Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Tomasz Lorek o Robercie Dowhanie i Rafale Kurmańskim

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    Tomasz Lorek o Robercie Dowhanie i Rafale Kurmańskim

    Tyle łez ile wylewa się z oczu polskich żużlowców kiedy podchodzą do kasy i porównują swoje apanaże z zarobkami zawodników zagranicznych wystarczyłoby na stworzenie jeziora Bodeńskiego. Samemu robiło mi się wiele razy żal chłopaków, że żużlowcy z innym paszportem niż polski wyciągali finanse niebagatelne, takie, że drżał klubowy budżet, a księgowa łapała się za głowę i od razu sięgała po relanium. Niestety, okazuje się, że życie jest bardziej brutalne i mniej uczuciowe niż skamlające młode polskie żużlowe talenty.

    Najświeższe przykłady z żużlowej łączki przekonują, że speedway umie sobie wykopać dół i zebrać wokół siebie przeważnie ludzi lubiących chamskie zagrywki nie mające nic wspólnego z kulturalnym zachowaniem się. Wydaje mi się, że ludzie myślący, mający szerokie horyzonty i trochę pieniążków na koncie, dadzą sobie spokój z bawieniem się w żużel i użalaniem się nad biednymi polskimi żużlowcami, którzy za nic mają dane słowo. Wspaniale, że wiadomo to już na początku ich wielkiej przygody ze sportem, bo większy kac byłby wtedy, gdyby matactwa i żenujące zachowania wyszły na jaw pod koniec kariery. Generalnie, smutno się robi człowiekowi, kiedy przyjrzy się elementarnym zasadom obowiązującym w kontaktach międzyludzkich w speedwayu.

    Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Utalentowany, rewelacyjnie jeżdżący młody człowiek, talent czystej wody chce się rozwijać. Dogaduje się z człowiekiem, który z żużla żyć nie musi, ale kocha ten sport, wspiera go, chociaż nie musi i zachowuje się jak gość. Jest szansa na ciekawy kontrakt w Anglii na interesujących warunkach. Młody zdolny człowiek prosi biznesmena, żeby użył swoich kontaktów i wynegocjował mu jak najlepsze warunki kontraktu. Biznesmen przy okazji wypoczynku w Australii umawia się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem na spotkanie z prezydentem BSPA w Sydney. Przyjeżdża do hotelu, toczą się poważne rozmowy w spokojnym, rzeczowym tonie. Negocjują punkt po punkcie, znajdują wspólne spojrzenie, z szacunkiem podchodzą do siebie szukając optymalnych rozwiązań. Zawodnik jest na bieżąco informowany o tym jakie warunki zostały ustalone, po to, aby móc wnieść swoje poprawki. Pełna kultura. Rozmówcy osiągają consensus, wszystko gra, Anglik wysyła propozycję kontraktu z ustaleniami i nagle młody polski żużlowiec nie podejmuje tematu. Potrzebna jest jego akceptacja, żeby wysłać oficjalną wersję kontraktu do podpisania, ale telefon milczy. Jest włączony, ale milczy. Może mu się coś złego stało? – zamartwia się biznesmen. Nie, skądże, wypoczywa u dziewczyny. W porządku, ludzka rzecz, miłość potrzebna jest każdemu. Dajmy spokój, niech młodzi nacieszą się sobą. Ale w końcu kiedyś trzeba zacząć myśleć o sprawach zawodowych i zdecydować czy tak, czy nie. Kolejne telefony, próby spotkań kończą się fiaskiem. Biznesmen myśli – kurcze, o co chodzi, poświęcam swój czas, otwieram chłopakowi możliwości, a tu nic. Może musi odpocząć? Dobrze, niech ma jeszcze chwilę spokoju. Wyjątkowa wyrozumiałość kończy się tym, że chłopak podpisuje kontrakt w Szwecji, nie informuje o tym ruchu biznesmena, którego wcześniej przecież prosił o zajęcie się jego kontraktem w Anglii. Pełny niesmak. Biznesmen dowiaduje się o tym od osób postronnych. Tyle historii świeżej jak australijskie ostrygi serwowane nieopodal plaży Manly w Sydney...

    Smutne, ale prawdziwe. Poniżające dla ludzi, którzy świecą swoim nazwiskiem przed poważnymi ludźmi z Anglii, którzy stworzyli świetne warunki dla przyszłej gwiazdy. Taktyka polskich gwiazdeczek sprowadza się do bardzo prymitywnego, podwórkowego chwytu. Poskamlam, jaki to ja jestem biedny, odrzucony, poudaję jak jest mi źle, jak mnie sponiewierało życie, a jak już się odbiję od dna, to zakpię sobie z ludzi. Super. Ale ten talenciak zakpił sobie tylko raz. Więcej tego nie zrobi, bo już nie przekona kulturalnych ludzi do współpracy. Zagrywki poniżej pasa mają to do siebie, że udają się tylko raz. Udało się raz, nie padło żadne przepraszam, bo skamlacze wystający pod kasą nie znają terminu przepraszam, kiedy już uzyskają to, co chcieli. Nie użalajmy się nad ludźmi, którzy wypłakują się w rękawy tylko po to, żeby odegrać żałosną farsę. Życzę jak najlepiej młodemu talentowi na drodze do świetlanej kariery. Żywię również nadzieję, że na swej zawodowej drodze będzie spotykał również ludzi bez ogłady, bez klasy, grubianinów i drobnych oszustów bez twarzy. Tylko wtedy będę spokojny, że ludzie z klasą nie padną ofiarą zagrywek żużlowców, którym wydaje się, że są półbogami tego świata, a są jedynie bohaterami dla ściemniaczy, którzy żałują, że nie umieją ściemniać w tak wyrachowany sposób jak oni
    za przeglądem żużlowym


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-01-2002
    Postów
    1,954
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    do payna

    cos mi sie wydaje ze kurman staje sie jeszcze wieksza gwiazda niz krzysztof kasprzak patrzac na ten motyw co wywinal.

    UNIA DMP 2007

    pzdr.
    abdulah

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rafał jest spoko

    no juz nie przeszadzaj i bzdetów nie pisz o gwazdorstwie bo nic o nim nie wiesz a że znasz Kasprzaka to nie porównuj do niego Kurmana , Rafał sie wypowiadał w radiu że nie stać go było na Anglię bo nie miał wystarczających pieniedzy na zakupy motorów i wszystkie sprawy z przemieszczaniem i powiedział ze nie przyjmie tej propozycji. Po prostu nie było by go stać jeszcze na taka zabawę w Anglie i dlatego wybrał Szwecje i juz . A tu głupie podsyfy jakieś głupie artykuły że on niby wszystko olewa i robi co chce , głupie gadanie dla kogos kto nie wie jakim człowiekiem jest RAFAŁ. PANIE wielki DZIENNKIARZU poszukaj sobie większych problemów albo przynajmniej porozmawiaj z obiema stronami jak chcesz pisać obiektywne artkuły!!!!!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    161
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Do Mata

    Jak bys sie czuł gdybys swoj czas , ktory mozesz spokojnie poswiecic rodzinie i pracy , niepotrzebnie zmarnował dla kogos komu ufales i kogo wspierales, nie tylko finansowo. I jak to jest ze Hampel ,ktory na nadmiar gotowki nie narzeka , czy tez Skornicki mogli jezdzic w Anglii a Kurmanski nie .Takie tlumaczenie sie to dziecko tylko zaakceptuje. Ktos tutaj kogos potraktowal nie fair i zeby mu to nie wyszlo na gorsze .

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    predzej czy póżnie i tak ta trafi

    A że zachował sie jak gówniarz to ina spraw ale kto z nas nie popełnia płendów ale pacząc na sezon w wykonaniu walaska to ja wam powiem żeby kasper tego nie żałował do koca życia bo walasek już żałuje i bendą dą nastepni w poll tam wymagają bardzo wiele i może sie okazać że po paru meczach zrezygnyją z Kasprzaka

  6. Powrót do góry    #6
    Zbanowany
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    531
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co to znaczy nie mial pieniedzy na motocykle? Nie sadze, zeby w kontrakcie nie mial zabezpieczonych pieniedzy na jakis sensowny sprzet. Mysle, ze Dowhan wie jakie sa mozliwosci finansowe Kurmanskiego skoro sam go finansowo wspieral. Wiec takie gadanie to dla mnie zenada. Kurman zachowal sie jak gowniarz. Takie okazje to chwytanie byka za rogi. Niestety, to jest chyba typowo polskie zachowanie. Polacy nie umieja wykorzystywac szans jakie im sie daje. Do dzisiaj mam niezly ubaw gdy przypomne sobie, ze na dawnej PZ 3 lata temu zglosila sie zaledwie jedna osoba na studia w Holandii z pelnym finansowym zabezpieczeniem. Zgadnijcie kto to byl... Dzisiaj gdy przyjezdzam do Zielonej widze tylko wywieszone jezory "Jezu, jak ja ci zazdroszcze". Mam to gdzies, kazdy ma swoja okazje na wybycie sie, a Kurman dal d... niestety. Szkoda, ze przy okazji zniechecil innych do siebie.

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rafał sie wypowiadał w radiu że nie stać go było na Anglię bo nie miał wystarczających pieniedzy na zakupy motorów i wszystkie sprawy z przemieszczaniem i powiedział ze nie przyjmie tej propozycji. Po prostu nie było by go stać jeszcze na taka zabawę w Anglie i dlatego wybrał Szwecje i juz . A tu głupie podsyfy jakieś głupie artykuły że on niby wszystko olewa i robi co chce , głupie gadanie dla kogos kto nie wie jakim człowiekiem jest RAFAŁ. PANIE wielki DZIENNKIARZU poszukaj sobie większych problemów albo przynajmniej porozmawiaj z obiema stronami jak chcesz pisać obiektywne artkuły!!!!!

    Rafal jest wielkim czlowiekiem
    Dlatego nie chce sie ruszyc z zielonki zeby nie byc mniejszym.

    A co do dziennikarza:

    Zawsze jest prawo prasowe i zawsze mozna sprostowac
    zawsze mozna powiedziec ze to biznesmen chcial wykorzystac Kurmanskiego
    zawsze mozna powiedziec...

    A co do Rafala i innych juniorow bez ambicji

    Ot rosnie nam kolejny lokalny matador
    bez wiekszych ambicji

    Ciekawe jak zaczynali Drymlowie
    Ciekawe co chce osiagnac Kurmanek
    Ze kasy nie mial
    To po co pieregawory zaczynal
    Mowiac obrazowo.
    PO CO POWAZNYM LUDZIOM ZAWRACAL DUPE

    No ale zawsze moze liczyc na aplauz na stadionie przy wroclawskiej
    no i na swoja buzke niewiniatka moze rwac nastolatki
    i Panie po 40
    wystarczy mu
    Jak znam polskich juniorow.
    To i tak pokladam w nim za duze nadzieje

    Pozdrawiam

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-09-2001
    Postów
    1,424
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    powiem szczerze abdul ze nie wiedzialem o tym. jesli rzeczywiscie tak bylo to dziwne jest zachowanie kurmanka. pamietac jednak trzeba ze kazda ze stron ma swoje racje i kurman tez musialby sie w tej spraiwe wypowiedziec. moze uznal ze najpierw lepiej jezdzic w szwecji? nie wiem wiec nie wdaje sie w polemike.
    do mazarek: miewasz czasami jakies wpisy z wieksza doza optymizmu? jak to czytam to tak zaczyna mi pachniec tematem FALUBAZ- unia. bedzie sie dzialo:) moi drodzy rolnicy;)
    csak eger miki. unio rongy.

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar Falubazzini
    Dołączył
    13-04-2002
    Postów
    2,381
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Marcin !A na kim opierała sie kampania wyborcza sponsora?

    Byc może nastąpiło zmęczenie materiału.Rafał jest troche zdegustowany niespełnionymi obietnicami .Sam takowej nie dotrzymałem kiedyś wspomagając finansowo Rafała.Takie czsy przyszły dla mnie i setek firm że trzeba walczyć o przetrwanie a nie o promocję...Potem była firma Boll, z którą Rafał zerwał współpracę z sobie znanych przyczyn , teraz słyszę o panu Robercie .Cóż , przyczyna leży gdzieś pomiędzy nimi.Jakaś niechęć do polityki ,niespełnione obietnice lub niedostateczne zaplecze by móć stratowac w Anglii?Choć swoją drogą do sukcesów dochodzi się ciężką pracą, sponsorzy wszystkiego nie załatwią.Skoro ryzykuje sie w na torze , trzeba zaryzykowac i zainwestować w siebie .Jak będzie dalej niewiadomo.Zresztą spytam sie osobiście zainteresowanych ...
    <embed src="Ukryta zawartość width="728" height="90" type="application/x-shockwave-flash" scale="ShowAll" play="true" loop="true" menu="true" wmode="Window" quality="1"></embed>

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rafał jest spoko

    mazarek ty to jesteś inteligent powiatowy bardziej prostgo tekstu nikt nie mógł napisać. A co do Dowhana to sam nich nie robi z siebie wielkiego męczennika , bo nie pojechał tam specjalnie dla Rafała do Australi tylko zwiedzić i zobaczyc se GP na pewno sie nie przepracował wielki bizmesmen , gdyby był taki szlachetny to zasponsorował by mu sprzęt i Rafał by jeżdził w Angli i już bo musiał mieć dwa motory tam na na miejscu ( tak chcieli z klubu) . Po prostu nie było go stać i juz a Dowhan niech wielce nie robi z siebie poturbowaanego bo na reklame wyborcza to wpychał Rafała na każdą swa wizytówke i zdjęcie i było spoko. A to ze chłopak zrezygnował to przecież nic dziwnego miał do tego prawo. Tak a propo to należało by wysłuchac drugiej strony rówiez nie osądzać tak debilnie Rafała ....

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ludzie pewne osoby w zielonogórskim środowisku chcieli uwiązać kurmanka do siebie.podpowiadali mu aby podpisał kontrakt w angli, zakupił nowego busa.uważam że bardzo dobrze wybrał i rozsądek zawodnika wygrał z ambicjami doradców kurmanka.lepiej chleb skonsumować małymi kęskami niż raz ugryżdz i się udławić.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-06-2002
    Postów
    949
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    mazarek ty to jesteś inteligent powiatowy bardziej rostgo tekstu nikt nie mógł napisać.
    teksty...hmmmmm
    staram sie zawsze pod odbiorce
    tego mnie nauczyli profesorowie na jednej z zielonogorskich uczelni
    pozdrawiam

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2002
    Postów
    369
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja slyszalem od osob zwiazanych z klubem ze kolo Rafala kreci sie co chwile nowa du**. Co tu mowic o milosci skoro co chiwle ma inna dziewczyne!! Cos mi w tej sprawie smierdzi.

  14. Powrót do góry    #14
    Zbanowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    1,121
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    poleci ?

    Nie wiem czy to prawda,ale słyszałem na targowisku od nieznanej osoby,że Dowhan załatwił dla Kurmanka starty w kosmos - ale na swoj koszt :), poleci ?

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    14-10-2002
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No coz Kurmanzmarnowal wielka sznasa jak dla niego byly starty w Angli. Napewno dlayby mu wiecej niz Szwecja, a ta kasa to tylko wpuszcanie w maliny ktorzy chca wiedzec dlaczego nie jedzi w Angli.

    do dekarza masz ostatni jakies dziwne inforamcje, ktore sa warte tyle co papier do d...

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    30-09-2002
    Postów
    369
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Fiołek, znam kolesia, ktory chodzi do szkółki i mowi mi czasem kilka rzeczy. Nie jestem pewien na 100% czy to prawda, ale on troche wiecej wie od ciebie!!

  17. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co wy wiecie o prywatnym zyciu,dup...Rafala,sczególach kontraktów i ich plusach?????Zawsze jest powód zeby powiesic na kims szmaty.CHlopak skoro wybrał Szwecje widocznie zrobił dobrze(na pewno nie podejmował pochopnie decyzji i wiele czesu spedził na rozmowy o plusach i minusach kontraktu).Zwykły czlowiek wie malo o swiecie zuzla a co dopiero o umowach.Majac kilka propozycji Rafał wybrał najlepiej i na pewno na niczym nie straci.NIe łatwo jest zrobic sportowa kariere,a jak narazie Kurmankowi sie to udaje.I przestancie gadac glupoty na tym forum i wieszac na nim durnowate slowa!!!!!!!!

  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co wy wiecie o prywatnym zyciu,dup...Rafala,sczególach kontraktów i ich plusach?????Zawsze jest powód zeby powiesic na kims szmaty.CHlopak skoro wybrał Szwecje widocznie zrobił dobrze(na pewno nie podejmował pochopnie decyzji i wiele czesu spedził na rozmowy o plusach i minusach kontraktu).Zwykły czlowiek wie malo o swiecie zuzla a co dopiero o umowach.Majac kilka propozycji Rafał wybrał najlepiej i na pewno na niczym nie straci.NIe łatwo jest zrobic sportowa kariere,a jak narazie Kurmankowi sie to udaje.I przestancie gadac glupoty na tym forum i wieszac na nim durnowate slowa!!!!!!!!

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    01-12-2002
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co wy wiecie o prywatnym zyciu,dup...Rafala,sczególach kontraktów i ich plusach?????Zawsze jest powód zeby powiesic na kims szmaty.CHlopak skoro wybrał Szwecje widocznie zrobił dobrze(na pewno nie podejmował pochopnie decyzji i wiele czesu spedził na rozmowy o plusach i minusach kontraktu).Zwykły czlowiek wie malo o swiecie zuzla a co dopiero o umowach.Majac kilka propozycji Rafał wybrał najlepiej i na pewno na niczym nie straci.NIe łatwo jest zrobic sportowa kariere,a jak narazie Kurmankowi sie to udaje.I przestancie gadac glupoty na tym forum i wieszac na nim durnowate slowa!!!!!!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •