Zobacz wyniki ankiety: Magazyn Wokol Toru zaproponowal nam dwie wersje programu zawodow:
- tradycyjna - z opisana obsada k

Głosujących
62. Ankieta zamknięta
  • Tradycyjna - z opisana obsada kazdego wyscigu.

    53 85.48%
  • Uproszczona - zakolorowane pola wskazujace na jadacych zawodnikow.

    9 14.52%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 57

Wątek: Leszczyniacy - ktora wersja programu na przyszlosc?

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    496
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Leszczyniacy - ktora wersja programu na przyszlosc?

    Magazyn Wokol Toru zaproponowal nam dwie wersje programu zawodow:
    - tradycyjna - z opisana obsada kazdego wyscigu, reklama sponsora biegu przy odpowowiedniej gonitwie,
    - uproszczona - z zakolorowanymi polami oznaczajacymi start danego zawodnika w w biegu.
    Ktora wersje wolicie? Osobiscie wybieram stare, sprawdzone rozwiazanie. Sponsorom pewnie takze bardzie sie ono podoba, pewnie malo kto specjalnie zaglada na inna strone kto tez zlote monety wylozyl, a tu wszystko jest pod reka. Ta ankieta ze wzgledu na nasza droga forumowiczke Diane moze miec pewne znaczenie w rozwoju programu na mecze Unii wiec... do dziela! Ktora wersje tabeli biegow powinien magazyn Wokol Toru zamieszczac w kolejnych programach?


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    29-01-2002
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tradycyjna mi sie bardziej podoba. nie sądze by zarząd się zgodził na uproszczoną wersję chociażby z tego powodu że nie ma tam loga sponsorów, a nawet jeżeli dałoby się je wklepać tam to nie będzie ono tak widoczne jak powinno być

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    oczywiscie ze tradycyjna. jest bardziej przejrzysta a i przyzwyczajenie robi swoje....... po co zmieniac cos co jest dobre ;]

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko tradycyjna wersja

    Jak dla mnie jest barzdziej przejrzysta szczgólnie jeżeli chodzi o zmiany (rezerwy).
    Uproszczony układ jest dobry tylko na zawody indywidualne. :)
    Tradycyjny program, jak mi się wydaje jest prostszy w odbiorze dla osób,
    które nie miały wcześniej kontaktu z żużlem.
    Zresztą Polacy jako naród z reguły leniwy :) na pewno nie bedą chcieli utrudniac sobie ogladania zawodów :D

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tradycyjna i koniec.
    Żadnych nowości i nie chodzi o przyzwyczajenie - to tradycja.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2002
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem zdecydowanie za dotychczasową wersją programu zawodów

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    09-01-2003
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Trudno jedną ręką machać flagą a drugą pisać program!!

    Jestem raczej tradycjonalistą i nie lubię zmieniać rzeczy
    na nowe, skoro stare zdają egzamin. W tym jednak przypadku wydaje mi się że nowe flaki są do zaakceptowania jeżeli tło tabeli nie będzie w takim z****... kolorze, tj jakaś bledzizna a nie pomarańcz wypalający oczęta - brak przejrzystości takiej formy. Przydało by się jeszcze zostawić ciut więcej miejsca na ewentualne zmiany nazwisk żużlistów -kiedy trzeba przekreślić jednego z podstawowych i wpisać innego.

    Jednocześnie -jeżeli już zmieniać można by się zastanowić nad zmianą papieru. Już nie raz byłem wkusmutny że długopis się buntuje. Po co papier kredowy - skoro na dobrym, zwykłym -lepiej się pisze!!

    NOWA FORMA (podobną robiłem sobie kilka lat temu jako brudnopis) ZAOSZCZĘDZA DUŻO CZASU. TYM SAMYM MOŻNA RZUCAĆ ORGANEM ZWANYM - OKIEM W INNE MIEJSCA NASZEGO STADIONIKU ALBO KLASAĆ, ALBO WYDZIERAĆ SIĘ ILE WLEZIE, ALBO POPIJAĆ PIWKO....itd

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-02-2003
    Postów
    730
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jestem za nową formą

    PO pierwsze zaoszczędzimy dużo czasu, bo po ukończonym biegu wystarczy wpisać punkty zawodników i wynik meczu aktualny. W przypadku poprzedniej wersji, na rzetelne wypełnienie wszystkich pól potrzeba było + - pół minuty.

    Po drugie: jeśli chcemy zobaczyć, np. przed biegami nomonowanymi jak jechał dany zawodnik, kogo pokonał, z kim przegrał itd... w przypadku tego programu nie jest to najmniejszy problem. Stara wersja była tak skonstruowana, że trzeba było patrzeć bieg po biegu i wyszukiwać w którym jechał interesujący nas zawodnik.

    Dla mnie trafiają te dwa argumenty za nową wersją programu.

    To co bnezwzględnie trzeba zmienić, gdyby ewentualnie ta wersja się przyjeła, to oprawa graficzna. Otwarcie trzeba przyznać, że ta pierwsza była beznadziejna... pomarańczowo-zielono, niebieski.. nie! nad tym trzeba popracować, aby nowy program wizualnie był tak ładny jak stary.

    POZDRAWIAM

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    21-09-2002
    Postów
    92
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tradycyjna!

    Jest dla mnie bardziej przejzysta i zadnych zmian nie potrzebuje:)

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar Lady_of_Darkness
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    2,720
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skoro juz jest taki watek, to tak przy okazji napiszcie: co chcecie w programie a czego nie chcecie....
    Kwestia papieru zostanie rozpatrzona ;)

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Program mógłby być troche tańszy :)
    Chociaż o tę złotówkę ;) Albo moznaby coś do niego dołączyć, np. tak jak w zeszłym roku gazete czy cos podobnego ale bez przymusu :D
    Jednak to chyba zależy od władz klubu....
    Na pewno niech zostanie dział "sciągnięte z Forum Sportsboard" bo to jest dobra rzecz i mozna znalezc swoją wypowiedź :D
    Co do zmian to nie mam zadnych konkretnych pomysłów, ale możnaby na przykład zamieszczać troche faktów historycznych.

    To chyba wszystko.
    Jak mi się cos przypomni to dopisze. :)

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-12-2002
    Postów
    1,091
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    ja chce duzo zdjec z oprawy podpisanych ultra division
    moze byc tez nasz znaczek :D



    a tak na serio to mi to wisi bo nei kupuje programu :D

    5 zł to 1/4 racy :D

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,807
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    ja jestem za stara wersja programu poprostu moze przyzwyczajenie nie wiem ale ta nowa jakos mi nie podeszla
    pyra

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Która wersja? – Stara!!
    Przede wszystkim dlatego, że można posiadała więcej miejsca na wszelkiego rodzaj notatki. Mam zwyczaj, w rubryce zmiany wpisywać kilka uwag dotyczących przebiegu walki i na bieżąco spisywanych opinii na temat walki. Po czasie lubię otworzyć program i ... odtworzyć coś więcej niż suche cyferki. Poza tym, jeżeli w „nowym programie” następuje więcej zmian ... trochę blado to widzę – robi się mało przejrzyście.

    Skoro juz jest taki watek, to tak przy okazji napiszcie: co chcecie w programie a czego nie chcecie....
    Kwestia papieru zostanie rozpatrzona ;)
    Dobrze, jeżeli Diano prosisz o uwagi, to odważę się na kilka.


    Zalety

    1) 24 strony!!!

    2) Komentarz Prezesa jak ten z meczu Unia-Polonia P.: Po trzech kolejkach

    3) Wypowiedzi trenerów

    4) Ligowe aktualności

    5) Prezentacja gości z akcentem na jednego z zawodników

    6) Liczne fotki z ciekawostkami: Fakyt, Andgdotki, Plokti

    7) Foto reportaże z ostatnich meczów (może warto byłoby do niektórych zdjęć dać krótkie opisy... Zawodników z drużyny przeciwnej trudno jest czasami poznać po kewlarach. Jeżeli wskaże się, jak dany bieg się zakończył... dane zdjęcie rodzi pytanie: jak to możliwe.
    Sam zadaje sobie to pytanie oglądając świetne zdjęcia kra.-mirka z www.unia.leszno.pl
    Może wystarczyłoby kilka słów udramatyzowania typu: Fragment biegu 1. Za chwilę Jacek Rempała ścinając do małego wyprzedzi parę gości (S. Drabika i K. Cegielskiego) – 5:1 dla Unii

    8) Prezentacja miasta (s.2)
    Może jednak warto przedstawiać różne zdjęcia reklamujące nasze miasto i region ... Jeżeli jest już coś „opatrzone” to się na to nie patrzy :)

    9) Zdjęcia z serii Czy pamiętacie...
    Myślę jednak, że zamiast proporczyka i czapeczki :) i bawić się w konkurs, w którym mało kto prawdopodobnie bierze udział, lepiej podać rozwiązanie pod koniec programu malutką czcionką. Wtedy wszyscy będą mogli spotkać się z bohaterami sprzed lat ... i westchnąć: „i co z niego wyrosło” :P


    Mankamenty

    1) Kolorystyka - w niektórych miejscach ... słaby dobór kolorów, w innych zbyt duża pstrokatycizna – np. strona osoby urzędowe zbyt wiele rzeczy jest wyeksponowanych i zbyt wiele zostało użytych krojów czcionek – przez co wszystko rzuca się w oczy i ... nic nie widać :( Troszkę umiaru – Dotyczy to też pierwszej strony (delikatnie mówiąc jest mało elegancka; nie może być tak, aby na jednej stronie było 8-9 krojów czcionek, nie licząc tych na kewlarach i motocyklach. Program z 21.03.2003 wygląda jakby był poplamiony). Pod tym względem inne strony też mają wiele do życzenia.

    2) Po co na każdej stronie przypominać, że mają w ręku program żużlowy (na każdej stronie do góry taśmowy napis: "ŻUŻEL ŻUŻEL ŻUŻEL ŻUŻEL”) ... i przypominać ludziom komu mają kibicować (na dole każdej strony: „UNIA LESZNO UNIA LESZNO UNIA LESZNO”) - ludzie wiedzą :) :) :)

    2) Nasi zawodnicy na zdjęciach, które prezentujących aktualny skład. Wyglądają jak trofea zawieszone w pokoiku myśliwskim (zwłaszcza Rafał D.) ;)

    3) Krzyżówka - ... jej forma (nie treść) przypomina krzyżówki dla dzieci do lat 8 :) Rozumiem, że taką krzyżówkę układa się w 8 min., ale warto byłoby się trochę wysilić. Jeżeli będzie ciekawa, to część kibiców skończy ją w domu (oni sami, lub nawet ich żony ;) )

    4) Brak lekkiego humoru
    On wprawia w dobry nastrój, to wszystkim jest potrzebne. Najprostsza forma to „zwykłe”, dobre kawały. Ale można się wysilić i zrobić humorystyczny „fotodialog z chmurkami”,

    5) Przydałoby się troszkę więcej statystyk

    ----------
    Mam nadzieję, że nie uraziłem twórców programu.
    Jeżeli coś z moich uwag zostanie wykorzystana ... to dobrze. Dla mnie program jest czymś ważnym i ... nie potrafiłbym oglądać meczu nie śledząc tego co się dzieje i ... co wg mnie mogłoby się dziać, gdyby trener zastosował takie a nie inne zmiany itd.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    no coz widze ze "Virus" ( sorki Artur nie powstrzynmalem sie :D ) zjechal was ostro :) ale co to oznacza Dianko? PRACA PRACA PRACA :) nie widizalem waszego programu to sie nie wypowiadam jak powiem tylko ze u nas jest ubogi program jest pare waznych rzeczy no i wiadomo to co potrzebne sklady i biegi i to mi wystarcza :)

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    1,018
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wogole nie rozumiem po co zmieniac cos co jest idealne.
    Przeciez to oczywiste ze tradycyjna wersja jest duzo lepsza.
    Golym okiem widac, a to oko boli gdy patrzy na wer4sje zmieniona:P . Mam nadizjee ze zostanie tak jak jest a pan od programow nie bedzie z tym kombinowac:). Jezeli zmiany zajda bede zmuszony do niekupowania tego programu:(
    (gówi..nie jadam":P)

    pozdrawiam <---zawsze to robie i lubie:)



  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    1,018
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Takze jescze raz podsumuje: nowa wersja jest the best- kawal dobrej roboty, a ja jako konsument jestem zadowolony i zaspokajam swoja potrzebe:)
    a co do nowej wersji to wole sie nie wypowiadac:P

    pozdrawiam jescze raz- inaczej nie moge:P

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    1,018
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    /quote

    3) Krzyżówka - ... jej forma (nie treść) przypomina krzyżówki dla dzieci do lat 8 :) Rozumiem, że taką krzyżówkę układa się w 8 min., ale warto byłoby się trochę wysilić. Jeżeli będzie ciekawa, to część kibiców skończy ją w domu (oni sami, lub nawet ich żony ;) )

    /quote

    co do krzyzowki to jak brzmi pytanie 3,
    bo patrze w program szukam go po wszytskich kartkach i do dzisiaj nie znalazlem. Jakby ktos wiedzial to niech da znac- czekajacy na uzupelnienie krzyzowki -nemeczek:)

    ps. po co drukowac krzyzowke ktora jest bez sensu, brak w niej pytan albo odpowiedzix sa z marsa?:P

    A ogolnie to programy rewelacja i nie przyczepie sie juz do niczego wiecej procz krzyzowki i nowej wersji

    pozdrawiam <--- zawsze to robie:)

    ps. i lubie:)

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    nemeczek wiem ze jestes nowy na tym forum ale pisz co amsz napisac w jednym poscie bo to utrudnia innym czytanie
    dziekuje za uwage

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Ja proponuję zostawić taki program jaki był ostatnio to znaczy z podwójną tabelą, niech każdy sobie wypełnia co mu wygodniej w końcu jedna kartka więcej cena nie powinna się zmienić.Co do kredowego papieru to też mam takie zdanie żeby strony z tabelami biegów drukować na papierze nie kredowym reszta może zostać jak obecnie.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-02-2003
    Postów
    730
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie.
    JA też bym zostawił obie tabele. W razie gdyby firma drukująca programy nie mogła by sobie pozwolić na drukowanie dwóch w jednym, z chęcią bym zrezygnował na ich miejscu ze strony np. z krzyżówką.
    Wszystko dlatego, że znajdą się zwolennicy i jednej jak i drugiej wersji programu

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mogli w ogóle nie drukowac drugiej tabelki.
    Nie było by niepotrzebnego problemu. :P :P

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    09-01-2003
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze raz ja.

    mazic
    Junior
    Mogli w ogóle nie drukowac drugiej tabelki.
    Nie było by niepotrzebnego problemu.
    Temat nie po to podjęty żeby stworzyć problem tylko żeby sobie udogodnić.

    Zgadzam się że obie wersje w jednym programie to niezły pomysł. W tym przypadku można zmniejszyć format nowej tabeli z A-4 na A-5 (może być kosztem krzyżówki).
    Moim skromnym zdaniem to najlepszy pomysł, zadawalający obie strony.
    OCZYWIŚCIE STRONA ŚRODKOWA NA INNYM PAPIERZE i z inna kolorystyka nowej tabeli.

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    ktora wersja ?

    stara, ale nie wiem dlaczego - nie moga byc obie!

    Moja prozycja - aby w programie byly obydwie wersje!

    Jak ktos jest na kacu (a czesto tak bywa w niedziele)
    to lepszego jest dla niego stara wersja:P, a jak ktos mlody
    uczony, po studiach itd... - to korzysta z nowej:)
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    1,018
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ej Ludzie
    nie szkoda wam papieru? malo to drzew scinaja:P?
    Jestem za tym zeby w programie byla tylko jedna wersja.
    bo po co mi wiecej!
    (oczywiste ze chodzi mi o starą). Zamiast nowej wstawilbym cos innego- np. jakies wiesci z innych torow, wiecej ciekawostek itd.
    Bo chyba nie chodzi o to zebym placil za kilka wersji programow.
    Jezeli tak ma byc to sam wole sobie to wsyztsko wydrukowac.
    Nowa jest brzydsza, komplikujaca i bez sensu.

    pozdrawiam

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-08-2002
    Postów
    1,078
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To taka troszke dyskusja "o dupie Maryni"...
    Szczerze mowiac oprocz wpisu Verusa (Virusa) zero konkretow.

    A ja na bezczelnego zaproponuje jedna powazna zmiane: <.................>

    albo nie - bo powiedza, ze to kryptoreklama :)

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Moim zdaniem...

    Mimo ze programu nie kupuję ale mam możliowosc zerknięcia do niego raz po raz.
    Więc, stwierdzam ze dla mnie szara graficzna jest dobra.Sa zawarte najwazniejsze informacje,krótkie wywiady, sa tez słowa zaczerpniete z forum-wnikliwie czytane przez kibiców, kolorowe fotki i nieszczesna krzyżówka.Tylko ona mnie denerwuje...:P
    Bo czasami jest zbyt trudna.

    Pochwała za umieszczanie zdjęć z historii zużla polskiego.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Czaja



    OFICJALNY SERWIS ROBERTA MIŚKOWIAKA - ..:::Ukryta zawartość :::.. ZAPRASZAM

  28. Powrót do góry    #28
    Początkujący
    Dołączył
    27-04-2003
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    czas na zmiany

    Fajnie, że w końcu ktoś pomyślał o tym, że można by coś zmienić w programie, zmodyfikować. Oto moje propozycje:
    - zostawmy starą wersję rozpiski biegów. Jest w niej miejsce na poprawki, rezerwy i dokładną statystykę.
    - zwykły papier przynajmniej w środku programu (nie ma nic gorszego jak śrupanie długopisem kilka razy w tym samym miejscu bez rezultatu, albo zalane pismo, bo właśnie pada deszcz i wszystko z programu spływa). Niech kredowa będzie jedynie okładka. Zwykły papier też jest dobry. A może dzięki temu zaoszczędzi się trochę na druku programu i odczujemy to pozytywnie na swoich kieszeniach?
    Nadzieja matką głupich, ale każdą matkę trzeba kochać. Program w każdym razie i tak będę kupować. Nawet kredowy i w nowej wersji.
    Pozdrawiam :)

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    W porównaniu ...

    Niestety nie jestem kolekcjonerem... i stare programy z innych torów już dawno znalazły się na śmietniku. Będąc więc wczora na meczu we Wrocławiu przyjrzałem się tamtejszemu programowi...
    i...

    Cena 4 zł. - Kupując powiedziałem ze zdziwieniem tanio. Gdy jednak zobaczyłem co jest w środku mina mi zrzedła. Kilka tylko kolorowych stron prawie w całości pokrytych reklamami... :( Wyjątek stanowi: s.1; s.2 - wywiad z Hampelem; strony środkowe tabele biegów. Nic więcej!!!

    Przy tym programie ... to co dostajemy do ręki w Lesznie jest godne pochwały. :) :) :)
    Jeżeli uwzględnicie kilka uwag wspomnianych już w tym wątku będzie naprawdę.... baaardzo dobrze! Inni będą mogli się od was uczyć.



    P.S. Co prawda przed stadionem rozdawano jakiś dodatek do "Słowa", który zawierał obszerne komentarze i wypowiedzi trenerów, zawodników, prezesów..., ale nie miał on nic wspólnego z programem. Wolna inicjatywa tamtejszej gazety.


  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik Awatar WIECHU
    Dołączył
    05-11-2002
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się. Program we Wrocku powinien kosztować 2, góra 2,50 zł,praktycznie same reklamy. W Lesznie za 5 zł jest więcej stron. Ale też są niedociągnięcia Np. trener Bydgoszczy w ostatnim meczu Andrzej Koselski? Prezentacja startujących zawodników - fajna sprawa - ale aż prosi sie o nowe zdięcia (brak też rezerwowych, głównie chodzi mi o Krzysia Kasprzaka). Na temat tabeli biegów - wolę starą.

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    09-01-2003
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Chciałbym ucałować -ale nie wiem kogo:)?

    Nie mam pojęcia kto się do tego przyczynił, ale dzięki za wysłuchanie próźb - o zwykły papier tabel w leszczyńskim programie, oraz zmianę koloru tła nowej tabeli. Dzięki też, że obie tabele zostały -to chyba najlepsze rozwiązanie.
    Zgodnie z powiedzeniem; "daj palec a całą rękę wezmą", mam następną prośbę - mianowicie:
    - możnaby zmienić trochę szatę graficzną okładki programu. Nie jest ona za ciekawa. Chciałbym żeby z daleka było widać że to program z Leszna. Duży byk, znaczek Unii i oczywiście symbol drużyny przyjezdnej. Takie rzeczy powinny być niezmienne na okładce. To wszystko jakoś przybajerzyć, jakimś nowszym czadowym zdięciem, zgrać kolorystycznie i mamy co mecz taki sam, a jednak inny program. Nie wiem jak Reszcie ale mi np. podoba się okładka programu z Bydgoszczy -profesjonalnie zrobiona i widać że jest to program żużlowy. No może uwypukliłbym tam znaczki drużyn i byłoby super
    Niech się przyzna ten, kto miał wpływ na te zmiany i czy idzie coś jeszcze zrobić w tym temacie. Znam gościa-plastyka, który deklaruje pomoc.

    POZDRAWIAM

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na początek jestem bardzo wdzięczny tym, którzy uwzględnili krytyczne (nie krytykanckie) uwagi na temat porzednich programów.

    Wiele pozytywów:
    Oprócz tych, o których już pisałem w tym wątku (20-05-2003 18:50):

    GRATULACJE

    1) Kolorystyka - niby nie wiele się zmieniło... a jednak - wystarczyło lekko rozjaśnić żółte tło i ... od razu inny efekt - z nachalności przechodzi się w elegancję (np. program Unia-ZKŻ s. 4-5; 9)

    2) Usunięcie napisów biegnących na górnym marginesie (ŻUŻEL ŻUŻEL ŻUŻEL...) i na dolnym marginesie (UNIA LESZNO UNIA LESZNO ...) - spowodowało dużą zmianę. Program stał się bardziej czytelny (jedna czcionka mniej na stronie; pojawiło się tzw. "światło", a więc niesłychanie ważna rzcz w odbiorze graficznym strony. Wielki PLUS.

    3) Przy omówieniu poprzednich programów zauważyłem: Nasi zawodnicy na zdjęciach, które prezentujących aktualny skład. Wyglądają jak trofea zawieszone w pokoiku myśliwskim (zwłaszcza Rafał D.) - Zdjęcia te same ... a jednak bez tych mealionów z iskrami w tle ... wygląda o wiele lepiej

    4. Krzyżówka - jeżeli już musi być - to dobrze, że rozwiązania są na tej samej stronie (choć do góry nogami). Pozytywne jest też użycie koloru niebieskiego, który harmonizuje z błękitem lamówki (a nie rażącego koloru czerwonego)

    MANKAMENTY
    -ponieważ nie chcę być traktowany jako czepialski nie będę się powtarzał... co do kilku drobiazgów. Może tylko o 2 rzeczach:

    1) Nadal wypadałoby popracować nad 1 stroną - Jest dużo lepiej (mnije czcionek, kolorystycznie bardziej stonowane)... ale czuje, że może być jeszcze lepiej ;)

    2) Grafika małych elementów: byk (s.1), myszka (s.1, 6 i 8), herb Unii (s.6 i 8) oraz zdjęcie Sucheckiego (s.8) są mocno "zębate" (czytaj ma ząbkowane linie). Trzeba znaleźć inne grafiki. Nie można powiększać małych zeskanowanych obrazków - to razi. Świetnie wyglądają na s.14 i 15 jako małe loga zespołów, ale jako duże tło zupełnie się nie sprawdzają.


    PROPOZYCJE

    Tym razem się powtórzę

    1) Brak lekkiego humoru

    2) Przydałoby się troszkę więcej statystyk

    3) Fotoreportaże z ostatnich meczów

    4) Zdjęcia z serii Czy pamiętacie...

    Rozumiem, że brak na wszystko miejsca. Dlatego usprawiedliwiam takie mankamenty.



    Reasumując... WIELKIE DZIĘKI ... takiego progamu mogą nam pozazdrościć inni kibice .

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Verus

    Zgadzam się z Tobą, a przede wszystkim jeśli chodzi o 2 kwestie:

    1. Ta "ząbkowana grafika". Myslę ze mozna załatwić lepsze loga, możesz Dianko pogadać z Bugzem aby Ci przesłał, przeciez logo Unii Ci wysłał i jest od razu poprawa!

    2. Statystyki!!! Brakuje statystyk jeśli chodzi o średnie meczowe, biegopunktowe itd. Bardzo mało ludzi czyta całostronicowe artykuły, lepiej przegląda się tabellki, wykresy itd. i to tez bardziej interesuje kibiców!

    Pozdrawiam
    Ares

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nowy program - Mecz Unia:CKM (27.07.2003)

    Należą się duże słowa uznania dla twórców programu na mecz Unia-CKM. Staje się on coraz bardziej elegancki.

    Plusy

    1. wreszcie pierwsza storna wygląda naprawdę elegancko!
    Niebieski kolor dolnej części dobrze komponuje się z wieloma innymi niebieskimi elementami. Pomysł z plastronami, które stanowią informację: kto przeciw komu jedzie - genialny! Nie przeszkadza mi nawet znaczek PZMot-u (wygląda w tym miejscu jak dwukropek :p ). Jedno tylko pytanie. Nie mogliście umieścić na okładce zdjęcia, jak Uniści mają Częstochowian za swoimi plecami a nie odwrotnie. Co to za defetyzm ;););) Choć z drugiej strony czy w meczu w Częstochowie miało miejsce takie wydarzenie ;)

    2. Dzięki za umieszczeie statystyk... Warto dołożyć też statystykę drużyny przeciwnej - wtedy można dokonać prawdziwych porównań


    Minusy

    1. Dlaczego tylko 20 stron?? Zgubiliście kilka rzeczy, które były ciekawe! Nie chce mi się wierzyć, że poprzednio dokładaliście do interesu :)


    Propozycja

    1. Drobna propozycja: może warto przenieść terminarz rozgrywek na str. 5 - aby znajdował się on w sąsiedztwie tabeli.

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2003
    Postów
    253
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Minusy

    1. Dlaczego tylko 20 stron?? Zgubiliście kilka rzeczy, które były ciekawe! Nie chce mi się wierzyć, że poprzednio dokładaliście do interesu :)
    Tylko 20 stron:)

    U nas w czestochowie doliczylem sie 16 stron z czego polowa to jakies reklamy itp. Naprawde nie wybrzydzajcie:P
    W sumie to musze powiedziec, ze macie ten program naprawde fajny:)

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tylko 20 stron:)

    U nas w czestochowie doliczylem sie 16 stron z czego polowa to jakies reklamy itp. Naprawde nie wybrzydzajcie:P
    W sumie to musze powiedziec, ze macie ten program naprawde fajny:)
    No tak ... ale ostatnio było cały czas 24! Nawet krzyżówka była :p Poza tym nic nie mówi prezez (no tak... ale co tu mówić :) ), brak komentarzy trenerów... itp.

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    a mogla byc ta krzyzowka :P

    ale niedawajcie 'sliskich' kartek tam gdzie sie pisze punktacje i tp
    dlugopis mi sie slizga i nic niebylo widac :(
    chlip :(
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    771
    Kliknij i podziękuj
    67
    Podziękowania: 74 w 46 postach
    Ja jestem zdecydowanie za starą wersją mam tylko jedną uwage,żeby nie robić jednej osobnej kolumny na biegi nominowane(tak jak było w meczu z Włókniarzem)bo zdarza się,że rezerwowy młodzieżowiec jedzie w nominowanych biegach dwa razy(np.Kasprzak) i wtedy nie ma miejsca w tej kolumnie na dwie cyfry(a nawet jesli to jest to nieczytelne).

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    10-06-2003
    Postów
    194
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja także jestem za starą wersją programu. Jest ona bardziej przejrzysta i czytelna. A jeśli chodzi o biegi nominowane, to FANATICOS ma rację.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    09-01-2003
    Postów
    330
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...tak jest -tak jak poprzednicy- proponuje podzielić tabelkę nominowanych. Może być 13,14 i 15.
    RESZTA SIĘ POPRAWIA.

    Bombka!

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Naprawde nie moge zrozumiec zwolennikow starej tabelki biegow.
    Nowa jest prosta, przejrzysta ,dajaca szybki przeglad sytuacji,a co najwazniejsze jej wypelnienie zajmuje o wiele mniej czasu.
    Nie trzeba sie bac i sprobowac raz ,a wiecej nie bedzie wam potrzebna stara tabelka.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    21-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    29
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety muszę w 100% się zgodzić z moim przedmówcą! :(

    Program z Play Off (Leszno - Zielona Góra) nie ma w sobie żadnych wartości, są same reklamy oprócz strony "Ściągnięte z Forum". Poza tym jest jak w każdym programie tabela biegów, ale jak już musiel zauważył znów zastosowali papier kredowy na którym nie jeden kibic wymęczył długopis!

    Taki program (tylko ładniejszy) w Bydgoszczy jeszcze w zesżłym roku rozdawano za darmo... w Lesznie płacac 5 zł za program ma mi on choć trochę umilić przerwy między biegami... a wczesniej tak było (krzyzówki, terminarz, wywiady, średnie biegopunktowe itd.)

    Mam nadzieje ze to jest jednorazowa "wtopa" i na mecz z Rybnikiem będzie już OK. :)

    Natomiast po raz pierwszy w tym sezonie podoba mi się okładka :) jednolita biała barwa, do tego wtopione ładne zdjęcie... jest naprawdę OK

    I tym optymistycznym akcentem kończę moją wypowiedz!

    Pozdrawiam
    Ares

    PS.Ja tez mam nadzieje Dianko, że nie będzie się na mnie złościć ;) jak na nastepnym meczu się znów spotkamy to osobiście Ci powiem czy program jest ok czy nie :)
    Ares

  43. Powrót do góry    #43
    Super Typer Grand Prix Awatar Petrov
    Dołączył
    27-07-2004
    Postów
    1,582
    Kliknij i podziękuj
    215
    Podziękowania: 49 w 32 postach
    Chociaż nie jestem konserwatystą wolał bym aby pozostać przy tradycyjnych i sprawdzonych rozwiązaniach


    POZDRAWIAM

  44. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w sumie wydaje mi sie ze jaki by ten program nie by to i tak fani czarnego sportu sobie poradza z wypelnianiem jego. czy zajmie to komus 10 sekund czy minute jakie to ma znaczenie. najgorsze jest tylko o ze w miejscach przeznaczonych do wypelnianaia jest sliskipapier co juz wczesniej koledzy zauwazyli i o tym napisali.

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Zastanawia mnie dlaczego z programów zniknęła
    ta prosta tabelka biegów
    Została wprowadzona w zeszłym sezonie i sporo kibiców
    sie do niej szybko przekonało.
    Była ona bardzo czytelna, przejżysta i logiczna.

    Dianka z góry dziękuje za odpowiedź.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •