Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 89

Wątek: Loty w Planicy - Mamy Puchar Swiata !!

  1. Powrót do góry    #1
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Loty w Planicy - Mamy Puchar Swiata !!

    Już w najbliższy weekend koniec sezonu. Skoczkowie zgodnie z tradycją udadzą się do Planicy, gdzie na słynnej Velikance odbędą się 3 konkursy - drużynowy w piątek i indywidualne w sobotę i niedzielę.
    Polecam stronę http://www.planica.info/
    Podstawowe informacje o obiekcie:

    Punkt K: 185m
    Odległość sędziowska: 215m
    Średnia prędkość na progu: 101km/h
    Rekord: Andreas Goldberger 225m (2000)

    Światowe rekordy ustanawiane w Planicy:
    1934 Birger Ruud 92 m
    Sigmund Ruud ( nieustany skok) 95,5 m
    1935 Reidar Andersen AUT 99 m
    1936 Sepp Bradl AUT 101,5
    1938 Sepp Bradl AUT 107,0
    1941 Rudi Gehring GER 108,0
    1941 Franz Mair GER 109,0
    1941 Hans Lahr GER 111,0
    1941 Paul Kraus GER 112,0
    1941 Rudi Gehring GER 118,0
    1948 Fritz Tschannen SUI 120,0
    1969 Björn Wirkola NOR 156,0
    1969 Björn Wirkola NOR 160,0
    1969 Jiri Raska ZSSR 164,0
    1969 Manfred Wolf NRD 165,0
    1985 Mike Holland USA 186,0
    1985 Matti Nykänen FIN 187,0
    1985 Matti Nykänen FIN 190,0
    1987 Vegard Opaas NOR 193,0
    1987 Piotr Fijas POL 194,0
    1994 Martin Höllwarth AUT 196,0
    1994 Toni Nieminen FIN 203,0
    1994 Espen Bredesen NOR 209,0
    1997 Espen Bredesen NOR 210,0
    1997 Lasse Ottesen NOR 212,0
    1999 Martin Schmitt GER 214,5
    1999 Tommy Ingebrigtsen NOR 219,5
    2000 Thomas Hörl AUT 224,5
    2000 Andreas Goldberger AUT 225,0






  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach

    Rekord musi być ;)

    No ta Franca jest wyjątkowo wielka :P
    Mam nadzieję że w obecnej dyspozycji Adam poważnie zagrozi nieoficjalnemu rekordowi świata w locie narciarskim Goldbergera. Już w zeszłym sezonie było blisko ale wiatr okazał się silniejszy. Oby tym razem nie przeszkodził...

    Sytuacja jest tym ciekawsza że reszta Polaków skokami w Lahti dała dupska dzięki czemu do Planicy nie jadą i nasz Adam sobie odpocznie od drużynówki :)

    Chociaż ma to i złą stronę... Dlaczego ?? Ano dlatego :
    Światowe rekordy ustanawiane w Planicy:
    1934 Birger Ruud 92 m
    No i niestety była szansa że Robert Mateja poprawi rekord świata a tu nic z tego :(:(:(

  3. Powrót do góry    #3
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sytuacja jest tym ciekawsza że reszta Polaków skokami w Lahti dała dupska dzięki czemu do Planicy nie jadą i nasz Adam sobie odpocznie od drużynówki

    Chociaż ma to i złą stronę... Dlaczego ?? Ano dlatego :

    Cytuję:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Światowe rekordy ustanawiane w Planicy:
    1934 Birger Ruud 92 m
    --------------------------------------------------------------------------------


    No i niestety była szansa że Robert Mateja poprawi rekord świata a tu nic z tego
    Jakiekolwiek porownywania Mateji do dwukrotnego zlotego medalisty IO i MS jest swietokractwem :)

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2002
    Postów
    193
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Champion takie porównania zostaw dla siebie, ani to śmieszne ani ciekawe.


  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Champion takie porównania zostaw dla siebie, ani to śmieszne ani ciekawe.
    Oooo, wręcz przeciwnie. Myślę że to zarówno śmieszne jak i ciekawe. otóż w zeszłym roku, kiedy to turniej indywidualny przerwano z powodu wiatru nasz bohater Robert Mateja skakał w kwalifikacjach do tego turnieju (kwalifikacje na szczęście przeprowadzono bez przeszkód). I w tychże kwalifikacjach właśnie Robert Mateja skoczył 86 metrów, co dało mu notę 41,7 pkt i jednocześnie ostatnie, 63 miejsce...
    Tak więc jak najbardziej jest to śmieszne, a że już gorszego wyniku wśród byłych rekordzistów nie ma to musiałem go porównać akurat do Ruuda.....
    No przykro mi ale nawet rekord sprzed 70 lat jest poza zasięgiem Roberta....

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam nadzieję, że nic nie będzie stać na przeszkodzie aby rozegrać te zawody. Napewno będzie ciekawie bo nikt nie będzie chciał odpuścić a Małysz jest w wysokiej formie i zechce skoczyć równie daleko, byc może padnie nawet rekord Polski :) ale najważniejsze żeby wogóle zawody się odbyły. Bo mi zawsze inaczej obserwuje się loty niż zwykłe zawody PŚ :)
    Pozdrawiam

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taa, miejmy tylko nadzieję, że konkurs się odbędzie, bo wiatry w Planicy lubią płatać figle:D. Podobnie jak Champion myślę, że rekord padnie, jak nie Adaś go ustanowi, to być może ktoś z piątki: Sven Hannawald (najlepiej "latający" skoczek ostatnich dwóch lat), Florian Liegl (bardzo wysoki, jeśli będzie miał odpowiedni wiatr, to może z lekkością skoczyć powyżej 220 metrów), Tommy Ingebrigsen (dobra forma, do niego należał kiedyś rekord świata na tej skoczni), Tami Kiuru (świetna forma i jak to zawsze mówi Szaranowicz: "Specjalista od lotów narciarskich) i oczywiście Matti Hautamaeki (fenomenalna forma, zawsze świetnie tutaj skakał - te 224,5 metra, prawie pobił rekord Goldiego). Więc może to być wspaniały konkurs i oby był dla nas szczęśliwy.

    Champion takie porównania zostaw dla siebie, ani to śmieszne ani ciekawe.
    Jak to nie? A mi się to podobało:D. Hehh, może w tym roku Mateja doskoczy w końcu do tych 100 metrów, a byłoby to dla niego duże osiągnięcie;):P:P

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Światowe rekordy ustanawiane w Planicy:
    1934 Birger Ruud 92 m
    No i niestety była szansa że Robert Mateja poprawi rekord świata a tu nic z tego :(:(:([/quote]

    Święta prawda.Całkowicie sie z Tobą zgadzam Champion!
    Nie mogę już więcej słuchać komentarzy typu:"Mateja się przełamie" itp,itd...
    Facet tyle lat trenuje a ciężko jest mu osiągnąć nawet 100 metrów na dużej skoczni,występy na mamucie pominę milczeniem....

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Niemcy coś szykują?

    za onetem:

    Jak dowiedziała nie nieoficjalnie „Gazeta Wyborcza”, Niemiecka Federacja Narciarska będzie się starała, by konkurs drużynowy, który prawdopodobnie nie odbędzie się ze względu na brak wymaganej ilości ekip, zamienić na konkurs indywidualny. Argumentem jest fakt, że z tegorocznego PŚ wypadł drugi konkurs w czeskim Libercu.

    Trzeci konkurs indywidualny na „mamuciej” skoczni w Planicy dałby większą możliwość Svenowi Hannawaldowi do odrobienia 122 punktów, które traci do Adama Małysza.

    - Byłoby świetnie gdyby Sven miał jedną okazję więcej, bo jego szanse na wyprzedzenie Małysza, są bardzo teoretyczne – powiedział Marcus Schick, rzecznik prasowy niemieckich skoczków. Nie sądzę jednak, by FIS zdecydował się na zmianę. Rozmawiałem z trenerem Hessem w niedzielę i nic nie wspominał o takiej możliwości – dodał rzecznik.

    - Nie chcę się wdawać w spekulacje, na razie mamy osiem chętnych drużyn – powiedział „Gazecie” dyrektor PŚ Walter Hofer.
    Coś widzę, że Niemcy za wszelką cenę chcą, aby Hannawald wygrał. Jak się nie zgłosi wymagana liczba ekip, to będą chcieli zrobić trzec kunkurs? Hmm, to w tym wypadku Polska niech się zgłosi do drużynówki:D, ale w rezerwowym składzie:D.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Niemiecka Federacja Narciarska będzie się starała, by konkurs drużynowy, który prawdopodobnie nie odbędzie się ze względu na brak wymaganej ilości ekip, zamienić na konkurs indywidualny. Argumentem jest fakt, że z tegorocznego PŚ wypadł drugi konkurs w czeskim Libercu.
    Widać, że Niemcy chwytają się już wszelkich sposobów aby Hannawald wygrał PŚ ale choćby i w Planicy odbyły się te 3 konkursy indywidualne to i tak nic to Hannawaldowi nie pomoże. Małysz jest teraz w znakomitej formie i jeżeli nawet nie wygrałby w Planicy to jestem przekonany, ze przewage nad Niemcem utrzyma.

    Pozdrawiam.
    CKM&AZS

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    22-09-2002
    Postów
    413
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W sumie dla mnie trzy konkursy mogą być bo fajnie by było żeby Adaś wszystkie trzy wygrał czyli łącznie miałby 6 wygranych i pobiłby rekord 5 wygranych z rzędu. Chociaż zdaję sobie sprawę że w lotach będzie ciężko wygrać ale Adaś jest w superformie więc ma szanse.
    A takie moje marzenie to żeby trzy konkury się odbyły i żeby Hanni ani razu nie wszedł do 30

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A niech sobie robią i tak Hannavald Małysza nie pokona.

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sama nie wiem, co mam o tym myśleć, słyszałam to info właśnie dziś w telewizji. Myślę, że może przesadzają z tym, że Hanni miałby bardzo dużą szansę na pokonanie Adama, bo myślę, że tak czy tak mu się to nie uda. Na pewno miałby więcej prób, ale czy mu to pomoże?? Jak dla mnie chyba lepiej by było, gdyby odbyły się same konkursy indywidualne, bo zdecydowanie bardziej wolę je oglądać niż drużynowe. No i jestem zdania, że tak czy inaczej Sven nie pokona naszego Adasia Małysza:)

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Nieważne, czy dwa, czy trzy - ważne żeby się w ogóle odbyły, bo w ostatnich dwóch sezonach nie odbył się normalnie ani jeden z konkursów, a w zeszłym roku jak wiecie nawet go odwołano. A ja bym chciał wreszcie, żeby ktoś poprawił ten rekord, skocznia została w zeszłym roku pogłębiona i teraz podobno można tam latać ze 230 metrów, czas sprawdzić w praktyce, czy to nie kaczka dziennikarska:p. A Sven nie da rady, choćby i w formie był. Wszyscy poza tym mówią, że Sven albo Adam - Adam albo Sven, a zawody pewnie znowu padną łupem Tommiego, albo młodego wilka typu Liegl itp.

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Adam po tej wspaniałej serii zwycięstw już chyba nie da rady po raz kolejny wygrać. Najważniejsze, żeby spokojnie utrzymać przewagę i już po pierwszym konkursie indywidualnym zdobyć Puchar Świata.
    a zawody pewnie znowu padną łupem Tommiego
    A skoro mowa o Tommim (Ingebrigtsenie :)) to jak dla mnie jest tak nieprzyzwoicie pewny siebie, że z całej siły będę trzymał kciuki żeby mu się nie udało :P:P. Oto kilka jego słów:

    "Moja forma przyszła dopiero pod koniec sezonu. Na tej mojej ulubionej skoczni polecę najdalej. To będzie honorowe zakończenie sezonu dla mnie i dla Norwegii"

    "Boję się nawet najmniejszego przeziębienia. Dla mnie Planica jest największym celem i już żyję tym konkursem. Czuję, że mam życiową formę i że jest to moje pięć minut. Nowy rekord padnie za niecały tydzień i będzie należał do mnie"

    "Adam Małysz jest nie do pokonania na normalnych skoczniach i jest poza moim zasięgiem, lecz w lotach to ja się liczę"

    Nie lubię takiej pewności siebie, graniczącej z zarozumiałością. Nie życzę mu źle ale będę się cieszył jeśli ktoś utrze mu nosa. Zwłaszcza jeśli to będzie Adam :)

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    18-10-2002
    Postów
    229
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie to 3 konkursy indywidualne jak najbardziej moga byc! Zawsze to lepsze niz jakas nudna druzynowka, na dodatek bez Polakow! A Adam i tak nie da sobie (mam nadzieje) odebrac zwyciestwa w klasyfikacji generalnej!
    No i bedzie mial dodatkowa szanse na kolejne pucharowe zwyciestwo :)
    A takie, za przeproszeniem pierdo**nie, ze to Niemcy kombinuja, jak tu doprowadzic do tego trzeciego konkursu jest bez sensu. Przeciez juz tak bylo niedawno, ze zamiast druzynowki byl konkurs indywidualny i takie sa przepisy, ze wymagana jest minimalna liczba druzyn, zeby konkurs sie odbyl - jesli tego minimum nie ma, wowczas organizatorzy moga przeprowadzic zawody indywidualne, chocby po to, zeby ludzie mogli jednak cos obejrzec, jesli juz kupili bilety, lub np. przyjechali z zagranicy.

  17. Powrót do góry    #17
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Być może drużynówka będzie....

    ...bo wystąpią w niej Polacy :):). Wiadomo, że zgłosiło się 7 zespołów i brakuje jednego. Na odsiecz być może pójdą Polacy. Prezes PZN Paweł Włodarczyk jest zwolennikem takiego rozwiązania. Oprócz Małysz mieliby wystąpić: Mateja (może jednak pobije ten rekord, no nie Champion? :)) oraz dwóch młodych skoczków z kadry B prowadzonej przez Zbigniewa Klimowskiego.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przed chwilą w wątku "typowanie drużynówki w Planicy" napisałem,że Polacy nie wystąpią.Tak było powiedziane podczas ostatniego turnieju indywidualnego w Lahti.Nawet nasi skoczkowie dostali urlopy(rzecz jasna z wyjątkiem Adama).Nie wiem czemu na siłę chcą zmieniać tę decyzję.Tylko po to żeby ten konkurs zaliczyć?Pomysł ze startem dwóch juniorów jest dla mnie chory...
    W dodatku na tak wielkiej skoczni nie wiem czy sobie poradzą.Mateja pewnie skoczy jakieś 120 metrów i to ma być nasza reprezentacja?
    Czy zawody mają się tylko dlatego odbyć,że pojawiają się głosy(szczególnie za naszaej zachodniej granicy)aby zamiast drużynówki zrobić trzeci konkurs indywidualny?
    Czyżby PZN chciał na złość zrobić Niemcom?
    Ludzie Małysz jest w takiej formie,że tych konkursów może być jeszcze 5 a i tak go Sven nie dogoni.
    Jestem przeciwny występu naszej "reprezentacji" w drużynowym konkursie w Planicy.Niech sobie odpoczną nasze orły,tyle przecież się napracowali w tym sezonie:)
    Co o tym sądzicie?

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    POlacy powinni i musza wystapic. Jednak jest sprawa czy ci mlodiz chlopcy poradza sobie na mamucie. Mozna zawsze tez oplacic skoczkow Czeskich :P, Bo za 1 placi FIS :D moze nawet powinni wystapic bez Malysza!!:) on by sobie odpoxczal, ale przeciez on tak lubi skakac....

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    POlacy powinni i musza wystapic.
    Tak a to dlaczego?!Uzasadnij swoją wypowiedź jeśli twierdzisz że muszą...
    W tym roku np.Czesi,Rosjanie,Szwajcarzy opuszczali konkurs drużynowy.Czy ktoś z tego powodu płakał?

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hehh, jak już pisałem, to tak jak Niemcy mieszają, to Polacy na złość powinni rozwiać marzenia Hannawalda o trzecim konkursie i wystąpić jako drużyna. Bynajmniej w drużynówce nie wystąpiłby Adaś, niech lepiej odpocznie:D. Myślę, że nasi mogą dać szansę tym młodym skoczkom, którzy tak dobrze zaprezentowali się w Pucharze Kontynentalnym.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jednak nie wystawią... Może to i dobrze, po co polska drużyna miałaby się ośmieszyć? Poza tym, jak to mówi trener Tajner, nasi skoczkowie są już zmęczeni sezonem i teraz nie można już od nich niczego wymagać (z wyjątkiem Małysza). Teraz tylko, żeby Niemcy niczego nie wykombinowali, co mogłoby zaszkodzić Adamowi, ale zdobycie przez niego Pucharu Świata jest praktyczne pewne, bez względu na to, czy będą trzy konkursy, czy dwa.

  23. Powrót do góry    #23
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Z ostatniej chwili :)

    Zawody drużynowe odbędą się na 100%!! Nawet jeśli nie będzie wymaganej liczby zespołów(8) to i tak konkurs drużynowy się odbędzie - wówczas nie będzie on zaliczany do klasyfikacji Pucharu Narodów.!!!

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Zawody drużynowe odbędą się na 100%!! Nawet jeśli nie będzie wymaganej liczby zespołów(8) to i tak konkurs drużynowy się odbędzie - wówczas nie będzie on zaliczany do klasyfikacji Pucharu Narodów.!!!
    no i w sumie to chyba dobrze się stało bo szkoda by było żeby koniec sezonu został zepsuty przez takie "podchody" działaczy.....Jeśli Sven miałby wygrać Puchar Świata to chyba sam wolałby to zrobić "normalnie" a nie tak przez kuchenne drzwi......
    Chociaż z drugiej strony Adam nie wygra jednak 6 konkursów PŚ z rzędu :P:P

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Cytuję:
    --------------------------------------------------------------------------------
    POlacy powinni i musza wystapic.
    --------------------------------------------------------------------------------



    Tak a to dlaczego?!Uzasadnij swoją wypowiedź jeśli twierdzisz że muszą...
    W tym roku np.Czesi,Rosjanie,Szwajcarzy opuszczali konkurs drużynowy.Czy ktoś z tego powodu płakał?
    Bo bez nich moglo by nie byc druzynowki! Tak wygladala sytuacja wczoraj, dzis sie zmienilo na nasza korzysc. Mlodzi zawodnicy napewnio by chetnie wystapili, mimo tego iz napewno byli by slabym zespolem i pewnie walczyli by z Kazachstanem (ale Kazachstan nie wystawia ekipy :P). Teraz nie przyjmujmy sie juz druzynowka, tylko tym co bedzie w sobote(no moze jeszcze w niedziele ;D)

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    POlacy powinni i musza wystapic.
    Tak a to dlaczego?!Uzasadnij swoją wypowiedź jeśli twierdzisz że muszą...
    W tym roku np.Czesi,Rosjanie,Szwajcarzy opuszczali konkurs drużynowy.Czy ktoś z tego powodu płakał?
    POWÓD JEST JEDEN !!!:
    1934 Birger Ruud 92 m

    jest to pierwszy rekord świata na tej skoczni i jeśli Mateja nie pojedzie to go nie pobije :(:(
    Chociaż patrząc na zeszłoroczne kwalifikacje Roberta na tej skoczni to i tak by tego rekordu nie pobił :):P

  27. Powrót do góry    #27
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Włosi się zgłosili :))

    Tak jak pisałem w piątek na 100% odbędzie się konkurs drużynowy. Wystaruje 8 drużyn, bo w ostatniej chwili zgłosili się Włosi.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    159
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla uzupelnienia wiadomosci Raven'a <ale nie Darth'a :)>:
    w konkursie druzynowym wezma udzial Wlosi z Roberto Cecon'em na czele. Reszte druzyny stanowic beda mlodzi wloscy skoczkowie <ktorych w moim mniemaniu jush widzielismy na MS w Predazzo>

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czyli obsada druzynowki

    1. Finlandia
    2. Niemcy
    3. Norwegia
    4. Austria
    5. Slowenia
    6. Wlochy
    7. Japonia
    8. Czechy

    Jesli sie myle poprawcie mnie !!

    Przydatne to bedzie bardzo dla typerow skokow :>

  30. Powrót do góry    #30
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adam Małysz na pierwszym treningu wyrównał reokrd świata Andy Goldbergera!!! Wszyscy startowali z tej samej belki, a popatrzcie jaka jest strata drugiego zawodnika. Bez komentarza :). Hanni nie skakał. W drugiej serii najlepiej skoczył Ingebrigtsen, ale Małysz skakał z niższej belki...

    Trening - wyniki (I seria - 12. bramka startowa; II trening - 11. belka, od nr 31 - z 9. belki, od nr 48 - z 8. belki):


    Lp. nr zawodnik kraj odl.1 odl.2
    1. 41. Tommy Ingebrigtsen NOR 195 214.5
    2. 47. Henning Stensrud NOR 161.5 212.5
    3. 70 Adam Małysz POL 225* 212
    4. 59. Bjoern Einar Romoeren NOR 207.5 211.5
    5. 48. Velli-Matti Lindstroem FIN 206.5 209.5
    6. 37. Rok Benkovic SLO 196 208.5
    7. 62. Matti Hautamaeki FIN 212.5 203.5
    8. 55. Robert Kranjec SLO 214.5 201.5
    9. 46. Simon Ammann SUI 182.5 200
    10. 50. Jakub Janda CZE 209 199.5
    11. 53. Tami Kiuru FIN 207 198.5
    12. 39. Janne Happonen FIN 195.5 196.5
    13. 30. Alan Alborn USA 176.5 196
    14. 11. Bastian Kaltenboeck AUT 183.5 195
    15. 34. Stefan Thurnbichler AUT 192.5 195
    16. 33. Christof Duffner GER 172 194
    17. 36. Akseli Kokkonen FIN 191 193
    18. 54. Thomas Morgenstern AUT 204 193
    19. 63. Roar Ljoekelsoey NOR 203.5 193
    20. 58. Michael Uhrmann GER 194.5 192.5
    21. 60. Noriaki Kasai JPN 209.5 192.5
    22. 14. Jan Matura CZE 179.5 192
    23. 38. Anders Bardal NOR 182 191.5
    24. 61. Hiderharu Miyahira JPN 206.5 191
    25. 68. Andreas Widhoelzl AUT 213.5 191
    26. 25. Emmanuel Chedal FRA 108 189.5
    27. 26. Nicolas Dessum FRA 97 188
    28. 35. Teppei Takano JPN 167.5 188
    29. 10. Jure Radelj SLO 176.5 186.5
    30. 29. Alexander Herr GER 177.5 186.5
    31. 13. Michael Moellinger GER 173 185.5
    32. 42. Kazuyoshi Funaki JPN 190 184.5
    33. 56. Christian Nagiller AUT 181.5 184.5
    34. 44. Roberto Cecon ITA 193 183.5
    35. 31. Clint Jones USA 178.5 180.5
    36. 23. Jens Salumae EST 168.5 176.5
    37. 28. Martin Mesik SVK 119.5 176.5
    38. 67. Janne Ahonen FIN 185 176
    39. 51. Lars Bystoel NOR 171 173
    40. 6. Bine Norcic SLO 129 171
    41. 40. Michael Neumayer GER 193 169.5
    42. 24. Kai Bracht GER 124 169
    43. 18. Heung Chul Choi KOR 121 166.5
    44. 19. Lukas Hlava CZE 155.5 166.5
    45. 45. Georg Spaeth GER 167.5 165.5
    46. 5. Jure Bogataj SLO 111 165
    47. 21. Rok Urbanc SLO 162 164.5
    48. 43. Damjan Fras SLO 145 164.5
    49. 64. Primoz Peterka SLO 171 164.5
    50. 66. Florian Liegl AUT 199.5 163.5
    51. 7. Blaz Bilban SLO 88 158.5
    52. 9. Grega Lang SLO 128.5 158.5
    53. 32. Kristoffer Jaafs SWE 180 156
    54. 22. Tommy Schwall USA 87 155.5
    55. 20. Marco Beltrame ITA 109 154.5
    56. 3. Jernej Damjan SLO 93 139.5
    57. 27. Sylvain Freiholz SUI 114 139.5
    58. 57. Peter Zonta SLO 171 138
    59. 17. Michal Dolezal CZE 83 137
    60. 15. Alessio Bolognani ITA 96 136
    61. 2. Blaz Vrhovnik SLO 151 131.5
    62. 8. Primoz Zupan-Urh SLO 86 129
    63. 16. Giancarlo Adami ITA 89 129
    64. 4. Bine Zupan SLO 131 128
    65. 1. Andraz Kern SLO 100 124
    66. 49. Reinhard Schwarzenberger AUT 189.5 98
    67. 12. Christoph Kreuzer NED -(DNS) -(DNS)
    68. 52. Arttu Lappi FIN -(DNS) -(DNS)
    69. 65. Martin Hoellwarth AUT 199 -(DNS)
    70. 69. Sven Hannawald GER -(DNS) -(DNS)

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2002
    Postów
    1,138
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odległość Małysza(225 metrów) robi niesamowite wrażenie.Nie jestem pewien tylko czy skok treningowy można uznać za oficjalny czy też Adam musi to powtórzyć w konkursie?
    Jeśli organizatorzy sie nie przestraszą i konkurs puszczą z tej samej belki co trening to jestem przekonany ,że rekord świata pęknie.Nie mogę się już doczekac konkusu....

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach

    MAMY REKORD !

    Znaczy nie my :p - Finowie go mają :). Matti Hautamaeki skoczył w kwalifikacjach 227,5 metra. Małysz wylądował 5 metrów bliżej, ale żadnych informacji o długości rozbiegu jednego i drugiego skoczka niestety nie ma.

  33. Powrót do góry    #33
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wyników na razie nie ma, bo na Eurosporcie posypała się relacja :). Jedno jest pewne: w sobotę nie zobaczymy ani Tommy Ingebrigtsena (a miał wygrać :)) i Roberta Kranjeca. Z trudem wszedł Tami Kiuru. Jako, że w niedzielę startuje tylko czołowa 30 PŚ to Ingebrigtsen zakończył tym skokiem sezonem ;).

  34. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Podobno Adam skakał z 8 belki a Hautamaeki z 10, no to chyba wiadomo, co by się stało gdyby Adama puścili z dychy. Dwieście trzydzieści parę metrów by pewnie rąbnął.

  35. Powrót do góry    #35
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Król Juan masz rację :). Małysz skakał z 8 belki a Hautamaeki z 10 :). Po jego skoku skrócono belkę i skoki były znacznie krótsze. Oprócz Małysza ponad 200m poleciał tylko Roar Ljoekelsoey.

    Wyniki kwalifikacji:
    1. 62 Matti Hautamaeki FIN 227.5 223
    2. 70 Adam Małysz POL 222.5 219.5
    3. 34 Stefan Thurnbichler AUT 224 218.8
    4. 48 Velli-Matti Lindstroem FIN 221.5 213.8
    5. 58 Michael Uhrmann GER 209 204.3
    6. 26 Nicolas Dessum FRA 207.5 202.5
    7. 47 Henning Stensrud NOR 208.5 198.7
    8. 39 Janne Happonen FIN 203.5 197.2
    9. 44 Roberto Cecon ITA 207.5 196.5
    10. 37 Rok Benkovic SLO 203.5 195.7
    11. 59 Bjoern Einar Romoeren NOR 200 194
    12. 46 Simon Ammann SUI 204 193.3
    13. 51 Lars Bystoel NOR 202 190.9
    14. 63 Roar Ljoekelsoey NOR 201.5 190.3
    15. 50 Jakub Janda CZE 197 189.9
    16. 68 Andreas Widhoelzl AUT 199 187.3
    17. 33 Christof Duffner GER 200.5 187.1
    18. 31 Clint Jones USA 196.5 183.3
    19. 45 Georg Spaeth GER 191.5 181.8
    20. 49 Reinhard Schwarzenberger AUT 193 181.6
    21. 11 Bastian Kaltenboeck AUT 189.5 179.4
    22. 54 Thomas Morgenstern AUT 188.5 177.2
    23. 36 Akseli Kokkonen FIN 187.5 177
    24. 56 Christian Nagiller AUT 188 175.6
    25. 40 Michael Neumayer GER 188 174.6
    26. 25 Emmanuel Chedal FRA 185.5 172.6
    27. 30 Alan Alborn USA 183.5 171.2
    28. 29 Alexander Herr GER 187.5 171
    29. 67 Janne Ahonen FIN 183.5 167.2
    30. 38 Anders Bardal NOR 180 165

    31. 66 Florian Liegl AUT 181.5 164.3
    32. 21 Rok Urbanc SLO 172.5 156
    33. 42 Kazuyoshi Funaki JPN 169 154.3
    34. 14 Jan Matura CZE 167.5 150
    35. 43 Damjan Fras SLO 167 147.4
    36. 13 Michael Moellinger GER 167 146.9
    37. 35 Teppei Takano JPN 163 142.6
    38. 57 Peter Zonta SLO 161 141.7
    39. 10 Jure Radelj SLO 157.5 136.5
    40. 28 Martin Mesik SVK 160.5 135.1
    41. 19 Lukas Hlava CZE 156.5 133.8
    42. 27 Sylvain Freiholz SUI 152.5 130.5
    43. 7 Blaz Bilban SLO 142.5 117
    44. 53 Tami Kiuru FIN 143 113.1
    45. 22 Tommy Schwall USA 137.5 111.5

    46. 3 Jernej Damjan SLO 141 109.7
    47. 6 Bine Norcic SLO 132 99.4
    48. 24 Kai Bracht GER 126 96.2
    49. 41 Tommy Ingebrigtsen NOR 130.5 95.1
    50. 32 Kristoffer Jaafs SWE 126.5 91.8
    51. 1 Andraz Kern SLO 119 81.3
    52. 4 Bine Zupan SLO 113.5 79.7
    53. 20 Marco Beltrame ITA 110 76.5
    54. 5 Jure Bogataj SLO 110 76
    55. 64 Primoz Peterka SLO 112 73.9 PQ
    56. 15 Alessio Bolognani ITA 111 72.7
    57. 23 Jens Salumae EST 108 68.6
    58. 2 Blaz Vrhovnik SLO 102 61.4
    59. 9 Grega Lang SLO 101 59.7
    60. 18 Heung Chul Choi KOR 98 56.1
    61. 55 Robert Kranjec SLO 96 53.7
    62. 16 Giancarlo Adami ITA 93 49.1
    63. 17 Michal Dolezal CZE 89 43.3
    64. 8 Primoz Zupan-Urh SLO - -(DNS)
    65. 12 Christoph Kreuzer NED - -(DNS)
    66. 52 Arttu Lappi FIN - -(DNS)
    67. 60 Noriaki Kasai JPN - -(DNS) PQ
    68. 61 Hiderharu Miyahira JPN - -(DNS) PQ
    69. 65 Martin Hoellwarth AUT - -(DNS) PQ
    70. 69 Sven Hannawald GER - -(DNS) PQ

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Zgadzam się z przedmówcami. Gdyby Adam skakał z tej samej belki co Matti Hautamaeki to na pewno ustanowiłby rekord świata (zapewne ponad 230 metrów). Cóż - może rekord Fina już jutro zostanie pobity...

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Chciałem powiedzieć pojutrze - oczywiście wierzymy , że poprawi go Adam...

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-09-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wyniki imponujące. Ciekawe w takim razie z której belki puszczą ich w konkursie. Jeśli będzie ta 10 to rzeczywiście Adam jest w stanie skoczyć bardzo, bardzo dleko, może i nawet te 130, tylko czy warto kosztem zdrowia? Tak czy tak, już się nie mogę doczekać.

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,181
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 43 w 26 postach
    Imponujace wyniki !!
    juz nie moge sie doczekac konkursu to dopiero beda loty
    adas moglby poprawic wyczyn fina:)

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Kurde nie było mnie cały dzień na necie i jak zobaczyłem że Hautameki rąbnął aż tyle (i dalej od Adama) to się zacząłem bać że może w końcu uda mu się Adama pokonać. Na szczęście widzę, że skakali z zupełnie różnych belek więc jestem spokojniejszy. Ale na pewno Mateusz będzie bardzo groźny. Mam nadzieję że jutro Adama puszczą z wysokiej belki tak żeby ten rekord "pękł". Byłoby to niesamowite zakończenie sezonu i postawienie kropki nad i.

    No a co do Ingebrigtsena to już mi się nie chce przytaczać tych jego zarozumiałych wypowiedzi, ale jak widać chłopak się trochę zapędził :)

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    191
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Muszę powiedzieć że Hautamaeki mnie tym wynikiem zaskoczył.Teraz wszystko zależy od organizatorów czy będą chcieli nowy rekord świata czy też na zawodach puszczac będą zawodników z nizszej belki z obawy o ich zdrowie

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-10-2002
    Postów
    638
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak jak myślałem, tak się stało. We wspaniały sposób został najpierw wyrównany a poźniej pobity rekord Andreasa Goldbergera. Można było się tego spodziewać, ale nie myślałem, że już ktoś tyle skoczy w kwalifikacjach. Naprawdę świetnie zapowiadają się dwa ostatnie konkursy Pucharu Świata...
    Bardzo szkoda Tommy Ingebigstena, któreu zawiał bardzo silny wiatr i ledwo co udało mu się uratować przed upadkiem.

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2002
    Postów
    193
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wiadomo, ze jak bedzie pogoda podobna do dzisiejszej to w sobote belka pójdzie w dół. Moze 7, moze 6 belka.
    A wtedy Adam wygra bankowo, moze nie poprawi 227,5 Mattiego
    ale z jego odbiciem mozna byc pewnym ze poleci dalej od fina.

    A kto poza tą dwójką powalczy o zwycięstwo? ... nikt




  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-07-2002
    Postów
    1,989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z przedmówcami. Gdyby Adam skakał z tej samej belki co Matti Hautamaeki to na pewno ustanowiłby rekord świata (zapewne ponad 230 metrów). Cóż - może rekord Fina już jutro zostanie pobity...
    Chciałem powiedzieć pojutrze - oczywiście wierzymy , że poprawi go Adam...
    Grek, do takich poprawek używa się przycisku "edycja"

    Gratulacje dla Mattiego Hautamaeki, ciekawa tylko jestem, ile skoczyłby Adam, gdyby skakał z tej samej belki, co on.

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skok Hautameakiego nie był dla mnie zaskoczeniem. W ostatnim czasie jest on w wysokiej formie więc dla mnie nie było żadnej niespodzianki.
    Gdyby Małysz skakał z wyższej belki również mogło być gorąco bo podejrzewam, że przebiłby Mattiego...
    Także w konkursie głównym zapowiadają się ogromne emocje oraz walka - chciałbym aby zwycięsko z niej wyszedł Polak.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •