Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 89

Wątek: Upadek bydgoskiego Speedwaya, czy zwykła plotka ???

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Upadek bydgoskiego Speedwaya, czy zwykła plotka ???

    Czesc!
    Spieszylem dzis po pracy, aby opisac to niezwykle zdarzenie, ktorego bylem
    wczoraj swiadkiem! Bylem z moja kochana zona na kolacji w podbydgoskiej
    restauracji PALAC (myslecinek). Obok kilku gosci - zauwazylem rowniez dwie
    bardzo znajome mi twarze - Tomka Golloba i posla Grzegorza Gruszki, a ze
    siedzialem stolik obok, to jedno moje ucho nastawione bylo na kierunek
    stolika dwoch panow.
    Rozmowa ich byla nie tyle co glosna, ale wyraznie ja slyszalem i zbladlem
    kiedy zorientowalem sie,ze pan POSEL probuje namowic Tomasza Golloba do ...
    porzucenia bydgoskiego klubu. Byla mowa o wielkich dlugach Polonii,
    sprzeniewierzeniach pieniedzy przez dyrektora, grach politycznych prezesa,
    zalatwiania przez przewodniczacego sekcji jakichs wlasnych ciemnych
    interesow. Niestety panowie doszli do wniosku, ze klub chyli sie ku upadkowi.
    Posel zaproponowal Tomaszowi pomoc finansowa(wymienial nazwiska ew. sponsorow - niestety nie slysszalem jakich) oraz prawna w sprawie ewentualnego zerwania kontraktu lub wypozyczenia na maly kontrakt do innego klubu. To wszystko co udalo mi sie podslyszec! jestem zdruzgotany - jako kibic i jako czlowiek.

    Przeciez bez Tomasza Golloba bydgoski klub nie ma co startowac w lidze. Co ze sponsorem? czy tomasz moze tak postapic - prosze o opinie! Nie wiem co mam myslec!? Czy jeszcze ujrze w tym roku moja kochana POLONIE? Coz za
    zamieszanie!
    gość forum GAZETA.pl - andrzej

    Gdybym był niemcem, francuzem, amerykaninem czy też hiszpanem pewnie poczułbym się zszokowany, zbulwersowany. Jednak jestem polakiem i po pierwszej myśli jaka nasuneła mi się do głowy, ( był to wyraz niecenzuralny nienadający się do publikacji na łamach forum ) stwiedziłem, że przecież żyjemy w państwie rządząnym przez ludzi, którzy jeszcze tak niedawno użądzali sobie tzw "ścieżki zdrowia", mało tego sami tych ludzi wybraliśmy ... i to z jaką przewagą nad tymi którzy nas wtedy oswobodzili.

    Nie utworzyłem tego wątku po to, żeby snuć swoje socjologiczne smrody, nie po to też aby pisać o tym co mi chodzi po głowie ( po comnie znów mają straszyć prokuratorem :P ) kiedy czytam takie fakty lub też plotki, bo nigdy zapewne niedowiemy się czy ów Andrzej był świadkiem takiej rozmowy czy też nie.

    Chciałem zasięgnąć opini forumowiczów na jeden temat. Jeśli podejrzenia matactw ( popularne ostatnio słowo ) popełnianych przez władze Bydgoskiego Klubu Sportowego okażą się prawdą, jeśli klub naprawdę stał się areną politycznej walki pomiędzy Panami, którzy tak naprawdę gustują w tym samym kolorze ... hmm ... kto za to odpowie, kto poniesie konsekwencje takich czynów ??? Odpowiedź chyba sama ciśnie się na usta ... karę poniesiemy my ... kibice Polonii ...

    poTFoor

    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    468
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    "spoko, spoko ..."

    Być może Andrzej nie lubi posła Gruszki lub jego partii (nie mam pojęcia zresztą jakiej) ... i wyraża to w sposób bardzo przebiegły. Jeżeli jednak relacja jest obiektywnym zapisem podsłuchanej rozmowy, to poseł Gruszka powinien w bydgoskim środowisku "beknąć" za takie mącenie!


    T.Gollob z pewnością (!!!) nie odejdzie w tym sezonie, ponieważ:
    -nawet jeżeli w klubie będzie brakowało pieniędzy, to jego gaża będzie wypłacana w pierwszej kolejności.
    -odejść w takich okolicznościach to samobójstwo - skandal z odejściem obróciłby się przeciwko niemu.

    Poza tym w tekście nie ma słowa, że Gollob ma zamiar opuścić klub, a jedynie potwierdzenie słabej kondycji finansowej Polonii.

    Spokojnie Panowie! Jeżeli ktoś miałby odpłynąć z Bydgoszczy to na pewno nie T.G.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Verus, głównie chodzi mi o zarzuty postawione Różyckiemu, Chylińskiemu i ... Kamińskiemu czy Ratkowskiemu, bo nie wiem kiedy ta rozmowa była przeprowadzona.

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Potfforze nie od wczoraj czytam twoje wpisy i jakoś ci wierzę.Miejmy nadzieję że ów poseł(c.uj)nie był specjalnie zorientowany i tylko tak sobie gadał pod wiadomym wpływem,a, Tomaszek mu przytakiwał(?).Polonia bez Golloba nie będzie Polonią,a, żużel w Polsce jeśli to co piszesz jest prawdą przestanie być sportem a jedynie show dla mas,równorzędnym z wyścigami dragsterów w USA.Które nie mają specjalnego sensu ale są uzywką dla mas rządnych wrażeń i bezmyślnych emocji.My prawdziwi kibice swoich klubów okażemy się niepotrzebnym anachronizmem.Niestety!

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    09-05-2002
    Postów
    239
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Musze dodać po namyśle.
    O ile to nie wasza lokalna Bydgoska rozgrywka.

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...3140175&Ref=AR

    Cała prawda ... ???
    Oj chyba nie :)

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Proponuje powolanie Bydgoskiej Nadzwyczajnej Komisji Sledczej :P w sprawie spotkania p. Gruszki i Golloba :P
    Rozne nieraz sensacje ludzie wypisuja na tym forum, ale zeby zakladac taki sensacyjny ;)temat tylko dlatego, ze jakis koles napisal gdzies cos tam cos tam to lekka przesada ;)
    Howgh :)

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aż mi krew zastygła w żyłach po przeczytaniu tego artykułu.

    Ciekawi mnie tylko fakt, dlaczego tak szczegółowe wyliczenia długów Polonii ujrzały światło dzienne (ukazały się w prasie) dopiero teraz, na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu?

    Boli mnie tylko fakt, że w mieście w którym niewiele sie dzieje może jeszcze kiedyś zabraknąć naszej kochanej dyscypliny sportu.

    Znając życie i stosunki panujące w tym kraju, tak naprawdę nikt nigdy nie odpowie za zaistniałą sytuację.

    Załóżmy, ze włodarze klubu zostają odwołani ze swoich stanowisk. I drodzy Państwo najczęściej na tym kończy się kara i odpowiedzialność za zrobienie wielkiego bajzlu. Kara taka powinna być wg mnie powiązana z bezpośrednią odpowedzialnością finansową osób, które zrobiły ten cały bałagan.

    Ale to nie ten kraj, nie te obyczaje i chyba jeszcze nie ten czas, żeby wszystko funkcjonowało jak należy.

    Szkoda mi tylko głównych aktorów widowiska jakim jest speedway czyli żużlowców i nas kibiców.

    Jedyną nadzieję upatruję w tym, ze miasto nie pozwoli na upadek dyscypliny w Bydgoszczy. Żuzel przez dziesięciolecia stał się w pewnym stopniu wizytówką naszego miasta.

    Zadam pytanie bydgoszczanom z forum. Co my bydgoszczanie mozemy pokazać gościom którzy przyjeżdżają do nas w odwiedziny z całej Polski? Śmierdzący kanał bydgoski? smutny i pusty stary rynek? Geanta? Tesco? Moze brzmi to śmiesznie, ale dla mnie jest to tragicznie. Jak przyjeżdżają do mnie znajomi to zabieram ich na żużel.

    A grupa kolesi, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu próbują odebrać mi tą możliwosć!!!

    Wiem, że padło z moich ust duzo cierpkich słów ale ja po prostu kocham to miasto takim jakim ono jest i nie chcę żeby zabijano tego co w nim najlepsze!!!!!

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Polonia tonie

    taki tytuł dziś przeczytałem w pomorskiej.Ale teraz to już chyba nie są tylko słowa ani plotki.To jest niestety szczera prawda.Dług ok 5 mln gromadził się zaraz po odejściu Jutrzenki,czyli 3 lata.Jaka przyczyna że jest aż tak duży?...hmhm niewiem


    Najlepszy sponsor-Kibice!

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-03-2002
    Postów
    1,815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [quote]
    a, żużel w Polsce jeśli to co piszesz jest prawdą przestanie być sportem a jedynie show dla mas,równorzędnym z wyścigami dragsterów

    Ja tam się bez niego obejde a poza tym nie ma on chyba za bardzo gdize przejśc bo albo kluby sa juz wystarczająco mocne i nie chca płacić jeszcze jednej gwieździe albo są zbyt biedne aby zgromadzić odpowiednią sumę
    chyba że przeszedłby do WKM-u:)

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,811
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 406 w 335 postach

    Tragedia

    Ostatnio coraz czesciej wyciągane są brudy Bydgoskiego klubu to problemy z zakontraktowaniem obcokrajowców to kary naniesione to znowu wczorajszy post.
    Ktury to kolega Potfor dzisiaj zamiescił,i na dokładke gazeta pomorska ze swoim artykułem.
    Nasówa sie pytanie komu i do czego to jest potrzebne?
    Nam kibicom czarnego sportu jakies rozgrywki nie są potrzebne panie i panowie kibice nie podawajcie się jestem z wami i zapraszam do Zielonej a wtedy będzie nad żużlem świeciło zawsze słonce.
    Wynik jest sprawą drugorzędną
    Powodzenia

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Girion
    Dołączył
    05-01-2003
    Postów
    4,025
    Kliknij i podziękuj
    172
    Podziękowania: 108 w 43 postach
    Mam nadzieje, ze z Polonia nie jest az tak zle... Bo jasli to prawda i jak tak dalej pojdzie, to predzej czy pozniej nasz ukochany zuzel padnie na pysk...

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Ja uważam, że Gazeta Pomorska to podła szmata będąca na usługach skompromitowanego Gruszki. Sprawę długów trzeba bardzo wnikliwie zbadać, ale potrzebny jest także zdrowy rozsądek. Jutro ma dość do podpisania umowy ze sponsorem. Prezentacja zawodników wiele wyjaśni. Jak będzie na niej T.Gollob to myślę, że kibice będą spokojniejsi.Poczekajmy do 15. Do Pomorskiej zaraz wysyłam maila z zapytaniem jaki cel mieli w zamieszczeniu tego artykułu właśnie w takim momencie.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    02-02-2003
    Postów
    341
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi sie ze Polonia nie jest az w takiej sytuacji jak to napisala gazeta pomorska. Mysle ze po podpisaniu kontraktu ze sponsorem powinna isc w gory jezeli chodzi o finanse.
    Ukryta zawartość [i]..:: Co ja widzę Polonia Bydgoszcz mistrzem w lidze ::..[i]Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi sie ze Polonia nie jest az w takiej sytuacji jak to napisala gazeta pomorska. Mysle ze po podpisaniu kontraktu ze sponsorem powinna isc w gory jezeli chodzi o finanse.
    Tylko powiedz mi jaki sponsor jest w stanie pokryć wierzytelności klubu i zagwarantować starty na wysokim poziomie w bieżącym roku.
    Polonia jest kolejnym przykładem po Gorzowie,Pile,Gdańsku bezmyślnego trwonienia pieniędzy i życia klubów ponad stan.
    Życzę powodzenia w tegorocznych rozgrywkach i mam nadzieję ,że klub z takimi tradycjami jak Bydgoszcz poradzi sobie z tymi mam nadzieję przejściowymi problemami.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jest nie do pomyslenia co sie dzieje w Bydgoszczy....
    Od wielu lat Bydgoszcz kojarzy sie wszystkim wlasnie z zuzlem! W ogole nie biore pod uwage takiej mozliwosci ze polonia upadnie...a jesli tka sie stanie to bedzie to oznaczlao ze cala ta dysyplina umiera:( Brak mi slow...Moze jak to przemysle to cos napisze, bo teraz....nie moge....

    Pozdro

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    Żle sie dzieje w całej Polsce , jeśli mistrz ma takie same długi jak przedostatnia drużyna w tabeli... Ciekawe ile z tych "rewelacji" jest prawdą. Jednak gwiazdy kosztują :(

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    749
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Mihalo

    będąca na usługach skompromitowanego Gruszki
    Mihalo, nie wiem czy masz rodzine w Expressie i masz jakis kompleks Pomorskiej, czy jestes po prostu zalosny- tak czy inaczej, zal mi ciebie. Mowiac takie bzdury, ze Pomorska jest na uslugach Gruszki, wyrazasz tylko swoje skrajne niezorientowanie i smiesznosc. Nie potrafie chocby w najmiejszy stopniu wtlumaczyc sobie na jakiej podstawie to stwierdziles.

    Gazeta Pomorska to podła szmata
    ... takie cos jak kultura...prosze, dziekuje, przepraszam, itp- nie bierz tak do siebie slow pani ze szkoly (o ile tam kiedys chodziles), ze to magiczne slowa. Nie kojarz ich z Harry'm Potterem, pewnie jestes lebski gosc i nie czytasz takich bzdur. To nie o to chodzi, wiesz... Gazeta Pomorska- podla szmata, moze i troche tak, kazdy ma swoje zdanie. W takim razie powiedz mi tylko jaka gazete uwazasz za pozadne wydanie ?

    Jak będzie na niej T.Gollob to myślę, że kibice będą spokojniejsi
    Oczywiscie, Tomek wczoraj pogadal z Gruszka, wstal od stolu i powiedzial : "Jasne Grzechu, trza odejsc !" Trzymam za ciebie kiuki Mihalo, zebys jutro nerwowo wytrzymal oczekujac na pojawienie sie Tomka na sali. Ale on pwnie oleje druzyne na 2 tygodnie przed startem ligi, kiedy juz wszystkie sklady sa skompletowane. Co tam, szybko sie gdzies przeskoczy.

    Mam nadzieje ,ze uda ci sie zrozumiec to co napisalem i ewentualnie wyciagnac jakies winoski. Bardzo bym sie cieszyl. Nie chce cie juz podsumowywac,bo ludzi zalosnych trzeba omijac lub im pomoc. Dlatego moze uda nam sie jutro porozmawiac. I jak jutro bedziesz chcial mi walnac z bani to tym razem zastanow sie zanim cos zrobisz.

    Pozdrawiam !

    Żuras, Żuras nasz
    kochany, IFQ w pełni
    oddany, Z chęcią poratuje
    nas, dla IFQ zawsze ma
    czas.
    - Aszotek Ukryta zawartość

    Interesujesz się piłką
    nożną ?! Chcesz sprawdzić
    swoją wiedzę i poczuć
    adrenalinę ? Spróbuj się
    w Internet Football Quiz
    !!!
    ...
    Ukryta zawartość

    [img]http://www.zuzel.org
    /~marmar/inne/flaga4.jpg[
    /img]



  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przypominam, że jako pierwszy o długach poinformowałem ja na łamach forum :) - hehe, ale jestem zajefajny :).

    Czy Pomorska to podła szmata ??? Niesądze, chociaż i w jej kierunku można skierować wiele zarzutów ... dlaczego tak późno ??? DLACZEGO ???

    Głowy powinny polecieć !!!

    Może przywitać prezesa jutro gwizdami ???

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    17-02-2003
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    browary

    Jest w tym wszystkim jutrzenka nadziei ; ma być znowelizowana ustawa antyalkoholowa , a co za tym idzie może browary wróco na stadiony . Katastrofa polskiego sportu zaczeła sie od pochopnego uchwalenia tej ustawy. Przecież browary byly najlepszym sponsorem polskiego speedwaya !!!

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Przypominam, że jako pierwszy o długach poinformowałem ja na łamach forum :) - hehe, ale jestem zajefajny :).
    Hehe i taki skromny :):P

    No ale pozwolisz że ci troche sukcesu odbiore :)

    Nie wiem czy wiesz, ale bodajże dzień lub dwa przed niniejszym wątkiem założonym tu przez ciebie na forum wpadł jakiś koleś o nicku łudząco podobnym do nicka osoby która wypowiedziała się na portalu gazeta.pl. Nick brzmiał andrzeJ cośtam cośtam. Nie popatrzyłem na datę zarejestrowania ale był to pierwszy wpis owego kolesia, więc przypuszczam że jednak zarejestrował się na forum tylko po to aby napisać owego posta. A ten post brzmiał IDENTYCZNIE jak zacytowana przez ciebie wypowiedź z portalu gazeta.pl. Tyle że nie był to cytat, koleś napisał te słowa jako własne.

    Pomijam fakt że zaraz ten wątek zamknąłem, a po chwili ktoś inny go całkiem usunął, ale wychodzi na to że ta sama osoba napisała dokładnie takie samo "opowiadanko" zarówno na portalu Gazety jak i u nas. Być może napisała to również jeszcze na innych portalach. W każdym razie, na podstaiw tego co tu napisałem, [b]ciężko mi sie oprzeć wrażeniu, że jest to jakaś osoba "życzliwa" bydgoskiemu klubowi, której zależy na rozpętaniu małej afery...[b]

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z Tobą Champion i myslę ,że do Twojego postu należy dodać jeszcze jedną drobną dygresję.
    Gdyby temat założył normalny szary forumowicz , a nie Admin to jestem o tym przekonany ,że zostałby dawno zamknięty.
    Może się mylę.....
    Pozdrawiam

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.sportsboard.pl/Forum/view...FID=3&TID=3507 - Champion, poczytaj i zobacz jaki to poTFoor jest dobrze poinformowany :P - sprawdź date :).

    Jakie jest wasze zdanie na wczorejszy artykuł zamieszczony w Gazecie Pomorskiej ???
    Szczerze mówiąc wg mnie po samej publiikacji cały zarząd powinien się odwołać.

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    http://www.sportsboard.pl/Forum/view...FID=3&TID=3507 - Champion, poczytaj i zobacz jaki to poTFoor jest dobrze poinformowany :P - sprawdź date :).
    Hyhy, myślałem że chodzi ci tylko o tą nieszczęsną rozmowę Gruszka-Gollob ;)
    Istotnie poTFoor jest dobrze poinformowany :):)

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z Tobą Champion i myslę ,że do Twojego postu należy dodać jeszcze jedną drobną dygresję.
    Gdyby temat założył normalny szary forumowicz , a nie Admin to jestem o tym przekonany ,że zostałby dawno zamknięty.
    Może się mylę.....
    Pozdrawiam
    No i właśnie tak to jest jak ktoś na siłę chcę sie przyczepić ...
    Nie wiem drogi rybniczaninie czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, czy poprostu nie zadałeś sobie nawet trudu przeczytania tego posta. Chodzi tu o coś zupełnie innego niż o samą rozmowę.

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    628
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z Tobą Champion i myslę ,że do Twojego postu należy dodać jeszcze jedną drobną dygresję.
    Gdyby temat założył normalny szary forumowicz , a nie Admin to jestem o tym przekonany ,że zostałby dawno zamknięty.
    Może się mylę.....
    Pozdrawiam
    No i właśnie tak to jest jak ktoś na siłę chcę sie przyczepić ...
    Nie wiem drogi rybniczaninie czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, czy poprostu nie zadałeś sobie nawet trudu przeczytania tego posta. Chodzi tu o coś zupełnie innego niż o samą rozmowę.

    poTFoor
    poTFoor nie miałem zamiaru w żaden sposób do Ciebie sie "przyczepić" , a ze zrozumieniem i czytaniem również nie mam problemów - wyraziłem swoją opinię , z którą masz prawo co jest oczywiste sie nie zgodzić.
    Pozdrawiam

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    polonia bankrutem

    jak donosi dziesiejsza gazeta polnia bydgoszcz tonie w dlugach. Zdaniem Jerzego Kamińskiego(byłego szefa sekcji zuzlowej i szefa firmy PointS) dlugi siegaja okolo 5-6 mln zlotych. Polonia jest winna ponad milion zlotych spolkom ktore doprowadzaja podstawowe media (woda,cieplo,prad). Pierwsze miejsce zajmuje Miejskie Wodociagi i kanalizacja,2-komunalne przedsiebiorstwo energetyki cieplnej i grupa energetyczna ENEA. Dyrektor KPEC mowi ze kwota zadluzenia wynosi okolo 476 tys. zlotych a juz niedlugo podniesie sie o nowe 50 tys zlotych, polowa calej kwoty to odsetki. 4 marca wysunieto ostatnie ultimatum i jezeli po 2 tygodniach nie zostanie splacony dlug zostanie odciete cieplo. W 2002 roku Polonia wykorzystala cieplo za okolo 420 tys. a zaplacila 30 tys. Energetyc Polonia jest winna 67 tys zlotych. Prubowano rozlozyc splate na raty ale nie dostano odpowiedzi z klubu. Miejskie wodociagi - 600 tys zlotych, ZUs - 107 tys. bez odstetek. KLub zalega Protasiewiczowi okolo 300 tys., znacznie wiecej T.Gollobowi. KAra za GP 30 tys. dolarow. Jedyni splaceni to STadion Śląski, NIe zaplacono jednak za Hotele-100 tysiecy dlugu. Do tego dochodzi okolo 200 tys. dla PZMot oraz nie rozliczono sie z druku 30 tys. biletow NA GP.
    Stwierdzono ze trudna sytuacja finansowa klubu spowodowana jest duzym zaangazowanie w inwestycje( 2 mln. zlotych na trybune) oraz uzyskiwanymi wysokimi wynikami sportowu\ymi.
    Plusem jest pozyskani sponsora POlski Lek oraz otrzymano dotacje od miasta w wysokosci 400 tys. zlna splate zobowiazan za media, ale jak mowi jeden z władz klubu (prosi o zachowanie annimowosci) mowi ze i tak te pienidze pojda na jakis inny cel.
    TAk wiec ciezko edzie wyjsc z takiego dolka finansowego.

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według mnie text gazety to takie trochę lanie wody, wsumie to podano tylko bardziej szczegółowo listę części długów o których już od dawna było wiadomo.

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    a co na to mama

    nie zabieram glosu gdyz najpierw chcialem poczytac co ma do powiedzenia mama autorytet w sprawach bydzi i co ?

    cisza !

    chyba poprostu potwierdza zaistniala sytacje.

    potfoor - tego nie mozna komentowac poprostu zgroza, szkoda tylko ze nikt nie napszie ze wine za to oprocz dzialaczy ponosza T. gollob i pepe, gdyz to oni wydrenowali kase z bydzi na maxa biorac po od 800 tys. do 1 mln zl za sezon.
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    abdulah w sumie to masz racje. Ale za taką sytuacje ponoszą wine też inne kluby dając tyle kasy ile chcą zawodnicy ( patrz GKS 3-4 lata temu ). Panowie z Bydgoszczy ambicją sie uniesli chcąc mieć DMP za wszelką cene no i widać efekty ( podobnie też w Pile ).

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach

    Do Zurasa.


    Długo się zastanawiałem czy wogóle warto odpisywać na to co napisał mi niejaki Pan Zuras. Możesz się nie zgadzać z tym co napisałem, masz prawo to krytykować.
    Przyznaje, że pozwoliłem uzyć sobie dość dosadnych okresleń, ale podtrzymuje to w dalszym ciągu. Nie mniej Pan Zuras nie powinien obrażać mnie na forum publicznym. Zrobiłeś mi niezłą lekcję dobrego wychowania za którą bardzo dziękuje. Pewny jestem jednak, że to ja Ciebie mógłbym wiele nauczyć, bo ku Twojemu zdziwieniu, skończyłem szkołę, czytam książki ogólnie jestem kulturalnym facetem. O tym, że mam wykształcenie wyższe , studia podyplomowe nie warto nawet pisać bo dla Pana Zurasa jestem łebskim, żałosnym facetem i tyle.
    Jeżeli Pan Zuras ma ochotę na dalszą krytykę mojej osoby to proszę pisać na maila ( michalp@bydg.pl).
    Z poważaniem
    mihalo


  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    15-03-2003
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oj nie wygląda to różowo!!! niestety Mam nadzieję, że to tylko blef ... coby nie mówić nie byłoby dobrze
    Szkoda DMP2002...

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Cały ten temat podpada pod inny post, Potfi :)

    ... a Gruszka to gangster i świnia, o tym wiedzą wszyscy. Gorzej, jeżeli naprawdę odłączą prąd :) Nieładnie tak podsłuchiwać, Potfi!!!!!!! Zniżasz się do poziomu ubeków typu Gruszki :(

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A wczoraj jak w telewizorze pokazywali oficjalną prezentację Polonii to pan prezenter dziennika regionalnego stwierdził, że Polonia dzięki podpisaniu umowy sponsorskiej z Pluszszszszszszem ma zapewniony finansowy byt na przyszły sezon... Tomek Gollob chyba usłyszał tę wypowiedź bo spadł z krzesła... Nie, no faktycznie, znając "twórczą księgowość" polskich działaczy żużlowych, to faktcznie za te kilkaset tysiecy złotych od nowego sponsora pewnie uda się spłacić sześciomilionowy dług. Kolesie z ENRONA się chowią przy naszych panach prezesach... Tylko za rok pewnie znowu na pierwszej stronie "Gazety Pomorskiej" będzie o Polonii i to wcale nie w związku z obroną tytułu mistrzowskiego. Boże, miej nas w swojej opiece !!

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-10-2002
    Postów
    1,041
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie zabieram glosu gdyz najpierw chcialem poczytac co ma do powiedzenia mama autorytet w sprawach bydzi i co ?

    cisza !

    chyba poprostu potwierdza zaistniala sytacje.

    potfoor - tego nie mozna komentowac poprostu zgroza, szkoda tylko ze nikt nie napszie ze wine za to oprocz dzialaczy ponosza T. gollob i pepe, gdyz to oni wydrenowali kase z bydzi na maxa biorac po od 800 tys. do 1 mln zl za sezon.
    Abdulah - dzięki, że uważasz mnie za autorytet w sprawach Bydzi, choć ja za taki się wcale nie uważam!

    Ale masz po części rację - mogę potwierdzić fatalny stan kasy (a raczej ogromną dziurę) Polonii. Jest jednak małe "ale" - ten dług nie powstał tylko w tym roku - również w latach poprzednich był spory, tylko teraz nagle bardzo zależało komuś "życzliwemu" na upublicznienie tej sprawy! Tak to jest, kiedy zaczynają grać zawiedzione chore ambicje :-(

    Trzeba też zwrócić uwagę, że Polonia jest klubem wielosekcyjnym i ten dług powstał w wyniku działalności wszystkich sekcji! Myślicie, że żużlowcy tak "nabili" stan zobowiązań??? Moim zdaniem NIE! Zresztą widać z artykułu w Pomorskiej, że lwia część tego długu to wina basenu! Poza tym zadajcie sobie pytania:
    - Ile kasy kosztowało sprowadzenie do Bydzi czołowych tenisistów ? A ile kasy zarobili ci tenisiści???
    - Ile kasy kosztowało sprowadzenie nowych piłkarzy i ile kosztuje utrzymanie takiej drużyny ? A ile kasy zarobili piłkarze???
    Utrzymanie sekcji judo też sporo kosztuje, a judocy raczej nie zarabiają na swoje utrzymanie!

    No i wychodzi niestety, że żużlowcy pracują na całą bandę darmozjadów!!!

    Podczas wczorajszego podpisania umowy z firmą Polski Lek (ta od Plusssza) padło stwierdzenie, że kasa od nich pozwoli zapiąć budżet żużla na rok 2003 i będzie można śmiało walczyć o najwyższe cele! Z tym stwierdzeniem mogę się zgodzić!
    Jednak na prezentacji zespołu przedstawiciel Polskiego leku (który od stycznia jest w zarządzie sekcji żużlowej) powiedział, że ... dzięki tej umowie kłopoty finansowe klubu przeszły do historii! I tu już bardzo polemizowałbym! Rozumiem, że kibiców trzeba było uspokoić, zle bez przesady! W rozmowie po prezentacji trener Koselski powiedział, że na razie juniorzy nie mają na czym jeździć, bo nie ma na to kasy :-(((


    Mimo wszystko patrzę w miarę optymistycznie na szanse bydgoskiego żużla w tym sezonie ;-))
    --
    Z rodzicielskim Błogosławieństwem !!!
    -------------------------
    Andrzej MAMA Matkowski

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    toruńskie 3 grosze

    Taktyka bydgoskich działaczy jest co najmniej śmieszna.Przecierz nie można co roku mieć mistrza.Trzeba było już wcześniej pomyśleć o czymś takim jak "sezon przetrwania".Powinni zostawić T.Golloba i paru innych(nie Pepe)i poprostu jeden sezon zaoszczędzić.Myśle że tym sezonem powinien być sezon 2001.Jednak działacze się zdecydowali jeszcze jeden sezon być na szczycie zamiast rozegrać to z głową.Ich długi się systematycznie powiększały....Ważną rolę odegrało też to iż na trybunach ludzi było b.mało,a koszty imprezy były ogromne-oświetlenie(? po co?),opłacenie zawodników,drukowanie biletów i programów na 15000 tys a ludzi przyszło 4000 tys.(derby-ile razy?).Potem jak w 2002 roku przyjechałem do Bydgoszczy na derby to w kasach nie było biletów(przyszliśmy na 5 min przed meczem),ale nie dlatego że ludzi było tyle tylko dlatego iż właśnie wtedy były pierwsze objawy tego co mamy dziś(działacze wyciągneli wnioski i oszczędzali...).Być może to taka banalna sprawa i może wydać się śmieszna,ale pokazuje ona ułomność wszystkich tych co zajmują się żużlem w Bydgoszczy.Myślenie że "musimy być najlepsi" nie zawsze się opłaca.Szczególnie wtedy gdy kibice są rozpieszczeni przez działaczy do tego stopnia że na derby przed którymi polonia zajmuje 3 a Apator 1 miejsce przychodzi 4000 tys. ludzi.Derby powinny być zasileniem klubu,a w tym przypadku były poważną stratą rzędu ok.500 tys.Nie chce wygrzebywać tej sprawy z przed dwóch lat,ale wydaje mi się że właśnie wtedy Polonia wpadła w największe długi.Najwięcej tracą na tym najwierniejsi kibice Poloni którzy chodzą prawie zawsze,bo choć jest mało to działacze powinni przewidzieć konsekwencje ich czynów.

    Za przykład takiego postępowania rozważnego można podać działanie działaczy Apatora.Choć nie zawsze były słuszne i my jako kibice mogliśmy się z nimi nie zgadzać to jednak patrząc na to z dzisiejszej perspektywy sytuacji Polonii to te chude lata były dobre (97-2001)i nie zmarnowane.Działacze pomyśleli że nie ma sensu wpadać w długi więc sprzedawali liderów(2)zatrudniali średnich obcokrajowców,a ludzi przychodziło po 10 tys na mecz.Na baraze z Zielonką przychodziły komplety,więc taki klub nie miał zmartwień finansowych.Nie myśleli oni o mistrzostwach,ale o sprawnym funkcjonowaniu szkółki,i sekcji seniorów.Przyszedł poważny sponsor(Adriana) który widząc ogromne zainteresowanie jakim się cieszy żużel w Toruniu również dobrze to przeanalizował i wiedział że jeżeli zainwestuje tu pienądze to frekwencja będzię jeszcze wyższa,a dochody klubu się zredukują z wpływami z biletów+sponsorzy.I teraz przyszłość finansowa klubu z Torunia jest świetlana,pomimo że zatrudnili 2 rudzielców.Karwan ma przysłowiowy "łeb" podobnie jak jego poprzednik nielubiany w Toruniu Janusz M.-nielubiany za kiepskie wyniki.

    To jest moje zdanie.Nie musicie się zgadzać z tym ale chce żebyście wiedzieli iż nie był to żaden tekst prowokacyjny z mojej strony.Pozdrawiam wiernych kibiców Polonii.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-05-2002
    Postów
    933
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Waldi

    Jest jeden mały szczegół odnośnie tego co napisałeś. Podczas derby w sezonie 2001 na pewno było więcej ludzi niż 4 tys. Wiem bo byłem osobiście, zarówno na tych w rundzie zasadniczej jak i tych w play-offach... 4 tysiące zostały wpisane oficjalnie do protokołu, ale jeżeli gołym okiem było widać, że ludzi przyszło wiecej to o czym to świadczy ?!?! W cywilizowanym kraju taką sytuacją zainteresowałby się prokurator, no ale nie zapominajmy, że nie żyjemy w cywilizowanym kraju tylko w ojczyźnie Kwiatkowskiego i Czarzastego...

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Roderick

    no ja mówie o tych w PO.Byłem również na obydwu meczach.Te 4 tys. to może troche przesadzone.Było ok. 6 tys.Na pierwszym niewięcej niż 1000 tys.Ale i tak nie o to chodzi.

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat:

    Trzeba też zwrócić uwagę, że Polonia jest klubem wielosekcyjnym i ten dług powstał w wyniku działalności wszystkich sekcji! Myślicie, że żużlowcy tak "nabili" stan zobowiązań??? Moim zdaniem NIE! Zresztą widać z artykułu w Pomorskiej, że lwia część tego długu to wina basenu! Poza tym zadajcie sobie pytania:
    - Ile kasy kosztowało sprowadzenie do Bydzi czołowych tenisistów ? A ile kasy zarobili ci tenisiści???
    - Ile kasy kosztowało sprowadzenie nowych piłkarzy i ile kosztuje utrzymanie takiej drużyny ? A ile kasy zarobili piłkarze???
    Utrzymanie sekcji judo też sporo kosztuje, a judocy raczej nie zarabiają na swoje utrzymanie!

    No i wychodzi niestety, że żużlowcy pracują na całą bandę darmozjadów!!!





    Przyznam ,ze z niedowierzaniem przeczytałem informacje zamiesazczone w powyższych wpisach, a dotyczące sytuacji w Polonii Bydgoszcz. Zawsze mi sie wydawało, że klub mający Golloba, mieszczący się w dużym mieście, a przede wszystkim majacy spore tradycje,aktualny mistrz Polski - nie ma żadnych problemów finansowych.
    W zacytowanym przeze mnie wpisie został poruszony ważny wątek, mianowicie wielosekcyjność klubu. Sytaucja ta jest mi troszkę znana z mojego - tarnowskiego podwórka. Unia Tarnów jeszcze kilka lat temu była właśnie takim klubem, oprócz żużla była piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, lekkoatletyka, pływanie. Klub posiadał 2 stadiony, basen kryty, otwarty, lodowisko kryte, ogromne tereny. Oczywiście był to kolos na glinianych nogach. W czasach kiedy Unia Tarnów zdobywała wicemistrzostwo Polski na mecze przychodziły tłumy ludzi, około 18-20 tys . Wydawało mi się wtedy,ze przy takiej frekwencji z pieniedzmi nie powinno być problemów. Niestety było inaczej, żużel w Tarnowie utrzymywał inne dysypliny sportu, pieniązki zamiast na sprzęt lub zawodników szły na opłacenie sprzątaczek na basenie itp. Do czego zmierzam? Otóż, wydaje mi się , że głównym grzechem (choć nie jedynym) działaczy bydgoskich (podobnie jak działaczy tarnowskich w latach 90-tych) jest utrzymywanie tego chorego stanu rzeczy. Wydaje mi sie ,ze należy oddzielić bydgoski żużel od całego klubu. Z informacji pochodzących z gazet bydgoskich wynika , iż sporą część długu stanowią zobowiązania za prąd, wodę, których nie wypracowali żużlowcy . Wyjsciem jest powołanie odrębnego od klubu podmiotu tj. żużlowej sportowej spółki akcyjnej. Pewnie w tej sytuacji taki manewr i tak byłby spoźniony, choć kto wie? W końcu dlazcego spółka żużlowa miałaby przejąć długi basenu?
    Uważam ,ze skoro w Tarnowie, w tak katastrofalnej sytuacji zarówno i miasta jak i klubu , udało sie utworzyć 1 w Polsce spółke akcyjną, to dlaczego nie w Bydgoszczy?
    Taki stan rzeczy jaki teraz istnieje jest chory. Kasa którą otrzymacie od sponsora może w ogóle nie trafić do żużla!
    Wyjsciem jest więc utworzenie spółki akcyjnej, która np. na preferencyjnych zasadach mogłaby korzystać ze stadionu i toru, czy nawet wziąc go w użyczenie (które jest nieodpłatne). Uwazam ,ze łatwiej jest znaleść pieniądze na pokrycie kapitału akcyjnego niż na zapłatę tak ogromnego zadłużenia.
    Natomiast klub niech sie martwi o spłatę zobowiązań wynikających z działalności basenu, tenisistów piłkarzy itp. Skoro klub jest miejski (tak gdzieś przeczytałem), to niech miasto się martwi co zrobić z Polonią!
    Niestety do takiej operacji trzeba dobrej woli, zarówno miasta jak i działaczy.
    Na koniec dodam,że w Tarnowie musiało dojść do wielkiego krachu żużla i w ogóle sportu, aby pojęto tak proste zasady. Obecnie żużel, koszykówka są odrębnymi od siebie spółkami akcyjnymi, gdzieś czytałem,ze również planuje się utworzenie piłkarskiej spółki.Każda więc dyscyplina ma swój budżet, odpowiada tylko za swoje długi i pracuje tylko na siebie. Ciekawostką też jest to,że gdyby nie przejete przez żużlową spółkę od klubu Unia Tarnów długi wobec żużlowców z lat wczesniejszych, po 1 sezonie działalności spółka wyszłaby na 0, po zakończeniu sezonu.
    Myslę że w Bydgoszczy nalezy w przyspieszonym tempie oddzielić żużel od innych dyscyplin.

    Pozdrawiam
    Unia Tarnów

  40. Powrót do góry    #40
    Zbanowany
    Dołączył
    26-12-2002
    Postów
    762
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    komu to potrzebne...

    "Maczek" moim zdaniem masz całkowitą rację. Rodzi sie więc pytanie : dlaczego działacze bydgoscy nie wyciągnęli wcześniej wniosków z doświadczeń działaczy Tarnowa,Rzeszowa czy Lublina. Otóż odpowiedź jest prosta. Klub wieloseksyjny jak wspomniałeś to kolos na glinianych nogach, ale ma to swoje zalety.Są tam prezesi, dyrektorzy, zastępcy, główni ksiegowi,kierownicy i wiele,wiele innych stanowisk a w gąszczu ich na etacie można zakotwiczyć osoby z partyjnego i nie tylko klucza. Jako klub wielosekcyjny posiada wieksze obroty a z tego wzgledu jest wiekszy limit prezentacyjny. Nic więc dziwnego,że w klubie takim przez ostatnich kilka lat widuje sie nietrzeźwiejące osoby ze ścisłego kierownictwa. Taki stan rzeczy jest im bardzo wygodny, bo przy osiąganych przez żużlowców wynikach chodzą w glorii, a to z kolei pozwala na zawieranie różnych umow bardziej i mniej korzystnych dla dobra klubu bez jakichkolwiek konsekwencji. O konsekwencje w ogóle niema tu mowy, bo pozwala na to Ustawa o Stowarzyszeniach gdzie działacze niczym nie odpowiadaja a w szczególności mieniem i majatkiem własnym. Eldorado na całego, a póki co to trzeba zadbać o dobro osobiste...No i dzielni działacze zakotwiczeni na kluczowych stanowiskach ani myślą o zmiane. Nie ważne jest zadłużenie klubu, które z roku na rok urasta do gigantycznej kwoty.O tym publicznie się nie wspomina a wręcz skrywa niczym tajemnicę państwową.Kiedy ujży to światło dzienne odpowiadają,że jest to pochodne sytuacji gospodarczej w kraju. Na wszystko i zawsze maja odpowiedź ale nigdy,że źle zarządzają. No i wyobraźmy sobie,że nagle z klubu wielosekcyjnego jakim jest Polonia Bydgoszcz wyodrębni sie sekcja żużlowa. I co sie dzieje ? Okaże się z pewnością, że w sekcji tej na etatach pozostaną osoby, które będzie można policzyć na palcach jednej ręki a co za tym idzie to i koszta utrzymania zniwelowane zostaną znacznie. A gdyby powołać Sportową Spółkę Akcyjną to dla obecnych działaczy byłby przysłowiowy koniec świata. Więc póki co, to trzeba za wszelką cene utrzymywać dotychczasowy stan rzeczy, bo to jest wygodniejsze... Jeśli sie nie myle, to kilka lat temu jeden z ówczesnych działaczy Polonii próbował głosno mówić o autonomii sekcji żuzlowej. A skończyło sie to dla niego zwolnieniem z pracy. Szkoda, bo za jego działalności nie było w klubie długu.

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    17-02-2003
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wnioski...

    Wnioski nasuwajo sie same , trzeba zmniejszyć do minimum osoby funkcyjne w klubie i zaproponowac dzialaczom rezygnacje z wynagrodzenia - wtedy sami odejdo . I oczywiscie pogonic z klubu pijawke pape Golloba .

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba też zwrócić uwagę, że Polonia jest klubem wielosekcyjnym i ten dług powstał w wyniku działalności wszystkich sekcji! Myślicie, że żużlowcy tak "nabili" stan zobowiązań??? Moim zdaniem NIE! Zresztą widać z artykułu w Pomorskiej, że lwia część tego długu to wina basenu! Poza tym zadajcie sobie pytania:
    - Ile kasy kosztowało sprowadzenie do Bydzi czołowych tenisistów ? A ile kasy zarobili ci tenisiści???
    - Ile kasy kosztowało sprowadzenie nowych piłkarzy i ile kosztuje utrzymanie takiej drużyny ? A ile kasy zarobili piłkarze???
    Utrzymanie sekcji judo też sporo kosztuje, a judocy raczej nie zarabiają na swoje utrzymanie!

    No i wychodzi niestety, że żużlowcy pracują na całą bandę darmozjadów!!!
    No i właśnie teraz nasówa się pytanie:

    Dlaczego w momencie kiedy Kamiński chciał uniezależnić sekcje żużlową od klubu padł na niego taki ogrom krytyki

    Mnie osobiście jako kibica żużlowego wogólę nieobchodzi tenis, judo czy ta rozgrywana na nędznym poziomie piłka nożna.

    Wydaje mi się, że można uniezależnić sekcję żużlową i wtedy problemy finansowe przeszłyby do przeszłości, a jak reszta sobie da radę ... to już ich problem.

    Obecne zadłużenie można przecież dokładnie obliczyć, która sekcja komu, z czym zalega ... ! Następnie można to rozłożyć na klub i na sekcję żużlową ( już niezależną ), wtedy napewno żużlowcy za wodę z basenu płacić nie będą.

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat:

    No i właśnie teraz nasówa się pytanie:

    Dlaczego w momencie kiedy Kamiński chciał uniezależnić sekcje żużlową od klubu padł na niego taki ogrom krytyki



    Wydaje mi sie że odpowiedź jest prosta. O przywiązaniu do stołków i limicie reprezantacyjnym pisał już Mak.Ja dodam, że po prostu dla wszystkich jest to wygodne, bo (tak mi sie przynajmniej wydaje)żużel jest przysłowiowym koniem pociągowym w Polonii i sponsorem innych dyscyplin. W końcu żużlowcy będąc mistrzami Polski, przyciągają kasę i widownię a z nią znowu kasę. Wyodrębnienie żużla nie leży nawet w interesie miasta. Żużel jako chyba najbardziej dochodowa dyscyplina w Polonii pozwala przynajmniej teoretycznie zgromadzić środki, które można przeznaczyć na basen, prąd, tenisistów. Kto wiec pozbywałby sie "kury znoszącej złote jajka?"
    Pozdrawiam
    Unia Tarnów

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    11-01-2002
    Postów
    2,437
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście zgadzam się z kolegami z Tarnowa. Polonia Bydgoszcz powinna wziąść przykład z waszego klubu i zmienić się w SSA. Wtedy byłaby większa możliwość rotacji w zarządzie. Tak to siedzą Ci korytianie ( zaczerpnięte z Radia RMF - oznacza osobnika, który przyczepił się do swego koryta i nie można go od niego odciągnąć ) i niszczą nasze jedyne, miejskie dobro.

    Czy ktoś ma może pomysł na to jak my - kibice możemy to zmienić ???

    poTFoor
    Ze Sportowym Pozdrowieniem
    poTFoor
    -------------
    [b]Ukryta zawartość |3269638|




  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    01-02-2002
    Postów
    384
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jeszcze raz się włączę. Pewnym rozwiązaniem jest np utworzenie stwowarzyszenia, którego celem jest wspieranie sportu zuzlowego. Takie stowarzyszenie mając osobowość prawną i będąc niezaleznym od klubu podmiotem , moze poprzez swoją działalność pomagać w gromadzeniu środków finansowych (na swoim koncie), które potem można przeznaczyć na działalność sekcji żużlowej. Takie pieniazki będą oczywiście niezależne od klubu i komrnika, który np chciałby egzekwowac długi wierzycieli Polonii. Oczywiście raczej my kibice tym sie nie możemy zająć, gdyż najlepiej by takie stwowarzyszenie założyli biznesmeni, którym zalezy na dobru żużla w Bydgoszczy. Ja się natomiast zastanawiam jakby na taką inicjatywę zareagowali działacze, miasto?
    Unia Tarnów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •