Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 46 do 56 z 56

Wątek: Niepoważny Łoś

  1. Powrót do góry    #46
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-01-2003
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo ciekawy artykuł :o:o:o
    http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,2165351.html
    Nadal będę pracował w żużlu, a prezes Aleksander Szołtysek już za rok czy dwa będzie zajmował się czymś innym - zapewnia Łoś, który ponad miesiąc temu rozwiązał kontrakt z rybnickim klubem.

    54-letni szkoleniowiec czeka na oferty pracy. Nadal nie może doczekać się od RKM zaległych pieniędzy.



    Leszek Błażyński: Pod Pana wodzą RKM przegrał wszystkie siedem spotkań. Czuje się Pan winny tej fatalnej serii?

    Romuald Łoś: Nie można oceniać mnie na podstawie półrocza, ale trzeba wziąć pod uwagę całą moją długoletnią pracę trenerską. Poza tym główną winę za słabą postawę zespołu ponoszą działacze rybnickiego klubu. Oni nadal żyją w minionej epoce. RKM to komunistycznie zarządzany klub. Tylko w Rybniku zawodników prowadzi się za rączkę. Jeśli żużlowiec podpisał kontrakt zawodowy, to sam powinien o siebie zadbać. Tymczasem w Rybniku działacze martwią się, co dany zawodnik zjadł na śniadanie czy się wyspał itd. Ta nadopiekuńczość nie wpływa dobrze na żużlowców. Próbowałem to inaczej poukładać, ale okazało się, że betonu nie da się skruszyć. Krytykowano mnie i mówiono, że mój poprzednik Jan Grabowski wytrenował zdolną młodzież. To ja się pytam, gdzie ona jest?

    Prezes RKM Aleksander Szołtysek twierdzi, że nie potrafił Pan tak zmobilizować zawodników jak nowy trener Czesław Czernicki.

    - Nie czuję się gorszy od Czernickiego. Jak mogłem wygrywać mecze, skoro nie miałem zespołu i musiałem wystawiać juniorów. Gdybym nadal był trenerem RKM, również wygrałbym z Apatorem i Polonią, bo do składu doszli Mariusz Staszewski i Roman Poważny. Odszedłem, bo nie potrafiłem porozumieć się z prezesem Szołtyskiem. Od ponad 30 lat moje życie toczy się wokół żużla, a Szołtysek stawia w nim dopiero pierwsze kroki. On ma małe doświadczenie w kierowaniu klubem żużlowym. Poza tym nie ma swojego zdania, kierują nim inni działacze. Ja nadal będę pracował w żużlu, a prezes RKM już za rok czy dwa zajmie się czymś innym.

    Czy RKM stać na utrzymanie się w ekstralidze?

    - Rybniczan czeka teraz bardzo ważny mecz z Quick-Mix, który może przybliżyć ich do meczów barażowych. Trzymam kciuki za RKM, ma duże szanse na utrzymanie. Aby jednak w przyszłości "Rekiny" zaczęły lepiej jeździć, klub musi zacząć inaczej funkcjonować.
    Odpowiedź Szołtyska

    http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,2165358.html

    Dziwię się wypowiedziom trenera Łosia. To, że opiekujemy się naszymi zawodnikami, dobrze o nas świadczy. RKM jest dobrze funkcjonującym klubem. Walczyliśmy o ekstraligę i udało się nam ją zdobyć. Teraz mamy duże szanse na utrzymanie się w niej. Trener Łoś miał szansę, ale ją zaprzepaścił. Nie potrafił dogadać się z zawodnikami i odszedł na własną prośbę. Za jego kadencji nasi zawodnicy jeździli bardzo słabo. Poza tym nie mogłem mu zaufać. Nowy trener potrafił podbudować zawodników psychicznie i na efekty nie trzeba było długo czekać. To prawda, że dopiero nabieram doświadczenia w kierowaniu klubem. Mam oczywiście swoje zdanie, ale staram się podejmować decyzje wspólnie z zarządem. Ludzi nie powinno oceniać się po słowach, ale po czynach. Trener Łoś wiele mówi, ale w Rybniku całkowicie zawiódł.
    Komentarz redakcji

    http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,2165361.htm

    Jeśli trener Łoś nie zdobył w ekstralidze ani jednego punktu, to powinien siedzieć cicho i mieć nadzieję, że środowisko za jakiś czas zapomni o jego rybnickich wpadkach. Łoś tymczasem daje głos i wali na odlew.

    Łoś to najpewniej typ człowieka, który winę za swoje niepowodzenia lubi zrzucać na innych, a na dodatek ucieka się do tak żenujących sztuczek, jak przyklejanie komunistycznej łatki klubowi i jego działaczom. Co jednak nie przeszkadzało mu wynegocjować z nimi niezły, jak sądzę, kontrakt.
    Nie chcę komentować słów Łosia bo musiałbym użyć zwrotów powszechnie uznanych za obelżywe.

  2. Powrót do góry    #47
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-03-2002
    Postów
    2,427
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    ...eh i kolejna plota ale sensacja.Nie chcecie Losia to dajcie go nam a my przyjmiemy go z otwartymi rekoma.Panie Romku wracaj do nas i wspolnie utrzymamy ekstralige w Gdansku
    Nie wiem czy jeszcze się taki klub (tym bardziej e-ligowy) znajdzie...:P:P:P co tak chętnie przyjmie ...trenera Łosia.
    Ukryta zawartość Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    Tomek Gollob Mistrz i Władca Żużlowego Bractwa.Uczyć się ofermy!

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach



    Na szczęście za rogiem jest... ŻUBR :D:D:D



  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Krytykowano mnie i mówiono, że mój poprzednik Jan Grabowski wytrenował zdolną młodzież. To ja się pytam, gdzie ona jest?
    Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale, a i obecny trener RKM pan Czesław Czernicki też stwierdził zaniedbania w szkoleniu młodzieży, w ostatnich latach.
    I nie jest tajemnicą, że pan Grabowski uciekł!!!!!!!!!! W ostatniej chwili zostawiając zespół
    kompletnie nie przygotowany do jazdy w ekstraklasie, a wiec ofiary musiały być padło na pana Łosia, a szkoda, bo to naprawdę fajny człowiek i nie jest to tylko moja opinia.

  5. Powrót do góry    #50
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Hm, młodzież macie dobrą, winą za brak jej sukcesów obarczał bym brakiem sprzętu. Grabowski odszedł bo wiedział, że RKM finansowo będzie kiepski i to się potwierdza, budżet RKM był dobry na I ligę lecz nie na e-ligę. Myślę, że i Czernicki tu dużo więcej nie zdziała, chyba , że znajdzie się jakiś konkretny sponsor i będą pieniądze na dosprzętowienie. Nikt mi nie powie, że np. taki Szombierski czy Chromik zapomnieli nagle jak się jeździ na żużlu, oni po prostu nie mają kasy na porządnego tunera. Natomiast działacze waszego klubu robią dobrą minę do złej sytuacji finansowej w klubie i wierzcie mi, że finanse klubu były główną przyczyną odejścia Grabowskiego, jak sobie dobrze przypomnicie to jeszcze w przerwie zimowej Szołtysik próbował zatrzymać Jasia Grabowskiego lecz ten po zapoznaniu się z projektem budżetu na nowy sezon widział , że z takim budżetem to będzie problem obronić e-ligę dla Rybnika nie mówiąc już o wyższych celach.

    Pozdrawiam.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #51
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-01-2003
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hm, młodzież macie dobrą, winą za brak jej sukcesów obarczał bym brakiem sprzętu. Grabowski odszedł bo wiedział, że RKM finansowo będzie kiepski i to się potwierdza, budżet RKM był dobry na I ligę lecz nie na e-ligę. Myślę, że i Czernicki tu dużo więcej nie zdziała, chyba , że znajdzie się jakiś konkretny sponsor i będą pieniądze na dosprzętowienie. Nikt mi nie powie, że np. taki Szombierski czy Chromik zapomnieli nagle jak się jeździ na żużlu, oni po prostu nie mają kasy na porządnego tunera. Natomiast działacze waszego klubu robią dobrą minę do złej sytuacji finansowej w klubie i wierzcie mi, że finanse klubu były główną przyczyną odejścia Grabowskiego, jak sobie dobrze przypomnicie to jeszcze w przerwie zimowej Szołtysik próbował zatrzymać Jasia Grabowskiego lecz ten po zapoznaniu się z projektem budżetu na nowy sezon widział , że z takim budżetem to będzie problem obronić e-ligę dla Rybnika nie mówiąc już o wyższych celach.

    Pozdrawiam.
    Zgodzę się z Tobą że najprawdopodobniej główna przyczyną odejścia Grabowskiego z Rybnika były względy finansowe. Czy była to główna przyczyna? Śmiem wątpić. Z tego słyszałem przed sezonem to był również brany pod uwagę jako trener drużyny z Zielonej Góry. Dlaczego w takim razie wylądował w Ostrowie? O tym za chwilę. W przeciwieństwie do niejednej drużyny ekstraligowej Rybnik nie jest w złej sytuacji finansowej Tak krawiec kraje jak mu materii staje takie hasło zdaje się przyświecać włodarzom naszego klubu. Z tego też powodu walczymy o utrzymanie a nie o wyższe cele, to już jest inny temat. Czy taka polityka okaże się słuszna zobaczymy po tym sezonie kiedy to kluby będa musiały mieć uregulowane wszystkie należności względem US, ZUS i zawodników. Grabowski widać nie czuł się na tyle dobrym trenerem żeby cokolwiek z tego materiału ulepić. Poza tym uważam że w trudnych sytuacjach jako trener nie za bardzo się sprawdzał. W moich oczach bardzo wiele stracił w sezonie 2002 kiedy to w naszej drużynie jeździli zakontraktowani przez zarząd wbrew woli Grabowskiego bracia Karlssonowie. Dopóki wygrywaliśmy mecze wszystko było ok. Dopiero po porażce w Rzeszowie trener zaczął coś przebąkiwać że to nie on ustala skład tylko zarząd. Gdyby więc udalo się zdobyć awans to byłaby to zasługa trenera, a że nie wyszło to poleciał zarząd. Po ubiegłym sezonie w końcu się udało, więc Jasiu czym prędzej czmychnął do Ostrowa gdzie ma takie same warunki jakie miał w Rybniku 5 lat temu. Czyli zupełnie wolną rękę i żadnych specjalnych oczekiwań co do wyniku. Widać taka rola odpowiada mu najbardziej. Po fatalnym okresie z trenerem Łosiem (nawiasem mówiąc na początku sezonu nie myślałem że bedzie tak tragicznie) przyszedł Czernicki i okazało się że nawet przy tak skromnym budżecie można jednak wykrzesać coś z tych chłopaków. Odpowiednie przygotowanie toru (czego moim zdaniem brakowalo zarówno Grabowskiemu jak i Łosiowi) odpowiednie podejście do zawodników, większe obciążenia na treningach i są efekty. Piszesz o rybnickiej młodzieży. Co do Chromika to podałeś akurat zły przykład, gdyż od początku tego sezonu jest to jeden z najlepiej i najrówniej punktujących zawodników rybnickich. Szombierski ok tutaj się z Tobą zgodzę, ale moim zdaniem Rafał pokaże jeszcze w tym sezonie że potrafi jeździc (choćby w najbliższą niedzielę ;)). Łukasz Romanek to osobny rozdział wałkowany zresztą od dawna na rybnickim forum, nie będę się więc tutaj na jego temat rozpisywał. Jesteś w stanie podac mi jeszcze jakieś nazwiska rybnickich żużlowców wyszkolonych przez trenera Grabowskiego? Niestety skutki polityki trenera Grabowskiego odbijają nam się dzisiaj czkawką. Za bardzo skupił się on na szlifowaniu (co niewątpliwie jest jego zasługą) talentów Szombierskiego, Romanka i Chromika, przez co zupełnie zaniedbał wyszukiwanie nowych talentów. Grabowski zapisal na swoim koncie MIMP, MMPPK, DMPJ a my zostaliśmy bez dobrze punktującego juniora. Reasumując nie mów mi proszę, że finanse były jedynym powodem odejścia Grabowskiego.

  7. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Po ubiegłym sezonie w końcu się udało, więc Jasiu czym prędzej czmychnął do Ostrowa gdzie ma takie same warunki jakie miał w Rybniku 5 lat temu. Czyli zupełnie wolną rękę i żadnych specjalnych oczekiwań co do wyniku. Widać taka rola odpowiada mu najbardziej.
    Bo Jan Grabowski nadaje się do prowadzenia szkółki i juniorów - natomiast już menedżerem i strategiem nie jest dobrym. Myślę, że w klubach, gdzie pracuje Jasiu, powinny być duety trenerskie - Grabowski dla młodzieży, drugi trener dla kadry pierwszego zespołu.

    Gdyby Jasiu wrócił do Zielonej Góry, to mógłby taki duet stworzyć z Jarkiem Szymkowiakiem. Jak na razie jednak nie ma vacat'u bo szkoleniem młodzieży zajmuje się chyba Olek Janas. A może coś się zmieniło...?

    * * * * *

    BTW:
    Jak widać... byli żużlowcy mają w tym sporcie sporo do powiedzenia. Na pewno dla klubów są atrakcyjniejsi (mniej drodzy) od trenerów dyplomowanych po AWF-ach.

  8. Powrót do góry    #53
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jesteś w stanie podac mi jeszcze jakieś nazwiska rybnickich żużlowców wyszkolonych przez trenera Grabowskiego?
    no to spojrz na to ze w tym sezonie dolaczylo 2 juniorow do kady RKMu, czyli kadra RKMu juniorow jest bardzo szeroka, w lidze zapewniony start ma 2 juzniorow, w tej sytuacji Romanek i Szczyrba, a pozostaje jeszcze kilku innych: smieja,druchaniak,macionczyk,Pawlaszczyk,Mura a Ci zawodnicy jak nie beda startowac to nie beda podnosic swoich umiejetnosci, niby nie ma juniorow RKM ale dwuch bylo we wczorajszym finale MIMP z czego Łukasz zdobyl brazowy medal.w parach awansowali do finalu, w MDMP pewnie i tez awansuja do finalu!! i niby RKM nie ma juniorow?? wystarczy dac im duzo jezdzic a efekty przyjda bo chlopaki maja "papiery" takze szkola jest duza i dobrze zorganizowana i tam tez sa zdolni chlopacy.

  9. Powrót do góry    #54
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2002
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    w parach awansowali do finalu,
    yyyy.... czyżbym o czymś nie wiedział?
    Zdaje się, że w półfinale nie startował Romanek bo miał maturę a Szczyrba sam nie awansował chyba...

  10. Powrót do góry    #55
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w parach awansowali do finalu,
    yyyy.... czyżbym o czymś nie wiedział?
    Zdaje się, że w półfinale nie startował Romanek bo miał maturę a Szczyrba sam nie awansował chyba...
    a no to przepraszam za pomylke:] ale gdyby byl lukasz to by awansowali bo Marek wtedy zaliczyl bardzo udany wystep,

  11. Powrót do góry    #56
    Początkujący
    Dołączył
    10-01-2004
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ty Bartłomiej masz problemy z gramatyką. O żużlu sie nie wypowiadaj bo nie masz o tym najmniejszego pojęcia. Grabowski po sobie zostawił tylko zgliszcz w Rybniku (chodzi szczególnie o młodzież). Tak samo w Ostrowie przy tak dużym budżecie nie postawił na zakontraktowanie młodzieżowca bo uważał że doszkoli ostrowską młodzież. Niestety jest za cienki i tylko dlatego Ostrów nie wszedł do pierwszej czwórki w I lidze.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •