Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: MŚ w łyżwiarstwie figurowym

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-12-2001
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    MŚ w łyżwiarstwie figurowym

    Dziś w nocy, w stolicy Stanów Zjednoczonych rozpoczynają się MŚ w łyżwiarstwie figurowym. Zapraszam do wpisywania wszelkich komentarzy dotyczących największej łyżwiarskiej imprezy w tym roku

  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    22-09-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dorota Zagórska i Mariusz Siudek zajmują piąte miejsce po programie krótkim par sportowych w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie figurowym, które rozpoczęły się w Waszyngtonie.
    Prowadzą aktualni mistrzowie Europy i srebrni medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata, Rosjanie Tatiana Totmianina i Maksym Marynin. Na drugim miejscu plasują się broniący tytułu wywalczonego rok temu w Nagano Chińczycy Xue Shen i Hongbo Zhao, a trzecią pozycję zajmuje kolejny duet z Rosji - Maria Pietrowa/Aleksiej Tichonow.

    Zagórską i Siudka wyprzedzają jeszcze kolejni Rosjanie - Julia Obertas i Aleksiej Sokołow.

    Maciej Kuś nie zakwalifikował się do programu krótkiego solistów. W poniedziałkowych (czasu lokalnego) kwalifikacjach zajął 16. miejsce w grupie A. Do programu krótkiego awansowało 30 łyżwiarzy - po 15 zawodników z grup A i B.

    Reprezentant Polski otrzymał od sędziów niskie noty - od 3,8 do 4,3 pkt.

    W swoich grupach triumfowali Rosjanin Jewgienij Pluszenko i Amerykanin Michael Weiss.

    Wyniki:

    pary sportowe - program krótki:


    1. Tatiana Totmianina/Maksym Marynin (Rosja) 0,5 pkt
    2. Shen Xue/Zhao Hongbo (Chiny) 1,0
    3. Maria Pietrowa/Aleksiej Tichonow (Rosja) 1,5
    4. Julia Obertas/Aleksiej Sokołow (Rosja) 2,0
    5. Dorota Zagórska/Mariusz Siudek (Polska) 2,5
    6. Anabelle Langlois/Patrice Archetto (Kanada)3,0
    7. Zhang Dan/Zhang Hao (Chiny) 3,5
    8. Pang Qing/Tong Jian (Chiny) 4,0
    9. Sarah Abitbol/Stephane Bernadis (Francja) 4,5
    10. Katerina Berankova/Otto Dlabola (Czechy) 5,0

    soliści - kwalifikacje:


    Grupa A:
    1. Jewgienij Pluszenko (Rosja) 0,4 pkt
    2. Tim Goebel (USA) 0,8
    3. Stephane Lambiel (Szwajcaria) 1,2
    4. Li Chengjiang (Chiny) 1,6
    5. Emanuel Sandhu (Kanada) 2,0
    6. Jeffrey Buttle (Kanada) 2,4
    ...
    16. Maciej Kuś (Polska) 6,4

    Grupa B:
    1. Michael Weiss (USA) 0,4 pkt
    2. Takeshi Honda (Japonia) 0,8
    3. Ryan Jahnke (USA) 1,2
    4. Ilia Klimkin (Rosja) 1,6
    5. Zhang Min (Chiny) 2,0
    6. Sergiej Dawidow (Białoruś) 2,4

    wp.pl

    Szkoda mi Siudków bo uważam że powinni być na miejscu czwartym a nie piątym. Ale po programie dowolnym który zawsze lepiej im wychodzi myślę że awansują.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    03-03-2003
    Postów
    2,114
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak nie lubie tej dyscypliny jedno wielkie oszustwo.Jeden do drugiego sędziego mówi jaką note dać czy jak to się nazywa,przykład z Salt Lake City każdy z was pewnie pamięta.W ogóle bez sensu szkoda czasu na oglądanie takiego czegoś to już wole Curling oglądać bo tam przynajmniej nie ma sędziów,którzy decydują o zwycięstwie.Bez sensu są takie dyscyplin,że o zwycięstwie decyduje sędzia.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wp.pl
    Ja może czegoś nie wiem, ale czy dla wp i onetu pisze jedna i ta sama osoba?? Bo dokładnie taki sam tekst znajduje się na onecie, tylko że w postaci dwóch newsów. Ktoś mi wyjaśni, jak to jest??

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Ja może czegoś nie wiem, ale czy dla wp i onetu pisze jedna i ta sama osoba?? Bo dokładnie taki sam tekst znajduje się na onecie, tylko że w postaci dwóch newsów. Ktoś mi wyjaśni, jak to jest??
    Spieszę z wyjaśnieniem:p. Po prostu wszystkie portale ogólnopolskie ciągną info z Polskiej Agencji Prasowej, stąd ten brak różnic. Mam nadzieję, że odpowiedź jest zadowalająca :).
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spieszę z wyjaśnieniem:p. Po prostu wszystkie portale ogólnopolskie ciągną info z Polskiej Agencji Prasowej, stąd ten brak różnic. Mam nadzieję, że odpowiedź jest zadowalająca :).
    Ależ oczywiście, bardzo dziękuję. Tak właśnie pomyślałam o PAP, ale już po napisaniu tego posta:) Będę o to jedno mądrzejsza:P

  7. Powrót do góry    #7
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    TAK ZEBY BYLO TROSZKE NA CZASIE:

    Polska para taneczna - Agnieszka Dulej i Sławomir Janicki zajmuje 27. miejsce po tańcach oryginalnych na MŚ w Waszyngtonie.(nie zakwalifikowali sie do tancow dowolnych)
    Kanadyjczycy Shae-Lynn Bourne i Victor Kraatz zdobyli złoty medal w konkurencji par tanecznych.

    Rosjanin Jewgieij Pluszczenko zdobył tytuł MIstrza Świata po bezbłednym wykonaniu swojego popisowego numeru:skoku poczwornego i dwoch potrojnych. Drugie miejsce ma Amerykanin Timothy Globel , brazowy medal zdobyl Takeshi Honda (Japonia).

    Amerykanka Michelle Kwan prowadzi po programie krótkim solistek.

    A Siudkowie zakonczyli rywalizacje na 7. pozycji (nieudane - rittberger i axel)


  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Solistki wczoraj jeździły :):):), no i wreszcie było na co popatrzeć, już pomijam fakt, że dziewczęta się technicznie nie rozwijają, ale ta Wołczkowa to jest niezła strzała :p.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    26-08-2002
    Postów
    259
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mistrzostwa, Mistrzostwa...i po mistrzostwach. Zrobię sobie tutaj takie małe podsumowanko tejże imprezy.
    Zacznę od naszej największej nadzieji medalowej, czyli Doroty Zagórskiej i Mariusza Siudka. Uważam, iż po programie krótkim powinni zajmować czwartą lokatę. Ale sędziowie jak to sędziowie...na trzecie miejsce "wpakowali" parę rosyjską Pietrowa, Tichonov, choć ci na to nie zasłużyli. Ale mniejsza o to. Nasza para miała jeszcze szanse na medal, ale warunkiem było czyste pojechanie programu dowlnego. No i tu dała znać o sobie słaba psychika Doroty, błedy w skokach wyeliminowały ich z walki o medale. A poza tym, jak słusznie zauważyli komentatorzy Eurosportu, Siudkowie mają słaby kontakt z publicznością, nie potrafią jej poderwać do zabawy i to być moze dyskwalifikuje ich u sędziów, kiedy ci mają do podjęcia trudne decyzje. Przykładem na to mogą być kilkukrotne przegrane z parą Francuzką. nie wiem czy nasza para jest jeszcze w stanie walczyć w przyszłości o medale, czas pokaże.
    Zwycięzcami, jak najbardziej słusznie, zostali Chińczycy, pojechali świetny program.

    W rywalizacji splistów nie mogło być innego zwycięzcy. Pluszczenko to mistrz nad mistrzami i tylko Jagudin i Abt mogliby mu zaszkodzić. Choć muszę przyznać, ze bardzo podobał mi się występ zdobywcy drugiego miejsca Timothy Goebela.

    W rywalizacji par tanecznych, pod nieobecnosć Sylwi Nowak i Sebastiana Kolasińskiego, nie mieliśmy za bardzo czym się emocjonować. Nasza młoda para ma jeszcze za mało doświadczenia na takie imprezy. Kanadyjczycy słusznie zajęli pierwsze miejsce. Mnie osobiście podobali się również zdobywcy trzeciego miejsca - reprezentanci Bułgarii.

    Jeśli chodzi o rywalizację pań, to nie mogę za wiele powiedziec, ponieważ nie widziałam wszystkich występów, a wśród nich tego najważniejszego Michelle Kwan. Z relacji komentatorów wynika, że pojechała bardzo dobrze i słusznie wygrała

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    20-08-2001
    Postów
    58
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    male podsumowanie ode mnie:

    PARY TANECZNE
    ta czesc bez wybornej pary M.Anissina i G.Peizerat juz nie jest taka sama... Coz tu duzo mowic - brak tej pary jest naprawde odczuwalny, zwlaszcza w Programie Dowolnym, nie mowiac juz o Pokazach Mistrzow, gdzie swietnego programu do Suzanna w zyciu nie zastapia melancholijne wystepu Lobaczewa-Awerbuch... I tu drugi aspekt. Wydawalo sie, ze po odejsciu Francuzow Lobaczewa-Awerbuch sa pewnymi faworytami wszystkich imprez... A tu taka niespodziewanka - jednak Kanadyjczykom sie nalezalo...

    PARY SPORTOWE
    Wielka szkoda Siudkow... Ale coz - nie czas plakac nad rozlanym mlekiem, tylko sie zebrac, bo czas wciaz tyka na nich niekorzysc. Co do wygranej chinskiej pary - nalezalo sie, aczkolwiek ja mam jakis sentyment do pary rosyjskiej :D mimo afery Salt Lake City...

    SOLISCI:
    Bez Jagudina, to rzecz jasna Pluszczenko musial wygrac... Nawet Goebels mu nie mogl zagrozic... Gdyby jeszcz byl Abt - moze byloby ciekawiej, a tak - bylo wiadome od poczatku, zwlaszcza ze Amerykanin nie skacze 4-3-3...
    Szkoda mi jednak Hondy... lubie goscia, a tu tylko 3...

    SOLISTKI:
    Heh... To zostawilem sobie na koniec... Cieszy mnie, ze wygrala Kwan, bo pojechala rewelacyjnie... Zero bledow, piekne skoki (a ona skacze nisko, wiec podwojne brawa), piekny uklad... Brawa dla Eleny Sokolowej - taki comeback rzadko sie zdarza! Szkoda mi Sashy Cohen... Dziewczyna jest genialna - swietnie jezdzi, swietne ma przygotowanie baletowe (skubana jest tak rozciagnieta, ze ho... te jej jaskolki z calkowicie prosta noga - jejq!!!), swietne artystyczne, ale strasznie slaba jest psychicznie - pomylki w praktycznie najprostszych czesciach programu - szkoda! Gdyby pojechala dowolny tak, jak na Pokazach Mistrzow, mialaby medal...

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Z uwagi, że też sobie obejrzałem mistrzostwa, pozwolę sobie na krótki komentarz.

    Siudkowie na miarę możliwości, nie uważam, aby było ich stać na cokolwiek więcej. Nie są błyskotliwi technicznie, a i wrażeniem artystycznym nie porażają, nie umieją także niestety pojechać pod publikę. Całkowicie zasłużone zwycięstwo Chińczyków poparte znakomitą jak zawsze techniką (poczwórny :o twist) i nienagannym ubaletowieniem. Nareszcie Ruscy na tarczy.

    Tańce były wyjątkowo bezbarwne, szczerze powiedziawszy najbardziej zawsze podobali mi się Włosi, Francuzów nie lubiłem za bardzo, a Kanadyjczycy dostali tytuł za to, że skończyli karierę. Osobiście uważam, że rock w wykonaniu Rosjan, aczkolwiek był programem dość rewiowym, zasługiwał na pierwsze miejsce.

    Soliści nie zawiedli, Pluszenko miał wygrać i wygrał zdecydowanie, drobnym zgrzytem jest dla mnie drugie miejsce Goebela, Honda także artystycznie nie zachwycił. Dałbym stanowczo medal Weissowi.

    Kwan wygrała powiedzmy zasłużenie, no nie można oczywiście porównywać jeszcze do niej Sokołowej, ale technicznie jest od niej gorsza. Obydwie bije na głowę wspomniana Cohen, która gdyby nie upadki przy prostych elementach miałaby nawet złoto ! A przecież w tym roku wygrała Grand Prix.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •