Zobacz wyniki ankiety: Magazyn Wokol Toru zaproponowal nam dwie wersje programu zawodow:
- tradycyjna - z opisana obsada k

Głosujących
62. Ankieta zamknięta
  • Tradycyjna - z opisana obsada kazdego wyscigu.

    53 85.48%
  • Uproszczona - zakolorowane pola wskazujace na jadacych zawodnikow.

    9 14.52%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 46 do 57 z 57

Wątek: Leszczyniacy - ktora wersja programu na przyszlosc?

  1. Powrót do góry    #46
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety nie mam programu z meczu Unia-ZKŻ, ale kilka słów na temat programu z meczu Unia L.-Unia T.:

    JESTEM POD WRAŻENIEM !!!

    - kredowy papier

    - bardzo sympatycznie wyglądają te plamy, choć mogłybybyć bardziej regularne ... :P - str. 4 - przez moment zastanawiałem się jaki kraj/wyspę reklamujemy :)

    - Ligowe aktualności - spoko!

    - Statystyki i tabele - dobrze,że są, choć moje małe uwagi:
    (1)po co dwa tazy pisać to samo str.4 "Dziś startują" i str.21 "Kalendarz rozgrywek" (kto będzie chciał ten znajdzie; więcej nawet... będzie zmuszony, aby przewertować całość programu :)
    (2)"wartałoby" podać nie tylko statystyki unistów, ale także przeciwników. -Skrócić do jednego wersu dla zawodnika (a nie tak jak obecnie - 2 wersów). Można to otrzymać
    * ścieśniając kolumny (mniejszymi literami lub w poprzek napisać nazwy kolumn), skoro można napisać "1m" "2m" to też można napisać "D / U / T / W" lub ostatecznie "def./up./t./wyk." - wszyscy zrozumieją
    ** rezugnując z podawania odsetek w punktach np. 26,00 :)
    *** rezygnując z KSM-u, który obecnie jest tworem nic nie wnoszącym

    - Dziś startują - super sprawa. Podanie wieku, klubów gdzie startowali ... to jest to. Można byłoby przenieść te dwie stronyu przed statystyki i info o gościach... ale nie koniecznie.

    -fotoreportażyki z ostatnich meczów z podaniem zdobyczy pynktowych (str. 8 i 16) to jest to!!!

    - Jestem zdecydowanie za starą tabelą biegową, wiec jeżeli trzeba oszczędzać miejsce - to rozumiem, że nie ma "nowej" tabeli biegów. Plusem jest niekredowy papier w tym miejscu! (str. 9/10 i 15/16 mogłyby być jednak w kredzie)

    - Trenerskie opinie - elegancja!

    - Jaki wynik obstawiasz - nie ma jak reklama :P ... Bardzo sympatycznie!

    - Nasz gość - OK!! - byłoby super, gdyby udało się złapać kilka słów "gościa" specjalnie dla czytelników programu :)

    - Obcokrajowcy: Na najwyższym poziomie

    - Terminarz rozgrywek - kolorystycznie - bardzo dobrze

    - Ściągnięte z Forum portalu SportoweFakty.pl - OK... dlaczego jednak SportowefFakty są taką czcionką?




    - może zmienić 2 stronę! Jeżeli trzeba reklamować Leszno - OK - rozumiem, ale proponuję zmieniać szatę graficzną. Ta strona jest już tak opatrzona, że nikt na niej nie zatrzymuje wzroku... a to może być świetne miejsce, gdzie przedstawia się także inne atrakcje Leszna - ewen. te same, ale ... na innch fotkach i w innnej kompozycji

    - Najsłabsza jest 1 strona ... - próbujcie dalej

    ------------------
    Pozwoliłem sobie na powyższe uwagi, ponieważ zauważyłem, że poprzednie zostały uwzględnione :) Nie mam nic przeciwko temu, aby leszczyńskie programy były ... najlepsze!

    Pozdrawiam


  2. Powrót do góry    #47
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    verus

    Probowałeś kiedyś pisać w nowej tabelce?
    Jeśli nie to sprobój! zapewniam, że Ci się spodoba.


  3. Powrót do góry    #48
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Próbowałem... i ... w sytuacjach, w których jest tylko taka tabela - nienarzekam. Wiesz jestem człowiek starej daty :) więc ... zrozum stare przyzwyczajenia.
    Wolę starą tabelę, ponieważ pozwala mi robić różne adnotacje/komentarze - czasami wystaczy symbol czy uwaga kto kogo wyprzedził, jak pojechał etc. Gdy po jakimś czasie chwytam tak wypełniony program... odrzywają ówczesne emocje :)

    Jeżeli miałbym wybierać między starym a nowym układem biegów - wybieram stare.
    Jeżeli jest możliwe umieścić oba systemy zapisu ... nie mam nic przeciwko.

    Pozdrawiam

  4. Powrót do góry    #49
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo lubię "nową" tabelkę , ale zauważyłem ,że opublikowanie jej w ubiegłym sezonie może powodować duży spadek iliści sprzedawanych programów przez klub!
    Wielu kibićów bowiem przynośi na stadion własne "nowe" tabelki rezygnujac z kupna oficjalnego programu.
    Wypełnienie tej nowej przed meczem t tylko minutka.

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    496
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak się zastanawiam, czy przed rundą rewanżową nie warto byłoby pomyśleć o wprowadzeniu do programów dodatkowej rubryki umożliwiającej ciągłe kontrolowanie wyniku dwumeczu. Wiem, że w programach i tak jest dosyć ciasno, ale... może warto spróbować? :)

  6. Powrót do góry    #51
    Początkujący
    Dołączył
    01-09-2004
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja rowniez jestem przezwyczajony do starej wersji i odpowiada mi ona.mysle ze pomysl poprzednika jest swietny przy okazji tegorocznych bonusow!!:)

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dla pocieszenia po wczorajszym meczu ...

    Kiedy wczoraj zjawiłem sie na stadione w Bydgoszczy kilkadziesiąt minut przed meczem... chiałem urozmaicić sobie czas lekturą programu... a tu ... totalna załamka.

    Bydgoski program to TRAGEDIA!!

    Na 20 stron - żużlowi poświęconych jest 5 stron :(:(:( (oczywiście brak numeracji, no bo po co)

    str. 1 - ... dwóch zawodników ... w tym jeden z plastronem ZKŻ Zielona Góra :(

    str. 9 - "Osoby funkcyjne", "Dane technicze toru" i malutki fotoreportaż z meczu Polonia-ZKŻ --- a między nimi na czerowno: Fałszowanie biletów, karnetów i innych dowodów uprawniających do wejścia na stadion jest przestępstwem i podlega odpowiedzialności karnej ... no i oczywiście reklama ns dole strony.

    str. 10-11 - tabela biegów ... czcionka o 1/4 mniejsza niż u nas, no bo na dole trzeba umieścić reklamę - leżącą butelkę piwa Kujawiak na jednej stronie i napis Kujawiak na drugiej... Poza tym umieszczanie wyniku poszczególnego biegu i stanów w meczu w pionie, a nie w poziomie - stanowi całkowitą wizualną abstrakcję ...

    str. 12 - "Nasi goście" - kilka uwag o Leszczynianach i ostatnim meczu oraz "Kadra zawodnicza" - szeroka kadra Unii z podaniem dokładnej daty urodzenia i śr./b.
    ... no i oczywiście niecałe 1/3 strony to reklama drukarni i redakcji itp. ...

    RESZTA to reklamy :( Nawet żadnej tabeli ligi i terminarza - horror... Już nawet nie mówię, o graficznych uchybieniach :(

    Programy z Leszna i ten, który miałem okazję kupić w Bydgoszczy ... dzieli przepaść!!! ... i nie zniweluje go fakt, że w Lesznie program kosztuje 5 zł (24 str.) a w Bydzi 3 zł (20 str.).



  8. Powrót do góry    #53
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    A program w Czwie?
    str. 1 - Okładka
    str. 2 - Reklama
    str. 3 - Przedstawienie drużyny gosci
    str. 4 - Reklamy
    str. 5 - Reklama
    str. 6 - Reklamy
    str. 7 - Opis, jedno zdjęcie i punktacja z ostatniego meczu
    str. 8-9 - tabelka biegowa (przy kazdym biegu reklama)
    str. 10 - Reklamy
    Str. 11 - Tabela, wyniki ostatnich spotkan i 2 zdjecia
    Str. 12 - Osoby funkcyjne, reklama
    Str. 13 - Artykuły: "Runda rewanzowa" (2 zdania!) i Mateusz "jedzie dalej" (3 zdania...)
    Str. 14 - Reklamy
    Str. 15 - Mateusz Szczepaniak
    Str. 16 - Reklama

    I to "coś" kosztuje 5 zł...

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-01-2003
    Postów
    1,076
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Bardzo lubię "nową" tabelkę , ale zauważyłem ,że opublikowanie jej w ubiegłym sezonie może powodować duży spadek iliści sprzedawanych programów przez klub!
    Wielu kibićów bowiem przynośi na stadion własne "nowe" tabelki rezygnujac z kupna oficjalnego programu.
    Wypełnienie tej nowej przed meczem t tylko minutka.
    Jeśli ktoś sam chce sobie wydrukować program
    to sobie go wydrukuje. Nie ma znaczenia dla niego czy w pragramie jest nowa tabelka czy nie.

    Teraz klub/wydawca będzie się musiał
    jeszcze bardziej postarać aby program się sprzedawał.
    Mam nadzieje, że wreszcie ktoś spojrzy w ten wątek i
    przeczyta czego oczekuja kibice od programu. Oficjalnego programu ;)

    Ja liczę, że powróci zwyczaj drukowania DWOCH TABELEK biegów jednocześnie aby kibic mógł sobie wybrać która chce wypełniać.

    Liczę też, że pojawią się profesionalnie przygotowane statystyki zawodników oby drużyn, aby kibic mógł sobie łatwo porównać dokonania zawodników, którzy "dzisiaj jadą"

    Liczę też na znacznie lepsze zdjęcia. Rozumie prawa autorskie itd. ale na oficjalnej stronie Unii pojawiają się znakomite fotki autorstwa Adama Baksalarego, które chyba można wykorzystać w oficjalnym programie zawodów (?)
    Kłuje w programie na przykład z Memoriału zdjęcie zawodnika
    wykonane dwa sezony temu.

  10. Powrót do góry    #55
    Użytkownik
    Dołączył
    04-02-2005
    Postów
    120
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja ta "nowa" tabelke widzialem w zeszlym roku i nie przypadla mi do gustu poniewaz byl w niej jeden blad
    z tego co mi sie wydaje to te tabelkli sa wykorzystywane w lidze szwedzkiej ale nie jestem pewien

  11. Powrót do góry    #56
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    680
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cena 4 zł. - Kupując powiedziałem ze zdziwieniem tanio.
    uwazasz ze 4 zlote za program to tanio:>:P???

    9 zlociszy kosztuje ckm i tam masz przeszlo 100 stron i bardzo efektowne zdjecia:P:P

    ja tez jestem za tym by zostala stara wersja i by programy byly wliczone w cene biletu!!!!!!

  12. Powrót do góry    #57
    Użytkownik
    Dołączył
    22-10-2004
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli oficjalny program zawodów ma się dobrze sprzedawać
    to należy dokładać wszelkich starań aby był jak najlepszy.

    Jedna ze stron wczorajszego programu była poświęcona rozegranemu niedawno Memoriałowi A.Smoczyka. Na stronie był krótki tekst i zdjęcia. Niestety obok fotek z cmentarza czy podium znalazły się zdjęcia z ....prezentacji przed meczem w Zielonej Górze a także z meczu Leszno-Toruń. Wstyd.
    Czy wydawca nie ma zdjęcia z prezentacji zawodników przed Memoriałem?

    Na kolejnej ze stron prezentowane są statystyki zawodników Unii Leszno. Od poczatku sezonu wydawca z uporem maniaka podaje, że w jedym biegu ligowym wystartował i punktów nie zdobył junior Unii Adam Kajoch. Ja sobie nie potrafie tego biegu przypomnieć a z pamięcią problemów nie mam.
    Dziwne tym bardziej, gdyż Kajoch to chyba "jeździec firmowy portalu Sportowe Fakty" a z programu wynika, że portal ten współpracuje z wydawcą.

    Dlaczego mimo wielu sugestii choćby na tym forum kibice nadal nie doczekali się statystyk także drużyny przeciwnej?
    Takie porównanie by się bardzo przydało. Czy dla wydawcy znalezienie w necie statystyk WTS-u to zbyt duży problem?

    Dlaczego wreszcie nie drukuje się w programie tej drugiej alternatywnej tabeli biegów? Wiem, że wielu kibiców ja wypełniało. Tylko dlatego, że nie da się przy niej wcisnąć sponsora biegu ?

    Jeśli klub i wydawca nie będą brać pod uwage uwag kibiców (klientów) to nie ma się co dziwić potem, że za produkcje programów bierze się kto inny.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •