Pokaż wyniki od 1 do 28 z 28

Wątek: Tablice świetlne i budowa nowego stadionu w Toruniu

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tablice świetlne i budowa nowego stadionu w Toruniu

    Założyłam ten temat, bo chcę powiedzieć coś o tablicach świetlnych na stadionach żużlowych...
    Powiem, co się dzije np. na stadionie Apatora:
    Na początku meczu tablica działa bardzo dobrze, bez zastrzeżeń. Chociaż wogóle, siedząc na przeciwległej prostej, nie słychać sędziego, tablica działa i mozna wszytsko zobaczyć.
    Następnie około 6-7 biegu tablica zaczyna szwankować. Jednego paska wogóle nie widać(ciemne miejsce). Ok. 8 biegu przychodzi chyba ktoś z obsługi i próbuje to naprawić. Jest znowu dobrze. No, a potem znów coś się dzieje i do końca zawodów tablica nie działa już 100%...

    I tak było na meczach w pierwszej połowie sezonów. Po podziale na grupę spadkową i play-off tablica dość dobrze zaczęła funkcjonować. Mam nadzieję, ze tak już zostanie :P

    A tak wogóle, to czy ten nowy stadion, na lotnisku, ma zostać wybudowany do 2005?? Słyszałam kiedyś, ze raczej będzie budowany przez 5 lat, potem 8, a teraz 2005... A wogóle, to jak ma być??


  2. Powrót do góry    #2
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach

    Adunia

    Znając życie nowego stadionu po prostu nie bedzie. Przeczuwałem to od razu. Ta inwestycja jest troche nierealna. NIestey chyba będziemy się męczyć na naszym fatalnym torze, który psuje widowisko uniemożliwiając fascynujacą walkę na dystansie. Uważam ze zmiana geometrii trou przedsezonem 2001 była największym błędem w historii naszego, pieknego klubu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    Widzialem u was ta tablice jest dokladnie taka sama jak u nas w Bydgoszczy.
    Pamiętam jak podczas Grand Prix 2001 w Bydgoszczy mocno padał deszcz i na same zawody załało totalnie tablice i nie działala :P:P jakiś syf zakupili:)

    Dużo większa jest we Wrocku której wielkosc bdb przydała się podczas Puchar Swiata 2001 (na ktorym mialem okazje być:))

    pozdor.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar Andy_
    Dołączył
    30-01-2002
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    E tam dla mnie nie ma sensu budowanie nowego stadionu. Na pewno trwalo by to dlugo. Najwiekszym bledem bylo skrocenie toru kilka lat temu. Mozna by rozbudowac tor (poszerzyc), powiekszyc trybuny, dodac oswietlenie i troche onowoczesnic ogolnie stadion i na pewno wyszlo by to szybciej i taniej niz budowanie stadionu.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Pod koniec sezonu tablica dzialala bez zastrzezen.
    W budzecie miasta Torunia zapisano do konca roku 2003 r.
    wykonanie oswietlenia stadionu Apatora. Dotacja
    na ten cel 100.000 zl... troche malo no nie :-)
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    33
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    nowy stadion

    Podobno bedzie nowy stadion, gdy teren obecnego stadionu zostanie wykupiony, najprawdopodobniej przez jakis zachodni hipermarket. Na miejscu stadionu powstanie sklep, ludzie mieszkajacy przy Broniewskiego beda mieli w koncu swiety spokoj, a na zuzel trzeba bedzie pojechac zaledwie 1 km dalej :) Mam nadzieje ze Apator bedzie mial nowy stadion, mogacy pomiescic conajmniej 30 tys kibicow.

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    Rozbudowac nie idze, bo ci mieszkancy co sobie na balkonach ogladaja mecz nie maja nic przeciwko, gorzej ci co mieszkaja nizej i tylko posluchac moga. Oni protestuja przeciwko oswietleniu, bo wtedy mecze bylyby wieczorem(noca jak dla nich). Co do modernizacji toru to chyba bylo oczywiste, ze taki bedzie, skoro zabik kierowal modernizacja ;P Co do nowego stadionu to mysle, ze o ile bedzie, to raczej nie do 2005 - nawet karwan wszystkiego zrobic nie moze. Znajac zycie nawet jak beda fundusze, to miasto zacznie sie ociagac, pozniej jakis wojewoda, pozniej ten co chce wybudowac to centrum handlowe na terenie obecnego stadionu zrezygnuje... Tak to juz jest w Toruniu! :(

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    684
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z budowa nowego stadionu pewnie bedzie tak samo jak z tym Miejskim na Bema... Kilka lat i nic prawie nie powstało....
    Opowiesci o budowie nowego to chyba tylko takie gadanie.... Moim zdaniem tez lepiej byłoby przebudowac obecny obiekt(na pewno tez taniej) .wystarczyłoby jeszcze około 5-6 tysiecy miejsc i to by bylo w zupelnosci ok. No i oczywiscie OSWIETLENIE!!! A najwiekszym problemem dla kibiców jest teraz chyba tor... Przed przebudową w Toruniu przeważnie były bardzo ciekawe zawody, ale ostatnio jak jest jedna mijanka na mecz to wszyscy wpadaja w zachwyt...TRAGEDIA PO PROSTU! w toruniu wystarczy wygrac start i nie robić wiekszych błędów i można wygrac z każdym... Jedyne wyprzedzenia to Rickardsson(po małej na wyjsciu z drugiego łuku, a i to czesto dzieki mega szybkiemu motocyklowi) albo tez bardzo duze błędy... I co roku przed sezonem Ząbik mówi że teraz juz będzie Ok, tor juz sie rozjeździł i będą ciekawe zawody... No i co jakis czas(przed ważna imprezą) wygłasza chyba swój jeden z najsmieszniejszych textów - "Przygotuje tor do walki"[img]...szkoda że jeszcze nigdy walki za bardzo nie było...

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-03-2002
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sorry Cię bardzo

    ale na Stamir Cup'ie w roku 2002 była walka, aż się dziwiłem i to bardzo, było wiele mijanek a same zawody były ciekawe (przynajmniej tak pamiętam)... a co do stadionu, no troszke by sie przydało nowości, np. powiekszenie parkingu, dołożyć te kilka tysiecy miejsc (szkoda że nie ma za bardzo jak), no i to oświetlenie (derby) ahhhh, co za gratka

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Uważam, że pierwszą rzecza jaka powinna byc zrobiona na stadionie to zamontowanie oswietlenia. NAjlepszym oswietleniem na torunski tor byłoby takie, jakie jest na pilskim stadionie. Takie sztuczne swiatło nie przeszkadzalo by sasiedztwu stadionu Apatora, gdzyż lampy zamocowane sa wokół toru i ich swiatlo nie wychodzi poza stadion.

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    16-12-2002
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Pesymisci

    Ludzie,skad wy bierzecie tyle pesymizmu ? Jesli stadion ma powstac to powstanie, jesli nie to trudno.Zuzel jest w Toruniu sportem waznym i nikt tego nie zostawi tak sobie.
    A kiedy powstanie ? Niech to nastapi i za 10 lat to i tak w koncu bedzie i bedziemy sie z niego cieszyc.Tyle lat chodzimy na stary i nikomu to nie przeszkadzalo, a teraz nagle tyle szumu ? Spokojnie, to nie domek z klockow, w dwa dni sie go nie postawi. Cierpliwosci.

    Pozdrawiam wszystkich.

  12. Powrót do góry    #12
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Ja chodze juz od tylu lat na nasz stadion ze sie juz przyzwyczailem i doskonale wiem ze jesli jest jakis wazny mecz, to nie w glowie mi luksusy, chce po prostu siedziec i nie musi to byc krzeselko. Oczywiscie slyszalem o zamiarach stworzenia nowego stadionu, ktory mialby byc niby najnowoczesniejszym stadionem zuzlowym, ale znajac Torun to ten pomysl nie wypali. Na pewno nie bede robil z tego tragedii, pozostaje nam czekanie, a noz sie uda :)
    Pozdrawiam
    Marcin

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Stadion

    Nowy jest nam nie potrzebny.Tylko i wyłącznie poprzez protesty mieszkańców taki temat został poruszony(mówiąc delikatnie żeby się "zamkneli").Proponowałbym zrobić OŚWIETLENIE(kto był na derbach w 96 w Bydgoszczy(inau ośw.)i w 2001 na PO w Bydzie(..zimne ognie..)to wie o co mi chodzi).Trybuny by się przydało powiększyć(1 łuk)żebym nie musiał przychodzić na godzine przed otwarciem bramy(!)

    Pozdro dla wszystkich z Apatora a w szczególności dla "wyjazdowiczów"

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    682
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam.
    Wydaje mi się że nowy rzeczywiscie nam jest nie potrzebny.A co do starego to mozna go bardzo łatwo zmodernizować. Po drugiej stronie ulicy jest Polsport. Wystarczy zbliżyć stanowiska Apatora, Polsportu i miasta i bedziemy mieli krzesełka na stadionie. Ale co za tym idzie zmniejszy się pojemność stadionu. Kiedyś słyszałem że chcą dobudować trybunu na przeciw startu i wyglądały by one jak na stadionie w Mielcu. Sprawą oczywistą jest oświetlenie i tak jak wcześniej ktoś pisał takie jak w Pile czy Vojens.
    Przydała by się także nowa infrastruktura w okół stadionu. Parking na terenie stadionu powinien być darmowy i dla kibiców, no może być za symboliczną złotówe.

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    10-01-2003
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sytuacja ekonomiczna w kraju nie jest zbyt dobra i to bedzie przede wszystkim decydowalo o tym, czy powstanie nowy stadion. Karwan niegdys twierdzil, ze zglosila sie do niego jakas firma chcaca wykupic teren stadionu na ktorym mialo powstac bodajze jakies centrum handlowe. Po przeglosowaniu przez Rade Miasta ustawy o zmianie planu zagospodarowania terenu czesci lotniska, gdzie mial byc wybudowany nowy stadion, Karwan mowil o koniecznosci szukania firmy chcacej wylozyc kase na teren obecnego stadionu, co uruchomiloby realizacje planow budowy stadionu na lotnisku. Jak widac sprawa nie jest taka prosta. Niemniej plany z lotniskiem zahamowaly modernizacje obecnego stadionu. Juz nikt jakos nie mowi o podnoszeniu trybun na prostej, zakladaniu nowych krzeselek, oswietleniu itd. A moze po prostu nie slyszalem?

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    386
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to do roboty sąsiedzi!! Wybudujcie piękny stadionik a później jedno GP w Bydgoszczy a drugie w Toruniu. Jak się Wam podoba ten pomysł?

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    10-01-2003
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    2 GP na 1 region to za duzo. Mogloby nie zapelnic calego stadionu. My mamy Stamir Cup, wy GP a odleglosci sa tak niewielkie miedzy 2 stadionami, ze praktycznie jest to jeden osrodek. Kto moze pochwalic sie 2 tak wysokiej rangi turniejami, no i jeszcze Kryterium Asow.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach
    No to do roboty sąsiedzi!! Wybudujcie piękny stadionik a później jedno GP w Bydgoszczy a drugie w Toruniu. Jak się Wam podoba ten pomysł?
    A mi sie bardzo podoba :P Jakos nie narzekam na nadmiar impreez zuzlowych wiec chetnie bym poszedl na Gp zarowno do Bydgoszczy jak i do Torunia... :-) Zreszta stadionu nie zapelniaja tylko mieszkancy regionu - zjezdza sie cala Polska.

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    05-12-2002
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nowy stadion - piękna sprawa.

    Jeśli do budowy nowego stadionu w Toruniu dojdzie to
    gratuluję i zazdroszczę.
    Jednak mając na uwadze, że plany, a życie to czasami dwie różne rzeczy trzeba wziąść poprawkę.
    W Rzeszowie też już były piękne plany,a narazie to 3-ligowi piłkarze mają kasę na mecze przy jupiterach, a żużlowcy
    te mecze na które przychodzi po 5 tysięcy ludzi oglądają.
    Pamiętam turnieje Nazimka przy jupiterach - bajera.
    Jeśli ktoś chce podyskutować na gadu to mój numer 2154218
    po 15 w dni robocze zapraszam lub na forum do PW Cześć.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    31-12-2002
    Postów
    224
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I co z waszej tablicy będzie? I tak najlepsza tablica jest we Wrocławiu. Jeżeli chodzi o stadion to świetna sprawa. Może będzie jakiś porządny stadion w Polsce, bo narazie przeszło połowa to zabytki (np. we Wrocku):P

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-07-2002
    Postów
    2,735
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 8 postach
    I co z waszej tablicy będzie? I tak najlepsza tablica jest we Wrocławiu. Jeżeli chodzi o stadion to świetna sprawa. Może będzie jakiś porządny stadion w Polsce, bo narazie przeszło połowa to zabytki (np. we Wrocku):P
    Zgadzam sie z miskiem jeśli idzie o tablice świetlną we Wrocku. Jak już wcześniej pislaem bardzo przydala się podczas DPŚ gdzie startowalo po 5 zawodników. Nieżle zawody wtedy byly:) (daminek pierwszy na stadionie ;))

    pozdro.

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    92
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Grudziądzu była tablica kiedyś ale Banaś zabrał :(
    Zresztą i tak nie miał kto przekładać numerków :P

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Z budowa nowego stadionu pewnie bedzie tak samo jak z tym Miejskim na Bema... Kilka lat i nic prawie nie powstało..../../
    "Przygotuje tor do walki"[img]...szkoda że jeszcze nigdy walki za bardzo nie było...
    Roznica w budowie stadionu miejskiego, a zuzlowego jest taka, ze przy budowie stadionu miejskiego inwestorem jest miasto czyli nikt - komu tam moze zalezec na zakonczeniu sprawy?,a zuzlowego osoba prywatna biznesmen, ktora zainwestuje swoje pieniadze i bedzie chciala zrobic wszystko, zeby je szybko odzyskac.

    Tor do walki - byly mecze w ktorych sporo sie dzialo, tak samo bylo ciekawie na wszystkich Stamirach. Moze zatem to ile walki zalezy od poziomu zawodnikow, a nie tylko od geometrii?
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  24. Powrót do góry    #24
    Początkujący
    Dołączył
    10-01-2003
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tor torunski geometria byl zdaje sie wzorowany na torach angielskich, choc z pewnoscia nadal jest to tor blizszy polskim, niz angielskim standartom. Duzo zalezy od twrdosci toru, nie jego geometrii. Mysle, ze w tym roku walka na torunskim torze bedzie pasjonująca - wszak odwiedzi nas Częstochowa, Wrocław, Bydgoszcz...

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar Andy_
    Dołączył
    30-01-2002
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    ale na Stamir Cup'ie w roku 2002 była walka, aż się dziwiłem i to bardzo, było wiele mijanek a same zawody były ciekawe (przynajmniej tak pamiętam)... a co do stadionu, no troszke by sie przydało nowości, np. powiekszenie parkingu, dołożyć te kilka tysiecy miejsc (szkoda że nie ma za bardzo jak), no i to oświetlenie (derby) ahhhh, co za gratka
    racja

    rowniez zgodze sie z waldim
    powiekszenie 1 luku zeby nie trzeba bylo prztychodzic na 3 h przed meczem aby miec tam dobre miejsce.

  26. Powrót do góry    #26
    Początkujący
    Dołączył
    10-01-2003
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I przydaloby sie o jakies 4-6 rzedow podniesc do gory prosta, mysle, ze zlagodziloby to glod miejscowek na naszym stadionie. I jestem pewien, ze mozliwosc zajecia w miare dobrego miejsca na powiedzmy pol godziny przed zawodami zwiekszyloby frekwencje na meczach Apatora. Ile osob odpuszcza sobie najciekawsze mecze, przerazone, ze beda musialy wyruszyc na pol dnia przed 1 biegiem.

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    13-09-2002
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    stadion

    jest jeszcze jedna kwestia za rok prawdopodobnie Polska znajdzie sie w takiej chorej organizacji o nazwie unia europejska no i zaczna nas obwiazywac przepisy zwiazane z szeroko pojeta ekologia a wtedy wladze moga zostac zmuszone do zamkniecia stadionu poniewaz:chalas,smrod,ptaki,zaby,emeryci.mam nadzieje ze do tego nie dojdzie, jestem za budowa nowego stadionu i aby do wiosny.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    ciblu

    do której wiosny?chyba 2019 roku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •