Pokaż wyniki od 1 do 40 z 40

Wątek: Stal w 2 lidze ? tylko nie to :((

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-12-2001
    Postów
    523
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Stal w 2 lidze ? tylko nie to :((

    nie bede nic pisal wklejam newsa z www.speedway.info.pl mojego autorstwa :((((((((

    Stal Gorzów jednak w 2 lidze ?

    Czy Stal Gorzów jednak w przyszłym sezonie wystartuje w 2 lidze ? Na to się zapowiada. Wczoraj po 3 godzinnym walnym zebraniu z kibicami, których było około 200 ustalono jedno, jeśli pieniądze nie znajdą się w ciągu 2-3 tygodni (2 mln zł) to klub nie będzie miał szans na walkę o ekstraklase, tylko powiększy długi które sięgają 3 mln zł - taką kwotę podał oficjalnie zarząd klubu, to zostanie zgłoszona upadłość klubu i powstanie nowy na miejsce starego, który wystartuje w 2 lidze z samymi juniorami.

    Na dzień dzisiejszy podpisane kontrakty mają: Staszewski, Paluch, Śpiewanek i Hlib. Gordon ogłosił że nie odda stadionu w zamian chce jakiś teren. Aktualnie Stal nie ma żadnego sponsora, Pergo zostało wycofane ze sponsorowania gorzowskiej drużyny. Stało się to co miało stać się przed rokiem, wtedy właśnie w gazetach pod koniec listopada na pierwszej stronie widniały tytuły o upadku Stali Gorzów. Jednak po zebraniu wszystkich sił klub przystąpił do rozgrywek jednak ze składem który nie miał prawa utrzymać się w ekstraklasie. Po kłopotach finansowych Gdańsk gorzowianie widzieli swoją szanse na pozostanie w gronie najlepszych. Jednak kontuzje i słabsza dyspozycja zawodników nie uratowała Stali od pierwszego historycznego spadku klubu do niższej ligi. Kibice porażkę przyjęli z dumą z wielkimi nadziejami na następny sezon. Klub obiecywał walkę o awans. Stało się w tej chwili najgorsze co mogło spotkać kibiców gorzowskiego klubu. Spadek z ekstraklasy do najniższej ligi to kwestia tygodni. Wszystko w rękach hojnych sponsorów... Ale jak klub ma znaleźć sponsora w ciągu 2 tygodni jeśli nie mógł przez cały rok ? Co z tego wyniknie zobaczymy niebawem.



    pozdrawiam Luk
    Ukryta zawartość - Super Vortal Żużlowy !!
    Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-09-2001
    Postów
    1,424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    stal gorzów - wanda kraków?

    ojojojojoj. jancarz sie w grobie przewraca.

    csak eger miki. unio rongy.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    pRzykoRo mi...

    Przykro mi z tego powodu...ponieważ nasze Wybrzeże jest w podobnej sytuacji...ale musimy sie trzymac...
    Żużel przertwa tak w Gdańsku jak i w GoRzowie...musimy miec nadzieje ':'

    Pozdrawiam.....<<<>>>

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    1,137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Walne zebranie sprawozdawcze członków klubu dostarczyło wczoraj niewielu pewników. Wątpliwości nie budzą tylko dane finansowe: 196.724,88 zł strat w pierwszych 10 miesiącach br. i 3.151.701,20 zł zobowiązań, ciążących na klubie z tytułu różnych zaległości.
    Ostatnie 2 miesiące są dla Stali straconym czasem. Prezes klubu i zastępca prezydenta miasta Mariusz Guzenda przekonywał ponad 200 kibiców, że trzeba było czekać na wyniki wyborów. Te są znane od 6 tygodni, a najważniejsze klubowe sprawy nadal „leżą odłogiem”.
    Po pierwsze: brak porozumienia z właścicielem stadionu przy ul. Śląskiej Lesem Gondorem w kwestii komunalizacji tego obiektu. Strony powołują się na dwie, diametralnie różne wyceny, zaś radni ani myślą przejmować nieruchomość obciążoną ponadmilionową hipoteką. Po drugie: z powodu nie rozliczenia 600-tysięcznej dotacji, miasto nie może wprost wspomagać finansowo gorzowskiego żużla (kwoty na zakup sprzętu dla młodzieży mogą trafiać tylko na konto Gorzowskiej Fundacji Żużlowej). Innego źródła finansowania klubu nie widać. Po trzecie: ważne umowy ze Stalą ma zaledwie trzech zawodników z tegorocznego składu – Piotr Paluch, Paweł Hlib i Jakub Śpiewanek. Pozostali trafili na listę transferową i lada moment mogą „wyfrunąć” z Gorzowa.
    - Dajemy sobie kilka tygodni na uporządkowanie klubowych spraw – zadeklarował M. Guzenda. – Jeśli nie zdobędziemy dwóch milionów złotych, gwarantujących możliwość podjęcia walki o natychmiastowy powrót do ekstraligi, zarząd klubu szybko zwoła kolejne walne zebranie i poda się do dymisji.
    - Nie oszukujmy siebie i kibiców – ripostował były prezes Stali Jerzy Synowiec. – Jak nie ma pieniędzy, budujmy w oparciu o naszych juniorów nowy, drugoligowy klub.


    Za Gazetą Lubuska, szkoda że jest az tak źle, jak by tak popatrzyć to macie tyle długów co GKS, prawie..

    Ukryta zawartość Danusiu, nie wierze...

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    24-05-2002
    Postów
    86
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A masz coś do Wandy????
    To czołowy klub II ligi. Uraziłeś moje uczucia!!!!!
    Pozdrowienia dla wszystkich pozostałychw tym szczególnie Gorzowian.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-09-2002
    Postów
    1,104
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 3 postach
    Pograzona w smutku KeyKa

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to bardzo nie dobrze dzieje sie w Stali Gorzow - w glownej mierze jest to chyba spowodowane sezonem 2001. Szczerze mowiac ta watpie zeby klub zebral 2 miliony zlotych w dwa tygodnie, bo jak nawet do klubu wkracza sponsor strategiczny to nie daje takiej kasy. Z kolei podpisanie przez wladze Stali Gorzow kontraktow z Paluchem i Staszewskim swiadczy o tym ze chca jednak walczyc w 1 lidze i sie nie poddadza. Przypomne ze przed sezonem 2002 dlugi stalowcow siegaly 4 milionow zlotych, sytuacja byla o wiele bardziej gorsza od tej dzisiejszej i jakos Stal pozbierala sie do kupy i wystartowala. Mam nadzieje ze w tym roku bedzie podobnie.

    Zycze Wam tego !!

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2002
    Postów
    557
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To naprawdę smutne co się dzieje ze Stalą...

    Mimo, że specjalnie za nimi nie przepadam, to
    wolałbym, żeby jednak wystartowali w I lidze
    i powalczyli o awans, bo jednak co derby to derby.

    "Tramwajarze wszystkich klubów łączcie się!"

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Az przykro to czytac....
    Bardzo watpie ze Stal uzbiera w 2 tygodnie tyle pieniedzy, to jest prawie niemozliwe...
    Co sie dzieje z zuzlem?? Gorzow,Gdansk...Bydgoszcz...a czy w ogole sa kluby ktore nie maja klopotow finansowych?? Chyba nie :(
    Zycze powodzenia...


    Pozdro

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    stal gorzów - wanda kraków?

    ojojojojoj. jancarz sie w grobie przewraca.
    heh, człowieku, zapewne miał to być żart ale jeszcze się zdziwisz :P
    Jazda przeciwko klubowi który nie ma osiągnięć w swojej historii nie jest aż taką hańbą jak ci się wydaje. A ile Wanda potrafi napsuć krwi na swoim torze wiedzą niektórzy bardzo dobrze.....

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    czesc wam miejmy nadzieje ze znajda sie pieniodze w stali gorzow...
    no ale jak to bedzie wygldac pogon i stal hmmmm przcierz jak by stal byla 2 lidze to jak by to wyglądalo ???
    hmmmm jakis dziwny terminraz??
    Staleczkaa Gorzow Sialalaa hejUkryta zawartość

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2002
    Postów
    1,315
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę że jest do lepsze rozwiązanie niż ciągnięcie tych gługów dalej...chociaż oczywiście życzę Stali tego żeby znalazła sponsorów, bo chyba jeden nie wystarczy, i żeby spłaciła te długi, wyszłą na zero i przyjechała do Tarnowa na lige.... ale patrząc realnie 3 miliony w 3 tygodnie - mało prawdopodobne

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2002
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    stal gorzów - wanda kraków?

    ojojojojoj. jancarz sie w grobie przewraca.
    heh, człowieku, zapewne miał to być żart ale jeszcze się zdziwisz :P
    Jazda przeciwko klubowi który nie ma osiągnięć w swojej historii nie jest aż taką hańbą jak ci się wydaje. A ile Wanda potrafi napsuć krwi na swoim torze wiedzą niektórzy bardzo dobrze.....
    [b]...wie o tym szczegolnie druzyna TZ Lublin ktora jako jedyna druzyna w sezonach 2000(48-42)i w 2001(45-45) stracila w Krakowie punkty

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    04-08-2002
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A Krosno i Śląsk w 2002 ???

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    08-12-2002
    Postów
    28
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niestety tak zaslurzony klub stacza sie jak moze.Przez tyle lat budowano dobre imie druzyny a tu bledne decyzje prezesów i Stal moze jezdzic w 2 lidze

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Opamietajcie sie!!!!!!!!!!!!!!
    Bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!
    .
    .
    .
    chyba... :(


    Zwracam sie za pośrednictwem tego oto Forum do 2 osób! Jedna z nich mieszka w Nowej Hucie pod Krakowem, druga w Głogowie!
    Troche z tych sum, które wygraliscie dzięki szóstkom w totka, przeznaczcie na ten wspaniały klub, klub STAL GORZÓW WIELKOPOLSKI!!!

    Prosze!

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hmmmm w gorzowie to wina niejakiego Lesa Gondora...:(
    hmmm w gdansku Majewskiego....:(
    w pile niewiem...:(

    teraz kasa zaczela rzadzic jusz mamy piersze efekty tych PSEUDOSPONSOROW ich intresuje tylko te logo np PERGO GORZOW , BGZ POLONIA PILA...
    zobaczymy co bedzie sie dzialo dalej przez tych sponsorow pseudo ???
    oby jusz takich zeczy sie wiencej nie stalo ...
    Staleczkaa Gorzow Sialalaa hejUkryta zawartość

  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    03-01-2002
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Staszewski niczego nie podpisał. Czeka do końca grudnia na zaległe wypłaty. Jeśli klub się nie rozliczy to w styczniu .... nie ma go już w Gorzowie. Ma kilka ofert z innych klubów, a w jednym przypadku rozmowy są już mocno zaawansowane.
    To tak żeby mieć świadomość, że zawodnicy za darmo startować nie będą..................

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    27-03-2002
    Postów
    72
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przykro się czyta takie wątki. W dzisiejszym czarnym sporcie liczy się tylko kasa sprawy sportowe schodzą na dalszy plan. W czasie przerwy zimowej słychać tragiczne doniesienia o katastrofalnym stanie finansów polskich klubów ( co rok coraz większej liczby klbów). Czkawką odbija nam się okres pozornej prosperity finansowej polskiego czarnego sportu z początku lat 90-tych. Wtedy przejadane zostawały ogromne pieniądze pompowone w speedway przez różnych sponsorów. Licytowanie się przez prezesów w sprawie sum za poszczególnych zawodników (często o nie adekwatnych umiejętnościach sportowych w stosunku do swojej wartości finansowej)doprowadziło do wywindowania horendalnych stawek, które coraz radziej były wypłacane w terminie i w całości. Liczyło się ażeby nie patrząc zbytnio na koszty zbudować na siłę drużynę marzeń. Wszystko to załamało się wraz z kryzysem w polskiej gospodarce. O sponsora było coraz gorzej. Jednak polscy działacze nauczeni licytowaniem bez miary z poprzednich lat dalej uprawiali swoją politykę nie zwazając na koszty ( nie ich koszty). Doprowadziło to do tego że coraz częściej ażeby dopiąć rozdmuchany budżet zaciągano kredyty.
    Sytuacja ta trwała kilka lat aż doszło do tego że długi urosły do takich rozmiarów że nikt nie chciał dawać kolejnych kredytów i zabawa się skończyła. Doszło do tego że w tej chwili 3 kluby można nazwać bankrutami (Gdańsk, Gorzów, Piła) kilka klubów do tego mało zaszczytnego miana niedługo będzie kandydować.
    Skończy się tym że kluby przestaną kontraktować zawodników zagranicznych. Spowoduje to spadek atrakcyjności rozgrywek a co za tym idzie spadek frekwencji na meczach. Zostaną tylko najwierniejsi kibice dla których życie bez speedwaya nie ma sensu (także ja). Spadną dochody klubów z biletów (w niektórych klubach 60-70% całego budżetu)speedway stanie się sportem marginalnym dla wąskiej rzeszy odbiorców a co za tym idzie stracą nim jakiekolwiek zainteresowanie potencjalni sponsorzy.
    Koło się zamknie. Rzuci to nasz ukochany sport w okres dłuższego kryzysu z którego trudno będzie wyjść.

    A wracając do tematu głównego czyli Stali Gorzów oszukują się ci którzy wierzą że w ciągu 2 tygodni uda się zdobyć takie duże fundusze. Sprawa rozstrzygnie się z pewnością połowicznie. Stal znajdzie jakieś środki na dalszą działalność nie będą to na tyle duże środki ażeby zatrzymać Piotrka Śwista ale wystarczą ażeby zakontraktować Staszewskiego oraz dwóch średniej klasy obcokrajowców.
    Podejrzewam że takie rozwiązanie nie przyniesie nam awansu gdyż i w przyszłym sezonie będzie brakować ciągle na coś kasy a to nie wpływa zbyt dobrze na wynik sportowy.
    Przed kolejnym sezonem sytuacja się powtórzy.

    Nie wiem czy nie lepiej byłoby tak jak uważa Jezy Synowiec zmienić nazwę klubu i rozpocząć rozgrywki od drugiej ligi (bez bagaża długów)z Piotrem Paluchem (szacunek za wierność do klubu) i plejadą utalentowanej młodzieży. Tam stworzyć silne podstawy klubu i dopiero walczyć o wyższe laury a nie walczyć na siłę o ekstraligę na którą nas po prostu w tej chwili nie stać.


  20. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2002
    Postów
    682
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja mam nadzieje że wszystko się dobrze skonczy i Gorzów będzie się pioł ku górze. Mam też nadzieje że w sezonie 2004 pójdę na mecz Apator - Stal. Pozdro

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    815
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    hmmmm w gorzowie to wina niejakiego Lesa Gondora...:(
    hmmm w gdansku Majewskiego....:(
    w pile niewiem...:(
    Z Pily nie jestem i mieszkam daleko (wiec moge sie mylic)
    ale dopowiem:

    Spolka b.o. Wilczynski & Borowski ????
    A co do BGZ Polonia Pila to dopiero byla chryja!!!!!!
    Bank dotowany z funduszy rzadowych byl sponsorem klubu z Pily, a wiec "sponsorem" byl poniekad kazdy podatnik, takze z Torunia, Bydgoszczy, Gorzowa itd.
    Niezle jaja co?
    A wszystko dlatego, ze Borowski i jeszcze pewnie kilku innych kacykow SLD wiozlo se dupska na Polonii do Parlamentu i Bog wie jeszcze gdzie, a "narod" klaskal i sie cieszyl, ze taki wielki polityk robi tyle dobrego dla pilskiego zuzla i nawet szalik zaklada. :P
    A potem sie wypial i narobil! :P

    Dopoki nie powstana profesjonalne, zawodowe kluby w takiej czy innej formie, zobaczymy jeszcze wiecej i nie takiego kalibru "cudow" i patafiany roznej masci beda sie pchaly do zuzla, by robic na nim interesy polityczne, gospodarcze albo zwyczajnie zlodziejskie.

    A reszta, ktora po nich pozostanie bedzie milczeniem. :P
    Na pogorzelisku.

    PeZet

  22. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    08-12-2002
    Postów
    28
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mam nadzieje ze STAL powalczy jednak o wyzsza lige

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    05-07-2002
    Postów
    366
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na wstepie mojego wpisu chiciałem podziekowac wszystkim forumowiczą którzy tzrymają zanas kciuki a wszczególnosci kibicą Zielonej Góry.:):)
    Jezeli chodzi o nasz klub to niestety ja niewieże żeby znalezli 2mln złotych w dwa tygodnie to jest za mały czas żeby znaleśc dwóch powaznych sponsorów którzy beda musieli spłacać długi pana Gondora.
    Chłopaki lepiej sie nastawiajmy na najgorsze czyli 2liga po jakims czasie efekty napewno przyjdą w postaci utalentowanych wychowanków oraz niezadłuzonego klubu.
    Jezlei spadniemy do 2ligi w pierwszym sezonie nie liczył bym na awans ponieważ swieżo upieczeni zawodnicy nie dadzą nam tego ale po jakis 4 sezonach może znowu zawitamy w extralidze aby spotkac sie na derbach.:):):):)

    P.S. STAL GORZÓW FOREVER

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak sie czyta takie info to sie płakać chce. Szczerze współczuję, bo potrafię sobie wyobrazić jakby to tak mój ulubiony zespół miał takie problemy. Mimo wszystko jestem z wami i mam nadzieję, że się sptkamy na I-ligowych torach :):). Z drugiej strony 2mln to kuuupa kasy, niejednego klubu I-ligowego taki jest budżet na cały rok i taką kasę się przez ten rok też zbiera. Mimo wszystko trzymajcie się.
    podzrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  25. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-05-2002
    Postów
    2,391
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak sie czyta takie info to sie płakać chce. Szczerze współczuję, bo potrafię sobie wyobrazić jakby to tak mój ulubiony zespół miał takie problemy. Mimo wszystko jestem z wami i mam nadzieję, że się sptkamy na I-ligowych torach :):). Z drugiej strony 2mln to kuuupa kasy, niejednego klubu I-ligowego taki jest budżet na cały rok i taką kasę się przez ten rok też zbiera. Mimo wszystko trzymajcie się.
    podzrawiam
    ...:: pozdROWienia ::...

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2002
    Postów
    127
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Hitem sezonu będzie Stal vs Pogoń!
    Jak będzie wyglądał doping, skoro niektórzy Gorzowscy forumowicze deklarowali kibicować Pogoni?
    Trochę wyręczyłem PeZet'a, bo to On jest prześmiewcą. Mam nadzieję, że bez urazy.
    Pozdrawiam.

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    400
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo mi przykro :) Po 45 latach w najsilniejszej lidze STAL spadnie nie o jedną klasę rozgrywek w dół lecz o dwie?????!!!!!

  28. Powrót do góry    #28
    Zbanowany
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    2,464
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W końcu znajdą się sponsorzy, tak mi się wydaje. W końcu Wielkopolska to dość zamożny region (w szczególności w porównaniu z Podkarpaciem) i jakiś sponsor na pewno się znajdzie.

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak to jest w końcu w Gorzowie? Jedni piszą o 2 lidze, drudzy o powrocie Cegielskiego i Crumpa i walce o ekstralige? To mnie najbardziej zastanawia:) A jeżeli chodzi już o moje zdanie to szkoda zeby tak utytułowany klub zakotwiczył w 2 lidze. Wątpie w to, żeby działacze do tego dopuścili. Miała Stal nie wystartować już w tym sezonie i wystartowała, prawie ratujac ekstraligę. W najbliższym sezonie też wystartują w 1 lidze a nie w 2 i na pewno będą walczyć. Zobaczycie że tak będzie...

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Raven masz złe informacje...... Zielona Góra i Gorzów leżą na obszarze zwanym Ziemią Lubuską... I Obszar ten odznacza się olbrzymim bezrobociem (coś koło 25%) i ztego co wiem zajmuje chyba 2 miejsce w Polsce w tej kategori (pierwsze zajmuje chyba Warmińsko-Mazurskie). I to bezrobocie ciągle rośnie, z powodu, że coraz to kolejna firma pada... I o sponsora na tym biednym obszarze naprawde trudno... W ZG, padł Przylep, Polska Wełna, Zefam(i wiele innych), podupada Falubaz... Polmos, wydawało by się, że bogata firma, a musi sprzedać ponad połowe akcji jakieś zagranicznej firmie (zapomniałem nazwe). I myśle, że w Gorzowie nie jest dużo lepiej, więc sponsora, który wyłoży kikaset tysięcy-milion złoty, znaleźć jest tak samo "łatwo" jak igłe w stogu siana...
    Gorzów trzymaj się pomimo, że was nie lubie, nie wyobrażam sobie żużla bez derbów.....

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kibice, którzy w niedzielny poranek wybrali się na zebranie sprawozdawczo - wyborcze Stali Gorzów mogą czuć się trochę zawiedzeni. Od dłuższego czasu, cały żużlowy Gorzów z niecierpliwością wyczekiwał tego spotkania, by dowiedzieć się co dalej z gorzowskim żużlem. Niestety, poza kilkoma szczegółami nie można było się dowiedzieć czegoś nowego. Póki co, w gorzowskim klubie jest więcej niewiadomych niż konkretnych ustaleń.

    Prezes Mariusz Guzenda przyznał, że nie udało się pozyskać nowego sponsora i jeśli dalej klub nie zdobędzie pieniędzy na działalność, to obecny zarząd poda się do dymisji. Zadłużenie klubu nadal wynosi ok. 3 mln złotych a zaległości tylko wobec zawodników to kwota w wysokości 340 tys. zł. Brak szczegółów dotyczących dalszego istnienia gorzowskiego klubu może budzić niepokój. Jak na razie klub podpisał kontrakty z Piotrem Paluchem i Mariuszem Staszewskim. Prezes zapowiedział, że chce zatrzymać cały trzon zespołu i podpisać umowę z dobrej klasy obcokrajowcem. Jako cel numer jeden będzie dla Stali powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

    Mecenas Jerzy Synowiec jednak studził zapały i tłumił apetyty licznie zgromadzonych kibiców. Otóż, jeśli nie znajdą się potrzebne fundusze, to może się okazać, że z planów włączenia się do walki o powrót do ekstraklasy mogą wyjść nici. Sytuacja może się z braku pieniędzy pogorszyć i być może Stal spadnie nawet z I ligi. Wtedy to jedynym wyjściem byłoby zawiązanie nowego stowarzyszenia, pozbywając się przy okazji długów, ale co z wierzycielami? W tej chwili wielu zawodników zasiadłoby do rozmów, ale nie można wystawiać czeków bez pokrycia i w tej chwili Stal nie może podpisać kontraktu z żadnym obcokrajowcem. Obawiam się, że jeśli już znajdą się pieniążki, to może być zbyt późno, bo rynek zawodniczy będzie już ubogi.

    Ważnym postanowieniem jest także to, że zespól z Gorzowa przystąpi do rozgrywek pod nazwą K. S. Stal Gorzów. Człon Pergo zostanie usunięty a pozostałe miejsce jest zarezerwowane dla ewentualnego sponsora. Cieszyć może fakt, że prezydent Miasta obiecał pomoc przy zakupie motocykli dla gorzowskich juniorów. Na pytanie jak Les Gondor wyobraża sobie starty drugoligowej Pogoni Szczecin na stadionie w Gorzowie, sam zainteresowany odpowiedział, że konkretne decyzje podejmie w ciągu najbliższych tygodni.
    Staleczkaa Gorzow Sialalaa hejUkryta zawartość

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-12-2001
    Postów
    523
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no coz piekny prezent szykuje sie na gwiazdke ;((((((((
    pozdrawiam Luk
    Ukryta zawartość - Super Vortal Żużlowy !!
    Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    jesli nic nam sie nie uda...
    Zrobic z tym dlugiem i bedziemy musieli jedzic 2 lidze to proponuje taki sklad wedug mnie to bedzie na nasza kieszen i na awans...
    1.P.Rembas
    2.M.Aszenberg
    3.Jesper B Jensen
    4.P.Hlib
    5.P.Paluch
    6.Z.Suchecki
    7.J.Śpiewanek

    hmmm co do jensena to napisalem bo mysle ze jakas iskra nadzieji bedzie zeby jedzil u nas nawet w tej 2 lidze...
    ale bącmy dobrej nadziei i znajdom sie pieniodze w gorzowie i bedziemy normlane jedzic w 1 lidze a potem mazy mi sie awans :)
    co wy na to inni Fani Czarnego Sportu ?? :)
    Staleczkaa Gorzow Sialalaa hejUkryta zawartość

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    To nie moze byc prawda! Gorzów nie upadnie. Pojedzie dalej. Nawet jesli bedzie jezdził w II lidze! Od zera od poczatku. Kurcze... protestuje! Tylko przeciw komu? I czemu? Sam juz nie wiem...
    Smutno mi...
    Ale jestem z Wami Okon, Misiek, Stilonek, Staleczka, Stal, Dziadeks, Kibic Gorzowski i wszyscy pozostali!

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-10-2002
    Postów
    1,048
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Staleczka moja :(

    Czy to koniec mojej Staleczki...? :(((( Placze...;((( Kocham Stal Gorzow. Nawet na 2 lige pojde byle ogladac NASZYCH.

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy to koniec mojej Staleczki...? :(((( Placze...;((( Kocham Stal Gorzow. Nawet na 2 lige pojde byle ogladac NASZYCH.
    To są prawdziwi kibice!:) Prawdziwych kibiców poznaje się w biedzie...

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    352
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najpierw Gks,teraz Stal.Mam nadzieje ze za tydzien nie pojawi sie nastepny klub jako kandydat do ogłoszenia upadłosci.

    A tak swoja droga to odnosze wrazenie ze tylko kibicom i nielicznym dzialacza zalezy na dobrze tego sportu.Cos mi sie wydaje ze za rok kolejne kluby beda ogłaszac swoja upadłosc,bo jak wytłumaczyc fakt ze zawodnic trafiaja na liste transferowa za chlenderne sumy i za takie sa kupowani.Jak wytłumaczyc to ze taka sama czesc idzie do kieszenie zawodnikow "pod stolikiem".Jak wytłumaczyc to ze Zagraniczni zawodnicy sa traktowani u nas jak "świete krowy",a za kwoty ktore dostaja moga sobie kupic trzy mercedesy i dom z ogrodem.

    Zycie z długiem i na kredyt to teraz normalka,ale nie normalne jest to ze swiadomie powieksza sie te dlugi i zaciaga kredyty nie bedac 100% pewnym ze jest to opłacalne i w przyszłosci nie doprowadzi do katastrofy.

    My jako kibice mozemy tylko gdybac bo My juz zmadrzelismy.Teraz pora na ludzi z gory,a zeby i Oni zmadrzeli to potrzeba jeszcze wiele czasu.

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2001
    Postów
    689
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mam nadzieję, że Wybrzeże i Stal nie będą znowu ze sobą rywalizowały. Wiadomo co by to oznaczało. 2 lia. Ja jednak za bardzo w to nie wierzę. Mam nadzieję że Stal wykaraska się z kłopotów i wystartuje w rozgrywkach 1-szej ligi '03.

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    29-12-2001
    Postów
    134
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hmmmmm widze ze nastala cisza w tym wątku ....
    no ludzie piszcie cos macie jakies nowe Info o naszym kochanym klubie K.S STAL GORZÓW WLKP...
    dawac kazde info czy to plotka czy to fakt pisac a inni forlwoicze nie smiac sie nawet jak ktos napisze np ze Crump w gorzowie bo to prawda ze on wyrazal checi jazdy w gorzowie
    a i do gdanszczan mysle ze znajdziemy sponsorow i bedziemy jedzic w 1 lidz i e lidze ale hmmm jakie sklady to jest ciekawa rzecz...:P:P:P
    Staleczkaa Gorzow Sialalaa hejUkryta zawartość

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    1,117
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Będzie dobrze Gorzowianie!

    Mam nadzieje, że nasze drużyny spotkają się na torze w Rzeszowie, jak i zarówno w Gorzowie już za kilka miesięcy!!
    Biegasz? Uprawiasz sport? Ukryta zawartość jest dla Ciebie!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •