Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Małysz: Będę skakać jeszcze przez 6-7 lat

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Małysz: Będę skakać jeszcze przez 6-7 lat

    Dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich Adam Małysz zapowiedział w czwartek w Warszawie, że będzie kontynuować karierę jeszcze przez sześć, siedem lat.


    "Będę skakać jeszcze przez sześć, siedem lat. Od trzech lat jestem w czołówce światowej i zrobię wszystko, by się w niej utrzymać jak najdłużej" - powiedział Małysz na zaimprowizowanej konferencji prasowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu. Skoczek odebrał wcześniej nagrodę resortu za wybitne osiągnięcia sportowe.

    Mistrz świata wypowiadał się w samych superlatywach o trenerze Apoloniusz Tajnerze. "Trener Tajner stworzył zespół, wprowadził do niego wspaniałą atmosferę i chwała mu za to. Jak się okazało, przerwa w startach była potrzebna. Dobrze, że odpuściliśmy zawody pucharowe w Willingen. W Predazzo czułem głód zwycięstwa i zdobyłem dwa złote medale. A teraz jest szansa na wywalczenie po raz trzeci z rzędu Pucharu Świata. Czuję się teraz znakomicie. Dziś wstałem już o trzeciej rano".

    Zapytany o zbliżające się referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Małysz powiedział: "Jestem za wejściem Polski do Unii Europejskiej. Polska powinna się tam znaleźć, a Europa musi się poszerzyć. Jestem za jednością".

    "Adam był w mistrzostwach świata poza zasięgiem rywali. On po prostu wszystkich przeskoczył - ocenił trener Apoloniusz Tajner. - Po pierwszym konkursie, w którym triumfował zdecydowanie, wielu skoczków zrezygnowało ze startu na skoczni K-95, nie widząc szans na nawiązanie z nim walki. Adam skakał doskonale, to były perfekcyjne skoki".



  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Miło by było, gdybyś dodał jeszcze źródło, z którego żywcem skopiowałeś ten artykuł - to taka drobna uwaga, pod nieobecność moderów tego działu, ale oni pewnie się na mnie nie obrażą (wszak jesteśmy jedną, wielką rodziną :)).

    A artykuł pochodzi oczywiście PAPu
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  3. Powrót do góry    #3
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    dziekuje za pilnowanie porzadku:)

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    09-11-2002
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Małysz

    Małysz bedzie skakał daleko a przez 6 lat moze zdobyc 8 tytułów mistrza świata ...

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-06-2002
    Postów
    518
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak się dowiedziałem o tym to sie bardzo ucieszyłem.
    Odpukać,żeby miedzy czasie nie doznał jakieś poważnej kontuzji.A jeśli bedzie w takiej formie jak teraz to pobije rekord w ilości wygranych Nykkanena.

  6. Powrót do góry    #6
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adam przez tyle sezonów może pobić Matti Nykaenena w ilości wygranych Pucharów Świata. Licząc, że w tym sezonie będzie miał jeszcze 3 wygrane :) to razem 24 i po 4 na sezon(tak skromnie) przez sześć następnych lat da nam łącznie 48 czyli o jedno więcej od Nykaenena!! Hehe a ile w tym czasie tytułów mistrza i mistrza olimpiskiego zdobędzie Adam to aż strach pomyśleć :).

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Adam przez tyle sezonów może pobić Matti Nykaenena w ilości wygranych Pucharów Świata. Licząc, że w tym sezonie będzie miał jeszcze 3 wygrane :) to razem 24 i po 4 na sezon(tak skromnie) przez sześć następnych lat da nam łącznie 48 czyli o jedno więcej od Nykaenena!! Hehe a ile w tym czasie tytułów mistrza i mistrza olimpiskiego zdobędzie Adam to aż strach pomyśleć :).
    Adam będzie tym lepszy od Nykkaenena że w tamtych czasach w Pucharze Świata było chyba więcej konkursów więc Matti miał większą szansę wygrać taką ilość konkursów w tym samym czasie (czyli np. podczas jednego sezonu). O ile dobrze pamiętam :)
    A jeśli na dodatek Zakopane dostanie organizację MŚ na rok 2009 to się ładne zakończenie kariery zapowiada :)
    Co ja mówie, jak jeszcze w następnym sezonie będzie tak skakał to będzie sukces...:(

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Marzy nam się , aby Adam Małysz jeszcze przez 5-6 lat skakał tak wspaniale jak teraz.
    Zobaczymy , może tak będzie. Teraz skacze jeszcze kilku zawodników (mających około lub powyżej 30 lat) odnotowujących dobre wyniki (np. Cecon , a przede wszystkim dwukrotny brązowy medalista ostatnich MŚ Noriaki Kasai) , a jeszcze w tamtym sezonie oglądaliśmy przecież ciągle będących w dobrej formie Haradę i Horngachera...

    Oto najstarsi zwycięzcy konkursu PŚ:

    1. Jens Weissflog - 18.02.1996 (Iron Mountain) - 31 lat, 6 miesięcy , 28 dni.
    2. Noriaki Kasai - 09.02.2003 (Willingen) - 30 lat 8 miesięcy, 3 dni.
    3. Andreas Felder - 29.03.1992 (Planica) - 30 lat, 0 miesięcy , 23 dni.
    4. Masahiko Harada - 13.03.1998 (Trondheim) - 29 lat, 10 miesięcy , 4 dni.
    5. Johan Saetre - 23.01.1981 (Gstaad) - 29 lat, 0 miesięcy , 18 dni.

    Tak więc najstarszym zwycięzcą konkursu PŚ jest idol Adama -Niemiec Jens Weissflog. Kto wie - może za 5-6 lat to właśnie Polak poprawi wynik wielkiego mistrza? ...

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Najmłodsi zwycięzcy konkursów PŚ

    A oto dla przypomnienia najmłodsi zwycięzcy konkursów PŚ:
    1. Steven Collins - 09.03.1980 (Lahti) - 15 lat, 11 miesięcy , 27 dni.
    2. T.Morgenstern - 11.01.2003 (Liberec) - 16 lat , 2 miesiące , 12 dni.
    3. Toni Nieminen - 30.11.1991 (Thunder Bay) - 16 lat, 6 miesięcy , 0 dni.
    4. Janne Ahonen - 19.12.1993 (Engelberg) - 16 lat, 7 miesięcy , 8 dni.
    5. Primoz Peterka - 27.01.1996 (Zakopane) -
    16 lat, 10 miesięcy , 29 dni.
    6. Martin Hoellwarth - 10.01.1992 (Predazzo) - 17 lat, 8 miesięcy , 28 dni.

    Tu lideruje Steven Collins - Kanadyjczyk , który zwyciężając w Lahti miał 15 lat , 11 miesięcy i 27 dni. Jeśli się nie mylę - był to jedyny wygrany konkurs PŚ Collinsa w karierze!


  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    470
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adam Małysz planuje sobie jeszcze oddać trochę tych swoich "dobrych skoków" i to fajna sprawa. Adaś chyba zdał sobie sprawę za namową Apolla że jak na razie nie ma godnego następcy i chyba nie znajdzie za szybko, więc dla ogólnego zadowolenia rzeszy kibiców skoków narciarskich poskacze, aby nadal robić swoje, czyli w pojednykę reprezentować godnie barwy Polskie na skoczniach świata.

  11. Powrót do góry    #11
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adam będzie tym lepszy od Nykkaenena że w tamtych czasach w Pucharze Świata było chyba więcej konkursów więc Matti miał większą szansę wygrać taką ilość konkursów w tym samym czasie (czyli np. podczas jednego sezonu). O ile dobrze pamiętam
    A jeśli na dodatek Zakopane dostanie organizację MŚ na rok 2009 to się ładne zakończenie kariery zapowiada
    Co ja mówie, jak jeszcze w następnym sezonie będzie tak skakał to będzie sukces...
    Z tego co mi wiadomo to w sezonach gdy Nykaenen krolowal na skoczniach w PS odbywalo sie ok 20 konkursow czyli duzo mniej niz w chwili obecnej. Nie zmienia to faktu ze Adam ma duza szanase na odniesienie najwiekszej liczby zwyciestw w zawodach PS w hisotii tej dyscypliny sportowej :)

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Szkoda, że sam!

    Chwalić Boga, że takich deklaracji nie składał np. Mateja Robert, czy inny Tajnerek ... ;) Adam niech skacze, jest z tego pożytek i chwała dla tego biednego kraiku, ale reszcie - stanowczo zabraniam! ;) Póki nie pojawi się jego godny następca, czyli ... nie wiadomo, kiedy :(

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,181
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 43 w 26 postach
    nawet nie mam ochoty pomyslec jak bedzie wygladaly polskie skoki za 6 7 lat jak juz malysz odejdzie
    znowu wszyscy bede happy jak ktorys bedzie 20:(:(

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    02-02-2003
    Postów
    341
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę że Adam Małysz powinien skakać tak długo jak będzie miał wysoką formę. Jeżeli by skończył karierę to wtedy trwał by Polski kryzys skoków narciarskich.
    Ukryta zawartość [i]..:: Co ja widzę Polonia Bydgoszcz mistrzem w lidze ::..[i]Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •