Pokaż wyniki od 1 do 24 z 24

Wątek: Żużel postawiony na glowie ...czyli radosnej twoeczosci c.d. ?

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Żużel postawiony na glowie ...czyli radosnej twoeczosci c.d. ?

    Gazeta Wyborcza na swoich stronach www podaje najnowsze wiesci z Czestochowy!
    Cytuje:
    "Tak jak zapowiadalismy,chcemy do swiat zakonczyc rozmowy-przyznaje prezes Marian Maslanka " /chodzi o rozmowy kontraktowe z zawodnikami/
    "nie oznacza to konca pracy dzialaczy.Teraz dopiero czekaja nas ciezkie rozmowy ze sponsorami.Do tej pory slyszelismy od nich,ze nie wiadomo jaki bedzie zespol, o co bedziemy walczyc w przyszlym roku, dlatego postanowilismy zrobic pierwszy krok.Zaprezentujemy druzyne sponsorom i mamy nadzieje,ze to ich ostatecznie przekona do wspolpracy."

    Czy to oznacza ze Czestochowie na razie nie ma pokrycia nawet w deklaracjach na srodki niezbedne na utrzymanie takiego "dreeam teamu"?

    Czy caly czas nikt nie wyciaga wnioskow z tego co spotkalo kluby z Gdanska, Pily i Gorzowa ?
    Czy zawodnicy ciagle beda jak te cmy lecace do swiatla?

    Czy nie czas na podjecie jakis krokow jak to proboje sie ostatnio w Szwecji?

    Przy okazji polecam wywiad z W. Gollobem w katowickim SPORCIE

    Mysle ze mozemy na ten temat rzeczowo podyskutowac , przedstawic swoje przemyslenia. Ja po wielu latach obserwacji i dyskusji mam pewne propozycje , ale moze przedstawie je pozniej.


  2. Powrót do góry    #2
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    No niezle zbudowali pake bez gwarancji ze ktos bedzie na to lozyl. Super polityka, tak dalej a na pewno Wlokniarz daleko zajedzie.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Seth

    A coś Ty taki troskliwy?....lepiej zainteresuj się finansami swojego klubu....chociaż tym chyba zajmuje się wasz ekspert od finansów-Abdulah-....ale mozesz zostać jego prawą ręką....

    P.S.
    To ,że w Częstochowie dopiero zaczynaja rozmowy ze sponsorami wcale nie musi oznaczać braku środków (kasy :)) na utrzymanie zawodników.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    17-11-2002
    Postów
    154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spokojna głowa!!!Niech Cie o to głowa nie boli czy WŁÓKNIARZ WYTRZYMA finansowo bo to już zmartwienie MASLANKI!!!A ja wierzę że WŁÓKNIARZ wytrzyma to finansowo bo jesli by nie dał rady to działacze chyba nie montowaliby takiej ekipy!!!WŁÓKNIARZ DMP 2003:)!!!

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Colombo!
    Rozumiem, ze lista dyskusyjna jest po to, zeby nie dyskutowac. OK! Prosze o zamkniecie tematu!

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nawet planując domowe wydatki ,najpierw patrzę na stan konta,a później planuję co kupię.Nigdy odwrotnie,bo wtedy zrobię debet.A jak działacze mają z tym problemy,to niech idą szkolić się u żon.Na pewno nauczą ich ekonomii.

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Colombo!
    Rozumiem, ze lista dyskusyjna jest po to, zeby nie dyskutowac. OK! Prosze o zamkniecie tematu!
    Nie obrażaj sie tak szybko....
    Jest po to żeby dyskutować....ale Ty za bardzo "wybiegłeś" z wnioskami...
    Powtórze jeszcze raz:
    "To ,że w Częstochowie dopiero zaczynaja rozmowy ze sponsorami wcale nie musi oznaczać braku środków (kasy ) na utrzymanie zawodników."
    Gdybyś onaczej sformułował temacik to bym się nie przyczepił...

    Czy caly czas nikt nie wyciaga wnioskow z tego co spotkalo kluby z Gdanska, Pily i Gorzowa ?
    Czy zawodnicy ciagle beda jak te cmy lecace do swiatla?

    Czy nie czas na podjecie jakis krokow jak to proboje sie ostatnio w Szwecji?
    To za daleko idące wnioski....



  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Colombo ! Moj wpis nie zawiera zadnych wnioskow!
    Jako zaproszenie postawilem tylko kilka pytan nic wiecej.
    Sam temat tez konczy sie znakiem zapytania.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-03-2002
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    dla mnie najważniejsze jest najpierw zgromadzić środki finansowe, a dopiero póżniej je wydawać. A tutaj zrobiono chyba odwrotnie!!!

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    dla mnie najważniejsze jest najpierw zgromadzić środki finansowe, a dopiero póżniej je wydawać. A tutaj zrobiono chyba odwrotnie!!!
    No z tym sie zgadzam, a nawet dodam male porownanko - to jest mniej wiecej tak samo, jak isc po zakupy bez pieniedzy, a w banku miec dopiero zlozony wniosek o karte platnicza...
    Fakt ze to za wczesnie na wyciagnie wnioskow z postepow wlodarzy CKM, ale mam nadzieje, ze to tylko tak z boku wyglada i nie skonczy sie finansowa klapa.
    Naprawde zycze wszystkim klubom, azeby byly jak najbogatsze, bo wtedy nikt na nikogo nie bedzie mogl narzekac, ale to niestety s-f.:o
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam wielką prośbę do Unistów - nie wyciągajcie pochopnych wniosków co do finansów innych klubów.
    Czy ciągle nie możecie przeboleć straty Ułamka i doszukujecie się sensacji w czestochowskim klubie?
    Seth, bądź przyzwoity i powstrzymaj się z komentarzami do zakończenia przyszłego sezonu.
    I spójrz, że w tym roku to wy przejechaliście ze zobowiązaniami i teraz główkujecie, jak spłacić długi...
    Co, nie mieliście zgromadzonej gotówki przed sezonem?
    Pomyśl trochę, sprawa polega na tym, żeby zbilansować wydatki i dochody w ciągu roku, a nie na tym, żeby pierw zgromadzić pieniądze i dopiero robić zakupy...
    Gdyby tak było, to żaden klub by nie mógł egzystować.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A w ogóle to nie wiem, nad czym mamy dyskutować w tym wątku.
    Przecież jest strona na temat składu Włókniarza i tam można takie rzeczy dyskutować, tym bardziej, że to są tylko dywagacje.
    No, ale lepiej założyć wątek i ogłosić całemu światu: Włókniarz już teraz jest bankrutem!!!
    Pamiętam, jak adminowie zamykali wątek o przejściu Ułamka, bo był oparty na przypuszczeniach i dywagacjach...
    A co teraz?
    Moim zdaniem ten wątek też powienien być zamknięty!!!
    A o polityce klubowej można dyskutować w innych wątkach.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-04-2002
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    do Andariela

    W duzej mierze zgadzam sie z Tobą co do finansow i ich planowania.Pisanie natomiast cytuje "Seth, bądź przyzwoity i powstrzymaj się z komentarzami do zakończenia przyszłego sezonu."jest śmieszne.To jest forum a nie kółko różańcowe.Wolno tu kazdemu mówić co chce byle nikogo nie obrazał.Wychodzi tez na to ze ktokolwiek teraz z Unii powie cos w strone Czewy to zaraz bedzie Ułamek na języku.Ja przyjade na mecz do Was nawet jak sklonujecie Ułamka i bede bił Mu brawo bo na to zasługuje.Zastanawiam sie tylko jak zachowają sie ci wszyscy kibice Włókniarza którzy tak Go opluwali.

    Czy ja równiez do konca sezonu mam powstrzymac sie od komentarzy?

    Pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    andariel

    Prosze przeczytaj dokladnie slowa maslanki ! i zrozum to -co on powiedzial - a nie a nie to co chcesz slyszec !

    maslanka powiedzial wyraznie - teraz dopiero zaczyna sie praca dla dzialaczy ! - szukanie kasy dla zawodnikow na pokrycie kontraktow - a znasz chyba nasz obecny stan gospodarki ?! chyba ze czestochowa to cud gospodarczy na naszej mapie ?

    ja zycze czestochowie jak najlepiej a szczegolnie sebie aby po kazdym meczu mogl isc do kasy jak to mialo miejsce w lesznie, mam nadzieje ze zastrzegl sobie w kontrakcie ze bedzie pierwszy przy kasie nawet przed ryanem !

    Niestety ale byc moze sie okazac ze masklanka sie pomylil i sponsorzy nie zainwestuja a wtedy co bedzie ..... ?

    Nie napisze co bedzie bo nie chce Ci psuc humory przed swietami BN.

    Wypowiedz Prezesa CKM pokazuje ze ciagle nie dzieje sie to tak jak powinno - czyli kontraktowanie zawodnikow.
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety ale byc moze sie okazac ze masklanka sie pomylil i sponsorzy nie zainwestuja a wtedy co bedzie ..... ?
    Co będzie?...oświeć nas....to samo co teraz w Uni????

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    colombo

    Co będzie?...oświeć nas....to samo co teraz w Uni????

    Jestem pod wrazeniem wielkosci Twojego umyslu ! co za polot ! co za szybkosc formulowania mysli !

    oswiec mnie co jest teraz w unii bo ja nie wiem co tam sie dzieje ? powiedz mi predko geniuszu (w nabijaniu bezseznsem licznika)!
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Fajne; Bardzo Fajne

    Tez zaloze sobie klub
    Podpisze kontrakty
    i pojde w swiat
    szukac sponsorow
    A oni popatrza na sklad
    i powiedzo
    O, misszczu:-) Ty taki sklad zrobiles ile chcesz kasiorki
    200, 300 tysiakow
    Masz 500
    I miszczu na nastepny rok, tez nam nic nie mow
    tylko podpisuj kontrakty

    A zuzlowcom zycze wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczescia i pomyslnosci.

    Inteligencji uzytkowej i zdrowego rozsadku poza torem juz nie.
    Po prostu nie jestescie w stanie tego pojac
    I juz mi was nie zal



    Pozdrawiam

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Colombo i andariel czy wy zalozyliscie jakas spolke antyleszczynska? wszedzie gdzie jest jakakolwiek wypowiedz leszczynskich forumowiczow zawsze musicie sie wpier.... wasza sprawa wasze prawo ale troche to juz nudne sie staje wszystko co zostaloby powiedziane musi byc od razu przez was zanegowane luuzowac mi tu prosze. Swoja droga jak ktos cos wspomni o finansach waszych klubow zostaje natychmiast zbesztany a wy nie widzicie ze robicie dokladnie to samo wpierdzielajac swoj nos w sprawy leszczynskie...

    a co do tematu to mysle, ze dzialacze CKM wiedzieli co robia i nie stworzyli giganta na glinianych nogach...ale to juz nie jest nasza (leszczyniakow) sprawa...
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    oswiec mnie co jest teraz w unii bo ja nie wiem co tam sie dzieje ? powiedz mi predko geniuszu (w nabijaniu bezseznsem licznika)!
    Odpowiem Ci krótko....Długi....starczy?

    Jestem pod wrazeniem wielkosci Twojego umyslu ! co za polot ! co za szybkosc formulowania mysli !
    Dziękuje :)



  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-11-2002
    Postów
    823
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Abdulah

    Jestem bardzo wzruszony twoją troską o Ułamka i to, czy będzie dostawał pieniądze na czas. Ale wiesz co? Myślę, że jest to doświadczony zawodnik, dobry negocjator i potrafi sam zadbać o swoje interesy. Ma już trochę klubów za sobą i potrafi ocenić, który klub jest wiarygodny, a który nie!
    A z tymi życzeniami dla Częstochowy to wiesz, daruj sobie, aż mi się na monitorze krzywo wyświetliły.
    Widzę, że jesteś na etapie analizowania testów prasowych, najpierw ciekawa analiza tekstu o Rusce, teraz przyszła kolej na Maślankę...
    A żadnych ciekawych doniesień prasowych o Unii nie ma?
    Nie masz pojęcia, jak funkcjonuje Włókniarz, jakich ma i będzie miał sponsorów, a czepiasz się słów wyrwanych z kontekstu i bijesz pianę?
    Podnieca Cię to?
    Powiem to jeszcze raz. Zamiast dywagować, co będzie za rok w Częstochowie, Toruniu, Wrocławiu, zajmij się tym, co jest dzisiaj w Unii!!!

    P.S. Tak pro pos, ten tekst o Karwanie, wiesz, cholernie dowcipny, długo nad nim myślałeś?

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    colombo - znowu piszesz glupoty ?

    Odpowiem Ci krótko....Długi....starczy?

    piekne nabicie licznika - brawo - brawo


    jakie dlugi ? kto - unia ma dlugi ? skad te informacje ? badales ksiegi rachunkowe czy co ?

    a wiesz co to jest rok obrachunkowy - kiedy sie konczy ? 31 grudnia - a wiec za 12 dni - wiec skad wiesz ze unia bedzie miala dlugi ? jesli ja jako "glowny finanista - okrzykniety przez andariela" nic o tym nie wiem ?

    a moze to jest chwyt marketingowy ?

    Wyobraz sobie ze rufin mowi zakonczylismy sezon z zyskiem to jaki sponsor dalby zlotowke ? zaden - odpowiedz by ich brzmiala - przeciez macie kase !

    Jesli sie okaze ze jeszcze w tym roku, ze unia podpisze kontrakty z np. (strzelam) dobruckim i cegla to co to oznacza - ze unia ma dlugi ?

    to byl moj ostatni wpis na Twoje pytanie - bo za duzo sie dowiesz i moze sie czegos jeszcze nauczysz a po co ?!
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Abdulah
    Acha....rozumiem...czyli Unia nie zalega zawodnikom....dopiero jak minie 31 grudnia i nie zapłacą to wtedy....faktycznie duzo się dowiaduje...
    Lepiej mi juz nic nie mów,bo jeszcze przyswoje sobie Twoja wiedze i zaczne zyć w innym świecie...mchu i paproci...

    P.S. Lepiej żeby Unia wyszła z tych problemów finansowych, bo zaczynam się obawiać o zdrowie Abdulaha...

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    dla mnie najważniejsze jest najpierw zgromadzić środki finansowe, a dopiero póżniej je wydawać. A tutaj zrobiono chyba odwrotnie!!!
    W 100% popieram to zdanie, jest tylko jedno ale...
    Gdyby tak postępowali wszyscy działacze to ile klubów e-ligowych przystąpiłoby do sezonu 2002???
    Wrocław, może Toruń bo napewno nie Bydgoszcz, Leszno, Częstochowa nie wspominając juz o pozostałych zespołach.

    Podam teraz przykład jak Włókniarz z tym sobie poradził w sezonie 2002:
    Jak wiadomo sytuacja naszego klubu przed przystąpieniem do rozgrywek nie była najlepsza, powiem więcej była bardzo zła!!!, w klubie udało się zatrzymać najlepszych zawodników (co uznano już za duży sukces).
    Poprzez ciężką pracę naszych działaczy i dobrych wyników drużyny, w trakcie sezonu dołączali nowi sponsorzy (w tym jeden, który wyłożył dość pokaźną sumke). Jak wszyscy się orientują Włókniarz zakończył rozgrywki z bardzo dobrym wynikiem, mianowicie wyszedł na zero!!!


    Tak nie postępują tylko częstochowscy, lecz większość (jak nie wszyscy!) działacze. W polskich realiach nie ma innej mozliwośći na zbudowanie silnej drużyny i jej utrzymanie w trakcie sezonu niż taka jaką prowadzi Włokniarz (no chyba ze przed sezonem pojawi się sponsor z ogromną ilością $$$$$$$$$$$$$$).
    W tym roku w Częstochowie (pod względem gromadzenia dochodów) będzie podobnie albo (na co zresztą licze) lepiej, a to dlatego, że klub w tym sezonie wyszedł na zero i w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu nie zajmuje się teraz spłatą zaległości, a gromadzeniem finansów potrzebnych na następny sezon.

    Ja rozumiem troszke inaczej słowa wypowiedziane przez prezesa Maślanke:
    "nie oznacza to konca pracy dzialaczy.Teraz dopiero czekaja nas ciezkie rozmowy ze sponsorami.Do tej pory slyszelismy od nich,ze nie wiadomo jaki bedzie zespol, o co bedziemy walczyc w przyszlym roku, dlatego postanowilismy zrobic pierwszy krok.Zaprezentujemy druzyne sponsorom i mamy nadzieje,ze to ich ostatecznie przekona do wspolpracy."
    Owszem jasno z nich wynika, że Włókniarz nie ma jeszcze dopiętego budżetu na następny sezon.
    Jednak wydaje mi się, że prezes chciał przede wszystkim podkreślić iż najtrudniejsze rozmowy nie są z zawodnkami, lecz własnie ze sponsorami, aby zachęcić i ostatecznie przekonać ich do inwestowania w zespół.

    A teraz mam pare pytań:

    1) Powiedzcie mi jak będzie wyglądała wasza drużyna jeżeli uważacie, że najpierw trzeba mieć dopięty budżet, a dopiero potem przeanalizować go i podjąć rozmowy w sprawie kontraktów???

    2) Czy zapomnieliście juz jak się Włókniarz zachował na zakończenie rozgrywek, kiedy to zamiast jechać w krajowym składzie i zaoszczędzić naprawde dużo pieniędzy na obcokrajowcach wystawiał najsilniejszy skład???

    3) Czy naprawde nie macie większych problemów w swoich klubach, niż ciągła ingerencja w finanse Włókniarza???

    Jest jeszcze naprawde dużo czasu i wydaje mi się, że Włókniarz jest na tyle profesjonalnie zarządzanym klubem, aby podpisać pozostałe kontrakty ze sponsorami.


    Ja przynajmniej mam taką nadzieje i życze wszystkim kibicom aby i ich kluby miały jak najmniej problemów z $$$$$.
    CKM&AZS

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-12-2002
    Postów
    545
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy Sebastian Ulamek podpisal by kontrakt z klubem w ktorym nie bylo by kasy?Nie sadze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •