Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Czernicki - na bruk!

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2003
    Postów
    1,218
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 80 w 56 postach

    Czernicki - na bruk!

    za wyborcza:

    Żużel: Polonia Piła bez trenera

    Czesław Czernicki nie jest już szkoleniowcem Polonii Piła. W środę zarząd klubu i trener postanowili rozwiązać umowę. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie nowym trenerem żużlowców.

    Bilans tegorocznych spotkań Polonii Piła jest przejrzysty: pięć meczów, pięć porażek. Wielkopolanie zajmują ostatnie miejsce w lidze i tracą trzy punkty do Wybrzeża Gdańsk. Najbliżej zdobycia punktów pilanie byli właśnie w Gdańsku (przegrali 44:46). Ale już ostatnie spotkanie zakończyło się kompromitacją - żużlowcy Polonii na własnym torze przegrali z ZKŻ Zielona Góra 30:60.

    W środę działacze postanowili zakończyć współpracę z trenerem Czesławem Czernickim. - Nieoficjalnie mogę przyznać, że rozwiązaliśmy kontrakt z trenerem za porozumieniem stron - przyznaje wiceprezes Polonii Andrzej Czapiewski. - Formalnie umowa nadal obowiązuje, ale sprawa jest już przesądzona - dodaje.

    - Jest mi przykro, to moje największe niepowodzenie w karierze sportowej - mówi Czesław Czernicki. - Wiadomo, że w sytuacjach kryzysowych trener traci zatrudnienie jako pierwszy. Chciałem pracować dalej, chociaż warunki w Pile są bardzo ciężkie. Ale utrzymanie się w lidze jest cały czas sprawą otwartą.

    - Przed sezonem mieliśmy znacznie lepsze założenia, co do miejsca w tabeli. Liczyliśmy przede wszystkim, że będziemy mieć na koncie jakieś punkty. Tak nie jest, dlatego rozwiązaliśmy umowę z trenerem - tłumaczy Czapiewski.

    W niedzielę, w meczu Polonii Piła w Bydgoszczy, zespół poprowadzą Andrzej Rzepka (były żużlowiec, obecnie klubowy mechanik) i kierownik drużyny Andrzej Zahorski. - Rozglądamy się za nowym szkoleniowcem, ale żadnego konkretnego nazwiska nie mamy na myśli. Dzisiaj, może jutro, sprawa się wyjaśni - mówi Czapiewski.

    - Miałem plany zbudowania w Pile czegoś trwałego. Kiedy zimą dwaj najlepsi zawodnicy: Rafał Dobrucki i Jarek Hampel stwierdzili, że sentymentów nie ma i odeszli z klubu, podjąłem wyzwanie i dalej prowadziłem drużynę, bo widziałem sens pracy z młodymi chłopakami, którzy w Polonii pozostali - mówi Czernicki. - Od czterech lat jestem poza domem. Teraz przyjdzie czas na przemyślenia i na zajęcie się rodziną. Wierzę jednak, że działacze Polonii dotrzymają obietnic, stworzą mocne zaplecze finansowe i żużel w Pile będzie się rozwijał...

    516 dni Czernickiego

    Czesław Czernicki podpisał dwuletni kontrakt z Polonią 8 grudnia 2001 r. Szkoleniowiec ten związany był wcześniej m.in. z ZKŻ Zielona Góra, WTS Atlas Wrocław i Włókniarzem Częstochowa.

    W sezonie 2002 pilanie zajęli w lidze 6. miejsce (7 zwycięstw, 2 remisy, 11 porażek). Po pięciu kolejkach tegorocznego sezonu Polonia bez punktu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

    Pod wodzą Czernickiego juniorzy Polonii zdobyli w 2002 roku złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych i srebrny w mistrzostwach drużynowych. Wicemistrzem Polski juniorów został też Jarosław Hampel.



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    152
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sciagnac go do Unii Leszno. Niech prezes wywali tego krzystyniaka (pseudofachowca) i sciagne prawdziwego trenera
    ktory zna sie na rzeczy i wie co robi!!

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sciagnac go do Unii Leszno. Niech prezes wywali tego krzystyniaka (pseudofachowca) i sciagne prawdziwego trenera
    ktory zna sie na rzeczy i wie co robi!!
    może nie jestem blisko leszczyńskiego speedway'a, ale wydaje mi się, że mimo wszystko tego typu wypowiedź jest zdecydowanie nie przystająca do rzeczywistości...

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-04-2003
    Postów
    1,218
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 80 w 56 postach

    gdzie czernicki ?

    wakaty w ;
    - bydgosczy

    albo zastepstwo w:
    - toruniu za zabika, ktory na razie daje plame ?
    - powrot do zielonej gory - gdyby potwierdzily sie ploty o odejsciu jadera ?
    - powrot do cz-wy ? za jego kadencji dobrze jezdzil czerwinski!

    na pewno nie w:
    - plie:P,
    - lesznie:),
    - we wrocku.

    I liga raczej nie wchodzi w gre, ze wzgledow ambicjalnych.

    Moim zdaniem najbardziej prawdopodobny wariant - to zielona gora.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    496
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Niestety...

    niektórzy kibice Unii wykazują się kompletnym brakiem zorientowania w sprawach żużlowych, no i tu mamy przykład. Ataki na trenera Krzystyniaka śmieszą mnie do bólu. Podstawowy zarzut: DLACZEGO REMPAŁA NIE PROWADZI PARY? Z WEWNĘTRZNYCH PÓL JEST PIĘĆ RAZY LEPSZY NIŻ Z ZEWNĘTRZNYCH!
    Pragnę zauważyć, że w części zasadniczej meczu KAŻDY zawodnik jedzie z KAŻDEGO pola startowego. Wystarczy spojrzeć w program zamiast oskarżać trenera o takie bzdury.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sciagnac go do Unii Leszno. Niech prezes wywali tego krzystyniaka (pseudofachowca) i sciagne prawdziwego trenera
    ktory zna sie na rzeczy i wie co robi!!
    Tak. A to ciekawe
    bardzo ciekawe
    co zrobi w tym klubie trener
    w klubie w ktorym scieraja sie ambicje zawodników

    ambicje rodzicow zawodników

    nie jest takie proste byc trenerem w takim klubie

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,807
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    MAKEJEK W CZYM CI PRZESZKADZA KRZYSTYNIAK ja do niego nie mam zadnych zarzutow jest jak jest on nie wsiadzie na motor i nie pojedzie za zawodnikow
    jedno o co mam zal do niego ze nie potrafi lub nie moze sprowadzic nie ktorych zawodnikow na ziemie
    pyra

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    - powrot do cz-wy ? za jego kadencji dobrze jezdzil czerwinski!
    chyba sobie zarty robisz !!!!!!!!
    nie potrzebujemy zadnych zmian !!!!!!!
    ostatnio pan czernicki został wygwizdany w czestochowie !

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    191
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A najgorsze w tym wszystkim jest to że zawsze trener jest winny że zawodnicy nie osiągają zadawalających wyników.Że zawodnik zagraniczny nie robi punktów winny trener,że zawodnik wybiera jazde w lidze zagranicznej bo nie otrzymuje pieniędzy winny trener,no i że zawodnik nie ma na remont silników także winny trener.Może działacze zaczną szukać winnych wśród siebie,wtedy może zaczną szanować ludzi którzy starają się zrobić coś z zniczego a tak właśnie jest w Pile.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czernicki na bruk

    Po ostatniej mojej wizycie w Pile jestem jak najbardziej za tym aby ten pan stracił licencje trenera za kare za preparowanie toru.Jakże załosnie wygladał z papierosem chodząc po torze i markujac naprawianie tego co wczesniej zaplanował aby osiagnac sukces za wszelka cene.
    Przypominam że za jego kadencji zgineli na torze w Zielonej Gorze Zarzecki i Pawlak. Jasne ze nie mozna obarczac go wina za ich śmierc ale jakoś od tej pory nigdy nie przekonywał mnie swoim warsztatem i tzw nosem do prowdzenia druzyny.Zatem panie Czernicki precz od ZKŻ. Za to co przygotował Pan dla naszego klubu ( i dla swoich tez) w postaci toru do kilejnych tragedii nalezy sie panu wieczna czerwona kartka. Podobno był pan niezłym urzedasem więc może tutaj pana miejsce, choć i tu może nie być łatwo bo przecież pani Ronowicz tez za panem nie przepada tak jak ja.
    Kibicom z PIły zycze sukcesów ich druzyny i madrego nastepcy Czernickiego.

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    06-05-2003
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Niech zatrodnia

    Niech zatrudnia Koselskiego on jest trenerem ktory potrafi poprowadzic zespol do sukcesu(z poloniab mistrz i brazowy medal)wiec moze pomoze polonip utrzymac sie w lidze

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    152
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    pyra

    MAKEJEK W CZYM CI PRZESZKADZA KRZYSTYNIAK ja do niego nie mam zadnych zarzutow jest jak jest on nie wsiadzie na motor i nie pojedzie za zawodnikow
    jedno o co mam zal do niego ze nie potrafi lub nie moze sprowadzic nie ktorych zawodnikow na ziemie
    ____________

    Przeszkadza mi i oki!!
    Dzieki niemu nie mamy DMP 2002
    Dzieki niemu mecz przegralismy z Zkz i Apatorem 2003
    Oczekuje od juniora 12-13 pkt a na kangura 10 pkt to nie narzeka!

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,807
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    oj makejek widze ze jestes wrecz fanatykiem pewnego juniora jak ten junior bedzie robil w nie mal kazdym meczu po 12- 13 tak jak adams to nikt nie bedzie narzekal jak w jednym czy drugim meczu zrobi 8-9 nwet punktow
    niby dlaczego janek jest winny ze unia nie miala dmp cz7y chodzi ci o mecz w bydgoszczy w rundzie finalowej czy cos innego
    nie wiem ja do janka poki co nie mam zadnych wiekszych pretesji
    a tak poza tym nigdy nie slyszalem aby trener unii wymagal od juniora z 3 letnim stazem 12-13 punktow
    a co do pana czarneckiego z takimi finanasami w takim skaldzie to kazdy inny trener tez nic nie zrobi takie moje zdanie
    a tor w pile preparowali tez za innych trenerow
    wiec znalezli dzialacze z pily pierwszego kozla ofiarnego
    tak jak bydgoszczy koselskiego
    a jak apator przegra nie daj boze nastepny mecz zgadnijcie kto dostanie po dupie tony jason czy zabik
    to jest poprostu chore
    pyra

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    24-03-2003
    Postów
    55
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oj makejek

    kompletnie nie znasz sie na zuzlu , brak slow . Czernickiego mam za jednego z wiekszych oszolomow w zuzlu i zdania nie zmienie. Myslal ze porobi kope na ciezkiego screena i mlodziez i sie jakos uda, zreszta to stary numer pily i przewidywalem to przed sezonem. Kwalifikacji zadnych , za to wylecial z czestochowy, Taki z niego oszolom , popytajcie zawodnikow to wam cos powiedza i on by mial trenowac leszno, dla mnie to jest pomysl nara

    pozdrawiam

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    28-04-2003
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Najwyższa pora.

    Po ostatnim moim wyjeździe do Piły na mecz ZKŻ, jeszcze bardziej przekonał mnie ten pan, że nie nadaję sie na trenera. Wypłyną on nagle za czasów Morawskiego zdobywając DMP, ale ludzie mając taką drużyne i taki sprzęt jakim Falubaz dysponował w tamtym czasie, to i ja będąc trenerem, zdobyła bym mistrzostwo. Wielki terner "od siadkówki" Czesio.
    To co zrobił z torem na tem mecz, to przeszedł sam siebie. A jeszcze jazda jego podopiecznych, jedz do przodu za wszelką cene nie ważne czy kogos w dechy wsadzisz, masz być pierwszy. Na tym polega jego nauka jazdy młodych żużlowców. A po zatym tam gdzie Czesio tam zawsze były niesnaski, zawsze wprowadzał zamęt.
    Brawo Polonia, szkoda że tak późno.
    Jeszcze jedno należy mu zabrać licencje trenerską.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    08-05-2002
    Postów
    153
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    O ile mnie pamięć nie myli

    Jako że kibicuję Motorowi Lublin, z którym słynny Czesio nie miał nic wspólnego, wydaje mi się że będę w miarę obiektywnym obserwatorem poczynań tego pana przez ostatnie kilkanaście lat.

    W oczy rzuca się od wielu lat konfliktowość tego jegomościa. Wielu, zwłaszcza młodych zawodników miało z nim na pieńku. Wymienię choćby (jeśli się pomyliłem proszę o wybaczenie): Czerwiński, Bardecki, Malecha. Rozumiem, że młodzi ludzie są trudni do okiełznania, ale trener musi - oprócz fachowości merytorycznej (której i tak Czernickiemu brakowało zawsze)- tworzyć pozytywną atmosferę wewnątrz zespołu. W systemach motywacyjnych nie może być tylko mowa o karach. A tych nigdy za czasów trenerki Czernickiego nie brakowało. Głośne konflikty z żużlowcami młodego pokolenia to chleb powszedni za czasów rządów Czesia.

    Tym samym cieszę się, że poznano się w końcu na Czesiu.

    Dalej sobie będę obserwował poczynania tego Pana. Choć myślę, że nie wyciągnie on z kroku pilskich dziąłaczy należytych wniosków i będzie starał się przedstawić jako kozioł ofiarny, którego obarczono odpowiedzialnością za słabą jazdę jego podopiecznych.

    pozdrawiam
    lucki73

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    26-03-2003
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Pile, w obecnej sytuacji kadrowej żaden trener nic nie zrobi. Nie ma szans. Jaki był, jaki jest Czernicki trudno oceniać. Nie sądzę aby chciał przegrywać, żaden trener nie ma satysfakcji z porażek.
    Na pewno dobrze pracował z młodzieżą, z którą osiągał sukcesy. Ale przy braku funduszy na podstawowe potrzeby zawodników, dysponując niezłą młodzieżą, przeciętnymi seniorami i "śmiesznymi" obcokrajowcami - można powalczyć być może w I lub II lidze.
    W dobrym, bogatym klubie każdy trener osiągnie sukces. W Pile, przy takim składzie nikt cudów nie zrobi.
    Pozdrawiam - zibi

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2002
    Postów
    207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba Mario troche przesadziłeś. Ja rozumiem, że Czernicki nie każdemu przypadł do gustu i można mu wiele zarzucić. Też za nim nieprzepadam. Jednak przypominanie przy tej okazji śmierci Pawlaka i Zarzeckiego to chwyt poniżej pasa. Pewnie wiesz, że Czernicki bardzo przeżył tą tragedie i na parę lat zrezygnował z pracy trenerskiej. Żadnemu trenerowi nie życzę takiego wydarzenia.
    A obecnie Czernicki na pewno sobie poradzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •