Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Sprzęt - jaką ma rolę w obecnym żuzlu????????

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    200
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sprzęt - jaką ma rolę w obecnym żuzlu????????

    Temat ten założyłem, ponieważ chciałbym sie dowiedzieć jakie zdanie mają forumowicze na ten temat. Czy w dzisiejszych czasach wystarczy mieć pieniądze, sponsorów i tak zwane "plecy" żeby odnieśc sukces w sporcie zużlowym?????? Starszych forumowiczów prosiłbym o wypowiedzi jak to było dawniej. Porównania pomiędzy rola sprzętu kiedyś a teraz. Pozdrawiam!!

    HEJ HEJ FALUBAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiadomo, ze kiedys sprzęt miał mniejszy wpływ ponieważ nie było tunningu i zawodnicy startowali na sprzęcie zbliżonym tzn. seryjnym prosto z fabryki.

    Jak ja pamietam w latach 80-tych jak ktos miał kase to kupował Goddena, a jak nie to jawe, ale tez były różne modele Jaw.

    Jak wszedł GM to praktycznie był to najlepszy silnik... wtedy Jawa zrobiła nowy model (bodajże 898) który mógł konkurować z GM-em.

    Godden odpadł z rywalizacji. Zaczął się tunning i rozwija się do dnia dzisiejszego.

    Podsumowując moim zdaniem coraz wiecej zalezy od sprzętu... można to przyrównać prawie do kazdej dziedziny zycia... każda firma zakupuje sprzet i w zalezności od technologii i nowoczesności zakupionych maszyn firma produkuje lepsze lub gorsze produkty! Coraz częściej maszyna zastępuje człowieka...

    Na szczęście maszyna sama nigdy nie pojedzie i jakiś % zawsze będzie zalezał od człowieka... mam nadzieje, ze żużel nigdy nie zginie, bo bym się strasznie nudził w niedziele :)

    Pozdrawiam
    Ares

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jawa dla swoich.

    Sprzęt ma ogromne znaczenie. Oczywiście żaden sprzęt nie wybacza poważnych błędów na torze. Ostatnio pepiczki pokazały jak to potrafią na jawach zawojować. Trójka z nich ulokowała sie na pierwszych miejscach w jakis eliminacjach bodaj do GP. Sprzęt ten trzymaja tylko dla siebie i chronią jak sie da. Dryml szczególnie dobrze przygotowany motor nie pozostawi w Lesznie bo sie boi pewnie kradzieży rozwiązań. Leszczynianie zakontraktowali zawodnika, którego świat widzi na GP. To co Dryml robi w Polsce to zwyczajne świństwo. Prawda pewnie jest taka, że nie każdy moze zostać mistrzem świata i to niezaleznie od motoru. Nie sam motor czyni mistrza ale bez znakomitego motoru nikt mistrzem zostać nie może. Czyli i sprzęt i talent.Równości szans we wszystkich sportach motorowych juz nigdy nie będzie.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    1,018
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sprzęt ma ogromne znaczenie. Oczywiście żaden sprzęt nie wybacza poważnych błędów na torze. Ostatnio pepiczki pokazały jak to potrafią na jawach zawojować. Trójka z nich ulokowała sie na pierwszych miejscach w jakis eliminacjach bodaj do GP. Sprzęt ten trzymaja tylko dla siebie i chronią jak sie da. Dryml szczególnie dobrze przygotowany motor nie pozostawi w Lesznie bo sie boi pewnie kradzieży rozwiązań. Leszczynianie zakontraktowali zawodnika, którego świat widzi na GP. To co Dryml robi w Polsce to zwyczajne świństwo. Prawda pewnie jest taka, że nie każdy moze zostać mistrzem świata i to niezaleznie od motoru. Nie sam motor czyni mistrza ale bez znakomitego motoru nikt mistrzem zostać nie może. Czyli i sprzęt i talent.Równości szans we wszystkich sportach motorowych juz nigdy nie będzie.
    Co do drymla to dodam jescze ( to przyklad taki czemu moze sluzyc maszyna)..ze notorycznie tlumaczy swoja zla postawe sprzetem. Zalosne to... czemu nie moze powiedziec ,ze olewa polska lige i juz. Przeciez i tak kazdy wie jaka jest prawda

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,181
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 43 w 26 postach
    Ja mysle ze sprzet to jakies 85 do 90% sukcesow zawodnika
    a jakies 10% to talent

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    chyba wszyscy zgodzimy sie ze sprzet jest decydujacym elementem znaczacym o sukcesie danego zawodnika czy to jest sport ? dla mnei dzisiejszy zuzel to pokazanie kto jest szybszy i kto ma lepszego tunera

    co w zwiazku z tym? moze czas wprowadzic sciganie na fabrycznych maszynach? paradoksalnie cofnac sie zeby ten sport znow uczynic widowiskowym

    dzisiaj jest tak ze eliminacje gp sa ciekawe i to nie wszytkie jeszcze a wiec jest to w najlepszym razie 9 turniejow do tego w lidze mecze typu ckm torun torun wroclaw wroclaw ckm itd jak w seoznie zobaczy sie 20 dobrych zawodow to jest gut tak jest dzis a jak kiedys bylo?

    ja zuzlem zainteresowalem sie w czasach gdy ckm jezdzil jeszcze w 2 lidze i to byly ciekawe spotkania byla walka mijanki na torze a nie to co dzisiaj ustawia sie tacy gesiego i sobie jada do metu nie wiem po co chyba zeby zgarnac kapuche na nastepny tuning

    trza z tym skonczyc bo to przestaje byc interesujace co potwierdza frekwencja na stadionach i nei mowic ze gospodarka etc


    ps. ku uradowania ojca Darknessa napisalem dluzszego posta:P ojculek wybac :P

    Twoj dzieciak :D :P

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    To nie jest tak prosto zdefiniować.Oprócz dobrze przygotowanego sprzętu ważne są jeszcze umiejetności.Jak ktoś nie posiada umiejętności to nawet na najlepszej maszynie Rickardssona nic nie zdziała.Ważne jeszcze jest spasowanie z motocyklem, umiejętne wykorzystanie jego możliwości.Nieraz mieliśmy przykład jak lokalna gwiazda mówiła, że ten motor jest do kitu, a wsiadał na niego obcokrajowiec i potrafił wygrać bieg.To tak po krótce, żeby temat nie wydawał się za prosty.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sprzęt - jaką ma rolę w obecnym żuzlu????????
    Nie ma co dewagować, bo już wiele zostało tu powiedziane z czym się w większoći zgodzę...
    Jaką ma rolę obecnie? Spójrzcie na Rickardssona i odpowiedzcie sobie sami;)

    Do dziś nie zapomnę jednak speedwaya końca lat.80. i poczatku 90., kiedy walka na torze musiała być poparta techniką i talentem...

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    Nie ma co sie oszukiwać że sprzęt ma bardzo duże znaczenie ale........ Ale oprócz tego sprzetu bardzo ważne jest jego dopasownaie do toru.
    Na pewno nie zgadzam się że stwierdzeniem że o wyniku na torze w 80-90 % decyduje sprzęt.
    Najlepszym przykładem jest Tomasz Gollob, który czasami podczas meczu "obsługuje" pól drużyny ale to nie jest tak że nagle robią oni same trójki. Bardzo ważną cechą jest (oprócz odpowiedniego spasowania) umiejętność wykorzystania sprzętu do granic jego możliwości. Znowu posłużę się przykładem Tomasza Golloba oraz Marka Lorama. Pierwszy niesamowicie pracuje ciałem co nie jest bez znaczenia. Tego jego wyginanie i balansowanie to nie jest tylko jakiś element pod publiczkę. Natomiast co do Marka, jest to chyba jeden z niewielu zawodników którzy potrafią w niesamowity sposób walczyć i wyprzedzać na torze. Na pewno ma dobry sprzęt, ale nie wiem czy zauważyliście w jaki sposób operuje on manetką gazu. Poprzez tą umiejetność potrafi wykrzesać więcej z silnika.
    Dla tych którzy mówią że np. Tony ma tyle tytułów dzięki sprzętowi przedstawie jeszcze jeden przykład. Nie pamiętam z kim Apator wtedy jeździł u siebie. Ale doskonale pamiętam jak Per Jonsson miał przed jednym z biegów problem z motocyklem, wówczas swój sprzęt "podłożył" mi Krzysztof Kuczwalski i co było - Per pobił rekord toru - pozostawiam bez komentarza.


  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    23-09-2015
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pytanie dziwne - oczywiście, że sprzęt ma znaczenie. Jak w każdym sporcie Jednak tak jak wyżej ktoś wspomniał - liczą się też umiejętności, i liczba treningów zdecydowanie.

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący Awatar SpeedwayJacket
    Dołączył
    31-01-2016
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    sprzęt ma znaczenie w żużlu?

    Niestety w żużlu sprzęt ma jak dla mnie zbyt wielkie znaczenie. Za dużo zależy już od tunerów... Dziwne dla mnie jest do tego, że różnym zawodnikom dany tuner szykuje różnie sprzęt. Tak jakby miał priorytety względem odpowiednio otrzymywanych dochodów albo nie wiem jakichś innych kluczy....

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    Moim zdaniem sprawa jest prosta.
    Albo pojda w kierunku tego NSF i beda tansze motocykle bez zadnego tuningu albo ta dyscyplina upadnie. Zuzlowcy wcale nie zarabiaja tak duzo w porownaniu z pilkarzami tylko ich mase kosztuje sprzet.
    Do tego obecnie ten sprzet wypacza rywalizacje sportowa bo jak ktos trafi dobry egzemplarz czy tunera to smiga jak Kasprzak czy Iversen nagle, a potem cieniuje ten sam zawodnik jak szkolkowicz.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Eneasz za jego przydatny post!

    cokus1 (04-02-2016)

  14. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    10-03-2017
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    według mnie znaczącą i dominującą

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •