Strona 32 z 104 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,396 do 1,440 z 4656

Wątek: Wasze uwagi dotyczące mediów żużlowych

  1. Powrót do góry    #1396
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    A mnie zastanawia dlaczego na SF przy wynikach live jeżeli chodzi o e-ligę mamy pod nr 8 i 16 brak zawodnika. Wygląda na to, że pod nr 8 i 16 drużyny nie wstawiają zawodników. Nie wiem czy to jest jakiś szablon i taki problem aby to poprawić. Tym sposobem mogłoby być nr 17 brak zawodnika itd. Nie jest to oczywiście jakiś wielki problem ale może lepiej to usunąć.


  2. Powrót do góry    #1397
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    tak na szybko bez zbytniego wczytywania sie w to co autor napisal:


  3. Powrót do góry    #1398
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Bydgoszcz - Leszno

    "Drugi wyścig nominowany na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Unii 5:0 (Damian Baliński, Leigh Admas, Mariusz Staszewski, Rafał Okoniewski)."

    http://www.sport.pl/zuzel/1,64951,4099583.html



  4. Powrót do góry    #1399
    Użytkownik
    Dołączył
    18-11-2005
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Boże! Widzisz i nie grzmisz...

    czarnysport.pl

  5. Powrót do góry    #1400
    Użytkownik
    Dołączył
    06-02-2005
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż. Uważam, że w tym newsie jest zawarta cała prawda, a słowo "prostak" jest doskonałym określeniem tego zawodnika...

  6. Powrót do góry    #1401
    Użytkownik
    Dołączył
    18-11-2005
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż. Uważam, że w tym newsie jest zawarta cała prawda, a słowo "prostak" jest doskonałym określeniem tego zawodnika...
    A gdzie obiektywność "dziennikarza"?

  7. Powrót do góry    #1402
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A gdzie obiektywność "dziennikarza"?
    Wg mnie artykuł jest ostry w stosunku do Pawła, ale obiektywny.

  8. Powrót do góry    #1403
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Z tego co widzę autorem tekstu jest Michał Stencel, a on niegdy¶ komentował mecze żużlowe w Tele 5 i TV Puls, i był do¶ć stronniczny w stronę RKM Rybnik.
    Więc pewnie w tym tek¶cie jest dużo naci±gane...

  9. Powrót do góry    #1404
    Użytkownik
    Dołączył
    06-02-2005
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z tego co widzę autorem tekstu jest Michał Stencel, a on niegdy¶ komentował mecze żużlowe w Tele 5 i TV Puls, i był do¶ć stronniczny w stronę RKM Rybnik.
    Więc pewnie w tym tek¶cie jest dużo naci±gane...
    Michał nadal komentuje mecze ;) A co do tego newsa. Myślę, że nic strasznego się nie stało, żeby rozpoczynać taką dyskusję. Michał Stencel nazwał Hliba "prostakiem" i zapewnie nie dlatego, że postąpił nie ładnie w stosunku do zawodników RKMu (choć to zapewne go skłoniło do napisania newsa), ale za całokształt. Bo przecież każdy się ze mną zgodzi, że ten zawodnik aniołkiem nie jest i nawet Gorzowianie to potwierdzą. Więc to, że p. Stencel jest z Rybnika, nie ma tutaj nic do rzeczy i chyba nie można tu mówić o braku obiektywizmu. Co innego jeśli pisałby o całej drużynie, ale pisząc o jednym zawodniku, do tego pisząc prawdę, nic złego chyba nie zrobił...
    No ale takie jest tylko moje zdanie.

  10. Powrót do góry    #1405
    Początkujący
    Dołączył
    30-04-2007
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Paweł Hlib

    Witam.Moim zdaniem artykuł na temat Pawła Hliba nie jest obraźliwy. To niestety prawda. Ktoś , kto zarzuca mojej osobie jest stronniczość jest głęboko niepoważny. Niestety, ale obojętnie kto zachowałby się jak Paweł Hlib dostałby ode mnie "po głowie". Nie można zachowywać się w ten sposób. Dla mnie takie zachowanie jest co najmniej skandaliczne. To tyle do wyjaśnienia kwestii Pawła Hliba. Jeśli ktoś nie rozumie przesłania mojego artykułu, jest uważam zbyt mało inteligentny. A co do teewizji to dalej komentuję mecze w telewizji. Pozdrawiam, michał stencel

  11. Powrót do góry    #1406
    Początkujący
    Dołączył
    30-04-2007
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Paweł Hlib

    Witam.Moim zdaniem artykuł na temat Pawła Hliba nie jest obraźliwy. To niestety prawda. Ktoś , kto zarzuca mojej osobie jest stronniczość jest głęboko niepoważny. Niestety, ale obojętnie kto zachowałby się jak Paweł Hlib dostałby ode mnie "po głowie". Nie można zachowywać się w ten sposób. Dla mnie takie zachowanie jest co najmniej skandaliczne. To tyle do wyjaśnienia kwestii Pawła Hliba. Jeśli ktoś nie rozumie przesłania mojego artykułu, jest uważam zbyt mało inteligentny. A co do teewizji to dalej komentuję mecze w telewizji. Pozdrawiam, michał stencel

  12. Powrót do góry    #1407
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    jakos tekstu - mizeria. taki gosc był komentatorem? Australijczyk z małej i inne kwiatki? w zasadzie australijczyka mozna przebolec, bo czasami człowiek zwyczajnie przeoczy, ale budowy zdan juz sie tak prosto nie wytlumaczy


    prostak, to słowo obraźliwe. rownie dobrze mozna ocenic, że autor zachował sie jak... Paweł.
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  13. Powrót do góry    #1408
    Użytkownik
    Dołączył
    06-02-2005
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jakos tekstu - mizeria. taki gosc był komentatorem? Australijczyk z małej i inne kwiatki?


    prostak, to słowo obraźliwe. rownie dobrze mozna ocenic, że autor zachował sie jak... Paweł.
    Co do błędów, to muszę się zgodzić. Trochę ich jest. Ale co do samego tekstu, poraz kolejny powtarzam, nie mam żadnych zastrzeżeń. Felieton (bo po treści można wywnioskować, że jest to felieton), jest obraźliwy w stosunku do Pawła, jednak nie bezpodstawnie, więc naprawdę nie rozumiem, skąd ta dyskusja (w której co prawda sam uczestnicze, jednak tym razem wypowiadam sie na ten temat po raz ostatni). Pan Czekański, nie raz wypisywał gorsze rzeczy, a do niego jakoś nikt nie ma zastrzeżeń co do treści. W końcu felietony do tego służą, aby wyrazić swoje zdanie (często złośliwe). Sądze więc, że można zakończyć tą dyskusję.

    ***edit***
    Może jeszcze wkleję fragment notki z wikipedii:
    Felieton (fr. feuilleton - zeszycik, odcinek powieści), specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora.

  14. Powrót do góry    #1409
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Nikt nie miał zastrzeżeń do Bartka Czekańskiego?:D
    Człowieku o czym ty piszesz :P On po każdym felietonie jest mocno krytykowany, chociażby przez nasz bydgoszczan. Bo go¶ciu czasem naprawde przesadza...

  15. Powrót do góry    #1410
    Użytkownik
    Dołączył
    06-02-2005
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nikt nie miał zastrzeżeń do Bartka Czekańskiego?:D
    Człowieku o czym ty piszesz :P On po każdym felietonie jest mocno krytykowany, chociażby przez nasz bydgoszczan. Bo go¶ciu czasem naprawde przesadza...
    No owszem, ale miałem na myśli, że w tym wątku nikt go nie krytykuje. Chyba że coś przeoczyłem... ;)

  16. Powrót do góry    #1411
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Te pare zdan nazywasz felietonem? Gimme a break!!! Czy ty w ogole wiesz, jak wyglada felieton?
    Regards from Sydney
    Dexter

  17. Powrót do góry    #1412
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    Nazwanie tego ułożonego (inaczej), inteligentnego (inaczej), wykształconego (inaczej), grzecznego (inaczej) i subtelnego w wypowiedziach (inaczej) zawodnika prostakiem to gruba przesada!
    W języku polskim istnieją bardziej dosadne określenia na człowieka, który nie potrafi sklecić zdania bez użycia przynajmniej trzech słów na literę "k" (czego niestety byłem smutnym świadkiem), a swoją "popularność" w mediach zawdzięcza tyleż samo wyczynom poza torem, co i na torze.

  18. Powrót do góry    #1413
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pan Czekański, nie raz wypisywał gorsze rzeczy, a do niego jakoś nikt nie ma zastrzeżeń co do treści. W końcu felietony do tego służą, aby wyrazić swoje zdanie (często złośliwe).
    Czekańskiego i Pana wymienionego powyżej łączy jedno - można nie zgodzić się z prezentowanymi tezami. Różni jakość pisania i fakt, że ten pierwszy za swoją pracę otrzymuje wyróżnienia od innych dziennikarzy.
    yhym...
    to może fragment z felietonu p. Czekańskiego Bartłomiej Czekański - Bez hamulców: Chichot historii, czyli na wiosnę i Shrek pięknieje z dn 28.04.2007
    Teoretycy z formaliny ręce precz od „Polewaczkowego”!

    Cieślaczek był kiedyś jako zawodnik drużynowym mistrzem kraju z Włókniarzem, drużynowym mistrzem Anglii z White City i drużynowym wicemistrzem świata. Jako trener doprowadził Włókniarza i Atlas do wygrania ligi. Mimo tych swoich wad, o których pisałem, „Polewaczkowy” jest naprawdę wielki. On nie tylko potrafi zestawić odpowiedni skład na mecz, nie tylko umie należycie zmotywować do walki sowich podopiecznych. Co więcej, siada na rower i gania własną drużynę (też na rowerach) po różnych pagórkach. Do pomocy ma mistrza świata w boksie tajskim, kick-boxingu i savate, Mariusza Cieślińskiego. Po treningach Cieślińskiego ludzie rzygają, ale potem wytrzymują jazdę na meczach i na treningach na koparze, którą spreparuje „Polewaczkowy”. Atlas może przegrywać (choć wiecie, że mało przegrywa), ale na pewno nie z powodu braków kondycyjnych czy siłowych. Cieślak wie co robi.

    Tymczasem w „Tygodniku Żużlowym” czytam wypowiedź wielkiego teoretyka i „czarnoksiężnika” sportu żużlowego z dawnych lat, pana Mariana Misiaka, co to, jak się chwali, przez ponad 20 lat przygotowywał pod względem, jak podaje, „dyspozycji psycho-motorycznych” kadrę narodową polskich żużlowców. I on wścieka się na Cieślaka, że ten, widząc, iż Misiak nie ma pojęcia o nowoczesnym sporcie, uważa go za niekompetentnego do wygłaszania krytycznych opinii na temat współczesnych metod pracy trenerów speedwaya. Według Misiaka, są to „niewątpliwie często błędne metody”. I to mówi facet wyjęty z formaliny, pseudoteoretyk żużla, jeszcze z lat 70.! Okropne. Słyszałem, że pan Misiak z jednej strony idzie na rękę leniwym zawodnikom i mówi, że tak nielubiane przez nich wielokilometrowe biegi, które foruje Cieślak, są niepotrzebne. Bzdura do kwadratu. W każdym sporcie siłowym i tam gdzie jest potrzebna kondycja, konieczne są właśnie wielokilometrowe biegi. Cieślak ma rację. Z drugiej strony, Misiak przegina w swej wydumanej teorii w drugą stronę. Jak wyspowiadał się mediom Adam Skórnicki, ów „pan od fikołków” zmusza zawodników, by wykonywali podczas zajęć ogólonorozwojowych różne ciężkie ćwiczenia, niemal akrobatyczne. A „Skóra” charakternie i mądrze powiada: - Przecież po kilku latach jazdy na żużlu i po kontuzjach, wielu spośród nas nie jest w wstanie wykonać takich ćwiczeń. Kości są źle pozrastane, itd.

    „Skóra” nie chce ćwiczyć z Misiakiem, a czytałem, że np. inny leszczyński zawodnik się wymówił… brakiem czasu. – Przecież muszę trenować z własną drużyną, a nie osobno – powiedział elegancko, acz dobitnie.
    Marian Misiak mówi o Cieślaku: „O Boże, to obecnie trener kadry narodowej”. Obrzydliwe, bo ja się zaraz zapytam, a jakie doktor- żużlowy teoretyk - Misiak miał sukcesy z naszą sborną w latach 70-90? Szczakiel, Plech i Jancarz u pana trenowali kondycję? Wątpię. Przecież to była rozpacz, a wtedy, co pamiętam na ogół nie było kondycyjnych zgrupowań kadry narodowej, tylko klubowe. Doktor Misiak stał więc raczej z boku ze swymi czysto teoretycznymi teoriami, acz „odgórnie, zgodnie z dyrektywą GKŻ, obowiązującymi”. Więc, panie Misiak, nie ośmieszaj się i ręce precz od praktyka Cieślaka (jaki by on nie był), i wracaj teoretyku z dawnych kiepskich lat do… formaliny. Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Za chwilę, śladem doktora Misiaka, nawet Grodzki będzie nas pouczał jak unowocześniać polski żużel. Też egzemplarz z muzeum, tj. z dawnej nieudanej Głównej Komedii Sportu Żużlowego.
    Wytłuszczenia moje:
    1.Pan Czekański nie czytał w TŻ wypowiedzi dr Misiaka. Zerknął raczej na sprostowanie. Niestety nie doczytał, że w TŻ nie pojawił się jeszcze materiał dotyczący metod pracy wg dr Misiaka, a wszystko opiera się na podpuchach słynnego duetu (...),wyrwana z kontekstu teoryjka może wzbudzać emocje- ale nie jest całością teorii, która może (choć nie musi) być całkiem sensowna...
    2.Skoro nie ma konkretnych zarzutów, najlepsze są argumenty emocjonalne...Przy pobieżnej analizie tekstu- brakuje chyba tylko argumentu ad misericordiam
    3. Kolejny kwiatek: Słyszałem, że (...) - (a to) bzdura do kwadratu. Słyszałam, że Czekański już wódeczkę chłodzi i dywany rozwija na mój przyjazd. Ja nadal czekam na konkrety dotyczące teorii dr Misiaka.
    4. Czasem faktycznie ciśnie się na usta:i wracaj teoretyku/praktyku z dawnych kiepskich lat do… formaliny. Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr....

    Nie wykluczam, że np. teoria dr Misiaka jest kiepska, ale...

    kompisko na złomisko- przepraszam za utrudnienia





  19. Powrót do góry    #1414
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach

    Co to za wyniki?
    Ekstraligazuzlowa.pl

  20. Powrót do góry    #1415
    Początkujący
    Dołączył
    20-03-2007
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To wyniki z poprzedniej kolejki. Zmieniono drużyny, ale nie wpisano jeszcze wyników.

  21. Powrót do góry    #1416
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    http://www.british-speedway.co.uk/news.php?extend.600

    Czyzby znow jakas wojna pomiedzy portalami na zasadzie a ja wam pokaze? Znow Anglicy (podobnie jak na forum speedwayupdates) umieszczaja informacje ze kopiowanie, uzywanie przerabianie jak kolwiek zwal z ich stroiny newsow bez pozwolenia jest zabronione. Przypadek?

  22. Powrót do góry    #1417
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.british-speedway.co.uk/news.php?extend.600

    Czyzby znow jakas wojna pomiedzy portalami na zasadzie a ja wam pokaze? Znow Anglicy (podobnie jak na forum speedwayupdates) umieszczaja informacje ze kopiowanie, uzywanie przerabianie jak kolwiek zwal z ich stroiny newsow bez pozwolenia jest zabronione. Przypadek?
    Na pewno nie! To mi wygląda w ogóle na jakąś większą akcję wymierzoną w polskie portale żużlowe, bo rządowa strona Szkocji również zawiera podobną notkę o zakazie kopiowania i przedrukowywania materiałów z ich strony.

  23. Powrót do góry    #1418
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Akurat tego nie widzialem ale ogolnie ciekawe, nawwet bardzo...I zastanawiam sie czym to jest spowodowane?
    Ciekaw tez jestem czy i kiedy sie pojawi taka notka na speedwayworld.tv

  24. Powrót do góry    #1419
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,336
    Kliknij i podziękuj
    132
    Podziękowania: 253 w 181 postach
    Spotkają się 14 marca tego roku ;) spoko życzę powodzenia :D


  25. Powrót do góry    #1420
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2004
    Postów
    863
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Już na 12.V. zaplanowano Zgromadzenie Wspólników EŻ- w temacie przewodnim transmisje telewizyjne- komu, komu, bo idę do domu... Mnie nadal nie przekonują argumenta, że publiczna daje większe szanse na pozyskanie sponsora strategicznego.

    Ciekawi mnie, czy będzie coś w temacie:
    03-04-2007 22:45
    ojeju, ojeju
    uwielbiam przemycanie informacji przed szczegółową prezentacją w mediach...w czym rzecz?
    Ano w ostatnim TŻ dwukrotnie (?) pada tekst:

    Cytuję:Podobno żużlowi prezesi chcą zapłacić telewizji publicznej niebotyczną sumę 10 mln złotych, aby ta zgodziła się na transmitowanie meczów żużlowych
    kompisko na złomisko- przepraszam za utrudnienia





  26. Powrót do góry    #1421
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://sport.wp.pl/kat,1783,wid,8855076,wiadomosc.html?rfbawp=1178784 295.716

    Artur Rusko .....

  27. Powrót do góry    #1422
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-04-2002
    Postów
    2,034
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Artur Rusko ..... to syn Andrzeja Rusko
    Ukryta zawartość GG 2886588 - Ukryta zawartość ICQ 122005413 - Ukryta zawartość Tlen yabkoo – Ukryta zawartość Skype yabkoo

  28. Powrót do góry    #1423
    Początkujący
    Dołączył
    11-08-2006
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawa dla SF ;]
    Wolność słowa króluje ;p
    Bardziej komentów pod notką o relacjach live ze Szwecji i Anglii nie dało się ocenzurować?
    :D
    Muszę przyznać, że te komenty chwalące dobroć i geniusz waszego portalu są genialne :D

  29. Powrót do góry    #1424
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Sam pokusilem ise o popełnienie komenta ktory jednak nie zostal puszczony, mimo, iz nie zawieral tresci obnrazliwych czy tez wulgaryzmow. No coz...

    jak bym zyl w poprzedniej epoce....

    Poza tym, słowa nawiązanie współpracy sa troszke na wyrost. Jezeli chodzi o speedwayupdates wystareczylo napisac notke do niejakiej SUE z prośba o pozwolenie na kopiowanie wynikow z tego forum :) Z tego co wiem nikomu nie odmowili. Ale warto zrobic z tego HALO!

    espeedway tez korzysta ze speedwayupdates i tez ma pozwolenie.
    Wielkie mi rzeczy.
    Tez takie pozwolenie uzyskalem :P

    Teraz czekam az sie gromy posypia na mnie :)
    Ale oszczedze wam. I tak to zleje :P

  30. Powrót do góry    #1425
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Poza tym, słowa nawiązanie współpracy sa troszke na wyrost. Jezeli chodzi o speedwayupdates wystareczylo napisac notke do niejakiej SUE z prośba o pozwolenie na kopiowanie wynikow z tego forum
    Tylko, że tu raczej nie chodzi o podanie końcowych wyników. Żeby robić live trzeba mieć pozwolenie na kopiowanie wyników „w locie”. Myślenie nie boli ...

  31. Powrót do góry    #1426
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Zapewniam cie ze espeedway i ja takie pozwolenie mamy. Aha dodam aby nie było nieporozumien, ze z espeedway mam tyle wspolnego co maly jasio z parowozami ;) Tak samo jak z PŻ i SF
    Myslenie nie boli.

  32. Powrót do góry    #1427
    Użytkownik
    Dołączył
    20-02-2005
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    zeby kopiowac live tot ez wystarczylo napisac do admina i ich jedyny warunek to zrodlo relacji i tyle. WIelka mi rzecz :P ze Speedway.nu pewnie tak samo. No ale oto w dzisiejszych czasach chodzi. jzeli wszyscy maja to samo to trzeba to tak rpzedstawic jakbysmy to mili tylko my i bylo t wielkim sukcesem i czyms ekskluzywnym (taka wspolrpaca).

    I za to wielki plus dla SF. Trzeba narobic wokol siebei szumu
    ROW Rybnik OLE!

  33. Powrót do góry    #1428
    Ekspert Awatar Zybsson
    Dołączył
    12-04-2003
    Postów
    3,154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    zeby kopiowac live tot ez wystarczylo napisac do admina i ich jedyny warunek to zrodlo relacji i tyle. WIelka mi rzecz :P ze Speedway.nu pewnie tak samo. No ale oto w dzisiejszych czasach chodzi. jzeli wszyscy maja to samo to trzeba to tak rpzedstawic jakbysmy to mili tylko my i bylo t wielkim sukcesem i czyms ekskluzywnym (taka wspolrpaca).

    I za to wielki plus dla SF. Trzeba narobic wokol siebei szumu
    a przez Ciebie przemawia zawiść i nic więcej... byle się do***** i byle ulżyło... idż jakąś piatkę w gardło sobie wlać, to może Ci przejdzie...

    a tak apropo... jedziecie po tym SF, że głowa mała, a spójżcie na teksty dotyczące GP Wrocław... Tylko i wyłącznie na tym portalu można coś ciekawego przeczytać, a reszta... reszta jest milczeniem

  34. Powrót do góry    #1429
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pogrzało Was? Znowu się kłócicie jak dzieci. Uświadomcie sobie jedno - przeciętnego czytacza portali naprawdę gówno obchodzi skąd są wyniki, czy jest podane źródło czy nie.
    Z tego co obserwuję rzetelnie pracować nie ma komu, ale robić szum o byle gówno wielu potrafi. Weźcie się ludzie do roboty, walczcie o ciekawe wywiady, artykuły itp. Kopiowaniem naprawdę nie ma się co szczycić.

    PS To jest uwaga jednako dla wszystkich, żeby mi się ktoś nie czepił, że się czepiam konkretnego portalu.

  35. Powrót do góry    #1430
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    1,096
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 2 postach
    Można również kopiować bez pozwolenia i pisać, że jest to informacja własna co niektórzy zrobili i dopiero po zainteresowaniu ze strony wyżej wymienionych napisali jaka jest prawda. Zresztą na temat pisania PRAWDY można by pisać prace magisterskie..
    Tak się zastanawiam - czy z punktu widzenia polskiego prawa - a takie obowiązuje u nas - czy kopiowanie samych wyników jest nielegalne?
    Przyjmując, iż jest to informacja (prosta informacja prasowa, która nie jest przedmiotem ochrony praw autorskich) - skłaniałbym sie do tezy, iż jest to dozwolone.
    I nie słyszałem o jakiś innych uregulowaniach.
    Ale powtórzę - jest to tylko teza , moja.

    A jeśli już nawet - to podmiotem tutaj powinny być raczej kluby - organizatorzy (analogicznie jak w przypadku relacji telewizyjnych i radiowych) - chyba ze prawa te są scedowane przez kluby, federacje na wspomniane strony internetowe.

    A kwestia tzw "źródła" ? Ktoś, coś , jakiś akt nakłada obowiązek podawania źródła?

  36. Powrót do góry    #1431
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    1,096
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 2 postach
    To jest problem innego typu. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co masz na myśli mówiąc o kopiowaniu wyników. Jeżeli dochodzi do sytuację, że dziennikarz przepisuje wyniki z protokołu zawodów lub uzupełnia program i w domu go przepisuje to jest to swego rodzaju kopiowanie wyników i na pewno dozwolone bo przedstawiamy wynik danego spotkania. Inną jest sytuacja w której ktoś z lenistwa nie wpisuje sam bieg bo biegu wyników i punktacji zawodników tylko kopiuje to z innej strony dla ułatwienia i popełnia błędy lub literówki które zostały popełnione w pierwowzorze. To jest zdecydowanie niedopuszczalne.
    Myślę o perfidnym kopiowaniu w stylu "kopiuj, wklej".
    Jeśli mówimy o kopiowaniu dla użytku wewnętrznego to wcale nie ma sprawy.

    Pytanie - czy same wyniki mogą być przedmiotem ochrony praw czy są kwalifikowane jako krótka informacja prasowa ?

    Z etycznego punktu widzenia - kwestia bezsporna - wiadomo , należy ganić.
    Ale z prawnego ?
    Takie info spełnia wszystkie atrybuty krótkiej informacji prasowej przez prawników definiowanych jako:

    "krótki komunikat prasowy , sprowadzający się do zakomunikowania publiczoności określonych wydarzeń z życia publicznego, (w tym i sportowego). Powinny być to informacje czysto informacyjne, pozbawione komentarzy, podsumować, wprowadzeń. Jest to jakby odpowiednik art. 2 ust. 8 konwencji berneńskiej. "

    Idąc poprzednik tokiem myślenia możemy wpaść w paradoks - każda informacja ze stron www. forów itd może stanowić przedmiot ochrony.
    W konsekwencji nie można by pisać o Rosji, Czechach, Danii, USA itd itd, nie mając stosownego porozumienia z autorem strony.
    Ba, nikt mi nie powie ze na każdych zawodach opisanych na danym portalu był wysłannik z tegoż portalu.

    Zatem niech się Angole odwalą.....

  37. Powrót do góry    #1432
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Brawo dla Angoli i Szkotow. Trzeba sie wziac za tych, co sobie bezkarnie kopiuja materialy (obojetnie, kto to jest).

    Osobiscie podpisuje sie pod tym, co napisal Gushman - jest mi doprawdy obojetne skad sa wyniki, wazne, ze sa. Ale jako dziennikarz wkurzalem sie nieziemsko jak mi ktos kopiowal cale moje artykuly i podpisywal swoim nazwiskiem (nie wskaze konkretnego medium).
    Regards from Sydney
    Dexter

  38. Powrót do góry    #1433
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O Boże .. załamałem się .... co za idiota pisał ten artykuł ...

    Przegląd Sportowy:

    "... Cztery lata później na stojąco oklaskiwałem Tomka, który przez trzy okrążenia jechał z dużą stratą za Hansem Nielsenem, by systematycznie odrabiać straty i wyprzedzić Szweda niesamowitym manewrem na ostatnim łuku."

    Hans Nielsen Szwedem ?
    Ja pie**** nie znać Artura Pietraszko, Lesia, czy Wiśniewskiego, ale Hansa Nielsena ?

    Idiota .. brak szacunku dla takiego pismaka. Pojazd na całego ....

    DODAM, że te wypociny można przeczytać w artykule na stronie 10 z dnia 11.05.2007.

    Brak szacunku ... Jak ktoś kupuje to g.. to niech zaprzestanie. Rozsiewają nieprawdę i wprowadzają czytelników w błąd.

  39. Powrót do góry    #1434
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2003
    Postów
    981
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O Boże .. załamałem się .... co za idiota pisał ten artykuł ...

    Przegląd Sportowy:

    "... Cztery lata później na stojąco oklaskiwałem Tomka, który przez trzy okrążenia jechał z dużą stratą za Hansem Nielsenem, by systematycznie odrabiać straty i wyprzedzić Szweda niesamowitym manewrem na ostatnim łuku."

    Hans Nielsen Szwedem ?
    Ja pie**** nie znać Artura Pietraszko, Lesia, czy Wiśniewskiego, ale Hansa Nielsena ?

    Idiota .. brak szacunku dla takiego pismaka. Pojazd na całego ....

    DODAM, że te wypociny można przeczytać w artykule na stronie 10 z dnia 11.05.2007.

    Brak szacunku ... Jak ktoś kupuje to g.. to niech zaprzestanie. Rozsiewają nieprawdę i wprowadzają czytelników w błąd.
    Chciałbym zauważyć, że chodzi o Jimmiego Nilsena, więc to chyba o jego nieznajomość chodzi, a nie o Wielkiego Hansa.

  40. Powrót do góry    #1435
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Ja pie**** nie znać Artura Pietraszko
    Chyba Adama Pietraszko...

  41. Powrót do góry    #1436
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    1,096
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 2 postach
    Wie ktoś może, czy na jakimś portalu jest pełna relacja z GP Wrocław ?
    Czasów nie ma nigdzie....

  42. Powrót do góry    #1437
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2004
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach


    Najlepszy portal zuzlowy w Polsce podaje, ze pojutrze odbedzie sie polfinal IMSJ w Daugavpils.

    Oczywiscie ten polski portal tradycyjnie traktuje wszystko po tarnowsku, jak chocby informacje o Iwanowie. Dlaczego nie napisali tam o kazdym juniorze, ktory jezdzi w Polsce?

    W zapowiedzi ktorejs z rund kwalifikacyjnych tez dali oczywiscie zdjecia jakiegos Iwanowa zamiast Brzozowskiego lub Piaszczynskiego.

    Brawo!

  43. Powrót do góry    #1438
    Użytkownik
    Dołączył
    13-12-2003
    Postów
    101
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co z transmisjami z Elitserien? W programie Polsatu ciągle są te pozycje, np. dziś 22.30. Ktoś wie coś więcej?

  44. Powrót do góry    #1439
    Użytkownik
    Dołączył
    18-11-2005
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A to kto?



    Inne błędy też rażą... Hej, hej Daniił!

  45. Powrót do góry    #1440
    Zaawansowany
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    2,209
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Co z transmisjami z Elitserien? W programie Polsatu ciągle są te pozycje, np. dziś 22.30. Ktoś wie coś więcej?
    Podejrzewam, że gdyby miała być transmisja to by Wójcik o niej wspomniał wczoraj parę razy, a przynajmniej ja nic na ten temat niestety nie słyszałem.

    --
    Transmisja live za to na pewno będzie tutaj :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •