Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 212

Wątek: Stadion Olimpijski

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stojko,twoja propozycja nie jest głupia.Tylko nie kaszdy udzwignie koszty transportu.A jak ktoś chce niech bierze ten stadion,może wtedy okarze się dopiero kto ma rację.

  2. Powrót do góry    #92
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Balbinica moge sie zalozyc ze jak by mecze byly w Rawiczu to jakis specjalny pociag na 100 % by jechal z wrocka :) za darmo :) WIEC NA CO CZEKA APATOR ?? jezeli maja na zbyciu 1 mln zl to niech biora :) wkoncu ktos musi utrzymywac uczelnie 10 lat utrzymywal wts to teraz moze apator co to za roznica kto bedzie dawal gruba kase??

  3. Powrót do góry    #93
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2002
    Postów
    216
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No coz nawet terminy nie kolidoja (z wyjatkiem 1 czerwca) ale chyba druzyna e-ligowa bez wlasnego stadionu to mala przeginka.
    Okoniewski - bękart ziemi leszczynskiej


  4. Powrót do góry    #94
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To nie jest dziwne,bo przez bardzo wiele lat ten stadion służył wrocławskiemu sportowi.Osobiście pamiętam mecze nie tylko żużlowe,ale też piłkarskie sprzed conajmniej 30 lat.Ale wtedy obiekt ten należał do miasta.W latach 90 ktoś we władzach miasta oddał wszystko AWF-owi za darmo.I od tego czasu są chocki -klocki.Mamy zasadniczego pecha,że żaden z naszych działaczy nie startuje w wyborach do władz miasta,bo może by nie bylo tych problemów.

  5. Powrót do góry    #95
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,807
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    przeprasza jak nie startuje a pan czarnecki wice prezes nie startowl bo mnie sie wydaje ze tak
    ja wam tego problemu nie zazdroszcze to jest naprawde problem
    pyra

  6. Powrót do góry    #96
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    Wybudowany przez Niemców, przed Olimpiadą w Berlinie, kompleks ze Stadionem Olimpijskim, to przepiękne miejsce, które przebija wszystkie stadiony ekstraligi razem wzięte. TERAZ jest z nim jeden problem. Od zasiedlenia Wrocławia przez rodaków, na Olimpijskim niewiele zrobiono i obecnie - jesli chodzi o stadion żużlowy - przypomina on bardziej podniszczone Alcatraz. Przykro o tym wspominać. Ale i tak, najgorsze co można zrobić, to dać go w zarząd niejakiemu rusko. Chyba nie chcemy np. Hipermarketu na Polach Marsowych, z uwagi na to, że dochody pozwoliłyby na lepsze utrzymanie stadionu... itp paplanina w stylu rusko.
    let the metal flow.

  7. Powrót do góry    #97
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Czasami zdarza mi sie zaskoczyc samego siebie, ale niestety nie do końca

    Bo oto taki tekst nigdy nie podejrzewam ze wyszedłby kolegom z Leszna
    Ale wyszedł
    I jakby to powiedziec jest zgodny ze 100% stanem rzeczywistym

    Wybudowany przez Niemców, przed Olimpiadą w Berlinie, kompleks ze Stadionem Olimpijskim, to przepiękne miejsce, które przebija wszystkie stadiony ekstraligi razem wzięte. TERAZ jest z nim jeden problem. Od zasiedlenia Wrocławia przez rodaków, na Olimpijskim niewiele zrobiono i obecnie - jesli chodzi o stadion żużlowy - przypomina on bardziej podniszczone Alcatraz. Przykro o tym wspominać. .
    Noi byloby ok. gdyby sie na tym skonczylo
    No ale nie jest

    Ale i tak, najgorsze co można zrobić, to dać go w zarząd niejakiemu rusko. Chyba nie chcemy np. Hipermarketu na Polach Marsowych, z uwagi na to, że dochody pozwoliłyby na lepsze utrzymanie stadionu... itp paplanina w stylu rusko.
    Bo kto mowi o przekazaniu Pol Marsowych
    kto mowi o przekazaniu kortow
    I wogole kto mówi o przekazaniu czegokolwiek tam Rusce?
    jezeli mnie pamięc nie myli to tęsknoty środowiska wrocławskiego i zarówno działaczy i kibiców (oczywiscie mówie o ludziach patrzacych(myslacych) poza własny nos;-)

    ogniskuja sie ku temu zeby Olimpic Arena byla kompleksem MIEJSKIM
    tak zeby w soboty lub piatki grał tam Polar i Śląsk w nogę
    aby w niedziele był tam żuzel
    Aby jak tylko mozna czesto rozgrywac tam zawody lA o roznym poziomie rywalizacji

    Tak aby Pola Marsowe byly miejscem
    a) rozgrywek masowych
    b) miejscem na koncerty

    Takz eby korty zostaly doprowadzone do ideału
    zeby był funkcjonalny, z trybuna basen otwarty

    Czy to jest zadanie jednego człowieka?
    Z całym szacunkiem kolego
    Ale Wrocław jeszcze nie oszalał zeby swoje najpiekjniejsze tereny oddawać pod hipermarkety.Z reszta we Wrocławiu jest ich....
    I akurat Olimpijski nie jest szczesliwie połozony

    Ale masz racje
    Miasto nie chce
    AWF ma to w dupie
    a Rusko zrobi tam hipermarket

    tylko zeby zaciskac z bolu
    i wyc
    bo innym sie udaje
    a we Wroclawiu
    miasto ma to w dupie

    Moze za duzo jest obiektow po wojsku, obiektow po innych klubach
    a moze brak wizji
    a moze brak jest konsolidacji srodowiska sportowego
    a mzoe taki obiekt rozbilby dotychczasowe uklady

    moze

    Pozdrawiam
    PS. Zazdroszcze tym co wszystko widza tak prosto

  8. Powrót do góry    #98
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mareczku,jak ty potrafisz napisać to ,co ja właśnie pomyślałam.A swoją drogą Arkadius nie ma chyba pojęcia,że nawet jakby cały teren wziął p. Rusko,to i tak nie mógłby nim rozporządzać tak jak by chciał.Podstawową przeszkodą jest to,że Stadion Olimpijski i tereny Parku Szczytnickiego są zabytkiem.Tak więc nie wchodzą w grę żadne widzimisię.Pozatym we Wrocławiu jest o wiele więcej bardziej atrakcyjnych miejsc na hipermarkety.A na tym zagadnieniu to znam się dosyć dobrze.

  9. Powrót do góry    #99
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie no ten awf juz mnie konkretnie wkurza. Co oni mysla ze sa bogiem i moga robic za Sparta co im sie rzewnie podoba?? Przeciez jesli WTS nie otrzyma zezwolenia na starty na tym obiekcie to calkowicie zarosnie on jakimis krzakami. W ostatnich latach to przeciez WTS utrzymywal to cale badziewie. Poza tym mysle ze jesli awf nie udostepni stadionu dojdzie do podobnej sytuacji jak w szczecinie. Z tym ze tutaj kibice nie pojda do prezydenta a do samego dziekana tej zasranej uczelni. Jesli mysli on ze moze sobie grac na nerwach wroclawskich kibicow to sie grubo myli.
    No nie moge jakies debile z awf zniszcza wroclawski zuzel... Jesli naprawde okaze sie ze nie mamy stadionu to wydaje mi sie ze nie ujrzymy WTS na zuzlowych torach w tym roku. Zreszta sam prezes Rusko twierdzil ze jak nie osiagnie porozumienia z awf to sam wycofa druzyne z rozgrywek. Moze jesli do tego dojdzie to wladze miasta zrozumieja czym jest brak stadionu z prawdziwego zdarzenia. Zreszta dziwi mnie ze miasto nie robi nic w kierunku polepszenia tej sytuacji. Ale nie bo po co...
    W koncu mozna chodzic na mecze idiotycznej Ideii Zeptera Siemensa .... Wroclaw.

  10. Powrót do góry    #100
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No oczywiscie ze mozna chodzic na zepter idea simens nokia budowlani slask wroclaw ale kto mi da 30 zl na ulgowy bilet?? za 4 mecz judei ja mam caly sezon zuzlowy we wrocku.

    Stojko ULTRAS Sparta Wrocław

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    Po wyczynach ze stadionem Ślęzy i terenami pod zoo, niewiele jest mnie w stanie już zaskoczyć. To oczywiście była ironia o markecie na Polach Marsowych, ale rusce nie wybaczę jego dwulicowości i obłudy w imię tzw. dobra sportu. Pozdrawiam
    let the metal flow.

  12. Powrót do góry    #102
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No oczywiscie ze mozna chodzic na zepter idea simens nokia budowlani slask wroclaw ale kto mi da 30 zl na ulgowy bilet?? za 4 mecz judei ja mam caly sezon zuzlowy we wrocku.

    Stojko ULTRAS Sparta Wrocław
    Masz racje
    nie chodź na kszykówkę
    tam trzeba wykazać sie umiejętnoscią dodawania do 100
    a nawet i nieraz wiecej

    a juz za juede powinni Ci tu dac bana
    Zreszta
    juz za dadosa powinni Ci dac tu bana

    No ale coz
    widac
    klimaty WKS tez tu sa potrzebne

    Pozdrawiam
    PS. Piszac WKS mam na mysli kibicow pilkarskich
    klasy tych co walczyli z Lechem na smierc i zycie

  13. Powrót do góry    #103
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marek ja do ciebie napisze tylko tyle

    Atlas w nazwie Sparta w Sercu a jezeli juz jestes tak dobrze obeznany to powinienes wiedziec co znaczy slowo ULTRAS i nie mow mi tutaj o walkach na smierc i zycie bo myliszz pojecia ja nigdy sie nei nazwalem HOOLS mnie zawsze bardziej pociagaly sprawy ULTRAS

    Pozdrawiam :)

  14. Powrót do góry    #104
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,255
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 126 w 72 postach
    Za "Gazetą Wrocławską":

    Wczoraj dyrektor AWF-u Wojciech Pogroszewski Wysłał do WTS-u pismo,w którym wzywa klub do opuszczenia, najpóźniej do godz.13 w poniedziałek,pomieszczeń na Stadionie Olimpijskim i zdania kluczy do obiektu.- Nasza umowa o najem obiektu na sezon 2003 się rozwiązała,bo WTS nie spełnił warunku koniecznego do realizacji- powiedział nam dyrektor Pogroszewski,mając na uwadze fakt,że klub nie przelał 13 tyś.zł.na konto Fundacji dla AWF.- Na razie klub posiada klucze do obiektu i jaśli do poniedziałku spróbuje odbyć trening,to nie będziemy robić z tego afery. Jeśli natomiast zdecyduje się uregulować należność,to jesteśmy skłonni się zastanowić nad pójściem WTS-owi na rękę. Ruch jest teraz po stronie klubu- dodał dyrektor Pogroszewski. Co na to prezes Rusko?- Nie będę rozstrząsał kwestii gospodarczych na łamach prasy. Jesli sprawa nie wyjaśni się na dniach,na początku przyszłego tygodnia zwołam konferencję prasową,na której- w obecności dziennikarzy- punkt po punkcie przeanalizuję umowę.
    Ten spór staje się już nudny,a najgorsze,że trzyma w nerwach kilka tysięcy kibiców.Apelujemy więc do władz miasta,by podjęły się mediacji!

  15. Powrót do góry    #105
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    Ciężki żywot WTS. Wynika to chyba, prócz braku rzetelności działaczy, także z tego, że we Wrocławiu żużel to sport któryś tam z rzędu i nie stanowi takiego priorytetu wśród decydentów, w szczególności miejskich. Rusko powinien więc wykazać przynajmniej w tej sprawie wiarygodność i rzetelność, bo sprawa powoli robi się zabawna (choć pewnie nie dla wszystkich).
    let the metal flow.

  16. Powrót do góry    #106
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciężki żywot WTS. Wynika to chyba, prócz braku rzetelności działaczy, także z tego, że we Wrocławiu żużel to sport któryś tam z rzędu i nie stanowi takiego priorytetu wśród decydentów, w szczególności miejskich. Rusko powinien więc wykazać przynajmniej w tej sprawie wiarygodność i rzetelność, bo sprawa powoli robi się zabawna (choć pewnie nie dla wszystkich).
    No i tak jest
    Wlasciwie we wrocku zaden sport sie nie liczy
    poza wyborami

    a co Rusko ma dfo tego?
    Nie wiem

    Nie rozumiem wcale Twojej wypowiedzi

    Przepraszam

    Pozdrawiam

  17. Powrót do góry    #107
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wlasciwie we wrocku zaden sport sie nie liczy
    poza wyborami
    Zaden sport sie nie liczy... To ty chyba na glowe upadles czlowieku. Przeciez od wielu lat we Wroclawiu jest jeden sport ktory sie liczy-KOSZYKOWKA. Przeciez glowy wlodarzy miasta sa zwrocone tylko w strone ideii. No w sumie im sie nie dziwie bo tam sie mozna naprawde wybic... W koncu mecze pilkarzy noznych czy szczypiornistow Slaska nie sa transmitowane w telewizji. Bo jesli bylyby to dam sobie glowe urwac ze niejeden z nasych wielkich samorzadowcow z checia bardziej wtajemniczylby sie sie w w/w sporty.

  18. Powrót do góry    #108
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    Rusko? Znając pozycję żużla we Wrocławiu powinien szczególnie rzeczowo i z wyczuciem pilnować interesów tego sportu w mieście, a nie dyskutować o sprawach umów z AWF na łamach prasy, gdzie łatwo o przekłamanie, niedomówienie itp. 90 % Wrocławian nawet nie zauważyłoby, że nie ma żużla w Wrocławiu - gdyby się tak stało. Jeśli jest takim profesjonalistą na jakiego się kreuje, to ma teraz pole do popisu. Nikomu nie zależy, nawet najbardziej zajadłym Leszcyniakom, aby żużel we Wrocławiu (czy gdziekolwiek indziej) upadł. I tylko tyle.
    let the metal flow.

  19. Powrót do góry    #109
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,807
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    ja twierdze ze wszystko skonczy sie dobrze dal wts i pana r troche nerwow stracil pewnie i pieniedzy i narazie ten sezon bedzie spokoj
    mam nadzieje ze to byla nauczka i ostrzezenie dla pana r i nastepnym razem gdy bedzie cos mataczyl moze sie to skonczyc gorzej
    jestem ciekaw jakie bedzie dlug wts po tym sezonie ?
    pyra

  20. Powrót do góry    #110
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzisiaj sprawa ze stadionem zostala zakonczona i bedzie zuzel na Olimpic Stadion ;)

  21. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Co do kolegow z leszna radze by sie zainteresowali dlugami swojego klubu z tego co wiem u nich co sezon coraz bardziej jest kiepsciutko :)

  22. Powrót do góry    #112
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Dzis w Slowie przyczytalem jakoby wts przenosil sie do opola prawda to czy tylko jakis zart prima aprylisowy ?
    Mam nadzieje ze to drugie ...

  23. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2003
    Postów
    202
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nareszcie.

    Wygląda na to,że sprawa stadionu powoli się wyjaśnia i na Olimpijskim znowu będziemy oglądać żużel.Widać włodarze obydwu instytucji doszli do porozumienia i chwała im za to,że nie zabierają nam rozrywki.Co do przenosin do Opola to była wielka lipa związana z 1 kwietnia.Pozdro.

  24. Powrót do góry    #114
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    w temacie "atlas" rozgorzała dyskusja o stadionie olimpijskim.
    wątek jest gotowy-zapraszam tu tj.wszystko o "olimpijskim"

  25. Powrót do góry    #115
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach

    Żeczywiście dyskusja zawrzała.Tytł "Ile na renowacje i co remontowac".

    Poruszony został temat pieniędzy bo dość dużo rozrzytność - wedlg Ramzesa - mamy w kasie.Sami popatrzcie na różnice "150 tys.zł a 250 tys.euro".Wg mnie powinno być "150 tys.euro - 250 tys.euro" ale już w to nie wnikam.

    Poruszony został też dość śmieszny temat "płotku" który jest mało atrakcyjny poprzez brak bezpłatnych toalet...no ale cóż :) Powiem szczerze że nowe toilet by się u nas przydały.

    Jesli chodiz o renowacje to wiadomo że nachylenia trybun nie zmienimy.Natomiast przykrytych ma być 30 000 tys. miejsc.Dotego zamiast naszych kochanych drewnianych połamanych ławeczek po dziadkach zostaną nowe krzesełka - pojedyncze ! :)

    Podobno w gre wchodzi jeszcze nowa płyta boiska i park maszyn.

    pzdr.


  26. Powrót do góry    #116
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze Drabol, że w kwestii pieniężnej dalej mnie nie rozumiesz. Negujesz wypowiedź w gazecie choć nawet nie czytałeś artykułu ale dobra, twoja sprawa.

    Przytoczę tu jeszcze jeden cytat z gazety:

    "Władze uczelni chciałyby aby na olimpijskim odbywały się mecze piłkarskie, żużlowe oraz imprezy lekkoatletyczne. Najpierw trzeba wybrać ziemię, położyć sztuczną murawę, zmienić nachylenie trybun, zrobić miedziany dach stadionu. Jest już projekt stadionu, przystosowania 30 tys. osób siedziałoby pod krytymi trybunami. Projekt ma tą zaletę, że praktycznie w ogóle nie ingeruje w część zabytkową."

    Widziecie, więc nachlenie trybun jednak da się zmienić a przy okazji nic nie zostanie zniszczone. A co do toalet to jak najbardziej. Na każdym meczu podczas każdej przerwy ludzie idą pod drzewko aby spełnić swoją potrzebę fizjologiczną.;) Po za tym toalety pozostawiają wiele do życzenia. Nie dość, że płaci się 1 zł. to zawsze jest tam brudno.;)

  27. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach

    I ty mnie dalej nie rozumiesz.
    :) Pisze że nie wnikam , bo wydaje się to być mało realne , nawet gazety się myla.Choć nie twierdze że tak jest w tym przypadku.Poprostu troch mnie to dziwi.

    Co da nachylenia trybun to chyba zrobi nam sie Chorzów :D
    Zamiast patrzeć na chłopaków na równi będziemy się domyślać z wysokości :D:D

    Myśle że dobrze sie dzieje , wkońcu nie będziemy mieli takiej strychniny tylko piękny pożądny stadionik na miare GP.

    Od TEJ pory przestaje wnikać w finanse bo same spory przez to :) Teraz interesuje mnie tylko wygląd naszego pięknego stadionnku :)

    Wporządku Ramzes ?? :)

  28. Powrót do góry    #118
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spoko Drabski. :)

  29. Powrót do góry    #119
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    Ciekawe z 1 kwietnia znwou nas beda gdzies przenosic moze do Leszna ?:)

  30. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach

    Może zaliczymy Opole ?? Może Rawicz ? Leszno chyba też nie wykluczone :P:P

    Ale by była jazda :P


    <pfupfu> Musze wypluć , żadnego Leszna , ja chce na Olimpijski ;) <pfupfu> :P

  31. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Stadion Olimpijski... Od kilku(-nastu?) lat istota przepychanek między WTS i AWF pod czujnym okiem UM.

    WTS skarży się, że AWF zdziera horrendalne pieniądze za udostępnianie ruiny. Gdyby nie kasa WTS, to pewnie Olimpijski padłby jako ten koń przed prezentacją IMŚ 1992. Ja na miejscu WTS na rok wyemigrowałbym z żużlem a choćby i do Rawicza. Skoro WTS płaci tak dużo, to budżet AWF zostałby mocno nadszarpnięty...

    AWF skarży się, że na siłę zostali obarczeni ciężarem zabytkowego obiektu, do którego wciąż trzeba dokładać, by utrzymać go w dobrym stanie. Stąd wysokie ceny podnajmu... Co jednak by było, gdyby WTS przystosował dla siebie inny obiekt we Wrocławiu lub zdecydował się na skorzystanie ze stadionów w Rawiczu czy Opolu...?

    Obie strony chcą jak najlepiej dla siebie i obie nie mogą się dogadać co do umów długoterminowych. Oszczędziłoby to, corocznego wręcz, tematu do dyskusji. Oszczędziłoby skakania sobie do oczu. Czy AWF stać na spuszczenie z tonu? Czy WTS stać na profesjonalne załatwienie sprawy?

    Jak długo ten pat będzie stawał kościa w gardle?

  32. Powrót do góry    #122
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo interesujący komentarz.Sprawa stadionu to nie tylko pieniądze.Pamietaj o tym ,że kibice wrocławscy w wiekszości zarazili się żużlem w tym miejscu.Fakt ,że można przystosować stadion na ul.Skarbowców,ale jego lokalizacja może doprowadzić do protestów.Nie wiem czy byłeś w okolicach tego obiektu?Otoczenie nie jest przystosowane do przyjęcia tylu kibiców,a co za tym idzie samochodów na tym terenie.Do tego jest to dzielnica ,gdzie mieszka wielu bardzo prominentnych osób i wątpię ,żeby dopuścili do zakłócenia spokoju.Inne obiekty mają jeszcze gorszą lokalizację.Najlepszym wyjściem byłoby zbudowanie nowego,ale musiano by go umieścić na którymś z krańców miasta.To znowu sprawiało by problem z dojazdem.Wielu ludzi by się odwróciło od wszelkich zawodów.W tym wypadku mecze na innych stadionach np.Rawicz lub Opole,nie wchodzi wogóle w rachubę dla takich ludzi jak ja.Niestety,nie jest to prostą sprawą ,żeby zagospodarowac sobie całą niedzielę tylko na mecz,szczególnie ,kiedy ma się dzieci.W takim wypadku musiałabym zrezygnować,a takich jak ja jest wielu.

  33. Powrót do góry    #123
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Moze nawet wiekszosc...u nas bardzo duzo jest na stadionie dzieci , duzo ludzi badz co badz idze na mecz bo slyszy ryk motocykli , zdazaja sie przeciez tacy ktorzy nie znaja terminarza...Lokazlizacja stadionu w Rawiczu czy na krancu Wrocławia to dla mnie zadna roznica :P I tak cel bylby malo osiagalny...Olimpijski jest znany itd.

    A wystarczy go tylko wyremontować...
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  34. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach

    dedykuję władzom Wrocławia, WTS'u i AWF'u...

    za http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...SPORT/40910039

    Stadion jak spodek

    Zaledwie 100 km od polskiej granicy, w berlińskiej dzielnicy Charlottenburg został oficjalnie oddany do użytku gruntownie odnowiony Stadion Olimpijski. To dziś największa i najbardziej okazała sportowa arena w kraju naszych zachodnich sąsiadów.

    Wszystkie miejsca na trybunach berlińskiego stadionu są siedzące i przykryte wspaniałym dachem. Od wewnątrz obiekt przypomina... latający spodek.

    Gdy FIFA podjęła decyzję o przyznaniu Niemcom organizacji finałów piłkarskich mistrzostw świata w 2006 r., władze DFB postanowiły natychmiast: ostatni mecz tej imprezy musi się odbyć w naszej stolicy - Berlinie! Rok trwały dyskusje, czy należy budować nowy obiekt, czy też modernizować Stadion Olimpijski. W końcu zwyciężyła druga opcja.

    Sektor po sektorze

    Roboty trwały równe cztery lata - od sierpnia 2000 do lipca 2004 r. Co ciekawe, obiekt ani przez moment nie został zamknięty dla sportowców, choć codziennie pracowało na nim ponad tysiąc budowlańców. Cały czas swoje bundesligowe mecze rozgrywała na nim Hertha BSC Berlin, co roku odbywał się tutaj finałowe pojedynki o Puchar Niemiec, systematycznie rywalizowali też uczestnicy lekkoatletycznej Golden League.
    Koszty wszystkich prac wyniosły 242 mln euro. Federalny rząd przekazał na modernizację stadionu 196 mln euro, a resztę wyłożyły w równych częściach: stołeczny land Berlin oraz główny wykonawca robót - firma Walter Bau AG. Taki podział wydatków spowodował, że obiekt ma dziś trzech właścicieli. Po 37,45 proc. udziałów otrzymały Hertha BSC i Walter Bau AG, zaś 25,10 proc. przypadło landowi Berlin.

    Tradycja z nowoczesnością

    Berliński stadion został wybudowany w latach 1934-1936 i oficjalnie otwarty na ostatnie przedwojenne Igrzyska Olimpijskie. Teraz, chcąc pogodzić tradycję z wymogami współczesności, do renowacji wykorzystano 90 tys. m sześc. marklandzkiego piaskowca. Tego samego, jakiego używano 70 lat temu. Zużyto także: 70 tys. m sześc. betonu, 20 tys. m sześc. stalbetonu, 2,3 tys. ton stali oraz 40 tys. m kw. szkła.
    Stadion ma dziś 75.065 wyłącznie siedzących miejsc. Imponujący dach o stalowo-szklanej konstrukcji jest zawieszony 40 m nad płytą boiska. Od spodniej części został on wyposażony w system oświetleniowy, nazwany przez architektów ,,Kołem ognia''. Do końca września br. światła te są włączane dla zwiedzającej publiczności w każdy czwartek o godz. 21.00. Piłkarską płytę i lekkoatletyczną bieżnię z niebieskim (!) tartanem obniżono o 2,65 m, by polepszyć widzialność z dolnych sektorów trybun. Zadbano o VIP-ów, budując dla nich trzypoziomowe loże na 4 tys. miejsc. Od południowej strony urządzono tuż pod dachem 15 tak zwanych ,,Podniebnych boksów'', skąd roztacza się wspaniały widok na cały obiekt.

    Urodziny na stadionie

    Berliński stadion ma służyć głównie piłkarzom, przedstawicielom futbolu amerykańskiego, lekkoatletom oraz uczestnikom koncertów muzycznych.
    - Każdy może przyjść do nas i wynająć obiekt na swoją imprezę. Koszty skalkulujemy na podstawie spodziewanych zysków ze sprzedaży biletów
    - usłyszeliśmy od Oli Hertela z sekcji marketingu firmy Olympiastadion Berlin GmbH, powołanej do bieżącego zarządzania obiektem.
    Pod trybunami - poza całym zapleczem socjalnym dla sportowców - znalazło się też miejsce na biura, restaurację, klubowy fanshop Herthy BSC i sklep jubilerski. Ostatnio modne stało się urządzanie na stadionie prywatnych przyjęć, głównie urodzinowych. Koszt całodobowego wynajęcia restauracji wynosi 500 euro, a menu dla jednego biesiadnika - w zależności od wymagań - od 25 do 50 euro.

    Dwa otwarcia

    Choć zewnętrzne otoczenie stadionu zostanie całkowicie urządzone i uporządkowane dopiero do końca br., to berlińczycy urządzili już sobie dwie uroczystości otwarcia odnowionego obiektu. Pierwszą ceremonię przeprowadzili 31 lipca i 1 sierpnia podczas piłkarskich meczów Herthy BSC z miejscowym Unionem oraz Besiktasem Stambuł. Drugą, jeszcze okazalszą, zorganizowali przed środowym, międzypaństwowym meczem Niemcy - Brazylia. Komplet publiczności przez prawie dwie godziny podziwiał pokazy wschodnich walk, występy akrobatów i tancerzy oraz grę ognia i sztucznych świateł.
    - Jestem berlińczykiem, ale nie odczuwam dumy z powodu istnienia tego stadionu - powiedział dziennikarz ,,Berliner Kuriera'' Mathias Bunkus. - Według mnie, wydaliśmy mnóstwo pieniędzy na zbudowanie giganta, pozbawionego sportowej duszy. To typowy stadion lekkoatletyczny, a nie piłkarski, jak chce DFB. Teraz potrzebujemy następnych trzech, czterech milionów euro, by urządzić przyzwoite boiska treningowe.


    Z Berlina


    ROBERT GORBAT
    (95) 722 69 37
    rgorbat@gazetalubuska.pl


  35. Powrót do góry    #125
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dodam tylko wpisu AlterEgo:

    http://www.wielkarzeczpospolita.net/...?wiadomosc=420

    :D:D:D

  36. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Dodam tylko wpisu AlterEgo:

    http://www.wielkarzeczpospolita.net/...?wiadomosc=420

    :D:D:D
    Ramzes, a o co Ci dokładnie chodzi...?

    * * * * *

    I jeszcze o berlińskim stadionie Olimpijskim...


    http://www.stadiumguide.com/olympiastadionberlin.htm


    http://www.herthabsc.de/index.php?id=220

  37. Powrót do góry    #127
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    AlterEgo

    Chodzi mi o to, że taki stadion jaki został wybudowany w Berlinie w najbliższej przyszłości nie zostanie zbudowany w Polsce lub chociaż jakiś zmodernizowany na miarę profesjonalnego. Nasz kraj jest zbyt pazerny, aby wydać 242 mln euro (koszt stadionu w Berlinie).

    Ten artykuł, który wkleiłem pokazuje ME w piłce nożnej w 2054 i radomski stadion, który może pomieścić 600 tys. widzów. Przedstawiłem tutaj, że jak narazie nie ma tyle pieniędzy i perspektyw, abyśmy mieli chociaż jeden taki obiekt nawet z mniejszą ilością miejsc.

    Dziwi mnie również, że wkleiłeś ten artykuł właśnie w tym wątku. Czyżbyś miał jakieś informacje, że zarząd miasta Wrocław - AWF - WTS dogadali się co do modernizacji naszego stadionu?? :)

  38. Powrót do góry    #128
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    13-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    600 TYS .. chyba jeszcze nie ma takiego na swiecie :)

  39. Powrót do góry    #129
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    No to my robimy 700 tysięcy :P

    A tak wogole to coś nam sprawa remontu stadionu Olimpijskiego ocichla a juz niedlugo przerwa zimowa i szansa do zrywu. Za rok znow GP warto tych najlepszych ugoscic ostra renowacja ;)

    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  40. Powrót do góry    #130
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    600 TYS .. chyba jeszcze nie ma takiego na swiecie :)
    Elendir

    A widziałeś kiedyś, aby w Radomsku odbywały się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej ?? ;)

  41. Powrót do góry    #131
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-05-2003
    Postów
    1,966
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Byłem ostatnio na olimpijskim, konkrentnie na finale IMŚJ i niech mi nikt nigdy więcej nie powie, że nasz (rybnikci) jest lepszy. U nasz jest strasznie wiejski w porównaniu do wrocławskiego, w Rybniku taki finał nie mógłby się odbyć, atmosfera jest zupełnie małomiasteczkowa, we Wrocławiu było naprawdę rewelacyjnie, tam wszyscy żyli tym turniejem, było naprawde super! Co z tego, że ławeczki są zniszczone, to jes akurat mało istotne. Powiem krótko: Olimpijski Forever!!! Pozdrawiam wszystkich wrocławian, zazdroszcząc im stadniou :)

  42. Powrót do góry    #132
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Byłem ostatnio na olimpijskim, konkrentnie na finale IMŚJ i niech mi nikt nigdy więcej nie powie, że nasz (rybnikci) jest lepszy. U nasz jest strasznie wiejski w porównaniu do wrocławskiego, w Rybniku taki finał nie mógłby się odbyć, atmosfera jest zupełnie małomiasteczkowa, we Wrocławiu było naprawdę rewelacyjnie, tam wszyscy żyli tym turniejem, było naprawde super! Co z tego, że ławeczki są zniszczone, to jes akurat mało istotne. Powiem krótko: Olimpijski Forever!!! Pozdrawiam wszystkich wrocławian, zazdroszcząc im stadniou :)
    K2 :)

    Mi sie stadion Rybnicki bardzo podoba aczkolwiek nie ma to wplywu na atmoswere czy wielkomiejskosc. Takze uwazam ze jesli w tym roku (co jest bardzo mozliwe) u ans zmieni sie laweczki to bedzie naprawde super :)

    Takze wladze miasta,klubu,AWF(oni tylko poklepia :/) do roboty :P

    pzdr.dla calego Rybnika :)
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  43. Powrót do góry    #133
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-09-2002
    Postów
    2,279
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nareszcie !!!

    Władze Wrocławia przejmują Stadion Olimpijski. Dotychczasowy właściciel Akademia Wychowania Fizycznego sprzedaje obiekt za pięć milionów złotych!

    Decyzja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale według naszych wiarygodnych informacji wszystko jest już przesądzone. Przedstawiciele uczelni nie chcą oficjalnie potwierdzić informacji, ale przyznają, że do finalizacji przedsięwzięcia jest blisko.

    - Rozmowy z władzami miasta są bardzo zaawansowane, ale niczego nie chcę jeszcze przesądzać. Być może w przyszłym tygodniu zorganizowana zostanie konferencja prasowa z udziałem rektora i prezydenta miasta, wówczas może coś się wyjaśni - komentuje kanclerz AWF-u Mariusz Kłosowski.

    Z kolei Michał Janicki, dyrektor departamentu spraw społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, przyznaje, że władze miasta już doszły do porozumienia z uczelnią w sprawie przejęcia stadionu. - Ustaliliśmy już cenę, do załatwienia pozostały tylko formalności - zdradza Janicki.

    Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że władze miasta będą musiały zapłacić AWF-owi pięć milionów złotych. Do tego uczelnia dostanie jeden z budynków należących do miasta, który zostanie przeznaczony na cele dydaktyczne. - Teraz tylko szukamy takiego budynku. Myślę, że wkrótce uda się załatwić tę sprawę - dodaje Janicki.

    AWF sprzedaje miastu tylko stadion i tereny bezpośrednio do niego przyległe wraz ze starą strzelnicą sportową. Pozostała część kompleksu obejmującego między innymi Pola Marsowe, stadion lekkoatletyczny i halę sportową pozostanie wciąż własnością Akademii Wychowania Fizycznego.

    Władze miasta obiecują, że zainwestują w stadion, który od wielu lat jest w coraz gorszym stanie. W ostatnich latach, gdy obiekt był zarządzany przez uczelnię, powoli zamieniał się w ruinę. Janicki nie potrafi jednak powiedzieć, kiedy rozpoczną się inwestycje.

    - Czekamy na materiały z AWF-u. Najpierw musimy znać aktualny stan obiektu, aby potem móc ruszyć z ewentualnymi pracami.

    Nie wiadomo jeszcze, ile pieniędzy trafi z miasta na modernizację obiektu. - To wszystko zależy od tego, czy Stadion Olimpijski zostanie zgłoszony jako oficjalna arena mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku, oczywiście jeśli Polska wraz z Ukrainą będzie je organizować - tłumaczy Michał Janicki.

    Wiemy, że jest już gotowa wizualizacja zmodernizowanego Stadionu Olimpijskiego, która zaprezentowana zostanie pod koniec marca w Budapeszcie, gdy kraje ubiegające się o Euro 2012 przedstawią obiekty, na których rozgrywane byłyby mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej.

    Władze miasta rozważają również budowę nowego stadionu, który miałby powstać na Maślicach, przy ulicy Drzymały. - Jeśli projekt z nowym stadionem nie wypali, wtedy na Stadion Olimpijski możemy przeznaczyć nawet do 200 milionów złotych. Jeśli jednak nowy obiekt powstanie, wówczas dofinansowanie Olimpijskiego wyniesie około 120 milionów złotych. Wówczas Olimpijski będzie spełniał rolę stadionu lekkoatletyczno-żużlowego - wyjaśnia Janicki.

    Negocjacje władz miasta z AWF-em o przejęciu stadionu trwały od końca lat 90. Uczelnia nie chciała się pozbyć obiektu i za jego sprzedaż żądała około 15 milionów złotych. Taka suma była nie do przyjęcia dla władz miasta. Obie strony zbliżyły swoje stanowiska kilka miesięcy temu. Władze uczelni prawdopodobnie obawiały się, że miasto nie będzie już zainteresowane kupnem Olimpijskiego, bo planowało budowę nowego stadionu. Do rozmów wrócono, ale jak zwykle negocjacje znów rozbijały się o cenę. AWF zażądał za obiekt ponad 10 milionów złotych, a druga strona upierała się przy kwocie znacznie niższej.

    - Chcieliśmy zbić cenę ile tylko się da, dlatego rozmowy nieco się przeciągały - kończy dyrektor Janicki.

    Za: Gazeta Wyborcza

  44. Powrót do góry    #134
    Stały bywalec Awatar Mossberg
    Dołączył
    18-01-2003
    Postów
    1,255
    Kliknij i podziękuj
    1,838
    Podziękowania: 126 w 72 postach
    Nareszcie.Jeśli oficjalnie dojdzie do parafowania umowy to można tylko powiedzieć lepiej poźno niż wcale. Skończą się w ten sposób coroczne problemy z wynajmowaniem przez Spartę obiektu na mecze. Miasto w końcu zmodernizuje ten piękny stadion i nie stanie się on skansenem, ponieważ z roku na rok marnieje i wiele do tego nie trzeba. :D

  45. Powrót do góry    #135
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    Piekne informacja... nawet jesli ma powstac nowy stadion to Olimpijski to ogrom historii tak piłkarskiej jak żuzlowej, piekne lata, do tego setki wystaw, lekkoatletyczne zawody. Nie nalezy sie temu pięknemu obiektowi zniszczenie dlatego jest to świetna informacja. Naprawde malo nie brakowało do ruiny, a tak minimum 120 mln na stadion...coś pieknego.

    Lata tradycji przetrwają :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •