Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Szumina - wreszcie sezon na miare talentu???

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Szumina - wreszcie sezon na miare talentu???

    Rafał Szombierski od wielu lat przez kibicow RKM-u jest uznawany za talent czystej wody... co jakis czas pokazywal ze ma papiery na jazde, ale rownie czesto zawodzil. Z tego tez wzgledu kibice z innych osrodkow zuzlowych nie zaliczali go do grona wielkich, takich jak: Hampel, Kurmanski, Kasprzak.

    Na poczatku tego roku, po incydencie w Ustroniu, wydawalo sie ze to juz koniec Szuminy - sezon bedzie stracony... jednak na szczescie stalo sie inaczej.

    Dla Rafala taki zimny prysznic okazal sie zbawienny i wlasciwie dopiero teraz pokazuje ze nie mniejszy talent niz do imprezowania ma do jazdy na zuzlu.

    W meczach ligowych jest trudny do objechania (dotyczy to spotkan po zmianie starych motorow na nowe). Blyszczy w eliminacjach do IME (wygrany final krajowy) IMSJ (2 miejsce w Poole) IMPS (wygrany CF)...

    Czy doczekamy sie Szuminy takiego na jakiego liczymy juz od lat??? Ja mysle ze tak i za rok Rafal bedzie liderem Rekinow w e-lidze


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    05-04-2003
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    elMacio!
    Myślę,że troszkę się pośpieszyleś z tym tematem,również uważam ,że Szumina jest narazie w super formie,ale czy to będzie Jego sezon?O tym możemy podywagować dopiero w pazdzierniku(a mam nadzieje,że bedzie o czym!)
    Pozdrawiam.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    679
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 34 w 11 postach
    Mam pytanko. Czy Szombierski wszystkie ostatnie imprezy (żużlowe oczywiście ;) )objeżdża na tym samym silniku GM od Romana Chromika? Jeśli tak to wkrótce jego wyniki mogą się pogorszyć. :(

    Co do jego dotychczasowych występów w tym roku. Co tu dużo gadać jest to do tej pory chyba najlepszy sezon w jego wykonaniu. Miewał już przebłyski wielkiej formy w poprzednich latach ale nigdy nie jeździł tak równo i na takim wysokim poziomie (może za wyjątkiem tego roku w którym nabawił się kontuzji). Potrafi jechać w zawodach indywidualnych będąc jednocześnie niekwestionowanym już chyba przez nikogo krajowym liderem rekinów. Miejsce w tabeli zajmowane przez RKM to w bardzo wielkim stopniu jego zasługa ! Aż strach pomyśleć co by było gdyby zarząd podtrzymał decyzję o zawieszeniu tego zawodnika na początku sezonu...

    Mam jeszcze cichą (coraz cichszą niestety :( ) nadzieję że i Romanek się przełamie. Skoro Rafał potrafił to dlaczego Łukasz nie ...

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2002
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda tylko, że pisząc o Szombierskim uzywacie tej tak wulgarnej i prymitywnie brzmiącej ksywki, od której czuję autententyczy niesmak...

    No ale trudno - co zrobić? ;-)

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miguelito.... Szumina przeciez nie znaczy tego samego co "szumowina".... wiec chyba nie ma problemu ;P

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miguelito pech, przyjelo sie SZUMINA i tak juz zostanie :) Nikt nie ma takiego problemu jak ty...wiec sila przebicia.

    Co do postawy Rafała... gdyby nie feralny upadek w biegu przeciwko Grudziadzowi i powazna kontuzja z dluga rehabilitacja juz dawno pokazal by to co pokazuje teraz. Ten facet ma talent do tego sportu i to co najwazniejsze : mianowicie ODWAGE !! Nie boi sie wejsc w jakas mala luke pomiedzy dwoma zawodnikami, atakuje na maxa. Jak trzeba to zamknie oczy i wyprzedzi :) Za to wszyscy go uwielbiaja w Rybniku. Nie dosc ze jest gwiazda na torze to i super czlowiekiem poza nim. Jak nie przydaza mu sie zadne kolejne kontuzje rysuje sie przed nim kapitalna kariera bogata w kolorowe krazki :) Ja zycze mu powodzenia w tym sporcie i niech zajdzie jak najdalej idzie i zdobedzie wszystko co moze.

    NIE MA LEPSZEGO OD RAFAŁA SZOMBIERSKIEGO !!!

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    470
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kiedys Szumina (on lubi ta ksywke :) ) sam przyznal,ze po tej feralnej kontuzji,jush nigdy nie czul sie na maszynie tak swobodnie:(,teraz przy aktualnych wynikach jakie osiaga wydaje sie zapomnial o tym,a po drugie zmienil podejscie do tego sportu i teraz podchodzi do swojego zawodu jakim jest zuzel w bardziej profesjonalny sposob,wczesniej jak bylo,kazdy z nas wie.Szczerze mowiac gdyby nie kontuzja,nie jeden kibic zuzla w Polsce,do grona Kurman,Hampel czy Kasper zaliczal by takze Szumine.Jak narazie Szumina smiga,jednak wstrzymal bym sie z hurra optynizmem,ze to jego sezon,ja raczej czekam na miesiac pazdziernik,kiedy to bez zastanowienia bede mogl zamiescic post "Szumina,Kurman,Hampel,Kasper najlepsi juniorzy w Polsce " :) pozdrowka


    PS.Lukasz,tesh jeszcze pokaze forme z poczatku ubieglego roku,kiedy to objezdzal najlepsza mloda czolowke w Polsce i nie tylko,Ci co znaja sie na zuzlu,widzieli,ze to ogromny talent czystej wody,oczywiscie musiala sie nadarzyc kontuzja :(,po ktorej Lukasz jak narazie jeszcze sie nie podniosl.Jednak chlopak strasznie kocha ten sport i jush po niektorych przeblyskach formy w zawodach jestem dobrej mysli,Lukasz sie pozbiera i tesh bedzie wymiatal,ze az milo :),wszyscy trzymaja za Ciebie kciuki Lukasz !!

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,181
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 43 w 26 postach
    Ja jako kibic z zielonej gory oczywiscie kocham Kurmana :):)
    Ale darze wielka sympatia klub z rybnika i ich mlodziezowcow:):)
    Bardzo lubie Szombierskiego i uwazam ze jest on utalentowanym juniorem co potwierdzaja jego wyniki w tym sezonie,ale mysle ze prawdziwym sprawdzianem byla by dla niego e-liga :)w ktorej bedzie jezdzil za rok tylko wtedy nie bedzie juz juniorem


  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na sam początek: Miguelito, ten "niesmak" jest całkowicie bezpodstawny. Wszak "szumina" w naszej pięknej śląskiej gwarze znaczy mniej więcej to samo, co po prostu piana ;);). A że "gorolom" (bez złośliwości:)) może się źle kojarzyć, toteż postanowiłem wyjaśnić co nieco :).
    A teraz całkiem serio. Uważam, że Rafał ma papiery na "rasowego" jeźdźca, co proste jest jak dwa razy dwa. Wiele wskazuje też na to, że po tegorocznych "wyczynach" w Ustroniu, wiele zrozumiał zmienił nieco swoje podejście do uprawianej przezeń profesji i pilnuje się bardziej niż kiedyś. Przynajmniej w prasie i wśród kibiców jest już o tym zdecydowanie ciszej. Skoro poświęcił się w stu procentach żużlowi, nie powinien dłużej się zastanawiać i wraz z działaczami czynić starania o kontrakt w lidze brytyjskiej! Speedway to sport nieprzewidywalny jak żaden inny. Jednak jeśli, odpukać, omijać będą Rafała kontuzje, jeśli nie zapomni o właściwym trybie życia i nadal będzie rozwijał się w takim tempie jak obecnie, za parę lat będziemy mieli "rekina" w cyklu GP :)

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-01-2003
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rafał ma wszystkie zadatki na to by być świetnym żużlowcem. Jeżeli tylko poważnie będzie podchodził do sportu, to może w żużlu osiągnąć bardzo wiele. Ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na coś innego. Kasprzak, Hampel czy Kurmański są świetnymi żużlowcami i naszą nadzieją na przyszłe sukcesy w Grand Prix. Mogą też pochwalić się (jak na razie) większymi sukcesami niż Rafał. Widziałem na torze każdego z nich i naprawdę ich jazda robi na mnie duże wrażenie. Śmiem jednak twierdzić, że Rafał ma jednak w sobie coś czego trzej wymienieni wyżej zawodnicy nie mają. Ma w sobie tą "odrobinę szaleństwa" i brawury, za którą kochają go kibice w Rybniku. Za takim zawodnikiem kibice gotowi są wskoczyć w ogień. W sporcie już tak jest, że te rogate i buntownicze dusze albo zostają wielkimi sportowcami uwielbianymi przez tłumy, albo kończą bardzo źle. Nigdy jednak nie zostają przeciętniakami. Przed Rafałem długa droga i mam nadzieję, że dobrze wykorzysta swoją szansę.
    Wiem na pewno że przeciętniakiem nigdy nie będzie

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    20-04-2002
    Postów
    272
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kiedy Rafal w pamietnym meczu z Grudziadzem doznal kontuzji myslalem ze to bedzie jego koniec.Nie wierzylem ze chlopak tak szybko sie pozbiera i bedzie jezdzil tak swietnie.Naszczescie sie mylilem i bardzo sie ciesze z tego powodu.Rafal to moj (i nie tylko moj)ulubiony zawodnik.Ja go po prostu kocham :) Nie wyobrazam sobie naszej druzyny bez Szuminy.To jest najwiekszy talent rybnickiego zuzla.Jest mlodym zawodikiem i napewno powinnien byc stawiany na rowno z Kurmankiem,Kasperem czy Hampelem.Niejednokrotnie okazywal sie lepszym na torze od tej trojki.Jesli bedzie sie dalej tak rozwijal jak do tej pory i bedzie sie dobrze prowadzil to osiagnie w tym sporcie wiele.

    RAFAL JESTES NAJLEPSZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    pozdrawiam

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    Rafał jest zawodnikiem dobrym ale 1 ligowym porównujecie go do jego imienika Kurmańskiego to jak można ich porównywać jak kurman ma wiekszą średnią biegową w ekstralidze niż Szobierski w 1 lidze. Szumina już za rok bedzie seniorem jak Kurmański i Hampel oni już mają za sobą wystęmpy zagranicą a on jeszcze w 1 lidze jest nie jest pewne czy tam nie zostanie w przyszłym roku na zapleczu ekstraligi

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a propo Swystępów Szuminy za granicą :) to chyba każdy wie że jeździ w czechach :D nie jest to liga angielska ale zawsze coś ....... Szumina jest talentem który trzeba odpowiednio wykorzystać

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak Szumina to ogromny talent. Bardzo lubię tego zawodnika, zresztą jak widze, zawodnik jest niesamowicie ceniony wśród rybnickiach kibiców i nie tylko. Ten sezon póki co ma wyśmienity, rakietowe motocykle. Właśnie mam pytanko do osób z Rybola. U kogo Rafał przygotowuje silniki??

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2002
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Szuminie maszyny przygotowywuje nasz machanik klubowy Ryszard Małecki.
    A propos startów Szuminy w ekstralidze, to myśle, że bez problemu poradziłby sobie. Wystarczy popatrzeć na wynik ostatniego ćwierćfinału mistrzostw Polski, gdzie objechał całą plejadę gwiazdeczek naszej e-ligi.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2002
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Simon!

    Serdeczne dzięki za podanie etymologii tego słowa! Swego czasu zastanawiało mnie, dlaczego zbieranie białkowego pienistego osadu podczas gotowania rosołu nazywa się w niektórych regionach Polski "szumowaniem". Jako, że osad ten nie jest zbyt atrakcyjny, stąd zapewne moja niechęć do ksywki "Szumina". ;-)

    Tak w ogóle, to mam wujka i Ciotkę w Rybniku i dlatego życzę Wam awansu do E-ligi! W ubiegłym roku byłem u Was na meczu Falubazu w rundzie finałowej i bardzo miło wspominanm tych kilka dni w Rybniku, aczkolwiek wspomnienia te są dość mgliste. ;-)

    Pozdrawiam!

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2003
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kiki... nie zapominaj ze Kurmanek tez rok temu w 1 lidze nie szalal poczatkowo - tak to jest z mlodziezowcami, ze nigdy nie wiadomo kiedy zlapia wielka forme i kiedy sie ona skonczy... podobnie jak inni w tym temacie uwazam ze Szumina spokojnie dalby sobie rade w e-lidze... o czym przekonamy sie za rok (mam nadzieje ze zarzad zrobi wszystko by zatrzymac Rafiego u nas, a o awans postara sie caly zespol juz w tym rou)...

    jedynym minusem bedzie to ze Szumina jezdzi ostatni sezon jako junior - jego miejsce zajmie wtedy Romanek, ktory powinien ocknac sie juz po kontuzji

    PS. Szumina i ROmanek to calkiem przeciwne chcaraktery - moze powinni wiecej przebywac z soba :) wtedy kazdy z nich nauczylby sie czegos nowego od siebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •