Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 58

Wątek: Tomasz Chrzanowski skazany.

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach

    Tomasz Chrzanowski skazany.

    Żużlowiec Apatora Adriany Toruń, Tomasz Ch. został skazany w piątek na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat za śmiertelne potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Wypadek miał miejsce ponad rok temu.

    Sąd zakazał mu też prowadzenia pojazdów mechanicznych przez cztery lata.

    Do wypadku doszło późnym popołudniem 12 listopada zeszłego roku w pobliżu komisariatu policji na osiedlu Rubinkowo w Toruniu, na drodze z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

    Przed przejściem dla pieszych na lewym pasie jezdni zatrzymał się policyjny radiowóz, aby przepuścić kobietę. Prowadzący mercedesa sprinter Tomasz Ch., który jechał prawym pasem, nie zatrzymał się przed zebrą i uderzył w kobietę.

    55-letnia ofiara wypadku z urazami głowy została przewieziona do szpitala, gdzie po dwóch godzinach zmarła.

    Sprawca wypadku był trzeźwy i nie został aresztowany.


    interia.pl




  2. Powrót do góry    #2
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sąd zakazał mu też prowadzenia pojazdów mechanicznych przez cztery lata.
    Motor żużlowy to też pojazd mechaniczny więc... ale niech w tym temacie wypowie się jakiś prawnik. Chyba mamy takich na forum?? Wracając do Chrzanowskiego to gdyby musiał pauzować 4 lata to byłby koniec jego kariery, a szkoda.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to Tomek ma przejegrany, bo bez prawka niemożona brać udziału z zawodach żużlowych.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo żal mi Tomka, to dla niego z pewnością ogromny dramat. I pal licho, że będzie miał przerwę, po której - nie czarujmy się - będzie mu trudno się odnaleźć. Ten chłopak przeżywa obecnie wielką tragedię. Sam nie wiem jak zachowałbym się w podobnej sytuacji, ale nawet wolę nie myśleć...

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dlaczego moj wpis zostal skasowany,czyzby jakis moderator byl z Torunia i urazilem go...?

    Wiec napisze jeszcze raz!
    Po pierwsze z tego co wiem to od jakis dwoch lat to czy masz prawko czy nie nie ma nic wspolnego z jazda na zuzlu...

    A po drugie to jak mozecie sie uzalac nad kimś kto* przejechal Kobiete i zabil ja???
    Ciekawe jak byscie sie zachowywali gdyby to byla wasza Matka????
    Tez byscie go zalowali???
    Popelnil przestepstwo i nie ma go co zalowac a swoja droga to po raz kolejny wymiar"sprawiedliwosci"sie osmieszyl...


    --------------------------------------------
    To ja wykasowałem twój poprzedni wpis i wyedytowałem ten. Dodam też że jestem z Rzeszowa. Po wtóre nikt nie zabrania ci pisać co myślisz, ale w sposób kulturalny i rzeczowy, a nie jak....

    Mrucky

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    03-11-2002
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda zawodnika, ale zabił człowieka i musi za to ponieść kare.

  7. Powrót do góry    #7
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Szkoda zawodnika, ale zabił człowieka i musi za to ponieść kare.
    Nic dodac nic ujac.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    29-08-2002
    Postów
    442
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie za bardzo rozumiem o co niektórym chodzi
    a jeśli ktoś zabiłby waszą mamę to chcielibyście żeby poszedł do więzienia czy nie?
    ja uważąm że kara mu sie należy ale wątpię czy ją odsiedzi
    jechał za szybko i nie pomoga tu żadne tłumaczenia że wiózł córkę do lekarza itp.
    na pewno żałuje tego co zrobił

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Widze że część Forumowiczów niedowidzi, czy ktoś napisał że kara jest niesłuszna ? Słuszna jak najbradziej, ale to nieznaczy że nie można Tomkowi współczuć. Bo to dla niego również dramat, więc zanim coś napiszecie pomyślcie.

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    2,331
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciężka sprawa z tym zakazem prowadzenia przez 4 lata, ale wydaje mi się, że to nie dotyczy speedway'a.

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaka szkoda ?!?!?!?!?!!?
    Mi osobiście nie jest szkoda tego zawodnika w żadnym calu. Popełnił przestępstwo i kara się należy. Odpokutuje wtedy będzie ok
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-03-2002
    Postów
    1,337
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odpokutuje wtedy będzie ok
    Nie wiem czy bedzie az tak oki. Zycia kobiecie juz nikt nie zwroci! A sam Chrzanowki napewno nie czuje sie tez najlepiej psychicznie. To zostanie mu na cale zycie. Nie dosc, iz spowodowal smierc kobiety to jeszcze nie bedzie mogl(prawdopodobnie) jezdzic przez kilka lat na zuzlu. Jednak trzeba ponosic konsekwencje swoich czynow.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [b]Jeszcze raz napisze,ze nie ma juz obowiazku posiadania prawa jazdy zeby moc jezdzic na zuzlu!!!

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach

    nie musi mieć prawka

    Co do tego wyrou to wydaje mi sie ze po pierwsze była tam jakaś wzmianka na temat żużla która by mówiła ze może brac udział w zawodach żużlowych. Po drugie zawodnik nie musi posiadać prawa jazdy na motocykl czy samochod aby brać udział w zawodach żużlowcy.

    P.S. Wydaje mi sie ze ten wypadek zrujnował jego życie, szkoda go ale fakt jest taki ze każdy odpowiada za swoje czyny i Tomek Ch. musi być traktowany jak każdy normalny obywatel, i 5 lat w zawiasach to nic takiego:)
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-06-2002
    Postów
    857
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Zauważcie, że wyrok jaki dostał Chrzanowski jest wyrokiem w zawieszeniu, czyli formalnie zawodnik ten będzie na wolności. Dopiero wtedy jak coś "przeskrobie" to może trafić za kratki.

    Nie wiem dokładnie jak to jest teraz z tym prawem jazdy. Kiedyś na bank każdy żużlowiec musiał je posiadać, ale teraz już chyba tak nie jest. Nie jestem jednak pewien. Jeżeli tak to Chrzanowski może normalnie jeździć w przyszłym sezonie. Kwestia tylko jak tam Jego forma psychiczna, w końcu zabił człowieka i na pewno jest winny.

    Pozdro!!!!!
    Wyznawca Falubazu


  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-06-2002
    Postów
    857
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    [b]Jeszcze raz napisze,ze nie ma juz obowiazku posiadania prawa jazdy zeby moc jezdzic na zuzlu!!!
    Tak też myślałem z tym prawkiem. Także formalnie nie ma przeszkód ku temu, żeby Chrzanowski startował w sezonie 2003.

    Pozdro!!!!
    Wyznawca Falubazu


  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    prawko mieć nie czeba

    Licęcie jest po ukończeniu 16 roku życia czyli prawo jazdy nie czeba mieć dla nie wiedzących prawko jest teraz od 18 roku życia

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik Awatar killus
    Dołączył
    27-06-2002
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 4 postach
    to jak jest w koncu naprawde??? interia podaje ze jest skazany na 2 lata 5 w zawieszeniu??!!!!
    Jesli mialby isc siedziec to szkoda, jest jeszcze mlodym zawodnikiem i jego kariera sie zaczyna...

  19. Powrót do góry    #19
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    to jak jest w koncu naprawde??? interia podaje ze jest skazany na 2 lata 5 w zawieszeniu??!!!!
    Jesli mialby isc siedziec to szkoda, jest jeszcze mlodym zawodnikiem i jego kariera sie zaczyna...
    Jak moze isc siedziec skoro dostal w zawieszeniu, a z prawem jazdy to racje maja ci ktorzy mowia ze nie trzeba go miec aby moc startowac na zuzlu.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jak moze isc siedziec skoro dostal w zawieszeniu, a z prawem jazdy to racje maja ci ktorzy mowia ze nie trzeba go miec aby moc startowac na zuzlu.
    [b]...Maryjan ma zawsze racje

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-08-2002
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    86
    Podziękowania: 117 w 53 postach

    co do tomka......

    Ja sądze, ze takie gadanie w stylu "a gdyby to twoja mama byla...". Jakby to byla twoja mama, to szukalbys zemsty? Swietnie. Z tego co wiem to Tomek jechal z dozwolona predkoscia w bardzo slaba widocznosc. To, ze wypadki sie zdazaja to wie kazdy i musi uwazac wchodzac na ulice. Przeciez to nie bylo celowe, Tomek przyznal sie do winy i strasznie to przezywa. To nie usprawiedliwia Tomka, ale brak mozliwosci jazdy na zuzlu (przeciez to jego praca!!!) wcale zycia tej kobiecie nie przywroci. To jakby wam zabronili pracowac w wyuczonym zawodzie. Pomyslcie, ze on prawdopodobnie umie tylko i wylacznie dobrze jezdzic na zuzlu. Jak ma teraz zarabiac?

  22. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    13-12-2002
    Postów
    36
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Szkoda mi gościa...

    [b]Jeżeli zależy tak naprawde komuś na nim zależy to mógłby za niego zapłacić...

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-09-2002
    Postów
    765
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po nowelizacji przepisów nie trzeba mieć prawa jazdy aby jeździć na żużlu!!!!!

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja sądze, ze takie gadanie w stylu "a gdyby to twoja mama byla...". Jakby to byla twoja mama, to szukalbys zemsty? Swietnie. Z tego co wiem to Tomek jechal z dozwolona predkoscia w bardzo slaba widocznosc. To, ze wypadki sie zdazaja to wie kazdy i musi uwazac wchodzac na ulice. Przeciez to nie bylo celowe, Tomek przyznal sie do winy i strasznie to przezywa. To nie usprawiedliwia Tomka, ale brak mozliwosci jazdy na zuzlu (przeciez to jego praca!!!) wcale zycia tej kobiecie nie przywroci. To jakby wam zabronili pracowac w wyuczonym zawodzie. Pomyslcie, ze on prawdopodobnie umie tylko i wylacznie dobrze jezdzic na zuzlu. Jak ma teraz zarabiac?
    [b]...Niech dziekuje Bogu,ze nie idzie grzac puchy.
    A wytlumaczenia typu:
    -Byla slaba widocznosc
    -jechalem 60
    To nie przesadzaj,chyba widzial stojacy radiowoz a pomimo tego nie dalo mu to do myslenia czemu radiowoz stoi przed przejsciem???
    A poza tym to co mial sie nie przyznac jak swiadkami byli policjanci???Pomysl!!!Gosc mowi,ze jest niewinny a policjanci byli naocznymi swiadkami!!!
    A co do wytlumaczen to juz synek tego pastucha Walesy mial juz polmrocznosc jasna!!!
    W Polsce wszystko jest mozliwe,taki to juz kraj!
    Poza tym piszesz,ze co maja mu odebrac prawao do wykonywania swjego zawodu?????
    A czy on dzieciom tej kobiety czegos nie odebral,chyba raczej tak i nie wazne czy umyslnie czy nie.NIE ZACHOWAL NALEZYTEJ OSTROZNOSCI KONIEC I KROPKA !!!

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja sądze, ze takie gadanie w stylu "a gdyby to twoja mama byla...". Jakby to byla twoja mama, to szukalbys zemsty? Swietnie. Z tego co wiem to Tomek jechal z dozwolona predkoscia w bardzo slaba widocznosc. To, ze wypadki sie zdazaja to wie kazdy i musi uwazac wchodzac na ulice. Przeciez to nie bylo celowe, Tomek przyznal sie do winy i strasznie to przezywa. To nie usprawiedliwia Tomka, ale brak mozliwosci jazdy na zuzlu (przeciez to jego praca!!!) wcale zycia tej kobiecie nie przywroci. To jakby wam zabronili pracowac w wyuczonym zawodzie. Pomyslcie, ze on prawdopodobnie umie tylko i wylacznie dobrze jezdzic na zuzlu. Jak ma teraz zarabiac?
    .....hm a jak ja bym był zawodowym kierowcą i to by była moja praca, dostał bym wyrok taki jak Tomek .. to też byś pisał żeby mi prawa do wykonywania zawodu nie odebrali ?? sądze że nie, a jemu nikt nie zabrania jeździć. Potrącił niewinną osobe i musi ponieść konsekwencje ... koniec kropka

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Jakby to byla twoja mama, to szukalbys zemsty?
    Tak na marginesie (nie chodzi mi tu konkretnie o Chrzanowskiego) to, do jasnej cholery, jak najbardziej szukałbym zemsty !!. I nie sądze żeby znalazło się zbyt wielu którzy by tego nie zrobili. Na litość boską przecież to byłaby utrata najbliższej osoby i uczucia jakie w takich chiwlach wchodzą w grę biorą jednak górę i szukanie zemsty jest w miarę normalnym odruchem organizmu człowieka (a raczej jego psychiki)......

    A czy on dzieciom tej kobiety czegos nie odebral,chyba raczej tak i nie wazne czy umyslnie czy nie
    DOKŁADNIE !!. Co to za tłumaczenie, że traci zdolność do zarabiania ?!?! Zwłaszcza że nie traci !! Nadal będzie mógł jeździć i jedynym śladem po tej tragedii będzie to co się dzieje w jego głowie, to co przeżywa w całej tej sprawie. Ponadto jednak, żadnej fizycznej kary nie odniesie, żadnego więzienia, itd.

    Niełatwo obiektywnie ocenić takie sytuacje......
    Wiadomo, że Tomek nie zrobił tego umyślnie, wiadomo, że gdyby mógł to z pewnością zrobiłby wszystko żeby cofnąć czas i nie dopuścić do tej tragedii. Wiadomo również że cała sytuacja była tylko i wyłącznie jego winą. To on nie zachował ostrożności. To nie była jakaś super-kobieta która mu nagle wyskoczyła przed maske z prędkością naddźwiękową. Dojeżdżał do pasów na których zatrzymał się już radiowóz , ale to akurat bez znaczenia, po prostu kierowca powinien przewidzieć, że skoro przed pasami zatrzymuje się jakiś poprzedzający nas samochód, to na tych pasach ktoś idzie, albo ma zamiar wejść....Ale to już nie ważne, wyrok zapadł i po wszystkim.......

    Teraz czeka Tomka, zupełnie nowe życie. Wyrok skazujący dodatkow uświadomi go w przekonaniu że to zabił człowieka, że to jego wina. Na żużlu nadal będzie mógł jeździć i to akurat niekoniecznie jest złe. Być może dzięki żużlowi zapomni o tej tragedii i nie zniszczy jeszcze swojego życia. Już jedno życie zostało stracone, dobrze więc że drugie dostało jakąś szansę. Nie wszyscy na nią zasługują, być może Tomek dobrze ją wykorzysta. Koniec, kropka.

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [b]Wiadoma sprawa jest,ze napewno tego nie przewidzial,jest osoba mloda i rownie mlodym kierowca!!!
    Teraz ma nauczke na cale zycie i pewnie jak juz bedzie jedzil samochodem to przed kazdym skrzyzowaniem bedzie przynajmniej zwalnial i zwracał szczegolną uwage!
    Mnie osobiscie nie spodobalo sie tlumaczenie tego kibica z Torunia ktorym za bardzo rzadzi lokalny patriotyzm...

    Ja pomimo tego,ze tez jestem mlodym kierowca to staram sie uwazac na innych pomimo tego,ze nawet czasem mam pierwszenstwo...
    ...bo co mi ztego,ze mam pierwszensto jak wyzuty sumienia pozostana

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach


    [b]...Niech dziekuje Bogu,ze nie idzie grzac puchy.
    A wytlumaczenia typu:
    -Byla slaba widocznosc
    -jechalem 60
    To nie przesadzaj,chyba widzial stojacy radiowoz a pomimo tego nie dalo mu to do myslenia czemu radiowoz stoi przed przejsciem???
    A poza tym to co mial sie nie przyznac jak swiadkami byli policjanci???Pomysl!!!Gosc mowi,ze jest niewinny a policjanci byli naocznymi swiadkami!!!
    A co do wytlumaczen to juz synek tego pastucha Walesy mial juz polmrocznosc jasna!!!
    W Polsce wszystko jest mozliwe,taki to juz kraj!
    Poza tym piszesz,ze co maja mu odebrac prawao do wykonywania swjego zawodu?????
    A czy on dzieciom tej kobiety czegos nie odebral,chyba raczej tak i nie wazne czy umyslnie czy nie.NIE ZACHOWAL NALEZYTEJ OSTROZNOSCI KONIEC I KROPKA !!![/quote]

    Byla slaba widocznosc i to że jechalem 60 w sumie sobie zaprzecza!!! W kodeksie jest że prędkość należy dostosować do warunków drogowych !!! Da sobie rade Chrzanowski napewno....

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podobno ta sprawa byla juz wyjasniona rok temu i Chrzanowski mial nie poniesc zadnych konsekwencji. No ale coz, mozna go wpisac juz na liste kolejnego zmarnowanego talentu na polskich torach. Watpie aby po 2 latach karencji wsiadl jeszcze na motocykl zuzlowy. I czy czasami te 4 lata, ktore mu zabraniaja jezdzic na jakich kolwiek pojazdach maszynowych nie wiaza sie z tym ze nie bedzie mogl jezdzic na zuzlu.


    Czyli Chrznowski dolacza do Blazejczaka ....

    Szkoda szkoda .. :P

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podobno ta sprawa byla juz wyjasniona rok temu i Chrzanowski mial nie poniesc zadnych konsekwencji. No ale coz, mozna go wpisac juz na liste kolejnego zmarnowanego talentu na polskich torach. Watpie aby po 2 latach karencji wsiadl jeszcze na motocykl zuzlowy. I czy czasami te 4 lata, ktore mu zabraniaja jezdzic na jakich kolwiek pojazdach maszynowych nie wiaza sie z tym ze nie bedzie mogl jezdzic na zuzlu.


    Czyli Chrznowski dolacza do Blazejczaka ....

    Szkoda szkoda .. :P
    [b]
    ps.poczytaj wczesniejsze wpisy to sie dowiesz.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    1,117
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda mi go jako żużlowca, a nie jako czlowieka, chodź w pewnym sensie sytuacja w jakiej się znalazł jest nie za ciekawa, ale kobiecie nikt zycia nie wróci, nikt nie wróci matki dzieciom, ani żony mężowi.

    Uważam, ze wyrok jest niesprawiedliwy i powinien siedzieć w więzieniu, jest zabójcą, a dla takich nie widze miejsca w normalnym świecie, ciekawy tylko jestem jaka kara czekala by normalnego zwykłego, nieznanego przez nikogo człowieka za taki czyn?? :(

    Zastanówcie się przez chwile, gdyby to był nie daj Boże ktoś Wam bliski, czy usatysfakcjonował by Was ten wyrok??? Sądze, ze nie mnie również, chciałbym nawet, aby ten człowiek kimkolwiek on był dożywotnie nie opuszczał celi. Nie obchodzi mnie to że tego nie chciał.

    Każdy z nas w życiu napewno w życiu znalazł się w sytuacji w której chciałby cofnąć czas i wszystko naprawić - niestety tak się nie da. Trezeba płacić za swoje czyny.....
    Biegasz? Uprawiasz sport? Ukryta zawartość jest dla Ciebie!

  32. Powrót do góry    #32
    Początkujący
    Dołączył
    14-12-2002
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wyrok nie dziwi, wszak żyjemy w Polsce:(

    Kara powinna byc adekwatna do winy i koles powinien oglądać świat zza krat.

    Jednak nadal pozostaję zagadką co oznacza tajemnicze "Sąd zakazał mu też prowadzenia pojazdów mechanicznych przez cztery lata."
    Czy aby napewno jest to równoznaczne z (tylko) utrata prawa jazny jak twierdzi Maryjan i paru innych forumowych "prawników"? Może tak, może nie.

    Śmiesznie by to wyglądało, gdyby ten żużlowiec (mam nadzieję były żużlowiec) nadal piratował na torze, a jednoczesnie miał sądowy zakaz używania kosiarki we własnym ogródku.

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do Maryjana.
    Trochę przesadziłeś z porównaniem Chrzanowskiego do Błażejczaka.

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    i wszystko jasne

    Chrzanowski uniknął więzienia (groziło mu do trzech lat odsiadki), ale takiej kary chciał dla niego tylko mąż zmarłej Heleny L. - Ten wyrok mnie nie zadowala - powiedział dziennikarzom tuż po wyjściu z sali rozpraw. Chciał jeszcze coś dodać, ale zabrakło mu słów. Zalał się łzami i skrył się na sądowym korytarzu.

    Wniosek o bezwzględną karę więzienia dla 22-letniego sportowca na sali rozpraw nie padł. - Przesądziły o tym okoliczności łagodzące. Oskarżony nie był dotychczas karany, popełnił przestępstwo nieumyślne i był wtedy trzeźwy - tłumaczył prokurator Maciej Rybszleger.

    Tak jak chciał oskarżyciel, sąd skazał Chrzanowskiego na dwa lata, zawieszając wykonanie odsiadki na maksymalny - pięcioletni - okres próby. Żużlowiec może trafić za kraty tylko wtedy, gdy złamie warunki zawieszenia. A tych sąd mu nie szczędził: oddał pod dozór kuratora, uderzył po kieszeni (nałożył 6-tysięczną grzywnę, czyli dwukrotnie wyższą niż chciał prokurator, obciążył kosztami procesu i wynajęcia adwokata przez męża zmarłej - wszystko razem wyniesie około 10 tys. zł) i na cztery lata zabrał prawo jazdy. - Ze względu na skutek wypadku kara musi być dolegliwa, a nie taka jak dla kierowcy, który przekroczył prędkość - podkreślił sędzia Tomasz Żuchowski.

    Ostatni środek karny wzbudzał zresztą najwięcej kontrowersji. Na początku procesu właśnie z tego powodu prokuratura zablokowała Chrzanowskiemu możliwość dobrowolnego poddania się karze (godził się na utratę prawa jazdy tylko na dwa lata). Teraz niezadowolony jest jego obrońca Dariusz Kłos. Nie zaprzeczając winie sportowca, próbował ją pomniejszać. Mówił, że do wypadku przyczyniła się także piesza, która nie rozglądała się oraz policyjny radiowóz, który zatrzymał się, aby ją przepuścić. - To był zbieg nieszczęśliwych wypadków, a nie zła wola. Dlatego nie trzeba eliminować oskarżonego z ruchu drogowego na aż tak długo - mówił mecenas.

    Utrata dokumentu skomplikuje zawodnikowi karierę (będzie musiał zatrudnić kierowcę, który będzie go woził na zawody), ale mu jej nie złamie, bo do uprawiania żużla prawo jazdy nie jest potrzebne. Sam Chrzanowski wydawał się być pogodzony z wyrokiem. - Żałuję tego co się stało i dobrze, że proces się już zakończył - mówił dziennikarzom. - Po wynikach, jakie uzyskałem w tym sezonie widać, jaki to wszystko miało wpływ na mnie (sportowiec nie mieścił się w składzie drużyny i musi odejść z klubu - kd). Teraz muszę odetchnąć i poukładać swoje sprawy, bo nie wiem, czy i gdzie będę w przyszłym roku startował.

    Chrzanowski potrącił przechodzącą po pasach przez ul. Dziewulskiego Helenę L. 12 listopada ubiegłego roku. Jadąc prawą nitką, nie zareagował, gdy na lewym pasie jednokierunkowej jezdni zatrzymał się policyjny radiowóz, aby przepuścić pieszą. Choć wypadek spowodował nieumyślnie, sąd uznał, że przepisy ruchu drogowego, które do niego doprowadziły, złamał umyślnie.

    (Gazeta Wyborcza)

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo żal mi Tomka, to dla niego z pewnością ogromny dramat. I pal licho, że będzie miał przerwę, po której - nie czarujmy się - będzie mu trudno się odnaleźć. Ten chłopak przeżywa obecnie wielką tragedię. Sam nie wiem jak zachowałbym się w podobnej sytuacji, ale nawet wolę nie myśleć...
    Pomysl jaka tragedie przezywa rodzina zmarlej kobiety. Facet, on zabil czlowieka na przejsciu dla pieszych i nie wazne, ze jest zuzlowcem. Moim zdaniem za takie PRZESTEPSTWO nasze prawo powinno przewidywac wieksze wyroki.Jestem pewien ze Chrzanowskiemu odrobine pomoglo to, ze jest zuzlowcem. I ja wcale goscia nie zaluje i zadna strata dla sportu gdy nie bedzie mogl sie scigac. Pokute powinien ponies, a ta wydana przez sedziego jest zbyt laskawa.

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    1,137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pojazd mechaniczny to tez motor? tak na marginesie, jadac na motorze tez może spowodowac nieumyslną smierć np. pana z choragiewką,lub fotoreportera albo nawet kibica, i co wtedy? idzie siedzieć? przecież zabił człowieka, jak to jest? prosze o odpowiedź na dwa moje pytanka, pzodrawiam
    Ukryta zawartość Danusiu, nie wierze...

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany
    Dołączył
    06-12-2002
    Postów
    1,502
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 17 w 14 postach

    czy to warzne!!!!!!!!!!

    T.Chrzanowski co to za zawodnik dajcie spokoj on nic nie osiagnol szkoda sie wysilac jednego marnego ligowca mniej.
    Popelnil przestepstwo i ponosi konsekwencje!!!
    GKS THE BEST

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-01-2002
    Postów
    1,205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda zawodnika, ale zabił człowieka i musi za to ponieść kare.
    Zgadzam sie z tymi slowami moje zdanie tagze jest takie ze jezeli zabil czlowieka musi poniesc konsekfencje mysle ze Tomek tym wypadkiem zepsul sobie swoja tak dobrze zapowiadajaca kariere mam nadzieje ze nie zrezygnuje ze Speedweya ...

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    24-10-2002
    Postów
    52
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To chyba zaniska kara za zabicie kobiety.Kolejna porazka wymiaru sprawiedliwosci.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Macie rację, każdy dorosły człowiek odpowiada za swoje czyny i tak samo Tomek powinien ponieść współmierną do swojego czynu karę. Wiem, że rodzina tej kobiety ogromnie przeżywa stratę bliskiej osoby - to w końcu normalne. Ale czy choć przez moment próbowaliście spojrzeć na to z punktu widzenia Tomka? Czy zastanowiliście się nad tym, co on w tym momencie czuje?! To dla niego piekło i z pewnością zrobiłby wszystko by odwrócić te tragiczne wydarzenia. Uważam, że przeżywa on niemniejszy dramat niż bliscy ofiary. Oczywiście, najlepiej od razu jeszcze bardziej pogrążyć faceta! Wielu z was myśli podobnym tokiem. Bo nie ulega wszak wątpliwości, że spowodował śmierć niewinnej osoby. I nie usprawiedliwia go fakt, że zrobił to nieumyślnie. Spróbujcie jednak czasem postawić się w podobnej sytuacji.
    Za wielką głupotę natomiast uważam porównywanie Chrzanowskiego do Błażejczaka czy Molki.

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tomasz Chrzanowski dostał wyrok w zawieszeniu więc siedzieć nie będzie. Jeżeli chodzi o żużel od jakiegoś czasu nie ma przepisu, że żużlowiec aby jeździć powinien posiadać prawo jazdy. Pan Ryszard Głód z Bydgoszczy z tego co pamiętm objaśniał to w jednym z ostatnich Tygodników żużlowych. A jeżeli chodzi o karę, to dostał wyrok jak każdy człowiek który popełnił przestępstwo. Jeżeli ten fakt przeszkodzi mu w karierze to sam sobie będzie winien... :(

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-08-2002
    Postów
    594
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    szkoda mi Tomka , ale musi poniesc kare za zabicie czlowieka , szkoda bo to jest dobry , mlody zawodnik i cala przyszlosc przed nim ale chyba nie teraz....

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Uważam, ze wyrok jest niesprawiedliwy i powinien siedzieć w więzieniu, jest zabójcą, a dla takich nie widze miejsca w normalnym świecie, ciekawy tylko jestem jaka kara czekala by normalnego zwykłego, nieznanego przez nikogo człowieka za taki czyn??
    Damon:
    Tomka spotkala kara taka jaka spotyka za taki czyn normalnego czlowieka.Na moim osiedlu znajomy znajomego na ruchliwej ulicy ścigaczem zabił młodą matkę i nie siedzi w wiezieniu dostal wyrok w zawieszeniu, wiec on nie zostal jakos inaczej potraktowany.

    Pozdro


  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    04-11-2002
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według mnie każdy musi ponosić odpowiedzialność za swoje czyny!!!Chrzanowski zabił człowieka( z całą penością nieumyślnie ) i musi za to odpowiedzieć jak każdy zwyczajny obywatel.Bez względu na to kim jest i czym się zajmuje.
    Jak to mówią:dura lex,sed lex.....

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 38 w 19 postach
    Damon - mam do Ciebie jedno pytanie co byś zrobił na miejscu Chrzanowskiego jakbyś kogoś nieumyślnie zabił. Pomyśl trochę. Chłopak jechał z chorym dzieckiem do szpitala, nie chcę go usprawiedliwiać ale na pewno w jakiś sposób go to rozpraszało. Tylko on wie co się z nim wtedy działo. Nie wiem czy jesteś kierowcą, ale także Tobie czy mi może się takie nieszczęście przytrafić to jest moment, chwila nieuwagi, zamyślenia. Zgadzam się z argumentami że musi zarabiać na własne życie, dlatego powinien uprawiać sport a nie siedzieć w więzieniu, inni piszą że ta kobieta też miała dzieci które musiała utrzymać - prawda. Ale Tomasz Chrzanowski też ma dziecko na utrzymaniu. Pozatym czy naprawdę po odbyciu kary byłby lepszym człoweikiem - nie sądze. Jedyną szansą dla niego jest normalne funkcjonowanie w społeczeństwie nie można traktować go na równi z mordercami, złodziejami, bandytami itd. Zresztą sądy dosyć czesto w takich wypadkach orzekają kary w zawieszeniu, tak więc to że jest żużlowcem chyba bardziej mu przeszkadzało niż pomagało.
    I jeszcze jedno został tutaj poruszony temat co by było jakby to np. moja matka tak zgineła. Kilka lat temu zmarł mój Ojciec - powód, zła diagnoza lekarska i leczenie nie tago co trzeba. Na poczatku byłem wściekły ale czas goi rany w końcu lekarze chyba nie specjalnie wydali złą diagnozę. Mógłym się sądzić, wyzywać itd. itp. ale czy to zwróciło by mu życie - nie. A ja pewnie stracił bym dużo pieniędzy i nerwów.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •