Strona 22 z 104 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 946 do 990 z 4656

Wątek: Wasze uwagi dotyczące mediów żużlowych

  1. Powrót do góry    #946
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach

    Chyba się trochę zagalopowałeś. Ten pierwszy screen to też nie oryginał - na samym dole masz napisane "PAP". Czyli wiadomość agencyjna.
    Mylisz sie, bo osobnik piszacy na speedway cos tam oparl sie na tym fragmencie ktory wkleilem. Nie na info PaP-u. Komunikat PAP-u mogl byc zupelnie inaczej napisany. Chodzi tu generalnie o to jak powstal tekst na tym speedway cos tam teges...A nie juz o konkretne zrodlo.

  2. Powrót do góry    #947
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tzn. gdzie się mylę? Wiadomość agencyjna brzmiała dokładnie tak jak na pierwszym screenie, bo zaraz jak ją przeczytałem to już wiedziałem, że skądś to znam. Chyba na Telegazecie było to samo. I jeszcze gdzieś.

  3. Powrót do góry    #948
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    "nie ma nieomylnych bogów, a co dopiero ludzi...";)
    nawet "najwięksi" popełniają gafy...


  4. Powrót do góry    #949
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2004
    Postów
    839
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chciałbym tu przenieść dyskusję z wątku toruńskiego z ''wszechwiedzącym'' Mamą :)

    Zdaje się sądzić, iż jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji z Bydzi wśrod internetowych portali :P, dobre sobie, a także duzo wie o stosunkach pracy w SF :). Drogi Mamo: Prawdą jest, iż nie wszystko co piszą w gazetach jest prawdą, ale mi się aż nie chce wierzyć iż Ty także nie mylisz się w swojej pracy :).

    A i moze przypomne slowa Rusko, który powiedział: ''Bo w Polsce jest tak, iż jak sąsiadowi urośne ciele, to kazdy zamiast pomyślec o rozwoju własnej chodowli, chce by sąsiadowi cielę zdechło. I mi się zdaje, ze Mama myśli podobną logiką, cały czas najeżdzając na SF, zamiast pomyslec o rozwoju własnej hodowli. Ciekawe jest też, ze info o Holcie w Tarnowie, podalismy jako pierwsi z PAP, a PZ zamiast podac info SF, tez podał PAP. Ciekawe...

  5. Powrót do góry    #950
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    Ciekawe jest też, ze info o Holcie w Tarnowie, podalismy jako pierwsi z PAP, a PZ zamiast podac info SF, tez podał PAP. Ciekawe...
    Czyli wychodzi, ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz. Zawsze podaje sie pierwotne zrodlo.

  6. Powrót do góry    #951
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,041
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chaz - nie masz co za bardzo się zagłębiać w temat, bo Fraction i tak wyciągnie z tego swoje "wnioski" :P

    Jak chociażby ten, który ewidentnie dowodzi o braku umiejętności logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem:

    Zdaje się sądzić, iż jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji z Bydzi wśrod internetowych portali :P, dobre sobie, a także duzo wie o stosunkach pracy w SF :). Drogi Mamo: Prawdą jest, iż nie wszystko co piszą w gazetach jest prawdą, ale mi się aż nie chce wierzyć iż Ty także nie mylisz się w swojej pracy :).
    Gdzieś rościłem sobie prawa do miana "jedynego wiarygodnego źródła informacji z Bydgoszczy", czy to twój kolejny "ambitny" wniosek? A już przejście od tego "wniosku" do kolejnego o mojej "nieomylności" to szczyt umiejętności "gimnastycznych"!

    Tak się składa człowieku, że w przeciwieństwie do ciebie potrafię trochę bardziej krytycznie spojrzeć na wszystko, co się ukazuje w prasie. I jeśli mam wątpliwości, to staram się sprawdzić sprawę u prawdziwego źródła (wyjaśnię tobie, bo widzę, że nie rozumiesz - chodzi w tym wypadku o bydgoski klub). A nie "łykam jak świeżą bułę" każdą "informację", którą przeczytam! Ale z twojej twórczości i reakcji na wszelkie uwagi wnioskuję, że do tego etapu nie masz szans dorosnąć (choć zazwyczaj nie skreślam nikogo ...).

    Co do mojej wiedzy na temat "stosunków pracy w SF" mógłbyś się zdziwić. Także o moim stosunku do tego portalu. Ale to nie miejsce na takie dyskusje. Jeśli nie zrozumiałeś mojego wpisu z wątku toruńskiego, to nie mamy o czym "dyskutować"!

    A i moze przypomne slowa Rusko, który powiedział: ''Bo w Polsce jest tak, iż jak sąsiadowi urośne ciele, to kazdy zamiast pomyślec o rozwoju własnej chodowli, chce by sąsiadowi cielę zdechło. I mi się zdaje, ze Mama myśli podobną logiką, cały czas najeżdzając na SF, zamiast pomyslec o rozwoju własnej hodowli.
    Cóż za "efektowny" zabieg! WOW! Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to dowiedziałbyś się, na co "najeżdżam" w moim wpisie w toruńskim wątku. Bo na pewno nie chodziło o sam portal ... Ale tego pewnie też nie zrozumiesz ...

    Ciekawe jest też, ze info o Holcie w Tarnowie, podalismy jako pierwsi z PAP, a PZ zamiast podac info SF, tez podał PAP. Ciekawe...
    No a już związek tej "uwagi" (nie wnikając w jej sensowność) z resztą wpisów jest po prostu "powalający"!
    --
    Z rodzicielskim Błogosławieństwem !!!
    -------------------------
    Andrzej MAMA Matkowski

  7. Powrót do góry    #952
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    zamiast Bridzera zwiazała sie kontraktem nadzieja ;)

    po co ci chłopacy tak bardzo utrudniaja sobie zycie?. Nie lepiej napisac: Nadzieja brytyjskiego zuzla, 16 letni Lewis Bridger podpisal kontrakt...itd ????

    http://www.przegladzuzlowy.pl/news_la.php?id=1089889377

    ostatnio w lidzie przeczytalem na SF badz PZ: na dzień dzisiejszy.. po prostu na dzis
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  8. Powrót do góry    #953
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Ciekawe jest też, ze info o Holcie w Tarnowie, podalismy jako pierwsi z PAP, a PZ zamiast podac info SF, tez podał PAP. Ciekawe...
    Czyli wychodzi, ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz. Zawsze podaje sie pierwotne zrodlo.
    Poza tym, dostep do PAP mozna sobie wykupic (co robia praktycznie wszystkie media) i miec wiadomosci z tego samego zrodla. Nie tylko na SF wpadli na ten pomysl, jak widac. :D
    Regards from Sydney
    Dexter

  9. Powrót do góry    #954
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Damian, a skad ty nagle wiesz, ze np. taki PZ nie ma wykupionego dostepu? Jesli ja sie dobrze orientuje, to np. Anka Ziolkowska miala dostep do PAP jeszcze zanim powstal SF. I skad nagle w SF mieliby wiedziec, co ma wykupione PZ badz espeedway czy inne portale?

    Moja dobra rada - aby zlapac kogos na goracym uczynku, sami piszcie artykuly i sami zdobywajcie informacje. Predzej czy pozniej taki przepisujacy portal wpadnie (tak jak wpadalo pare innych w przeszlosci) i jest podstawa do tego, aby sie z nim zaczac rozliczac.
    Regards from Sydney
    Dexter

  10. Powrót do góry    #955
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Znać, że SF wykupiły jeszcze abonament do listy abonentów. :)

  11. Powrót do góry    #956
    Początkujący
    Dołączył
    23-07-2006
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no ale www.speedweynews.up.pl nie ma napewno dostepu.

  12. Powrót do góry    #957
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Żużel. To już przesądzone. Jarosław Hampel odchodzi do Unii Leszno. - Podpis pod kontraktem to już czysta formalność - przekonuje prezes "Byków" Rufin Sokołowski. Tymczasem spółka Ekstraliga żużlowa ogłosiła wczoraj nowy regulamin rozgrywek!

    za gazeta.pl :P

  13. Powrót do góry    #958
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-01-2003
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gazeta Wyborcza
    ...Chromik w czerwcu popełnił samobójstwo...
    Brak słów ...

  14. Powrót do góry    #959
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    yhhh
    denerwują mnie ostatnio materiały w klimacie politycznym, wywiady z obecnymi/przyszłymi u steru i słowa ile miejsca w sercu żużel zajmuje. Ostatni TŻ napełnił mnie przekonaniem, że wygram zakład pt: jaka opcja polityczna najbliżej Naczelnemu...
    kompisko na złomisko- przepraszam za utrudnienia





  15. Powrót do góry    #960
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    Gazeta Wyborcza uśmierca Romana Chromika

    W dodatku regionalnym do dzisiejszej Gazety Wyborczej można było znaleźć dość spory jak na komercyjne media artykuł o rybnickim żużlu. Od jakiegoś czasu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie czarnym sportem w Gazecie Wyborczej, jednak cały czas pojawia się jakiś błąd, a nawet jakby to powiedział Jan Tomaszewski - "wielbłąd".

    Zaczęło się od podania wyników IME Seniorów, w których zwyciężył Krzysztof Jabłoński, a srebro zdobył Grzegorz Walasek. Byłoby wszystko w porządku ale GW napisała, że były to Mistrzostwa Europy Juniorów, a na jakiekolwiek sprostowanie próżno było czekać. Dodam tylko, że Krzysztof Jabłoński ma 29 lat, a Grzegorz Walasek jest o rok starszy i wiek juniorski (21 lat) zakończyli już dawno.

    Następnie ukazał się obszerny artykuł pana Hugo Badera z Warszawy, która z żużlem ma aktualnie tyle wspólnego co Machowa czy Chodzież. Redaktor z GW używał bardzo mocnych słów sugerując niby, że kibice zasiadają na stadionach w głównej mierze tylko po to by zobaczyć upadek, któregoś z zawodników. Radzę panu redaktorowi wybrać się parę razy na żużel w przyszłym sezonie. Dla ułatwienia dodam, że zaczyna on ok. kwietnia.

    Wracając do głównego tematu i dzisiejszego dodatku. Otóż nie uwierzycie jak wielkie było moje zdziwienie kiedy to na jednej ze szkolnych przerw przeczytałem, że w czerwcu tego roku samobójstwo popełnił wychowanek RKM-u - Roman Chromik. Ciekawe jak musiał się czuć sam Roman, czytając o tym, że nie żyje od pół roku.

    Autorowi zapewne chodziło o Łukasza Romanka, który niestety opuścił nas za wcześnie, jednak takie błędy nie mogą się pojawiać w profesjonalnej ogólnopolskiej gazecie, która ma nakład wielu tysięcy egzemplarzy. Nieważne czy jest to błąd autora czy osoby redagującej. Miejmy nadzieje, ze jutro pojawią się przeprosiny na łamach gazety.

    Pocieszający jest fakt, że kiedyś musi być lepiej.

    Źródło i inspiracja: Gazeta Wyborcza

    Bartosz Ignaszewski

    za speedwayinfo.pl

  16. Powrót do góry    #961
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    1,096
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 2 postach
    Ostatni TŻ napełnił mnie przekonaniem, że wygram zakład pt: jaka opcja polityczna najbliżej Naczelnemu...
    Z księżyca spadłaś?
    Przecież tworzył naczelny organ prasowy w byłym woj. leszczyńskim tej przewodniej siły narodu.

    Nie może być zatem inaczej.

  17. Powrót do góry    #962
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zbyszku, z Plutona, bo też poza układem. Mimo wszystko ... (yhh, ta wiara w ideały...)
    kompisko na złomisko- przepraszam za utrudnienia





  18. Powrót do góry    #963
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Damian Gapinski pisze na Sportowych Faktach:
    Główna Komisja Sportu Żużlowego postanowiła, że w przyszłym sezonie jeden z juniorów musi posiadać obywatelstwo polskie. Ma to pomóc w rozwoju zawodników młodego pokolenia w Polsce. To kolejna niekonsekwentna decyzja GKSŻ, która niekoniecznie musi przynieść spodziewane efekty.
    Moze ja czegos nie doczytalem, ale wydaje mi sie, ze ten przepis brzmial troszeczke inaczej. Przepis chyba mowi o tym, ze jeden z juniorow musi posiadac licencje Ż, a to absolutnie nie jest to samo, co posiadanie polskiego obywatelstwa. Czyzby cos sie zmienilo?
    Regards from Sydney
    Dexter

  19. Powrót do góry    #964
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czepiasz sie Jasiek :P

    Chodzi o to, ze jeden z juniorow musi byc Polakiem. A jak to zwal tak zwal. Nie wiem czy jakis mlodziezowiec ma lub mial polski paszport.

  20. Powrót do góry    #965
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Nie musi, chyba ze wymogiem podejscia do polskiego egzaminu jest posiadanie polskiego paszportu. Czy jednak przy wejsciu do UE nie jest tak, ze kazdy obywatel UE jest rowny w Polsce Polakowi? Znaczyloby to, ze kazdy obywatel UE, okazujac paszport kraju nalezacego do UE moglby podejsc do tego egzaminu.

    Sprawa wyglada jednak tak, ze Damian Gapinski upraszcza sprawe i pisze nieprawde. Nalezalo napisac, ze "GKSZ ustalila przepis, ze nalezy miec w skladzie jednego juniora posiadajacego licencje Z, co w efekcie oznacza, ze musi tam byc jeden Polak" - czy cos w tym stylu.
    Regards from Sydney
    Dexter

  21. Powrót do góry    #966
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2003
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    13. Przy zgłoszeniu adepta do egzaminu na certyfikat do uprawiania sportu
    żużlowego wymagane są następujące dokumenty:
    a) zgłoszenie klubu (załącznik nr 1)
    b) zaświadczenie wydane przez lekarza posiadającego specjalizację
    z zakresu medycyny sportowej o braku przeciwwskazań do uprawiania
    sportu żużlowego (załącznik nr 2)
    c) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badań psychologicznych
    w zakresie ustalonym przez GKSŻ i ujętym w załączniku nr 3
    d) zgoda rodziców lub prawnych opiekunów (załącznik nr 5),
    gdy adept nie ukończył 18 lat
    e) udokumentowanie członkostwo klubu łącznie z ubezpieczeniem
    od NW i OC
    f) dokument tożsamości
    g) książeczka sportowo-lekarska z aktualnym pozytywnym wynikiem
    badań, dokonanych przez przychodnię sportowo-lekarską
    h) dowód wpłaty za zgłoszenie adepta do egzaminu w wysokości
    ustalonej przez GKSŻ.

  22. Powrót do góry    #967
    Stały bywalec Awatar Valo
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie musi, chyba ze wymogiem podejscia do polskiego egzaminu jest posiadanie polskiego paszportu. Czy jednak przy wejsciu do UE nie jest tak, ze kazdy obywatel UE jest rowny w Polsce Polakowi? Znaczyloby to, ze kazdy obywatel UE, okazujac paszport kraju nalezacego do UE moglby podejsc do tego egzaminu.
    Akurat Dexter ma rację.
    Nie można zabronić przystąpienia do egzaminu na licencję "ż" Siterze i Klindtowi.
    Przepisy Unii są jednoznaczne.
    U nas jest egzamin,w niemczech natomiast kupuje się licencję.
    Zrobił to między innymi M.Cox!Reprezentant Anglii i naszego Wybrzeża Gdańsk.
    Chyba,że są jakieś obwarowania o których niewiem.
    Gdyby Bóg wolał przedni napęd,tobyśmy chodzili na rękach...


  23. Powrót do góry    #968
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Wydaje mi sie, ze jedynym sposobem na uniemozliwienie obcokrajowcom uzyskania certyfikatu Z byloby prowadzenie czesci teoretycznej tylko po polsku (nie wydaje mi sie, aby to bylo sprzeczne z przepisami UE), ale skoro taki Holta czy Smith kiedys ow egzamin zdali, to pewnie mozna i po angielsku.
    Regards from Sydney
    Dexter

  24. Powrót do góry    #969
    Stały bywalec Awatar Valo
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gontek napisał:
    13. Przy zgłoszeniu adepta do egzaminu na certyfikat do uprawiania sportu
    żużlowego wymagane są następujące dokumenty:
    a) zgłoszenie klubu (załącznik nr 1)
    b) zaświadczenie wydane przez lekarza posiadającego specjalizację
    z zakresu medycyny sportowej o braku przeciwwskazań do uprawiania
    sportu żużlowego (załącznik nr 2)
    c) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badań psychologicznych
    w zakresie ustalonym przez GKSŻ i ujętym w załączniku nr 3
    d) zgoda rodziców lub prawnych opiekunów (załącznik nr 5),
    gdy adept nie ukończył 18 lat
    e) udokumentowanie członkostwo klubu łącznie z ubezpieczeniem
    od NW i OC
    f) dokument tożsamości
    g) książeczka sportowo-lekarska z aktualnym pozytywnym wynikiem
    badań, dokonanych przez przychodnię sportowo-lekarską
    h) dowód wpłaty za zgłoszenie adepta do egzaminu w wysokości
    ustalonej przez GKSŻ.
    Czyli niema mowy,że musi być obywatelem polskim.
    Ciekawe,choć zbyt proste.
    Gdyby Bóg wolał przedni napęd,tobyśmy chodzili na rękach...


  25. Powrót do góry    #970
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Zrobił to między innymi M.Cox!Reprezentant Anglii i naszego Wybrzeża Gdańsk.
    Chyba,że są jakieś obwarowania o których niewiem.
    No i Todd Wiltshire, ktory dlugo jezdzil z licencja niemiecką.
    Wiekszość amatorow w Polsce posiada licencje czeskie!! U nas są amatorami, jednak w Czechach spokojnie moga startowac w zawodach rangi mistrzowskiej.
    Ciekawym osobnikiem jest Robert Kessler w tej materii. Dokladnie sie nie orientuje ale on jest pol Niemcem z tego co wiem i posiada obywatelstwo niemieckie. U nas w Polsce jezdzil jednak jako Polak z polska licencja. Obecnie mieszka w Anglii w Barnsley (South Yorkshire) i chyba tez ma obywatelstwo angielskie.

  26. Powrót do góry    #971
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    No i Damian G. wzial sobie do serca moje uwagi. Artykul jest juz poprawiony. Ciekawe, czy SF.pl zamieszcza moj komentarz, ktory napisalem pod tym artykulem odnotowujacy ten fakt, ze w orginalnej wersji tekstu byl ow blad. :)

    Czyli jednak przynajmniej w przypadku Sportowych Faktow, a dokladniej ich (chyba) naczelnego nie jest to tak po prostu rzucanie grochem o sciane.
    Regards from Sydney
    Dexter

  27. Powrót do góry    #972
    Początkujący
    Dołączył
    12-11-2006
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tym razem głupoty pisze strona klubowa:

    www.unia.leszno.pl:

    "W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. Licencji dla klubów Ekstraligi. Podczas tego posiedzenia tylko dwie spółki otrzymały warunkowe licencje. Są to Unia Leszno SSA oraz ŻKS Polonia Bydgoszcz SA. Pozostałe spółki mają prawo odwołania się od podjętych decyzji."

    Otóż pozostałe spółki nie mają jeszcze od czego się odwoływać, bo żadne decyzje nie zostały podjęte. Jak głosi komunikat:

    "W dniu 10 listopada 2006 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej, w trakcie którego zapoznano się ze złożonymi przez kluby wnioskami o nadanie licencji na sezon 2007. Podjęto decyzję w sprawie warunkowego nadania licencji Żużlowemu Klubowi Sportowemu POLONIA Bydgoszcz S.A. w organizacji oraz Unii Leszno Sportowej Spółce Akcyjnej. Postępowania wobec pozostałych klubów będą kontynuowane na posiedzeniu w dniu 15 bm."

    Jasno z niego wynika, że "przemieleniu" dwóch wniosków Zespół się zmęczył i będzie kontynuował później.

  28. Powrót do góry    #973
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach




    Kjastas ? czy Kastas i Puodżuks czy Podzuks


    To jak się w końcu pisze ?

  29. Powrót do góry    #974
    Początkujący
    Dołączył
    12-11-2006
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Własnie, dobre pytanie. I czy "z nad" czy "znad".

  30. Powrót do góry    #975
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    Kjastas ? czy Kastas i Puodżuks czy Podzuks


    To jak się w końcu pisze ?
    imię to na pewno KJASTAS! a co do nazwiska, to według mnie można używać dwóch wersji...polską - PUODŻUKS lub angielską/?/, światową/?/ - PUODZUKS.

  31. Powrót do góry    #976
    Użytkownik
    Dołączył
    23-11-2005
    Postów
    310
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W TŻ pisali kiedys Kostia Podżuks. Czyli jeszcze inaczej ;)

  32. Powrót do góry    #977
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Zgodnie z moimi oczekiwaniami mojego komentarza nie zamieszczono. Przypomne, ze autorem artykulu jest Damian Gapinski, a jesli sie nie myle, to naczelnym jest... rowniez Damian Gapinski. Na wszelki wypadek lepiej sie nie przyznac przed czytelnikami do bledu i nie dopuscic niewygodnego komentarza do ukazania sie na portalu. :)

    A co do tekstu, to jak sledze teksty pana naczelnego, to powiedzialbym, ze on po prostu uwielbia krytykowac GKSZ i probowal po raz kolejny im "dowalic". Tymczasem w tym przypadku jest to strzal - pudlo, bo problem lezy w mentalnosci polskich juniorow, ktorym wystarczy pozycja ligowych wyrobnikow. A to raczej z GKSZ ma malo wspolnego.

    Do tego ten przyklad z Mateuszem Szczepaniakiem... ajjjj.

    A Dexter nigdy Polski nie kochal, wiec trudno powiedziec, ze kochac ja przestal. :)
    Regards from Sydney
    Dexter

  33. Powrót do góry    #978
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Damian imienniku .. macie fajny, prężny portal ... ale nie umiecie przyjmować krytyki. Dexter ma rację .. moje komentarze również nie są dodawane bo się niewygodne. Zachowujecie się jak bracia Kaczyńscy. Wszystko co wam się nie podoba kasujecie ! :/

    EDIT: Jeśli coś wypuszczacie na widok opinii publicznej to liczcie się z tego typu zachowaniami.

  34. Powrót do góry    #979
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    Damian imienniku .. macie fajny, prężny portal ... ale nie umiecie przyjmować krytyki. Dexter ma rację .. moje komentarze również nie są dodawane bo się niewygodne. Zachowujecie się jak bracia Kaczyńscy. Wszystko co wam się nie podoba kasujecie ! :/

    EDIT: Jeśli coś wypuszczacie na widok opinii publicznej to liczcie się z tego typu zachowaniami.
    nie tylko twoje komentarze nie są dodawane. ja już nawet jak znajdę jakąś nieścisłość itp w textach na SyFy to nie "komentuję", gdyż to nie ma sensu. chyba nigdy niewygodny komentarz nie ujrzał światła dziennego...

  35. Powrót do góry    #980
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    Wszystko co wam się nie podoba kasujecie ! :/
    :D
    To prym w takim zachowaniu, chyba wiedzie oficjalna strona CKM Wlokniarz. :)
    Jak nie wlazisz w tylek "redaktowoi naczelnemu" strony, to nie licz, ze komentarz zapisze sie na dluzej na stronie :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  36. Powrót do góry    #981
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,041
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A już abstrachując od tego, czy chodzi o Polaka, czy też "tylko" posiadacza licencji Ż (tak w ogóle, to obecny regulamin nie przewiduje takiej instytucji :P mamy po prostu "certyfikat" :D) - to pretensje odnoszone do GKSŻ nie mają sensu, gdyż ... propozycja takiej zmiany w regulaminie jest autorstwa "Ekstraligi Żużlowej Sp. z o. o.", a nie wspomnianej GKSŻ :P
    No ale to taki drobny "szczegół" :D
    --
    Z rodzicielskim Błogosławieństwem !!!
    -------------------------
    Andrzej MAMA Matkowski

  37. Powrót do góry    #982
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Chwileczke, alez zrobiono krok w tym kierunku, by kluby postaraly sie o mlodziez - tak?

    Widze, ze Sportowe Fakty - mimo ze rozwinely sie bardzo ladnie - nie zmienily sie przez te kilka lat. Cieszy mnie, ze nie jestem jedynym, ktorego komentarz nie zostal zamieszczony. Daje nam to pewien obraz redaktora naczelnego SF.pl. :) Jego chec "dowalenia" GKSZ jest az nadto widoczna. Ale raz jeszcze powtorze - w tym przypadku jest to pudlo, bo nie do nich powinno sie owe pretensje kierowac.
    Regards from Sydney
    Dexter

  38. Powrót do góry    #983
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prawdziwa cnota krytyk się nie boi :)

    Moich dwóch komentarzy dotyczących błędów ortograficznych w newsach też nie zamieścili...

  39. Powrót do góry    #984
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A Dexter nigdy Polski nie kochal, wiec trudno powiedziec, ze kochac ja przestal. :)
    Ale uraz po tym, jak rzeszowianie nie zorganizowali Dexterowi turnieju pożegnalnego pozostał, nie? :D

    A nawiązując do jednego z tematów - który z dużych portali sportowych publikuje "nieścisłe" czy "niewygodne" dla siebie komentarze? Bo juz nie raz probowalem takie umiescic na Onecie, Interii czy Gazecie a nie przechodziły więc wątpię, by SF byl tutaj fenomenem na skalę światową :)

  40. Powrót do góry    #985
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    A widzieliście kiedyś, aby jakiś negatywny list dotyczący GW (a na pewno takie przychodzą) pojawiały się na łamach tej gazety. Innych gazet? Innych portali?

  41. Powrót do góry    #986
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    A nawiązując do jednego z tematów - który z dużych portali sportowych publikuje "nieścisłe" czy "niewygodne" dla siebie komentarze?
    Onet, Interia, Wp - nieraz widzialem tam krytyczne komentarze pod adresem tych portali.

    SF jak widac strasznie boli moja krytyka, bo jakies wymysly na moj temat zaczynaja wypisywac. Ot wlasnie klasa SF, ktory - badz co badz - z tych dziecieco - studenckich portali pozostaja i tak tym najlepszym - zarowno w sensie sportowym jak i informacji zuzlowych.
    Regards from Sydney
    Dexter

  42. Powrót do góry    #987
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach




    Kjastas ? czy Kastas i Puodżuks czy Podzuks


    To jak się w końcu pisze ?

    Pisze się KJASTAS PUODŻUKS, tak ma napisane (przez literkę Ż) Kjastas na swoim busie... Więc myślę że wszyscy powinni stosować tą wersję jeśli sam zawodnik tak tłumaczy swoje imię i nazwisko z cyrylicy:) Kostia nie można pisać to tak jak by ktoś z USA na mnie powiedział Michaił bo jestem ze wschodu... Kostia to rosyjskie imie, Puodżuks jest łotyszem, więc Kjastas:)

    Pozdr.

  43. Powrót do góry    #988
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Pisze się KJASTAS PUODŻUKS, tak ma napisane (przez literkę Ż) Kjastas na swoim busie... Więc myślę że wszyscy powinni stosować tą wersję jeśli sam zawodnik tak tłumaczy swoje imię i nazwisko z cyrylicy
    Problem jest podobny jak w przypadku Romana Powaznego vel. Romana Povazhnego. Otoz wedlug zasad jezyka polskiego, jesli nastepuje tlumaczenie z jezyka rosyjskiego na polski, to pisze sie to tak, jak sie orginalnie czyta. Podobnie robia Anglicy przy tlumaczeniu ich nazwisk na swoj jezyk. Stad bierze sie Povazhny czy Kjastas Puodzuks.
    Regards from Sydney
    Dexter

  44. Powrót do góry    #989
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prawdziwa cnota krytyk się nie boi :)

    Moich dwóch komentarzy dotyczących błędów ortograficznych w newsach też nie zamieścili...
    Jeśli ktoś w komentarzu podaje jakiś błąd, to się go poprawia w danym tekście, a komentarz usuwa. To logiczne.

    Jakby się dodało komentarz i poprawiło błąd to autor komentarza wyszedłby na kretyna.

  45. Powrót do góry    #990
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,041
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do tych "tłumaczeń" nazwisk, a szczególnie imion, to po prostu wymiękam kiedy widzę "relacje" z meczów skopiowane z brytyjskiego forum, a tam "kwiatki" typu Sam Simota, George Stancl, Seb Ułamek, Stan Burza itp. Jakby ci zawodnicy nie mieli swoich prawdziwych imion ...
    --
    Z rodzicielskim Błogosławieństwem !!!
    -------------------------
    Andrzej MAMA Matkowski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •