śląskowi w turnieju Mazovia Cup (jeśli Kolonia tam pojedzie)?
    Maciej_Zielinski: jeśli podpisze w kolonii i tam pojadę to oczywiście ze tak

    ~Kurzypielec: Co myślisz o zastrzeżeniu twojego numeru - 9 ???
    Maciej_Zielinski: to bardzo fajny pomysł i bardzo mi się podoba!!

    ~Morris: Jak oceniasz szanse Śląska z obecnym składem w Eurolidze?
    Maciej_Zielinski: nie wiem przed sezonem naprawdę ciężko jest cokolwiek powiedzieć i oceniać

    ~andi: Granie w Eurolidze a lidze niemieckiej to chyba różnica - czy to nie degradacja jako koszykarza z taką marką -nie mówię tu o finansach- chyba, że one były ważniejsze, ale nie sądzę-pozdrawiam
    Maciej_Zielinski: Euroliga jest na pewno ważna ale nie może być decydująca!!

    ~Krecik: Maciek jak myślisz kto ciebie zastąpi jako kapitana Śląska ?
    Maciej_Zielinski: nie wiem nie zastanawiałem się nad tym

    ~zorza: A powieszenie koszulki z Twoim nazwiskiem pod kopułą Hali za
    przykładem gwiazd NBA przypadłoby Ci do gustu?
    Maciej_Zielinski: oczywiście, że tak ale ja nie kończę jeszcze kariery!!!!

    ~Kasiaaa: Cześć Maciek!!! Nie żałujesz, że tyle lat swojej kariery poświęciłeś Śląskowi?
    Maciej_Zielinski: nie, nie żałuję to były wspaniałe lata i nigdy ich nie zapomnę!!

    ~Michal: Maciek czy to prawda że w kolonii dostaniesz prawie dwa razy więcej pieniędzy?
    Maciej_Zielinski: nie, nie jest to prawda

    ~matek: pytanie do Maćka : dwa lata temu powiedziałeś ze gra w Śląsku jest warta połowy kontraktu... Co więc się stało ze wybrałeś ofertę z Niemiec ?
    Maciej_Zielinski: zmieniła się atmosfera w klubie i podejście do mnie

    ~maverick: czy w klubie ktokolwiek wyrażał chęć by Pan został w Śląsku??
    Maciej_Zielinski: tak ale to były tylko słowa(według mnie)

    ~klinika: Będzie jakaś impreza pożegnalna?
    Maciej_Zielinski: z tego co wiem to cos się szykuje

    ~hitler: Maciek jaki cel stawiasz sobie w barwach nowej drużyny???
    Maciej_Zielinski: grac jak najlepiej

    ~campos: Cześć Maciek. Czy miałeś jakieś inne oferty w Polsce niż ze śląska???
    Maciej_Zielinski: miałem ale to już historia

    ~Krzychu_WKS: Maciek czy dla Ciebie Ray Miglinieks jest najlepszym podającym z jakim grałeś ???
    Maciej_Zielinski: zdecydowanie tak!!

    ~adi_basketfan: Co pan sądzi o wyborze polskiej drużyny, która zagra w Eurolidze?? Czy nie powinien być to Anwil albo Prokom??
    Maciej_Zielinski: myślę, że powinien być to Śląsk

    ~_duli_: Czy Śląsk zalega CI z wypłatami ?? w Koloni to chyba pewniejsze pieniądze ??
    Maciej_Zielinski: tak Śląsk zalega mi dosyć dużą kwotę

    ~stangus: czemu nie zmieniłeś wcześniej zespołu. miałeś podobno bardzo lukratywne propozycje
    Maciej_Zielinski: bo zawsze chciałem grać w Śląsku i tutaj zakończyć karierę!!

    ~zawad: przeciwko jakiemu zawodnikowi z ligi Polskiej grało Ci się najgorzej podczas Twojej dotychczasowej kariery??
    Maciej_Zielinski: nie wiem nigdy o tym nie myślałem w ten sposób

    ~Szaniec: Czy uważasz że powrót Wójcika do zespołu to dobre rozwiązanie?
    Maciej_Zielinski: tak! Adam jest bardzo dobrym graczem
    bardzo chciałem zagrać razem z Nim!!

    ~adi_basketfan: Kogo bardziej cenisz - Andreja Urlepa czy Muli Katzurina ?
    Maciej_Zielinski: bardziej cenię Katzurina

    ~zach: Dzień dobry Panie Maćku. Odnoszę wrażenie, że Śląsk zrobił wszystko, aby Pan odszedł z klubu. Najlepiej do diabła. Obserwuję, co dzieje się w klubie od jakiegoś czasu. McNull, Wójcik, teraz Pan...Łatwo pozbywa się klub najlepszych...Co Pan na to?
    Maciej_Zielinski: ja mam podobne odczucia!! niestety

    ~jaktokto?: czy pozostaniesz kibicem WKS?? wpadniesz do ludowej na jakiś mecz WKS??

    ~www.CPWCS.prv.pl: Odwiedzisz nas Maciek czasem na jakimś meczu w Eurolidze??
    Maciej_Zielinski: oczywiście ze pozostanę kibicem WKS!!! to jest przecież moje prawie cale życie!!

    ~Małgosia: Maciek jaki masz kolor szczoteczki do zębów ?
    Maciej_Zielinski: biały!

    ~Wiselka: Witka Maciek, Czego Ci będzie najbardziej brakowało po odejściu ze Śląska ??
    Maciej_Zielinski: wszystkiego oczywiście!!

    ~kil: Prezes Schetyna twierdzi, że jeszcze nie jest kontrakt podpisany z Niemcami i coś się może jeszcze zmienić. Jak to skomentujesz?
    Maciej_Zielinski: ma racje jeszcze nic nie podpisałem wiec zmienić się może wszystko!!

    ~itsacon: co, Pana zdaniem, musi się jeszcze zmienić w polskim sporcie (niezależnie od dyscypliny), żeby właściciele klubów nie mogli z powodu widzimisie niszczyć atmosfery w klubach i karier zawodnikom?
    Maciej_Zielinski: wydaje mi się, że powinny powstać związki zawodowe zawodników!!

    ~www.CPWCS.prv.pl: Maciek, zabierzesz ze sobą do Niemiec szalik Śląska??
    Maciej_Zielinski: jak wyjadę to na pewno!!

    ~chlopak_z_humorem_17: Maciek czy masz jakiegoś idola w koszykówce?
    Maciej_Zielinski: oczywiście!! to jest MJ

    ~Daro_wro: Maciek, co sądzisz o polityce kadrowej prowadzonej przez prezesa Schetynę? nie chodzi mi tylko o ten sezon ,lecz także o poprzednie np. o zmiany trenerów ,którzy zdobywali mistrzostwo polski i odchodzili
    Maciej_Zielinski: było duże zamieszanie a to niestety nie pomaga!!

    ~Cherry: Czy przyjście trenera Katzurina do Śląska miało jakiś wpływ na zmianę nastawienia do Ciebie w klubie ?
    Maciej_Zielinski: nie wiem nic o tym!

    ~Zielony_rulezzz: czy nie uważasz, że Śląsk jest "sprzedawany"? najpierw barwy, herb, teraz Legenda...
    Maciej_Zielinski: ciężko powiedzieć!! to jest temat na dłuższą rozmowę

    ~_duli_: Jak zawodnicy zareagowali na to ze na plakacie "zapraszamy na 18.ke" nie pojawił się żaden "stary" koszykarz śląska a "najemnik Earl"??
    Maciej_Zielinski: pojawił się nowy symbol Śląska!!! jest nim do dzisiaj bo jeszcze wisi!!

    ~Jarek_z_Wrocławia: Czy w Kolonii będziesz występował w koszulce z Twoim numerem, czyli numerem 9?
    Maciej_Zielinski: jeszcze nic nie wiem na ten temat!!

    ~toriu: A pamięta pan może wakacje w tym roku w Jastarni ?? robil pan sobie ze mna zdjęcie ! mówiłem że jestem kibicem Anwilu , pamięta pan ??
    Maciej_Zielinski: kibiców Anwilu zawsze pamiętam!!

    ~Idealny: Nie sadzisz że postąpiono z tobą trochę po świńsku??? Chyba mogli to załatwić trochę bardziej elegancko??? / mówię o działaczach /
    Maciej_Zielinski: ja nic nie sadze tak już jest i nic tego nie zmieni

    ~janek_1: a miałeś może jakieś propozycje z ligi NBA ???
    Maciej_Zielinski: tylko z NBA live 2003!!

    ~Wyborca1: Czy oferta w której .. jest zawarta ..klauzula o możliwości rozwiązania kontraktu wcześniej ze względu na kontuzje zawodnika .. nie doprowadzi do tego iż w trakcie sezonu .. Kolonia z Pana zrezygnuje ..? Nie obawia się Pan co będzie dalej ..jeśli naprawdę ktoś im wysko
    Maciej_Zielinski: nie wiem będę robił wszystko żeby tak się nie stało!!

    ~campos: Czy chciałbyś grac dla Andreja Urlepa w drużynie Anwilu Włocławek??
    Maciej_Zielinski: nigdy nie chciałem grac w Anwilu i to się nie zmieniło

    ~stangus: jak masz odczucia odnośnie przejęcia piłkarskiego śląska przez Grzegorza S
    Maciej_Zielinski: to jest Jego sprawa!!

    M@tk@cz: Czy Jeśli Za Rok Złożono Panu Ofertę Powrotu czy zdecydowałby się pan wrócić?
    Maciej_Zielinski: jeżeli byłaby to konkretna propozycja to oczywiście, że tak

    ~mati.wrc: Co sądzisz na temat "dzikich kart" w PLK???
    Maciej_Zielinski: myślę, że to dobry pomysł

    ~_duli_: czy jeśli klub płaciłby na czas zawodnikom 18 mistrzostwo było by we Wrocławiu ??
    Maciej_Zielinski: to nie miało znaczenia ani wpływu na naszą grę!!!!!!

    ~lecter: czy buty pasujące na ciebie, musisz zamawiać czy ten rozmiar sprzedają w sklepach?
    Maciej_Zielinski: czasami trafie w sklepie ale większość dostaje

    ~POLAK: JAKI MECZ NAJBARDZIEJ ZAPADŁ CI W PAMIECI ?????????
    Maciej_Zielinski: 3 mecz z Anwilem!!!

    ~grzegorz_2: Jak oceniasz Jacka Winnickiego jako trenera ?
    Maciej_Zielinski: trochę za bardzo boi się afro-amerykanów!!

    ~Karol_Zwykły_Kibic: Powiedz jak możesz określić, nas - kibiców ? jacy jesteśmy jacy byliśmy... Jak to wygląda z parkietu.. Czy to prawda ze jesteśmy najlepsza publicznością w Polsce??
    Maciej_Zielinski: jesteście byliście i na pewno będziecie najlepsi

    ~FiFka06: gdyby teraz prezes Schetyna zaproponował bardzo dobry kontrakt został byś we Wrocławiu czy jednak wybrał kolonie ??
    Maciej_Zielinski: nawet gdyby zaproponował normalny kontrakt to bym został!!

    ~Wiselka: Co sadzisz o "kibicach" Śląska szukających sobie kolegów we Włocławku ??
    Maciej_Zielinski: ty wiesz co ja o tym myślę nie???

    ~wojtas71: czy nie miałeś ochoty przywalić Colsonowi, jak traciliście przez niego szanse na mistrzostwo? ;-)
    Maciej_Zielinski: miałem i to wielką!! nie tylko ja zresztą!!

    ~bartas: inni zawodnicy (Tomczyk, Wiekiera) zgodzili się na obniżenie zarobków dlaczego pan się nie zgodził?
    Maciej_Zielinski: z tego co wiem to Tomczyk się nie zgodził!!

    ~abecadło: czy zgadzasz się z twierdzeniem, ź wyczyny pana Schetyny spowodowały, że we Wrocławiu od 1989 r nie pojawił się nikt po Zielińskim, Wójciku i Tomczyku, szkolenie juniorów jest beznadziejne.
    Maciej_Zielinski: szkolenie nie jest za dobre ale nie wiem jakie są tego powody

    ~Kowi[slask.probasket.pl]: Czy uważasz zarobki w poprzednim sezonie za odpowiednie do swojej gry??
    Maciej_Zielinski: takie były ustalone wiec chyba tak

    ~Michal: Daj numer do Schetyny Maciek! My załatwimy ze zostaniesz
    ~KRZYSIEK_WROCŁAW: Znasz e-mail do pana Schetyny... Bo chciałem jako kibic przesłać co ja myślę o jego stosunku do Ciebie :)
    Maciej_Zielinski: niestety nie mogę tego zrobić

    ~jojojo: Czy nie uważasz ze zrobili Cię trochę za cienkiego w grze NBA live 2002 z rosterami Euroligi?
    Maciej_Zielinski: nie wiem nie grałem w 2002

    ~KRZYSIEK_WROCŁAW: Maciek czy jak Schetyna zaproponuje ci kontrakt to zgolisz się na zapałkę ??
    Maciej_Zielinski: dobra możemy tak się umówić

    ~Wyborca1: Maciek ..;-)) a czy nie możesz iść z Panem Schetyna na rynek na piwo i pogadać o kontrakcie ..;-))??
    Maciej_Zielinski: nie wiem czy jest we Wrocku

    ~Zielony_fan: Co było jedna z głównych przyczyną NIE zdobycia przez Śląsk mistrza polski ?
    Maciej_Zielinski: ciężko powiedzieć może złe ustawienie zespołu?

    ~MyX: Czy był jakiś mecz w którym przegraliście przez złe sędziowanie ??
    Maciej_Zielinski: pewnie był ale teraz nie pamiętam

    ~meffiu: Czy nie chcesz sprzedać swojego Forda, chętnie kupię?
    Maciej_Zielinski: zastanowię się!!

    ~jaja: Maciej, co roku zarabiasz bardzo duże pieniądze...Czy bierzesz pod uwagę to, że jednak się starzejesz i Twoja wartość maleje? Czy nie oczekujesz za dużo od zespołu, który stracił MP, a więc budżet zmalał?!?! Proszę o wydrukowanie pytania...2
    Maciej_Zielinski: moje oczekiwania finansowe też zmalały wiem, że się starzeję, wiem ze budżet tez zmalał

    ~KRZYSIEK_WROCŁAW: Maciek słyszałem o pomyśle postawienia ci pomnika w rynku obok hrabiego Fredry.. co ty o tym sadzisz ??
    Maciej_Zielinski: doskonały pomysł!!

    ~staszek: Czy Pszczołowski ma według Ciebie jakiekolwiek pojęcie o sporcie?
    Maciej_Zielinski: swoja opinie zachowam dla siebie!!

    ~meffiu: Nie żałujesz, ze otworzyłeś GAFE, skoro nie będziesz miał nad nią kontroli?
    Maciej_Zielinski: żałuję ale mam wspólników którzy na pewno będą pilnować interesu

    ~zija: Czy nie wkurza Cię to ze tyle osób zagląda Ci do portfela lub na konto?
    Maciej_Zielinski: trochę tak ale to normalne wiec się nie martwię

    ~anwil.e-basket.pl: czemu nie chcesz zagrać w drużynie Anwilu?? w końcu Urlep to świetny fachowiec, nawet Maciek Lampe przyjechał żeby potrenować i to z własnej chęci, choć był zmęczony po lidze letniej NBA...
    Maciej_Zielinski: to taka historyczna sprawa!!

    ~Wiselka: Jaka była rozbieżność finansowa miedzy Twoimi oczekiwaniami a ofertą Śląska ??
    Maciej_Zielinski: nie tak bardzo duża

    ~schetyna_fuck_off: Czy uważasz, ze Schetyna od kilku lat wykorzystuje Śląsk wyłącznie do zbijania kapitału politycznego, przez co, również od kilku lat, drużyna pozostaje na tym samym poziomie a nawet cofa się, zamiast iść naprzód?
    Maciej_Zielinski: wydaje mi się ze Śląsk pomógł panu Schetynie ale jest to zupełnie normalne

    ~bencheck: Co sadzisz o odmładzaniu zespołu Śląska skoro ko0ntrakty z najbardziej perspektywicznymi zawodnikami (przynajmniej na papierze najbardziej perspektywicznymi) Teinem i Ignerskim podpisano jedynie na rok?
    Maciej_Zielinski: nie wiem!!

    ~Michal: Maciek jak wygląda Twój język niemiecki?
    Maciej_Zielinski: znam trochę przekleństw!!

    ~Adis: Jak rozbieżność nie była duża to co zadecydowało że nie p0odpisałeś kontraktu?
    Maciej_Zielinski: klub nie wykazał ani odrobiny chęci i dobrej woli żeby tak się stało

    ~zorza: Jaki jest Twój stosunek do Igora Griszczuka? Pamiętam jak fajnie po zdobyciu mistrzostwa 2 lata temu na rynku krzyczałeś jego imię? To jakiś sentyment? ;-)
    Maciej_Zielinski: tak to duży sentyment!! ale szacunek tez!!

    ~kajtek: TIK TAK i ZIOMEK chcą dać buzi na pożegnanie! co Ty na to?
    Maciej_Zielinski: tik tak to taki duży blondyn z dwójką dzieci i nie wiem czy mogę się z nim całować!!

    ~bencheck: Czy zgodziłbyś się aby Schetyna zamiast $ brakujących do kontraktu dorzucił ci pakiet reklamowy(bilety, bannery) twojej nowej knajpki ;))???
    Maciej_Zielinski: to wszystko jest do dogadania ale nic takiego nie padło

    bogusławek: a propos GAFY udostępnisz w niej możliwość podziwiania gry Twojego zespołu z Twoim udziale poprzez transmisje telewizyjne (DSF)
    Maciej_Zielinski: raczej nie mecze są w 13!!

    ~Mike_1: czy planujesz rozpoczęcie kariery trenerskiej? Czy myślałeś o kursach trenerskich i szkoleniu / kształceniu się w tym kierunku?
    Maciej_Zielinski: na trenera raczej się nie nadaje!!

    ~IbrahimKutluay: Maciej który z wszystkich sezonów był dla Ciebie najbardziej udany ?
    Maciej_Zielinski: nie wiem nigdy się nad tym nie zastanawiałem!

    ~kajtek: wypijemy Twoje zdrowie na Rysach!!
    Maciej_Zielinski: dzięki tylko nie spadnijcie ze szczytów

    ~_duli_: Kiedy Maciek Zieliński się ustatkuje :> ??
    Maciej_Zielinski: jestem już ustatkowany

    ~Maciek_the_best!!!: jak twoja rodzina zareagowała na zmianę drużyny?
    Maciej_Zielinski: nerwowo oczywiście!!

    ~Jaxpin_thx_M.Z: Ile sezonów zamierzasz jeszcze grac zawodowo w kosza??
    Maciej_Zielinski: nie wiem ale troszkę jeszcze pogram

    ~savage: Jeśli nie Śląsk to kto? W jakie innej Polskiej drużynie mógłbyś ewentualnie zagrać w tym sezonie?
    Maciej_Zielinski: nie wiem!!

    ~Center: Czy Kajtek to Adam Wójcik??
    Maciej_Zielinski: kajtek to kajtek tylko wysoki!!

    ~kajtek: ale będziesz pamiętał kto wygrał pod Grunwaldem???
    Maciej_Zielinski: oczywiście!!!

    ~jojojo: Czy to że graliście mecze u siebie w Orbicie, a nie w hali ludowej nie miało wpływu na wasza grę. Tak samo dobrze wam się grało w obu halach?
    Maciej_Zielinski: zdecydowanie lepiej gra mi się w hali ludowej

    ~Fan_Śląska: Co jest powodem Twoich częstych wizyt na Biskupinie, a konkretnie na ulicy Braci Gierymskich?? Często Cię tam widuje...
    Maciej_Zielinski: tam mieszka moja dziewczyna

    ~Killah[slask.probasket.pl]: Może na pierwszym meczu Śląska w nadchodzącym sezonie solidnie pożegnamy Maćka :)

    ~tomek24_1: zdajesz sobie sprawę że Śląsk bez Ciebie to nie to samo?? kibice Cię uwielbiają!!
    Maciej_Zielinski: wiem ze to cos nowego ale na pewno się ułoży

    ~Maciek_the_best!!!: czy Schetyna ma jakieś przezwisko?
    Maciej_Zielinski: nie wiem;-))

    ~zorza: Czy na zakończenie Kariery chciałbyś zagrać mecz pożegnalny w Hali Ludowej razem ze stara gwardia Śląska? Kołodziejem, Zyziem, Chudeuszem i spółką?
    Maciej_Zielinski: oczywiście, że tak myślę ze na zakończenie kariery cos takiego zrobimy!!

    ~dgtarjw: ile godzin płakałeś po przegranym meczu z Anwilem?
    Maciej_Zielinski: nie płakałem ale demolowałem mieszkanie

    ~tomekk: największa słabość Macieja Zielińskiego?
    Maciej_Zielinski: prawa ręka

    Moderator: Uwaga - ostatnie 10 pytań, w kolejce jest koło 1000 ale nie zadamy wszystkich...

    ~Michal: Co ty na to żeby na koszulkach zamiast nazwisk były "ksywki"? Tak chcą zrobić siatkarze.. Nie lepiej byłoby żebyś na plecach miał napis "Zielony"?
    Maciej_Zielinski: bardzo fajny pomysł!!!

    ~Michal: Czemu po meczu z Anwilem koszykarze nawet nie podziękowali kibicom??!!
    Maciej_Zielinski: byliśmy bardzo zdenerwowani i załamani!!

    ~Idealny: Czym dla ciebie jest Śląsk z czym ci się będzie kojarzyć????
    Maciej_Zielinski: z moim życiem

    ~adi_basketfan: Maciek wiedz jedno - prawdziwi kibice Anwilu czyli nie brzytwa bardzo cię szanują, i mam nadzieje ze nie masz do nas jakiejś antypatii :)
    Maciej_Zielinski: dzięki!! nic nie mam

    ~www.CPWCS.prv.pl: Co myślisz o sposobie biegania Acie Earla?
    Maciej_Zielinski: kosmiczno posuwisto zwrotny!!

    ~Michal: Czy w szatni po meczu z Anwilem latały buty... czy coś w stylu Alexa Fergussona jak kopnął buta. Co się działo w szatani? Cisza czy było głośno?
    Maciej_Zielinski: buty nie latały było cicho

    ~jojojo: Jak się czujesz w momencie kiedy doprowadzasz do remisu albo wygrywasz mecz rzutem w ostatniej chwili równo z syreną
    Maciej_Zielinski: wspaniale uczucie radość i satysfakcja

    ~Michal: Pod koniec sezonu krążyły plotki że interesuje się Tobą Real Madryt. Na ile te informacje były prawdziwe
    Maciej_Zielinski: nic o tym nie wiem!!

    ~Jaxpin_thx_M.Z: Co zamierzasz robić po zakończeniu kariery (tylko nie mów ze popijać piwko w gafie ;) )
    Maciej_Zielinski: odpoczywać i popijać piwko w gafie!!

    ~Zielony_fan: Co chciałbyś na pożegnanie powiedzieć kibicom Śląska i Twoich ?
    Maciej_Zielinski: podziękować i mam nadzieje ze się jeszcze zobaczymy!!

    Moderator: Dziękujemy wszystkim. Zapis czatu pojawi się na wroclaw.naszemiasto.pl za parę godzin

    Moderator: Zapis relacji będzie w poniedziałkowej Gazecie Wrocławskiej
    Maciej_Zielinski: Dziękuje za udział w czacie trzymajcie
    kciuki!!

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Zieliński zostaje w Śląsku !

    http://e-basket.pl/

    Maciej Zieliński (32 lata, 198 cm) oraz działacze Idei Śląsk Wrocław po długich negocjacjach ustalili dzisiaj wszystkie warunki kontraktu! Tym samym kapitan wrocławskiego zespołu zostaje na kolejny rok we Wrocławiu.

    ----------------------------------------------

    http://www.polskikosz.pl/?news=3445

    Kapitan Idei Śląska Wrocław Maciej Zieliński (32 lata, 198 cm) doszedł dziś do porozumienia z zarządem klubu w sprawie nowego kontraktu. Wrocławscy kibice będą więc mieli okazję w najbliższym sezonie po raz kolejny oglądać występy popularnego "Zielonego" w barwach Śląska.


    Wielotygodniowe negocjacje wreszcie dobiegły końca, tym samym nieaktualne się stało zapowiadane wcześniej podpisanie przez Zielińskiego kontraktu w Niemczech, w zespole Rhein Energy Koeln.

    Ostatnie dni nie wskazywały wcale na to, że obie strony mogą dojść do porozumienia. Zieliński w najbliższych dniach miał wyjechać do Niemiec. Jednak najwyraźniej presja kibiców Śląska, nie mogących pogodzić się z odejściem ich ulubieńca, pozytywnie wpłynęła na zakończenie negocjacji.

    W najbliższym sezonie Zieliński, 8 - krotny mistrz Polski, dołączy więc do dwóch innych czołowych polskich koszykarzy : Adama Wójcika i Dominika Tomczyka w walce o 18 tytuł mistrzowski dla Idei Śląska Wrocław.

    Jest to najprawdopodobniej ostatni gracz zakontraktowany przez zespół z Dolnego Śląska przed rozpocząciem nowego sezonu.

    -----------------------------------

    http://sportowy.wroclaw.pl/talk.php

    zmarek
    ( 03-08-28 14:48:32 #271443 )


    Strony oświadczaja, że po długich rozmowach uzgodniły warunki kontraktu Maćka Zielińskiego.

    Zarząd Śląska Wrocław SSA

    Marek Zieliński - agent Maćka

    CPWCŚ

    i wypowiedz samego Zielonego

    zielony
    ( 03-08-28 15:05:01 #271486 )


    oficjalnie zmieniam charakter impry na POWITALNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Idea Śląsk wygrywa z Wisłą Kraków

    Koszykarze Idei Śląska Wrocław rozegrali dziś sparing w Jaworznie z Wisłą Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem wroclawian 91:83 (19:15, 28:31, 23:17, 21:20).

    Najwięcej punktów dla Śląska zdobył Maciej Zieliński 22, natomiast dla Wisły - Lewis Lofton 25.

    W zespole Śląska wystąpił Jeffrion Aubry (26 lat, 206 cm), który we wrocławskim zespole przebywa obecnie na testach.

    Jerzy Chudeusz (II trener Idei Śląska): Jestem zadowolony z postawy zespołu. Myślę, że były bardzo dobre fragmenty gry w naszym wykonaniu, zwłaszcza elementy wyprowadzenia i wykańczania szybkiego ataku. Na parkiecie pojawiały się różne zestawienia graczy, co powodowało, że gra miejscami nam się nie układała. Z tego względu raz było tak, że wygrywaliśmy kilkunastoma punktami, a raz tak, że to Wisła znajdowała się na prowadzeniu. Niemniej jednak wydaje mi się, że przez cały pojedynek to my kontrolowaliśmy wynik. W naszej grze pojawiło się trochę błędów, co jest zupełnie naturalne. Czasami myliliśmy się w obronie zespołowej i stąd były momenty, gdy Wisła zdobywała łatwe punkty.

    Z postawy nowych zawodników jestem zadowolony. Można powiedzieć, że ci gracze, którzy powinni się sprawdzić, sprawdzili się. To z pewnością jest pozytyw. Poza dyskusją jest pozycja Derricka Phelpsa, który pokazał, że jest graczem dużego formatu. Dobrze jak na ten czas przygotowań i zważywszy na to, że nie był z nami na obozie przygotowawczym w górach, zaprezentował się Maciek Zieliński, który zdobył sporo punktów. Generalnie nie chciałbym jeszcze dokonywać indywidualnych ocen poszczególnych graczy, ponieważ był to dopiero nasz pierwszy sparing. Ogólnie jestem usatysfakcjonowany i wiem nad czym musimy w najbliższych dniach popracować.

    Podczas kolejnego obozu skupimy się nad elementami, które teraz nieco szwankują. Będziemy także pracować nad defensywą oraz nad wprowadzeniem do naszego ataku nowych elementów, nowych zagrywek. Wszystko to sprawdzimy podczas turnieju w Słupsku.

    http://e-basket.pl/?news=13910

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po słabszym ubiegłorocznym sezonie Śląsk się odradza z taką mieszanką rutyny i młodości jest głownym kandydatem do tytułu Mistrza Polski i dobrego wyniku w Eurolidze.
    Pozdrawiam
    WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

  20. Powrót do góry    #20
    Początkujący
    Dołączył
    06-09-2003
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    IDEA PRZEGRYWA Z GIPSAREM

    W srode 10 pażdziernika w Dzierżoniowie odbyl sie mecz
    GIPSAR STAL OSTRÓW WLKP- IDEA ŚLĄSK WROCLAW
    po bardzo dobrym widowisku lepsi okazali sie koszykarze z Ostrowa Wlkp którzy pokonali zespól majacy wystepowac w EUROLIDZE "moim zdaniem nie słusznie bo powinien wysteoowac mistrz POLSKI a nie idea" 93:83
    punkty dla gipsaru zdobyli.
    Sessoms 15, Micuda 12, Szcześniak 11, Szawarski 11
    Sroka 10 Ninkowic 10 Szatko 10 Earl 8 Prawica 7







    A tak na marginesie LEPA pisz takze o poraszkach swojego zespolu a nie tylko o wygranych

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A tak na marginesie LEPA pisz takze o poraszkach swojego zespolu a nie tylko o wygranych
    Niestety, w tym wątku obowiązuje cenzura !!! ;)

    aha
    W piątek zaczyna sie turniej w Supsku z udziałem Śląska Wroclaw, AZS Koszalin, Stali Ostrów i Czarnych Slupsk. ( napisze tylko o wygranych :) )
    Dzisiaj natomiast do Polski przyleciał Katzurin i prawdopodobnie poprowadzi wieczorny trening.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Za e-basketem

    Meczem Idei Śląska Wrocław z AZS-em Gaz Ziemny Koszalin rozpoczął się dziś w Hali Gryfia w Słupsku Turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Spotkanie wygrali wrocławianie 85:65.

    Idea Śląsk: Tomczyk 15(2x3), Aubry 14, Wójcik 11(1x3), Tein 10(1x3), Zieliński 9(1x3), Hyży 8, Phelps 7(1x3), Skibniewski 5(1x3), Chanas 4, Mróz 2, Mazur 0;

    AZS: Tomaszewski 10, Briegmann 9, Balcerzak 9(1x3), Karaś 8(1x3), Kowalczuk 7, Stulga 6, Jumikis 4, Kundriacev 4, Dąbrowski 4, Lewandowski 2, Klocek 2, Rajkowski 0.

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    06-09-2003
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    2 miejsce Slaska na turnieju w Słupsku

    Slask Wroclaw zajal drugie miejsce na turnieju w Slupsku w niedziele w meczu decydujacym o 1 miejscu w turnieju Idea po bardzo slabiutkim meczu przegrala 2 raz w meczach sparingowych z GIPSAREM STAL OSTRÓW WLKP.


    Gipsar Stal Ostrów - Idea Śląsk Wrocław 95:69


    Stal: Sroka 29, Earl 19 , Szawarski 19, Szcześniak 11, Sessoms 11 , Grudziński 4, Ninković 2, Micuda 0, Prawica 0;

    Idea Śląsk: Wójcik 14 , Tomczyk 13 , Phelps 12, Aubry 9, Hyży 5, Zieliński 4, Tein 4, Mazur 3, Skibniewski 3, Chanas 2.

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Idea Śląsk Wrocław - London Towers 65:73 (20:16, 12:18, 23:26, 10:13)
    Idea Śląsk: Zieliński 17, Wójcik 14, Hyży 9, Mazur 7, Phelps 5 oraz Tein 8, Wiekiera 5, Skibniewski 0, Chanas 0, Mróz 0.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na turnieju Mazovia Cup Śląsk pokonał Anwil Włocławek 104:73. Najwięcej punktów zdobyli: Wójcik 27, Zieliński, Tein i Phelps po 21. (żródło e-basket.pl).
    W dzisiejszym finale nasza drużyna spotka się z Prokomem- Trefl Sopot.

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W finale Śląsk przegrał z Prokomem 85:92

    Prokom: Jagodnik 38 (10 zb, 5x3), Dylewicz 20 (6 zb, 2 bl), Pluta 14 (2x3), Masiulis 9 (2 bl), Pacesas 9, Einikis 2 (7 zb), Radosević 0, Świętoński 0, Marković 0;

    Idea: Tein 30 (3x3, 4 prz), Wójcik 22 (8 zb, 1x3), Phelps 17, Hyży 4, Zieliński 4, Chanas 4, Wiekiera 4 (1x3).

    za e-basket

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A dzisiaj Śląsk przegrał z Albą Berlin 77 : 81

    Idea Śląsk Wrocław - Alba Berlin 77:81 (25:25, 19:15, 19:18, 14:23)
    Śląsk: Wójcik 18, Phelps 18, Randle 9, Tein 9, Zieliński 7, Wiekiera 6, Hyży 5, Skibniewski 3, Ignerski 2;

    Alba: Collins 22, Best 18, Stanojevic 16, Garris 7, Petrovic 7, Szewczyk 6, Pesic 5, Schaffartzik 0.

    http://www.albaberlin.de/coremedia/g...aw2.10.03.html

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj Śląsk przegrał z Partizanem Belgrad 72:87

    Idea Śląsk: Skibniewski 11 (3), Tein 17 (4), Hyży 9, Wójcik 10, Randle 3 - Ignerski 7, Wiekiera 4, Mróz 4, Chanas 1, Mazur 0.

    -------------------------------------------------

    Mecze ligowe koszykarzy Śląska w TV4

    Wszystkie mecze ligowe koszykarzy Idei-Śląska Wrocław będzie można zobaczyć w tym sezonie w TV4, mimo że Polska Liga Koszykówki ma podpisaną umowę z TVP

    Wszystko przez to, że w najbliższych dniach sponsorem tytularnym ligi koszykarzy ma zostać Era, konkurent Idei (sponsora Śląska) na rynku telekomunikacji. - Przyznaję, że stało się tak ze względów sponsorskich. Jesteśmy związani umową z TVP, ale trzeba się było z tym pogodzić. Za rok sprawa znów będzie otwarta - mówi prezes PLK Januszem Wierzbowski. Za rok kończy się umowa klubu z Wrocławia z Centertelem, właścicielem sieci Idea.

    Sama umowa PLK z Erą (ma zostać podpisana w najbliższym tygodniu) jednak nie jest zagrożona przez to, że w jej realizacji nie może uczestniczyć klub z Wrocławia, trzecia ekipa ostatniego sezonu. Prezes Wierzbowski zapewnia o "dążeniu do kompromisu". - Docieramy jakoś tę sprawę razem z szefem PLK - mówi szef wrocławskiego klubu Grzegorz Schetyna, który nie boi się, że jego zespół znudzi się telewidzom (od listopada będzie dodatkowo co tydzień obecny w transmisjach z Euroligi). - Chyba im więcej koszykówki, tym lepiej? Wszyscy powinni być zadowoleni - dodaje Schetyna.

    Mecze Idei z hali Orbita we Wrocławiu będą pokazywane w TV4 w niedziele o godzinie 15 (na przemian ze spotkaniami ligi siatkarzy). Pierwsza relacja 19 października z meczu ze Spójnią Stargard. Stacje związane z Polsatem będą w tym sezonie pokazywać więcej koszykówki. W Polsacie Sport będzie Euroliga i mecze Polonii- Warbud Warszawa w Lidze Europejskiej FIBA, a toczą się jeszcze negocjacje w sprawie meczów Prokomu-Trefl Sopot w Pucharze ULEB oraz przedłużenia umowy z Euroligą do 2006 r. - Poważnie myślimy o PLK, mecze Śląska to tylko forpoczta. Może już niedługo uda się przejąć prawa do innych czołowych zespołów - mówi szef sportu w Polsacie Marian Kmita.

    TVP w programie 3 rozpoczyna transmisje z ligi koszykarzy w sobotę 11 października meczem AZS Koszalin - Anwil Włocławek (godz. 13.50). W tym sezonie mecze mają być pokazywane w całości. Szef sportu w TVP3 Janusz Uznański nie chciał jednak komentować, czy ta relacja jest zagrożona ewentualną transmisją z posiedzeń sejmowej komisji śledczej, która storpedowała wiele koszykarskich transmisji w poprzednim sezonie.

    http://www1.gazeta.pl/sport/1,35365,1705389.html

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No nareszcie optymistyczne wieści!!!
    Najlepsza Polska klubowa drużyna w TV!!!
    Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i oprócz Małysza w sezonie zimowo-jesiennym zapewni nam dodatkową rozrywkę.
    ŚLĄSK ŚLĄSK WKS
    Pozdrawiam

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    DEICHMANN nowym sponsorem Idei Śląska Wrocław

    http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...&news_id=16475

    Dziś we Wrocławiu miała miejsce prezentacja nowego sponsora drużyny Idea Śląsk Wrocław. Została nim firma Deichmann, znany w Polsce i na świecie producent i sprzedawca obuwia. Umowa sponsorska obowiązywać będzie przez dwa lata, z możliwością jej przedłużenia na kolejne sezony.

    Deichmann to firma z tradycjami, założona przez Niemca Heinricha Deichmanna, który w 1913 roku otwarł swój pierwszy zakład szewski w Essen-Borbeck. Dziś funkcjonuje ona w 11 krajach świata, gdzie posiada blisko 2 tyś sklepów, z czego 55 w Polsce. W roku 2002 obroty firmy sięgnęły ponad 2 mld euro, przy sprzedaży ponad 80 mln par butów.
    Do znanych marek firmy Deichman należą min.: Janet D., Graceland, 5 TH Avenue, Borelli, Klaudio Conti, Memphis, Baren-Schuhe, Victory, Medicus, Easy Street.
    Deichmann to nie tylko obuwie i zyski, to także działalność charytatywna i sponsorska. Już od 25 lat działa Fundacja Wort& Tat dr Heinza-Horsta Deichmanna. Dzięki wsparciu fundacji wybudowano w Indiach min. klinikę (Chilakaluripet) oraz szkołę. Firma Deichmann działa również aktywnie na polu marketingu sportowego. W minionym sezonie objęła swym patronatem reprezentację Polski w siatkówce mężczyzn, która to startowała w rozgrywkach Ligi Światowej. Dziś postanowiła sponsorować drużynę Idei Śląska Wrocław.

    Umowa została podpisana na 2 lata z możliwością jej przedłużenia na kolejne sezony. Kwota jaka zostanie przekazana na konto Śląska owiana jest tajemnicą, ale jak stwierdził Prezes Rady Nadzorczej wrocławskiego zespołu Grzegorz Schetyna, jest ona porównywalna z wpływami od sponsorów tytularnych. Zawodnicy Śląska będą więc występować w rozgrywkach PLK z logo Deichmanna na koszulkach i spodenkach. Niestety ze względu na bardzo rygorystyczne przepisy, ograniczające możliwość pokazania własnych reklamodawców, loga te nie będą widoczne w rozgrywkach Euroligi. Jednak dla Deichamnna nie stanowi to problemu. Firma ma swoją główną siedzibę, jeśli chodzi o Polskę, we Wrocławiu i pragnie się ona utożsamiać z tak uznaną marką w koszykarskim świecie jaką jest Idea Śląsk Wrocław. Pozostaje więc życzyć obu stronom owocnej współpracy, aby przyniosła efekt w postaci zajęcia jak najlepszego miejsca w rozgrywkach najlepszych drużyn Europy, a także powrotu na mistrzowski tron w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki, o czym nie omieszkał wspomnieć Grzegorz Schetyna:

    Moim marzeniem na przyszły sezon jest wygrać 6 meczy w Eurolidze i powrót na mistrzowski tron w PLK. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe zadanie ponieważ inne drużyny nie śpią i w swoich składach posiadają również wartościowych zawodników. Jedyne co mogę obiecać to dużo dobrej koszykówki, którą będą mogli obejrzeć nasi i nie tylko kibice. Oduczyłem się mówić o awansie do grona 16 najlepszych drużyn w Europie, bo potem muszę korygować i powracać do swoich poprzednich wypowiedzi. Powiem więc krótko: będziemy się starać aby tak było.

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2002
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Era Basket Liga
    złoty
    210 zł
    srebrny
    170 zł
    fan
    140 zł
    fan
    99 zł
    junior
    49 zł

    Euroliga
    złoty
    299 zł
    srebrny
    199 zł
    fan
    149 zł
    fan
    99 zł
    junior
    49 zł


    TO SĄ KARNETY NA SEZON 2004
    Odpowiedzcie mi tylko na 1 pytanie ja mam karnet diamentowy na PLK dlaczego tak takiego nie ma. !!!

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Śląsk podpisał roczny kontrakt z amerykańskim graczem Ryanem Randle'm (22 lata, 206 cm wzrostu, środkowy-silny skrzydłowy). Jakoś mam wątpliwości czy będzie to zawodnik, który powalczy pod koszem w Eurolidze. Ale zobaczymy. Trzeba mieć nadzieję, że w tym sezonie nie będzie tak jak w poprzednim. Nie będzie co tydzień nowego centra.
    Ciekawe, czy do Wrocławia dojdzie jeszcze jeden środkowy i rozgrywający - chyba by się przydali.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Vasiljević w Idei

    Australijczyk z serbskim paszportem Pero Vasiljevic najprawdopodobniej będzie nowym środkowym Idei Śląska Wrocław. Center był ostatnio testowany w drużynie Astorii Bydgoszcz, jednak zamiast niego zagra tam występujący dotychczas w Śląsku Paweł Wiekiera.

    - Rzeczywiście zawarliśmy z Pero tzw. prekontrakt, gracz zostanie też oczywiście zgłoszony do rozgrywek. Czy podpiszemy z nim właściwą umowę, zadecyduje się do 4 listopada - powiedział dyrektor sportowy Śląska Waldemar Łuczak.

    Gazeta.pl http://www1.gazeta.pl/sport/1,35335,1750051.html

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to będziemy mieć jednego klasycznego centra. Szkoda, że tylko jednego i ciekawe jak się będzie prezentować.
    Trzeba mieć nadzieję, że to nie jest początek rewolucji w składzie. Poprzedni sezon pokazał, że za dużo zmian nie wychodzi drużynie na dobre.

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    01-10-2003
    Postów
    61
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bedziecie mieli problemy w tym sezonie.

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiejszy mecz IDEA - PROKOM pokazal mi jak slaby poziom ma nasza liga niestety. Przyjechal sobie "lebek" Lynn Greer, malutki, lajtowy koles i zaszalal sobie przeciwko najsilniejszemu kadrowo zespolowi w Polsce. Poprostu wszedl na parkiet i gral sobie co chcial, jak chcial, bez zbednego wysilku. Gratulacjce dla IDEI za pozyskanie tego zawodnika, naprawde gra dobrze.

    Co do samego meczu. Bardzo podoba mi sie gra Tanela Teina. Szkoda ze Muli Katzurin korzysta z niego tak malo. Gra bardzo inteligentnie i do tego ma bardzo dobrze ulozony i skuteczny rzut. Tylko korzystac z tego zawodnika !!

    Co do centrow... Szkoda ze Randle dzis nie mogl zagrac bo to by byl dla niego prawdziwy test w przepychankach z Kebu Stewartem. Poczekamy do czwartku jak bedzie sie spisywal w Eurolidze.. jesli oczywiscie zagra.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poczekamy do czwartku jak bedzie sie spisywal w Eurolidze.. jesli oczywiscie zagra.
    Rondel chyba nie zagra. A prawdopodobnie ostatni mecz w Śląsku zagra Phelps.

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Poczekamy do czwartku jak bedzie sie spisywal w Eurolidze.. jesli oczywiscie zagra.
    Rondel chyba nie zagra. A prawdopodobnie ostatni mecz w Śląsku zagra Phelps.
    Rondel ?? :P:P Jak nie zagra to na dechach dzis Slask nie istnieje. Wiadomo ze Olimpiakos duzo rzuca za 3 i po ewentualnych niecelnych nie mozna pozwolic zbierac i dobijac. Co innego jak 3 beda wpadac. Wtedy trzeba mocno bronic !!

    Co do Phelpsa... Wlanie to jest polityka Schetyny. 2 nieudane wystepy i out z teamu. Facet musi sie wkomponowac w zespol, pograc troche a nie od razy wywalic. W Slasku przyda sie tak doswiadczony zawodnik na pozycji nr 1 jak Phelps. Greer to szaleniec :P (w pozytywnym tego slowa znaczeniu).

    Zobaczymy jak to dzis bedzie.. miejmy nadzieje ze do przodu !!

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie Greer to kopia Colsona. Postawienie na niego jako pierwszego rozgrywającego nie wydaje mi się dobrym pomysłem.

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czy Colson zle gral ? Ciagnal wasz zespol i w Eurolidze i w Polsce. Niekiedy byl jedynym graczem na parkiecie nawiazujacym poziomem do przeciwnikow. W kazdej druzynie na jedynce jest zawodnik ktory umie kozlowac, podawac, wchodzic i co najwazniejsze - w najwazniejszych momentach wziasc ciezar zdobywania pynktow na siebie.

    Dla przykladu z ubieglego sezonu :

    Fc Barcelona - Sarunas Jasikievicius
    CSKA Moskwa - J.R. Holden
    Asvel Vilerbaune - Stevin Smith
    Benetton Treviso - Tyus Edney
    Efes Pilsen - Marcus Brown
    Anwil Wloclawek - Armands Skele

    Kazdy z tych zawodnikow w koncowkach meczu bierze wszystko na siebie. W Slasku ? Kto ? Miglinieks ? Maskouliunas ? Skibniewski ? Colson to juz cos lepszego napewno ale troszke za malo ograny w takich rozgrywkach. Gdyby zostal Hawkins czy Colson napewno w 2 czy kolejnym sezonie byli by juz doswiadczonymi zawodnikami i napewno bardzo skutecznymi.. ale w Slasku co sezon sie wymienia polowe skladu wiec nie ma co marzyc o sukcesie.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tym Kalesonem to troche dziwna sytuacja. Facet grał niestety starsznie samolubnie i czasem bez głowy, a że Winniczek nie potrafił nad nim zapanować, bał się ściagnąć z parkietu i wpuścić np. Marculonisa to już inna kwestia.

    A Greer to ponoć taka ulepszona wersja Colsona ( napewno lepszy obrońca ), więc pożyjemy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Greer jest napewno masywniejszy od Colsona. Ma chyba dynamiczniejsze wejscia i wyzej skacze :)

    Colson wchodzac pod kosz sie odbijal od centrow jak szmata :P Greer ma takie turbo ze gubi obronce na pierwszym kroku, jest bardzo dynamiczny i skacze pod sufit :P Bedzie dobrze :)

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czy Colson zle gral ? Ciagnal wasz zespol i w Eurolidze i w Polsce. Niekiedy byl jedynym graczem na parkiecie nawiazujacym poziomem do przeciwnikow. W kazdej druzynie na jedynce jest zawodnik ktory umie kozlowac, podawac, wchodzic i co najwazniejsze - w najwazniejszych momentach wziasc ciezar zdobywania pynktow na siebie.
    Tylko z Colsonem był taki problem, że brał ZAWSZE ciężar zdobywania punktów na siebie. Nie dawał za bardzo zdobywac punktów kolegom z drużyny.
    No ale to co było jest już nieważne. Ważne jest to, że dzisiaj młócimy Olimpiakos. :D

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O wygranych jakoś lepiej mi się pisze ;)

    Wygraliśmy z Olympiakosem 82 : 80 :)

    Bohaterowie meczu to zdecydowanie Tomczyk i Greer, reszta dorzuciła swoje i mamy zwycięstwo na otwarcie Euroligi :)

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kurde nigdy nie ogladam koszykowki ale jakos dzis zdecydowalem sie na Slask. Rewelacyjny meczyk 82:80 i Olimpiakos jedzie do domu z zerowym dorobkiem.

    Swietnie koncowke rozegral trener Slaska, godny uwagi jest tez doping wroclawskich kibicow - praktycznie to trwal non stop.

    Brawo SLASK !! Final four nasze :P:P

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •