ja nie wiem caly czas slysze w wywiadach,ze zaliczyl dobry wystep,ciekawe...:)
ja nie wiem caly czas slysze w wywiadach,ze zaliczyl dobry wystep,ciekawe...:)
Niestey z powodów warunkow atmosferycznych dzisiejsze zawody w Zakopanem zostały odwolane.
do chwili przerwania zawodów drugie miejsce zajmował Mateusz Rutkowski :)
Klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2004/2005
Lp. Zawodnik Kraj Pkt.
1 BARDAL Anders Norwegia 1082
2 SCHNEIDER Balthasar Austria 800
3 THURNBICHLER Stefan Austria 766
4 LOBBEN Thomas Norwegia 574
5 FETTNER Manuel Austria 567
6 HAFELE Mathias Austria 561
7 ICHINOHE Tsuyoshi Japonia 544
8 MAZOCH Jan Czechy 542
9 KEITURI Kalle Finlandia 540
10 AARAAS Jon Norwegia 521
11 MUELLER Roland Austria 512
12 URBANC Rok Słowenia 501
13 HAJEK Antonin Czechy 459
14 OKABE Takanobu Japonia 427
15 KALTENBOECK Bastian Austria 406
16 HAPPONEN Janne Finlandia 391
17 IKONEN Joonas Finlandia 384
18 BRUDER Christian Niemcy 380
19 KRANJEC Robert Słowenia 375
20 YOSHIOKA Kazuya Japonia 370
21 KANEKO Yusuke Japonia 364
22 PIKL Primoz Słowenia 349
23 HAUTAMAEKI Jussi Finlandia 347
24 CHOI Yong-Jik Korea 346
25 YLIRIESTO Kimmo Finlandia 335
26 KOCH Martin Austria 312
27 SCHWARZENBERGER Reinhard Austria 298
28 HUCZKOWSKI Herman Finlandia 290
29 BOGATAJ Jure Słowenia 289
30 LENZ Christoph Austria 277
31 SAKANO Yukio Japonia 267
32 HAKOLA Lauri Finlandia 260
33 KUERSCHNER Mario Niemcy 244
34 NAGILLER Christian Austria 243
35 JUSSILAINEN Risto Finlandia 239
36 KAISER Stefan Austria 229
37 PIEPER Stefan Niemcy 228
38 STOCH Kamil Polska 198
39 FRANK Nejc Słowenia 183
40 KIM Hyun-Ki Korea 163
41 BADER Ferdinand Niemcy 158
42 SOLEM Morten Norwegia 156
43 HLAVA Lukas Czechy 150
44 WANK Andreas Niemcy 146
45 TEPES Jurij Słowenia 142
46 CHEDAL Emmanuel Francja 140
47 LACKNER Daniel Austria 137
47 RADELJ Jure Słowenia 137
47 URBANSKI Pawel Polska 137
50 LAZZARONI David Francja 135
51 SIMON Erik Niemcy 120
52 ZUPAN Bine Słowenia 118
53 LIEGL Florian Austria 112
53 DOENNEM Olav Magne Norwegia 112
55 MUSIOL Julian Niemcy 110
56 MECHLER Maximilian Niemcy 102
57 IPATOV Dimitry Rosja 100
57 CHIAPOLINO Stefano Włochy 100
57 VASSILIEV Dimitri Rosja 100
60 FRAS Damjan Słowenia 98
60 SLIZ Rafal Polska 98
62 LINDSTROEM Veli-Matti Finlandia 94
63 YAMADA Hiroki Japonia 90
64 CHOI Heung-Chul Korea 89
65 DLUGOPOLSKI Krystian Polska 78
65 YUMOTO Fumihisa Japonia 78
67 BOLOGNANI Alessio Włochy 75
68 HARADA Masahiko Japonia 74
69 ROSLIAKOV Ilya Rosja 70
70 DESSUM Nicolas Francja 66
71 ULIMOEN Eirik Norwegia 61
72 VONLANTHEN Lucas Szwajcaria 60
73 COLLOREDO Sebastian Włochy 55
73 SOHLHEIM Erik Lycke Norwegia 55
73 TAJNER Tomislaw Polska 55
76 PETRAT Hans Niemcy 54
76 NAGILLER Michael Austria 54
78 CIKL Martin Czechy 52
78 SPAROVEC Matevz Słowenia 52
80 MAITRE Damien Francja 51
81 CHAADAEV Petr Białoruś 50
82 ROBNIK Gorazd Słowenia 49
83 ZUPAN Primoz Słowenia 48
84 DAMJAN Anze Słowenia 47
85 FATCHULLIN Ildar Rosja 45
85 RUUSKANEN Juha-Matti Finlandia 45
87 JOHNSON Anders USA 44
88 BAXTER Gregory Kanada 42
89 KORNILOV Denis Rosja 41
89 NORCIC Bine Słowenia 41
89 DESCOMBES SEVOIE Vincent Francja 41
92 ZYLA Piotr Polska 40
92 BRACHT Kai Niemcy 40
94 SKUPIEN Wojciech Polska 39
94 GRIMHOLM Isak Szwecja 39
96 BACHLEDA Marcin Polska 38
97 KANG Chil Gu Korea 35
98 GRIMHOLM Jakob Szwecja 34
99 VACULIK Frantisek Czechy 33
100 SCHWALL Thomas USA 31
101 RAMMERSTORFER Stefan Austria 30
102 KLAUSMANN Daniel Niemcy 29
103 MEZNAR Mitja Słowenia 27
103 WELCH Brian USA 27
105 KOIVURANTA Anssi Finlandia 26
106 KARELIN Pavel Rosja 25
106 KYNCL Tomas Czechy 25
108 ROGLIC Primoz Słowenia 24
108 VACULA Jan Czechy 24
108 SINKOVEC Jure Słowenia 24
108 STEINAUER Marco Szwajcaria 24
112 HULA Stefan Polska 22
112 WATASE Yuta Japonia 22
112 SORSELL Kim Norwegia 22
115 TIAN Zhandong Chiny 21
115 KRAUSPENHAAR Mark Niemcy 21
115 WAMBACHER Gerald Austria 21
118 FREUND Severin Niemcy 20
118 OKAMURA Sota Japonia 20
120 FALLER Nico Niemcy 18
121 READ Stefan Kanada 17
122 FETTNER Nicolas Austria 16
123 GERBER Logan USA 15
123 TOPOR Wojciech Polska 15
123 VOGEL Marc Szwajcaria 15
123 RUTKOWSKI Mateusz Polska 15
127 SEDLAK Vlastibor Czechy 14
128 ENDO Yusuke Japonia 13
129 PETTERSEN Hans Chr. Norwegia 12
129 GLASDER Mike USA 12
131 FATCHULLIN Robert Rosja 11
131 JONES Clint USA 11
133 OBLAK Jaka Słowenia 10
133 PAULI Arthur Austria 10
133 NISHIMORI Ryohei Japonia 10
133 TACHTAHUNOV Asan Kazachstan 10
137 TAJNER Wojciech Polska 9
138 ISKRA Branko Słowenia 8
138 OLLI Harri Finlandia 8
138 HOESS Christoph Szwajcaria 8
138 KESSLER Kyle USA 8
138 RECTOR Hartman USA 8
138 DENNEY Jim USA 8
144 LANDERT Guido Szwajcaria 7
144 SANTIAGO Remi Francja 7
144 NELSON Tim USA 7
147 KOUDELKA Roman Czechy 6
147 KNAUS Florian Austria 6
147 VILBERG Andreas Norwegia 6
147 SAKURAI Kazuyoshi Japonia 6
147 ANISIMOV Maksim Białoruś 6
152 BOSCHUK Volodymyr Ukraina 5
152 SHIBATA Yasuhiro Japonia 5
152 MORASSI Andrea Włochy 5
152 PSENKO Michal Słowacja 5
152 DOLEZAL Michal Czechy 5
152 HEIKKONEN Jarkko Finlandia 5
158 BELTRAME Marco Włochy 4
158 BLIKENG Borge Gelein Norwegia 4
158 HILDE Tom Norwegia 4
161 EVENSEN Trond-Arild Norwegia 3
161 BAFIA Dominik Kanada 3
161 STRICKNER Christoph Austria 3
164 TAKEUCHI Taku Japonia 2
164 NELL Michael Kanada 2
164 ZHARKOV Georgi Bułgaria 2
167 KARAULOV Ivan Kazachstan 1
167 FARTUNOV Petar Bułgaria 1
skijumping.pl
Bardzo przecietny sezon naszych w PK. Co prawda az 11 Polakow zdobyło pkt lecz miejsca w klasyfikacji generalnej mowia wiele. Na słowa pochwały zasługuja Kamil Stoch i Rafał Śliz. Kamil gdyby do konca sezonu startował w zawodach PK zapewne zajał by ok 15 miejsca w klasyfikacji generalnej, Rafał gdyby wczesniej został powoływany tez znaczaco poprawiłby swoja lokate.
3 zawodnikow w 50 CRL daje nam prawo wystawienia zaledwie 4 skoczkow do nastepnego 1 periodu PK. Wszystko wskazuje na to iz znow Małysz i Mateja beda musieli wystartowac w 2-3 konkursach letnich by zapewnic przynajmniej min. limit startowy naszej ekipie na cały sezon.
Kolejny sezon w PK mimo wygranej Bardala upłynał pod dyktando Austryjakow (az 6 w pierwszej 15)
Sezon 2005/2006 czas zaczac :) Ciekaw jestem w jakiej formie sa nasi reprezentanci. Letni sezon w PK jest mało znaczacy ale korzystym jest zdobycie jak najwiekszej liczby pkt do klasyfikacji co pozwoli na wieksze limity startowe w pierwszej czesci sezonu zimowego.Trenerzy polskiej kadry "B" - Stefan Horngacher oraz Zbigniew Klimowski, wybrali już skoczków, którzy wystartują w zbliżających się zawodach Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Velenje oraz Kranj.
Obyło się bez większych niespodzianek - do Słowenii udadzą się zawodnicy kadry "B", znajdujący się obecnie w najwyższej formie. W pierwszych konkursach PK wystartują więc: Tomisław Tajner, Wojciech Tajner, Stefan Hula, Marcin Bachleda oraz Tomasz Pochwała.
Szansę na występ w późniejszych zawodach ma również Paweł Urbański, który musi jednak spełnić postawione przed nim warunki dotyczące prawidłowej wagi.
Inauguracja Letniego Pucharu Kontynentalnego już 8 lipca, w słoweńskim Velenje (HS 94).
skijumping.pl
No i pierwszy konkurs za nami :)
Cieszy bardzo dobre miejsce Bachledy, to chyba jedyny skoczek z tego grona który zasługuje na wystepy w PK. O reszcie nie bede sie nawet wypowiadał.1 KRANJEC Robert Słowenia 94.5 m 92.5 m 262
2 THURNBICHLER Stefan Austria 90.5 m 89.5 m 250.5
3 RUUSKANEN Juha-Matti Finlandia 90.5 m 87.5 m 246
4 BACHLEDA Marcin Polska 90 m 87 m 245
5 TEPES Jurij Słowenia 89 m 87.5 m 244
5 LACKNER Daniel Austria 89 m 88 m 244
7 HAPPONEN Janne Finlandia 87 m 89.5 m 242.5
8 ROBNIK Gorazd Słowenia 84.5 m 89.5 m 239
9 ROSLIAKOV Ilya Rosja 86 m 87 m 235
10 DAMJAN Jernej Słowenia 85.5 m 86.5 m 231.5
11 SINKOVEC Jure Słowenia 85.5 m 85.5 m 231
11 IKONEN Joonas Finlandia 88.5 m 85 m 231
13 RADELJ Jure Słowenia 85.5 m 85.5 m 230
14 MATURA Jan Czechy 86.5 m 84.5 m 228
15 FRANK Nejc Słowenia 85 m 85 m 227.5
16 ROGLIC Primoz Słowenia 83.5 m 86.5 m 226.5
17 TAJNER Wojciech Polska 85 m 84.5 m 226
18 POCHWALA Tomasz Polska 84 m 85 m 225.5
19 LAPPI Arttu Finlandia 85.5 m 83 m 224
19 TAJNER Tomislaw Polska 83.5 m 85 m 224
21 PIEPER Stefan Niemcy 85.5 m 82 m 221.5
22 TAKEUCHI Taku Japonia 83 m 84 m 221
23 HAJEK Antonin Czechy 83 m 84 m 220.5
24 PEKKALA Olli Finlandia 83.5 m 83.5 m 219
25 KALTENBOECK Bastian Austria 84.5 m 82 m 218.5
26 PLEKHOV Evgeni Rosja 85.5 m 81 m 218
26 TSCHUSCHNIG Lukas Austria 84 m 82.5 m 218
28 PETERKA Uros Słowenia 86 m 80.5 m 216.5
29 OBLAK Jaka Słowenia 83 m 80.5 m 213
29 URBANC Rok Słowenia 82 m 81.5 m 213
31 TIAN Zhandong Chiny 83 m - 107
31 ISKRA Branko Słowenia 81.5 m - 107
33 HLAVA Lukas Czechy 82 m - 105.5
33 MESIK Martin Słowacja 83.5 m - 105.5
35 LI Yang Chiny 81.5 m - 104
36 PIKL Primoz Słowenia 80.5 m - 103.5
37 NAGILLER Michael Austria 80.5 m - 103
38 KNAUS Florian Austria 80 m - 101.5
39 ZUPAN Primoz Słowenia 79.5 m - 101
40 HAFELE Mathias Austria 78.5 m - 99
40 DOLEZAL Michal Czechy 79 m - 99
42 KEITURI Kalle Finlandia 78.5 m - 97.5
43 FRAS Damjan Słowenia 75.5 m - 90.5
44 KARELIN Pavel Rosja 75.5 m - 88.5
45 FALLER Nico Niemcy 74.5 m - 88
46 KAISER Stefan Austria 72 m - 79.5
47 WANG Jianxun Chiny 69 m - 73
DSQ SIMON Erik Niemcy - - DSQ
DSQ ANISIMOV Maksim Białoruś - - DSQ
DSQ SILAEV Alexei Rosja - - DSQ
DSQ WANK Andreas Niemcy - - DSQ
DSQ DAMJAN Anze Słowenia - - DSQ
DSQ FARTUNOV Petar Bułgaria - - DSQ
DNS KIM Hyun-Ki Korea - - DNS
DNS CHOI Yong-Jik Korea - - DNS
No a dzisaiaj Marcinek wygrał gratulacje Marks zapewne potem wklei wyniki:D
Prosze bardzo ;)No a dzisaiaj Marcinek wygrał gratulacje Marks zapewne potem wklei wyniki
Swietny wystep Bachledy :) Niezly pozostałych naszych reprezentantow :) Zwlaszcza wymiana tonio "bulmena" na Hule mniejsza "bule" sprawdziła sie :)1 BACHLEDA Marcin Polska 89 m 90 m 249.5
2 HAPPONEN Janne Finlandia 89 m 89.5 m 248
3 BENKOVIC Rok Słowenia 88 m 88.5 m 244.5
4 MATURA Jan Czechy 89 m 90 m 243.5
5 RUUSKANEN Juha-Matti Finlandia 86 m 87 m 236
6 TIAN Zhandong Chiny 86 m 88 m 235.5
6 IKONEN Joonas Finlandia 86 m 87.5 m 235.5
8 FRANK Nejc Słowenia 87.5 m 85 m 234.5
9 ROSLIAKOV Ilya Rosja 86 m 86.5 m 234
10 PIEPER Stefan Niemcy 84.5 m 88 m 233.5
11 ROGLIC Primoz Słowenia 86.5 m 85.5 m 233
12 HULA Stefan Polska 85.5 m 86.5 m 232
13 TAJNER Wojciech Polska 86 m 86.5 m 231
14 POCHWALA Tomasz Polska 83.5 m 87.5 m 230
14 LAPPI Arttu Finlandia 84.5 m 86.5 m 230
16 RADELJ Jure Słowenia 85 m 85 m 229
16 DAMJAN Jernej Słowenia 84 m 86 m 229
18 HAJEK Antonin Czechy 82.5 m 88 m 228
18 ROBNIK Gorazd Słowenia 84.5 m 85 m 228
20 THURNBICHLER Stefan Austria 86.5 m 83.5 m 226.5
21 TEPES Jurij Słowenia 81.5 m 87 m 226
22 LACKNER Daniel Austria 85 m 84 m 223
23 DOLEZAL Michal Czechy 81 m 86.5 m 222
24 MESIK Martin Słowacja 81.5 m 86 m 220
25 SILAEV Alexei Rosja 81.5 m 85.5 m 218
26 KALTENBOECK Bastian Austria 82.5 m 83 m 216.5
27 TSCHUSCHNIG Lukas Austria 82.5 m 80.5 m 211
27 TAKEUCHI Taku Japonia 80.5 m 82.5 m 211
29 LI Yang Chiny 81 m 78.5 m 201
30 HAFELE Mathias Austria 80.5 m 74.5 m 192
31 KAISER Stefan Austria 79.5 m - 102
32 PLEKHOV Evgeni Rosja 80 m - 101.5
33 PEKKALA Olli Finlandia 78.5 m - 99
34 KEITURI Kalle Finlandia 78 m - 97
35 HLAVA Lukas Czechy 77.5 m - 95
35 WANG Jianxun Chiny 77.5 m - 95
37 KNAUS Florian Austria 76 m - 93.5
38 FALLER Nico Niemcy 75.5 m - 91.5
39 KARELIN Pavel Rosja 75 m - 90.5
40 NAGILLER Michael Austria 74.5 m - 88
DSQ FARTUNOV Petar Bułgaria - - DSQ
DSQ SIMON Erik Niemcy - - DSQ
DSQ SINKOVEC Jure Słowenia - - DSQ
DSQ WANK Andreas Niemcy - - DSQ
DNS ANISIMOV Maksim Białoruś - - DNS
Kolejny konkurs za nami :)
http://skokinarciarskie.pl/newsy/pok....php?news=3076
Ponownie bardzo dobry konkurs w wykonaniu Bachledy :)
Na pochwałe rowniez zasłuzyl Stefanek Hula :)
No i Marcin znowu wygrał - jego systematyczność i regularność zaczyna być niepokojąca :D
Ciekawe jaki ułamek tej formy pozostanie gdy przyjdą zabawy na śniegu.
Jest to o tyle niebezpieczne, ze w bardzo czesto forma letnia nie przekłada się na ta zimową, bądź jest tak, że zawodnik w połowie zimy się "wypala".No i Marcin znowu wygrał - jego systematyczność i regularność zaczyna być niepokojąca :D
Ciekawe jaki ułamek tej formy pozostanie gdy przyjdą zabawy na śniegu.
Oczywiście nie będę zapeszał, al z przmrużeniem oka traktuje "letnie wyniki" ;)
W zimie będzie jak to w zimie..
Nie spodziewajcie się za wiele :P
Co za pesymisci :P
Cieszy bardzo dobra forma Bachledy mimo ze to tylko sezon letni. Owszem malo kiedy wyniki wakacyjnego skakania przekładaja sie na poziom prezentowany zima. Ale Bachleda wg slow Horngachera wyelminował wiele błedow i zmienił swoj styl skakania (m.in sylwetka dojazdowa, kat rozstawienia nart) i to przynosi efekty juz latem. Nie łudze sie zbytnio ze w zimie bedzie rownie dobrze albo i jeszcze lepiej ;) ale tez nie zgadzam sie ze dobre skakanie latem nie ma najmniejszego znaczenia. Wyniki w letnim PK sa liczone tak samo jak zima, zdobywane pkt sa zaliczane do klasyfikacji CRL ktora decyduje o ilosci reprezentantow danego kraju. Bachleda zdobył juz tyle pkt ze do konca sezonu zimowego (marzec 2006) nie wypadnie poza 50 klasyfikacji CRL - chyba wszyscy wiedza jakie ma to znaczenie. Zwlaszcza ze w chwili obecnej jedynie Bachleda i Stoch mieszcza sie w pierwszej 50 i tylko 1 zawodnik Stefanek"umiarkowany bulmen" Hula :P ma szanse awansowac nieco w tej klasyfikacji. Widac tez gołym okiem kto ma jaki potencjał. Tonio "nie młody juz wilczek" Tajner nawet latem nie skacze nawet przyzwoicie.
Zwyciezce letniego PK poznamy dopiero 9.10.2005 w Lake Placid (a moze i kilka dni wczesniej;) ), do rozegrania zostało jeszcze az 8 konkursow - w tym 6 na skoczni K-120, co szczegolnie mnie interesuje. Ciekaw jestem jak na skoczni duzej zaprezentuje sie Bachleda i Hula, po reszcie nie spodziewam sie wiele, chyba ze nastapia zmiany w kadrze.
A na koniec na poprawe nastrojow przed zima niecodzienny widok;)
Klasyfikacja Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2005/2006
Lp. Zawodnik Kraj Pkt.
1 BACHLEDA Marcin Polska 345
2 KRANJEC Robert Słowenia 200
3 MATURA Jan Czechy 189
4 HAPPONEN Janne Finlandia 152
4 THURNBICHLER Stefan Austria 152
6 KUETTEL Andreas Szwajcaria 145
6 RUUSKANEN Juha-Matti Finlandia 145
8 BENKOVIC Rok Słowenia 140
8 AMMANN Simon Szwajcaria 140
10 NEUMAYER Michael Niemcy 130
11 MOELLINGER Michael Szwajcaria 110
12 LACKNER Daniel Austria 107
13 ROBNIK Gorazd Słowenia 90
14 HULA Stefan Polska 89
15 IKONEN Joonas Finlandia 88
16 RADELJ Jure Słowenia 72
17 TEPES Jurij Słowenia 71
18 POCHWALA Tomasz Polska 69
18 ROSLIAKOV Ilya Rosja 69
20 JONES Clint USA 62
20 LAPPI Arttu Finlandia 62
22 ROGLIC Primoz Słowenia 61
22 FRANK Nejc Słowenia 61
24 PETERKA Primoz Słowenia 60
25 HAJEK Antonin Czechy 54
26 SINKOVEC Jure Słowenia 53
27 TIAN Zhandong Chiny 50
28 PIEPER Stefan Niemcy 47
29 LANDERT Guido Szwajcaria 45
30 DAMJAN Jernej Słowenia 41
31 WANK Andreas Niemcy 40
32 TAJNER Wojciech Polska 39
33 SIMON Erik Niemcy 37
33 PIKL Primoz Słowenia 37
35 PEKKALA Olli Finlandia 36
36 KALTENBOECK Bastian Austria 29
37 BARDAL Anders Norwegia 26
38 BOGATAJ Jure Słowenia 24
38 HLAVA Lukas Czechy 24
40 KOCH Martin Austria 23
40 BYSTOEL Lars Norwegia 23
42 LOBBEN Thomas Norwegia 22
42 DOLEZAL Michal Czechy 22
42 SILAEV Alexei Rosja 22
45 TAJNER Tomislaw Polska 17
46 TAKEUCHI Taku Japonia 13
47 TSCHUSCHNIG Lukas Austria 11
47 CHOI Yong-Jik Korea 11
49 READ Stefan Kanada 10
50 KNAUS Florian Austria 8
51 SOLEM Morten Norwegia 7
51 MESIK Martin Słowacja 7
53 URBANC Rok Słowenia 6
54 MUSIOL Julian Niemcy 5
54 PLEKHOV Evgeni Rosja 5
56 PETERKA Uros Słowenia 3
57 LI Yang Chiny 2
57 DESCOMBES SEVOIE Vincent Francja 2
57 OBLAK Jaka Słowenia 2
60 HAFELE Mathias Austria 1
60 BAXTER Gregory Kanada 1Klasyfikacja drużynowa
miejsce i kraj punkty
1. Słowenia 921
2. Polska 559
3. Finlandia 483
4. Szwajcaria 440
5. Austria 331
6. Czechy 289
7. Niemcy 259
8. Rosja 96
9. Norwegia 78
10.USA 62
11.Chiny 52
12.Japonia 13
13.Kanada 11
Korea Pd. 11
15.Słowacja 7
16.Francja 2
Taa, żeby tak w zimie było..
Ja nie jestem pesymistką, tylko realistką i boję się, że się chłopak wypali po tym sezonie letnim i w zimie nie będzie już co zbierać. Obym się myliła..
Bo chciałabym, a co!
Ta Polska na 2 miejscu w drużynówce..
mmm..
No to sie nam Aga rozmarzyla... :PTaa, żeby tak w zimie było..
Ja nie jestem pesymistką, tylko realistką i boję się, że się chłopak wypali po tym sezonie letnim i w zimie nie będzie już co zbierać. Obym się myliła..
Bo chciałabym, a co!
Ta Polska na 2 miejscu w drużynówce..
mmm..
chciałem przypomniec iz w ub sezonie klasyfikacje letniego PK wygrał nie kto inny jak Mateja :)I osoboscie bede bardzo szczesliwy jezeli Bachleda powtorzy wynik Roberta z PS. Dla tego zawodnika bedzie to sukces. Widze ze Ty chyba masz wieksze oczekiwania od diabełka :P Moze moj "apetyt" rowniez wzrosnie ale dopiero po najblizszych 6 konkursach na skoczni K-120 :)
Tak dla przypomnienia... w ub roku w klasyfikacji druzynowej letniego PK Polska zajeła swietne 3 miejsce a w sezonie zimowym 8... ;)
Marks:
9'go juz sie nie da :PTak dla przypomnienia... w ub roku w klasyfikacji druzynowej letniego PK Polska zajeła swietne 3 miejsce a w sezonie zimowym 8... ;)
Eeee tam Letnia liga.
pozdro ;)
lukair
Quote of the week:
"The stars still shine bright. Yet something is different..."
-----------------------> Janusz Kolodziej? SUPERSTAR!!! T&T nie "gorsi"
F.C. INTERNAZIONALE, DEPECHE MODE, UNIA TARNOW - Nothing more...
45 TAJNER Tomislaw Polska 17
tonio "bula" tajner w wysokiej formie...
ciekawe co na to apollo?
Od 2 lat twierdze ze tego zawodnika nie powinno byc nawet w kadrze B. Tonio nie powinien byc powoływany na zawody PK gdyz jest za słaby nawet na zawody drugiej ligi swiatowej - mam nadzieje ze zima tego zawodnika zastapi jakis junior.tonio "bula" tajner w wysokiej formie...
ciekawe co na to apollo?
Kolejne 2 konkursy za nami :) Tym razem skoczkowie startowali w niemieckim Oberstdorfie :)
W mocnej obsadzie dobrze zaprezentowali sie nasi reprezentanci, zwłaszcza cieszy swietne miejsce Huli i nadspodziewanie dobra lokata Wojtka Tajnera. Szkoda dyskwalfikacji Bachledy. Zgodnie z oczekiwaniami zawody wygrał duet niemiecki Spaeth&Neumayer. Na uwage tez zasługuje bardzo dobra forma Rosjan.1 SPAETH Georg Niemcy 128.5 m 130.5 m 264.2
2 NEUMAYER Michael Niemcy 129 m 131 m 263
3 VASSILIEV Dimitri Rosja 127.5 m 128.5 m 256.8
4 MESIK Martin Słowacja 130 m 125 m 255
5 IPATOV Dimitry Rosja 125 m 129 m 254.2
6 HULA Stefan Polska 126 m 121 m 240.1
7 PIEPER Stefan Niemcy 119.5 m 126 m 236.4
8 SALUMAE Jens Estonia 120.5 m 124 m 234.6
9 SINKOVEC Jure Słowenia 121.5 m 122.5 m 232.2
10 JONES Clint USA 119 m 122.5 m 228.7
11 TAJNER Wojciech Polska 120 m 121 m 225.8
12 KORNILOV Denis Rosja 116 m 123.5 m 222.6
13 KALTENBOECK Bastian Austria 118.5 m 120.5 m 222.2
14 PIKL Primoz Słowenia 116.5 m 122.5 m 220.2
15 BARDAL Anders Norwegia 117 m 120 m 220.1
16 SOLEM Morten Norwegia 124 m 113 m 218.6
17 HAJEK Antonin Czechy 117 m 121 m 218.4
18 READ Stefan Kanada 116.5 m 120.5 m 218.1
19 MAZOCH Jan Czechy 114.5 m 121.5 m 217.3
20 URBANC Rok Słowenia 120.5 m 115 m 215.4
21 THURNBICHLER Stefan Austria 116 m 117 m 212.4
22 KUERSCHNER Mario Niemcy 117 m 117 m 211.7
23 RADELJ Jure Słowenia 118 m 114.5 m 210.5
24 ERIKSSON Johan Szwecja 115.5 m 119.5 m 210
25 WANK Andreas Niemcy 116.5 m 114.5 m 207.3
26 ANISIMOV Maksim Białoruś 117.5 m 112 m 202.1
27 TEPES Jurij Słowenia 115 m 113.5 m 201.3
28 DESCOMBES SEVOIE Vincent Francja 117 m 111 m 199.9
29 CHOI Heung-Chul Korea 116 m 110.5 m 195.7
30 GRIMHOLM Isak Szwecja 115 m 111 m 194.8
31 BRUDER Christian Niemcy 114 m - 100.2
32 LI Yang Chiny 114 m - 99.2
33 POCHWALA Tomasz Polska 113 m - 98.4
34 ROBNIK Gorazd Słowenia 112.5 m - 98
35 LACKNER Daniel Austria 112.5 m - 97.5
35 AARAAS Jon Norwegia 112.5 m - 97.5
37 MUSIOL Julian Niemcy 113 m - 96.9
38 SCHWALL Thomas USA 112.5 m - 96.5
39 FATCHULLIN Ildar Rosja 112 m - 96.1
40 BYSTOEL Lars Norwegia 111 m - 94.8
41 BADER Ferdinand Niemcy 111.5 m - 94.7
41 CHOI Yong-Jik Korea 111.5 m - 94.7
43 DOLEZAL Michal Czechy 111 m - 91.8
44 FRANK Nejc Słowenia 109.5 m - 91.6
45 TIAN Zhandong Chiny 110 m - 91.5
46 LOBBEN Thomas Norwegia 109.5 m - 91.1
47 KIM Hyun-Ki Korea 110 m - 91
47 KOCH Martin Austria 110 m - 91
49 JURIS Jaan Estonia 109.5 m - 90.6
51 FALLER Nico Niemcy 109 m - 89.7
50 NISHISHITA Kazuki Japonia 109 m - 89.7
52 KARAULOV Ivan Kazachstan 109 m - 89.2
53 BAXTER Gregory Kanada 108.5 m - 88.8
54 SIMON Erik Niemcy 108 m - 87.9
55 KANG Chil Gu Korea 107 m - 84.6
56 WANG Jianxun Chiny 106 m - 83.8
57 HAFELE Mathias Austria 105 m - 82
58 TSCHUSCHNIG Lukas Austria 106.5 m - 80.7
59 HLAVA Lukas Czechy 104 m - 79.7
60 NAGILLER Michael Austria 104 m - 78.7
61 BECKER Stefan Austria 103.5 m - 78.3
62 WELCH Brian USA 103 m - 77.4
63 JOHNSON Anders USA 102 m - 76.6
64 GORHAM Graeme Kanada 102 m - 75.6
65 FREUND Severin Niemcy 101 m - 74.8
66 FARTUNOV Petar Bułgaria 99 m - 69.2
67 KARPENKO Nikolay Kazachstan 98 m - 66.9
68 BAFIA Dominik Kanada 97 m - 61.6
DSQ ZHAPAROV Radik Kazachstan - - DSQ
DSQ TACHTAHUNOV Asan Kazachstan - - DSQ
DSQ BOSCHUK Volodymyr Ukraina - - DSQ
DSQ GRIMHOLM Jakob Szwecja - - DSQ
DSQ BACHLEDA Marcin Polska - - DSQ
DNS CHAADAEV Petr Białoruś - - DNS
Bardzo dobry wynik Bachledy, w tej stawce czołowa 3 zawodnika jest poza zasiegiem naszego "diabełka". Szkoda troche słabszej postawy pozostałych naszych reprezentantow z Hula na czele. Oby w nastepnych zawodach było duzo lepiej:)1 NEUMAYER Michael Niemcy 131 m 134 m 273.5
2 VASSILIEV Dimitri Rosja 134.5 m 132.5 m 271.6
3 SPAETH Georg Niemcy 128.5 m 132.5 m 268.8
4 BACHLEDA Marcin Polska 126.5 m 128.5 m 257
5 IPATOV Dimitry Rosja 127 m 131 m 256.9
6 LOBBEN Thomas Norwegia 123.5 m 130 m 251.3
7 MESIK Martin Słowacja 125 m 128.5 m 250.3
8 PIEPER Stefan Niemcy 126.5 m 125.5 m 249.6
9 SINKOVEC Jure Słowenia 125.5 m 126 m 248.7
10 SALUMAE Jens Estonia 128.5 m 122.5 m 248.3
11 KORNILOV Denis Rosja 126 m 125.5 m 245.2
12 SIMON Erik Niemcy 126 m 125 m 244.8
13 KOCH Martin Austria 120 m 130.5 m 244.4
14 KALTENBOECK Bastian Austria 123.5 m 126 m 244.1
15 BARDAL Anders Norwegia 128.5 m 120 m 243.3
16 BYSTOEL Lars Norwegia 123 m 123.5 m 238.7
17 HAJEK Antonin Czechy 128.5 m 117 m 234.9
18 PIKL Primoz Słowenia 120.5 m 124 m 232.1
19 READ Stefan Kanada 123 m 121 m 231.7
20 KUERSCHNER Mario Niemcy 118.5 m 122.5 m 226.8
21 FRANK Nejc Słowenia 122 m 119 m 226.3
22 THURNBICHLER Stefan Austria 121 m 118.5 m 225.1
23 WANK Andreas Niemcy 121 m 119 m 224
24 TAJNER Wojciech Polska 123 m 116 m 223.2
25 LACKNER Daniel Austria 120.5 m 119 m 222.6
26 TEPES Jurij Słowenia 122.5 m 112 m 213.1
27 FATCHULLIN Ildar Rosja 118 m 115 m 210.9
28 POCHWALA Tomasz Polska 121 m 110.5 m 207.7
29 ANISIMOV Maksim Białoruś 125 m - 121
30 HULA Stefan Polska 121.5 m - 117.2
31 ERIKSSON Johan Szwecja 118 m - 106.4
32 JONES Clint USA 117 m - 106.1
33 RADELJ Jure Słowenia 116.5 m - 105.2
34 DOLEZAL Michal Czechy 117 m - 105.1
35 GRIMHOLM Isak Szwecja 116 m - 104.3
36 SCHWALL Thomas USA 115.5 m - 103.4
37 BAXTER Gregory Kanada 115 m - 102
37 BRUDER Christian Niemcy 115 m - 102
39 KIM Hyun-Ki Korea 113.5 m - 100.3
40 URBANC Rok Słowenia 114 m - 100.2
41 TSCHUSCHNIG Lukas Austria 114.5 m - 100.1
42 CHOI Heung-Chul Korea 114.5 m - 99.6
43 ZHAPAROV Radik Kazachstan 113.5 m - 98.8
44 SOLEM Morten Norwegia 112.5 m - 96.5
45 MUSIOL Julian Niemcy 112 m - 96.1
46 TIAN Zhandong Chiny 111.5 m - 95.2
47 HLAVA Lukas Czechy 111 m - 94.8
48 KANG Chil Gu Korea 111.5 m - 94.2
49 ROBNIK Gorazd Słowenia 111 m - 93.8
50 BADER Ferdinand Niemcy 109.5 m - 90.6
51 WELCH Brian USA 109.5 m - 89.6
52 CHOI Yong-Jik Korea 109.5 m - 88.1
53 AARAAS Jon Norwegia 108 m - 87.9
53 FALLER Nico Niemcy 108 m - 87.9
55 FREUND Severin Niemcy 107.5 m - 87
56 BECKER Stefan Austria 107 m - 85.6
57 DESCOMBES SEVOIE Vincent Francja 105.5 m - 82.4
58 WANG Jianxun Chiny 104.5 m - 80.6
59 JURIS Jaan Estonia 106 m - 80.3
60 HAFELE Mathias Austria 104 m - 80.2
61 JOHNSON Anders USA 101 m - 74.3
62 KARPENKO Nikolay Kazachstan 101.5 m - 73.7
63 LI Yang Chiny 101 m - 73.3
64 NISHISHITA Kazuki Japonia 99 m - 70.2
65 NAGILLER Michael Austria 98.5 m - 68.8
66 GORHAM Graeme Kanada 98 m - 68.4
67 BOSCHUK Volodymyr Ukraina 96.5 m - 64.7
68 FARTUNOV Petar Bułgaria 95.5 m - 62.9
69 TACHTAHUNOV Asan Kazachstan 96.5 m - 60.7
DSQ KARAULOV Ivan Kazachstan - - DSQ
DSQ MAZOCH Jan Czechy - - DSQ
DSQ GRIMHOLM Jakob Szwecja - - DSQ
DNS BAFIA Dominik Kanada - - DNS
Czego to sie ludzie łapią żeby tylko najmocniejszego rywala wyeliminować :PDSQ BACHLEDA Marcin Polska - - DSQ
No coz, jezeli ktos ma problemy w rozroznieniu kolorow i myli czerwony z zielonym to tak to sie konczy :PCzego to sie ludzie łapią żeby tylko najmocniejszego rywala wyeliminować
Dla mniej wtajemniczonych;) Bachleda został zdyskwalfikowany za skok gdy swieciło sie czerwone swiatło. W takim wypadku winnym jest trener "puszczajacy" zawodnika.
Za nami pierwszy konkurs w Lillehammer :)
Kolejny dobry wystep Bachledy, potwierdza sie rowna, stabilna forma tego zawodnika. Niezły wystep Tajnera i Pochwały. Szkoda Huli, ktoremu juz na treningach nie szło najlepiej na tej skoczni. Moze dzisiaj bedzie lepiej :)1 BARDAL Anders Norwegia 100 m 100 m 272.5
2 JONES Clint USA 98.5 m 97 m 262.5
3 SINKOVEC Jure Słowenia 98.5 m 97.5 m 260.5
4 BYSTOEL Lars Norwegia 98.5 m 96.5 m 258
5 PIEPER Stefan Niemcy 97.5 m 96.5 m 254.5
6 URBANC Rok Słowenia 96 m 94.5 m 250.5
7 BACHLEDA Marcin Polska 94 m 97 m 249.5
8 MUSIOL Julian Niemcy 96 m 93.5 m 248
9 TAKEUCHI Taku Japonia 95.5 m 93 m 246
10 HAUTAMAEKI Jussi Finlandia 97 m 97 m 243
11 MECHLER Maximilian Niemcy 93 m 94.5 m 239
12 SCHWALL Thomas USA 93 m 91.5 m 234.5
13 AARAAS Jon Norwegia 94 m 89 m 232.5
14 ERIKSSON Johan Szwecja 95.5 m 91 m 230
15 KALTENBOECK Bastian Austria 92.5 m 91.5 m 228
16 TAJNER Wojciech Polska 92.5 m 87.5 m 221
17 THURNBICHLER Stefan Austria 89.5 m 89.5 m 220.5
18 RADELJ Jure Słowenia 90.5 m 87.5 m 219.5
19 POCHWALA Tomasz Polska 90.5 m 85.5 m 216
20 LINDSTROEM Veli-Matti Finlandia 93 m 85.5 m 215.5
21 LOBBEN Thomas Norwegia 90 m 85.5 m 214.5
22 HILDE Terje Norwegia 89 m 87 m 214.5
23 WAMBACHER Gerald Austria 89.5 m 86.5 m 213.5
24 HUCZKOWSKI Herman Finlandia 92 m 84 m 212.5
25 ROSLIAKOV Ilya Rosja 90 m 85 m 209
26 IKONEN Joonas Finlandia 90.5 m 85 m 207
27 TEPES Jurij Słowenia 91.5 m 81 m 205.5
28 TANDBERG Kim-Arild Norwegia 90 m 83 m 205
29 GRIMHOLM Isak Szwecja 90.5 m 81.5 m 204.5
30 SPAROVEC Matevz Słowenia 89.5 m 75.5 m 190
31 PEKKALA Olli Finlandia 89.5 m - 110
32 JUSSILAINEN Risto Finlandia 89.5 m - 110
33 FRANK Nejc Słowenia 90 m - 109.5
34 JACOBSEN Anders Norwegia 89.5 m - 108.5
34 HULA Stefan Polska 88 m - 108.5
36 ROGLIC Primoz Słowenia 87 m - 105
37 DOENNEM Olav Magne Norwegia 86 m - 104
38 SOLEM Morten Norwegia 86 m - 103
39 ISKRA Branko Słowenia 86 m - 102.5
39 HILDE Tom Norwegia 86.5 m - 102.5
41 SILAEV Alexei Rosja 85.5 m - 99.5
42 PLEKHOV Evgeni Rosja 85 m - 97
43 SOHLHEIM Erik Lycke Norwegia 82.5 m - 95
43 KESSLER Kyle USA 83 m - 95
45 GASHI Besnik Szwecja 84 m - 93.5
46 GRIMHOLM Jakob Szwecja 80 m - 90
46 ANDERSEN Jan-Otta Norwegia 80.5 m - 90
48 DENNEY Jim USA 80 m - 89.5
49 AARNES Tom Age Norwegia 74.5 m - 71
DSQ SIMON Erik Niemcy 91.5 m - DSQ
DSQ KUERSCHNER Mario Niemcy 93 m - DSQ
Wyniki dzisiejszego konkursu w Lillehammer :)
Bardzo dobry konkurs w wykonaniu naszych reprezentantow :) Miejsce Bachledy niespodzianka nie jest, ale pozycji Tajnera czy tez Huli mozna sie cieszyc :) Nalezy zwrocic uwage na swietny drugi skok Stefana, dzieki ktoremu awansował az o 18 pozycji :) Mam nadzieje ze Hula i Bachleda otrzymaja swoja szanse i wystartuja juz za tydz w LGP w Zakopanem :)1 BYSTOEL Lars Norwegia 99.5 m 93.5 m 253
2 JONES Clint USA 97 m 93.5 m 251.5
2 SINKOVEC Jure Słowenia 97.5 m 97.5 m 251.5
4 THURNBICHLER Stefan Austria 96 m 94 m 249.5
5 URBANC Rok Słowenia 93 m 96.5 m 248.5
6 BARDAL Anders Norwegia 93 m 96.5 m 247
7 BACHLEDA Marcin Polska 96 m 92 m 244
8 HAUTAMAEKI Jussi Finlandia 93 m 97 m 242.5
9 HULA Stefan Polska 87 m 98.5 m 238.5
10 JUSSILAINEN Risto Finlandia 88 m 98 m 237
11 RADELJ Jure Słowenia 93 m 91.5 m 235
12 PIEPER Stefan Niemcy 92 m 93 m 233.5
12 AARAAS Jon Norwegia 92.5 m 91.5 m 233.5
14 TAJNER Wojciech Polska 96 m 90 m 232
14 MUSIOL Julian Niemcy 93 m 91.5 m 232
16 TEPES Jurij Słowenia 94.5 m 89.5 m 231
17 HILDE Terje Norwegia 92.5 m 89.5 m 230.5
18 ERIKSSON Johan Szwecja 89 m 97.5 m 229.5
19 IKONEN Joonas Finlandia 89 m 98 m 229
19 TAKEUCHI Taku Japonia 92 m 90.5 m 229
21 SOLEM Morten Norwegia 91 m 91 m 228.5
22 KALTENBOECK Bastian Austria 91.5 m 90.5 m 224.5
23 LINDSTROEM Veli-Matti Finlandia 92 m 90 m 223.5
24 MECHLER Maximilian Niemcy 90 m 89.5 m 219
25 PEKKALA Olli Finlandia 88 m 90.5 m 218
26 HUCZKOWSKI Herman Finlandia 86.5 m 91.5 m 217.5
26 JACOBSEN Anders Norwegia 90 m 88.5 m 217.5
28 HILDE Tom Norwegia 87.5 m 90 m 215.5
29 KUERSCHNER Mario Niemcy 90.5 m 86 m 214
30 POCHWALA Tomasz Polska 87.5 m 88 m 212.5
31 SIMON Erik Niemcy 86.5 m - 102
31 FRANK Nejc Słowenia 86.5 m - 102
33 LOBBEN Thomas Norwegia 85.5 m - 101.5
34 ROGLIC Primoz Słowenia 85.5 m - 101
35 ROSLIAKOV Ilya Rosja 85.5 m - 100
35 DOENNEM Olav Magne Norwegia 85 m - 100
37 SCHWALL Thomas USA 84.5 m - 98.5
38 ANDERSEN Jan-Otta Norwegia 84 m - 97.5
39 SILAEV Alexei Rosja 83.5 m - 96
40 WAMBACHER Gerald Austria 89.5 m - 94.5
41 SOHLHEIM Erik Lycke Norwegia 82 m - 94
42 TANDBERG Kim-Arild Norwegia 83 m - 93
42 GRIMHOLM Isak Szwecja 82 m - 93
44 SPAROVEC Matevz Słowenia 79.5 m - 88.5
45 KESSLER Kyle USA 78.5 m - 84
46 GRIMHOLM Jakob Szwecja 77.5 m - 83
47 PLEKHOV Evgeni Rosja 79 m - 82
48 DENNEY Jim USA 76 m - 78.5
49 GASHI Besnik Szwecja 78 m - 77.5
DSQ AARNES Tom Age Norwegia - - DSQ
DSQ ISKRA Branko Słowenia - - DSQ
Marks a jeśli Bachleda wygra ten cały Puchar to będzie jakies dodatkowe miejsce dla Polski w zimie??:)
Tak, bedzie:)Marks a jeśli Bachleda wygra ten cały Puchar to będzie jakies dodatkowe miejsce dla Polski w zimie??
2 pierwszych zawodnikow LPK zapewniaja 1 dodatkowe miejsce dla swoich federacji na pierwszy period sezonu zimowego w PS :) Wiec jest o co walczyc a wszystko roztrzygnie sie w pierwszym tygodniu pazdziernika w USA :)
W dalekim Park City rozegrano kolejne 2 konkursy letniego PK :) W zawodach prym wiedli nasi reprezentanci :)
1 SKUPIEN Wojciech Polska 122.5 m 120 m 229
2 HULA Stefan Polska 115.5 m 124 m 223.1
3 JONES Clint USA 116.5 m 122.5 m 222.7
4 BARDAL Anders Norwegia 125.5 m 128 m 221.3
5 SOLEM Morten Norwegia 116 m 121 m 219.1
6 LOBBEN Thomas Norwegia 122 m 118.5 m 218.4
7 READ Stefan Kanada 117 m 117 m 213.7
8 BACHLEDA Marcin Polska 120.5 m 115 m 213.4
9 UMEZAKI Keith Japonia 118.5 m 113.5 m 207.1
10 DOLEZAL Michal Czechy 118.5 m 114 m 207
11 SHIGEMATSU Kentaro Japonia 113 m 117.5 m 206.4
12 THURNBICHLER Stefan Austria 119 m 113.5 m 205.5
13 KALTENBOECK Bastian Austria 115.5 m 118 m 205.3
14 URBANSKI Pawel Polska 122.5 m 105 m 193.5
15 AARAAS Jon Norwegia 119 m 105 m 192.7
16 MUSIOL Julian Niemcy 116 m 109 m 191.5
17 SCHWALL Thomas USA 113 m 111 m 190.7
18 CIKL Martin Czechy 114 m 109 m 189.4
19 KEATE Skyler USA 125 m 96.5 m 182.7
20 BRUDER Christian Niemcy 116 m 103 m 182.2
21 NAGILLER Christian Austria 107.5 m 110.5 m 179.9
22 SIMON Erik Niemcy 109 m 106 m 174
23 DOENNEM Olav Magne Norwegia 107.5 m 106 m 171.3
24 DENNEY Jim USA 114.5 m 96.5 m 168.3
25 KESSLER Kyle USA 104 m 107 m 166.3
26 BADER Ferdinand Niemcy 104.5 m 104.5 m 163.2
27 MECHLER Maximilian Niemcy 109 m 101.5 m 161.9
28 HLAVA Lukas Czechy 106 m 93.5 m 156.1
29 FAIRALL Nicholas USA 114.5 m 83 m 136.5
30 BLISS Evan USA 106 m 87.5 m 132.3
31 WELCH Brian USA 103.5 m - 79.8
32 JOHNSON Anders USA 101 m - 75.3
33 GORHAM Graeme Kanada 101 m - 74.3
34 NELL Michael Kanada 95 m - 63.5
35 GERBER Logan USA 94.5 m - 61.6
36 NELSON Tim USA 84 m - 41.7
37 ZHARKOV Georgi Bułgaria 85.5 m - 39.9
DSQ RECTOR Hartman USA - - DSQ
DSQ MORRICE Trevor Kanada - - DSQSwietny wystep Bachledy w tegorocznym letnim PK, uwienczony miazdzaca wygrana i rekordem skoczni w 2 konkursie w Park City i co najwazniejsze "diabełek" zapewnił sobie zwyciestwo w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobrze spisali sie rowniez Skupien i Hula, Urbanski na swoim "normalnym" poziomie. Zwłaszcza Wojtek udowodnił niektorym ze nie powinno skreslac sie go w walce o miejsce w kadrze A.Wyniki Letniego Pucharu Kontynentalnego, z dnia 2005-10-02
w Salt Lake City (HS 134), USA
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 BACHLEDA Marcin Polska 137.5 m - 140.5
2 JONES Clint USA 125.5 m - 124.9
3 BARDAL Anders Norwegia 124 m - 116.2
4 SOLEM Morten Norwegia 120.5 m - 114.4
5 MECHLER Maximilian Niemcy 121 m - 113.3
6 SKUPIEN Wojciech Polska 118.5 m - 108.8
7 THURNBICHLER Stefan Austria 116.5 m - 105.7
8 LOBBEN Thomas Norwegia 116.5 m - 105.2
9 DOLEZAL Michal Czechy 116 m - 102.3
10 SHIGEMATSU Kentaro Japonia 113.5 m - 100.8
11 GORHAM Graeme Kanada 114.5 m - 100.6
12 HULA Stefan Polska 113 m - 98.9
13 BRUDER Christian Niemcy 112.5 m - 97.5
13 AARAAS Jon Norwegia 112.5 m - 97.5
15 UMEZAKI Keith Japonia 111.5 m - 95.2
16 MUSIOL Julian Niemcy 110.5 m - 93.9
17 READ Stefan Kanada 108.5 m - 89.3
18 URBANSKI Pawel Polska 108 m - 87.4
19 SIMON Erik Niemcy 107.5 m - 86
20 KEATE Skyler USA 106 m - 84.3
21 DOENNEM Olav Magne Norwegia 105.5 m - 83.4
22 BAXTER Gregory Kanada 104 m - 80.2
23 KALTENBOECK Bastian Austria 104 m - 77.7
24 CIKL Martin Czechy 102 m - 75.6
25 NAGILLER Christian Austria 103 m - 74.9
26 BADER Ferdinand Niemcy 100.5 m - 73.9
27 DENNEY Jim USA 96 m - 64.8
Za tydzien ostatnie 2 konkursy LPK. Nasz sztab szkoleniowy powinien postarac sie wywalczyc max. ilosc miejsc na sezon zimowy. W tym celu w konkursach powinni wystartowac Skupien, Urbanski, Stoch i ktos z dwojki Hula-Bachleda.
Bachleda znów pokazał się w lato, mam nadzieje że w tym roku inacze się to przełoży na występy zimowe. Gratuluje.
W kolejnym Konkursie Pucharu Kontynentalnego znów Polacy na najwyższym stopniu podium.Pierszy był Wojciech Skupień a drugi Marcin Bachleda,troche gorzej Stefan Hula-12 miejsce a Paweł Urbański 18.Kolejny rok Polacy znów dobrze latem skaczą a zimą daja za przeproszeniem d... oby tylko w tym sezonie zimowym było inaczej i w każdym konkursie żeby było co najmniej 3 zawodników.A o Adama nie ma co się martwic,mysle że teraz tak specjalnie słabo skakał latem by w zimie pokazać swoją klasę.
Klasyfikacja generalna Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2005/2006
Lp. Zawodnik Kraj Pkt. Strata Występów
1 BACHLEDA Marcin Polska 759 0 13
2 JONES Clint USA 473 -286 10
3 BARDAL Anders Norwegia 468 -291 10
4 THURNBICHLER Stefan Austria 369 -390 13
5 NEUMAYER Michael Niemcy 310 -449 4
6 HULA Stefan Polska 307 -452 12
7 SKUPIEN Wojciech Polska 290 -469 4
8 SINKOVEC Jure Słowenia 251 -508 9
9 SOLEM Morten Norwegia 227 -532 10
10 LOBBEN Thomas Norwegia 212 -547 10
11 KRANJEC Robert Słowenia 200 -559 2
12 MATURA Jan Czechy 189 -570 5
13 BYSTOEL Lars Norwegia 188 -571 6
14 PIEPER Stefan Niemcy 182 -577 7
15 KALTENBOECK Bastian Austria 162 -597 13
16 SPAETH Georg Niemcy 160 -599 2
17 MUSIOL Julian Niemcy 159 -600 10
18 HAPPONEN Janne Finlandia 152 -607 3
19 MECHLER Maximilian Niemcy 148 -611 6
20 KUETTEL Andreas Szwajcaria 145 -614 2
20 RUUSKANEN Juha-Matti Finlandia 145 -614 3
22 AMMANN Simon Szwajcaria 140 -619 2
22 BENKOVIC Rok Słowenia 140 -619 2
22 VASSILIEV Dimitri Rosja 140 -619 2
25 DOLEZAL Michal Czechy 121 -638 11
26 RADELJ Jure Słowenia 117 -642 9
27 LACKNER Daniel Austria 113 -646 7
28 SIMON Erik Niemcy 110 -649 13
28 MOELLINGER Michael Szwajcaria 110 -649 2
30 AARAAS Jon Norwegia 107 -652 10
31 IKONEN Joonas Finlandia 105 -654 5
32 TAJNER Wojciech Polska 103 -656 8
33 URBANC Rok Słowenia 102 -657 8
34 TEPES Jurij Słowenia 99 -660 7
35 MESIK Martin Słowacja 93 -666 5
36 ROBNIK Gorazd Słowenia 90 -669 7
36 IPATOV Dimitry Rosja 90 -669 2
38 READ Stefan Kanada 85 -674 6
38 POCHWALA Tomasz Polska 85 -674 9
40 HAJEK Antonin Czechy 82 -677 7
41 ROSLIAKOV Ilya Rosja 75 -684 7
41 SCHWALL Thomas USA 75 -684 9
43 FRANK Nejc Słowenia 71 -688 9
44 PIKL Primoz Słowenia 68 -691 6
45 LAPPI Arttu Finlandia 62 -697 3
46 ROGLIC Primoz Słowenia 61 -698 7
47 PETERKA Primoz Słowenia 60 -699 1
47 URBANSKI Pawel Polska 60 -699 4
49 SALUMAE Jens Estonia 58 -701 2
49 HAUTAMAEKI Jussi Finlandia 58 -701 2
51 HLAVA Lukas Czechy 56 -703 10
52 TAKEUCHI Taku Japonia 54 -705 5
52 WANK Andreas Niemcy 54 -705 7
54 SHIGEMATSU Kentaro Japonia 50 -709 2
54 TIAN Zhandong Chiny 50 -709 7
56 KORNILOV Denis Rosja 46 -713 2
57 UMEZAKI Keita Japonia 45 -714 2
57 LANDERT Guido Szwajcaria 45 -714 2
59 BRUDER Christian Niemcy 44 -715 6
60 KOCH Martin Austria 43 -716 4
61 PEKKALA Olli Finlandia 42 -717 5
62 DAMJAN Jernej Słowenia 41 -718 2
63 GORHAM Graeme Kanada 39 -720 7
64 ERIKSSON Johan Szwecja 38 -721 4
64 CIKL Martin Czechy 38 -721 4
66 DENNEY Jim USA 35 -724 6
67 DOENNEM Olav Magne Norwegia 32 -727 6
68 BADER Ferdinand Niemcy 29 -730 8
69 KEATE Skyler USA 28 -731 4
70 NAGILLER Christian Austria 27 -732 4
71 JUSSILAINEN Risto Finlandia 26 -733 2
72 HILDE Terje Norwegia 24 -735 2
72 BOGATAJ Jure Słowenia 24 -735 1
74 KUERSCHNER Mario Niemcy 22 -737 4
74 SILAEV Alexei Rosja 22 -737 7
76 ALBORN Alan USA 20 -739 1
77 LINDSTROEM Veli-Matti Finlandia 19 -740 2
78 TAJNER Tomislaw Polska 17 -742 2
79 WELCH Brian USA 14 -745 6
80 MAZOCH Jan Czechy 12 -747 2
80 HUCZKOWSKI Herman Finlandia 12 -747 2
82 JOHNSON Anders USA 11 -748 6
82 TSCHUSCHNIG Lukas Austria 11 -748 7
82 CHOI Yong-Jik Korea 11 -748 6
85 BAFIA Dominik Kanada 10 -749 6
85 BAXTER Gregory Kanada 10 -749 5
87 GERBER Logan USA 9 -750 2
88 WAMBACHER Gerald Austria 8 -751 2
88 MORRICE Trevor Kanada 8 -751 3
88 KNAUS Florian Austria 8 -751 3
91 KESSLER Kyle USA 7 -752 4
91 ANISIMOV Maksim Białoruś 7 -752 7
93 DESCOMBES SEVOIE Vincent Francja 5 -754 4
93 JACOBSEN Anders Norwegia 5 -754 2
93 PLEKHOV Evgeni Rosja 5 -754 7
93 NELL Michael Kanada 5 -754 3
97 FATCHULLIN Ildar Rosja 4 -755 2
97 ZHARKOV Georgi Bułgaria 4 -755 3
99 MYSLICKI Jason Kanada 3 -756 1
99 PETERKA Uros Słowenia 3 -756 2
99 TANDBERG Kim-Arild Norwegia 3 -756 2
99 HILDE Tom Norwegia 3 -756 2
99 GRIMHOLM Isak Szwecja 3 -756 4
104 CHOI Heung-Chul Korea 2 -757 2
104 FAIRALL Nicholas USA 2 -757 2
104 LI Yang Chiny 2 -757 7
104 OBLAK Jaka Słowenia 2 -757 2
108 BLISS Evan USA 1 -758 2
108 SPAROVEC Matevz Słowenia 1 -758 2
108 HAFELE Mathias Austria 1 -758 5
111 GLASDER Mike USA 0 -759 1
111 KANG Chil Gu Korea 0 -759 2
111 NAGILLER Michael Austria 0 -759 7
111 NISHISHITA Kazuki Japonia 0 -759 4
111 STEINER Sandro Szwajcaria 0 -759 1
111 CHAADAEV Petr Białoruś 0 -759 1
111 ZHAPAROV Radik Kazachstan 0 -759 2
111 KARELIN Pavel Rosja 0 -759 5
111 KEITURI Kalle Finlandia 0 -759 3
111 FARTUNOV Petar Bułgaria 0 -759 7
111 KARPENKO Nikolay Kazachstan 0 -759 2
111 FALLER Nico Niemcy 0 -759 5
111 FRAS Damjan Słowenia 0 -759 1
111 BECKER Stefan Austria 0 -759 4
111 BOSCHUK Volodymyr Ukraina 0 -759 2
111 GASHI Besnik Szwecja 0 -759 2
111 GRIMHOLM Jakob Szwecja 0 -759 4
111 ISKRA Branko Słowenia 0 -759 4
111 KAISER Stefan Austria 0 -759 3
111 MAITRE Damien Francja 0 -759 2
111 NELSON Tim USA 0 -759 1
111 WANG Jianxun Chiny 0 -759 7
111 ZUPAN Primoz Słowenia 0 -759 1
111 STEINAUER Marco Szwajcaria 0 -759 2
111 ANDERSEN Jan-Otta Norwegia 0 -759 2
111 FREUND Severin Niemcy 0 -759 2
111 JURIS Jaan Estonia 0 -759 2
111 KARAULOV Ivan Kazachstan 0 -759 2
111 KIM Hyun-Ki Korea 0 -759 6
111 RECTOR Hartman USA 0 -759 1
111 TACHTAHUNOV Asan Kazachstan 0 -759 2
111 VOGEL Marc Szwajcaria 0 -759 2
111 AARNES Tom Age Norwegia 0 -759 2
111 DAMJAN Anze Słowenia 0 -759 2
111 SOHLHEIM Erik Lycke Norwegia 0 -759 2
Cieszy wygrana Bachledy, ktory zapewnił dodatkowe miejsce dla naszej kadry na zimowy 1 period w PS (w sumie 5 miejsc). Jeszcze bardziej cieszy bardzo dobra postawa naszego najmłodszego reprezentanta Stefana Huli :) Mam nadzieje ze ten zawodnik bedzie mial stałe miejsce w kadrze na zawody z cyklu zimowego PK. Szkoda Wojtka Skupnia, gdyby Kuttin wczesniej zajłąby sie polubowanym zalatwieniem wszelkich przeciwskazan zwiazanych ze startami tego zawodnika w zawodach to mielibysmy 2 zawodnikow na czele klasyfikacji generalnej.
Szkoda ze w 1 periodzie zimowego PK dla polskiej kadry przewidziany jest min limit startowy (4 zawodnikow), tym bardziej ze tylu reprezentantow moga wystawic takie potegi jak Bułgaria, Rumunia czy Ukraina.