Strona 34 z 104 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,486 do 1,530 z 4656

Wątek: Wasze uwagi dotyczące mediów żużlowych

  1. Powrót do góry    #1486
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Tak w ogole to ciekawia mnie te dluzsze i krotsze okresy aktywnosci i jej braku red. Czekanskiego na lamach SF. Czyzby 'Don Bartolo' mial kontrakt, na mocy ktorego sam dyktuje sobie kiedy pisze, badz istnieje zapis mowiacy, ze pisanie felietonow uzaleznione jest od weny w/w, ew. aktualnych nastrojow czytelnikow (np. pow. 90% komentarzy pod tekstem na nie - 1 miesiac bana dla Czekanskiego)? ;)

    pzdr

  2. Powrót do góry    #1487
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Lada dzień Czekański powróci.
    Rozumiem, że jak przestanie... konsumować?:)

  3. Powrót do góry    #1488
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    nie wiem czy ktoś czytał co pojawiło sie zarówno na stronie stali Rzeszów ale i wp.pl jeśli nie to :


    30-letni duński żużlowiec, urodzony w Odense, wychowanek Flejsted. Od dziewięciu lat jeździ na polskich torach. Zna go każdy fan żużla i niemal w każdym budzi wielkie emocje. U niektórych pozytywne, u innych negatywne. O kim mowa? Oczywiście o Nicki Pedersenie.

    W tym roku o „Powerze” zrobiło się bardzo głośno – nawet bardziej, gdy w sezonie 2003 zdobywał tytuł Mistrza Świata. Od początku tego roku Nicki zachwyca formą. Nie o tym jednak kibice mówią, a dziennikarze piszą. Zdecydowanie więcej uwagi poświęcają temu, że Nicki jest (według nich oczywiście) brutalem, chamem itd.

    Wszystko zaczęło się po Grand Prix Szwecji w Eskilstunie. Nicki spowodował upadek Wiesława Jagusia. Natychmiast zaczęła się na niego wielka nagonka, a epitetów na jego temat nie warto tutaj publikować. Na szczęście nie wszyscy dali się ponieść emocjom. Wystarczyło się spokojnie przyjrzeć, aby zobaczyć, że faul Pedersena nie był specjalny. Nie uderzył w Jagusia z premedytacją, było to typowe zdarzenie jakich w żużlu dużo. Zresztą w tych samych zawodach podobnie na torze zachował się Jason Crump. Tylko, że w przypadku Australijczyka na szczęście nikt nie jechał po jego prawicy. Uparci przeciwnicy Nickiego widzieli to jednak inaczej...

    Tuż po wspomnianej rundzie GP, w „Super Expressie” ukazał się wywiad z Duńczykiem, w którym czytamy wiele jego odważnych wypowiedzi. Ci, którzy go znają od razu wiedzieli, że ta rozmowa „śmierdzi”. Jak się okazało – mieli racje. „Dziennikarz” całkowicie zmyślił rozmowę z Duńczykiem. Niestety - w Polsce są też osoby, które piszą teksty na podstawie słów, których ktoś nigdy nie wypowiedział! Przykład? Od cytatu z tego zmyślonego wywiadu rozpoczyna się felieton redaktora Bartłomieja Czekańskiego w najnowszym numerze Tygodnika Żużlowego...

    Pozostając przy tej jedynej branżowej gazecie w naszym kraju, to warto wspomnieć o tym, jak redaktor Łukasz Mordarski opisał sytuacje po półfinale GP w Eskilstunie. Wtedy to Nicki Pedersen pokazał w kierunku Tomasza Golloba wyciągnięty środkowy palec. Wszystko się zgadza, ale dlaczego redaktor Mordarski nie opisał tego, że kilka sekund później kapitan reprezentacji Polski kopnął Duńczyka? Postawy Nickiego nie chwalę, ale czy bardziej mogło zaszkodzić pokazanie palca, czy kopanie człowieka, który wcześniej uczestniczył w groźnym upadku? Dodatkowo redaktor Mordarski pozwala sobie na następujący tekst: „Można o nim mówić, że jest chamem”. To ja pytam – panie Łukaszu, a kto panu takie pozwolenie dał? Skoro Nicki pokazujący środkowy palec jest według pana chamem, to jak nazwać Golloba, który kopnął Duńczyka? Zresztą pozostając przy pana rozumowaniu - „chamem” należy nazwać także Jasona Crumpa, Tony Rickardssona, samego Golloba i wielu, wielu innych. Oni także nie raz pokazywali przeciwnikom różne gesty, na czele z środkowymi palcami. Więc dlaczego redaktor Mordarski pozwala sobie na zatajanie prawdy? Być może dlatego, że jest z Tarnowa, gdzie przecież jeździ Tomek Gollob, a może dlatego, że chodzi tu właśnie o Nickiego Pedersena?

    Gdyby to był inny zawodnik, pewnie tematu by nie było, ale tutaj chodzi przecież właśnie o „Powera”! A jak czytam, to przecież jest brutal i ile to on już zawodników nie połamał! Ciekawe jest jednak to, że gdy poprosiłem użytkowników największego polskiego forum żużlowego o przykłady tej brutalnej jazdy Duńczyka, to nastąpiła cisza.

    Skąd więc ta wielka niechęć w Polsce do Pedersena? Wszystko zaczęło się 10 lat temu, podczas finału IMŚJ. Jak donosiły wtedy polskie media, a teraz część kibiców głupio powtarza, „Power” zahamował karierę Rafała Dobruckiego i w dodatku specjalnie go faulował, po to tylko, żeby ten nie wywalczył tytułu. Ci kibice nie pamiętają, albo nie chcą pamiętać o tym, że po upadkach z Nickim, „Rafi” kontynuował zawody. A na mistrzowski tytuł i tak nie miał szans, ponieważ wcześniej zaliczył defekt maszyny. Ale stereotyp „chama” Pedersena wśród Polaków pozostał...

    Warto jednak zauważyć, że on sam także jest często faulowany. Niedawno mieliśmy tego przykład – w GP Danii jego rodak Hans Andersen wyraźnie poszerzył łuk, przyciskając „Powera” do bandy. Podczas derbowego meczu Stali Rzeszów z Unią Tarnów, zawodnik gości Rune Holta zachował się podobnie. Co ciekawego jednak, po tamtych sytuacjach „wspaniali” polscy kibice pisali, że „taki jest przecież żużel”... Dlaczego więc, gdy czasami Nicki pojedzie na granicy ryzyka, to inaczej podchodzą do sprawy? Może bierze się to z zazdrości? W końcu nie jeden marzy, aby mieć takiego żużlowca jak Pedersen w swoim zespole.

    Nicki to profesjonalista w każdym calu. Od początku kariery miał jeden cel – mistrzowski tytuł. Poświęcił wiele, ale ciężką pracą zdobył to, o czym marzył. A przecież w juniorskich rozgrywkach przegrywał z takimi żużlowcami jak Protasiewicz, Ułamek, czy nawet Rafał Kowalski! Wspomniani tu żużlowcy wybrali jednak inną drogę. Nicki nie ciułał punktów w niedzielne popołudnie, czy w jakiś podrzędnych rozgrywkach. On w bardzo młodym wieku wybrał się na Wyspy, starał się jeździć jak najwięcej. I tak zostało do dziś – kilka zawodów w tygodniu. Na pytanie czy go to nie męczy, zawsze odpowiada ze śmiechem, ze o to tylko w Polsce go pytają. Ale taki właśnie jest Pedersen, tacy są inni ze światowej czołówki. Tylko ciężką pracą i wieloma wyrzeczeniami można dojść na szczyt. Polacy wolą narzekać na Pedersena, szukać teorii spiskowych i generalnie mówić o tym, jacy to oni są pokrzywdzeni i zmęczeni jazdą. Ich wybór. Nicki woli być najlepszy i będzie, ku uciesze swoich fanów. A tytułu wywalczonego w 2003 roku, oraz emocji, których dostarcza swoim kibicom, nic i nikt nie zabierze. Nawet teksty kibiców i dziennikarzy z Polski.
    ciekawy jestem Waszych opinii na temat no właśnie , artykułem tego bym nie nazwał felieton tez nie, bardziej pasuje miano dłuższego posta chociaż w swoim życiu czytałem dużo lepiej napisane posty ... do autora mam jedno "ale" nauczmy sie pisać bezstronnie a z tego aż bije bije po oczach tym że autor jest bardzo stronniczy ... Chaz czy K2 słabo czytałeś ogólnopolskie forum skoro nie zauważyłeś że wiele osób podało Ci Przykłady ostrej jazdy Nickiego ... troszkę więcej profesjonalizmu
    Tomasz Gollob INDYWIDUALNY MISTRZ ŚWIATA 2010 - Szanujcie Go bo takiego Drugiego Nie Bedzie !!

  4. Powrót do góry    #1489
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dada na pewno autor broni Pedersena jak tylko może. Rzuca się to w oczy, i to jest chyba myślą przewodnią całego postu.

    Do końca nie rozumiem:
    Ciekawe jest jednak to, że gdy poprosiłem użytkowników największego polskiego forum żużlowego o przykłady tej brutalnej jazdy Duńczyka, to nastąpiła cisza.

    Ja zawsze po przeczytaniu artykuł patrzę skąd jest piszący. No właśnie ... jeśli ten artykuł pojawił się na stronie Stali to wszystko wyjaśnia. Przynajmniej mi.
    Żal mi takich pismaków.

  5. Powrót do góry    #1490
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    damian_net co do autora to wydaje mi sie ze jest to jeden z użytkowników tego forum Chaz .. dlatego jeśli to czyta to fajnie byłoby gdyby sie sam wypowiedział na temat tego co napisał
    Tomasz Gollob INDYWIDUALNY MISTRZ ŚWIATA 2010 - Szanujcie Go bo takiego Drugiego Nie Bedzie !!

  6. Powrót do góry    #1491
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    30-04-2006
    Postów
    6,367
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 468 w 356 postach
    Co do sytuacji: Dobrucki - Pedersen sprzed dziesięciu laty najlepiej byłoby zapytać samego zainteresowanego, czyli Rafała, co o tym sądzi ;) Kiedyś czytałem wywiad z Dobruckim, gdzie wypowiadał się o finale IMŚJ w Mseno i jednoznacznie dawał wówczas do zrozumienia, że jazda Pedersena w tych zawodach przeciw niemu była brutalna i wręcz chamska!
    Od tego sezonu żużlowcy są jednak klubowymi kolegami, więc sądzę, że nie ma między nimi żadnych urazów, a dodatkowo chyba także i czas zaleczył rany :)

  7. Powrót do góry    #1492
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    1,199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po przeczytaniu felietonu, przepraszam "felietonu" rece mi opadly, jesli ja juz dostrzegam cos zlego w jakis wypowiedziach, to jest juz na prawde zle, bo ja orlem w pisowni i ukladaniu zadn nei jestem, ale jak widze takie cos to... Widac ze obiektywny jest Pan Szyszka :) Tez mi sie wydaje ze to jest niejaki Chaz, czy tez K_2, do Niego, jako czlowieka nic nie mam, jezdzilem Nawet z Nim w isq ;) ale jak widze takie cos... To wszystko, ten "pojazd" po "powerze" (zawsze mi sie to kojarzy z power persil lol) to tylko i wylacznie z zazdrosci, bo chcielibysmy takiego zawodnika w druzynie, buahaha jasne.. a w szczegolnosci, to jest moje marzenie odkad zobaczylem jak nikoś kogos wypierdziela :) podobno nikt nie dal "dowodow" na to kogo niki wpierdzielil w bande, albo sfaulowal z premedytacja ... http://www.video.czarnysport.pl/ ja tu kilka filmikow z tym bohaterem znalazlem :) ... Tomek kopnal nikusia, ojej :D a Pan redaktor Mordarski tego nawet nie opisal ! no bezczelny .. jak on tak mogl ?:D ja bym sie obrazil :D zalosc :) a jesli bylot ak rzeczywiscie ze to Tomek pierwszy pokazal fucka i jeszcze potem kopnal pedersena ?! ojeeeeeej !! szczyt chamstwa.. dla mnie pedersen chamem byl, jest i bedzie :) dlaczego nie mowi sie o Crumpie ze jest jakis chamski na torze ? yyyy a zdarza mu sie to tyle razy jak nickiemu ? nie bez powodu nazywa sie go "brutalem" (chyba kiedys byla taka woda po goleniu :D) prawda ? sam sobie musial na to zapracowac.. kogos wywroci a my to wykorzystujemy, o ironio... sie tak zastanawiam czemu redaktor nie dodal do felietonu tego przyslowia "w cudzym oku drzazge widzicie, w swoim belki nie dostrzegacie" czy siakos tak :D niech wszyscy co tak kochaja pedersena, zrzuca sie na wiekszy wiatraczek ktorym sie chlodzi :)

    pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #1493
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    do autora mam jedno "ale" nauczmy sie pisać bezstronnie a z tego aż bije bije po oczach tym że autor jest bardzo stronniczy
    A znasz kolego definicje felietonu? No wlasnie :)
    Chaz czy K2 słabo czytałeś ogólnopolskie forum skoro nie zauważyłeś że wiele osób podało Ci Przykłady ostrej jazdy Nickiego ... troszkę więcej profesjonalizmu
    Ostry to jest noz, a Ty kolego czytaj dokladnie - chodzi o to, ze niby Nicki kogos specjalnie wsadza w dechy.
    Ja zawsze po przeczytaniu artykuł patrzę skąd jest piszący. No właśnie ... jeśli ten artykuł pojawił się na stronie Stali to wszystko wyjaśnia. Przynajmniej mi.
    Żal mi takich pismaków.
    Pismakiem to sobie nazywaj swoich kolegow, a ode mnie sie odjeb. Ty takze nie znasz definicji felietonu?

    Poza tym co was tak boli? To, ze napisalem prawde, ze Czekanski zaczyna swoj material fragmentem z wymyslonego wywiadu? Albo, ze Mordarki ewidetnie pisze tekst przeciw Nickiemu? Albo to, ze piszecie tutaj glupoty na temat finalu IMSJ? Jak w kazdym TZ sa piesni pochwalne na temat liiiiii to nikomu nie przeszkadza.

    Tomek kopnal nikusia, ojej a Pan redaktor Mordarski tego nawet nie opisal ! no bezczelny .. jak on tak mogl
    Redaktor Mordarski pisal tekst informacji, a to jest pewna roznica, ale skoro Ty jej nie widzisz, to juz Twoj problem.
    dla mnie pedersen chamem byl, jest i bedzie
    I git. Dla mnie adams ***** byl, jest i bedzie i gra gitara :) Skoro Ty mozesz sobie wyrazic zdanie, to czemu do mnie macie pretensje ze to zrobilem? HIPOKRYCI :)

    I na koniec jeszcze raz prosze - dowiedzcie sie co to felieton, a pozniej krytykujcie.

    P.S. Nawet nie wiedzialem ze to na wp.pl puscili :D ;)

  9. Powrót do góry    #1494
    Zaawansowany Awatar dymek_
    Dołączył
    14-07-2003
    Postów
    2,728
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 21 w 12 postach
    Pismakiem to sobie nazywaj swoich kolegow, a ode mnie sie odjeb.
    Dla mnie adams ***** byl, jest i bedzie i gra gitara
    Z całym szacunkiem dla Ciebie ale używając takich słów sam sobie wystawiasz opinie, więc nie dziw się, że ludzie po Tobie jadą choć nie każdy do końca zna termin "felieton".

    Co do samego Pedersena. Nie da się ukryć, że jeździ ostro. Bardziej niebezpiecznie niż np. Crump ? Można polemizować... Nicki na pewno na taką opinie zarobił sobie także zachowaniem poza torem...
    ....:::::::: Unia Tarnów 1994 2004 2005 2012 2013 2014 2015 ::::::::....

  10. Powrót do góry    #1495
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2002
    Postów
    1,732
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Chaz wyobraź sobie że znam definicje felietonu powiem więcej nie jeden pisałem już ;)

    Dwa ... pamiętasz jak Nicki w Pradze Herbiego na prostej w bandę władował ?

    Poza tym co was tak boli? To, ze napisalem prawde, ze Czekanski zaczyna swoj material fragmentem z wymyslonego wywiadu? Albo, ze Mordarki ewidetnie pisze tekst przeciw Nickiemu? Albo to, ze piszecie tutaj glupoty na temat finalu IMSJ? Jak w kazdym TZ sa piesni pochwalne na temat liiiiii to nikomu nie przeszkadza.
    tego to już w ogóle nie kumam , czy ktoś przytaczał ten fragment z Czekańskim czy co ? czy ktoś o tym w ogóle poza Tobą pisał ? leczysz swoje kompleksy związane z Panem Czekańskim czy co ?

    Co do reszty .. wyrazić zdanie możesz sobie na forum, wśród znajomych itd. ale nie wiem czy wiesz że dziennikarz jest osobą publiczną i nawet jeśli piszesz Felietony to staraj się to robić OBIEKTYWNIE a nie" na złość Mamie odmrożę sobie uszy" bo tak to wygląda na złość innym napisze jaki to Nicki jest cudowny a cała reszta jest bee , Dziennikarz musi być obiektywny i tego sie trzymajmy a u Ciebie obiektywizmu nie widać a jedynie to jak usilnie starasz się pokazać że wszyscy uwzięli się na "Powera"

    Piszesz ze Adams to ***** , tylko dlaczego ten Człowiek wśród wielu kibiców i to nie tylko w Lesznie ale i w innym miastach jest darzony SZACUNKIEM coś o czym Nicki może zapomnieć, to Cie boli ?



    Zresztą pozostając przy pana rozumowaniu - „chamem” należy nazwać także Jasona Crumpa, Tony Rickardssona, samego Golloba i wielu, wielu innych
    podaj przykłady tych wielu wielu innych włącznie z tymi wyżej wymienionymi

  11. Powrót do góry    #1496
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chaz chłopie ośmieszasz się tym bronieniem ...

    Ja już mówiłem. Wystarczy, że spojrzę skąd jest pismak (ty nie zasługujesz nawet na takie określenie) i już wiem dużo dużo, tyle ile mi wystarcza.

    Ogólnie żal.

  12. Powrót do góry    #1497
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    co do bohatera felietonu, a i w temacie forum SB- Drozd z wywiadem w TŻ. Muszę przyznać, że ładnie w nim (wywiadzie) wyszły sympatie i antypatie- Jaguś a Gollob. Nienachalne, a smakuje
    kompisko na złomisko- przepraszam za utrudnienia





  13. Powrót do góry    #1498
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    Z całym szacunkiem dla Ciebie ale używając takich słów sam sobie wystawiasz opinie, więc nie dziw się, że ludzie po Tobie jadą choć nie każdy do końca zna termin "felieton".
    Przy Adamsie specjalnie uzylem tego slowa, aby zobaczyc Wasza reakcje. Wszystko zgodnie z przewidywaniami :) Po Pedersenie mozna jechac, pisac pelno wulgaryzmow (tematy o GP), ale juz na innych nie? Ode mnie wymagacie obiektywizmu, a sami jacy Jestescie? :)
    Dwa ... pamiętasz jak Nicki w Pradze Herbiego na prostej w bandę władował ?
    Pamietam ten wypadek, ale o ile dobrze pamietam, to Nickiemu po lewej wchodzil inny zawodnik, Pedersen zgodnie z prawami fizyki wyjechal wiec szerzej, a tam jechal Herbie. Nicki nie patrzyl w prawo i specjalnie go w dechy nie wsadzil. Taka jest moja opinia.
    tego to już w ogóle nie kumam , czy ktoś przytaczał ten fragment z Czekańskim czy co ? czy ktoś o tym w ogóle poza Tobą pisał ? leczysz swoje kompleksy związane z Panem Czekańskim czy co ?
    Kompleksow z panem Czekanskim nie mam zadnych :) Skoro jednak uzywa on slow Nickiego, ktorych ten nigdy nie wypowiedzial to po prostu o tym napisalem.
    Co do reszty .. wyrazić zdanie możesz sobie na forum, wśród znajomych itd. ale nie wiem czy wiesz że dziennikarz jest osobą publiczną i nawet jeśli piszesz Felietony to staraj się to robić OBIEKTYWNIE a nie" na złość Mamie odmrożę sobie uszy" bo tak to wygląda na złość innym napisze jaki to Nicki jest cudowny a cała reszta jest bee , Dziennikarz musi być obiektywny i tego sie trzymajmy a u Ciebie obiektywizmu nie widać a jedynie to jak usilnie starasz się pokazać że wszyscy uwzięli się na "Powera"
    A nie uwzieli sie? ;) Dobrze, ze znasz definicje felietonu, ale widze, ze do konca jej nie rozumiesz. Obiektywnym trzeba byc w relacjach, informacjach itd. Felieton to inna bajka. Zreszta dla mnie ktos kto pisze, ze Nicki to cham nie jest obiektywny, a dla Ciebie jest. Tak samo z moim materialem. Niektorym sie podoba, niektorym nie i tyle w tym temacie :) O to wlasnie chodzi w felietonie, zeby wzbudzal emocje. A jezeli masz odmienne zdanie, to serdecznie zapraszam do rozmowy np. na skype. Z checia wymienie argumenty :)
    Piszesz ze Adams to ***** , tylko dlaczego ten Człowiek wśród wielu kibiców i to nie tylko w Lesznie ale i w innym miastach jest darzony SZACUNKIEM coś o czym Nicki może zapomnieć, to Cie boli ?
    U jednych ma szacunek, u innych nie, na ten temat nie ma dyskutowac, bo dokladnych danych nie mamy :D ;)
    podaj przykłady tych wielu wielu innych włącznie z tymi wyżej wymienionymi
    Pozna pora, wiec nie chce mi sie tego juz szukac i kopiowac, ale jak dobrze przeszukasz forum to znajdziesz. Pisal o tym G. Drozd. Bylo o fuckach, a ja dodam od siebie, ze Crumpie nawet sie kiedys tylkiem chwalil :P ;) (mysle, ze pamietasz to)
    Chaz chłopie ośmieszasz się tym bronieniem ...

    Ja już mówiłem. Wystarczy, że spojrzę skąd jest pismak (ty nie zasługujesz nawet na takie określenie) i już wiem dużo dużo, tyle ile mi wystarcza.

    Ogólnie żal.
    Zal to mi sie ciebie robi, ze wzgledu na twoje podejscie. Ale skoro dla ciebie prawda nalezy jedynie do tych z Twojego miasta, to pozdro ;)

  14. Powrót do góry    #1499
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Chaz

    Jako jeden z 'tego miasta' stanowczo protestuje! ;) Prawda jest uwspolniona, a jeden Padre nie wystarczy :P

    pzdr

  15. Powrót do góry    #1500
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    A pamięta kto¶ finał z Eskilstuny 2005 jak Nicki wjechał w Bjarnego??

  16. Powrót do góry    #1501
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    A pamietasz brindel jak Tomaszko bedac w barwach Twojej Bydgoszczy jezdzil w latach 90-tych? ;) W ten sposob to mozemy wymieniac do rana przyklady. A o czym to swiadczy? A no o tym, ze kazdy zawodnik ma cos "na sumieniu", w tym sensie ze spowodowal upadek innego. Ale dlaczego na jednych jest wedlug niektorych dopuszczalna nagonka, a na innych nie?

  17. Powrót do góry    #1502
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Chodzi mi po prostu o tym, że wspomniałe¶ w tym felietonie, że żadnego konkretnego przypadku nie wymienił na tym forum nikt na jaki¶ ewidentny, bezdyskusyjny faul Nicki'ego :D
    No to wła¶nie podaje o finale GP Szwecji :D Tutaj Dada wyżej podał faul na Hancock'u :D Nie no ok wiadomo można tłumaczyć te upadki jakimi¶ okoliczno¶ciami, ale to w takim razie każdy faul czy Crumpa czy Golloba czy kogokolwiek można w ten sposób tłumaczyć :P

    Wiadomo, że trochę przesady jest w opisywaniu Pedersena, jako wielki brutal, fauler i morderca żużlowych torów. Nie mniej jednak jego styl jazdy jest taki, że czasami powoduje upadki, więc nie możesz Krzychu pisać o tym, że on taki idealny :P A to, że jeste¶ z Rzeszowa też troche daje do my¶lenia :P Mi np ciężko byłoby na Jonssona albo Tomka Golloba zwalić winę po nawet ich ewidentnym faulu, no poprzez ten lokalny szowinizm. Po prostu im kibicuję, i jako ich kibic ich bronię. Ty jako fan Pedersena, też na pewno trochę nadto go bronisz, bo może bandyt± nie jest jak to nie którzy mowi±, ale jednak troche tych fauli w swojej karierze już spowodował i niewini±tkiem nie jest.

  18. Powrót do góry    #1503
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    co do bohatera felietonu, a i w temacie forum SB- Drozd z wywiadem w TŻ. Muszę przyznać, że ładnie w nim (wywiadzie) wyszły sympatie i antypatie- Jaguś a Gollob. Nienachalne, a smakuje
    Jaga o co Tobie chodzi? jesli wg Ciebie w ostatnim tekscie wyszly sympatie i antypatie - to gratuluje, szukasz dziury w calym. ode mnie nie ma ani slowa komentarza. jestem tylko narratorem.


    a cała dyskusja?

    Dada -

    Co do reszty .. wyrazić zdanie możesz sobie na forum, wśród znajomych itd. ale nie wiem czy wiesz że dziennikarz jest osobą publiczną i nawet jeśli piszesz Felietony to staraj się to robić OBIEKTYWNIE a nie" na złość Mamie odmrożę sobie uszy" bo tak to wygląda na złość innym napisze jaki to Nicki jest cudowny a cała reszta jest bee , Dziennikarz musi być obiektywny i tego sie trzymajmy a u Ciebie obiektywizmu nie widać a jedynie to jak usilnie starasz się pokazać że wszyscy uwzięli się na "Powera"
    ucz sie pilnie i studiuj to dziennikarstwo, bo na razie blade pojecie. w tym miejscu zastanow sie nad sensem istnienia takich gazet jak np Trybuna i Dziennik Polski. jaki jest plus dla czytelnika, ze sa obydwie na rynku?


    mam pytanie: jesli - wiekszosc -jedzie po Pedersenie, to dlaczego nikt go nie moze bronic i rzucic swiatlo z innej strony? to chyba dozwolone. ba! w tej sytuacji powiedziałbym, ze wskazane i potrzebne! dla autora choc jedno brawo nalezy sie za odwage. latwo plynac z pradem z reszta smieci. trzeba miec odwage stanac na przeciwko reszty, ale o tym przekonujemy sie ze stazem w zyciu. choc spora czesc do samej trumny nie wie o co kaman.

    mozna sie przyczepic do dziennikarza jesli zmysla lub przekreca fakty. w felietonie Krzyska nie ma miejsca taki proceder.

    Kaczor zalosny jestes :)

    Dymek - Ciebie to szanuje, potrafisz po raz kolejny trzezwo spojrzec na sprawe, jednak sie mylisz z ta opinia poza torem. Nicki w porownaniu z wieloma polskimi zawodnikami jest b. uprzejmy i profi.

    moglbym tu ksiazke napisac, ile razy na dzien dobry "dostawalem w twarz" od polskiej gwiazdy glupimi haslami i wlasnie chamskiej postawy. A Nicki ostatnio mnie przeprosil, ze musialem na niego czekac. jednym slowem - cham.


    i wiem , ze to co pisze wyzej , bardzo boli jego oponentow. bo zycza sobie, aby to Nicki byl prymitywem z piwskiem w lapie, a najlepiej bil dziennikarzy, to pasowaloby do ich wlasnych wyobrazen. a tu mosz - klops na calego. mnie natomiast nie boli nic w zuzlu. zadne wasze gwiazdki szydzace z browarem w rece, bo mam cholerny dystans do tego i juz nie biegam po autografy. wspolne fotki tez mam daleko, oni sie moga ze mna fotografowac :)jako pismak sobie z nimi poradze, bo mam spore doswiadczenie w pracy z ludzmi i nie z takmi gwiazdami przychodizlo sie zmagac. zal mi tylko tych mlodych, ktorzy boja sie podejsc do lokalnycyh gwiazdorow. na gg czytam prosby o porade: jak poradzic sobie z gwiazdroem. odpowiedz - zupełny looz. on ma cie w dupie, to ty miej jego.

    napisze jeszcze o zachowaniu poza torem. Dymek jedz do Danii. zreszta nie tylko tam. poza granicami Polski jest inny atmsfer. zuzowcy to czuja. w Danii praktycznie kazdy zawodnik dlugo po zawodach dalej sterczy umorusnay w kevlarze i z usmiechem rozmawia z kazdym kibicem, ktory do niego podejdzie. stalem nie raz obok Pedersena gdy podchodzili do niego rodziny z dziecmi w wozkach. przedstwiali swoje pociechy. Nicki zagladal, smial sie, machal dlonmi, za chwile ktos go palnal w plery, odwracal sie autografy, fotki, za miuntke kolejny wozek i tak przez godzine po zawodach!!! a na drugi dzien Anglia. wyobraz to sobie w Polsce.

    on potrafi Cie zobaczyc przywitac i zapytac - jak sie masz? czy wszystko w porzadku? z polskich zawodnikow potrafi tak doslownie kilku. policzylbym na palcach jednej reki.


    Krzysiek niepotrzebnie sie wkurza, czytelnicy maja prawo oceniac i krytykowac, od tego sa i niech to robia. ja mam swoje zdanie i w sekunde potrafie ocenic czy ktos ma choc kszty obiektywizmu.

    ja mam duzo. ;) bardzo duzo. zadko kogo moge spotakc na tym zuzlowym swiecie co gada normalnie.

    czesto mnie pytaja co sprawia ze mam sympatie do Nickiego - Wy, jego agresorzy.


    takie teksty sa potrzebne bo wrzucaja inny kontekst. i jedynie co mozna zrobic to zastanowiac sie nad poruszanym problemem.


    Krzysiek jest z Rzeszowa, to fakt.ale jeszcze sie nie spotkalem z dziennikarzem w zuzlu, ktory pisze bez lokalnego pietna, no moze ja haha
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  19. Powrót do góry    #1504
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    1,199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko ze Gollob dostal w pysk i sie uspokoil, a nikiego to wkomponowanie w bande chyba nie pomoze...

    drozd, nie bądź taki skromy, ty tez :)

  20. Powrót do góry    #1505
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    dystans chłopie, nabjiam sie i szydze z siebie :)

    choc fakt, ze akurat mam daleko w tylku czasami ten caly zuzel. Wiesia , Czesia, Nikusia i innych. dbam o siebie i swoich najblizszych.

    czy sie Nicki uspokoji czy nie, to nie moj problem.

    w usmie to mi sie o tym ne chce dyskutowac -choc lubie.

    z tym Dunczykiem jest jak ze wszystkim. jeden lubi biały kolor, drugi czarny. mysle, ze najwieksza wartosc, to wlasnie ten spor. dobrze, ze jest :)

    ale mam jeszcze jedna mysl. dzis znajomy mowi do mnie tak: ale sie zrobila nagonka na Nickiego.

    mowie mu ze jest taka od lat, tylko wczesniej jej nie widzial, bo sam byl atakujacym, a dla mnie to juz chleb powszedni. :)
    a on ze nie. moze i byla, ale nie taka. mysle, ze lepiej wie ode mnie :)


    generalnie to teraz wszyscy z Rzeszowa bronia Nickiego :) ale to normalne. z autorem omawianego tekstu, troche jest inaczej.

    peunta jest inna: oto przynajmniej Ci z Rzeszowa zauwazaja jak zwyczajna krzywde robi sie temu czlowiekowi, ale wczesniej tego nie widzieli. dopiero musi punkty zdobywac.

    tak samo Ty Kaczor, takis obronca Tomasza? ciekawe w ktorym szeregu byles jak jezdzil w Bydzi.

    do Dady lub Buszmena mozna miec szacunek, niezaleznie gdzie jest Gollob, oni zawsze sa z nim. to sie ceni.


    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  21. Powrót do góry    #1506
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Pytanie Grzesiu czy ty byłe¶ z Nickim zanim do Rzeszowa przyszedl :] Nie wiem nie znam cię może tak może nie, trudno mi powiedzieć :P Jest tu taki jeden Drabol na tym forum co stal się fanem Hansa, po jego przyj¶ciu do Wrocka :P Może z tob± jest podobnie w stosunku do Nickiego? :P

  22. Powrót do góry    #1507
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Może. Ci co mnie znaja, to wiedza jak jest :)
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  23. Powrót do góry    #1508
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Ten tekst jest czyms w rodzaju komentarza, ale na pewno felietonem nie jest. To po pierwsze. Po drugie - akurat co do uzytkownikow Drozd i Chaz to oni Nickiego lubili juz wczesniej. Po trzecie - i tak najwiekszym brutalem na zawsze pozostanie Gollob. Po czwarte - ja Nickiego tez lubie, ale oczywiscie wole Aussies. Wiec moze wielki Leigh przegoni jeszcze Nickiego w IMS. :)
    Regards from Sydney
    Dexter

  24. Powrót do góry    #1509
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ten tekst jest czyms w rodzaju komentarza, ale na pewno felietonem nie jest.
    O to, to! To faktycznie bardziej jakieś gorzkie żale niż zdefiniowana forma dziennikarska. A biorąc pod uwagę reklamę własnego miejsca w sieci z większą ilością takich przemyśleń, wkrótce możemy spodziewać się takiego oto tekstu po wpisaniu www.stal.rzeszów.pl:

    Strona przeniesiona. Nowy i jedyny adres to coś tam coś tam . / Z dniem 30 czerwca witryna pełni funkcję nieoficjalną.

    Z rzeszowskim forum już tak się stało, teraz kolej na prywatny folwark red. Szyszki, szumnie zwany oficjalną stroną Marmy. :)

    PS Przy okazji, ciekawe kto za to odpowiada: klub czy red. Szyszka:


  25. Powrót do góry    #1510
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    O to, to! To faktycznie bardziej jakieś gorzkie żale niż zdefiniowana forma dziennikarska.
    Gushman, a to ty nie wiesz, ze komentarz to tez forma dziennikarska? :P
    Regards from Sydney
    Dexter

  26. Powrót do góry    #1511
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O to, to! To faktycznie bardziej jakieś gorzkie żale niż zdefiniowana forma dziennikarska.
    Gushman, a to ty nie wiesz, ze komentarz to tez forma dziennikarska? :P
    Chcesz powiedzieć, że wszyscy tu zgromadzeni jesteśmy dziennikarzami? :)

  27. Powrót do góry    #1512
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,720
    Kliknij i podziękuj
    2,096
    Podziękowania: 1,003 w 493 postach
    Przeczytałem sobie ten tekst i nie jest jakiś specjalnie szowninistyczny :) Wyraża zdanie osoby będącej z tej drugiej strony, która nie zaszufladkowała sobie Nickiego.
    I jest w tym sporo racji - inni zawodnicy też jeżdżą chamsko, jednak Nicki wg mnie jeździ też jeszcze bezmyślnie :) Tak jak by nie myśłał o konsekwencjach tego co robi.
    Tekst ogólnie fajny :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  28. Powrót do góry    #1513
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2003
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TŻ z 1999 roku ;)


  29. Powrót do góry    #1514
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Ciekawe jak on chciał przez polsk± gazetę nawiazać kontakt z Ruskami :D

    A teraz ten Lippki z Szymkowiakiem zrobili z Tygodnika Żużlowego praktycznie swoj± prywatn± gazetę :P

  30. Powrót do góry    #1515
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    Myslalem Gushi, ze choc troche staniesz sie powazny, ale Ty rozpoczynasz "trolling" uprawiac, wiec nie pozostaje mi nic innego, jak troche Cie "pokarnic" ;)

    Prywatny folwark to specjalnosc raczej jednak Tarnowa. 4 fora dyskusyjne, w tym jedno Twoje. Do tego w innym Twoim folwarku takze nie wszystko jest idealne. Jest tam baner do strony Holty, a klikajac na niego znajdujemy sie na stronie Hliba :)

    Co do tabeli, to osoba ktora sie u nas zajmuje tymi sprawami po prostu mysli przyszlosciowo. Bydzia bedzie robila wszystko aby sie utrzymac, wiec wystawi w E-lidze dwie druzyny, tak aby w sytuacji gdy obie znajda sie w barazach przynajmniej jedna miala szanse zostac w E-lidze ;)

    Krzysiek niepotrzebnie sie wkurza, czytelnicy maja prawo oceniac i krytykowac,
    O ile jest to krytyka konstruktywna, a nie sytuacja, ze jakis gosc ocenia tekst na podstawie miejsca zamieszkania autora ;)

  31. Powrót do góry    #1516
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    1,199
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja z przyjemnoscia wkleje kawalek wywiadu ze Skóra

    A może problemem jest też polska mentalność? Przykładowo Nicki Pedersen walczy o pozycję, nawet gdy ma metr wolnego miejsca między rywalem a bandą...A Polak już niekoniecznie...

    - Nie można wszystkiego uogólniać, zależy to konkretnie od danego zawodnika. Myślę, że akurat Nicki Pedersen nie jest tutaj najlepszym przykładem i nie każdy powinien jeździć tak, jak on. Czasami jest trochę zadufany w sobie i robi krzywdę innym chłopakom, a to nie jest miłe.
    I wszystko :)

  32. Powrót do góry    #1517
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myslalem Gushi, ze choc troche staniesz sie powazny, ale Ty rozpoczynasz "trolling" uprawiac, wiec nie pozostaje mi nic innego, jak troche Cie "pokarnic" ;)
    Poważnie to gadam z poważnymi ludźmi. :)

    Prywatny folwark to specjalnosc raczej jednak Tarnowa. 4 fora dyskusyjne, w tym jedno Twoje.
    Ja nie mam fora dyskusyjnego. I co to w ogóle ma do rzeczy?

    Do tego w innym Twoim folwarku takze nie wszystko jest idealne. Jest tam baner do strony Holty, a klikajac na niego znajdujemy sie na stronie Hliba
    Hę?

    PS Ale jak masz jeszcze jakieś uwagi, to pisz śmiało (jednak nie tu a prywatnie), bardzo cenię sobie opinie czytelników i oglądaczy mojej strony: .gluszak.pl

  33. Powrót do góry    #1518
    Użytkownik Awatar ziemo86
    Dołączył
    19-09-2006
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie wiem czy ktoś czytał co pojawiło sie zarówno na stronie stali Rzeszów ale i wp.pl jeśli nie to : (...)
    Artykuł pojawił się pierwotnie na www.asy.yoyo.pl - stronie z felietonami żużlowymi - to tak w kwestii dopełnienia :).

    Ja zawsze po przeczytaniu artykuł patrzę skąd jest piszący. No właśnie ... jeśli ten artykuł pojawił się na stronie Stali to wszystko wyjaśnia. Przynajmniej mi.
    W ten sposób każdy piszący musiałby być stronniczy. To, że koleś jest z Rzeszowa i broni "swojaka" od razu dyskwalifikuje w Twoich oczach jego tekst?

    btw. ten tekst to felieton, a felieton ma to do siebie, że zazwyczaj jest bardzo subiektywny (bo człowiek nie może być obiektywny). A mieć własnego zdania nikomu zabronić nie można. Można się co najwyżej z jego zdaniem nie zgadzać.

  34. Powrót do góry    #1519
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    btw. ten tekst to felieton
    BTW. ten tekst to nie felieton. Juz o tym pisalem nieco wyzej.
    Regards from Sydney
    Dexter

  35. Powrót do góry    #1520
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    Ciekawe jak on chciał przez polsk± gazetę nawiazać kontakt z Ruskami
    Przynajmniej z jednym Ruskiem (A.Ruską, hehe) wyszło mu to znakomicie. Zawsze dęli w jedną trąbę.
    Ale kariera, trzeba przyznać, oszałamiająca: od zbieracza programów do sztandarowego "reportera" TŻ.
    Że sparafrazuję stare porzekadło:
    Nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie reportera.

  36. Powrót do góry    #1521
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ten tekst ze strony Bulldogów:

    It is also my intention to bring back (...) the traditional Monday race-night.
    Można przetłumaczyć tak jak proponują sportowefakty?:

    Holloway zamierza (...) powrócić do rozgrywania spotkań w poniedziałki.
    Dla mnie to dwie różne rzeczy, a jeżeli ktoś nie radzi sobie z językiem, to chociaż o żużlu by coś wiedział - Reading cały ten sezon i pewnie wiele wcześniejszych jeździło w poniedziałki u siebie, więc samo to każe wnioskować, że coś z tym tłumaczeniem jest nie tak.

    Tyle, że SF oparły się na speedwayworld.tv, które zrobiło ten sam błąd, pisząc:

    Holloway intends for the club to revert (...) Monday night racing at Smallmead.
    Czyli Speedwayworld napisało bzdurkę, a red. Imański bezmyślnie skopiował. Z językiem pewnie radzi sobie lepiej niż myślałem.

  37. Powrót do góry    #1522
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    wracajac do tekstu K2 - smiesza mnie "problemy" w ustalaniu gatunku. felieton, komentarz, a ja ci mowie ze nie felieton itd

    raz mnie skrytykowal forumowicz z Rzeszowa, ze nie mam pojecia, co to felieton i mnie kształcil. rzekomo, ze moj tekst był za długi, za malo uszczypilwy itd
    ludzie to dopiero maja problemy :)
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  38. Powrót do góry    #1523
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wracajac do tekstu K2 - smiesza mnie "problemy" w ustalaniu gatunku. felieton, komentarz, a ja ci mowie ze nie felieton itd

    raz mnie skrytykowal forumowicz z Rzeszowa, ze nie mam pojecia, co to felieton i mnie kształcil. rzekomo, ze moj tekst był za długi, za malo uszczypilwy itd
    ludzie to dopiero maja problemy :)
    Dobre, dobre. I masz rację.
    Ale ja myślę, że problem wywodzi się stąd, że jeżeli nie uda się tekstu Szyszki zaszeregować, to mogą go pominąć przy ustalaniu kanonu lektur szkolnych.

  39. Powrót do góry    #1524
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie to dwie różne rzeczy, a jeżeli ktoś nie radzi sobie z językiem, to chociaż o żużlu by coś wiedział - Reading cały ten sezon i pewnie wiele wcześniejszych jeździło w poniedziałki u siebie, więc samo to każe wnioskować, że coś z tym tłumaczeniem jest nie tak.
    Moze Ty masz wiecej problemow z szukaniem informacji i wiedza niz mysleniem, ale nie trzeba byc wielkim filozofem, zeby wejsc na strone Reading i znalezc ich terminarz spotkan u siebie.. a tam sobie zobacz czy wiecej spotkan maja jednak w piatek czy poniedzialek.

    Krytykowac jest latwo wiem...

    MARCH
    Fri 16 Swindon CH HOME L 44-49
    Mon 19 Peterborough ELa HOME W 56-37
    Fri 23 Wolverhampton ELa HOME W 49-41
    Fri 30 Eastbourne ELa HOME Postponed

    APRIL
    Fri 6 Oxford (8.00pm) ELa HOME W 54-36
    Sun 8 Swindon (12.30pm) ELa HOME L 39-54
    Fri 13 Wolverhampton KOC 1.1 HOME W 56-34
    Fri 20 Ipswich ELa HOME W 60-32
    Mon 23 Lakeside ELa HOME W 55-37

    MAY
    Fri 4 Poole ELa HOME L 42-51
    Mon 7 Eastbourne (7pm) ELa HOME W 54-38
    Mon 21 Lakeside ELb HOME L 41-49

    JUNE
    Fri 1 Oxford ELb HOME Cancelled
    Fri 15 Wolverhampton ELb HOME OFF

    Krotka informacja na stronie:

    Home start times: Fridays 8.00pm

    Pozdrawiam

  40. Powrót do góry    #1525
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taki spór jest bez sensu, bo ja Ci wyliczę tyle samo poniedziałków. I to nie o to chodzi! Po prostu co innego napisane jest na stronie Reading a co innego na speedwayworld.tv i SF.

  41. Powrót do góry    #1526
    Użytkownik
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytuję:
    It is also my intention to bring back (...) the traditional Monday race-night.

    Cytuję:
    Holloway zamierza (...) powrócić do rozgrywania spotkań w poniedziałki.


    Dla mnie to dwie różne rzeczy, a jeżeli ktoś nie radzi sobie z językiem, to chociaż o żużlu by co¶ wiedział - Reading cały ten sezon i pewnie wiele wcze¶niejszych je¼dziło w poniedziałki u siebie, więc samo to każe wnioskować, że coś z tym tłumaczeniem jest nie tak.
    Zarzuciłe¶ mi, że nie znam się na żużlu pisz±c bzdury o powrocie do poniedziałkowych terminów tymczasem, gdy wyszło, że od tego sezonu Reading je¼dzi spotkania głównie w pi±tki piszesz, że tu nie chodzi o wyliczenia. Pragnę poinformować, że Reading nie je¼dzi cały sezon w poniedziałki jak napisałe¶. Na 15 spotkań na własnym torze tylko 5 było zaplanowanych na poniedziałek (może z powodu relacji na Sky Sports).

    Napisałem w newsie, że nowy promotor zamierza powrócić do terminów poniedziałkowych, gdyż w tym sezonie pi±tek jest terminem podstawowym, co jest nietypowe jak na Reading. I to się zgadza a chyba nie muszę tłumaczyć dosłownie wszystkiego a prawda nie została przekręcona.

  42. Powrót do góry    #1527
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Gushman - mozesz wytlumaczyc, jaka jest wedlug ciebie roznica pomiedzy 'it is my intention' a 'Holloway intends'? Bo poza tym, ze pierwsze wyglada jak bezposredni cytat, a drugie jak mowa zalezna, nie widze zadnych roznic. No chyba, ze chodzi ci o to, czy jest to zamiar PROMOTORA czy KLUBU, ale akurat takie uproszczenie jest czesto stosowane.
    Regards from Sydney
    Dexter

  43. Powrót do góry    #1528
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moje czepianie się nie tyczy się "intencji" a "tradycji". Promotor wg mnie zapowiedział powrót do tradycyjnych poniedziałkowych wieczorów żużlowych a nie powrót do organizacji meczów w poniedziałek.

  44. Powrót do góry    #1529
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    I o taki drobiazg ta cala awantura?
    Regards from Sydney
    Dexter

  45. Powrót do góry    #1530
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bo z drobiazgu ktoś zrobił dość znaczną bzdurkę. :)

    PS Spodziewałem się dalszych Twoich ataków na mój brak obycia w angielskim. Zaskoczyłeś mnie. Czyżbym utrafił w sedno? :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •