Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: O jeden tor żużlowy mniej na mapie Polski...:-(

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach

    O jeden tor żużlowy mniej na mapie Polski...:-(

    Nie zauważyłem żeby ktoś poruszył ten temat więc chyba nie zdubluje wątku jeśli o tym napisze: chodzi mi o tor w Machowej koło Tarnowa. Dziś pod adresem http://www.przegladzuzlowy.pl/news_index.php?id=2840 pojawiła się następująca informacja na ten temat:

    Kibice jeżdżący drogą numer 4 z Tarnowa do Rzeszowa zauważyli ostatnio porządki na terenie stadionu żużlowego w Machowej. Już na pierwszy rzut oka widać, że obiekt jest wysprzątany, uwagę zwraca odnowiona banda okalająca tor. Niektórzy zaczęli już nawet spekulować, że właściciel stadionu Piotr Rolnicki zamierza powrócić do żużlowej rodziny i organizować w Machowej zawody. Niestety sam Rolnicki rozwiewa te nadzieje. Były sponsor tarnowskiej Unii, a potem właściciel klubu Victoria powiedział mi, że zamierza na terenie stadionu otworzyć kontenerową stację paliw. W najbliższym czasie nie planuje żadnych żużlowych przedsięwzięć, zresztą, jak twierdzi, wystąpił z członkostwa w Polskim Związku Motorowym. Szkoda...

    Warto przypomnieć, że zespół z Machowej, o nazwie Victoria-Rolnicki jeździł w II lidze w sezonie 1992. Wówczas jego barwy reprezentowali między innymi: Anglik Jeremy Doncaster, Australijczyk Shane Parker, Nowozelandczyk Mitch Shirra, z polskich zawodników między innymi: Sławomir Tronina, Dariusz Rachwalik, Dariusz Bieda, Piotr Styczyński, czy początkujący wówczas junior Grzegorz Rempała. Zespół, w zmienionym składzie ,rozpoczął także rozgrywki w roku następnym, ale został wycofany po kilku kolejkach. Po kilku latach przerwy ,motocykle zawarczały na krótkim, technicznym torze w podtarnowskiej wiosce, pod koniec lat 90-tych, kiedy GKSŻ zorganizowała tutaj turnieje tzw. zaplecza kadry juniorów. Wtedy też odbył się tutaj krajowych kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów. Piotr Rolnicki planował wówczas zgłoszenie do rozgrywek zespołu, zaczął nawet kompletować skład, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.


    No i niestety będziemy ubożsi o jeden tor w Polsce. I to całkiem dobry tor, bo drugiego tak dobrze uczącego techniki jazdy chyba nie znajdziemy w Polsce. Pamiętam czasy gdy dopiero budowano ów tor i w niedzielne popołudnia w wakacje niektórzy Tarnowianie (w tym i ja, na rowerze :))wybierali się na przejażdżkę w kierunku Machowej aby zobaczyć jak nam pod nosem rośnie konkurencja. A potem się zaczęło; wojna z Panem Rolnickim, odejście z Tarnowa kilku zawodników- oprócz tych wymienionych w artykule pamiętam jeszcze takich jak np. Bykiewicz...(do dziś jeździ chyba tylko Grzesiek Rempała), powstanie drużyny....
    Mecze ligowe na tym stadionie miały w sobie coś innego, coś czego na pewno nie znajdziemy na żadnym stadionie w Polsce. No bo wyobraźcie sobie stadionik żużlowy gdzieś na wsi, około 100 metrów (no może więcej) od trasy międzynarodowej E4, wały porośnięte trawą, jedynie na "trybunie" były jakieś ławeczki, wieżyczka sędziowska przypominająca raczej nieco większe WC :P No po prostu zupełnie inaczej oglądało się takie zawody...Pamiętam kilka z takich imprez, a przede wszystkim finał Srebrnego Kasku (nie pamiętam roku). Zawody były wtedy przerwane po 4 seriach (no i chyba jednym biegu z 5 serii ktory anulowano) z powodu zapadających ciemności i ulewnego deszczu....Wygrał chyba Tomasz Kruk przed Mirkiem Cierniakiem....No i szkoda że teraz będzie tam "kontenerowa stacja paliw"...myślę że z okazji niedawnego Święta Zmarłych możnaby również zapalić świeczkę w Machowej z "okazji" śmierci stadionu i żużla w tej miejscowości....


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Amen.

    :(

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2002
    Postów
    1,315
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeden stadion w Polsce mniej, jedna drużyna więcej - Pogoń Szczecin....
    1881469Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość
    Ukryta zawartość - oficjalna strona ISQ
    Ukryta zawartość - oficjalna strona Black Panthersów
    Ukryta zawartość - mój zespół w FSL
    Ukryta zawartość - oficjalnia strona Frontu wyzwolenia II LO w królewskim mieście Tarnów

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    28-09-2002
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach

    szkoda

    szkoda

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    31-07-2002
    Postów
    2,331
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jest na zasadzie praw natury...
    Dziś zlikwidują tor tu, jutro powstanie tam...

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda.
    Kluby z Małopolski i Podkarpacia mając pod nosem trudny technicznie tor mogły zadbać o to by istniał.Treningi na nim na pewno pomogłyby zawodnikom Tarnowa Rzeszowa Krosna w uzyskaniu lepszej formy.A tak niestety koniec.
    Pozdrawiam
    WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    01-08-2002
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    R.I.P

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2002
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    witam. CHAMPION - ten finał srebrngo kasku w machowej odbył się w 1993 roku... szkoda tego toru, bo przynajmniej była to świetna próba dla młodzieżowców startujących tam w ramach turniejów zaplecza kadry; pamiętam jeszcze, że pierwszy mecz w machowej (1992) zgromadził tłumy, potem niestetry było coraz gorzej, kłótnie i brak pieniędzy... ogólnie można rzecz, że w ten sposób kończy się przygoda Piotra Rolnickiego z żużlem...

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    08-02-2002
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 44 w 20 postach
    Nie jest powiedziane, że zniknie tor żużlowy. Może pan Rolnicki go zachowa, a jego firma będzie działała na terenie stadionu bez niszczenia tego co jest.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-03-2002
    Postów
    1,315
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie myslę że nie ma co płakać... bo nie tak dawno ten tor był złomowiskeim samochodów... a wystarczyło potem trochę chęci żeby znów ze złomowiska stał się arenązmagań żużlowców... tak więc nie wszystko stracone

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach

    Aaaaaaaaaaaaaa ...

    ... najlepszy tor żużlowy dla młodych zawodników mieści się we wsi Ślesin kole Nakła nad Notecią ;) Nie żałujmy takich torów, nie miały one przyszłości, nie mówiąc juz o uzusadnieniu ekonomicznym. Chyba, że chodzi o czystej krwi romantyzm! ;)

  12. Powrót do góry    #12
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Jeden tor mniej ale za to mamy nową drużynę: Pogoń Szczecin! Właściwie od zeszłego sezonu mamy nowy tor , w Chorzowie
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar _Dziobak_
    Dołączył
    07-08-2002
    Postów
    3,992
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szkoda naprawdę tego jakże uroczego obiektu. Sam w latach 90' jeździłęm z ojcem na ten obiekt, kiedy go jescze wówczas budowano, śledziłem z tygodnia na tydzień odbywające się tam prace. Szkoda, że tak się to wszystko kończy. Przecież to jeden z najtrudniejszych technicznie obiektów w Polsce, gdzie swoje nieprzeciętne umiejętności poprawiał również Janusz Kółodziej, tam przecież nabrał techniki, tam mógł w pełni kształcić swój talent. O Grześku Rempale już nie wspominając. Dla pana Rolnickiego z pewnością działalnośc zarobkowa związana z przyszłą działalnością ma uzasadnione znaczenie, po prostu z żużla nie mógł wiele "wyciągnąć", wręcz przeciwnie, wciąż musiał dokładać spore kwoty pieniędzy. Przykro tylko, że działacze GKŻ nie zauważyli tego, że tor mógłby naprawdę być np. narodowym treningowym dla zaplecza kadry i nie tylko. Nie zrobili nic w tym kierunku, aby tak się właśnie stało...

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    09-11-2002
    Postów
    130
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    victoria była dobrym klubem jezdził tam mój ulubieniec D.Bieda Machovia była dobrym klubema ale trudno powiedziec stacja paliw jest dla nich lepsza.[quote]
    Viktoria zal mi ciebie

  15. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-05-2002
    Postów
    1,718
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co tu wiele pisać szkoda że tak się dzieje w Polskim żużlu. Mam takie odczucie i nie tylko ja, że zamiast coraz lepiej dzieje się gorzej :(

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-10-2002
    Postów
    1,328
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    AMEN

    AMEN AMEN AMEN

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert
    Dołączył
    07-02-2004
    Postów
    2,993
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na pociechę sportu żużlowego (niekoniecznie kibiców z Małopolski) nadmienić w tym wątku muszę, że jednak bilans nie bedzie taki ujemny, gdyż od przyszłego sezonu ruszy tor ... a właściwie mini-tor (173m) w Poznaniu (na Szczepankowie)
    Jednakże fakt pozostanie faktem ... szkoda toru w Machowej

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2002
    Postów
    294
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    pisalem juz na ten temat kiedys ze cos jest robione na stadionie. mialem cicha nadzieje ze moze w przyszlym sezonie ruszy tam liga ale niestety nie. przejezdzam tam 2 razy w tygodniu i wydaje mi sie ze nie ma co robic z tego takiej tragedio.

    na stadionie z tego co widzialem nic nie jest robione. nie wiem czy ktos to kojazy ale jak sie jedzie na stadion praktycznie mozna przejechac przez park maszyn. i walsnie tam widzialem jakies prace. nawet bem powiedzial ze jezeli by ktos chcial se troszke potrenowac. - nie widze problemu. tylko chyba nie oficjalnie bo raczej tor nie ma licencji. wiec moglby tylko "cichio" porozmawiac z panem rolnickim.
    a taki blaszka(stacja paliw) ktora podobno ma stac mozna ja usunac duzo szybciej niz sie ja stawia...

    no ale szkoda bo raczej zadnych oficjalnych zawodow na nim w przyszlym nie bedzie.

    pozdrawiam
    waldek

  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    30-10-2002
    Postów
    18
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    SZKODA

    No cóż szkoda każdego toru ktory umiera,tym bardziej ze Machowa była ciekawym w szczegolnosci dla młodych żużlowców torem!!!Szybko powstał,szybko padł!!!POZDRAWIAM!!!

  20. Powrót do góry    #20
    Początkujący
    Dołączył
    30-09-2022
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •