Na mojej stronie przeczytać można wywiad z członkiem zarządu Zielonogórskiego Klubu Żużlowego, a jednocześnie forumowiczem SportsBoardu :) Robertem Dowhanem. Adres strony to zuzel.news.prv.pl . A oto ten wywiad:

Radek Przymuszała: Witam serdecznie.
Radek Przymuszała: Kibice z pewnością bardzo oczekują na wiadomość o trzecim stranieri. Czy może Pan chociaż trochę zdradzić tajemnicę kto nim będzie, lub kto nim może być?
Robert Dowhan: Nie tylko kibice, ale my również chcielibyśmy znać odpowiedź kto nim będzie. Mimo wielu rozmów oraz składanych ofert nikt z zagranicznych zawodników jeszcze nie zdecydował się na podpisanie kontraktu z ZKŻ. Wiadomo, że tutaj nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o datę. Szukanie na siłę w tej chwili zawodnika, tak aby tylko podpisać kontrakt mija się z celem. Może okazać się, że w trakcie sezonu pojawi się zawodnik, który "błyśnie" na żużlu i będzie chętny do startów w Zielonej Górze.
Radek Przymuszała: Ostatnimi czasy ZKŻ jeśli awansował do Ekstraligi, nie utrzymywał się tam długo. Czy teraz możemy mieć nadzieję, że utrzymamy się dłużej niż rok, dwa?
Robert Dowhan: Jestem pewny, że w Ekstralidze pozostaniemy na dłużej. Wszystkie zmiany w klubie, nowe spojrzenie na wiele spraw, a także kontrakty zawarte z nowymi zawodnikami pozwolą nam zagościć tam na dłużej.
Radek Przymuszała: Jaka jest atmosfera w klubie wśród zawodników? Przyjazna, czy raczej odwrotnie?
Robert Dowhan: Atmosfera jest przyjazna i bardzo dobra. Widać to było szczególnie na zgrupowaniu w Harrachovie. Nowi zawodnicy nie mieli problemów aby nawiązać wspólny język ponieważ znają się nie od dziś i nie ma między nimi żadnych konfliktów. Wszyscy znają się nie tylko z żużlowego toru.
Radek Przymuszała: Jak wiadomo, w ostatnich latach zielonogórscy żużlowcy mają słabszy sprzęt niż w innych klubach. Bardzo widać te różnice zwłaszcza pomiędzy motorami naszych seniorów i juniorów, a stranieri lub Rafała Kurmańskiego, gdy tunniguje je u znanych tunnerów. Czy w tym roku będzie inaczej?
Robert Dowhan: Czy mają słabszy sprzęt? Nie można tego powiedzieć o minionym sezonie, dlatego że sprzęt dla amatorów był naprawdę wysokiej klasy i mam nadzieję, że tak będzie w tym roku. Sprzęt i części sa zamówione i za chwilę powinny być już do dyspozycji mechaników.
Radek Przymuszała: Na koniec proszę powiedzieć, co sądzi Pan o zielonogórskich kibicach, którzy prawie zawsze zapełniają stadion do końca, są z klubem na dobre i na złe?
Robert Dowhan: Kibiców mamy fantastycznych, a świadczy o tym chociażby ostatnia prezentacja naszej drużyny. Mam nadzieję, że przy pomocy kibiców i Fan Clubu stworzymy fantastyczne widowisko podczas całego sezonu.
Radek Przymuszała: Bardzo dziękuję za ten krótki wywiad.