Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 95

Wątek: Walne Zebranie! - Koniec GKS???

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-06-2002
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Walne Zebranie! - Koniec GKS???


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    15-11-2002
    Postów
    147
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak pisze na stronie GKS-u

    Dziś w siedzibie klubu odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Klubu, które miało być przełomem w sytuacji klubu. W półtoragodzinnych obradach wzięło udział ok. trzydziestu członków klubu, z ustępującym zarządem na czele. Na spotkanie przybył także kreowany na prezesa Marek Formela.

    Dotychczasowy zarząd klubu, z prezydentem Henrykiem Majewskim na czele, złożył rezygnację, która została przyjęta przez członków klubu. Razem z prezydentem, z zarządu odejdzie wiceprezydent, Krzysztof Pusz, oraz dotychczasowy dyrektor klubu, Grzegorz Rywelski. Nowy zarząd miał być wybrany podczas dzisiejszego zgromadzenia w oparciu o nowego prezesa, Marka Formelę. Okazało się jednak, że Formela nie zgadza się przejąć klubu. "Zapoznałem się z otrzymanymi dokumentami i muszę stwierdzić, że sytuacja klubu jest katastrofalna. Nie jestem w stanie wyprowadzić klubu na prostą. Sądzę, że nikt nie byłby w stanie tego zrobić. Jestem zdziwiony, dlaczego wcześniej nie rozpoczęto działań, zmierzających ku uzdrowieniu chorej sytuacji finansowej klubu." - powiedział niedoszły prezes. Sprawdziły się przypuszczenia, że chęć przejęcia klubu była jedynie zagrywką polityczną...

    Walne zgromadzenie zapoznało się z rzeczywistą sytuacją finansową klubu, która niestety przedstawia się katastrofalnie. Zadłużenie klubu wobec różnych podmiotów sięga kwoty 6 mln zł, a sekcja piłki ręcznej ma problemy finansowe z organizacją meczów ligowych. Praktycznie żaden sponsor nie zgodzi się na przeznaczanie swoich funduszy na spłatę zaległości, zamiast na działalność sportową. Nie znaleziono lepszych wyjść z sytuacji, niż ogłoszenie upadłości lub wystąpienie o zarząd komisaryczny. Zgromadzenie przegłosowało drugie rozwiązanie - klub wystąpi do Prezydenta Miasta Gdańska o ustanowienie zarządu komisarycznego. Na to stanowisko wskazano członka klubu, Stefana Chrzanowskiego. Do czasu ustanowienia zarządu, obowiązki dyrektora klubu pełnić będzie Kazimierz Dauksza, który w przeszłości prowadził już Gdański Klub Sportowy.

    Niestety przyszłość nie maluje się w jasnych barwach. Sytuacja kadrowo-finansowa nie pozwala na razie poważnie myśleć o kompletowaniu solidnego składu. Nie jest jeszcze pewne nawet, czy żużlowcy Wybrzeża w ogóle wystartują w przyszłym sezonie. Pod znakiem zapytania stoi także los innych sekcji - nie wiadomo, czy piłkarze ręczni dokończą rozgrywki...


    ------------------------------------------------------------
    Myśle,ze pan Formela powienien zostać wygnany z miasta Gdańska,wiedziałem (pisałem),ze Formela specjalnie chciał przejadz GKS ale tylko do końca wyborów.Jesli działacze się postarają bedzie dobrze,powinismy się utrzymać.Mam nadzieje,że bedzie ten upragniony sponsor RAFINERIA ale też w to wądpie bo 6 mln zł to troche jest i wądpie,że bedzią chciał jaki kolwiek sponsor spłaćić tą kwote!!!G

    GKS NA DOBRE I NA ZŁE!!!!

    ------------------------------------------------------------

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    26-09-2002
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Coraz bardziej zbliza sie duzymi krokami pogrzeb GKS-u
    Jedyny ratunek to chyba kibice

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    520
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie to całe Walne to bł cyrk.
    Powinno się zmienic tych starych pryków już dawno. To co mówił Sikora to woła o pomste do nieba. Mam wrażenie, że on sam nie wiedział o co mu chodzi, tylko chciał być w środku zainteresowania.
    Towarzysz odwalił numer... ale czego po nim oczekiwać. Słucham tych którzy nie tak dawno go bronili !!!!!!!
    A tych wszystkich, którzy chcieli demonstrować przed klubem w odwołaniu Majewskiego zapraszam pod ratusz z petycją do Adamowicza aby uratował GKS.
    Szykujmy się na pogrzeb....

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2002
    Postów
    520
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oglądajcie dziś panoramę w TVP 3 o 18.00

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Formele do trumny !!

    Weźmy trumne i włóżmy do niej tego czerwonego psa ( bez obrazy pieski ) i zaniesmy Adamowiczowi.
    GKS UMIERA !!!!!!!!!!!:(:(:(:(
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    30-11-2002
    Postów
    305
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Oto co pisze Przegląd Żużlowy:


    Walne zebranie członków Gdańskiego Klubu Sportowego Wybrzeże, które odbyło się wczoraj, nie przyniosło spodziewanych rozstrzygnięć. Została przyjęta po burzliwej dyskusji - rezygnacja dotychczasowego zarządu, w tym prezydenta Henryka Majewskiego, który uzyskał absolutorium. Tak jak przewidywaliśmy, następcą Majewskiego nie został niedawny kandydat na prezydenta GdaÙska, Marek Formela. Członkowie klubu zdecydowali się wystąpić do prezydenta Gdańska o ustanowienie kuratora dla klubu. Ten krok przedłuża jedynie agonię Wybrzeża.

    Dzięki temu, że ustępujący prezydent w ostatniej chwili zgodził się wpuścić na salę dziennikarzy, poznaliśmy konkretne liczby dotyczące zadłużenia GKS. Zobowiązania klubu wynoszą ok. 5 mln 500 tys. zł. Na to składają się kredyty, pożyczki i poręczenia w wysokoúci 587 tys. zł, zobowiązania za usługi - 2 mln 887 tys. zł, niezapłacone podatki i ubezpieczenia - 500 tys. zł, zobowiązania wobec pracownikùw - 420 tys. zł, zaległości w wynagrodzeniach osobowych - 254 tys. zł oraz zadłużenia wobec funduszy rehabilitacyjnych - 824 tys. zł.

    - "Klub znajduje siÍ w dramatycznej sytuacji" - powiedział Marek Formela. -"Sami panowie powinniście zadać sobie pytanie, dlaczego tak się stało. Z tego co się orientuję, poprzedni prezydent zostawił Wybrzeże w zupełnie innej sytuacji. Nie wiem co się zdarzyło przez 5 lat. Klubem powinien zająć się kurator. W normalnym trybie Wybrzeże nie ma szans na uratowanie się. Dziękuję, ale nie podejmę się pracy na stanowisku prezydenta. Nie czuję się na siłach, poza tym nie jestem w stanie zebrać takiej kwoty".

    Jeszcze przed wystąpieniem Formeli głos zabrał Majewski, który jako swoje sukcesy przypisał doprowadzenie obiektów do porządku, przyznając także, że pod względem sportowym wszystko było w porządku do ostatniego dnia. - "Od dwóch lat były problemy z pozyskaniem środków" - stwierdził Henryk Majewski, ustępujący prezydent. - "Wcześniej dług oscylował w granicach 2-2,5 mln zł, ale dzięki umiejętnemu żonglowaniu posiadanymi środkami udało się przetrwać. Czasy się zmieniły, więc uznałem, że nie mając już możliwości muszę zrezygnować. Wy ocenicie czy wybrałem dobry moment. To prawda, że zarząd ma kłopoty prokuratorskie, ale niebawem przekonamy się, kto miał rację".

    Przy rezygnacji z kandydowania Formeli na sali nie pojawił się nikt inny, kto mógłby pokierować klubem jako prezydent. Członkowie klubu przy 17 głosach za (26 osób było uprawnionych do głosowania) zdecydowali wystąpić do prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, o ustalenie kuratora. Do tego czasu Wybrzeżem będzie zarządzał Kazimierz Dauksza (w latach 1955-89 pracował w klubie m.in. jako dyrektor), któremu w pozyskiwaniu środków finansowych obiecał pomóc Formela.


    P.S. Podobno z każdej sytuacji, jest jakieś wyjście
    , nawet tej najgorszej.

    Pozdrawiam.
    CKM&AZS

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar Kaioh
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    2,255
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 150 w 68 postach
    Nietsety takie jest życie, szkoda że takie sa realia polskiego sportu. Miejmy nadzieję, że wybrzeże jakoś się będzie trzymać i wystartuje w rozgrykwach ligowych.

    P.S. jakie ugrupowanie polityczne reprezentuje pan Formela?

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    574
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale jaja!!!
    Poprostu jestem w szoku. Myślałem, że niektórzy ludzie są poważni, a to chyba mali chłopcy z piaskownicy.
    Co do Formeli,
    wiedziałem dużo z jego przeszłości, ale myślałem, że skoro publicznie wypowiada pewne deklaracje i obietnice to ma świadomość,że wypowiada to do ogromnej szerzy ludzi. Dlatego byłem za tym aby objął stery GKS (+ zapowiedzi pieniędzy z Rafinerii). Do tego to że sam Majewski go namawiał. Myślałem że to poważni ludzie, a to ... Dla mnie obaj są winni. Formela - bo próbował tanim kosztem załatwić sobie kampanię - i na całe szczęście mu się nie udało, a Majewski za to że ukrywał fakt tak ogromnych długów i niestety ale doprowadził nasz klub na skraj upadłości. Oficjalnie mówiło się o 2,7 mln - a tu 6 mln - szok. Prokuratura chyba będzie miała co jednak robić.
    Najgorsze to to co się stanie z klubem.
    Klubem żużlowców, piłkarzy ręcznych i innych sekcji....
    No i najważniesze....KLUBEM KIBICÓW!!!.......

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    12-01-2002
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak jak pisalem we wczesniejszych wpisach ze wiedzialem ze ten cały Formela to tylko zrobił to dla poparcia w polityce a nie dla klubu szukal kazdego wyjscia zeby nie byc prezesem klubu po tym jak nie został prezydentem tak więc czarno widze sytuacje klubu ale Ja Wierzę W Wybrzeże

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Popatrzcie w innym wątku:
    Obyśmy(cie) sie tylko nie obudzili z ręką w nocniku!!!
    Ale... na razie nic nie mówię - tylko czekam.
    Po raz pierwszy zacytowałem sam siebie:):):)
    ... i tylko to jedno jest w tym śmieszne.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    I jeszcze jedno:

    Ciekawi mnie, czy nie przerodzi sie to w drugi Ożarów???

    Bo mnie juz zaczyna brakować cierpliwości. 7 miesięcy (siedem!!!) bez wynagrodzenia - a przy opłatach i w bankach nie ma słowa "później". Zobaczymy jutro na ile dyr. Rywelski jest słownym człowiekiem...

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    cholera...

    nawet nie wiem co mam napisać... nie wyobrażam sobie życia bez żużla... :( to jest chyba najgorszy koszmar... i o co walczyli w tym sezonie nasi zawodnicy ???... :( :(
    Lubię żużel, tylko mi między zęby wchodzi.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-06-2002
    Postów
    574
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wybrzeżefanatic
    serdeczne współczucia...
    Teraz zaczynam rozumieć co mówili zawodnicy o braku swych wypłat i środków do życia... Nie wspominając o dotrzymywaniu słowa i poważaniu innych osób.
    Tragedia
    Wybrzeże - drugi Ożarów, górnictwo, hutnictwo, stocznie i już 70 % innych firm w Polsce, które mają długi.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    19-10-2002
    Postów
    145
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    K**** WIEDZIAŁEM...

    ...piiip wiedziałem, piiiiip wiedziałem, że ta czerwona piiiip piiiip formela wywinie taki numer, to w sumie było do przewidzenia, że piiiip piiiip formela liczył tylko na głosy w wyborach. JEBAĆ PIERDOLONEGO S****YSYNA FORMELĘ, *********** Z GDAŃSKA, BO JAK CIE ZNAJDZIEMY..., A WIEDZ ŻE CIE ZNAJDZIEMY...

    P.S. sorry uniosłem się, ale tego nie dało sie inaczej wyrazić :( ( na początku próbowałem sie chamować ale ... sami widzicie )

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    23-09-2002
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wkurzają mnie takie sytuacje.Zastanawiam się ,po co tak walczyliście w barażach,po co była ta cała szopka z Cegielskim.Mam nadzieję ,że sprawiedliwości stanie się zadość.Jedyne co ja jako kibic mogę zrobić to trzymać za was kciuki.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-12-2001
    Postów
    1,020
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kiedy wszedłem na walne, akurat wypowiadał się Formela, który mówił, że nikt nie jest w stanie naprawić sytuacji finansowej Wybrzeża. Jego słowa brzmiały jak wyrok, jak jakiś nekrolog. Zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy - pacjenta nie da się uratować. W sumie spodziewałem się, że "prezes Formela" to przekręt. Szkoda tylko, że to jest kolejny (który to już) gwóźdź do trumny Wybrzeża...

    Sekcja piłki ręcznej ma problemy finansowe z organizacją meczów... szaro widzę żużel w 2003...
    :(:(:(:(:(:(

  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    09-11-2002
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda że nadzieje na...poszły się _ _ _ bać!

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    co do piłki recznej

    To zapewne juz jutro zasza druzyna zagra ostatni mecz w sezonie po którym sie rozpadnie. Zawodnicy juz nie mogą dłuzej grac. A jak widac sytuacja nie poprawi sie .
    Wiec sprawdza sie najgorszy ze wszystkich mozliwych scenariuszy !!!:(:(
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    352
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja sie przyznaje ze bardzo wierzylam w to ze Pan Formela bedzie nowym prezydente.
    Tak, bardzo Go bronilam bo nie dopuszczalam do siebie mysli ze cos moze "pujsc" zle.Poraz kolejny nie liczy sie dobro wyzeszgo rzedu(Wybrzeze),ale dobro jednostki(wiadomo kogo).
    Nie wiem co zrobie jezeli w Lany Poniedzialek nie bede mogla kibicowac Gks-owi.Chyba pozostana mi tylko sentymentalne spacery z psem po stadione na ul.Dlugie Ogrody!

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2002
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Naprawde wspolczuje Wam tej sytuacji bo "utrata" wlasnej druzyny na ktora sie chodzilo calymi latami jest najgorsza rzecza...:( :(
    Ale trzeba miec nadzieje...TRZYMAJCIE SIE!

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Ja sie przyznaje ze bardzo wierzylam w to ze Pan Formela bedzie nowym prezydente.
    Tak, bardzo Go bronilam bo nie dopuszczalam do siebie mysli ze cos moze "pujsc" zle.Poraz kolejny nie liczy sie dobro wyzeszgo rzedu(Wybrzeze),ale dobro jednostki(wiadomo kogo).
    Ja sie nie dziwie Formeli, ze zrezygnowal.
    Przeciez o tym, ze jest takie bagno to sie
    wszyscy dowiedzieli dopiero teraz. 5,5 miliona!!!
    - to jest budzet dwoch klubow ekstraligowych
    ze srodka tabeli!!! A przeciez byly jakies
    dochody w ciagu roku - sponsorzy, bilety,
    dotacje. Ile zatem wydano w tym roku pieniedzy
    4 miliony? To wiecej niz Apator, ktory mial
    Rickardssona i duzo sobie zyczacych Bajerskiego
    i Sawine.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    no cóż przykro mi że sie spełniły moje słowa o Formeli... On na 100% dobrze wiedział o sytuacji GKSu. On niesiedział w Kolumbii żeby niewiedzieć co sie dzieje w klubie i jakie są długi. Darmową kampanie chciał człek... Porażka. I co teraz ?

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Teraz? Ci ktorzy dali absolutorium Majewskiemu
    winni splacic z wlasnych pieniedzy dluznikow
    i jechac w ekstraklasie lub strzelic sobie honorowo
    w leb i wtedy moze gdanski zuzel odrodzi sie od
    zera tj startow z Pogonia Szczecin i Wanda Krakow
    w drugiej lidze.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    05-07-2002
    Postów
    366
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze niedawno to wy nam zyczyliscie przetrwania klubu a Wy byliscie spokojni o byt swojej druzyny która miała byc sponsorowana przez rafinerie niestety wasza sytuacja jest o wiele gorsza niz nasz i teraz ja wam zycze aby żużel w Gdańsku pozostał.
    Jak widzicie trzeba coś w tym naszym czarnym sprocie zrobic bo inaczej bedziemy patrzec jak takie kluby ja Gdańsk,Piła i Gorzów beda sie pogrążać w długach finansowych a co za tym idzie do upadłosci klubu.
    Jeszce raz wpółczuje sytuacji w jakiej sie znalezliscie i życze wam abyście wystartowali w nastepnym sezonie.

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja sie przyznaje ze bardzo wierzylam w to ze Pan Formela bedzie nowym prezydente.
    Tak, bardzo Go bronilam bo nie dopuszczalam do siebie mysli ze cos moze "pujsc" zle.Poraz kolejny nie liczy sie dobro wyzeszgo rzedu(Wybrzeze),ale dobro jednostki(wiadomo kogo).
    Ja sie nie dziwie Formeli, ze zrezygnowal.
    Przeciez o tym, ze jest takie bagno to sie
    wszyscy dowiedzieli dopiero teraz. 5,5 miliona!!!
    - to jest budzet dwoch klubow ekstraligowych
    ze srodka tabeli!!! A przeciez byly jakies
    dochody w ciagu roku - sponsorzy, bilety,
    dotacje. Ile zatem wydano w tym roku pieniedzy
    4 miliony? To wiecej niz Apator, ktory mial
    Rickardssona i duzo sobie zyczacych Bajerskiego
    i Sawine.
    To co pieprzy Formela to lanie woody przez grubą rurę !!!
    Sam Majewski mówił ze razmawali juz od dawna o klubie i o jego problemach. Ale przed wyborami Formela zgodził sie na te warunki bo nie uwierze ze nie wiedział ze klub nie ma długów. Dobrze wiedział i wiedział juz to ze i tak nie zgodzi sie na dowodzenie GKS !!
    Ten człowiek jest skonczony w Gdańsku w oczach kibiców !!
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  27. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    1,856
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo smutna wiadomość nadeszłą z pomorza...
    Jest mi bardzo szkoda wszytskich gdańszczan. Tym sezonem udowodniliscie ,ze Gdańskowi należy się e-liga. niestety znów na przeszkodzie stoją finanse.
    Myslałem ,zę po utrzymaniu Wybrzeże wyjdzie na prostą , tym czasem jest jeszcze gorzej.
    To boli mnie jako sympatyka żużla, alei jako kolegę kilku Gfanszczan.
    Na pocieszenie mogę wam powiedziec ,ze i was i ans przed sezonem mieli rozwiązać. przetrwaliśmy i zyczmy sobei jak najlepiej!
    Pozdrawiam

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-03-2002
    Postów
    2,427
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    To chyba było do przewidzenia , dziwił mnie bardzo optymizm niektórych...
    Pamiętam jednak jak bardzo wierzyli w Formele niektórzy formuowicze , te obietnice publiczne , ugrupowania polityczne i inne pierdoły.
    Brak słów ... chłopaki róbcie coś ...zdaje się że czas na kibiców.
    Ukryta zawartość Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    Tomek Gollob Mistrz i Władca Żużlowego Bractwa.Uczyć się ofermy!

  29. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    teraz tylko kibice mogą uratowac klub

    Tylko jak .
    Ma ktos jakies propozycje ???
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  30. Powrót do góry    #30
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2002
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ja tam sie nie dziwie...

    Sluchajcie wiem, ze Formela rozbudzil wasze nadzieje, naobiecywal a potem wypial sie tylkiem. Ale pomyslcie rozsadnie - jaki szaleniec moglby przejac klub, ktory ma blisko 6 mln dlugu?! "Polityka to babranie sie w gownie i kazdy sie musi ubrudzic" - spiewal kiedys Kazik, Nie inaczej bylo pewnie z Formela. W prasie czytalem jednak, ze dokumenty dot. dokladnego zadluzenia dostal na poczatku zeszlego tygodnia, wiec calkiem mozliwe, ze Majewski w udany sposob chce odciagnac uwage kibicow od swojej osoby wrabiajac Formele. Jesli przed wyborami powiedzial mu: "sluchaj Marek klub ma tylko 2mln. dlugu, mnie juz rafineria nie da kasy, Tobie owszem. Wyprowadzisz klub na prosta, ludzie na ciebie w wyborach zaglosuja, a o tym ile ja ukradlem tez zapomna jak gks zrobi wynik!". No Formela sie zgodzil. A potem dostal informacje, ze dlugi wynosza 6 mln. Mozliwa jest taka wersja, prawda? A w takiej sytuacji tylko zlodziej albo idiota moze kierowac klubem. Sorry, ale to juz nie sa pieniadze, jakie mozna ot tak splacic.

    A ja w tym wszystkim podziwiam poczucie humoru Majewskiego: "dzięki umiejętnemu żonglowaniu posiadanymi środkami udało się przetrwać" (cyt. za przegladem zuzlowym). No to k....wa brawo! Tego pana powinni w skarpetkach do pierdla wsadzic a za caly jego majatek splacic tych, ktorych OKRADL (czyt. wierzycieli).

    A co dalej z GKS? Jesli nie da sie tego uratowac to trzeba zaczac od 3 ligi. Przykre, ale prawdziwe... Wspolczuje strasznie kibicom, ale takie sa fakty. Wystarczy juz oszukanych przez GKS.

    Inna sprawa to pytanie co tu zrobic po ew. wycowaniu sie Gdanska, czy np. Pily z rozgrywek. Zielony stoliczek? Gniezno? Gorzow? Ech.......

    KIBICE Z GDANSKA TRZYMAJCIE SIE!!!

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2002
    Postów
    101
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    CIEKAWE CZY JEST JESZCZE KTOS, KTO URATUJE TEN KLUB?
    GDYBY W TAMTYM ROKU STER PRZEJELI BRACIA TERLECCY TO PEWNIE TERAZ WSZYSTKO WYGLADALO BY ZUPELNIE INACZEJ. PEWNIE TERAZ JEST JUZ O ROK ZA POZNO ZEBY WZIELI SPRAWY W SWOJE RECE.
    CHOCIAZ Z TAKIM ZADLUZENIEM ...

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i stało się to czego się bałem!:( Nawet wiara w cuda nie pozwala mi już wierzyć że jednak się uda utrzymać GKS,a mialo być tak pięknie... Crump... Karlsson... a tu nic. Po panu Formeli się spodziewałem takiego zachowania. Miał się spotkać z trenerem, zawodnikami,tralalala... TO JEST $#^$&* OSZUST I NIC WIĘCEJ!!! To chyba tyle jeżeli chodzi o mój komentarz. Ide policzyć kilometry do Zielonej Góry, gdzie od przyszłego roku trzeba będzie wspomóc gościnnie ZKŻ... Pozdrawiam wszystkich fanatyków GKS-u.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-12-2001
    Postów
    689
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście czuję się fatalnie po dzisiejszym dniu. Czuję tylko bezsilność i obawę, że to koniec.

    Ale chciałem poruszyć inną kwestię. Bacznie obserwowałem wpisy osób najbliżej związanych z klubem (Popo, rombi, stewal) i z ich wpisów można było się spodziewać wszystkiego co najlepsze. Przyjdzie rafineria i kilka innych firm. Będzie bardzo dobrze, GKS rozmawia z Crumpem i Bóg wie z kim jeszcze. To ja się pytam do cholery jasnej jak to się dzieje, że członek komisji rewizyjnej (a więc osoba z najbliższego ostoczenia Wybrzeża) jest tak zdezorientowana w faktycznej sytuacji? Tego nie da się opisać słowami, to przekroczyło już moje pojęcie. Jedynym prorokiem (złym co prawda-ale liczy się prawda: obojętnie czy zła czy dobra) okazał się Wybrzezefanatic. Kiedy parę dni czy tygodni temu przeczytałem jego wpis o budzeniu się z ręką w nocniku nie wiedziałem co myśleć. Jak to, przecież wszyscy optymiści do bólu, będzie dobrze. Mamy walczyć o medal. I co się okazało? Że sprawdza się najgorszy z możliwych scenariuszy, a mianowicie scenariusz wyreżyserowany chyba przez szatana, który chce nam odebrać miłość życia. Ja nie wyobrażam sobie życia bez speedwaya. Może to kogoś śmieszy, ale żużel pomagał mi pokonywać kryzysy czy zakręty życiowe. Miałem zawsze jakiś cel. Żyłem od meczu do meczu odliczając tylko dni do kolejnej potyczki.
    A tu się ma okazać że przyszły sezon w porównaniu z minionym ma być jeszcze cieńszy. Nie widzę żadnych perspektyw. A wyjście w postaci wystartowania w rozgrywkach drugiej ligi zapewne udupi trójmiejski żużel na wiele wiele lat. Jeśli po drodze nie nastąpi zgon...

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    13-09-2002
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja powiem jedno a raczej nic nie powiem bo o tym c**** Formeli nie bede mowil, zostawiam to bez komentarza, mam nadzieje jednak ze da sie cos zrobic cokolwiek...:(

  35. Powrót do góry    #35
    Początkujący
    Dołączył
    22-07-2002
    Postów
    29
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie mam konkretnego pomysłu, jednak zgadzam sie ze Sprinterka i Drazem, ze kibice powinni cos zrobic. Co? Nie wiem, ale moze razem cos wymyslimy. Nie zostawmy tego tak!!! nie wierze , ze kibice powiedza "trudno" i nic wiecej. Poprostu w to nie wierze, przeciez przez ten cały sezon było tyle problemow i przez to wyszło naprawde to, ile ten klub ma PRAWDZIWYCH kibicow, i nie jestem w stanie uwierzyc, ze tyle osob nie jest w stanie nic zrobic. Mam nadzieje, ze ktos bardziej zorientowany w rzeczach, ktore moga jakos poprawic ta sytuacje zaproponuje cos.

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    18-07-2002
    Postów
    282
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przykro czytać takie wiadomości jak ta z Gdańska.
    Jako kibic tego pięknego sportu mam nadzieję, że coś się uda zrobić żeby Wybrzeże nie zniknęło z żużlowej mapy naszego kraju.
    W 2001 roku zabraliście nam awans do e-ligi i byłem wtedy na Was zły, ale po tym sezonie - ukłony za to, że w takiej katastrofalnej sytuacji potrafiliście utrzymać e-ligę w Waszym mieście.
    Tylko w imię czego zawodnicy jeździli na mecze wyjazdowe pociągami i jeszcze do tego nie mieli płacone za swoją pracę.
    Człowiek o nazwisku Majewski powinien kupić sobie (chyba, że ma) broń o odpowiednio dużym kalibrze (żeby przebiła skorupę ignoranctwa) i strzelić sobie w łeb.
    Takich pseudo prezesów jest więcej w Polsce żużlowej, oczym świadczą przykłady Piły, Gorzowa, Ostrowa, Grudziądza itd.
    Niech dalej włodarze klubów pozwolą zawodnikom zagranicznym robić z sobą co oni chcą.
    Ostatnio doszły mnie słuchy, że pierwsza dziesiątka GP ustaliła między sobą, że nie schodzą ze stawką za punkt poniżej 360 funtów i jak widać dalej są amatorzy ich usług.
    A już za rok o tej porze przeczytamy o kolejnych klubach w upadłości.
    Dopóki w żużlu polskim wśród prezesów nie będzie jednomyślności i brania odpowiedzialności za swoje "wyczyny", to speedway będzie się staczać coraz bardziej, no ale o czym ja tu bredzę skoro szefowie klubów e-ligi nie mogą się dogadać w prozaicznej sprawie praw do transmisji telewizyjnych to jak mogą się dogadać w sprawie startów stranieri w lidze (ja bym ich wykopał na księżyc niech tam sobie jeżdżą za 360 funtów/pkt jak im zapłacą księżycowi ludkowie).
    Sory za przydługi txt, ale się wk....łem.


  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    27-09-2002
    Postów
    268
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest mi bardzo przykro, że po raz kolejny wychodzi na jaw zakłamanie tak zwanych działaczy klubowych. Trudno znaleźć słowa które określają prawdziwą rolę tych panów.
    Formela nawet jeśli dług wynosiłby 1 zł, prawdopodobnie klubu by nie wziął. Kiedyś pisałem o moich podejrzeniach w stosunku do niego. Byliście mu potrzebni tylko przy wypełnianiu kartek wyborczych - on był jest i będzie czerwonym. To przecież oni wymyślili propagandę sukcesu.
    To on obiecywał Rafinerię i podium. Gruszki na wierzbie nie wyrastają - mimo, że codziennie obiecują je w TVP panowie z rządu.
    Żal mi kibiców GKS-u, także tych którzy zarzucali mi niechęć do Gdańska. Moja niechęć zawsze zwrócona była do "złotoustych" Majewskiego i Formeli, nigdy w stosunku do kibiców. Okazało się, że miałem rację i to jest najbardziej smutne.
    A co zrobić, na dziś są trzy ewentualności.
    1. Rozwiązać i zawiązać klub, co przy utrzymaniu składu przez dwa lata gwarantuje powrót do e-ligi, a sponsor do niezadłużonego klubu pewnie przyjdzie.
    2. Powołać fundację która przejmie obowiązki klubu, tzn nie przelewającą pieniędzy na klub, ale wynajmującą od niego stadion, zawodników, sprzęt, obsługęb itp. Fundacja działa z czystym kontem, a pieniądze wpływają bezpośrednio do zawodników z pominięciem kont klubu które pewnie zablokuje komornik. Kwestią jest sponsor dla fundacji. Taki model działa w mocno zadłużonej Pile. Nie znam niestety szczegółow prawnych.
    3. Udać się z kwestą do św. Ryszarda Krauze od PROKOMU, który może pomoże, wprawdzie od spraw trudnych i niemożliwych jest inny święty ale kto wie.
    Można spróbować wygrać w totka ale to wątpliwa możliwość.
    Może wypowiedzą się ci z najbliższefgo otoczenia klubu - Popo, rombi, stewal i coś zaproponują.
    Nie tak dawno stewal napisał do któregoś z gdańskich kibiców przy okazji baraży: "co ty się martwisz Gnieznem", teraz się okazuje, że są tacy którzy potrafią współczuć innym wystarczy spojrzeć na to kto pisze w tym temacie. Wygląda na to, że można patrzeć dalej niż na koniuszek swego własnego interesu.
    Pozdr dla kibiców.


  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    187
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzy wnioski:
    1) Majewski i z kolesiami narobili długów a teraz chcą umyć rączki a co dalej z klubem mają w dupie. Najłatwiej jest odejść jak sytuacja jest tragiczna
    2) Formela pokazał, że jest ze starej dobrej PZPR-owskiej szkoły (przecież jego obecna partia to tak naprawde przemalowane na niebiesko PZPR) ale czego się nie robi by zyskać głosy wyborcze
    3)A my kibice leżymy i kwiczymy no bo co mamy zrobić? (petycja do władz miasta moim zdaniem nic nie da)

    Trzy rozwiązania:
    1) Ktoś (chyba Don Kichot) podejmie się przejęcia steru w klubie i załatwi kase ale kto da?
    2) Klub upadnie i The End
    3) Klub upadnie ale powstanie niezależna sekcja żużlowa

    pz

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    04-12-2001
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    To juz jest koniec nie ma juz nic !

    Tak drodzy koledzy to juz koniec. Mowie to z zalem i ze zloscia. Niestety nasz klub zostal zrownany z ziemia. A pamietam jak jeszcze przed miesiacem niektorzy z was proponowali sklady na sezon 2003 cieszyli sie z tego ze zostalismy w ekstraklasie. Po co to wszystko. To bylo ostatnie tchnienie gdanskiego klubu. Niektorzy z was nawet obrzucali mnie obelgami itd. A jednak najgorszy sceariusz sie sprawdzil. ZEGNAJ GKS GKS PADL.

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Równiez w dzisiejszym DB pojawił sie artykuł na teamt wczorajszego spotkania.
    Jednoznacznie mozna wywnioskowac z niego ze to koniec naszego klubu :(:( Koniec z żużlem,koniec z ręczną.

    Ciekawi mnie jedno.
    W DB podane jest ze GKS wisi Majewskiemu coś około
    650 tyś.zł !! Tyle Majewski pożyczył klubowi swojej kasy.
    Ciekawi mnie tylko ile on **** musiał zarabiać zeby tyle kasy wykładac i zyc na takim poziomie na jakim zyje ??
    no ludzie skad ???Przeciez to jest kupa kasy.
    Narobił długu i ucieka i qwa jeszce jaki zadowolony ze zrobił nam stadion. PARANOJA !!!
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-06-2002
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gonzo:
    Dzięki za słowa uznania (chociaż wolałbym, żeby nie musiały one wogóle paść). Chyba dobrze zrobiłem, że napisałem tylko o tym nocniku - bo mówiąc więcej spowodowałbym chyba masową histerię. Tak! Wbrew temu, co piszą niektórzy (że nie ma wałów, przekrętów, podkupywań i jest cacy, a kto sie nie zgadza tworzy spiskową teorię dziejów), jednak straszne rzeczy dzieją się w polskim sporcie - w speedwayu także. Być może przyjdzie kiedyś czas, że niektóre fakty ujrzą światło dzienne...
    Co dalej? Naprawdę nie wiem. Ale jesteśmy już bardzo blisko dna, bardzo.
    Co do brania spraw w swoje ręce przez kibiców - jestem za, ale tylko duchem - ciałem nie mogę (jestem przecież pracownikiem tego klubu). Ale jeżeli ktoś potrzebuje porad co można zrobić - prosze bardzo - służę pomocą (Sprinterka pewno też, bo pamięta pewne czasy:P).
    Mam nadzieję, że jednak sie to dobrze skończy. Ja zgodziłbym sie nawet na start w drugiej lidze, pod warunkiem jednak utworzenia Sportowej Spółki Akcyjnej GKS Wybrzeże, gdzie wszystko od początku do końca byłoby jasne (finanse również). Dawno nie byłem w Krośnie...

    PS: Jest jedna rzecz w tym wszystkim, która rozjaśni trochę ten post. Pisałem, że okaże sie jakim człowiekiem jest dyr. Rywelski. Otóż musze powiedzieć, że Grzegorz (już nie jest moim zwierzchnikiem:)) jest osobą słowną i w miarę możliwości wywiązuje sie z tego, co mówi. Tyle że z pustego to i Salomon nie naleje... W każdym razie osoba taka jak On przydałaby się w klubie przy normalnych układach.
    Pozdrawiam.

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    13-09-2002
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dzis sie dowiedzialem nie wiem czy to prawda ale kuratorem nad klubem zostal Stefan Chrzanowski. Rzadzi on tez tymczasowo klubem nie wiem czy to prawda..

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-05-2002
    Postów
    2,269
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 73 w 50 postach
    tyle chodzenia na żużel , jeżdżenie do Gorzowa ( nawet po drodze kobiete z rowu wyjmowaliśmy ) jazdy w kiepską pogode do Gniezna , walka do upadłego zawodników a to wszystko po to żeby śmieszny redaktorek mógł sobie zrobić darmową kampanie. Dobrze że ten frajer niewygrał. Niewierze w to że niewiedział wcześniej o tych długach !!!
    Co my możemy poradzić ? Chyba nic... Tragedia ! :(

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    05-07-2002
    Postów
    366
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    GKS trzymaj sie, forumowicze z Gorzowa trzymaja kciuki za was. Mamy też problemy i rysowało sie to tak czarno jak u was. My jeszcze czekamy na zebranie walne które odbedzie sie w niedziele ale juz wiadomo ze klub wystartuje i zycze wam tez tego samego.:):):)

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    13-09-2002
    Postów
    340
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ziomkowie, nie mozemy byc pesymistami w koncu nie jest pewne ze nie wystartujemy, trzeba wierzyc do konca. Moze wystartujemy ze skladem gorszym niz w tym roku (mimo iz ten byl bardzo dobry...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •