Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 416

Wątek: Kontuzja Krzysztofa Cegły Cegielskiego - Informacje o stanie zawodnika ...

  1. Powrót do góry    #181
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Krzysiu wracaj szybko do zdrowia!!!!

  2. Powrót do góry    #182
    Użytkownik
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    190
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fundusze na leczenie i rehabilitację K. Cegielskiego

    Prezydium ZG PZM w dn. 13.06.2003 podjęło decyzję o przekazaniu kwoty 25.000 zł na konto Fundacji "Serce na dłoni" z Gorzowa Wlkp. na wsparcie finansowe kosztów leczenia i rehabilitacji Krzysztofa Cegielskiego.


    taka informacje znalazlem na stronie pzm!!!

    pozdrawiam!!!

  3. Powrót do góry    #183
    Użytkownik
    Dołączył
    18-08-2001
    Postów
    158
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ma ktoś może jakieś świeże wiadmości na temat zdrowia i stanu Krzysztofa Cegielskiego?? Za odpowiedź dziękuję.

  4. Powrót do góry    #184
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    175
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie co u Cegły? Jak ktoś ma jakieś wieści niech się podzieli.Z góry dziekuje.

  5. Powrót do góry    #185
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Byłem dziś w siedzibie WTS-u i powiedzieli mi że Krzysiek ma mieć jutro operacje na rdzeniu.Tylko tyle wiem ale to dość istotne info.

    Moja wizja w Czwartkowej(19.06.2003) gazecie:
    OPERACJA SIĘ POWIODŁA!!!!
    Krzysiek za około 3 miesiące powinien już normalnie żyć!!!

    AMEN


    Tak musi byc bo nie wyobrarzam sobie co mogło by się stać przede wszystkim Anetce.......
    Krzysiu to wytrzyma a w 2004 będzie w barwach WTS-u robił komplety!!!!!Zobaczycie!!!!
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  6. Powrót do góry    #186
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    niestety czeka go inwalidztwo - prawdopodobnie do końca życia....
    Bożeeeeeeee niee:(:(:(:(:(:

    Jeśli chodzi o Tarnów, to za pomocą net-fansów oraz pomysłowi Drivera zostanie przeprowadzona zbióka pieniędzy na Krzysia podczas zbliżającego się meczu z Warszawą...
    "Cegła" trzymaj się i wracaj do zdrowia!!! :(
    Jeszcze pytanie. Dalczego nie został w trybie natychmiastowym uruchomiony jakiś serwis sms-owy, z którego pieniądze zostałyby przekazane na lecznie Krzyśka?
    [b]Moze wyda sie to co napisze dosc kontrowersyjne to jednak uwazam,ze ta pomoc(pieniezna)nie nalezy sie komus takiemu jak Krzysztof Cegielski,pomimo,ze bardzo go lubie i cenie jako zawodnika i reprezentanta Polski...

    Uważam,ze jest o wiele wiecej osob ktore potrzebuja takiej pomocy i sa to osoby biedne,nie majace zadnego zaplecza finansowego...

    Strasznie jest mi żal tego co stało sie z Krzyskiem ale napewno jest on ubezpieczony a poza tym nie jest jakims tam biednym zuzlowcem z prowincji...

    Ja osobiscie napewno nie dorzuce sie ani złotowki gdyz wole isc i dac to naprawde biednym ludziom co z reszta robie...

    Żużlowcy zwłaszca tacy jak Krzysiek raczej biedni nie sa i napewno maja jakies zabezpieczenie finansowe.
    Co wiecej licza sie z kontuzja i dlatego sa ubezpieczeni...

    Zycze mu jednak szybkiego powrotu do zdrowia ale na swoj koszt bo są naprawdę biedniejsi ktorzy nie maja co do przysłowiowego garnka włożyć...

  7. Powrót do góry    #187
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-10-2001
    Postów
    1,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    @Maryjan
    Czy uwazasz w takim razie(bo nie wiem czy dobrze zrozumialem),ze jezeli Krzysztof mialby byc operowany niedlugo, ta operacja kosztowalaby naprawde duzo pieniedzy i rodzina,przyjaciele nie zdazyli by uzbierac("skasowac"ubezpieczenie)na ten cel pieniedzy tzn.ze my kibice powinnismy wspierac w tym momencie innych (biedniejszych)zawodnikow???
    Sorry,ale nie rozumiem Twojego toku myslenia!Jezeli chodziloby o rehabilitacje to po czesci napewno masz racje,ale w tym przypadku chodzi o szybkie zebranie funduszy na operacje,ktora powinna sie odbyc jak najszybciej!

  8. Powrót do góry    #188
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    @Maryjan
    Czy uwazasz w takim razie(bo nie wiem czy dobrze zrozumialem),ze jezeli Krzysztof mialby byc operowany niedlugo, ta operacja kosztowalaby naprawde duzo pieniedzy i rodzina,przyjaciele nie zdazyli by uzbierac("skasowac"ubezpieczenie)na ten cel pieniedzy tzn.ze my kibice powinnismy wspierac w tym momencie innych (biedniejszych)zawodnikow???
    Sorry,ale nie rozumiem Twojego toku myslenia!Jezeli chodziloby o rehabilitacje to po czesci napewno masz racje,ale w tym przypadku chodzi o szybkie zebranie funduszy na operacje,ktora powinna sie odbyc jak najszybciej!
    [b]Heh,czyli sugerujesz mi,ze jak nie zbierzecie kasy na operacje to znaczy,ze jej nie bedzie???

    Sa kredyty,jest WTS i wszystko mogacy pan Rusko...itd...

  9. Powrót do góry    #189
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    i o to własnie chodzi,
    masz racje,
    grałem 7 lat w piłka, miałem zerwane wiązadła krzyzowe,ale ubezpieczenie wszystko płaciało,
    to jak to jest u zuzlowców, czy ktos uprawia tak niebezpieczny sport, bez zadnego ubezpieczenia???
    pytam sie tylko, bo nie wiem.

  10. Powrót do góry    #190
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2002
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Maryjan!!!

    Człowieku zstanów się wogóle co ty gadasz!!!
    Jasne, że Krzysiu ma ubezpieczenie, ale żadna firma ubezpieczeniowa nie wypłaci mu 100% kwoty ubezpieczenia, to po pierwsze, a po drugie to każda kasa mu się teraz przyda n(nie martw się nie kupi za nią nowego Volvo). Nie chcesz nie pomagaj, ale nie próbuj wmawiać nikomu, że to co robi jest nie potrzebne. Nawet jeśli wpłaty kibiców nie osiągną zawrotnej sumy to Krzysiu przynajmniej będzie wiedział, że kibice są zawsze i w każdej sytuacji trzymają za niego kciuki.

  11. Powrót do góry    #191
    Użytkownik
    Dołączył
    27-09-2002
    Postów
    268
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Filozofia Leszka Millera

    Z toku wypowiedzi Maryjana wynika, że ludziom którym się nieco lepiej powodzi nie należy pomagać,dopóki nie wydadzą wszystkich swoich funduszy i staną się biedakami - wiadomo za zdrowie oddaje się ostatni grosz. Ale cóż jak już staną się biedakami, bo nie zdążą z operacją, to wtedy Maryjan rzuci swój grosz, który tak naprawdę na nic się już nie przyda. Dlaczego nazwałem to filozofią LM - bo mniej więcej w ten sposób pan LM jako premier traktuje swój kraj.
    Może to idol dla Maryjana.
    Proszę, nie stójmy obok, pomóżmy Krzyśkowi zanim nie jest za poźno.

  12. Powrót do góry    #192
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,256
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 127 w 73 postach
    Maryjan ,Ty palancie.Nigdy nikomu niczego złego nie życzyłem,ale w związku z tym co napisałeś Tobie życzę podobnej sytuacji w jakiej teraz znajduje się Krzysiek.Ciekawe jak wtedy będziesz piszczał.
    Aha,i więcej lepiej nie wypisuj podobnych bzdur.:mad:

  13. Powrót do góry    #193
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Maryjan ,Ty palancie.Nigdy nikomu niczego złego nie życzyłem,ale w związku z tym co napisałeś Tobie życzę podobnej sytuacji w jakiej teraz znajduje się Krzysiek.Ciekawe jak wtedy będziesz piszczał.
    Aha,i więcej lepiej nie wypisuj podobnych bzdur.:mad:
    [b]Palant prawdopodobnie to cie zrobil...
    dziekuje za zyczenia.To nie sa zadne bzdury tylko denerwuje mnie jak zuzlowcy udaja niesamowitych biedakow i zeruja na takich debilach jak ty...

  14. Powrót do góry    #194
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Z dzisiejszej Gazety Wrocławskiej wiem że:
    KRZYSIEK MOŻE RUSZAĆ UDAMI!!!!!!!!
    To info jest w 100% pewne wiec prosze poprawa jest widoczna!!!Brawo Krzycho oby tak dalej!!!!!!
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  15. Powrót do góry    #195
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Po czesci zgadzam sie z Maryjanem

    Prawda jest ze Cegielski biednym człowiekiem nie jest, zarabia napewno tyle ze spokojnie sam by mogł pokryc wszystkie koszty a ich zwrot dostanie z ubezpieczenia i tak. Jest to dosc kontrowersyja sprawa. Ale denerwuje mnie to ze bardzo podobnej styuacji jest Dawid Cieslewicz ktory ma polamany kregosłup ai ktory potrzebuje tez duzych pieniedzy aby wrocic do sprawnosci, a takich pieniedzy jak ma Cegielski to Dawid na oczy nie widział. NIe wiem nawet czy byl ubezpieczony, nie dostał zadnych pieniedzy od klubu a tez potrzebuje pomocy tak jak Cegielski. Ale kibice jednak daja kase na Cegłe a to tylko dlatego ze jest bardziej popularny i medialny ale jako człowiek nie rozni sie niczym od Dawida. NIe pisze tego jako kibic GKS poniewaz na miejscu Cielaka mozna postawic innego zawodnika ktory strasznie potrzebuje piniedzy aby wyzdrowiec ale ich nie ma w przeciwienstwie do Cegły.

  16. Powrót do góry    #196
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pomijam ze ciekawie sie i interesująco zrobiło
    Ktoś mi kiedyś nawrzucał, że widze w czarnych barwach
    A potem nawrzucał, ze wszyscy są z Cegła.
    Jakoś powoli z czasem, kiedy romantyczny zryw zamiera
    trzeba przejsc do pozytywistycznej pracy
    Z ta jak wiadomo w naszym narodzie jest rewelacyjnie.

    a teraz do rzeczy

    Z dzisiejszej Gazety Wrocławskiej wiem że:
    KRZYSIEK MOŻE RUSZAĆ UDAMI!!!!!!!!
    To info jest w 100% pewne wiec prosze poprawa jest widoczna!!!Brawo Krzycho oby tak dalej!!!!!!
    Widzialem sam
    Czytalem sam
    Ale z tymi infami jest
    tak ze gdzie przystawisz ucho...

    W kazdym badz razie
    pozostaje czekac na oficjalne wiadomosci.

    Pozdrawiam
    PS. Ja tak sie zastanawiam nieraz. Ludzie dziwinie traktuja gazety. Wierza im w co chca i kiedy chca. najczęsciej kiedy im wygodniej

  17. Powrót do góry    #197
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szwedzi zbierają na leczenie Cegielskiego

    Szwedzi rozpoczęli zbieranie pieniędzy na leczenie polskiego żużlowca Krzysztofa Cegielskiego, który uległ wypadkowi w Szwecji 3 czerwca. Jego stan zdrowia nie poprawia się i w dalszym ciągu ma częściowo sparaliżowane nogi.



    "Jest jeszcze zbyt wcześnie aby ocenić prognozy na przyszłość lecz czucie w nogach Krzysztofa nie wraca w takim tempie jak się spodziewano" - powiedział dyrektor sportowy klubu Cegielskiego, VMS Elit Vetlanda, Bosse Wirebrand.

    Podkreślił, że "pomimo negatywnych wiadomości Krzysztof jest w świetnej formie psychicznej i w bardzo dobrym humorze".

    W poniedziałek Cegielski został przewieziony ze szpitala w Jonkoeping, gdzie przeprowadzono operację w kilka godzin po wypadku, do szpitala uniwersyteckiego w Linkoeping. Jest to jeden z najbardziej renomowanych szwedzkich szpitali.

    Ze względu na to, że Cegielski ma obywatelstwo polskie, powinien na dalsze leczenie zostać przewieziony do Polski.

    "Krzysztof bardzo chce być leczony w Szwecji lecz szpital zażądał gwarancji ekonomicznych. Zawodnik ma co prawda specjalne ubezpieczenie na pokrycia kosztów leczenia ale stanie się ono ważne dopiero po następnej diagnozie".

    "To może jeszcze trochę potrwać dlatego postaraliśmy się już o środki finansowe, aby Krzysztof mógł się leczyć w Szwecji. Trzech naszych sponsorów pokryje na razie koszt pierwszych czterech tygodni jego pobytu w szpitalu, a poza tym otworzyliśmy specjalne konto na koszty leczenia Krzysztofa" - powiedział Wirebrand.

    We wtorek VMS Elite wygrał w Vetlanda z Kaparną 50-46. Był to pierwszy mecz drużyny na swoim torze od wypadku Cegielskiego. Publiczność zebrała 17.000 koron . "Tego wieczoru jechaliśmy dla Krzysztofa i to było zwycięstwo dla niego. Myślimy o nim bez przerwy" - powiedział kapitan drużyny Norweg Rune Holta.

    Do wypadku doszło 3 czerwca w 15. wyścigu meczu ligowego pomiędzy VMS Elit i Rospiggarną. W walce na pierwszym łuku panowanie nad motocyklem stracił Ales Dryml (VMS Elit), który uderzył w jadącego obok niego Ryana Fischera (Rospiggarna), a ten z kolei spowodował upadek Cegielskiego. Polski żużlowiec uderzył w bandę i przez dwadzieścia minut leżał na torze. Lekarze podejrzewali początkowo złamanie kręgosłupa, ponieważ Polak nie miał czucia w nogach.

    Niespełna 24-letni Krzysztof Cegielski (w Polsce występuje w Atlasie Wrocław) jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich żużlowców młodego pokolenia. W 2002 roku zajął 16. miejsce w klasyfikacji końcowej indywidualnych mistrzostw świata (w cyklu Grand Prix).

    źródło: onet.pl

  18. Powrót do góry    #198
    Stały bywalec Awatar zajdi
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to cos mi tu nie gra.
    pare linijek wyzej czytam ze bedzie chodzil za 3 miechy i jest poprawa a tu ramzes zajeżdza textem ze nic nowego i dalej ma problemy z poruszaniem nogami.
    to w koncu jak jest ???
    moze wypowie sie ktos kompetentny w tej sprawie a nie tylko robicie zamieszanie i dajecie przedruki jakichs debili z innych portali.
    czekam na info na temat cegły.

  19. Powrót do góry    #199
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,256
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 127 w 73 postach
    [/b]Maryjan,skąd masz takie informacje o mnie?Byłeś wtedy materacem?A teraz do rzeczy.Przestań znów pieprzyć głupoty.Tu chodzi o ludzkie cierpienie i skąd wiesz, że Krzysiek ma tyle pieniędzy żeby sam w całości pokryć olbrzymie koszty leczenia.Ja mam dużą satysfakcję,że mogę mu w jakimś stopniu pomóc.A ty jak nie chcesz to siedź cicho i pierdź w stołek a nie pie...l farmazonów o biednych i bogatych.Amen[img]:mad:[/img]

  20. Powrót do góry    #200
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    WEKE

    [/b]Maryjan,skąd masz takie informacje o mnie?Byłeś wtedy materacem?A teraz do rzeczy.Przestań znów pieprzyć głupoty.Tu chodzi o ludzkie cierpienie i skąd wiesz, że Krzysiek ma tyle pieniędzy żeby sam w całości pokryć olbrzymie koszty leczenia.Ja mam dużą satysfakcję,że mogę mu w jakimś stopniu pomóc.A ty jak nie chcesz to siedź cicho i pierdź w stołek a nie pie...l farmazonów o biednych i bogatych.Amen[img]:mad:[/img]
    A daj po 10-20 zł na leczenie Cieslewicza i Szymanskiego ok ? Twoja satysfakcja bedzie jeszcze wieksza co nie.??

  21. Powrót do góry    #201
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Krzysztof był ubezpieczony ...

    ... i nie o kasę tak naprawdę tu chodzi! Maryjan może zbyt jawnie i nieobłudnie przekazał wiadomość, że nie wszystkich stać na danie kasy na leczenie Krzysia ... Ale tu chodzi o gest i wpłacenie przez żebraka 10 gr nie jest równe potężnej wpłacie od człowieka majętnego, bądź fundacji, chcącej w ten sposób się np. zareklamować. Nieposiadanie pieniędzy nikogo nie dyskryminuje, zapalczywe głowy! Krzysztof wyzdrowieje, lepiej oby z naszą pomocą w każdym wymiarze, niż bez!!!

  22. Powrót do góry    #202
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ej no, gdzie są moderatorzy?? Śpią?? Trochę panowie przeginacie, opanujcie się.

  23. Powrót do góry    #203
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,256
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 127 w 73 postach
    Ma ktoś jakieś nowe info na temat zdrowia Krzyśka?Tylko z pewnego źródła a nie wyssane z palca.

  24. Powrót do góry    #204
    Użytkownik
    Dołączył
    15-03-2003
    Postów
    80
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    CEGŁA DASZ RADE !!!

    Mam nadzieje ze Krzysiek z tego wyjdzie i jeszcze pokaze wszystkim jazde na wysokim poziomie czego mu szczerze zycze. Swoją drogą to jakies fatum nad zawodnikami zawisło i ich nie opuszcza. Teraz Krzysiek a przed nim m.in. Loramski i Krzyzaniak. Ten ostatni jak wszystkim wiadomo dopiero powoli wraca na tor. Moze powinno sie w lidze zakładać takie bandy jak w GP. Mam nadzieje ze Cegła wróci szybko i bedzie nas cieszył swoją dobrą jazda w barwach narodowych, w ligowych niech dobrze przeciw wszystkim oprócz bydgoskiej Polonii ;)

    Krzsiek 3maj sie

  25. Powrót do góry    #205
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,256
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 127 w 73 postach
    Na portalu Sportowe Fakty jest sonda na temat dmuchanych band.Większość biorąca udział w tej sondzie jest za wprowadzeniem obowiązku używania tych band,które na pewno by zminimalizowały ryzyko odniesienia kontuzji.Przypomina mi się wypadek J.Crumpa kilka lat temu w Grand Prix Szwecji w Linkoeping,gdzie z całym impetem wjechał w dmuchaną bandę po czym po 2-3 minutach wstał i o własnych siłach poszedł do parkingu.Nie chcę nawet myśleć co by było gdyby nie ta dmuchana banda.Warto więc bardzo poważnie się zastanowić nad wprowadzeniem tych band mimo dużych kosztów lecz na zdrowiu zawodników nie powinno się oszcsędzać.

    Krzysiek 3maj się i wracaj do zdrowia.

  26. Powrót do góry    #206
    Początkujący
    Dołączył
    18-04-2003
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    obawiam sie, ze dmuchane bandy to wyprawa z motyka na ksiezyc... dodatkowo bezpieczenstwo zawodnikow jest dla klubow sprawa drugoplanowa
    wystarczy ze klubow nie stac na sprawne motocykle i niektorzy zawodnicy na takich "rozrzutnikach" juz na starcie walcza o przezycie, a co dopiero takie przedsiewziecie.
    niestety jest to smutne ale prawdziwe

    nie nalezy jednak podchodzic do sprawy dmuchanych band z zobojetnieniem, ale jest to sprawa lat, nic hop-siup nie wyjdzie z tego; moze wlodarze klubow "majetnych" zbiora sie i cos wymysla, ale osobiscie nie wierze aby GKSZ w swojej aktualnej pozycji byla w stanie cos konkretnego zdzialac
    kazdy widzi co jest grane: liczy sie KASA i tylko KASA :(((

    poza tym takie rozwazania moga doprowadzic do wzmozenia bezpieczenstwa ale na polskich torach, a jak wiemy Krzysiu mial wypadek w Szwecji.
    licze jednak ze cos sie zmieni i to na lepsze...

    KRZYS TRZYMAJ SIE...

  27. Powrót do góry    #207
    Użytkownik
    Dołączył
    14-07-2002
    Postów
    237
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zwracam się z prośbą do moderatorów, a także do piszących żeby jednak przestrzegać tematu wątku zwłaszcza w tym topicu który jest bardzo jednoznacznie sformułowany.
    Wchodzę do tematu" Kontuzja Krzysztofa "Cegły" Cegielskiego - Informacje o stanie zawodnika ..."bo widzę że są nowe wpisy i mam nadzieję czegoś się dowiedzieć a zamiast tego czytam dyskusje o dmuchanych bandach albo kłótnie czy zbierać na Krzyśka czy nie

  28. Powrót do góry    #208
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach

    krótka informacja, ale zawsze to coś...

    Notatka jaka ukazała się 18 czerwca na głównej stronie Grand Prix:

    POLISH GP star Krzysztof Cegielski is still undergoing treatment in Sweden following his horrific crash over a week ago.

    Reports suggest that the twenty three year old is due to
    be moved to a rehabilitation clinic in Linkoping in the next week and may need to undergo futher surgery. Doctors are still unsure whether he will make a full recovery.


    Myślę, że wszystko jest zrozumiałe i tłumaczyć nie trzeba.....

    P.S. A jednak przetłumacze po swojemu ;)

    Polska gwiazda GP Krzysztof Cegielski w dalszym ciągu przechodzi leczenie w Szwecji, będące skutkiem tragicznego wypadku ponad tydzień temu.

    Według doniesień ten 23-latek ma zostać przeniesiony na rehabilitację do kliniki w Linkoping w następnym tygodniu i być może będzie wymagał kolejnej operacji. Lekarze w dalszym ciągu nie są pewni czy odzyska pełną sprawność

  29. Powrót do góry    #209
    Użytkownik
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    109
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzis w sporcie po wiadomosciach oraz w sportowym ekspresie bylo info nt wypadku Cegly, bylo podane konto i wielka prosba o wplacanie kaski! Po wiadomosciach Krzysiu sie wypowiadal. Z tego co zapamietalem to powiedzial ze aktualnie nie czeka go zadna operacje , ze zostanie kilka tygodni w Szwecji no i najgorsze, ze porusza sie za pomoca wozka inwalidzkiego!!!
    Mam nadzieje ze z niego wstanie....
    Pzdr

  30. Powrót do góry    #210
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Fajnie jakby kluby do ceny biletu doliczyly 1 zl srednio na mecz e-ligi przychodzi min 10 tys ludzi to by uzbierali te 50 tys albo i nawet wiecej , a to kwota juz by byla nie mala .....

  31. Powrót do góry    #211
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    175
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Głupie jest to gadanie o tym że Cegła ma kase że byl ubezpieczony itd.W jego przypadku zapowiada sie na naprawdę dlugą i napewno bardzo kosztowną rehabilitacje żeby mogł chociaż chodzić nie mówiąc o żużlu.Dobry byłby pomysł o zbiórce pieniedzy na rehabilitacje Krzysia na stadonach podczas najbliższej kolejki żużlowej.Napewno troche by sie zebrało co pozwoliłoby Cegle na skorzystanie z najlepszych usług medycznych.My kibice powinniśmy pamiętać że kazdy zawodnik na torze przed każdym biegiem naraża wasne zdrowie żebyśmy mogli emocjonować się tym sportem.Czasami zdarzają sie takie wypadki jak Krzyśka i tu należy sie nasze wsparcie.Podziekowanie za chwile w których cieszyl nas swoja jazdą.Nigdy nie zapomne ostaniego biegu z meczu Wybrzeże-Leszno w 2000 r. wygranego przez naszą pare w składzie Ricki i Cegła 5-1(caly mecz 45-44).

  32. Powrót do góry    #212
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Kilka informacji za Onet.pl:


    Wierzę że powrócę na tor - powiedział polski żużlowiec Krzysztof Cegielski w szwedzkiej telewizji w środę wieczorem.

    W programie sportowym pierwszego kanału szwedzkiej telewizji publicznej SVT Cegielski opowiadał o swoim wypadku (3. czerwca podczas ligowego meczu w Vetlanda pomiędzy jego drużyną VMS Elit z Rospigarna), o kontuzji i leczeniu.

    W wyniku uderzenia w ogrodzenie Cegielski uszkodził dwa kręgi i złamał żebro, które przebiło płuco. Po operacji przeprowadzonej zaraz po wypadku w szpitalu w Jonkoeping, nadal nie ma pełnego czucia w nogach i przechodzi obecnie rehabilitację w szpitalu uniwersyteckim w Linkoeping.

    Szpital ten należy do najbardziej renomowanych w Szwecji. Specjaliści tej kliniki związani są z położonym w tym samym mieście najlepszym w północnej Europie "Centrum Katastrof i Wypadków".

    "Od tygodnia przechodzę intensywną rehabilitację. Ćwiczę przede wszystkim mięśnie nóg, ale również mięśnie górnej części tułowia. Nie jest jeszcze zbyt dobrze, jednak codziennie zauważam poprawę i to mi daje nadzieję. Chyba żaden lekarz na świecie nie mógłby dzisiaj powiedzieć jak się zakończy leczenie tej kontuzji i jaki będzie wynik rehabilitacji. Droga jest bardzo długa, jednak wierzę, że wszystko będzie dobrze i będę nie tylko chodził, ale również jeździł na motocyklu" - powiedział polski żużlowiec.

    Cegielski powiedział też, że zainicjowana akcja zbierania funduszy na pokrycie kosztów jego leczenie jest nieprawdopodobnie miłym zaskoczeniem.

    "Bardzo się cieszę że tyle osób o mnie pamięta. Zapewniam, że jestem im bardzo wdzięczny za tę akcję" - dodał.


    Szkoda, że w dalszym ciągu Cegła nie odzyskał pełnego czucia w nogach i tak na prawdę jego rehabilitacja to wielka niewiadoma. Najważniejsze jednak, że ma w Szwecji bardzo dobrą opiekę i jest szansa na powrót na tor....

  33. Powrót do góry    #213
    Użytkownik
    Dołączył
    15-01-2003
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Chyba bedzie OK!!!

    Oto list z listy dyskusynej:


    Witajcie!


    ...Wlasnie od pana Woznego dostalem wiadomosc,ze Krzysiek czuje
    bol w nogach!To dziwne,ale pierwszy raz w zyciu ciesze sie,ze kogos
    cos boli!!!Powaznie!Wiem,ze mnie rozumiecie.Krzysiek odczuwa w nogach
    pewien bol,a dzis po zastrzyku w lydke az zawyl z bolu!Jest
    pieknie,ogolnie tez czuje sie lepiej,nie musze chyba mowic,ze
    psychicznie tez.On jest jednak twardy,mocny psychicznie,naprawde go
    podziwiam!Oby szlo jeszcze bardziej ku dobremu...
    Krzysiek bardzo pozdrawia wszyskich kibicow,dziekuje za
    okazana pomoc,choc nie moze w tej chwili zrobic tego osobiscie,ale ma
    zamiar od przyszlego tygodnia,chocby listownie.Przepraszam,jesli
    popelnilem bledy,ale to z radosci...

    autror: Krzysztof Pop?awski:
    cheers!


  34. Powrót do góry    #214
    Użytkownik
    Dołączył
    08-12-2002
    Postów
    79
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kilka informacji za Onet.pl:

    [i]
    Wierzę że powrócę na tor - powiedział polski żużlowiec Krzysztof Cegielski w szwedzkiej telewizji w środę wieczorem.
    http://svt.se/content/1/c6/09/57/41/...gielski_hi.ram


  35. Powrót do góry    #215
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powtarzam się ale muszę to napisać ponownie:
    Krzysiuuuuuuuu wracaj do nas i to szybko!!!!!!!!!!
    Jesteś jednym z moich ulubionych zawodników, cenię Cię jako sportowca i czlowieka i przeżywam bardzo twoją obecną sytuację. Bądź twardy i wracaj do zdrowia!!!!

  36. Powrót do góry    #216
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przed chwilą w expresie sportowym został opublikowany materiał o Krzyśku. Porusza się nadal na wózku inwalidzkim, lecz jest pogodny i dobrej myśli. Podnosi Go na duchu jego dziewczyna, która nie we wszystkim Mu pomaga. W wywiadzie bardzo chciał podziękować za okazałą pomoc kibicom z Polski, Anglii i Szwecji.

  37. Powrót do góry    #217
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-04-2002
    Postów
    1,711
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No Aneta jest chyba jego najwiekszym lekarstwem. Gdyby nie ona i jej mobilizacja dla Krzyska to moze nie mial by takiej sily i nadzieji. Brawo dla Anety !!! Brawo tez dla Krzyska - jest twardy i dazy ppieczolowicie do celu !!! Napewno uda mu sie powrocic na zuzlowe tory !! Cegła jesteśmy z Toba !!! Wracaj tam gdzie twoje miejsce - na speedwayowe tory !!!

  38. Powrót do góry    #218
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadza się, przykra scenka - Krzychu na wózku, ale tak jak wspomnieliście koledzy, dziewczyna wykonuje naprawdę świetną "robotę". Ech, oboje muszą przejśc przez to piekło ale widać, że "Cegła" jest dobrej myśli.

  39. Powrót do góry    #219
    Początkujący
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W niedziele w trakcie zawodow zuzlowych w Indianapolis odbedzie sie zbiorka pieniedzy na leczenie Krzysia.co prawda na zawodach w usa jest wiecej zawodnikow niz kibicow ale liczy sie chec pomocy i zainteresowanie losem Krzysia.jak wiec widac los Cegly nie jest obojetny nawet kibicom za oceanem

  40. Powrót do góry    #220
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,406
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 191 w 120 postach
    ciekawe czy LNB coś się zainteresowało , pomogło ?
    Bo jak nie to pieprzyć takiego sponsora , no nie?

  41. Powrót do góry    #221
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    za gazeta WW

    Wrócę do żużla

    Rozmowa z Krzysztofem Cegielskim, zawodnikiem Atlasu Wrocław

    - Od momentu wypadku z dnia na dzień czuję się lepiej. Jeśli chodzi o nogi, to nie jest jeszcze rewelacyjnie. Właściwie to jest nawet kiepsko - powiedział nam Krzysztof Cegielski. Zawodnik Atlasu od czasu wypadku, jakiemu uległ miesiąc temu w lidze szwedzkiej, nadal przebywa w klinice uniwersyteckiej w Linkoeping.

    Najtrudniej pewnie znieść tę sytuację psychicznie?

    - Ani przez moment nie miałem problemów z psychiką. Walczę przede wszystkim o to, by wszystko było dobrze z moimi nogami. Ciężko pracuję, przechodzę rehabilitację, ćwiczę całymi dniami, żeby móc chodzić. Do tej walki, do tej pracy potrzebna jest siła psychiczna. Nie mogę się załamać, aczkolwiek nie wiem, kiedy będzie już całkiem dobrze. Na to pytanie nie odpowie żaden lekarz na świecie. Cieszę się więc tymi małymi sukcesami, które są oznakami, że jest ciut lepiej.

    Pamiętasz sam wypadek?

    - Pamiętam wypadek do pewnego momentu, czyli do tego, w którym straciłem przytomność. Pamiętam, kiedy staliśmy w czwórkę na starcie, sam moment startu, zamieszanie, jakie panowało na pierwszym łuku, i to jak zacząłem upadać. Potem nie pamiętam już nic, bo straciłem przytomność. Miałem uszkodzony kręgosłup i od razu przeszedłem operację. Przy pomocy leków przez jakiś czas celowo byłem utrzymywany we śnie.

    Masz do kogoś pretensje za to, co się stało?

    - Nie. Absolutnie. Nikogo nie obwiniam za ten upadek. To był pierwszy łuk, wszyscy walczyliśmy. Było bardzo ciasno. A mnie zabrakło chyba odrobiny szczęścia. Słyszałem, że gdy już leżałem na torze, uderzył we mnie motocykl i chyba właśnie to spowodowało cały dramatyzm tego upadku.

    Rozumiem, że nie widziałeś jeszcze nagrania z tego wyścigu. Będziesz chciał je zobaczyć?

    Tak. Dlaczego nie? Nie mam jakiś oporów przed oglądaniem tego upadku. Chciałbym przeanalizować na spokojnie całą sytuację.

    Nie będziesz się bał, po tak dramatycznym upadku wrócić do żużla?

    - Przede wszystkim chcę wrócić do normalności. Czyli krótko mówiąc - chcę znowu chodzić. A jak będę chodził, to będę też nadal jeździł na żużlu. Lęk i jakiś strach jest zawsze, kiedy staje się pod taśmą. On był, jest i będzie, niezależnie od tego, czy przytrafia się zawodnikowi taki upadek jak mi, czy nie.

    Wiesz o tym, że kibice wspierają cię jak mogą. Organizują kwesty, zbierają pieniądze wszędzie gdzie się da - w Polsce, w Szwecji. Nawet w angielskim Poole, gdzie jeździłeś dwa lata temu.

    Docierają do mnie te informacje. To jest nieprawdopodobne i ciężko mi było w to uwierzyć. To wszystko jest przemiłe, naprawdę ciężko dobrać jakieś słowa. Nie wiem jak dziękować. Świadomość, że jest wielu ludzi, którzy są myślami ze mną, trzymają za mnie kciuki bardzo mi pomaga. Za pośrednictwem "Wieczoru Wrocławia” chciałbym kibicom za to wszystko podziękować.



    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  42. Powrót do góry    #222
    Początkujący
    Dołączył
    30-06-2003
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Krzychu jestesmy z toba trzym sie i pamietaj wrocek na ciebie czeka.Zycze kompletow samych i mistrzostwa swiata.

    WTS

  43. Powrót do góry    #223
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    1,406
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 191 w 120 postach
    Żądam od działaczy Stali Gorzów kwesty na rzecz Krzyśka!
    Kiedyś kibole kwestowali na motor , teraz trzeba trochę grosza na leczenie!
    Może na najbliższej imprezie (wtorek i środa) a później na lidze.
    To nie jest prośba - to jest żądanie !
    On u nas jeździł tyle lat!!
    On jest nasz chłopak z zakanala!
    Niezależnie od tego gdzie teraz jeździ! (i oby nadal jeździł)

  44. Powrót do góry    #224
    Użytkownik
    Dołączył
    27-12-2002
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kwesta powinna odbyć sie we czwartek w czasie eliminacji MPPK, będą Golloby, Staszewski, więc najdzie sie trochę wiary, a poza tym to dzięki Krzysiowi Stal w '98 zdobyła złoto w MPPK, więc choćby to zobowiązuje.

  45. Powrót do góry    #225
    Początkujący
    Dołączył
    27-04-2003
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ktoś ma może jakieś nowe wiadomości o stanie zdrowia Cegły?

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •