Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 46

Wątek: Hampel: Inny klub albo karencja !

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach

    Hampel: Inny klub albo karencja !

    To jakieś kosmiczne jaja...
    Cała Polska śmieje się z działaczy z Piły
    Jeden z najzdolniejszych polskich żużlowców, Jarosław Hampel został wystawiony na listę transferową za 350 tysięcy złotych. Jeśli nikt go nie wykupi z Piły, zapowiada, że zdecyduje się na roczną karencję!


    Działacze Apatora Toruń zrezygnowali z wykupienia pana, bo ich nie stać na wyłożenie 350 tysięcy złotych za transfer.


    - Też o tym słyszałem. Mam jeszcze inne oferty i wierzę, że zmienię klub.

    - Może się okazać, że nikogo nie będzie stać na pana transfer i co wtedy?- Jestem już tak zdeterminowany, że do Piły na pewno nie wrócę. Jak nie będę miał wyjścia, to pójdę na roczną karencję!

    - Działacze z Piły zapewniają, że kwota, za którą trafił pan na listę transferową, nie podlega negocjacji.

    - To jakieś kosmiczne jaja. Ta suma jest abstrakcyjna dla klubów. Nasi działacze żyją chyba na innej planecie i stąd ich pomysły. Ceny, za które wystawili moich młodszych kolegów z zespołu to kompromitacja. Jak można za niedoświadczonego chłopaka żądać miliona złotych? Śmieje się z nich cała Polska, a oni tego nie widzą. Jak chcą większej reklamy, to powinni zapisać zawodnikom w kontrakcie kwoty odstępnego na 10 milionów złotych, albo jeszcze więcej, wtedy będzie z nich śmiał się cały świat.


    - Działacze twierdzą jednak, że i tak poszli panu na rękę. Po odjęciu długów mogli wystawić pana na listę transferową za 700 tysięcy złotych.

    - No pewnie, że mogli. W umowie miałem zapisany milion złotych. Szkoda, że nikt w klubie nie myśli o tym, ile zawodnicy zrobili dla drużyny w tym sezonie. Ja inwestowałem w starty w lidze polskiej pieniądze, które zarobiłem w Anglii i Szwecji. Moi młodsi koledzy mieli jeszcze większe kłopoty ode mnie i czasami dawałem im części, bo nie mieliby z czego sklecić motocykla. To wszystko robiliśmy dla kibiców i żeby utrzymać ekstraligę w Pile. Nikt za poświęcenie nie powiedział mi nawet słowa dziękuję.

    SE



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    161
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Brawo dzialacze

    Podobno z niewolnika nie ma pracownika , jednak dzialacze z Pily wyznaja jak widac inna zasade i faktycznie sa coraz bardziej zalosni. Nie wiem jak sobie wyobrazaja starty w przyszlym sezonie jezeli nadal w klubie nie bedzie pieniedzy dla zawodnikow , no ale widac ze tam juz chyba nikt nie mysli i jak to sie mowi byle do wiosny i moze cos wtedy sie stanie. Cud jakis albo......

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    za glupote trzeba placic !

    choc chlopaka mi zal to dobrze, bardzo dobrze ! ze tak sie stalo !

    juz kiedys pisalem ze chlopaki z pawlowic mieli klapki na oczach jak pana wilczynskiego i swite zobaczyli w bialych koszulach i gangach za kilka klockow w bardzo dobrehj restauracji w poznaniu, gdzie nie wiedzieli jak widelec chwycic.

    Juz widze jak wilczynski wtedy pytal :

    "Chcielibyscie takie gangi ? bedziecie takie miec jak podpiszecie kontrakt, jarek poczekaj chwile bo teraz maras dzwoni (czyt. marszalek borowski)i wliczynski do marasa jutro przyjade na malego jutro .........,"

    a jarek wielkie oczy robi i mowi do siebie:

    "jaa on zna marszalka ! on ale gosc i tacie da pensje co miesiac za nic (a rufin ten niedobry nie chcial dac) - jaa ale to gosc, a mi da mieszkanie (a rufin ten niedobry nie chcial dac)- jaa ale to gosc (z ktorego teraz jarka eksmituja bo pila przestala placic)"

    a teraz wyzywa ich ze z kosmosu ? nie rozumiem czy ktos go zmuszal do jazdy w polonii pila ? przeciez mogl jezdzic w lesznie ale unia nie chciala dac mieszkania, tacie pensji itd ...

    szkoda ze chlopaki musza uczyc sie na swoich bledach a co gorsza nie wyciagaja wnioskow (vide: miskowiak i klecha).

    tak to handel zywym towarem w wydaniu polskim trwa a raczej zostal zakonczony na linii pawlowice (szkolka zuzlowa skad wywodzi sie hampel, miskowiak, klecha) - pila.

    ps.
    szkoda mi troche chlopakow bo to wszyscy jakby nie patrzec to ziemi leszczynskiej synowie.

    ps.2
    niestety byc moze znowu to "biedna i niedobra" unia leszno, ta co nic nie chciala dac, bedzie po raz drugi musiala reke wyciagac do chlopcow aby im pomoc.

    ps.3.
    mysle ze zanim teraz jakis kontrakt podpisza wezma go i skosultuja i nie beda udawac ze wiedza w nich o co chodzi !

    do chlopakow z pawlowic jakby co to nr mojego telefonu w sygnaturze - pomoge czytac lub poprostu przeczytam.
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,470
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co za działacze nie moe z Piły.

    A co do hampela raczej nie możliwe jest zeby poszedł na karencję, gdyż firma Atlas zażądała w następnym sezonie od drużyny z Wrocławia Mistza Polski. Jak można się domyśleś Atals wyłoży każde pieniądze na zawodnika więc raczej to jest nie możliwe, żeby jeden z najlepszych polskich juniorów był na karencji.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2002
    Postów
    152
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W ostatecznosci pojezdzi sobie na wyspach...lepsze to niz wcale.

  6. Powrót do góry    #6
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2002
    Postów
    16
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Abdulah

    Synów marnotrawnych miało też i Gniezno.
    Panowie Cieślewicze i Fajfer A. poszli, gdyż myśleli, że wsiadają do pięknego pokrytego szczerozłotą blachą statku o nazwie GKS, gdzie sielanka i biby trwają 24 godziny na dobę. Niestety to coś okazało zwykłą łajbą (gdzie kapitanowie (m.in. p.Majewski jak "..." pouciekali, umywając ręce), ba Titaniciem, i teraz jedyne co im pozostało to zamiast golonki z piwem na obiad (na koszt firmy), zwykła zupka z kubka (za swoje ostatnie pieniążki wyciągnięte z podartej kieszeni)...a i na to trzeba mieć.


  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Jak Wrocław nie wydae tyle kasy to Jarek zostanie w Pile albo karencja bo jak nie Wrocław to kto Toruń już powiedział że NIE...życze mu żeby jeżdził ale w innym klubie.Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2001
    Postów
    689
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie dziwię się Jarkowi. Jego postępowanie przypomina mi zachowanie Jacka Krzyżaniaka, który straszył, że w Apatorze nie będzie jeździł i prędzej pójdzie na karencję. Skończyło się tym, że i tak Krzyżak jeździł w Toruniu.
    Hampelowi życzę jak najlepiej. A działaczom Polonii życzę więcej rozumu ;)

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    370
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co rok taki dramat.
    Rok temu Cegła, a teraz Hampel.
    Mam nadzieje, że to się dobrze skończy i Hampel znajdzie klub w Polsce, który wyłozy na niego tą kase, bo Hampel to przyszłość polskiego speedwaya i nie dobrze by było jakby musiał rok pauzować.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2002
    Postów
    369
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Działacze żerujątylko na dobrych zawodnikach. Załatwiają tylko swoje interesy, a o innych się już nie martwią. NIC WIĘCEJ NA TEN TEMAT WOLĘ NIE MÓWIĆ!!

  11. Powrót do góry    #11
    Początkujący
    Dołączył
    21-10-2002
    Postów
    9
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak Damianie, masz rację mówiąc że dobrze że poszedł do Piły. Na początku dostał to co mu obiecali, a teraz jak nie mają mu już z czego dawać to prędzej go zniszczą niż puszczą do innego klubu. To się nazywa uczciwe Pilskie podejście.
    Fakt faktem, że ma to na co zasłużył i niech nie płacze bo prezenty przy podpisywaniu kontraktu z Piłą nie były za darmo i niech wreszcie chłopaczki się tego nauczą że w dorosłym życiu nie ma nic za darmo.
    A wracając do Unii i ciepłego kącika przy Rufinie. To co jest lepsze? Ja wiem Leigh Adams też. I bynajmniej tego nie żałuje!!!

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    jakie warunki drogi damianie ?

    te warunki to:

    - wynajete mieszkanie
    - co miesiac pensja dla rodzicow

    ta sa super warunki do uprawiania sportu ?

    zobacz gdzie jest teraz jarek ?
    co ma ? czego sie dorobil na zuzlu ?
    zgodze sie ze dobrucki trafil na koniunkture w pile i swoje (do konca zycia) zarobil (czyt. odbil sie) ale jarek ?
    co ma ?

    - wynajete mieszkanie (gdzie czynsz nie jest placony od dawna przez klub i grozi eksmisja na bruk)
    - czy busa (ile sie nie myle w leasingu, raty trzeba placic ale za co ?)
    - parku maszynowego - prawie zadnego

    zobacz co inni maja o porownywalnej klasie (pepe, ulamek, cegla, dobrucki, okon), chlopak moze sobie pluc w brode ze podpisal 6-letnie g...o a nie kontrakt!!!! gdyby nie to juz dawno by zmienil klub ze dwa razy i duzo banka by lezala we banku na zle czasy.

    Z jednym sie zgodze chlopak mogl duzo jezdzic, ale w unii tez nikt by mu jazdy nie zabronil - a sponsorow mialby na peczki (patrz kasprzak: arot, agromix, biernat - kasprzak ma juz deklaracje na conajmnej 6 silnikow) a unia nie musialaby sciagac jacka rempaly z gkm.

    Z zuzlem w Pile bylo tak:

    w gospodarce byla koniunktura i ziomkostwo we wladzach (czyli tzw. kapitalizm polityczny, ktorego niewatpilwie zazdroscilem) to bylo siana do bolu: drenaz kasy przez nielsena, dobruckiego, j. golloba,

    a jak przyszla w gospodarce dekoniunktura (czyli recesja) inni dali sie nabrac: drabik, jablonski, i gown....rstwo z pawlowic, ale to moje zdanie moge sie mylic.

    Ale slowa jarka mowia chyba wszystko.

    ps.
    szkoda mi prawdziwych kibicow z Pily, szczegolnie takich jak Ty damianie - ale gdyby wilczynski chodzil po ziemi to chlopaki typu : frankow, pecyna, kowalski byc moze rzadziliby liga a trybuny dla tych chlopakow bylyby pelne a tak nie ma nawet kto zgasic swiatla .........., choc zaklad energetyczny sam juz za to zadbal.

    Licze jednak na to (choc chyba to malo realne) na zaciete derby wielkopolski, w koncu z leszna jest bardzo dobry dojazd do pily.

    a roznica miedzy rufioem a wilczynskim jest taka, ze rufin nie moze obiecac gruszek na wierzbie bo zyje, mieszka, prowadzi biznes w lesznie ! i nie moze sobie pozwoli na utrate zaufania a wilczynski zyje, mieszka, prowadzi biznes (kapitalizm polityczny)w warszawie i to co mieszkancy pily o nim sadza ma gleboko w poszanowaniu.

    Mysle ze dobrym rozwiazaniem byloby wpisanie zawodnikom do kontraktow codzienne przegladanie forum, to moze unikneliby niektorych bledow ?!
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hampel? karencja?
    On to mówił w trakcie sezonu.
    Ze bedzie jezdzil w lidze szwdzkiej i angielskiej
    ale wowczas turnieje indywidualne PZM w plecy
    i ani MSJ ani GP
    ale z drugiej strony dlaczego nie

    Zgadzam sie z abdulem
    To nauczka dla ludzi ktorzy podpisuja dlugie kontrakty.
    A swoja droga Jarek lekko naiwy byl
    Sa zaleglosci
    jest kontrakt
    Jest sad cywilny
    Jest sad pracy
    Jest ....
    i heja
    Bo inaczej porzadku nie bedzie
    a ze upadnie jeden albo dwa kluby
    no to upadna
    i tak wiecej zlego przynosza niz dobrego


    a i abdul]
    co do kapitalizmu politycznego
    ja bym raczej za ustaleniami NIK-u poszedl dalej
    mowisz o korupcji politycznej:-)

    Wiesz, chyba lepiej miec caly czas po trzy tysiace niz niepewne szesc tysiecy

    pozdrawiam

  14. Powrót do góry    #14
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach
    Nie sadze aby Hampel poszedl na karencje, prawdopodobnie bedzie jezdzil w Atlasie, ale co wtedy z Pepe? Rusko powiedzial przeciez ze albo Protasiewicz albo Hampel.
    Pozdrawiam
    Marcin

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2001
    Postów
    689
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie sadze aby Hampel poszedl na karencje, prawdopodobnie bedzie jezdzil w Atlasie, ale co wtedy z Pepe? Rusko powiedzial przeciez ze albo Protasiewicz albo Hampel.
    To nie jest zbyt trudne. PePe - Toruń, a Hampel - Wrocław. No ale nie odbiegajmy od tematu...

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 2 razy w 1 poście

    mądry Polak po szkodzie...

    Trudno winić Hampela za to w jakiej sytuacji sie znalazł. Owszem mozna sobie zadać pytanie: dlaczego zgodził się na tak długi kontrakt??? przeciez mozna było się domyślić, że jakiś klub (czytaj Piła) popadnie w ogrome długi, a wtedy nie bedzie pieniędzy na płacenie zawodnikom.
    Młody Hampel dał się omamic prezesowi, który w kontrakcie obiecał mu bardzo dużo (i tylez początkowo zawodnik dostawał) ale jestem w 100% przekonany, że jesli nie każdy to napewno zdecydowana większośc z nas zgodziłaby się na podpisanie kontraku tak jak Hampel tam gdzie oferują lepsze warunki i wynagrodzenie, zwłaszcza gdy próbuje nas przekonac tak wpływowy, bogaty, i przede wszystkim twardy negocjator jakim jest Wilczyński.
    W perspektywie czasu okazało się, że zdecydowanie lepszym posunięciem byłoby podpisanie kontraktu w Lesznie tam gdzie oferowali troche mniejsze zarobki ale przynajmniej klub wywiązywałby sie ze swoich zobowiązań wobec zawodnika.
    Tylko pytam się kto mógł o tym wtedy wiedziec???
    życia nie można przewidzieć i zaplanować bo i tak "potoczy się" swoimi ścieżkami.
    Więc nie nalezy mówic teraz "jak to dobrze że Hampel dostał nauczke", "moze w końcu czegoś się nauczy", a jedynie współczuć zawodnikowi i miec nadzieje, że jakis klub (oczywiście z pieniędzmi) zgłosi się po tego młodego i utalentowanego żużlowca.
    CKM&AZS

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    damianie zobacz:

    chodzi o kwoty na liscie transferowej ?

    napewno wiesz ale nie zadales sobie pytania:

    hampel przyszedl do was jako uksztaltowany, wyszkolony (notabene m.in. przez unie) zawodnik - na zmudny proces wyszkolenia zawodnika pila nie wydala zlotowki ! wiec skad te 350 tys zl., nie pytam ile kosztowalo wyszkolenie miskowiaka i klechy napewno nie 1.000.000,00 zł !

    mysle ze rufin ma prawo zadac za w-ce mistrza IMSJ i IME seniorow 300.000,00 zł - bo unie troche kosztowalo - jego wyszkolenie a za rok krzychu bedzie moze za 10.000 zł a bedzie mial wtedy 19 lat !

    porownianie
    6-letni kontrakt hampela i po negocjacjach zamiast 1.000.000,00 zł jest 350.000,00 zł i wyszkoenie zawodnika nie kosztowalo klub nic, wiec za co ta kasa ?

    2 letni kontrakt kasprzaka i na liscie jest za 300.000,00 zł a unia musiala za niego zaplacic napewno kilkadziesiat tys. zl.

    - ciezko mi tu posadzic rufina o blokowanie go zaporowa cena jesli kasprzak zenek powiedzial ze ma powazna oferte z wtsu ? chyba nie podejrzewasz rufina o filantropie za darmo szkoli i za darmo rozdaje zawodnikow swiatowego formatu! ten temat byl juz w unii leszno byl przerabiany gdy za darmo "odchodzili": dobrucki i hampel !:)
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    dziekuje - sam tego nie chcialem mowic:)

    damian[/quote]No bo widocznie pan Sokołowski to jedyny dobry, prawy i uczciwy prezes sportowy w Polsce.. [quote]


    damian - prosze sobie nie kpic z naszego forumowicza:), jestem ciekaw co jarek hampel (oraz klecha i miskowiak) ktorzy jezdzili za darmo caly sezon mysla o tej "czystej ekonomii". Ale to juz zostawmy bez komentarza.

    pozdrawiam
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    - ciezko mi tu posadzic rufina o blokowanie go zaporowa cena jesli kasprzak zenek powiedzial ze ma powazna oferte z wtsu ? chyba nie podejrzewasz rufina o filantropie za darmo szkoli i za darmo rozdaje zawodnikow swiatowego formatu! ten temat byl juz w unii leszno byl przerabiany gdy za darmo "odchodzili": dobrucki i hampel !:)
    A my tu Kasprzoka nie cemy
    Nie cemy i juz
    Ani samygo
    Ani z papo

    My cemy Hampla
    Moze byc i z Protasem
    a moze i sam

    Pozdrawiam

    Ale kasprzokom mowimy stanowcze NIE

  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tutaj w grę wchodzi czysta ekonomia! Po prostu klub nie chce za darmo oddawać zawodnika który jest jego filarem bo na nowy filar potrzebna będzie spora kwota pieniędzy. Ma to szczególne znaczenie w momencie kiedy tych pieniędzy nie ma.
    tak.
    To dlaczego ta czysta ekonomia nie placi co zapisala w kontrakcie?
    To dlaczego ta czysta ekonomia powoduje iz zawodnicy zebrza o sprzee
    to dlaczego ta czysta ekonomia powoduje ze trzeba dokladac do KS Polonia

    no i co mowi czysta ekonomia
    za co te filary beda jezdzily w sezonie 2003

    a ja myslalem ze niewolnictwo padlo
    zreszta co tam niewolnik
    on nie musial utrzymac maszyny, busa plus innych kosztow nie mial

    Pozdrawiam

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Abdulah
    Zapomnijmy o tym co było i jakie miał mieć warunki Hampel. Ważne jest to co będzie z jego przyszłością. Było minęło i nie rozliczajmy nikogo bo to nie ma sensu !! Wiem, że jeżeli Jarek pójdzie na karencję to będzie źle !! Poza tym dlaczego działacze z Piły chcę zarobić czyimś kosztem ??? Kogo stać teraz na zawodnika za 350 tys. ?? Coś tu śmierdzi i to bardzo. Piła powinna ułatwić Hampelowi jego karierę, ale skutecznie utrudnia !! Brawo !!
    pozdrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kolajna głupota dzialaczy...
    W ubieglym roku Majewski z Wybrzeża próbował zniszczyć Cegłe, w Pile w tym roku chcą widocznie zmarnować nieprzeciętny talent Hampela:( Wstyd i hańba.
    Brak słów, ręce opadają...

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik Awatar killus
    Dołączył
    27-06-2002
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 4 postach
    Heh w Lesznie przyjmiemy Jarka z otwartymi rekoma tylko sjkad wziasc te 350 tys... moze agromix stanie na wysokosci zadania...

  24. Powrót do góry    #24
    Zbanowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    1,121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Z Hamplem juz po herbatce...

    Mówienie (pisanie),że kwota transferowa jest zbyt wielka i grozi to karencją - to tylko blef. Jarek od dawna doklepany jest we Wrocku i tam będzie jeździć. Faktem jest,że lepiej utargowaną kasę dac zawodnikowi, bo przelewajac do Polonii to tak jakby wrzucić do ognia.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zadajesz Mazarek serie pytań które powinny byc skierowane tylko i wyłącznie do zawodników! To w jakiej sytuacji znalazł sie Hampel jest tylko i wyłącznie wina samych zawodników. Potrafil Cegielski uderzyc pięścią w stół? Potrafił i dzisiaj jest panem sytuacji. To zawodnicy podpisują kontrakty i skoro je podpisuja to znaczy że się zgadzają na WSZYSTKIE jego punkty! Od czego jest karencja? Postraszyć klub karencja i myslę że zmięknie bo na pewno sezon nie będzie stracony gdyz zawsze mozna w takim wypdku zakontratować większą liczbę startów za granicą..

    Do zawodników a nie dzialaczy?
    Czy dzialacze nie podpisuja kontraktu?
    A co maja wszystkie punkty
    ze mozna nie plłacić
    czy ze punkt x brzmi
    Zawodnik rozumie trudną sytuację klubu i nie pobiera kasy a morde wkłada w kubel i jezdzi dla chwały klubu
    podpunkt x
    jak bedzie kasa to moze cos dostanie albo mu sie kontrakt odnowi....

    Nie wiem czy jestes dzialaczem ale na pewno na niego sie nadajesz
    Polecam ksiazke Izy Biezunskiej - Mlowist i jej męza, zatytułowanej "Niewolnictwo"
    Na pewno poszerzy to horyzonty kazdemu działaczowi z Piły. i nie tylko.

    Pozdrawiam

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Potrzebne jest masowe zjawisko "cegły" to by uporządkowało pewne zasady..
    Nie, nie, masowego zjawiska Cegly nie bedzie. Zawodnicy sa bardzo slabo skonsolidowanym srodowiskiem. Niby tu gadu, gadu a kazdy swojego interesu pilnuje. Oni dobrze wiedza, ze w tym hermetycznym towarzystwie wzajemnej adoracji nie ma co za bardzo podskakiwac bo sie zostanie na lodzie. Ten kto podskakuje jest niemile widziany wsrod potencjalnych przyszlych pracodawcow. Cegla dlatego zdecydowal sie na takie rozwiazanie z GKS, bo juz dobrze wiedzial gdzie wyladuje i mysle ze w 2003 tez zostanie w Starcie. Podejrzewam, ze Hampel tez dobrze wie gdzie bedzie jezdzil w przyszlym roku, ale zrobic maly szum nie zaszkodzi :).
    Bez tego zuzlowy sezon ogorkowy bylby nudny:)
    Panowie i Panie. Nie litujcie sie tak za bardzo nad orlami naszych torow. Oni sobie doskonale dadza rade w zyciu. Sa dorosli, jezeli nie to maja wszystkowiedzacych rodzicow i wiedza co podpisuja. A potem jak maja problem, to placza do dyktafonow pismakow. Zawsze mozna inaczej zarabiac na chleb. Cegla juz zapowiadal w 2001 , ze rzuca zuzel i zostanie PRAWNIKIEM :) :) :)

    Czy ktos wie, czy szumnie zapowiadane powstanie czegos na ksztalt zwiazku zawodowego zuzlowcow mialo miejsce ?

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec Awatar Seth
    Dołączył
    20-02-2002
    Postów
    549
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z rodzinnych kregow Jarka dowiedzialem sie zkad sie wziela suma transferowa Hampela na tegorocznej liscie.
    A wiec wyliczomo ja tak:
    Suma wynikajaca z kontraktu 1.000.000.
    odjac naleznosci zawodnika z ktorych zrezygnowal 300.000.
    to co pozostalo po odjeciu tj. 700.000 laskawie podzielono przez 2 za ten gest zawodnika i wyszlo jedyne 350.000.

    Tyle ze chlopak zostal w skarpetkach

    Dlatego cene za Kasprzaka choc tez wysoka nalezy traktowac zupelnie inaczej.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    17-11-2002
    Postów
    154
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hampel jakby dmuchał na zimne to zastrzeglby sobie w umowie kwote za transfer!!!-tego nie zrobił???Ale i tak twierdze ze nie dojdzie do rocznej jego karencji!Nie zmarnuje nam sie taki zawodnik!!!

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    No właśnie Mazarek niewolnictwo! Działacze to pewne rodzaju dyktatorzy którzy narzucają warunki ale zawodnik to nie niewolnik!! I ma prawo wyboru bo to mu gwarantuje konstytucja! Potrzebne jest masowe zjawisko "cegły" to by uporządkowało pewne zasady..
    No a czy dzialacze podpisujacy kontrakt nie sa odpowiedzialni za jego wypełnienie?
    czy tylko zawodnik musi zapieprzac
    za przyslowiaowa miske
    nie wiem czy to panszczyzna cz y niewolnictwo
    ale z przejawami znacznej nieuczciwosci ze strony dzialaczy tu mamy. i tyle
    i nie uwierze ze Hampel byl nie w porzadku
    bo jezeli zawalal poczatek sezonu mozna bylo mu renegocjowac kontrakt
    a tak...........

  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    puknijcie sie co niektorzy w leb

    co wy za glupoty piszecie??jak mozna jarka za cokolwiek winic?zal mi was,znajdzcie sobie jakis lepszy temat zamiast pisac glupoty

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2002
    Postów
    121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W wątku przewija się problem kwot transferowych za juniorów. Padają różne poglądy. W Unii Leszno stosujemy od kilku lat zasadę, że kwota transferowa stanowi dwukrotność nakładów ponoszonych na dosprzętowienie i dofinansowanie zawodnika w ciągu czasu obowiązywania kontraktu. Nie wchodzą w obliczenia dochody zawodnika za zdobyte punkty. Proszę zauważyć, że większe ryzyko jest po stronie klubu. W Unii licencję zdało kilkunastu chłopaków w ciągu ostatnich lat. Niestety tylko kilku sprawdziło się. Wielu zrezygnowało z uprawiania tego sportu. Oczywistym jest,że ci ostatni nie zwrócili klubowi poniesionych nakładów na wyuczenie zawodu. Jeżeli chodzi o Jarka Hampela to Pila nie poniosla wydatków na jego szkolenie. Przedstawiła jego rodzicom ofertę w momencie kiedy jasnym było, że jest to talent czystej wody. Propozycji takiej nie złożono więc adeptowi "w ciemno". Trybunał PZM, który rozpatrywał sprawę określił postępowanie jako " niemoralne, niegodne członka PZM". Jarkowi grozila roczna karencja a Trybunał zaproponował Unii zwrot przez Piłę kosztów szkolenia. Wtedy prezes Wilczyński zaczął tłumaczyć, że Polonia jest biednym klubem i zaproponował Unii 5000 zl. Oświadczyłem wtedy, że "Unia nie wini Jarka za powstałą sytuację, lecz jego rodziców. Nie chcemy łamać mu kariery, a proponowane przez prezesa Wilczyńskiego 5000 zł, może on sobie wsadzić w ..."
    Na tym protokoł zakończono.

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rufin co ty gadzasz o zmarnowanych talentach. Za swoich juniorow zadasz tyle kasy, ze wesolo sie robi. Narzekasz na dzialaczy z Pily, a sam nie jestes lepszy. Ilu juz leszczynskich zawodnikow sie zmarnowalo przez te twoja polityke??

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jesli chodzi o samego Jarka to na karencje sie on napewno nie zdecyduje. Po pierwsze jest najbardziej perspektywicznym polskim juniorem, a po drugie na 90% podpisze on kontrakt we Wroclawiu, ktory zagwarantuje mu dalszy rozwoj!!!

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik Awatar killus
    Dołączył
    27-06-2002
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 4 postach
    heheh podobala mi sie ta odpowiedz:)

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik Awatar Elyot_Ness
    Dołączył
    21-09-2002
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    No ilu? Wymien kolego choc pare nazwisk juniorow .
    Bo chyba nie chodzi np o A dasia Łabedzkiego ktorego talent zostal zmarnowany za sprawa pseudodzialaczy i trenerow z Wroclawia.

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No ilu? Wymien kolego choc pare nazwisk juniorow .
    Bo chyba nie chodzi np o A dasia Łabedzkiego ktorego talent zostal zmarnowany za sprawa pseudodzialaczy i trenerow z Wroclawia.
    Ten ton i ten sposob myslenia to chyba jakas Hydra.
    Ma racje Rufin mowiac ze z kilkunastu juniorow pozytek jest z kilku. Bo tak jest w kazdej dyscyplinie sportu.
    I to wina Hampla (jego rodzicow) jest ten niewolniczy kontrakt.
    A ze Prezes wola za Kasprzaka tyle ile wola. Ma prawo. Naklady plus perspektywy. Jezeli klub to firma. A firmą jest na pewno. To ewentualna kasa za Kasprzaka ma zwrocic tez te inwestycje ktore sie nie trafily.
    To tak jak w hipermarketach. Tu promocje i obnizki a hipermarket ma zyski. Rzecz normalna.

    Tak sie zastanawiam kiedy wreszcie kibice zuzlowi zrozumieja ze tylko 50% ludzi zdajacych licencje bedzie jezdzilo. A ilu na przyzwoitym poziomie.Pan Bóg w niebiesiech wie na pewno.
    A co do zmarnowanego talentu Adasia Ł.? to co? sam adas takie niewiniatko? Pewnie jak kazdy zmarnowany talent.

    Pozdrawiam

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    1,472
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    grzesiu a Ty tak wszystko pokolei masz poukladane czytasz to co piszesz czy tylko piszesz bo piszesz?... mam wrazenie ze sie troche jakby z choinki zerwales, a dowodem na bzdurnosc Twoich komentarzy niech bedzie chocby wypowiedz Mazarka ktory dopelnil wypowiedz Rufina (az dziewne, co sie stalo Panie Mazarek?) ;)
    pozdrawiam
    BUGZ
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    napisz:
    ....:::Ukryta zawartość :::......[b]..:::Ukryta zawartość 1919088:::..

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2002
    Postów
    296
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    FATUM??

    Jesli chodzi o samego Jarka to na karencje sie on napewno nie zdecyduje. Po pierwsze jest najbardziej perspektywicznym polskim juniorem, a po drugie na 90% podpisze on kontrakt we Wroclawiu, ktory zagwarantuje mu dalszy rozwoj!!!
    Nawizujac do tej wypowiedzi to o Jarku juz od dwoch sezonow sie mowi, ze jest najbardziej perspektywistycznym juniorem w polsce:), a jak bedzie dalej to czas pokaze (patrz Okoniewski - czyzby pozostala juz tylko Liga??)
    No ale mam nadzieje, ze sie myle :)

    Pozdrawiam:D

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wypowiedz Mazarka ktory dopelnil wypowiedz Rufina (az dziewne, co sie stalo Panie Mazarek?) ;)
    A gdzie jest napisane ze ja musze byc zawsze anty Prezesowy
    Mam swoje zdanie na pewne sprawy i staram sie je bronic
    a niektore lubie drazyc
    Tu Pan Prezes ma wedlug mnie racje tak stawiajac sprawe.
    On dal mozliwosc wypromowania sie Kasprzakowi (on jako zarzadca klubu) Klub ponosi koszty szkolenia mlodziezy. Aze nie wszystkie inwestycje.... jak w zyciu.
    Z tym ze to jest inny problem niz problem Hampla
    Tam problemem jest skonstruowanie dlugoletniego kontraktu.

    Zreszta problem juniorow w polskim zuzlu to problem na duza, powazna dyskusje.
    Ale to po swietach


  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Ja osobiście Jarkowi polecam GKS WYBRZEŻE GDAŃSK (nowe wyzwanie):P

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    jarek jak stary gracz ?

    chce zostac w grze do konca !

    hampel byl celem Nr 1 wielu klubow e-ligowych jeszcze - przed zakonczeniem rozgrywek, w pazdzierniku i listopadzie kazdy mowil jak Tylko o hampelu ! kazdy klub chcial go miec !

    a teraz ?

    czestochowa ma ulamka
    torun ma pepe
    bydzia duet k & k

    a
    leszno:) i ZG chyba bie stac na hampellianiego!

    wiec zostaje
    bardzo wplywowy dzialacz andrzej r. z miasta w.
    ktory teraz urabia jarka, zmiekcza go, aby jak najmniej kasy mu dac do raczki bo wie ze tylko jego stac na kupno jarka !

    ale jarek moze jeszcze gra z innymi ? kto to wie ?

    byc moze po oparzeniach jakie doznal przy podpsiywaniu kontraktu z wilczynskim oferte andrzeja r. czyta poraz 100 szukajac tzw. hakow jakie mu wbil towarzysz wieslaw ?!:)

    ano poczekamy zobaczymy do konca co z tego wyjdzie ?!
    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  42. Powrót do góry    #42
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Jeżeli Hampel przejdzie do Wrocławia to tamtejszy klub za wiele nie zyska na nim. Gdyby został Krzyżaniak gwarantowałby bardzo podobny wynik. Wydaje mi sie ze Jarek jest jednym z najbardziej przereklamowanych polskich żużlowców. Bardzo ciesze sie ze nie będzie go w Toruniu. On od kilku lat kiedy ogłoszono go nadzieja polskiego żuzla właściwie nie rozwija sie. Jak już ktos napisał do znudzenia przypomina przykład Rafała Okoniewskiego, czyli solidny ligowiec. A to jaki los ma Hampel w Pile jest chyba tylko jego winą. Bo rozumiem był młody gdy podpisywał kontrakt w Pile, ale przeciez w wieku 16 lat juz sie chyba troche mysli. Teraz pokutuje za błedy młodości. Mam jednak małą nadzieje ze w najprofesjonalniejszym polskim klubie-Wrocławiu jego talent znów eksploduje bo nie chce zeby był kolejnym zmarnowanym talentem. On sam chyba sie tego obawia ale nie za wiele juz moze.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-12-2002
    Postów
    1,065
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 167 w 86 postach
    Według mnie pozyskanie tak znakomitego zawodnika,jakim już jest Jarek Hampel przez którykolwiek polski klub-niezależnie od jego obecnej sytuacji kadrowej-byłoby kolosalnym wzmocnieniem.Nie przekonują mnie argumenty o domniemanej stagnacji rozwojowej ,braku pomyślnych rokowań,mglistych perspektywach w stosunku do wybitnie uzdolnionego, zaledwie 20-letniego chłopaka.Jego progresja wyników nie jest może tak zdumiewająca jak w przypadku Tomasza G.,jednak wciąż uważam,że należy karierę Jarka traktować jako dającą realną szansę na nawiązanie do sukcesów naszego asa z Bydgoszczy.Zaś porównywanie Hampela do zawodników klasy Okoniewskiego,Bajerskiego czy Dobruckiego jest co najmniej nietrafione czy to w oparciu na osiąganych średnich meczowych bądż biegowych, ale przede wszystkim ze względu na drzemiący w takiej trójce zawodników potencjał,który albo juz się wyczerpał albo jest na wyczerpaniu.Jeżeli podstawą oceny co do aktualnie reprezentowanego poziomu oraz rokowań na przyszłość mogą być na przykład starty w lidze szwedzkiej czy głównie angielskiej,to na czyją korzyść wypada takie porównanie nie trzeba chyba nawet pisać.Jak wyglądały szwedzkie wojaże Okoniewskiego nie muszę nikomu przypominać,a jak spisywaliby się wymienieni żużlowcy na torach angielskich można sobie tylko wyobrazić,choć może lepiej nawet tego nie robić.Zresztą osobiście juz dawno pogodziłem się z faktem ,że zawodnicy ci -niegdyś promowani i nagłaśniani jako talenty czystej wody oraz prawdopodobni kontynuatorzy osiągnięć Golloba -już wiele do zaoferowania swym pracodawcom i kibicom nie mają ,poza oczywiście solidnym wyrobnictwem ligowym,kóre też jest przecież w cenie.Odwrotnie rzecz ma się w przypadku Jarka Hampela,w którego trzeba wierzyć i inwestować,no bo jeśli nie on, to kto???
    AZS-CKM the leading polish teams

  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    23-12-2002
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    choc chlopaka mi zal to dobrze, bardzo dobrze ! ze tak sie stalo !

    juz kiedys pisalem ze chlopaki z pawlowic mieli klapki na oczach jak pana wilczynskiego i swite zobaczyli w bialych koszulach i gangach za kilka klockow w bardzo dobrehj restauracji w poznaniu, gdzie nie wiedzieli jak widelec chwycic.

    Juz widze jak wilczynski wtedy pytal :

    "Chcielibyscie takie gangi ? bedziecie takie miec jak podpiszecie kontrakt, jarek poczekaj chwile bo teraz maras dzwoni (czyt. marszalek borowski)i wliczynski do marasa jutro przyjade na malego jutro .........,"

    a jarek wielkie oczy robi i mowi do siebie:

    "jaa on zna marszalka ! on ale gosc i tacie da pensje co miesiac za nic (a rufin ten niedobry nie chcial dac) - jaa ale to gosc, a mi da mieszkanie (a rufin ten niedobry nie chcial dac)- jaa ale to gosc (z ktorego teraz jarka eksmituja bo pila przestala placic)"

    a teraz wyzywa ich ze z kosmosu ? nie rozumiem czy ktos go zmuszal do jazdy w polonii pila ? przeciez mogl jezdzic w lesznie ale unia nie chciala dac mieszkania, tacie pensji itd ...

    szkoda ze chlopaki musza uczyc sie na swoich bledach a co gorsza nie wyciagaja wnioskow (vide: miskowiak i klecha).

    tak to handel zywym towarem w wydaniu polskim trwa a raczej zostal zakonczony na linii pawlowice (szkolka zuzlowa skad wywodzi sie hampel, miskowiak, klecha) - pila.

    ps.
    szkoda mi troche chlopakow bo to wszyscy jakby nie patrzec to ziemi leszczynskiej synowie.

    ps.2
    niestety byc moze znowu to "biedna i niedobra" unia leszno, ta co nic nie chciala dac, bedzie po raz drugi musiala reke wyciagac do chlopcow aby im pomoc.

    ps.3.
    mysle ze zanim teraz jakis kontrakt podpisza wezma go i skosultuja i nie beda udawac ze wiedza w nich o co chodzi !

    do chlopakow z pawlowic jakby co to nr mojego telefonu w sygnaturze - pomoge czytac lub poprostu przeczytam.
    chyba zle rozumujesz,czy Ty gdyby "ktos" obiecalc ci duze pieniadze, a do tego widzialbys ze ten "ktos" rzeczywiscie je ma wolalbys jezdzic u rufina prawie za darmo?? zobacz jak bardzo jarek rozwinal sie w pile nie wiadomo czy tak rozwinalby sie w lesznie.ja sama jestem z leszna i wolalabym by taki zawodnik jak jarek jezdzil w unii niz w pile,ale z Ty z gory zle go oceniasz!

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    22-12-2002
    Postów
    61
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem czy ktoś bedzie w stanie dać aż tak duże pieniądze za Hampela . I po co robić jakieś jaja temu młodemu i zdolnemu żużlowcowi , przeszkadzać mu w rozwijaniu kariery ale to potrafią tylko w polsce.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •