Pokaż wyniki od 1 do 28 z 28

Wątek: Młodzi żużlowcy na torze!

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    21-10-2002
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Młodzi żużlowcy na torze!

    Witam!

    Mam malenkie pytanko do wszystkich forumowiczow. Kocham speedway i chcialbym stac sie jednym z jego rycerzy. Mieszkam obok Zielonej Gory i bardzo chcialbym jezdzic w szkolce zuzlowej. Mam 180cm wzrostu 15 lat i wielkie checi.
    Boje sie tego ze nie moglbym spelnic wszystkich rzeczy i nie zostac zuzlowcem.Chcialbym sie przygotowac do testu w szkolkce i zdac go w 100%.

    Mam pytanie jakie wymagania musialbym spelnic aby dostc sie do szkolki.

    Za wszystkie odpowiedi z Gory dziekuje!!!


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam !
    Wiem, że istnieją określone wymogi, które trzeba spełnić, aby uprawiać tak piękny sport jakim jest żużel. Chętnie Ci w tym pomogę i napiszę co musisz spełnić (jak mówie wiele klubów do tego się nie stosuje). A tak wygląda to na papierze:

    JAK ZOSTAĆ ŻUŻLOWCEM ...

    • trzeba mieć ukończone 15 lat
    • pozwolenie opiekunów, dyrekcji szkoły
    • zaświadczenie lekarskie
    • stan zdrowia pozwalający na uprawianie sportu żużlowego
    • umiejętność jazdy na motocyklu użytkowym
    • poznanie wielu przepisów i teorii
    • poznanie budowy i eksploatacji motocykla
    • praktyki (prace warsztatowe)
    • egzamin wewnętrzny w klubie
    • zasadnicze szkolenie na torze
    • sprawdzian ogólnorozwojowy (drążek 7x, poręcze 10x, przysiady na prawej nodze 15x itp.)
    • egzamin ustalony przez GKSŻ (część teoretyczna, część praktyczna)
    • otrzymanie licencji zawodnika

    Do tego dochodzi jeszcze odpowiednia masa ciała, ale nie jestem w stanie Ci powiedzieć ile ona wynosi. Z tego co słyszałem w Rybniku trener Grabowski wymaga, aby nie przekraczała ona 55 kg ale mając 180 cm wzrostu nie wiem jak można ważyć 55 kg ...

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    No moim zdaniem to juz troche za późno...

    W wieku 15 lat mlode lebki smigają juz na mini-torach slizgiem kontrolowanym :D

    Ale nie zniechecaj sie !
    Powodzenia !

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem, kto teraz jest trenerem szkółki w Zielonej Górze. Niemniej przypominam sobie, że Aleksander Janas powiedział, że 15 lat to optymalny wiek na rozpoczęcie treningów. Oczywiście warunki fizyczne są bardzo istotne. Ale wymogi pana Grabowskiego (waga nie przekraczająca 55 kg) to ewidentna głupota! Zgodzę się z tym, że żużlowiec nie może mieć zbyt wielkiej masy. Ale przy 180 cm wzrostu ważyć 55 kg?! Musiałbyś chyba jeździć z kroplówą :P. A rybniccy szkółkowicze to chuchra nieziemskie, wyglądają jak niedożywieni.
    Jeszcze słów kilka na temat tego, czy za późno, czy nie. Otóż, jak zapewne wiesz, wielu zawodników zaczynało bardzo późno. Sam Ermolenko w wieku 18 lat pierwszy raz na oczy widział żużel, jeździć zaczął jeszcze później i zdążył jeszcze zdobyć mistrzostwo świata. Wiem, że taki Ermolenko trafia się raz na tysiąc, może więcej. Ale skąd wiesz czy Ty nim nie jesteś? Ja mam już 17 lat, w wieku lat 4 poszedłem pierwszy raz na żużel i od tamtego czasu już wiedziałem, jaki sport chcę uprawiać. Gdyby nie to, że trzy lata temu nie uzyskałem zgody rodziców, dziś być może byłbym żużlowcem. Mimo wszystko wierzę, ba, wiem, że kiedyś dosiądę motocykla i odjadę conajmniej kilka okrążeń. Tobie, życzę powodzenia, próbuj i nie załamuj się, stary :).

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Simon ja mialem identyczna sytuacje! Obecnie mam 16 lat a jakieś 3 lata temu chcialem zapisac sie do szkolki zuzlowej ale nie otrzymalem zgody rodzicow. Mama powiedziala ze nie bedzie zbierala kosci z toru. Kiedy ponownie zapytalem sie ich o to jakies 2 miesiace temu to poniewaz teraz jestem juz starszy i smodzielny uslyszalem ze sie zgadzaja. Ale w wieku 16 lat to ja sobie moge ... Gdyby wszystko bylo ok w takim wieku moglbym juz smigac po torze. Ale sam mam nadzieje ze kiedys zalatwie jakis motorek i cos pojezdze zeby tylko poczuc na czym to polega i czy rzeczywiscie jest to takie trudne, pozdrawiam !

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A rybniccy szkółkowicze to chuchra nieziemskie, wyglądają jak niedożywieni.
    Z tym to się zgodzę! W tamtym roku podczas meczu Jasol - RKM siedziałem na trybunce w parku maszyn i jak zobaczyłem Chromika z bliska to aż się przestraszyłem. Nie wiem czy koleś waży z 50 kg, a nogi ma takie jak moje ręce ...

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Nic się nie przejmuj.Ja zaczynałem się interesować sportem jak poscy siatkarze pod wodzą Wagnera zdobywali mistrza świata.Wielkim siatkarzem nie zostałem, ale jaka frajda móc zasmakować dyscypliny swoich idoli.Póżniej przerzuciłem się na żużel.Tylko to już inna sprawa, tu trzeba mieć kasę i to nie małą.Więc jak cię stać to spróbuj,jak nie wyjdzie to zostanie frajda i przekonanie że wiesz więcej o tym sporcie niż "reszta" kibiców na stadionie.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    FIS ale jak Ci idzie z tą jazdą? Jeździsz jeszcze czy będziesz zdawał licencję czy co? Kurde o siatce to mi nie mów, bo w siatkę może grać każdy :) Z zużlem jest gorzej. Grając w siatę mogę sobie palca złamać a tutaj ... :) Powiedz jak wrażenia po pierwszej jeździe OK ?

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze trochę o tej masie u żużlowców :P.
    Dobo, Chromik to jeszcze nic, Ty Czerwińskiego chyba nie widziałeś! W zeszłym roku na łamach "Tygodnika Żużlowego" red. Zaguła (co do tego nie jestem pewien) poruszył tę kwestię. I napisał o Czerwińskim coś w tym stylu: "...obecnie zawodnik tak na oko waży 50 kilogramów, jest strasznie wychudzony. Gdyby poddał się specjalistycznym badaniom, lekarze mieliby poważny problem z określeniem, czy chłopak nadaje się do wyczynowego uprawiania sportu".
    Mój młodszy brat też chciał zapisać się do szkółki (jemu już udało się uzyskać zgodę rodziców, co zresztą trochę mnie zabolało, ale to był efekt jego taktyki) i zrobiłby to, gdyby nie te bzdurne wymogi trenera Grabowskiego. Pierwsze pytanie, które szkoleniowiec zadał, było o wagę. Odpowiedź: 70 kg (ale wzrostu jakieś 178 cm). Pomyślałem więc, że młody zrzuci co najwyżej kilka kilogramów i będzie trenował. Ale pan Grabowski od razu rzucił: "20 kilo zrzucić" Gość wydał mi się żałosny. A tak szczerze powiedziawszy, to mój brat nie ma nawet za bardzo z czego zrzucać, bo tej masy nie zrobił siedząc przy komputerze.
    Tak więc wszędzie inaczej to wygląda. Pozdrawiam.:)

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rzeczywiście to co Grabowski powiedział jest żałosne ! Ja nie wiem obecnie mam 172 cm i ważę 60 kg. Jakieś 3 miechy temu ważyłem 55 i mówili mi kościotrup, pytając co z sobą zrobiłem. Nie wyobrażam sobie jakbym wyglądał mając 50 kg wagi i jeszcze dodam, że dużo ćwiczę <paker> ;)

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach

    Dobo

    FIS ale jak Ci idzie z tą jazdą? Jeździsz jeszcze czy będziesz zdawał licencję czy co? Kurde o siatce to mi nie mów, bo w siatkę może grać każdy :) Z zużlem jest gorzej. Grając w siatę mogę sobie palca złamać a tutaj ... :) Powiedz jak wrażenia po pierwszej jeździe OK ?
    Nie jeżdziłem, nie jeżdżę i chyba nie będę jeżdził.W siatkę nie może grać każdy, przemyśl to jeszcze raz co napisałeś.Nie ma chyba takiego sportu gdzie nadaje się każdy, wszędzie potrzebne są jakieś predyspozycje.Porównaj to z żużlem, ręczę ci że w innych sportach jest podobnie, nie chodzi tu o te same predyspozycje tylko o schemat.Co do pierwszej jazdy to już pisałem, chciałbym bardzo spróbować, ale tych osób w klubie co znałem już nie ma(H.Brodala,Dariusz Baliński).W twoim wpisie widzę chęć ponabijania się ze mnie.Po ? latach przyznasz mi rację.Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale ja pamiętam jak w wieku przed i szkolnym każdy chciał być Maugarem, Jancarzem, Plechem, utożsamiał się i chciał przeżywać smak zwycięstwa tak jak oni pędząc na rowerku bobo w koło piaskownicy.O to mi właśnie chodziło.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Póżniej przerzuciłem się na żużel.Tylko to już inna sprawa, tu trzeba mieć kasę i to nie małą.
    Hey! Nigdy w życiu nie nabijam sie z Ciebie. Czytając te słowa zrozumiałem, że Ty się przerzuciłeś i, że jeździsz. Teraz już wiem, że chodzi o kibicowanie. A pisząc o siatce miałem to na myśli, że jest to sport dla wszystkich bo w siatkę gra się wszędzie na osiedlu, w szkole itp. A żużel niestety nie stwarza takiej możliwości, żeby od zaraz wsiąść na motor i sobie pojeździć. Mam nadzieję, że teraz mnie zrozumiałeś ! Jeżeli chodzi o wiek to mam 16 lat :)

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-07-2002
    Postów
    592
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dobo

    . Ale w wieku 16 lat to ja sobie moge ... Gdyby wszystko bylo ok w takim wieku moglbym juz smigac po torze. Ale sam mam nadzieje ze kiedys zalatwie jakis motorek i cos pojezdze zeby tylko poczuc na czym to polega i czy rzeczywiscie jest to takie trudne, pozdrawiam !

    Ja też miałem plany zapisac sie do szkólki, ale chyba jestem juz za stary mam 16 lat, ale tez mam takie małe marzenie zeby kupic sobie starego jakiegos rzęcha i po jakims nawet polu pojezdzic:)( ja za Simonem juz tyle na ten temat rozmawialismy co nie??:))

    A i jeszcze jedno Dobo, wiesz ze mamy identycze warunki fizyczne??:D

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar FIS
    Dołączył
    12-01-2003
    Postów
    522
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Póżniej przerzuciłem się na żużel.Tylko to już inna sprawa, tu trzeba mieć kasę i to nie małą.
    Hey! Nigdy w życiu nie nabijam sie z Ciebie. Czytając te słowa zrozumiałem, że Ty się przerzuciłeś i, że jeździsz. Teraz już wiem, że chodzi o kibicowanie. A pisząc o siatce miałem to na myśli, że jest to sport dla wszystkich bo w siatkę gra się wszędzie na osiedlu, w szkole itp. A żużel niestety nie stwarza takiej możliwości, żeby od zaraz wsiąść na motor i sobie pojeździć. Mam nadzieję, że teraz mnie zrozumiałeś ! Jeżeli chodzi o wiek to mam 16 lat :)
    Zrozumiałem zrozumiałem, myślałem że chodzi Tobie o predyspozycje, a nie o możliwości.

    Pozdrawiam.

    Wszyskie przemyślenia są własne, za ewentualną zbieżność autor nie ponosi odpowiedzialności

    Tolerancja i obiektywizm

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [b]Co wy gadacie????
    Na co jest za pozno w wieku 16 lat???
    Nasz Staszek Burza o ile sie nie myle zaczal trenowac majac 18 czy 19 lat a licencje zdal majac 20 lat!!!

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja uważam, że za późno nie jest nigdy. Natomiast im człowiek starszy, tym trudniej rozpocząć mu treningi. Trenerzy niechętnie przyjmują już nawet szesnastolatków. W Polsce znajdziemy zaledwie kilka szkółek, do których zapisać można się po ukończeniu 18 lat. Maryjan przytoczył przykład Staszka Burzy, ja znam jeszcze kilku innych, którzy zaczynali w późnym wieku. Czy patrząc na ich jazdę, możemy powiedzieć, że są gorsi od tych, którzy zdawali licencję w wieku 16 lat? Ja tego jakoś nie zauważam. Wydaje mi się jednak, że takie a nie inne podejście trenerów do sprawy wynika stąd, że klubom nie opłaca się inwestować w zawodnika, który niedługo skończy wiek juniora. Rozmawiałem całkiem niedawno ze znajomym, który już ma za sobą krótki żużlowy epizod. Jeździć zaczął w ubiegłym sezonie, w wieku... 24 lat.
    Za niecały rok skończę 18 lat i jeśli pojawi się szansa na treningi w jakiejś szkółce, z pewnością ją wykorzystam. Spróbuję, zobaczę wtedy jak mi pójdzie jazda, określę czy to ma sens. Później zastanowię się co dalej. :)
    Pozdrawiam.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mysle ze wiek nie jest az taki istotny
    Jezeli ten facet cos robil w sensie sportu
    (mysle o o golnorozwojowce)
    Jezeli jest sprawny fizycznie
    ma pojecie
    kuma zuzel;-)

    To czy to 15 czy 16 czy nawet 17 lat nie gra roli
    co innego gdyby prosto o Tv
    to co innego:-)

    Pozdrawiam

    a 180 cm to chyba ciut za duzo
    bo masz 15 lat i chyba ci sie polepszy
    wiec ....
    popatrz na wysokich zuzlowcow, maja przechlapane:-)

  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    24-04-2003
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ja też chce

    Mam 13 lat i chciałbym jeździć na żużlu ale rodzice powiedzieli że bym sie pozabijał poniewaz ja mam taki charakter ze zawsze musze byc pierwszy, jestem bardzo waleczny.Mieszkam w Nowej Soli i z kolegami zawsze jezdzimy na takim rondzie w lesie i zawsze koncze obojetnie jaki turniej zawsze 15 pkt. Myśle ze jak bym startowal tez takie cos wykabinowal czyli 15 pkt. A tak dla ciekawych mam 156 cm wzrostu i waże 46 kg. A chęci do startowania mam ogromne jestem taki ze wszystkiego sie szybko ucze.
    Mój numer gg 2623382

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Na początek chciałbym powiedzieć ze to juz inne czasy a chodzi mi o to ze Janusz Stachyra zdając licenje był juz bodaj seniorem!! I jak jeździł to cacy!! Wiec jeśli masz chęci to nie siedz przed kompem tylko gnaj do trenera szkółki (zapewne Jąder) i powiedz ze chcesz sie zapisać, zrób badania, weź umowe (chodzi o papierek do podpisania przez rodziców ze sie zgadzają) i jechana:D. W każdym razie powodzenia, moze mamy do czynienia z drugim Huszczą!!!

    A po drugie jak chcesz tak na poważnie to bys musial zainwestować jakies 2 000 zł zeby se kupić buty, laczek, gogle, kask, rekawiczki, ochraniacze na: łokcie i kregosłup no i jak chcesz to na piszczele, no i jakis strój do jeżdżenia (mogą byc nawet dresy!!). Wydaje sie ze duzo, ale nie trzeba przeciez nowego!! Tak przynajmniej jest w Gdańsku, bez takich akcesoriów mozna se pomarzyć o jeździe... nieraz mi sie wydaje ze szkółka to wieksi zawodowcy niz zawodnicy;)
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jejq, ale się napaliłem ! Pytałem niedawno starszych czy mogę i usłyszałem "rób jak uważasz". Obecnie mam 16 lat (3 gim). Uważacie, że jeszcze mam szansę? Proszę o odp. a ja dziś lub jutro poruszę ten temat z rodzicami. Kurde chodzi mi tylko o to, że to jest jednak obowiązek bo i szkoła itp.

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    gadanie

    a ja chodze do szkułki i waze 65kg

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cześć; ktoś coś tam palnął o anorektycznych juniorkach z rybnika; stanowczo protestuję - wystarczy przypomnieć sobie Musiolika , jaki z niego kawał chłopa wyrósł; rybniccy kibice wymyślili mu nawet swego czasu (kiedy się jeszcze mieścił na motorze) ksywkę Max-Kiełbasa; ale facet wymiatał:)

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    21-10-2002
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Dziekuje

    Dzieki za wszystkie wpisy na pewnmo mi wiele pomogly!!!

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a ja chodze do szkułki i waze 65kg
    Zajdź czasmi też do "szkółki"

    przyda Ci sie.
    Choc moze masz racje
    lepiej pisac "czysta" niz "trzysta" na czeku
    najwazniejsze zeby kasa byla na koncie
    prawda??

    Pozdrawiam

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    21-04-2003
    Postów
    298
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sebastian Smoter jezdzi na zuzlu i wazy prawie stowe:P, i jak w zeszlym sezonie powiedzial prezes Bartkowiak "Niedlugo juz go chyba zaden silnik nie uwiezie.":P:P:P

  26. Powrót do góry    #26
    Początkujący
    Dołączył
    17-05-2003
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ?

    Ja mam 13 lat i waże 39 kg. ! Jak myślicie nadaje się na żużlowca?

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Czy nadajesz sie na żuzlowca moze sie okazać jedynie na torze:P. Jak bedziesz siedział przed kompem i gapił sie w niego to napewno sie nie przekonasz czy masz smykałke, czy ci sie to podoba i czy jest jakiś sens to robić. Prubuj jakoś zagadać z rodzinką zeby cie zapisali i bedzie good. A co do wagi , to pisałeś ze twoi rodzice tyle zarabiają a troche niedożywionyjestes co?? ;)
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2002
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    nie ściemniaj

    Ja mam 13 lat i waże 39 kg. ! Jak myślicie nadaje się na żużlowca?
    Chlopie zalozyles watek "Szkolka zuzlowa B.Nowaka" w ktorym piszesz,ze masz 18 latek.
    Zastanow sie,bo mozg to masz chyba siedmiolatka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •